werf te Pensacola zwaar geleden. Er zijn tweehonderd vluchtelingen in het hospitaal opgenomen. Over een viertal kanonneerbooten, die daar op de werf stonden, heeft men nog geen bericht. Te Mobile zijn 75 menschen omge komen en 5000 gebouwen beschadigd. In het zuiden van de staten Alabama en Mississippi is aan vruchten, groenten, katoen en suikerriet, die te veld ston den, ontzaglijk veel schade toegebracht. De geheele Mississippi-delta staat onder water. Ook moeten veel menschen zijn omgekomen. Een paar staaltjes van den toestand in de Krim. Te Sewastopol hebben dag in dag uit huiszoekingen en aanhöudingen plaats. War-onen en opruiende geschrif ten word on bij m6nigten in beslag ge nomen. Te Toendoetof nabij Tsaritsin zijn twee onbekend gebleven ->ergonen het postkantoor binnengedrong*,.. hebban den daar alleen wonenden am^ouaar in zijn lakens gebonden en zijntrmJt 9000 roebels van door gegaan. Agrarische onlusten hebben plfots ge had in Iwanofka bij Pavlop-fa(h Zes Joodsche winkels en groote hoeveelhe den graan zijn verbrand". Vpfgens een telegram uit Petersburg, is daar een militair schandaal ophan den. Een aantal belangrijke plannen betreffende een grensstreek zouden aan een agent van een vreemde mogend heid zijn uitgeleverd. Ei moet reeds een kolonel van de genie in hechtenis genomen zijn. Zaterdag word Zaïmis te Athene in de ceremoniezaal na voorlezing van de laatste nota der beschermende mo- gennheden, door den Engelschen ge zant tot hoogen commissaris van Kreta benoemd. De vertegenwoordigers van de mo gendheden keurden de benoeming goed en wenschten vervolgens Zaïmis geluk. Deze sprak zijn dank uit en beloofde zich deze opdracht waardig te maken. Een Engelsch oorlogschip zal Zaïmis naar Kanea begeleiden. Volgens een bericht uit Konstantino- pel zijn er 27 Sept. vijf batterijen ka nonnen, 384 paarden en 16 wagonla dingen schietvoorraad naar Adrianopel verzonden. Volgens een bericht, dat afkomstig is van de Porte, is er een groote Bulgaarsche samenzwering ont dekt te Jenidsje. Er zijn vele personen in hechtenis genomen. De Troonrede, waarmede de Deensche koning Maandag den Rijksdag opende, kondigt wetsontwerpen aan omtrent de te heffen belastingen, verder herziening van het rechtswezen, verzekering tegen werkeloosheid, uitbreiding van de on gevallenverzekering tot landarbeiders, wet op de visscherij. De verhouding tot de vreemde mo gendheden wordt goed en vriendschap pelijk genoemd, tot versterking hiervan zullen bezoeken aan verschillende sou- vereinen gebracht worden. In Andalousie zijn door een storm groote verwoestingen aangericht. De voorsteden van Sevilla zijn overstroomd; verscheidené personen zijn verdronken. De spoorweg in de buurt van Cadix is over een lengte van verscheiden kilo meters onderbroken. De Czaar moet een besluit hebben geteekend, waarbij generaal Stoessel met toekenning van pensioen uit den krijgs dienst wordt ontslagen, met bepaling dat de krijgsraad de overgave van Port Arthur aan de Japanners zal laten rusten. De krijgsraad te Kroonstad heeft vonnis gestreken in de zaak van het matrozenoproer. Onipko, gewezen lid van de Doema, werd veroordeeld tot verlies van alle rechten en verbanning. Van de matrozen werden 19 ter dood veroordeeld, 12 tot dwangarbeid voor onbepaalden tijd, 120 tot dwangarbeid van 4 tot 20 jaren, 429 tot indeeling bij de arrestantenafdeelingen en tot gevangenisstraf. Alle veroordeelden wor den uit den militairen stand gestootea 129 matrozen en 3 boeren zijn vrijge sproken. Het vonnis moet nog door ge neraal Adlerberg, den commandant var i de stad en de vesting, bekrachtigd worden Pïaatseiiik lieuws. HEUSDENV 3 Oct. Op de tentoonstelling van den Neder- landschen Bond van Gemeente-Ambtenaren, gehouden te Amsterdam v&a 14 tot 30 Sept. 1906 behaalde de finsa L. J. Veer man alhier, de zilveren medaille voor hare inzending van verschillende uitgaven op het gebied van gemeente-administratie. Gedurende de maand September is alhier 20,1 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 9. Aan het poetkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 8963.15 en terugbetaald t 11733.99. