Het Mertetir van Genten verkoopen bij inschrijving: Caiiadaboomen. -if Ui een nette DIENSTBODE, WËIL1ND. Perkamentpapier, verkoopen: STIKBAND. 'I li BIND, TE HUUR of TE KOOP-. HEËREiHVIN KINDER MEEL.! nog verkoopen: DRACHEN-QUELLE Melk voedsel voor Kinderen enZiek en, WEILAND, ongeveer 100 11 Notaris KERKHOVEN, bijzander geschikt voor Schilband. Notaris KERKHOVEN het aangenaam en opwekkend1 tafelwater;tevens heilzaam voor lever-en maagziekten NATUUR BRONWATER kost per /i literfleschi5cent J brand in de keuken woedde. Hij bluschte bet vuur met emmers water met be hulp vaa andere lieden die toegeschoten waren. De keuken was reeds gedeelte lijk uitgebrand. Op den vloer zagen zij voorover lig gen het vreeselijk verbrande en groo- tendeels reeds verkoolde lichaam van de bewoonster, de 58-jarige juffrouw M. K., huisvrouw van C. K., die geheel alleen thuis was. Een tien minuten vóór de brand ontdekt werd, had zij nog met de bewoonster der bovenverdieping staan praten. Hoe of op welke wijze de brand ont staan is, is niet vastgesteld kunnen worden; van misdrijf is evenwel geen sprake. Zondagnacht is er te Woensel duchtig gevochten. In den Boomgaard bij C. v. d. Vorst, vader van vier kinderen, wiens vrouw eerst kortelings is bevallen, is de huisdeur gebombardeerd en nagenoeg ingetrapt. V. d. V., die reeds te bed lag, kwam op zijn bloote voeten naar buiten, waar hij een riek greep om zijn aanvallers te verjagen. Hij werd toen evenwel met zijn eigen riek hevig toe getakeld. Elf wonden werden hem in den rug toegebracht waarvan twee levens gevaarlijk. Als vermoedelijke dader is gearresteerd de 19-jarige sigarenmaker H. te Woensel, wiens zwager M. met zijn buurman den getroffene, sedert eenigen tijd op gespannen voet stond. Te Veenendaal is door den brigade commandant der marechaussee weder beslag gelegd op een aan vlekziekte g) storven varken, dat te Eist voor f 425 ga kocht was. Het doode dier woog 270 pond, en was voor den schijn nog ge slacht (gestoken). Het heette bestemd te zijn voor hondenvoer, doch zelfs daarvoor was het bederf reeds te veel ingetreden, en bovendien zijn alle hon den te Veenendaal e. o. niet in staat te verorberen wat aan gestorven vee voor hen bestemd heet. De gezondheids commissie, wetende hoeveel dergelijk vleesch van daar en omstreken langs zijwegen en over kleine stations ver voerd wordt naar Amersfoort, Amster dam enz., heeft aangedrongen op krach tige medewerking tot wering daarvan bij het hoofd der politie en den com mandant der marechaussee. Uit Ilelenaveen wordt gemeld, dat men, borende tot een diepte van over de 1200 meter, nog twee nieuwe lagen kolen heeft gevonden; in 'tgeheel 7 lagen. Men schrijft aan de M. Ct. uit Oost burg Een zekere De T. alhier, die meer malen misbruik maakte van sterkedrank, zeeg Zondagavond in een herberg al hier plotseling dood nederde drank schijnt ook hier een rol gespeeld te hebben. Hij was het hoofd van het gezin, dat eenige jaren geleden zoo langen tijd in de open lucht gewoond en waarover toen in de bladen geschreven is, op zoo hartroerende manier, dat van ver schillende zijden gelden werden toege zonden. Het in dien tijd ingezamelde was reeds lang opgeteerd, terwijl De T. en zijne vrouw, hoewel tot werken evengoed als een ander in staat, nooit geregeld arbeidden. De T. deed in den regel niets dan drinken en zijne vrouw leeft hoofdzakelijk door bedelen. Men schrijft aan Het Volk: Maandagavond 1 October keerde de milicien W. Biesenboom, die al3 huzaar te Roermond in garnizoen was, met groot verlof te Oudecarspel (N.