gehad. Een personentrein stond in het station te wachten, om een sneltrein voorbij te laten komen, toen er een locomotief zonder wagens uit den loco motiefstal kwam aanzetten, die van ter zijde op den stilstaanden trein inreed. Er zijn 9 menschen gedood en 17 ge wond, onder wie twee zeer ernstig. Vele menschen liepen kneuzingen op. In België is de expres van Charleroi naar Bergen, uit het station te Mar- chienne-au-Pont komende, van het spoor geloopen. De locomotief werd omgeworpen. De machinist en de stoker werden gedood en verscheidene reizi gers gekwetst. Politiken verneemt uit Drontheim, dat men er in Noorwegen meer en meer over denkt Spitsbergen in te lij ven, waarbij men naar 't heet weinig tegenstand van Rusland en Zweden verwacht. In elk geval wordt 't gewenscht, dat er iemand op Spits bergen de baas wordt, want het gaat er onder het gemengde gezelschap van m ij nwerkers walvischvaarders, visschers en toeristen van allerlei landaard, die er tegenwoordig drukker komen dan ooit, soms wonderlijk toe. Misdrijven gebeuren er, zonder dat men nu vat op de daders heeft. Vooral nu men veel delfstoffen in den bodem vermoedt en die ontginnen wil, is 't noodig, dat er gezag heerscht. Maar, zouden andere staten Noorwegen wel zijn vlag op Spitsbergen laten hijschen, nu er uit den bodem zooveel winst te halen schijnt? Tusschen 6 en 10 dezer is te St. Thomas (Antillen) de lucht vol vulka nisch stof geweest, gelijkende op het stof dat door de groote uitbarstingen van den Mt. Pelé op Martinique uit geworpen werd. Van andere zijden komen berichten over een nieuwe uitbarsting van den vulkaan. Kapitein Klado, de man die tijdens den Russisch-Japanschen oorlog zoo scherpe kritiek oefende op de Russische marine en deswege uit den dienst werd verwijderd, is nu benoemd tot professor aan de keizerlijke Nikolaj-marineaca- demie. Te Caputto, bij Bari, is ten gevolge van echtbreuk een ernstig drama afge speeld. Een boer, Locascie, die naar Amerika geëmigreerd was, vernam daar dat zijn vrouw tijdens zijn afwezigheid met een anderen man samenleefde. On middellijk na het vernemen hiervan reisde hij terug en kwam? zonder iets van zich te laten hooren, in zijn woon plaats aan. Nadat hij vier uur om het huis van zijn ontrouwe vrouw had rondgezworven, zag hij zijn medemin naar binnengaan. Hij drong achter hem aan en vuurde verscheidene malen met zijn revolver. Daar hij er niet in ge slaagd was hen onmiddellijk te dooden, gat hij hen met een bijl nog eenige slagen. Daarna heeft hij zich naar het politiebureau begeven en zijn daad verteld. Te Hongkong is in het stoomschip Hankow, terwijl het aan den wal lag, brand uitgebroken. Honderden Chi- neesche reizigers moeten hierbij om het leven zijn gekomen, terwijl de Euro peanen allen gered zijn. Het H.blad van Antwerpen bevat hierover het volgende: In deu brand van de Hankow, die 2000 Chineezen en 7 Eurcpeesche pas sagiers aan boord had, is de lading, bestaande uit naphta en ruwe zijde, een prooi der vlammen geworden. In vijf minuten verspreidde het vuur zich van voor tot achtei, zonder dat men zelfs de bluschtoestellen kon gebruiken. De Europeanen, plotseling gewekt, vluchtten de ladders af, gevolgd door half gekleede vrouwen, landverhuizers en bemanning, allen kreten van schrik slakend. Hulp kon niet gebracht wor den, gezien de uiterste brandbaarheid van de lading. Al het mogelijke werd gedaan. Tot hiertoe zijn er 05 jdooden gevonden. Er worden verhalen gedaan over de oorzaak van den brand, welke denkelijk aan kwaadwilligheid is toe te schrijven. Men meent er eene wraak neming in te zien tegen de Engelsche rivierschepen. Het schip is heelemaal verloren. De Hankow was juist aange komen en lag aan de kaai gereed om naar Canton te vertrekken, toen het vuur uitbrak. De Saksische ministerraad heeft zich in zijn laatste zittingen met gravin Montignoso, exprinses van