personen «ie hand in den aanslag had den. De koetsier en twee soldaten die den generaal vergezelden zijn zwaar gewond. Schout-bij-nacht Nebogatof, die inder tijd de derde Russische Oostzeevloot aanvoerde, en de bevelhebbers der pant serschepen van zijn smaldeel, zijn te Kroonstad voor een bijzonderen krijgs raad gesteld, wegens de overgaaf van hun schepen aan de Japanners. Volgens een Petersburgsch blad zijn aan het ministerie van spoorwegen verduisteringen voor een bedrag van 57 millioen roebel ontdekt. Volgens den correspondent van de Times te Petersburg zijn de staatkundige misdaden in het binnenland weer zeer tal rijk geworden, den laatsten tijdde revo lutionairecomités schijnen hun veldtocht hervatte hebben. Op ongeveer 11 K.M. van Dover zijn rijke steenkoollagen ontdekt. Volgens de ontdekkers is er ruimte voor dertig of veertig kolenmijnen. Een unionistisch blad plaatst twee berichten, die verleden week in de En- gelsche pers hebben gestaan, naast el kaar Het eene meldt, dat er te Londen, in Regentstreet, een tehuis voor hon den is geopend van weergalooze weelde. Een kostbaar kleed ligt op den grond, gordijnen en kussens zijn van dure zij en het houtwerk is eiken. Het andere bericht zegt, dat .er, volgens ambtelijke opgave, verleden jaar te Londen 48 men- schen middellijk of rechtstreeks van den honger gestorven zijn. Het lynchen breidt zich in het zui den van de Vereenigde Staten weer sterk uit. Het volgende lynch-geval wordt uit Mobile gemeld. Tweehonderd gemaskerde mannen hebben op een plek, vijf KM. ten noor den van deze stad den commissaris van politie opgewacht, die op den trein wilde gaan, met twee negers, beklaagd van overrompeling van een blanke vrouw. Zij namen den commissaris zijn gevan genen af, en hingen hen op. De negers waren naar Birmingham gebracht om hen tegen aanslagen van lynchers te beschermen; zij moesten nu te Mobile terechtstaan. Erger is 't toegegaan te Macom in Georgië. Een neger, die een paar jonge meis jes wat ruw behandelde, kreeg last van de voorbijgangers; hij haalde toen een revolver uit zijn zak om zich te ver dedigen, schoot, en kwetste twee jonge mannen. De politie kwam dadelijk tus- schenbeide en het gelukte haar den neger te beschermen tegen de woede van het volk. en hem in de gevange nis te brengen. Het volk keerde zich toen tegen alle zwarten die op de ker mis te Macom te vinden waren, en een van die negers werd door een revolver schot gedood. Wat later deden een paar honderd blanken een aanval op de gevangenis, met het doel den in hechtenis geno men neger te lynchen. Maar de politie had reeds haar maatregelen genomen, en, door de militie geholpen, slaagde zij er in, het volk terug te drijven dat reeds bezig was, de deuren van de ge vangenis in te slaan. Ook te Bloomington, Indiana behield de politie bij dergelijke standjes het terrein. Ook daar bestormde het gepeu pel de gevangenis, om een neger in handen te krijgen die van moord ver dacht werd, maar den aanval werd af geslagen. Daarentegen werd een zwarte die zich aan een blanke vrouw had vergre pen, te Basin, in Mississippi, door een aantal blanken die hem achterna zaten, gepakt, en een kwartier later hing zijn lijk, door kogels doorboord, aan een tele graafpaal te bengelen. Te Argenta in Arkansas, heeft men met dynamiet een huis laten springen waar zich twee negers bevonden, die verdacht werden, een politieagent te hebben vermoord. De ongelukkigen slaag den erin, het huis te verlaten, maar het volk zit hen achterna en als zij gegrepen worden, zal men hen zekerlijk lynchen. In de gevangenis te Argenta zat een neger, ook beschuldigd van moord. De man werd naar buiten gesleept, en on verwijld opgeknoopt. Later bleek dat hij hoogst waarschijnlijk onschuldig