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4053. Een hoogst treurig ongeval bracht gisteravond algemeene ontsteltenis te weeg. De hofmeester A. Doedijns, was ten ruim 7 ure met de stoomboot Stad Heusden aan gekomen en eer het een kwartier verder was, werd hij levenloos uit het water op gehaald. Wel beproefde de bemanning van de boot en daarna dr. Alma al het moge lijke om de levensgeesten op te wekken, doch alles te vergeefs. Het ongeluk heeft zich aldus toegedragen de stoomboot was juist aangekomen en Doedij ns had eene afrekening met A. Spie renburg, over de levering van biei. Voor hij de boot verlaat zal hij nog even een puts water scheppen voor de dienstdoende meid. Terwijl hij dit boven haalt, glijdt hij door den regen uit, schuift onder den afsluitboom door en valt te water. Hij roept nog „help" en is in de diepte verdwenen, zonder ook nog maar eens boven te komen. Het redden, dat terstond aanving, werd doo- de duisternis zeer bemoeilijkt. Toen men hem boven bracht, waren inmiddels 10 minuten verloopen. Treurig vooral voor de Moeder. Deze, de wed. Doedij nsKoek, verloor door ver drinking voor eenige jaren haren hoog bejaarden vader en enkele jaren geleden haren zoon, een scheepstimmerman, die aan den Hoek van Holland van een Engelsche boot viel en nu weder een zoon, met wien zij zoo gelukkig samenwoonde. WERKENDAM. Zondag a.s. hoopt in Geref. Kerk A. op te treden de WelEerw. Heer Nawijn, Predikant te Oosterbierum. Morgenavond te 7% uur hoopt, ten herberge van J. B. Zwets, de Werklieden- vereeniging „Eendracht" haar gewone drie maandelij ksche vergadering te houden. DE WERKEN. Treurige familie-omstan digheden waren oorzaak, dat een paar moe ders alhier, geruimen tijd niet naar hunne kinderen konden omzien. Ze dachten, ze zijn bij buurvrouw en daar goed gebor gen; toen ze echter wat lang weg bleven, ging men er op uit om ze te halen, doch ze waren om half vier reeds weer wegge gaan van de buurvrouw en daar het oudste 11 jaar was en niet het voor dien leeftijd gewone verstand bezat, had men met recht reden zich over dat wegblijven met een kindje van 3 jaar ongerust te maken. Ge lukkig hoorde men, dat ze gezien waren aan den Ippelschen dijk, waarna gedien stigen er met de fiets op uit trokken om een onderzoek in te stellen. Te acht uur wisten de ouders nog niets, doch later werden ze gerust gesteld, want ze waren werkelijk tot Almkerk doorgeloopen en daar ingehaald. SLEEUWIJK. Gedurende de maand September werd aan het hulpkantoor der posterijen alhier in de rijkspostspaarbank ingelegd f 1329.59, verdeeld over 28 inlagen. De loting voor de Nat. Militie zal plaats hebben Maandag 29 October a.s., voorm. half tien, op het raadhuis te Wou- drichem. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Sept. 1906 ingelegd f 5357.71 en terugbetaald f 2305.78. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1960. DOEVEREN. De brug over de Oude Maas alhier is heden Woensdag voor het publiek verkeer wederom opengesteld. Zoo als men weet is deze brug door haar bouw- valligen toestand 't vorig jaar voor het verkeer gesloten. Thans 'is ze geheel ver nieuwd. Door de velen die van dezen weg gebruik moeten maken zal dit bericht zeker met genoegen vernomen worden. Pessimisten voorspelden, dat men de put zou de mpen als 't kalf verdronken was, maar dit is nu toch niet bewaarheid. NKDERHEMERT. Als eene bijzonder heid vernemen wij, dat eene hen, toebe- hoorende aan den Heer Van Ommeren, in de maand April uitgebroed, nu reeds zit te broeien op 12 eieren. Dat is