Saksen, be zig gehouden. Tengevolge van haar gedrag gedu rende het laatste jaar wil men haar het jongste kind, dat tot dusverre bij haar was, ontnemen, en de toestemming om de andere kinderen van tijd tot tijd te zien, intrekken. In verschillende streken van Frank rijk is sneeuw gevallen. Na een dag van regen is het Maan dag in het district Moutiers plotseling koud geworden en heeft het op de hoog vlakten overvloedig gesneeuwd. Over Perpignan en de omstreken heeft Maandag een storm gewaaid. Op de bergen om Prades en in de buurt van Bessat en Rochetaillée heeft het ook gesneeuwd. Uit Cöpenick, bij Berlijn, werd Dins dag gemeld: Hedennamiddag kwam hier iemand, zich als kapitein van het leger voor doende, met 12 soldaten uit Berlijn aan hij begaf zich naar het gemeente huis en nam den burgemeester en den ontvanger gevangen, die hij onder ge leide naar Berlijn brengen liet. Nadat hij zich van de kas, die 4000 mark inhield, had meester gemaakt, gaf hij den soldaten bevel het gemeentehuis te bewaken; hij zelf reed naar Berlijn. De schelm had de van het schiet- terrein terugkeerende soldaten uit Ber lijn aangeheuden en hun een valsche- lijk opgemaakte kabinetsorder getoond. Volgens een bericht uit Biserta is de Engelsche onderzeesche boot Lutin, wel ke Dinsdagmorgen bij sterke deining uitvoer, als verloren te beschouwen. De ontstuimige zee maakt den arbeid tot redding haast onmogelijk. Met de dreg voelt men eenige weerstand op de plaats waar de Lutin is ondergedoken. De Lutin, waarop een luitenant ter zee het bevel voerde, had een beman ning van 14 koppen. Te Wingate in Durham (Engeland) is in een kolenmijn eene ontploffing geweest, waarbij ongeveer 40 personen gedood werden. Ongeveer 200 mijnwerkers werden in de mijn begraven, doch zijn met in spanning van alle krachten gelukkig nog levend te voorschijn gebracht. Naar aanleiding van het verslag der Engelsche commissie van onderzoek in zake de Zuid-Afrikaansche legerschan- dalen aan den minister van oorlog ont heft Haldane generaal Lyttelton van alle schuld, omdat deze niet in staat was gelijktijdig het opperbevel over het leger te voeren en de intendance doeltreffend te controleeren. Verscheiden hoofdofficieien, waaronder luitenant-ko lonel Wire, krijgen een berisping, an deren verliezen hun senioriteit. Luite nant-kolonel Morgan, majoor Walton, de drie kapiteins Douglas Jonnes, Forsyth Grant en Limond moeten ont slag nemen met behoud van recht op pensioen. Kolonel Hipwell moet ont slag nemen met slechts gedeeltelijk recht op pensioen, terwijl luitenant kolonel Hamnett en negen anderen van lageren rang eenvoudig het leger worden uitgezet. Er wordt nog overwogen of er een strafrechtelijke vervolging tegen de voor naamste schuldigen zal worden inge steld. De geheele pers keurt in hoofdzaak de beslissingen van het legerbestuur en Haldane in deze kwestie goed. De Petersburgsche correspondent van het Journal seinde Zaterdag naar Parijs bizonderheden over de terechtstelling der 19 matrozen te Kroonstad. Er woei dien ochtend een hevige ijskoude wind. De veroordeelden, die een revolutionnairen treurmarsch had den aangeheven, werden op een rij ge plaatst en aan een vóór hen langs ge spannen lijn gebonden. Op het bevel vuur 1 gaf het executiepeloton geen salvo op de veroordeelden af, maar schoot er maar op los. Drie slechts der veroordeelden waren op slag doodde overigen alleen gewond en deze vorm den een onbeschrijfelijke verwarde mas sa, waaruit jammerkreten, smeekingen en vervloekingen opstegen. De soldaten vuurden opnieuw, maar konden niet mikken in die krioelende menschenhoop. Er moesten nieuwe pa tronen worden rondgedeeld aan de sol daten, die maar in 't wilde bleven doorschieten tot er geen leven meer in den hoop te bespeuren viel. Terstond daarna werden de lijken in zee geworpen. De vooruitstrevende professoren van de universiteit te Odessa