was. Senator Tillman, uit Zuid-Carolina, ziet den toestand zoo donker in, dat hij van een aanstaanden rassen-oorlog spreekt. I)e sneltrein die Zaterdagavond om half negen van Milaan naar Rome ver trokken was, is om half tien kort voor Piacenza van het spoor geloopen. Ver scheidene rijtuigen 1ste en 2de klas werden omgeworpen en geheel vernield. Men haalde 4 dooden en 28 gewonden onder den wrakhoop vandaan. In den donker vielen er vreeselijke tooneelen voor. Van het bij Cartagena gezonken stoomschip „Sirio" hebben duikers de brandkast boven water gebracht, waarin men gewichtige papieren en een groot bedrag aaD geld meende te zullen vinden. Tot algemeene verbazing werd de kas geheel en al leeg gevonden. Dit feit wordt door de Spaansche bladen levendig besproken. Men be schuldigt er de Italiaansche matrozen van, voor 't verlaten van 't schip, alles te hebben geroofd. IMaatseliik Nieuws. HEUSDEN, 10 Oct. Hadden we in de laatste acht dagen reeds twee ongelukken te vermelden, Zondag 1.1. scheelde het weinig of was door een derde opgevolgd. De knecht van den veerman te Nederhemert had vrijaf en ging van zijne vrijheid profiteeren, door met de kinderen van zijn baas te gaan zeilen. Of er te wei nig wind was, dan of hij van variatie hield, weten we niet, maar hij riep een stoom boot om daardoor gesleept te worden. Nau welijks aangehaakt begint het vaartuigje water in te nemen en wel zoo erg, dat de beide kinderen zich aan de zitbank moeten vastklampen om niet uit het bootje te worden geslagen. De kapitein van de stoom boot bemerkt het gevaar, laat het bootje direct los, dat nu een oogenblik nog meer water inneemt, doch zich weldra kon red den. Ware de hulp iets later gekomen, we zouden eene herhaling hebben van het on geluk, dat twee jaren geleden plaats vond en aan twee personen het leven kostte. Laat dit algemeen een leering zijn, om dergelijke kunststukken niet uit te halen, waardoor men het leven van zich en anderen in gevaar brengt. Tot Directeur van het Fanfarecorps te Genderen is benoemd de heer J. C. van Wijk, alhier. WERKENDAM. Zondag a.s. hoopt in de Geref. Kerk A, alhier, op te treden de WelEerw. heer Go the, predikant te Oud- Beijerland. ALMKERK. Bij Kon. besluit [is C. de Jonge benoemd tot burgemeester dezer ge meente. NIEUWKUIK. Kermis in het dorp en vechtpartijen, dit schijnt steeds gepaard te moeten gaan. Een milicien v. d. Vesting-Artillerie te Gorinchem, J. v. E., voor dc festiviteit over gekomen, begon met in de herberg van F. Ruck met een knipmes P. Heuveling aan hoofd en hand te verwonden. Toen C. van Sohijndel hem ontzette, keerde zijn woede tegen den laatsten, loopt naar diens woning, slaat met hetzelfde mes twee ruiten stuk, waarbij het mes hem ontschiet en op de tafel bij v. S. terechtkomt. De rijkspolitie uit Heusden heeft de zaak in handen en de ruziemaker zal zich eer lang wel tegenover den Auditeur-Militair over zijn heldenfeiten kunnen verantwoor den. ZALTBOMMEL, 7 Oct. Hedenmorgen werd den slagersknecht van J. door S. een ernstige steekwonde van 3 c.M. diepte toe gebracht. Dokter De Wit verleende de noo- dige hulp. De politie stelde een onderzoek in en nam den dader in verhoor. De oude vrouw K. F. werd in de Oliestraat mishandeld door den 10-jarigen v. A., die haar met een kolenschop een bloedende hoofdwonde toebracht. De politie nam kennis van het geval. Waar de op voeding van den knaap veel te wenschen overlaat, zou dit geval wellicht aanleiding kunnen zijn, dat hierin verandering kon worden gebracht. Keuring van dekhengsten te Zaltbom- mel 6 October 1906. Goedgekeurd werden: „Monarque" van wed. M. van Eeuwijk, geb. De Cocq van Dellewijnen, te Veld-Driel, gemeente Driel „Fridtjof" van C. J. Donker te Hellouw, gem. Haaften„Hellas" van