de krijgshaftige grenadiers en de waak zame politieagenten voor de dicht bij het keizerlijke paleis gelegen hoofdwacht aankwam. Hier gaapte men den optocht van gevangenen, die uit Köpenick reeds telefonisch was aangekondigd, met stomme verbazing aan, want men had tot het laatste oogenblik toe aan de door de telefoon gemelde rooversgeschie- denis geen geloof geslagen. Nu kwamen graaf Moltke, de commandant van het paleis, en prins Joachim Albert, die officier van de wacht was, verbluft aan gesneld. De gevangenen werden in vrij heid gesteld, de soldaten en politie agenten gehoord en toen kwam uit dat men met een grandiozen spitsboeven- streek te doen had. In de ontzaglijke belachelijkheid van het geheele voorval zit echter tegelijk als bittere pil een les die het Tageblatt terecht als volgt samenvat: De scha vuit heeft een zeer juisten kijk gehad op het zieleleven van den Pruisischen soldaat die, in onvoorwaardelijke ge hoorzaamheid gedrild, bij het zien van de kapiteinsuniform alle oordeel ver liest. Evenzoo zakken de twijfel, de toorn en het zelfbewustzijn van een burgemeester voor een uniform in el kaar, ofschoon, volgens de verklaringen van de getuigen, de man die haar droeg, eruit zag, alsof hij zoo uit het tucht huis was gekomen. Verscheidene bladen wenschen den genialen schurk spottend toe, dat hij de politie en het gerecht ontkomt, want ziju uitgelaten streek, die twee millioen Berlijners, benevens het overige deel van de wereld, den lever deed schud den van het lachen, is de armzalige 4000 mark, die hij daarbij buit maakte, ruim waard. Te New York is bericht ontvangen dat boven Havana een geweldige wer velstorm heeft gewoed. Alle gemeen schap is verstoord. Volgens latere berichten is de tele grafische gemeenschap met New York hersteld en komen thans nader# bijzon derheden omtrent dezen storm, welke den hevigsten cycloon moet geweest zijn waarvan men daar heugenis heeft. Te Havana zijn 94 inboorlingen en 1 vreemde ingezetenen gedood. Do kruiser Brooklyn sloeg op drift en dreef op land. De overige oorlogsschepen hebben den storm goed doorstaan. Groote golven hebben 35 lichters in de haven doen zinken. De snelheid van den wind werd opgeteekend 80 mijl per uur te bedragen. De gebouwen werden als bij aardbeving heen en weer geschud. De trams werden van de rails geworpen enz 1141 Mfï. Nationale llilitie. KEURING VAN LOTELINGEN. De Burgemeester der gemeente Heus- den, gevolg gevende aan een namens den Minister van Binnenlandsche Zaken tot hem gericht verzoek; Brengt ter kennis van belanghebben den, dat er blijkens bij voornoemden Minister ingekomen ambtsberichten personen zijn, wier praktijken o.a. daarin bestaan, dat zij voorspiegelen in staat te zijn, tegen betaling van een som gelds, de afkeuring van lotelingen voor den dienst der militie te verkrijgen waarschuwt de lotelingen dezer gemeente voor bovenbedoelde praktijken en vestigt tevens hunne aandacht op ar tikel 206 van het wetboek van straf recht, onder meer inhoudende Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaar wordt gestraft, lo. hij die zich opzettelijk voor den Den volgenden keer, dat Zuster Klara haren beschermeling weer zag, lag hij in een schoon, wit bedje, het zachte haar ge kamd en met een verheerlijkten glans in de oogen. Hij lachte haar toe en zijn oude- mannetjesgezicht straalde van blijdschap. Het spreken viel hem moeilijk. Toch moest hij haar vertellen hoe goed hij het had. De dokter bezocht hem eiken dag. Het was een jonge vroolijke mijnheer, die altijd zei: „Zoo mannetje, hoe gaat het?" „En ze wasschen mij zoo vaak en melk krijg ik ook. De dokter plaagt mij soms, maar ik heb gezegd: U denkt zeker dat ik u zoo graag mag lijden als Zuster Klara? Neen hoor, niets er vanIn heel