Lysenkow en Werigo, ontvingen een anoniem schrij ven, waarin hun werd aangezegd, dat ze ter dood zijn veroordeeld en nog slechts drie weken hebben te leven. IIEkË^DHlknG. Gemeenteliegrootiiig;. Burgemeester en Wethouders van Heug den brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1907 den Raad is aangeboden en vanaf heden gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld. Heusden, 13 October 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. BMaatselUk. Nieuws. HEUSDEN, 17 Oct. Naar men ons mededeelt, was Maandag middag eene ploeg grondwerkers, nabij de steenfabriek te Nederhe nert bezig met grond in kipkarren te vervoeren. Een der arbeiders, Van Genderen geheeten, kwam met zijne hand tusschen de buffers van een der wagentjes, dat zich in beweging stelde waardoor de hand zoozeer gewond werd, dat, naar men ons mededeelt, die verbrij zeld is. 't Is te hopen dat dit laatste eenigs- zins overdreven is. Nieuwe aardappelen in October Door den heer A. Baars wordt ons ter ken nismaking gezonden eenige nieuwe aard appelen, „z.g. Haagjes", pas gedolven, met het bekende- vliesje, dat geschrapt wordt en geheel als de aardappelen in Juni en Juli. Nadat hij zijn eerste aardappelen gerooid had, heeft hij deze direct weder gepoot en het succes is nie1 uitgebleven. De Brigadier-titulair Disselveld, die dezen zomer tot assistentie te Heusden is geweest, wordt op 5 November /erplaatst naar de Brigade Woudrichem. Het gemengd zangkoor „Tot Nut en Genoegen" alhier, dat in haar ruim 6-jarig bestaan ons reeds menige aangename avond heeft verschaft, zal hoogst waarschijnlijk worden ontbonden. Door de oprichting der harmonie is het mannelijk ledental zoo danig geslonken, dat men wel tot dien maatregel zal moeten overgaan. WERKENDAM. Zondag 1.1. werd door de stemgerechtigde lidmaten der Ger. Kerk A, alhier, met overgroote meerderheid van stemmen, besloten, dat een beroep zou wor den uitgebracht op den WelEerw. Heer A. Scheele, predikant te Veere. DUSSEN. Onze geachte dorpsgenoot de heer J. C. Aalders, student van de V. U. te Amsterdam, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te 's-Gravemoer. Gister geraakte de landbouwer J. van Dordmund onder het wiel van de ge laden bietenkar, 't wiel ging gedeeltelijk over zijn beenzijn toestand is bevredigend. VEEN. Tot secretaris-penningmeester ran den polder van Veen is Dinsdag ge kozen de heer C. Schreuders alhier. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand is gekozen de heer H. Scheuders, lid van den Raad. BERN. De vorige week heeft men op een woonark, die hier tijdelijk ligt, tijdens de afwezigheid van den wachter, ingebroken. Een kast was blijkbaar met een bijtel ge forceerd; doch er was toevallig geen geld aanwezig. Er wordt niets anders gemist dan een halve flesch Madeira en een 40-tal sigaren. WIJK. Met het rooien en afleveren van suikerbieten is ook hier reeds een begin gemaakt, dit gewas valt dit jaar over het algemeen niet mede. AALBURG. Tot onderwij zer aan de O. L. school te Culemborg is benoemd de heer D. Roeland, thans onderwijzer aan deO.L. school alhier. Uit ons Parlement. III. De heele Kamer en de minister incluis heeft zich zeer bezorgd getoond voor den adat, het Indische gewoonterecht dat deels op godsdienstige beginselen, deels op over leveringen steunt. En het scheen wel, dat het voorstel van de regeering op die bezorgd heid schipbreuk zou lijden. Maar zoo erg meenden de heeren het toch niet. Zij hebben blijkbaar alleen een getuigenis willen af leggen van hun goeden wil om dit Indisch recht te eerbiedigen. Daarna konden ze het dan met geruster geweten terzijde schuiven. Er waren er onder de afgevaardigden maar een paar, die voor het regeeringsvoorsel een goed woord over hadden en toch werd met een meerderheid van 58 tegen 15 stem men aangenomen. Of was dit toe te schrij ven aan de overneming door den