-H.) terug na twee jaren in dienst te hebben door gebracht. Maar hoe kwam hij terug? 's Nachts twaalf uur klopte hij zijn moeder, een een weduwe, op. Hij was ziek, suf en vermoeid, te ellendig om te spreken. Langzamerhand kwam zij van hem te weten, dat hij de laatste week in dienst ziek was geweest en onder genees kundige behandeling. Toen men hem wegzond had hij een uur te loopen van de kazerne naar den trein, daarna reisde hij den heelen dag, en kwam, door een vergissing, eerst met den laatsten trein te Noord-Scharwoude aan, vanwaar hij nog een uur had te loopen voor hij thuis was. Twee dagen later was de toestand van den jongen man zóó verergerd, dat de dokter moest worden gehaald, die da delijk het ergste vreesde. Ook een tweede arts kon geen hoop geven, en na een week van smartelijk lijden bezweek de eens zoo flinke jonge man aan hersen vliesontsteking. Door den geneesheer en den burge meester wordt nu een onderzoek inge steld naar de oorzaak der ziekte, die aan een ongeval in dienst wordt toege schreven. Te Renkum is Zondagavond mej. M. J., uit Velp, die met haar jeugdig kind een bezoek bij haar familie had gebracht, vermoedelijk door de duisternis mis leid in een diepe waterput gevallen. Na eenigen tijd werden beiden levenloos opgehaald. Men schrijft uit Oosterbeek Maandag is het landgoed Sonnenberg voor het publiek gesloten. Oorzaak der sluiting van dit door het geheele land bekende goed zijn de patiënten van het longlijders-sanatorium Boschlust. Men meldt uit Gorinchem Zaterdag was het water van de Linge en van de groote haven onzer stad zoo danig door afvalwater van een fabriek aan de Linge verontreinigd, dat de visch halfdood aan de oppervlakte kwam en gemakkelijk met de hand kon worden gevangen. Een belangrijke schade heeft deze waterverontreiniging den heeren J. A. Schetselaar, vischhandelaren alhier, be rokkend. Zij kwamen Zondagmorgen toch tot de ontdekking, dat een groote hoeveelheid visch, die in hun in de haven gelegen bewaarplaats geborgen was, dood was gegaan. De afdeeling Gorinchem e. o. van de hoofdafdeeliug Zoetwatervisscherij der Nederlandsche Heide-Maatschappij wendt thans pogingen aan om herha ling van dezen toestand te voorkomen. Op een zandplaat bij de rivier de Waal onder Ophemert is door een ingezetene aldaar een zeehond geschoten ter zwaar te van 42 pond. Een machinist van de IJzendijksche Stoomtramweg-maatschappij zwaaide, om zijn licht beter te doen branden, een ijzeren fakkel met kracht buiten de machine. Daarbij trof hij een con ducteur zoodanig op het hoofd, dat deze bewusteloos neerviel en met gebroken schedel werd opgenomen. Een geneesheer constateerde hersenschudding. De getroffene Th. Lucluijze die zoo af en toe tot bewustzijn komt, heeft verklaard dat hij opzettelijk is gesla gen, terwijl de machinist zegt dat de klap per ongeluk toegebracht is. Intus- schen schijnt het zeker te zijn dat even te voren ruzie tusschen beiden geweest is, waarbij dreigementen zijn geuit. De vrouw van