de stad is er niemand, van wien ik zoo dol veel houd als van haar. Toen lachte hij en tikte mij op de wang. O jé, Zuster, wat heeft u daar een mooien bloempot." Het was eene bloeiende primula, don kerrood, die zij onderweg voor hem gekocht had. „Het ia nu lente, Hans, en de bloemen bloeien in het plantsoen. Nu sturen ze er een aan jou en laten je hartelijk groeten." „Neen toch!" zei hij weer evenals op den morgen, toen hij hoorde dat hij naar het ziekenhuis mocht, en weer trok die blijde glans over zijn smal gezichtje. Toen den volgenden morgen de lentezon met haar warm gouden licht door de ven sters der ziekenzaal drong, bescheen ze ook het kleine bed van Hans. Zij bescheen zijn uitgeteerd gezichtje, dat witter was dan het witte laken. Er Jng eene trilling door zijne leden, toei een zucht, een diepe, lange ademha- 1 en alles weid stil en bleef stil. Arme Hans zou nooit meer slaag krijgen. De primula op het tafeltje naast zijn bedje stond in vollen bloei. dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken 2o. hij die een ander op diens ver zoek opzettelijk voor dien dienst on geschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt ge- vangenisstraf van ten hoogste zes jaar I opgelegd. Heusden, den 19 October 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. IMantseliik Nieuws. HEUSDEN, 20 Oct. De veldwachter M. Kraneveld, die be noemd is tot Agent van Politie te Tilburg, heeft tegen 31 October e.k. zijn eervol ontslag aangevraagd. Door den veldwachter M. Kraneveld is bij een melkverkooper een monster melk in beslag genomen, welk monster bij on derzoek is gebleken, niet het vetgehalte te hebben, als wordt vereis«ht bij art. 3, zoodat proces-verbaal tegen hem is opge maakt. Zekere P. S. den Dunnen vroeg dé wachtmeester te Heusden om nachtverblijf, hetwelk hem werd gegeven, daar hij op twee plaatsen in het Politieblad stond ge signaleerd Hij is overgebracht naar de strafgevan genis te 's-Bosch. Dingeman Vos, uit Veen, die in het Politieblad stond gesignaleerd voor zes maanden en 3 dagen, is door de Rijkspo litie alhier aangehouden en naar 's-Bosch gebracht, waar hem werd medegedeeld, dat hij nog zeven vonnissen, behalve gemelde straf, te goed had. Tot zetters voor 's Rijks directe be lastingen in deze gemeente zijn door den heer Commissaris der Koningin herbenoemd de heeren G. van Everdingen en A. van der Heijden. j In de j.l. Woensdagavond gehouden huishoudelijke vergadering van leden van het departement Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, werd tot voor zitter gekozen, in de plaats van den heer S. Verhagen, die als bestuurslid bedankt had, de heer L. Alma. Als bestuurslid werd gekozen de heer F. W. Hilwig, die nu in plaats van den heer Wuijster, die even eens bedankt had, als secretaris zal fungee- ren. Herkozen werden de heeren W. van Heusden en H. Wuijster, eerstgenoemde penningmeester, laatstgenoemde vice-secre- taris. Verder werd besloten dezen winter zoo mogelijk 4 5 lezingen te houden, waar onder een paar sprekers, die vanwege het hoofdbestuur worden uitgezonden. Ter vervanging van wijlen den Heer A. Vlaminga is voor het district tot lid van het bestuur van den Bond van hengsten- houders in Noordbrabant gekozen de Heer E. Bens te Escharen. Op de j.l. Woensdag te 's Hertogenbosch gehouden najaarskeuring van dekhengsten werden goedgekeurd De 14-jarigo donkerbruine Belg „Baijard'' van de wed. W. Schepens te Beersde 15- jarige donkerbruine „Jan" van J. B. Aarts te Gilze (niettegenstaande cornage) de 10- jarige zwarte „Harras II" van P. L. Honcoop te Heusden; de 8-jarige bruine Belg „Sultan H" van de wed. J. van Geffen te Uden de 11-jarige donkerbruine „Victor" van R. van Vugt te Oijen de 7-jarige donkerbruine „Demon" van E. Bens