minister van het amendement Van Idsinga? Maar Z.Exc. verklaarde dadelijk dat de bedoeling van dit amendement ook de bedoeling van het ontwerp was. En het waarschijnlijkst lijkt het dus, dat deze bedoeling er zoo on duidelijk in was vastgelegd dat de heeren ze niet begrepen. Want de verdediging van zijn voorstel door den minister zal toch niet deze om keering van de afgevaardigden bewerkt hebben. De rechtszekerheid, zoo was de re deneering van den minister, laat in Indië te wenschen over en we moeten daarin ver betering trachten te brengen door meerdere rechtseenheid te scheppen. Hiermee schenen de heeren het wel zoo ongeveer eens te zijn. Maar dat dit doel zonder gevaar voor Indië bereikt kon worden door ons recht gelei delijk in te voeren, daar schenen ze aan vankelijk niet aan te willen. Ons Westersch recht zoo redeneerde de heer Lohman, die het uitvoerigst de bezwaren uiteenzette is niet geschikt voor een Oostersch volk en vooral mogen we het dat volk niet op dringen, waar we als overwinnaars staan tegenover zooveel talrijker overwonnen. De behoefte van dat volk zelf moet een nieuw recht vragen. Maar dat nieuwe recht voor Indië zal nooit ons recht kunnen zijn. Het moet een recht zijn, dat wortelt in en zich aansluit aan den adat. Met deze redeneering bleken in hoofdzaak ook de andere het eens. Eerst wanneer de inlander zich had aangepast aan de Euro- peesche maatschappij, zou ons recht dienstig voor hem kunnen zijn en de invoering zou dus eerst moeten plaats hebben als de be hoefte gebleken was. In zijn verdediging bleek ook de minister een voorstander van dei adat, maar het zou, meende hij, onmogelijk zijn dezen adat in wetboeken vast te leggen, nog daar gelaten, dat hij vaak een belemmering bleek voor de ontwikkeling van Indië. In dezen strijd nu tusschen Minister en Kamer trachtte de heer Pierson bemidde lend tusschenbeide te treden. Hij stelde een amendement voor om voor inlanders en vreemde oosterlingen 'tadatrecht voorop te stellen en te bepalen, dat zij aan voor schriften van burgerlijk en handelsrecht geheel of gedeeltelijk kunnen worden on derworpen of wel zich hieraan vrijwillig kunnen onderwerpen. Edoch, minister noch Kamer bleken van deze bemiddeling ge diend. En de heer Pierson, mompelende zeker, dat ondank wereld's loon is, trok zijn amendement in. Maar de heer Troelstra hield het nog even vast, voordat het geheel verdwijnen zou. Hij scheen er wel iets goeds in te zien en wenschte het in de afdeelin- gen te laten onderzoeken. Toen de Kamer ook hiervan bleek niet te willen weten, liet hij het schieten. Gelukkig bracht echter de heer Van Id singa uitredding. Hij stelde voor het bur gerlijk, handels- en strafrecht alsmede de burgerlijke rechtsvordering en strafvorde ring bij algemeene verordeningen te regelen. In die verordeningen moeten dan, wat de Europeanen betreft, de in Nederland gelden de wetten met de noodzakelijke wijzigingen gevolgd worden, voor de inlanders moeten de voor Europeanen geldende bepalingen toepasselijk worden verklaard voor zoover de bij hen gebleken maatschappelijke be hoeften dit eischen, terwijl overigens de adat zal worden gevolgd maar de inlanders bevoegd zijn zich in het algemeen of voor één bepaalde rechtshandeling vrijwillig te onderwerpen aan niet op hen toepasselijke voorschriften van het burgerlijk recht der Europeanen en eindelijk moeten de alge meene verordeningen in die gedeelten van Indië, waar de bevolking in het genot van haar eigen rechtspleging gelaten is, slechts in zoover toepasselijk zijn als hiermee be staanbaar is. Door dit amendement bleken de bezwaren van den heer Lohman en anderen onder vangen. Nu zou ons recht den inlanders zoo maar niet luk raak op den hals wor den geworpen, eerst zou moeten blijken, dat de maatschappelijke behoeften het noo dig maakten. De minister bracht nog be- bescheidenlijk in het midden, dat