er toch wel eene behoorende tot een zeer voorspoedige kippenfamilie. WIJK. Door het polderbestuur dezer gemeente zijn ten gunste der veehouders maatregelen genomen ter voorziening van drinkwater voor het vee in deze polder. In verband met den vloed der Nieuve Maas zal het water door den polder van Genderen, waar op de grens van beide pol ders een doorgraving is gemaakt, tot de hoogste grondslagen worden gebracht. Dat zulke maatregelen groote belangstelling in boezemen, vooral bij de veehouders, laat zich gemakkelijk begrijpen. HERPT. Eenige vooruitstrevende land- houwers, die overtuigd zijn, dat voor onze j gronden wisseling van zaaikoren enz. nood zakelijk is, hebben voor enkele jaren proeven genomen met Groningsche en Friesche zaaigranen, alsmede zetaardappelen enz. Die proeven hebben zeer gunstige resulta ten opgeleverd, zoodat zij weldra navolgers kregen. Ook dit jaar zijn de uitkomsten met vreemd zaaikoren verkregen schitte rend geweest, zoodat velen zich opgewekt gevoelen ook eens een proef te nemen. De Binnen Oude Maas, die als water leiding in verval is, zal bij gedeelten wor den uitgediept en waar zulks noodig is worden verbreed. Reed3 is het le perceel, aan het Heleind te Hedikhuizen tot de Luttelherptsche brug alhier aanbesteed. De laagste inschrijver was G. Verkuil te He dikhuizen, voor f 575. Het tweede perceel van de Luttelherpt- schr brug tot de brug te Oud-Heusden zal d.s. Donderdag 4 Oct. worden aanbesteed. SPRANG. Verleden Zondagnamiddag hield de eerwaarde heer ds. J. Visser, predikant bij de Gereformeerde gemeente alhier, en die onlangs een beroep naar Lahr in Duitschland, (één uur gaans van Koevorden) aannam, voor een talrijk gehoor zijn afscheidsrede. Het moge ds. Visser, die hier algemeen zeer bemind was, in zijn nieuwe standplaats welgaan. Gisteravond benoemde de gemeen teraad tot onderwijzeres aan de openbare school alhier mejuffrouw A. J. M. Korver, geboortig uit Gorinchem, thans werkzaam te Dordrecht. Uit Maas en Waal wordt geschreven De Leidsche peuraar is een echte type- visscher, doch ook de Bossche hengelaar is een waardig pendant van zijn Leidsche collega. Wie in den vroegen ochtend des Zondags 's Bosch langs waterzijde nadert, bemerkt al aanstonds dat het in plassen, grachten, weteringen en rivieren krieuwelt van hengelaars. Gewapend met de noodige vischlatten, voorzien van eet- en drink waren (waarbij het Schiedamsche drink water niet vergeten wordt) verspreiden de Bossche hengelaars zich in alle richtingen der stad en keeren na beproefden vischtocht tegen den middag met heel of half „vracht", de meesten echter platzak, terug. Sommigen onder hen, die in het bezit zijn van een roeibootje en in de hengel-snoekvangst hun bestaan zoeken, breiden hun tocht uit tot op verren afstand van hun vaderstad en zwerven soms een geheele week over Maas en Waal, elk geschikt snoekplaatsje beproe vend, terwijl dan een goed gevulde beun dikwijls het loon is van hun dag- en nacht zwerftochten. Dit ondervond ook „Han- nuske", de Bossche snoekhengelaar. Dagen en nachten had hij gevischt op de Waal met eiken dag nam zijn voorraad snoek toe, en weltevreden legde hij zich des nachts in het hutje zijner boot te rusten, om den volgenden morgen weder met nieu wen moed zijn veroveringstocht aan te vangen. Helaasook op de rivier, in het holle van den nacht, is men soms geen meester van het „zijn". Waar dezoetelaars des nachts de groote Rijn-sleepkanen in alle stilte naderen, om daar te „verhande len" wat van hun gading is, op diezelfde Waal is ook het kleine huikje van den broodhengelaar niet veilig voor roofzuchtige aanslagen. Hannuske sliep; met ruw geweld wordt hij in zijn diepen slaap gestoord door robuste mannen, waarvan één hem met de revolver in de hand in bedwang houdt, terwijl de anderen bezig zijn de beun te vernielen; een oogenblik