te Escharende 11- jarige Belgische vos „Baron III" van den zelfden eigenaar de 8-jarige donkerbruine „Martin" van de associatie in den Biesbosch de 7-jarige bruine Belg „Rameau" van L. Vermeulen te Nulandde 7-jarige donker bruine Belg „Brax" van L. van den Bosch te Nuland de 15-jarige donkerbruine „Wal- tram" van gebr. Hagoort te Dussende 9-jarige bruine „Belg „Duc" van de kinderen van Lokven te Rosmalen de 8-jarige zwart- witvoet „Nelson VII" van gebr. Oerlemans- van der Schans te Drongelen (niettegen staande cornage) de 10-jarige donkerbruine „Frans IV" van gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen de 10-jarige zwarte „Freibeuter" van B. Dekker te Sleeuwijk de 13-jarige zwarte Belg „Russon" van W. van den Langenberg te Eschde 3-jarige vos Belg „Adonis" van W. van den Langen berg te Eschde 4-jarige donkerbruine „Garribaldi van M. A. de Geus te Gameren de 9-jarige zwartbruine „Diamant" van de associatie te Raamsdonk en de 3-jarige bruine Belg „Buffalo" van P. J. van Hoek te Mil]. Afgekeurd werden De 2£ jarige donkerbruine „Hendrik" van J. de Werd te Kesselde 9-jarige vos „Jan III" van A. Snoek Wzn. te Almkerk a. d. Nieuwendijkde 6-jarige Belgische vos „Nelson" van L. van den Bosch te Nulandde 2| jarige bruine „Dudok" van D. van Buuren le Meeuwen en de 3-jarige Belgische vos „Louis d'Or" van W. van den Langenberg te Esch. Uitgesteld op exterieur werd de 2| jarige zwarte witvoet „Cicero" van gebr. Oerle" mans-van der Schans te Drongelen. WERKENDAM. Morgen hoopt in de Ger. kerk A alhier op te treden de weleerw. heer H. Volten, predikant te Tienhoven. Naar we vernemen, beginnen de landbouwers alhier behoefte te gevoelen aan een eigen markt voor vee en zullen ze den Raad verzoeken tot het instellen daarvan over te gaan. Als plaatèen, waar een markt zou kunnen gehouden worden, worden genoemd het plein bij het stoom- bootenveer en het Laantje. SLEEUWIJK A.s. Zondagavond te 6 uur treedt in de Geref. Kerk op Ds. Goed- bloed van Nieuwendijk. SPRANG. De mazelen heerschen hier epi demisch. Ruim 70 pCt. der leerlingen van de openbare school zijn tengevolge dierziekte afwezig. ANDEL. Het bieten rooien is hier in vollen gang. Reeds zijn 2 schepen met be stemming naar Gorinchem en Statendam geladen. De werkzaamheden schieten ten gevolge van het gunstige weder uitstekend op, ofschoon de uitkomst niet meevalt, aan gezien de bieten klein van stuk zijn. De vrouw van den heer B. alhier, had het ongeluk door uitglijden in een vrij diepe waterput te geraken, waaruit ze zich onmogelijk zelf kon redden. Gelukkig bezat ze tegenwoordigheid van geest genoeg haar 3-jarig zoontje, hetwelk bij haar was, op hulp uit te zenden, welke dan ook spoe dig kwam opdagen en daardoor zorgde, dat ze er met den hevigen schrik en een nat pak afkwam. NIEUWENDIJK, 19 Oct. Gister kreeg M. v. d. H. alhier een klap van een veulen tegen zijn borstkas, zoodat de man tegen den grond sloeg. Na even gelegen te hebben, kwam hij weer bij en schijnt er geen na- deelige gevolgen van te hebben. DUSSEN, 19 Oct. A.s. Woensdag zal in de Geref. Kerk alhier een openbare Ring- vergadering worden gehouden uitgeschreven door den bondsring „Altena", bij welke ge legenheid het woord zal worden gevoerd door den Heer H. A. van der Hoven van Genderen uit Nieuwendijk over „Waarom een Geref. Jongelingsvereen." en door den Heer M. Knol uit Werkendam over „Da Costa". De toegang is vrij. Predikbeurten op Zondag a.s.Ned. Herv. Kerk, voorm. 9 en nam. 2 uur, Ds. Klaassen; Geref Kerk, voorm. 