C. van den Bighelaar te Veld-Driel, gem. Driel; „Prins Willem" van Gebr. De KruijfF te Neerijnen, gem. Waardenburg; „Eduard" van A. C. T. van Daalen te Brakel; „Martin" van O. van de Werken te Nederhemert; „Donar" van Gebr. de Kruijff te Neerijnen, gem. Waardenburg; „Garibaldi" van M. A. de Geus te Gameren; „Congo II" van M. Wal raven te Vuren„Indianer" van Gebr. van der Kaaij te Rossum„Due" van A. Maas te Aalst, gem. Poederoijen; „Imperator" van wed. M. van Eeijwijk; geb. de Cocq van Dellewijnen, te Veld-Driel, gem. Driel; „De Ridder" van H. van Willigen Pzn. te Hellouw, gem. Haaften; „Hermes" van C. van den Bighelaar, te Veld-Driel, gem. Driel; „Jupiter" van O. van de Werken te Nederhemert. De keuring van „Hector" van A. Maas te Aalst werd uitgesteld wegens een kleine ongesteldheid. Itinneiiland. Op een vraag, door den heer A. H. Sassen, voorzitter van het waterschap N.O.N.-Brabant, aan den hoofdinge nieur-directeur van 's rijks waterstaat te 's-Hertogenbosch gedaan, omtrent den stand van zaken met het kanaal 's-BoschDrongelen, heeft deze het volgende schrijven gezonden: „Naar aanleiding van uw schrijven, kan ik u mededeel en, dat nog dit jaar het bestek van den aanleg van het ge. heele kanaal 's-BoschDrongelen zal worden besteed en dus na den winter, zoodra de terreintoestand het toelaat, daarvoor de eerste spade in den grond zal worden gezet en dat in de Staats- begrooting van 1907 onder art. 35 sub 63 voor dat werk een bedrag van f 310,000 is uitgetrokken. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat bij de regeering het voornemen bestaat, bij een nieuwe vogelwet het bezitten, verkoopen, vervoeren, te koop aanbieden enz. van blinde vogels straf baar te stellen. Het Haagsche correspondentiebureau meldt Uit het afvoeren van de agenda van werkzaamheden der Tweede Kamer van het wetsontwerp betrelfende toetreding tot de Haagsche conventie van mogend heden, welke niet waren toegetreden tot het vredestractaat van 1899, gevolgd door het intrekken door den minister van buitenlandsche zaken van het ont werp, waarbij f 75.000 gevraagd wordt voor de ontvangst van de tweede Vredes conferentie, schijnt te worden afgeleid dat die tweede Vredesconferentie niet zal gehouden worden. Van bevoegde zijde vernemen wij echter dat noch uit de afvoering van de agenda, noch uit de intrekking van het ontwerp een dergelijke conclusie is te trekken. Beide staan in verband met het vaststaand feit, dat die tweede con ferentie in 1906 niet meer zal plaats hebben. Het crediet van f 75.000 was aangevraagd op den begrootingsdienst 1906, en aangezien in 1906 die gelden dus niet meer benoodigd zijn, moest bedoeld ontwerp (eene suppletoire ver hooging van hoofdstuk buitenlandsche zaken voor dat jaar) door de regeering worden teruggenomen. Indien zal vaststaan dat de confe rentie in 1907 zal plaats hebben, zal voor den dienst 19G7 een hernieuwde aanvraag van gelden voor de ontvangst moeten gedaan worden. Naar de Tel. verneemt, is mr. P. J. Troelstra voornemens, naar aanleiding van de herhaaldelijk in den laatsten tijd tengevolge van te hard rijden met automobielen voorkomende ongelukken een interpellatie in de Tweede Kamer te houden. Uit Schiedam schrijft men: Dinsdagmorgen heeft een 16-jarig vrijwilliger van de instructie compagnie, met verlof bij zijn moeder, de wed. R met lucifers een patroon tot ontbranden gebracht. Van zijn linkerhand werden alle vingers vernield, terwijl hij van zijn rechterhand 3 vingertoppen moet missen. Men meldt uit Zaandam: Een vreemd geval doet zich hier voor. In het begin van September werd in den Amsterdammerpolder, even over de grens dezer gemeente, een persoon in bewusteloozen toestand gevonden, die in een ziekenhuis te Amsterdam, zon