later zijn de roovers ver dwenen, en ons Hannuske mist ruim 40 pond snoek. Voorwaar! hoogst treurig voor den armen stumperdte wenschen was het dat de rivier-politie des nachts niet alleen de groote convooien, maar ook de kleine vischvaartuigen onder hare hoede nam; want niet alleen visch is van der roovers gading, ook vischtuig versmaden zij niet. Dit ondervond dezer dagen op de Waal ook onze bekende visscher P. Schungel, wien des nachts tien kubben ontstolen wer den. Gelukkiger dan de twee voornoemde vis- schers was onze Willem, eveneens visscher uit 's Bosch; terwijl hij op zijn eentje op de Waal op stroom ligt, hoort hij eens klaps vlak bij zich„klats, plomp" en ach ter zich ziende, bemerkt hij in zijn bootje een zalm van pl. m. 8 pondfluks legt hij de hengellat ter zijde en werpt zich op zijn prooi, die reeds in wilde sprongen alle moeite aanwendt, om dat enge, onaange name verblijf te ontspringen. Te laat ech ter; met de vlugheid van een tijger heeft Willem zijn buit bemachtigd, sluit zijn gevangene tot preventieve hechtenis op in de beun, om later het doodvonnis over zijn delinquent te doen voltrekken. Uit ons Parlement. I. De Tweede Kamer heeft een nieuwigheid ingesteld. Teneinde de tijdroovende inter pellaties zooveel mogelijk onnoodig tema ken, kan ieder lid op bepaalde dagen den ministers vragen stellen. Vrijdag was het zoo'n dag en er is door een paar leden, de heeren Schaper en Van Kol, gebruik van gemaakt, maar deze eerste gelegenheid heeft niet den indruk gemaakt, dat deze nieuwigheid veel om het lijf heeft. De heer Schaper wenschte het zijne te weten van de geschiedenis der directeuren van Maastrichtsche aardewerkfabrieken, die zich tegen de wet verzetten en den Minis ter met bedreigingen op het lijf vielen. Maar deze minister, Mr. Veegens, scheen niet de man te zijn, bij wie ze er veel mee uithaalden. Hij begreep zulke zaakjes al lang. Dergelijke bedreigingen werden wel eens meer beproefd, waar 't geldt voorwaar den in het belang der arbeiders. En de Minister had den heeren dan ook te ver staan gegeven, dat hij schriftelijke bedrei gingen ter zijde zou leggen en mondelinge niet wenschte aan te hooren, een antwoord, waarin de Kamer nogal schik scheen te hebben. Of de heer Schaper het ook had? Blijkbaar wel. Hij achtte allhans zijn vraag, of de regeering niet zwichten zou voor de bedreiging met sluiting der fabrieken, blijk baar, voldoende beantwoord en dankte voor de inlichtingen. De heele zaak bleek een gevolg te zijn van een bestuursmaatregel, tengevolge van de rechtspraak van den Hoogen Raad noodig geworden na de wijziging van artikel 4 der Arbeidswet. In dien maatregel was niets nieuws vastge steld, maar men overdenkt blijkbaar wel eenige verandering, niet wegens de bedrei ging der heeren directeuren, maar ter wille van belangen der arbeiders en van bezwaren van de nijverheid. De heer Van Kol scheen met het ant woord, dat de Minister van Koloniën hem op zijn vragen gaf, minder tevreden. Hij wilde weten, waarom in Atjeh sommige leveranties en pacht-contracten onderhands zijn aanbesteed en gesloten, waarop de Mi nister hem alleen kon antwoorden, dat dit geoorloofd was; maar dat hij verder niets kon zeggen, omdat hij niet wist, welke pachtcontracten de heer Van Kol bedoelde. En toen deze er daarop een noemde waarbij de pachter ('t betrof opium) wel 3 ton winst moest hebben gemaakt, verklaarde de Mi nister, dat hij daarvan niets wist en dus eerst inlichtingen vragen moest. De heer Van Kol vroeg hierna nog iets over corruptie in de ambtenaarswereld, die volgens den minister zoo erg niet was en daarop noemde de voorzitter Jhr. Roëll was daartoe weer benoemd de wetsont werpen, waaraan de heeren allereerst te kluiven zouden krijgen in de afdeelingen. En hij stelde voor na het afdeelings-on- derzoek, maar niet vóór 10 Oct. in open