9 en nam. 2 uur, Ds. Aalders. HER WIJNEN. De heeren Zonen R. Schroot te Deil waren minste inschrijvers voor het door B. en W. dezer gemeente aanbestede herstellen van de spits met bijbehoorende werken op de Ned. Herv. Kerk alhier voor f 893. Het werk is aan hen gegund. Inschrijvers waren verder: J. Bijl, Vuren, f 1305; W. Bijl, Herwij nen f 1150; D. J. J. Looijen, Herwijnen, f 1295A. van Eek, Gameren f 1350G. J. Blom, Heilouw, f 1100L. G. Struijcken, Gellikum, f 1062; H. J. Sweris, Meteren, f 1296; B. J. Stuivenberg, Meteren, f1310; A. J. Boeren, Heusden f 1052; H. van Wijk, Heusden, f 1049; W. Verkuil, Bruchum, f 998; T. van Willigen, Gameren, f 944. DRONGELEN. Als eene groote bijzon derheid kan van hier gemeld worden, dat bij Mej. de Wed. Joh. Millenaar de fram bozen nog rijp in groote menigte aan de struiken hangen. Ze zijn niet alleen rijp, maar ook net zoo geurig en heerlijk als in de maand Augustus. Zender van dit be richt is niet alleen opmerker, maar staat er ook voor in, daar hij zelf de vruchten geplukt en gegeten heeft. De aftredende Zetters de heeren P. van der Schans en Joh. Burghout zijn als zoodanig door den heer Commissaris der Koningin herbenoemd. NEDERHEMERT. De heer A. Bakker alhier werd eenigen tijd geleden door den gemeenteraad geschorst als raadslid. Hem werd ten laste gelegd indirecte levering van steenkolen aan de gemeente. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Gelderland is die schorsing opgeheven en genoemd raadslid weder in zijn functie hersteld. De geheele kwestie schijnt een storm in een glas water te zijn geweest. MEEUWEN. Door den heer Commissaris der Koningin zijn de aftredende leden van het College van Zetters de heeren J. L. Sprong en C. Vos herbenoemd. In de plaats van wijlen den heer C. de GraafF Azn. is door onzen gemeenteraad in zijn j.l. Donderdagnamiddag gehouden vergadering met algemeene (5) stemmen tot wethouder benoemd den heer D. van Buuren, die deze benoeming heeft aange nomen. WIJK. De gemeenterekening over het dienstjaar 1905 is voorloopig vastgesteld als volgtde inkomsten op f 14330,421, de de uitgaven op f 13729,78 L al zoo met een voordeelig slot van f600,64. Enkele verbouwers zijn begonnen met het rooien der bieten. Begunstigd door het schoone weder vordert de oogst naar wensch de opbrengst zal evenwel niet medevallen, daar over het algemeen de bieten niet groot van stuk zijn. De herbergen in deze gemeente zullen op den lotingsdag voor de Nationale Mi litie, den 22en October 1906, gesloten zijn van 9 uur 's voormiddags tot 6 uur 's na middags. De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten aan het bestuur van den Veekring te Heusden te berichten, dat zijnerzijds geene bezwaren bestaan om uit de instructie van den veearts van genoem den kring de verbodspaling te lichten, dat de betrokkene niet tevens mag waarnemen de betrekking van plaatsvervangend dis- tricts-veearts. GIESSEN. De beetwortel-campagne is alhier in vollen gang. Begunstigd door het schoone weder is men allerwegen druk bezig dit product ter verzending naar de fabrieken gereed te maken. Als het weer zoo nog eenige dagen blijft, zullen de bie ten hier spoedig opgeruimd zijn. Naar men verneemt is de opbrengst mid delmatig. De handel in aardappelen is alhier in den laatsten tijd zeer stil. Slechts nu en dan worden kleine partijtjes gekocht. Men besteedt zoowel voor blauwen als voor Zeeuwen f2.40 S, f2.50 per mud. Vele ver bouwers van dit product nemen eene af wachtende houding aan, daar men ver hooging van prijs verwacht. ZUILICHEM. Aangenomen het beroep naar Elberfeld door ds. G. W. Locher, pre- kant bij de Ned. Herv. gem. te Zuilichem en Nieuwaal. LAND VAN ALTENA. Dank zij het buitengewoon prachtig herfstweder een schoon postlideum van den schoonen zomer heeft de bietenoogst een ongekend vlug verloop. De opbrengst valt dooreen geno men tegen en is behoudens uitzondering beneden het middelmatige en loopt van 20 tot 40 duizend per H.A., evenwel komt het laatste cijfer hoogst zelden voor. De bieten zijn niet groot van stuk. doch le veren een hoog suikergehalte. ALMKERK. Predikbeurten op a.s. Zon dag Ned. Herv. kerk (voorm. 