den getroffene die ook in het gebouw werkzaam was, zou gezien hebben dat haar man den klap ontving. Na een paar uur in verhoor te zijn ge weest is de machinist vrij gelaten en doet hij weer dienst op de tram. Zon dag is de zoogenaamde fakkel, waar mede de klap is toegebracht in beslag genomen. Over een paar bekende heeren, welke de vorige week met de Noorderzon hunne woonplaatsen hebben verlaten en nog niet zijn opgespoord, schrijft men thans aan de M. Ct. uit Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen Naar het gerucht wil, hebben zij voor hunne fabriek als agenten contracten gesloten met fictieve personen, en daar onder dus handteekeningen doen plaat sen of zelf geplaatst van personen die niet bestonden of valsche handteeke ningen van personen die wel leven, misschien ook handteekeningen doen zetten door personen die hoegenaamd geen land bebouwden en die zij onder een of ander voorwendsel wisten te be wegen hun handteekening te schrijven. Die nietswaardig zijnde contracten zouden zij gezonden hebben aan den directeur van de fabriek, waarvoor zij werkzaam waren. Deze heeft hun de 100 franken voor schot per gemet toegezonden en tevens het zaad, om de velden te bezaaien. De honderd franken per gemet hebben zij zich toegeëigend en het zaad op zolder of in een magazijn gedeponeerd. Nu er eindelijk aan de fabriek moest geleverd worden en er geen bieten kwa men, kwam de fraude uit en zij hebben juist bij tijds het hazenpad gekozen. Daarbij loopt nog het gerucht, dat zij paardenhandel op Engeland hebben ge dreven en door te koopen op crediet en te verkoopen contant zich ook meester gemaakt hebben van aanzien lijke sommen. Alles bepaalt zich intusschen nog hoofdzakelijk tot geruchten. Zekerheid is er nog aangaande geen enkel punt. De verdwijning van beide heeren zoo plotseling en onverwacht heeft tot al die geruchten aanleiding gegeven. Volgens een later bericht is, volgens de M.Ct., thans bij de justitie door de directie der suikerfabriek Nötre Dame te Oreye, in de provincie Luik, in België, een klacht ingediend, wegens verduistering van een aanzienlijk bedrag, tegen deze twee personen het zijn L. Breesnee te Sluis en P. Roggeband te IJzendijke. De offieier van justitie te Middelburg verzoekt hun opsporing. Te Sas van Gent is een geval van pokken bij een vrouw geconstateerd. Verleden Maandagavond keerde de veehandelaar H. M. van de markt te Rijssen met paard en tilbury naar zijn woonplaats Vroomshoop terug. Hij kwam echter niet thuis en den volgenden mor gen vond men. hem onder de gemeente Wierden bewusteloos liggen onder de tilbury, die gekanteld was. Hij werd naar huis gebracht, waar hij Donderdag is overleden. De man laat een groot gezin achter. Misbruik van sterkendrank schijnt niet vreemd aan dit ongeluk. Eenigen tijd geleden deelden we me de, dat bij eenige aanhangers van den godsdienstonderwijzer v. L., te Vriezen- veen ruiten waren ingeworpen, naar aanleiding van het aannemen van het beroep naar Koudekerk door den pre dikant dr. Loo. Predikant en godsdienst onderwijzer verschilden 07er verschil lende geloofspunten en daardoor was de verstandhouding tusschen beiden minder goed. Een groot deel der inge zetenen was op de hand van den predi kant en eischte van den kerkeraad het ontslag