der bij kennis te komen, overleed. Uit een door .de Amsterdamsche politie in gesteld onderzoek moet het toen gebleken zijn, dat de overledene een Duitseher was, werkzaam aan de nieuwe Hembrug. Als zoodanig werd zijne photografie ook herkend door een drietal personen die met hem werkten. De vroegere kost baas van den overledene, wonende aan den Hoogendijk te Zaandam, ontving echter gisteren een briefkaart van den doodverklaarde, uit Dusseldorf, waarin hij verzoekt zijn achtergelaten kleederen hem op te zenden. Dezer dagen heeft de infanterie te Haarlem proeven genomen inzake de belasting van de Velserpont en den duur van overgang. Men vertrok daar voor met 300 man naar Velsen en deelde die in drie deelen, die nu voorachter en midscheeps werden opgesteld, waar bij aan alle zijde nog ruimte overbleef voor 200 man, zoodat met één over tocht kunnen worden overgezet 900 man, de paarden van den staf van een bataljon (drie), het pakpaard, vier bran cards en zes wielrijders. Voert het ba taljon de daarbij behoorende wagens mee, dan kunnen ongeveer 200 man minder worden overgezet. Voor opgaan, overvaren en afgaan was goed een kwartier noodig bij de meest gunstige omstandigheden. Er zijn dan ook troepen officieren, die er de voorkeur aan zoude geven, wanneer het noodig werd, gebruik te maken van de spoorbrug. Vrijdagavond, ongeveer 10 uur, waren de makelaar G. Kostwinder en echtge- noote per fiets op de terugreis van Slochteren naar Noordbroek, toen de vrouw door een ongelukkig toeval van de fiets tuimelde, in het Noordbroekster- diep stortte en jammerlijk is verdronken. Men schrijft uit Steenbergen: Zondagavond ontmoette te Stampers gat de boschwachter v. Hooidonk, op surveillance zijnde, twee stroopers, die uit een boschje kwamen. Zonder aan leiding schoot een van hen op den boschwachter en trof hem in zijn been. Geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De dader ontkwam en bleef onbekend. Te Naald wyk zijn by de afgraving van het z.g. Prinsenbosch op het hooge Geesteinde urnen en deelen daarvan met ach en beenderen gevonden, onge veer 70 c.M. onder den grond, die onge veer 1M. over Delflands peil ligt. De directeur van het Leidsche museum heeft de opgravingen onderzocht en schatte de vondst zeer oud, ver vóór den tijd van de Batavieren. Heden, Woensdag, zal de opgraving van rijks wege worden begonnen. Uit Simpelveld wordt aan de L. K. gemeld Vrijdagnamiddag werd alhier in 't dorp een in een nieuw pak gestoken heer door de marechaussees staande gehouden. Een paar nieuwe vilten pan toffels, welke hij droeg, trok hun 'aan dacht. De man scheen niet erg verle gen, want bij 't ondervragen antwoordde hij zeer brutaal en vroeg zelfs den bri gadier der marechaussees of in 't Zui den van Limburg ook Russische toe standen heerschten, daar hij, een Hol lander van geboorte, ja zelfs een Hage naar, hier in zijn eigen land niet zonder papieren mocht reizen. Het intusschen toegeschoten publiek barstte in lachen uit, doch onze politiemannen lieten zich niet verschalken en namen hem zonder veel omhaal mede. Bij nader onderzoek bleek, dat al 't geen hij aan had van diefstal afkomstig was. Hij moet zich aan meerdere diefstallen hebben schul dig gemaakt. Zaterdagmorgen is hij door de marechaussees naar Zutphen ge bracht, waar hij, naar men beweert, door de politie gezocht werd. Een zich noemende Miltenburg kwam Vrijdag bij een winkelier in goud-en zilverwerken te Amsterdam, om een paar massief zilveren kandelabres, ter waarde van ruim f 900, bestellen. Hij gaf voor, ze gaarne in ontvangst te wil len nemen in zijn pension, gelegen op de Heerengracht. De winkelier beloofde aan dezen wensch te zullen voldoen en bracht de kostbaar heden naar het aangegeven perceel. De zich