9 uur en nam. 2 uur) ds. Montijn. Ger. kerk (voorm. 9 uur) Leeskerknam. 2 uur ds. Goedbloed uit Nieuwendijk. WELL. Dinsdag a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer ds. R. Loman, pre dikant bij de Ger. kerk te Geldermalsen, in zijn ambt bevestigd werd. Ds. Loman is predikant geweest te Well en Her wijnen en sinds 12 Sept. 1899 te Geldermalsen. HEDEL. Voor de vacante betrekking van ontvanger dezer gemeente, op een jaar wedde van f 200, hebben zich 9 sollicitan ten, allen inwoners dier gemeente, aange haald. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste acht dagen zeer onbe vredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 8 zalmen, te Gorinchem 2 z. en te Hardinxveld 6 z., op de Lek te Ammerstol 4 z. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.60f2.40, aal 2025, paling 5055, snoek 2224, snoekbaars 3538, zeelt 2628, baars 1418, bliek 1214 en voorn 68 ct., alles per half K.G. 14 Oct. Het 10-jarig dochtertje van den landbouwer Adam van Vucht is zoo danig gevallen, dat ze niet alleen haar arm brak, maar ook haar schouder ontwrichtte en haar armspieren ernstig bezeerde. De hulp van dokter Giesbert werd direct inge roepen. ■tin nenlnnd. Het wetsontwerp betreffende den te rugkoop van particuliere landerijen op Java is heden door de Tweede Kamer met 51 tegen 34 stemmen verworpen. Bij de gisteren in de Tweede Kamer gehouden eindstemming over het wets ontwerp tot wijziging van Art. 109 Re- geeringsreglement voor Ned.-Indië, werd dit zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De Avondpost schrijft: De in de jongste Troonrede aange kondigde wetsontwerpen tot verlaging van den accijns op de suiker en ver hooging van dien op het gedistilleerd zijn, naar wij vernemen, bij den Raad van State aanhangig gemaakt; zij hebben echter eene minder gnnstige ontvangst genoten, zoo zelfs, dat de Raad van State den minister van financiën ernstig moet hebben ontraden deze wetsontwerpen, althans in dien vorm, bij de Staten- Generaal in te dienen. Volgens den particulieren Haagschen correspondent van De Tijd zou de mi nister van koloniën, de heer Fock, na de verwerping door de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot terugbrenging van particuliere landerijen op Java on der staatsbezit, er sterk over denken zijn ontslag aan te vragen. Volgens ingewonnen inlichtingen, zoo meldt de N. R. Ct., word, deze minis ter-crisis niet verwacht. In de Deventer katoen-industrie heerscht op het oogenblik een dreigende slapte, die, vooral met het oog op den komenden wintertijd, velen groote zorg baart. Naar wij vernemen, hebben een groot aantal wevers, men spreekt van 70 80, werkzaam aan de fabrieken der Deventer Katoenmaatschappij, die nog onlangs zeer zijn uitgebreid, aan zegging gekregen, dat zij moeten rekenen over eenigen tijd ontslagen te zullen worden wegens slapte in het bedrijf. Zoo niet, dan toch zou de fabriek ge noodzaakt worden eenige dagen in de week stop te zetten. De met werkloos heid bedreigde wevers zijn voor het meerendeel ongehuwde mannen. Mocht hun ontslag doorgaan, dan zal dit ook voor de blauwververs zeer nadeelige gevolgen na zich slepen, daar dan ook dezen met werkloosheid bedreigd wor den. Reeds hebben de tectielarbeiders- vereenigingen te dezer plaatse over deze zaak vergaderd, doch nog geen besluit medegedeeld. Men schrijft aan de Pr. Gr. Ct. uit Delfzijl d. d. 18 Oct. De kei misvreugde werd alhier heden avond pl. m. 9 uur op eene vreeselijke wijze verstoord. In de Marktstraat ontstond een scher mutseling tusschen een 2tal jongelieden die, hetzij