van den godsdienstonderwijzer. Eens zelfs drong een grooto troep de vergadering van den kerkeraad binnen om dien eisch kracht bij te zetten. Ter beëindiging van het geschil zijn partijen nu overeengekomen, dat de godsdienstonderwijzer, die voor 8 jaar was aangenomen, en 1 Januari van dit jaar in dienst was getreden, den lsten Januari 1907 zal vertrekken. Hij ont vangt een schadevergoeding van f 1000. Sedert het bekend worden van deze overeenkomst is er weer rust in de ge meente gekomen. Het achtjarig zoontje van den heer Henraat te Uden heeft zijn vijfjarig broertje bij ongeluk doodgeschoten. Marktberichten. Het is in de advertenties dat gij de aan duiding vindt der gunstige gelegenheden. Hier hebt gij een gunstige gelegenheid, zoo gij aan bloedarmoede lijdt, of zoo uwe kinderen dit doen, om het middel te ken nen dat u of hen genezen zal. Mejuffr. Jenneker Keuzink, Wijnkamp te Goor (prov. Overijsel), schrijft ons: „Sedert ongeveer twee jaren leed ik aan algemeene zwakte en bloedarmoede. Ik was bleek, had geen eetlust, sliep slecht en de minste bezigheid bracht mij in een toestand van zeer groote afmatting. Ik heb daar tegen verschillende geneesmiddelen geno men, nauwkeurig de voorschriften van on derscheidene behandelingen gevolgdmaar, helaas, dat alles scheen niet de minste uit werking op mij te hebben. De Pink Pillen hadden in onze plaats verscheidene ernstig aangetaste personen genezen, en zoo raadde men mij van meerdere zijden aan de Pink Pillen te gebruiken. Ik ben daar des te gemakkelijker toe overgegaan door dat ik voorbeelden van genezing onder de oogen had. De Pink Pillen hebben bij mij uit muntend gewerktzij hebben mij volkomen hersteld, mij mijne krachten, mijn eetlust en mijn gezonde kleur weergegeven, in een woord mij heel-en-al weer op de been ge holpen". Dit is toch wel een voorbeeld dat toont hoe de Pink Pillen weer genezen hebben nadat alle andere geneesmiddelen gefaald hadden. Wil dat zeggen dat die andere geneesmiddelen slechte geneesmiddelen wa ren? Neen, maar er komt een meer of min gemakkelijke opname bij in het spel. Een geneesmiddel kan zeer goed zijn voor den eenen mensch en zonder uitwerking op den andere, omdat het niet ter opname voor hem geschikt is. De Pink Pillen doen zich door allen gemakkelijk opnemen. Zij genezen zoowel ouden als jongen, zoowel mannen en vrouwen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijnen, neuralgie, gewrichtsontsteking, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Burgerlijke Stand. Woudrichem, over de maand Sept. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. zal op Vrijdag 2G October 1906, des namiddags 2 uur, bij A. L. VAN DER BEEK aldaar, Inlichting en geeft de Opzichter H. Lank- haar te Genderen. Waterhoogte Maastricht (brug). 15 Oct. 0.53 M. beneden 0. 16 0.52 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 13 Oct. 1.02 M 0.50 M. -j- N.A.P. 14 1.00 0.59 15 0.86 0.31 16 1.09 0.50 Ad verten tiën. In het Ziekenhuis van de Nederl. Herv. Gemeente aan de Haven te Heus den wordt zoo spoedig mogelijk ge vraagd Ned. Herv., die goed kan werken en goede getuigen kan overleggen. Adres aan de hoofdzuster. te Werkendamzal te Sleeuwijk, op lilaan- das 22 October 1906, des namiddags 3 uur precies, in de herberg van J. E. SPRENGER, bij inzet, en op Maundag 20 October d.a.v., des namidd. 