zijne be doeling nooit anders geweest was, dat hij steeds adat-recht en Europeesch recht beide had willen eerbiedigen, maar met de ge dachte om zooveel mogelijk het Europeesche recht door te voeren. Des te beter meenden de heeren. Zij waren er nu toch geruster op en lieten al hun bezwaren tegen het opleggen van een vreemd recht aan een overwonnen recht en hoe die bedenkingen meer mochten heeten, waren, toen de mi nister het amendement Van Idsinga overnam. Echter niet allen, 15 bleven er onverzette lijk. Allicht waren er daaronder die juist het amendement niet begeerden. Maar men kan het niet iedereen naar den zin maken. Stinneniand. Omtrent de expeditie op Bali seinde de corr. van de N. R. Ct. Maandag: Bangli heeft toegestemd in een nieuw contract, afstand van grondgebied, uit levering van vijandig gezinde hoofden, die gisteren naar Banjoewangi over gebracht zijn, uitlevering van vuurwa penen, bezoek van het landschap door onze militaire macht. De Red. teekent hierbij aan: Ook het laatste bedrijf van deze ex peditie is dus haast afgespeeld en ge lukkig tot dusver zonder bloedvergie ten. Dawa Gde' Anom Oka, vorst van Bangli, heeft wel eenigen tijd van beraad genomen, maar de reeds begonnen „ver kenning" schijnt den noodigen indruk gemaakt te hebben, zoodat ook hij toe gestemd heeft in het sluiten van een nieuw contract, afstand doen van grond gebied en uitlevering van de vijandige hoofden, vermoedelijk de djaksa's Dawa, Posto, Kandal en Ida Mada Daosh, die reeds met bekwamen spoed zijn over gebracht naar den Javawal, naar Ban joewangi. Het slot van het telegram lezen wij als volgt: „Om aan den eisch nopens de inlevering van de vuurwapens kracht bij te zetten brengt onze militaire macht een bezoek aan het landschap". De harde slagen, in Badoeng en Tabanan gevallen, hebben wel den noo digen indruk gemaakt. De vorsten van Kloengkoeng en Bangli zullen wel zoo in hun vrijheid van handelen beperkt worden, dat geen vrees behoeft te be staan voor herhaling van de gebeurte nissen. Gelet op de gemakkelijke wijze waarop wij genoemde radja's tot reden brachten, is in de naaste toekomst groote voorzichtigheid plicht. Ook bij het departement van kolo niën is uit Nederlandsch-Indië een telegram ontvangen, inhoudende, dat het zelfbestuur van het Balische land schap Bangli er in toegestemd heeft een nieuw politiek contract te sluiten, de vuurwapenen in te leveren en an dere waarborgen te geven voor de toe komst. Bij den Burgemeester der gemeente Leiden werden gisteren candidaat ge steld voor het lidmaatschap van de 2de Kamer der Staten-Generaal, (vaca ture Mr. W. van der Vlugt), de heeren H. Paul, civiel-ingenieur, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en van den Gemeenteraad te Leiden, can didaat van de Unie-liberalen en van de vrijzinnig democraten; Jhr. Mr. H. Smis- saert, te 's-Gravenhage, candidaat der oud-liberalen; Dr. J. Th. de Visser, oud lid der Kamer, predikant te Amsterdam, candidaat van de anti-revolutionairen, chr. historischen en van de Roomsch Katholieken; Mr. Mendels, te Zaandam, candidaat van de sociaal-democraten. Zaterdagavond laat verkeerde de anders zoo rustige Nieuwstad te Arnhem in rep en roer. Er was bloed gevloeid, werd beweerd niet bij de aldaar wonende nijvere slagers, doch menschenbloed had er gestroomd. Wat toch was 't ge val Twee vrienden J. en G. waren samen uit geweest en hadden menig heilig huisje met een bezoek vereerd, wat aanleiding had gegeven, dat 't in hun brein niet erg helder meer was. In de Nieuwstad ontmoetten zij zekeren N., die ook in nevelen gehuld was van wege zijn geofferd geld aan Bachus en nog meer wilde hebben, want hij was „doks", waarom hij beide vrienden aan klampte, denkende die geven nog wel wat weg. G. en J. waren echter met zijn gezelschap niet ingenomen en men werd op den Binnensingel handgemeen. G. trok hier zijn mes en