bare vergadering te behandelen het verdrag betreffende toetreding der mogendheden tot de vredesconferentie, wijziging van de wet op de brieven posterijen, aanleg van spoorwegen door de Haarlemmermeer, in voering van staatsschuldboekjes, enz. enz. De heer Schaper bleek behandeling in de secties van het ontwerp tot uitbreiding van de Ongevallenwet tot den landbouw, een wensch, dien de Voorzitter beloofde aan de centrale sectie te zullen overbrengen. liinnenland. Blijkens een bij het ministerie van koloniën uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram, hebben de vorst van Tabanan en zijn zoon, de troonopvolger, zelfmoord gepleegd. De correspondent der „N. Rott. Cou rant" seint, dat waarschijnlijk de zelf moord gepleegd is om het besluit tot hunne verbanning naar Lombok. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct.: Naar wij vernemen heeft de minister van binnenl. zaken aan de besturen van onderscheidene liefdadige instellin gen eenige vragen doen toekomen, met verzoek die te willen beantwoorden en zulks in verband met het voornemen om de armen-wet te wijzigen, althans een voorstel daartoe in te dienen bij de Tweede Kamer. Zondagavond heeft te IJmuiden een bloedig treffen plaats gehad tusschen twee polderwerkers: Klaas Wilderom ontmoette nabij den watertoren aan de Visschershaven Frans Boot, wien hij om geleend geld maande. Boot beweerde reeds terugbetaald te hel Len. Toen Wilderom nogmaals maan de, ontving hij een slag op het hoofd, die 'n bloedende wond deed ontstaan. In de nu volgende worsteling trok Boot 'n mes, en bracht Wilderom een steek in den schouder en een diepe snede in de zijde over 'n lengte van ruim 2 dM. toe. Toen de verslagene ineenzakte, nam Boot de vlucht. De verwonde werd on- middelijk naar een docter gebracht, die een verband legde. Door de politie werden dadelijk pogingen in het werk gesteld, den dader te vatten, wat evenwel niet gelukte. Bij informatie bleek Bloot met een trein vertrokken te zijn, doch door dien men des Zondags van hier niet kan telefoneeren, werd de aanhouding bemoeilijkt. Sedert twee en een halve maand ver miste men te Kervendonck zekeren Holdthauzer.,eente goeder faam bekend staanden landbouwer. Thans heeft men zijn lijk teruggevon den. 't Hoofd van den ongelukkige was afgesneden en naast de romp gelegd. Over de daders van dezen moord verkeert men nog in het duister. Uit Hoogeveen wordt aan de A. Ct. gemeld Dezer dagen ging de heer N., predi kant te Leiden, met een trein naar 't zuiden. Bij het station gekomen, miste hij zijn portefeuille met een bankbiljet van f 60. De marechaussee van Hooge veen vond de portefeuille tusschen Ech ten en Hoogeveen, doch ledig. Het Utr. Dagblad meldt: Als 't waar is, wat dezer dagen op de Neude te Utrecht voorgevallen is met een 4-jarig knaapje, dan heeft de schrijver yan de Camera Obscura wel gelijk met z'n bewering, dat kinderen verdriet kunnen hebben en even hevig, ja intenser onder den invloed daarvan lijden, dan volwassenen. De hier bedoelde dreumes heeft zich namelijk willen verdrinken! Ver Tende jongens hebben het geconstate Zij zijn er getuige van geweest, daS kleine kabouterman herhaaldelijk op de Neude een riool beeft trachten op te lichten, om in den put te springen. De jongens waren zoo verstandig hem dit te verhinderen. Herhaalde malen verklaarde hij, dat hij dood zou willen zijn, en zijn vastberaden oogies deden aan de waarheid hiervan nauwelijks twijfelen. Langzamerhand werd de kring door grootere menschen aangevuld en ten slotte ontfermde zich een politie-agent over den jeugdigen levensmoede. De moeder van onzen kleinen baas bleek dood te zijn en dit scheen hem heel erg te hebben aangegrepen. Wel leeft de vader nog, maar deze bekom mert zich in 't geheel niet om het kind. Daardoor was het van alle goede zorgen verstoken. Na een