uit brooddronkenheid, hetzij tengevolge het meer of minder misbruik van sterkedrank, handgemeen werden. A. P. Rozeboom, kleermaker alhier, werd hierbij door zekeren IJ. S., melk knecht te Farmsum, met een mes ver schrikkelijk toegetakeld. Hij bekwam een zeer ernstige wonde in den onder buik, terwijl hem bovendien nog een tal steken in de beenen werden toege bracht. Tengevolge het vele bloedverlies werd de getroffene spoedig bewusteloos en moest hij op den wegnaar huisin een schoenwinkel ain de Landstraat wor den binnengedragen, waar door een doc- ter die spoedig aanwezig was, het eerste verband werd gelegd. Hierna werd hij per draagbaar naar zij ae woning getrans porteerd, waar hij reeds om 12 uur is overleden. De verslagene, een jongeling van 21 jaren, stond gunstig bekend. De dader, die onmiddellijk werd ge vat, moet reeds hebben bekend. Deze jongeman, die de volgende week moet loten, is in verzekerde bewaring gesteld. Uit Rijssen (Overijsel) schrijft men aan de Zw. Ct Dat men met huismiddeltjes zeer voorzichtig moet zijn bewijst het vol gende. Zekere Vrouw V. op „den Kei zer'" bij deze gemeente kreeg dezer dagen een zweer aan een vinger, waar om zij, toen 't erger werd, de hulp van een geneesheer inriep. Deze nam de noo- dige maatregelen, zuiverde de vinger en legde er een verband om. Toen de genezing niet spoedig genoeg naar haar zin intrad, volgde zij den raad, haar door een belangstellende gegeven, om er een blad van 't slangen kruid, een hier nog al veel voorkomende plant, op te leggen. Spoedig begon nu de hand en de arm op te zwellen, er trad bloedvergiftiging in, en zij is thans over! eden. Ilurserliilie Üitaiid. Heusden, van 9 tot 18 Oct. Geboren: Huibert Jan, z. v. H. J. de Waal en W. J. Weck; Johanna Geer- truida, d. v. N. van Ooijen en G. J. Brouwers. Overleden: Petrus de Wilt, echtg. v. P. J. Brouwers. Werkendam van 12 tot 19 Oct. Geboren Cornelia, d. v. A. C. Bou- mans en A. Verschoor; Jan Cornelis, z. v. T. de Vries en W. Maas; Marga- retha, d. v. M. D. van Loon en J. B. van Esch. Overleden: Cornelia Schaddelee, 32 jechtg. v. Cornelis van den Heuvel; Bastiaan Esmeijer 15 m. Dewerken en Sleeuwijk, van 9 tot 16 October. Getrouwd: Hendrik van der Stelt, 21 j., en Elizabeth van Anrooij, 20 j. Ilechlzakcn. Zitting van Donderdag 18 October 1906. Uitspraken in zake het O. M. tegën: A. G. en J. V. te Kaatsheuvel, beklaagd van mishandeling, beiden vrijA. v. N. te Dussen, verduistering, 6 w. gev.; W. S. te Nieuwkuik, mishandeling, 8 d. gev.; C. P. N. te Oudheusden, vernieling, f 12 of 24 d. h. Vlarkllierichten. (Siot.) Arrondissements-Rechtbank te s-Bosch HEUSDEN, 20 Oct. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.51 tot f 1.61. Keren van 6'/s tot 7 et. Granen. Tarwe t 7.60 a ƒ8.00, Rogge 5.80 «ƒ6.30, Gerst f 4,80 a 5,80, Haver f 2.80 a f 4.-0, Kool zaad f—.—, Raapkoeken af Lijnkoeken t a f SLEEUWIJK. De vetting der boter bedraagt 74 ets. per half kilo en die der eieren f .65 de 26 stuks. LAND VAN ALTENA, 19 Oct. Aardappelen. Vroege -. - .-; Blauwe f >.10 cl f 2.8 Zeeuwen, f '.10 a f 2.55, Jam-men f af,. Hooi ]e quad, f 10 k f 12.50 2e qual. fvoor de pers) f 9 a 1 ,50, Klaverhooi f 11.— a f 13.( 0, Wit stroo f —af -Geel dito f 10 a f 12. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 41 k 42 ets. zwaardere 46 a 50 ctBoter f 1.40 k 1.50 per K.G. Ei ren f 1.40 k f 1 55 per 26. WAAL WIJ K, 8 Oct. Men besteedde voor Kalfkoeien golden 160 af 255. dito, Vaarzen 150 a 22 Weibeesten f a Aangevoerd weilammeren tanf a fJonge varkens aange voerd 75 stuks van f 7.' 0 a f 11.' 0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 844 K.G. van f 1 86 af 1.43, meren f 6 00 a f 6 50 per 10 stuks.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2