3 uur precies, in de herberg van P. KOOY, bij afslag, publiek verkoopen De perceelen uitmuntend kadaster nummers; 71, 448, 449, 450, 451, 75, 76, 405 en 406, met daarbij behoorende KADE, te zamen groot 8.68.70 hectaren benevens de westelijke helft van de neven- liggende kleine DOORNSCHE KADE, bij het kadaster ongenummerd, in zes koopen, combinatiën en massa, omschreven bij boek jes, welke gratis te bekomen zijn ten kan tore van den Notaris, alwaar, en ook bij den heer A. Verschoor van Sleeuwijk te Gorinchem verdere inlichtingen worden ver strekt. bij L. J. VEERMAN, Heusden. VOOR 'T MES AF, te Werkendamzal VAoensdag 24 Octoherl906, des namiddags 1 uur pre cies, in bet café ZWETS, aan den Sasdijk, te Dewerken, A. 35V# hectaren éénjarig WAARDEN HOUT, op de aanwassen lang» de rivier de Boven-Merwede, onder Woudrichem, Sleeuwijk en Dewer ken, in 6 perceelen, bij den hoop; B. den LOTBITTER per bos, scheeps boord, in bovengenoemde aanwassen, in 2 perceelen, begroot: no 7 2400 bos en no. 8 3800 bos. Inlichtingen te bekomen bij den Heer A. A. KALIS Jz. te Sliedrecht. 2 Hectaren LOTBAND, aan den Groenendijk, nabij den Oudendijk (bui tendijks), onder Woudrichem 2Hectaren LOT BAND. op de Broeksche Waard, onder And^l. Alles mede omschreven bij gedrukte no- titiën, welke op aanvrage kosteloos te be komen zijn ten kantore van den Notaris. Notaris KERKHOVEN, te Werkendamzal bij de Bandverkooping, op 24 October 1906, nam. 4 uur, bij J. B. ZWETS, aan den Sasdijk, te Dewerken, Ongeveer 1000 bos roode en granwe E uit de Grienden aan de Midgraaf, in den Duil; aan den Oudendijk, achter Arie van Vugt en te Sleeuwyk, achter de Weduwe DekkerVan Hemert. Breeder bij biljet omschreven. Verkrijgbaar te Heusden bff ADR. SPIERENBURGH. EEN RUIM met REMISE en STALLING, geheel naar de eischen des tijds ingericht, en Hinken TUIN; gelegen in een der hoofdstraten van HEUSDEN. Te aanvaarden naar verkiezing. Aanvragen onder letter N. N. bureau dezer Courant. Biljartfabrikant, lAarrenstraat B 358, 's-ROiCH. Ri liorHa me<: nieuwste Levert de nieuwste snelloopende -O lij d»X Ub constructie Banden. Alle liiUartibeneodigdheden: Ballen, Queuën, Pommeranzen enz. enz. Barak- en Xegelvlotsysteem Looping the Loop. Reparatiën spoedig err -billijk. Vraagt teekeningen en prijzen. Ondertrouwd: Hendrikus Petrus Serrij, 20 j., en Neeltje Schaap, 20 j. Geboren: Arina, d. v. A. voor den Dag en A. v. Andel; Hendrik, z. v. W. Schriek Woutrina Maria, d. v. C. v. d. Nat en van C. C. Vink; Barend Cornelis, z. v. W. Wijn belt en J. KentieElisabeth, d. v. A. Berm en C. de Man; Hendrik, z. v. C. Vink en T. van Pelt; Cornelis, z. v. C. Viveen Jz. en J. BaksFrederikus Johannes, z. v. W. de Koter en C. J. Schreuders; Hendrik, z. v. P. Vink en J. A. Kentie; Albert, z. v. M. v. Pelt en T. Baks; Marinus Willem, z. v. D. Viveen en J. A. Bax; Teunis, z. v. D. Ottevarger en J. v. Stigt; Antonie, z. v. A. de Joode en H. Groeneveld. Overleden: Pieternella, Vink, 72 j., wed. van Willem Baks; Adriaan van Pelt, 77 j., echtgen. van E. Sterk. Levenloos aangege ven kind van Bastiaan Baks en Antonia Adriana Hartman. 