ging N. daarmede te lijf, bracht hem drie steken in zijn rug toe, waarna hij 't hazenpad koos, gevolgd door J., die echter niet meegevochten had. N. bleef achter, ba nende in zijn bloed en werd door om standers naar 't stedelijke ziekenhuis gebracht, waar hij werd verbonden, om daarna huiswaarts te gaan. Thuis zijnde begon een der wonden echter heviger te bloeden, zoodat N. weder naar het Stedelijk ziekenhuis moest worden ge bracht, thans om aldaar te worden op genomen, daar er vrees bestond dat hij dicht bij de longen was geraakt. G. die er van door was gegaan en onbekend was gebleven, werd Zondag morgen opgespoord, zoodat zijn arrestatie spoedig volgde. Hij legde voor de politie een volledige bekentenis af. De toestand van N. is thans redelijk wel ofschoon het gevaar nog niet geweken is, Men schrijft aan de N. R. Ct. Ondanks een door hoofdamtenaren bij den Staatsspoorweg ingesteld onder zoek naar <le mogelijke oorzaak van het bekende ongeval, Donderdag den stu dent Haberiandt uit Berlijn, tusschen 's-Heer Arendskerke en Goes overkomen is deze nog niet ontdekt kunnen worden. Dat de ongelukkige niet opzettelijk uit den trein gesprongen is, mag wel waar schijnlijk worden geacht in verband met het feit, dat hij zijne te Berlijn wonende familie bericht had gezonden dat hij dien dag aldaar hoopte te ar- riveeren. En dit bericht kwam daar aan kort na het door zijne moeder ontvangen telegram uit Goes, waarin haar het met haar zoon voorgevallene werd medegedeeld. Men meldt aan de Zw. Ot. uit Kam pen: De lotingsdag kenmerkte zich Maan dag door een groote rumoerigheid, waar toe ook de marktdag wel het zijne zal hebben bijgedragen. Gewoonlijk moeten dan de jongelingen van het instr.-bat. het ontgelden door plagen en sarren. Van een paar korporaals van hetinstr.- bataljon, langen tijd op de Oudestraat door boerenjongens getreiterd, trok een hunner de sabel en gaf zekeren A. v. d. W. uit Brunnepe daarmee een ge- duchten houw op het hoofd, die zoo aankwam, dat v. d. W. bij den apo theker, den heer Tresling, moest worden binnengedrageu. Nadat hij door een 3 tal doctoren verbonden was, word hij per brancard van het militaire hospi taal naar zijn woning vervoerd. Volgens een door Lloyd uit Willem stad (Curasao) ontvangen telegram, is het Nederlandsche stoomschip Oranje Nassau, tijdens een hevigen storm en doordat de ankers slipten, gestrand en wrak geworden. De reederij deelde mede dat alle opvarenden gered zijn. Uit Vaals wordt aan de L. K. ge meld Gelukkig heeft de worstvergiftiging alhier geen enkel doodelijk gevolg ge had. Alle lijders zijn weer geheel her steld. Het ongeval heeft althans deze goede zijde, dat men nu sterk aan 't werk is voor de oprichting van een slachthuis. Maandagnacht is in een logement in de Waterstraat te Utrecht een vrouw dood gebleven. Men vond haar Dinsdag morgen levenloos op haar bed. Ver moedelijk is zij wegens het overmatig gebruik van sterkendrank gestikt. Te Dubbeldam zijn opnieuw twee ge vallen van febris typhoïdea voorgeko men, een aan den Dubbeldamschenweg en een aan den Zuidendijk. Zoo heb ben zich binnen korten tijd reeds 5 gevallen voorgedaan. Aan de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam is roodvonk uitge broken. Alle jongens zijn naar huis ge zonden. De ziekte draagt een kwaad aardig karakter. Drie kweekelingen zijn aangetast, en een dezer is reeds over leden. De twee anderen worden in het Wilhelminagasthuis verpleegd. Maandagmiddag omstreeks kwart over twaalven rook de bewoonster der tweede verdieping van pand no. 70 op den Plantageweg te Rotterdam een brand lucht en zag kort daarop rook komen uit de portaaldeur der eerste étage in hetzelfde perceel. Een agent van politie, die gewaarschuwd werd, trapte de por taaldeur, die gesloten was, in, snelde de woning binnen en ontdekte dat er

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2