noemende Miltenburg was echter niet thuis, zoodat de winkelier besloot de kandelabres maar even achter te laten en intusschen op onderzoek uit te gaan naar des heeren Miltenburg's soliditeit. Of de winkelier hieroveriets vernomen heeft, is ons onbekend, maar toen hij terugkwam bij het pension van zijn klant, ondervond hij, dat die soliditeit veel te wenschen over liet; de zich noemende Miltenburg had zich uit de voeten ge maakt met de kandelabres. De winkelier heeft nu aangifte van het geval gedaan bij de politie, die den oplichter tracht op te sporen. De gestolen voorwerpen zijn drielichts kandelabres. Later zijn ze te Amsterdam in beslag genomen, terwijl de oplichter te Utrecht is gearresteerd. Uit Heerenveen meldt men Na langdurige instructie beval de justitie de gevangenhouding van F. P., ex-deurwaarder alhier, die verdacht wordt van oplichting. Hij is reeeds drie maal wegens oplichting en valschheid in geschrifte veroordeeld. Volgens een nader bericht bestond de oplichting thans uit het volgende P. plaatste in den laatsten tijd in verschillende couranten advertenties, waarin hij op zeer gemakkelijke voor waarden gelden onder hypothecair ver band aanbood. Zekere S., scheepstimmer man te Kroonehoop (Overijsel), schreef daarop; P. kwam over, om het eigen dom te bezichtigen en zegde geld toe. Eerst moest S. echter f 50 storten, dan zou P. de stukken zenden. S. gaf hem f50, doch de stukken kwamen niet. S. begon nu de zaak te wantrouwen, zocht P. te Heerenveen op, die beloofde de f 50 te zullen terugbetalen en f 12 in afbetaling gaf. De veldwachter Bakker, die in de buurt van P. woont, ontdekte, een en ander en arresteerde P. Ten parkette, waar P. door een officier van justitie gehoord werd, deed P. een po ging zich te vergiftigen, hij dronk den inhoud van een fleschje uit, dat hij in den zak droeg. De officier van justitie stuuide dadelijk om medische hulp; geen dokter was thuis. Nu wer den twee apothekers gehaald, die 't best oordeelden P. braak wijn toe te dienen. Hij weigerde evenwel beslist iets in te nemen. In het fleschje waren nog een paar druppels vocht gebleven deze werden onderzocht en bleken atropinum te bevatten, een vergift. Echter was het vocht al eenige jaren oud zoogenaamd oogwater en de dosis vergift niet groot genoeg om den dood tengevolge te hebben. P. zei dan ook: „'t Vergif werkt niet, ik voel het wel", en ondervond geen last van zijn innemen. Het geval ver wekte natuurlijk op het paleis van justitie heel wat sensatie en ook onder het publiek, dat beide apothekers naar 't gebouw zag snellen en niet wist, wat er aan de hand was. Volgens het N. v. d. D. verliet dezer dagen een 22-jarig dienstmeisje heime lijk des nachts haar dienst bij een fa milie aan de Keizersgracht bij de Re guliersgracht te Amsterdam en keerde niet weder. Kort daarop werd haar lijk gevonden in een plas achter de Joh. Verhulststraat. Deze treurige gebeur tenis moet in verband gebracht worden met omstandigheden, die hetarme meisje den dood hebben doen verkiezen boven een voortbestaan, waarbij schande haar lot zou zijn geweest. In den sedert eenige maanden in de Molenstraat te 's-Gravenhage geves- tigden kunsthandel van de firma Reyer Go. is Vrijdagnacht een brutale in braak gepleegd. Door op den deurknop te stappen zijn de ongenoode gasten door het tuimelraam binnen gekomen. Het gordijn is op een kier geopend, waarbij de heeren bij het licht van een straatlantaarn blijkbaar op hun gemak hobben gearbeid. Van kunstzin zijn ze niet misdeeld geweest, want, opmerkelijk genoeg, zijn juist de beste stukken (van Van Vuuren, Morgen sterneMunthe en Jan Leurs) uitge kozen. De stukken op paneel geschil derd bleken te weinig transportabel; alleen doeken zijn uitgesneden. Vermist