ingesteld onderzoek bleek zelfs, dat het gewoonlijk zonder toezicht was. Er zijn thans echter maatregelen ge nomen, om aan dezen toestand een einde te maken. De politie is er in geslaagd de naaste familie van den kleine op te sporen en deze heeft zich over hem ontfermd. Uit den Haag meldt men: Het blijkt meer en meer, dat door het krachtdadige ingrijpen der politie, door den inval in den nacht van Vrijdag in het speelhuis aan de Hofwijckstraat, in de geboorte is gesmoord een onder neming, welke een groot gevaar had kunnen opleveren voor -de jongeling schap uit den Haag en omstreken. Want, voor zoover nu reeds bekend is geworden, zou het hazardspel niet het eenige kwaad zijn geweest, waartoe in dat huis gelegenheid zou worden ge geven. Uit het onderstaande zal dat genoeg zaam blijken. De z.g. „leeszaal" bevatte een tafel, waarop, behalve eenige ge wone couranten van verschillende po litieke richting en tijdschriften, óók voor ieder ter lezing lagen hoogst por nografische geschriften. De inhoud daar van was eenvoudig liederlijk. Zooals reeds met een enkel woord is gemeld, waren er ook onzedelijke fotografieën. Deze, in den vorm van stereoscope-pla ten, werden ter bezichtiging gesteld door middel van een Amerikaansche stereoscope. Maar dat is nog niet alles. Met een soort plan de campagne, dat de onder nemer der inrichting aan bezoekers, die hij voor „ingewijden" hield, bekend maakte, blijkt, dat de bedoeling was er geleidelijk een club privé van ttj maken, en dan zou het bovenhuis wor den ingericht voor de ontvangst van „dames", die de bezoekers mochten willen vergezellen. De inrichting zou dan toegankelijk zijn van's namiddags 5 uur tot den volgenden ochtend 5 uur. Voorts zou or een roulette komen en alle mogelijke dranken zouden steeds voorradig zijn. Reeds had dit voorne men een begin van uitvoering gekre gen, doordien er kaarten waren gedrukt, waarop vermeld slond, dat de toegang tot het huis openstond tegen betaling van f 10. Voorts waren kleinere kaar ten gedrukt, rechtgevende tot intro ductie f 1. De politie heeft ook deze kaarten in beslag genomen, omdat door het stellen op dezelve van bovengenoemde entreeprijzen het openbare karakter van de inrichting ten duidelijkste blijkt. Ook was het de bedoeling, later, als het zaakje goed op pooten stond, niet meer met geld te spelen, doch, even als in de groote speelhuizen, met fiches, aan de kas tegen geld te krijgen. De croupier van deze onderneming had vroeger gedurende 18 jaren als zoodanig te Oostende gefungeerd. Voor muziek zou later ook gezorgd worden, pianomuziek of, als de zaak goed ging. een dameskapel De door de politie in beslag geno men flesschen met port en cognac wa ren niet in de speelzaal aanwezig, doch haalde zij te voorschijn uit een kast der aanrechtbank in de keuken. De bezoekers betaalden voor de port, als deze per flesch werd verstrekt, f 3. Nog moet vermeld, dat aan de wan den in de speelzaal schilderijen met zedekwetsende voorstellingen waren op gehangen. Als men ten slotte in aanmerking neemt, dat de woning gekozen was in de zeer stille, op het terrein der vroegere ijzergieterij de Prins van Oranje aan gelegde Hofwijkstraat, in de onmiddel lijke nabijheid gelegen van het Hol* landsche Spoorstation, zoodat 't den studenten uit Delft en Leiden, onder wie door den croupier reclame voor de zaak moest worden gemaakt, al he gemakkelijk werd gemaakt om een uit stapje naar het speelhuis te make? dan blijkt 't, dat inderdaad de Haagscl recherche Vrijdagavond een goede^ slag heeft geslagen. Nog kan gemeld worden, dat, klaar blijkelijk om niet-ingewijden vertrouwen in te boezemen in de z.g. leeszaal het portret hing van een hooggeplaatst op- perofficier van ons leger. Men schrijft aan de N. R. Ct. Zaterdag zou te Langezwaag het lij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2