26 Oet. Het bestaar vaa den calamiteuzen Leendert Abrahampolder te Catz, bet verhoogen en verzwaren van den zeedijk van dien polder. Raming f 1170. (Herbssteding). Oct. Min. van Waterstaat, het aanleggen van een afwateringskanaal, met eenige bijkomende werken, vanaf de Zestigelsche brng in den Staatsspoorweg, onder'a-Her- togenboieh, tot aan de uitwateringssluis onder Waalwgk. Raming f 850.0'0. 15 Oct. Prov. bestnnr van Zoidbolland, het maken en inhangen van een paar slniedenren in de Groote sluis te Vianen en in de sluis bij de begraafplaats te Goriachem in 2 perceelen en in massa. Kaming ere. 1 f 7205, ?e perc. f 5895, in massa f 12.600. Minste inschrijver G. van Djjk. te Hardinsveld, in matst, voor f 12.4A0. fP ER KESBAH. De telling der boter it dte teeek op ie merit 7-' cts^ n de winkelt dut 75 eti. per half kilo. Eieren f 1.45 de 26 Hukt. ALM KERK. De telling der boter is dete week op de markt f 0.70 ia de winkelt dut f 0.77 per k. kilo. Heren 1.10 per 26 ttukt. OOR1N LEEM, 15 Oet. Op d* veemarkt war*w k< lm aangeroerd 572 runder m en 14 nuchtere kaleer en, waarvan de priften tea- e alt volgt-. Zware kal/koeien f 190 281. kalfvaarten f 140 t 200, melkkoeien f 180 220, ttcee-en-halfjarige ossen f e f ander half-jarige f 90 120, guut- taarten 120 a 140, pinken f 60 a 90, gratkalveren f 25 s 50, nnehtere kalveren f 12 a 20. tekapen f -.i f -,Ie mm eren f 4 per Ituk. Sater 0.70 a 0.75 per kalf kilo. eierm f 1 50 1.60 per 18 etukt, kippen 0.75 a 0 90 per rtnk Aangeroerd 14 vatte vark-nt, can 22 a Sb eent pet hal/ kilo, 678 biggen f 7.18 per stuk. Op da graanmarkt besteedde men voor: Ristarwe 8/0 i 8.25. Roode dito 7.85 k 7.45, Witte dito f 7,50 4 7 65 lal. rogge f 5.20 i 5.80, bnitenl. dito 6.10 k 5.25, Gerst 4.70 k 4.80, haver 8 65 s 8.75, dnivenboonen 7.50 4 7.60 blanwe erwten f 4 mais 75 pd. 4.70, 4 4.85, allee naar kwalitei en per heetoliter verhandeld. SOJ1LRDAM, 15 16 October. Op de veemarkt teer heden aangeroerd 780 rette -anderen, 1732 magerdito, 685 rette en gratkalteren. 108 nuchter- kalveren 2886 tekapen of lammeren742 ear kent, 860 biggen8 bokk.r rf geiten, 87 paarden, veulens, ettlt De priften waren alt volgt t runderen 1/ tuai. 76 tent 2e gual. 50 eent; kalverm l' eual. 105 tent 2e gual. 76 eent; tekapen le gual. 52 tent, 2e gual 44 et.; var kent 44 4 52 et., liekt toort 42 i 47 'II- j per kilo. Zeeutotehe eieren f 5.00 4 5.20 Overmaatteht dit f 5.60 i 5.80 de 100 ttukt Op de botermarkt werden aangevoerd 62 8 en 27'1' ton, en 270 stukken k k. kilo prijt le gual. f 60 2e gual. f 58 8e gual. ,per half kik. 7 80 «tl. ROl TiRDAM, 15 Oct. Tarwe. Jarige, puike 8 76 a 9.75. Per 100 kilo f 8.25 9 50, Canadu Tarw f -.a Rogge De h-ete f a goed en mindere f 5.50 a 6 40. Gerst. Winter f Zomer f èt f Chevalier f af. Haver f 6.75 a 7.50. Boonen. Bruine. D' b itgual f 10.03 a 10.75, goede en mindere toort f Witt- f 15.— a f 16.— Erwten. Kook f 9 25 9 75 Het Bestuur G. BRANDERHORST JOHz., Voorzitter. C. J. BRANDERHORST, Secretaris. VAN Voor Mevr. de Wed. MeijlinkVerschoor: In den „Ouden Doorn", onder Almkerk, sectie D. Voor de Erven L. Kalis Kzn. Voor het Oudland van Altena. Voor den Heer W. A. O. van der Co Iff. 4.34 Hectaren LOTBAND, in den Sint Romboutspoldor, nabij het fort Giessen, onder Giessen. Voor den Heer F. J. Groeneveld

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3