worden 10 stuks, ter waarde van f 1400. De diefstal is vermoedelijk tusschen 2 a 3 uur in den nacht geschied, d;iar toen de hond van een der buren ge weldig aansloeg. Toen een der firmanten Zaterdag morgen wilde binnentreden, bleek de deur gebarricadeerd door groots schil derijen en het neerhangend tuimelraam. De firma was verzekerd tegen inbraak. Uit Eindhoven meldt men: De locomotief van een tram, die Zon dagavond van de Belgische grens naar hier reed, is ontspoord doordien een zwaar stuk hout op de lijn was gelegd. Gevolg: een groot half uur vertraging. De locomotief van de tram, die met eerstbedoelde tram te Veldhoven moest kruisen, was ter assistentie ontboden. De tram, die van hier 6 u. 40 min. (nam.) vertrok, onderging hetzelfde bij de tramhalte in de Kuil onder Hapert. De machinist, die het stuk hout zag, remde met alle macht, maar kon niet voorkomen, dat de locomotief in het zand terecht kwam, door den schok van het blok. De tram kwam dientengevolge eerst Maandagochtend halfzes aan de Belgische grens. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De daders te Veldhoven is men op het spoor. Uit Amsterdam meldt men: Maandagvoormiddag heeft een man zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, in haar woning in de Vrolik- straat alhier, vermomd als politie-agent, een bezoek gebracht, vermoedelijk met de bedoeling, haar van 't leven te be- rooven. Hij viel haar na een korte woor denwisseling aan en bracht haar met een scherp mes onderscheidene echter niet dodelijke wonden aan hals en hoofd toe, en haar in bloed ziende ba den, trachtte hij daarna zichzelf den hals af te snijden, wat bem echter maar half gelukte. Beiden zijn zwaar gewond naar het Onze-Lieve-Vrouwe-Gasthuis vervoerd. Daar bleek de toestand van de vrouw niet levensgevaarlijk, de man evenwel verkeert in bedenkelijken toestand. Nader meldt men, dat de bedrijver was een figurant, in Reyding's Rem- brandtrevue optredende als politie agent. Hij had dus de vermomming voor het grijpen. Hij gaf voor, namens den echtgenoot te komen en de vrouw te moeten sommeeren, de echtelijke woning weer te betrekken. Na de wei gering der vrouw, die daarbij over haar man een leelijk boekje opendeed, werd deze zoo verbolgen, dat hij uit zijn rol viel en haar met de sabel ernstige verwondingen toebracht en daarna ge lijk boven vermeld is, het wapen tegen zichzelf keerde. In den namiddagtrein van Assen naar Hooge veen is Vrijdag een jonge dame in een der damescoupé lastig gevallen door twee reizigers, die door de retirade uit een aangrenzende coupé bij haar waren gekomen. De jonge dame, die verbazend zenuwachtig was, moest in Den Haag examen doen voor posterijen. Ze stapte- te Hoogeveen uit' en deed daar aangifte. De trein was toen echter reeds vertrokken. De politie te Zwolle slaagde er Zater dag in de beide aanranders op te sporen. De marechaussee te Wageningen doet onderzoek in de volgende zaak: Op 11 September verzond de firma ter Gast, te Amsterdam, per boot aan het adres van den heer Johs. van Silfhout, te Bennekom, 7 zakken suiker, ieder van 100 K.G. Tot heden zijn deze zakken niet aan den geadresseerde bezorgd het vermoeden ligt voor de hand, dat ze ontvreemd zijn. Gisterenavond had te Bergen op Zoom in de suikerfabriek van de firma Wit- touck een treurig ongeluk plaats. De werkman B. geraakte tusschen eene ma chine en werd op slag gedood. Uit Den Haag meldt men aan de N. R. Ct. Naar wij vernemen, zijn de beide Indische ambtenaren, die gevangen ge nomen werden onder verdenking van een ernstig misdrijf tegen de zeden, op vrije voeten gesteld, nadat de moeder van het 14-jarige meisje de klacht had ingetrokken. De rechtbank heeft hen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2