en ai verwante s F. J. WITHER, Daar Daag it mijn Gr. SCHOFMEIJER, Bontwerker, Ml] U KM HE. Uitgever L. J. VEERMAN te Heusden. TWEEDE BLAD No. 2573. ZATERDAG 20 OCT. 1906. F. d'Estree, v.h. de Bruijn, Heiisdeit, Voor ie Iers aan lewricMsoatstelii en aan rbenntiet Het oudste en ruimst gesor teerd Magazijn van IJZERWAREN, 95 Alle soorten Rachels, Fornuizen, als ook de allernieuwste soort PETRO LEUMKACHELS niet rechte pitten, vanaf f 6 50 tot f 9.- MODES. Langendijk B 178, GORINCHEM. Jr. »E t»M «as., Vul-, gewone Mooitkacliels en IIaanleii, L. I \KKKB, Van Alkeroadestraat H Botterdam. Scliapenmarkt A 455, 's-Boscli. Het repareeren, veranderen van modellen en van mot zuiveren wordt spoedig en billijk uitgevoerd. BUITENLAND. Ondanks de gesloten grenzen is in de centrale opslagplaats voor vee te Berlijn onder den grooten voorraad in- landsche varkens mond- en klauwzeer uitgebroken. Een der beste speurders van Weenen, een zekere Karl Pfeiter, verdween plot seling in Mei van dit jaar. Alle naspo ringen waren tevergeefsch. Nu heeft de lamilie een boodschap van de politie gekregen, dat de verlo ren detectief terecht is. Men heeft hem gevonden in een bosch bij Herzogenburg waar hij rondzwierf in vreeselijk ver magerden toestand, met zijn haar over zijn gezicht en zijn schouders gegroeid. In maanden had hij zich niet ge wasschen zijn kleeding hing aan flarden. Uit zijn gebroken, verwarde antwoorden maakte men op, dat hij sedert Mei in de open lucht heeft geslapen en geleefd op bes sen en andere vruchten en droog brood dat hij in de omliggende dorpen kreeg. De ongelukkige is naar een krankzin nigengesticht overgebracht. De Daily Chronicle verneemt uit Washington dat de regeering besloten heeft, vier gepantserde kruisers van 13.800 ton elk onverwijld naar Oost- Azië te zenden, ten einde daar de Ame- rikaansche belangen te beschermen. Langs de geheele Elbe, te Hamburg, Maagdenburg, Dresden enz., heeft het personeel van de scheepvaartmaatschap pijen het werk neergelegd. De diensten zijn gestaakt en de lichters kunnen niet varen. Ook te Lubeck is de staking algemeen. De Daily Telegraph verneemt uit New York dat negers de stad Seneca in Zuid-Carolina, die ongeveer 1500 in woners telt, in de asch gelegd hebben. Het is vermoedelijk een wraakoefening geweest voor de verwoesting van de ne- gerschool te Seneca bij den rassenstrijd die daar kortgeleden gewoed heeft. De politie te Warschau heeft een prachtige vangst gedaan. Zij is op het spoor gekomen van een bende terroris ten, die een heele rij moorden en roo- verijen op haar geweten heeft. De le den dier bende noemen zich „onteige naars" en hadden bijnamen als „Skalcn", „Gouverneur-generaal van Warschau", „Doctor-gouverneur", Buitenlander", „De Dolle", „Havik" enz. Aanvankelijk droeg de bende haar buit af aan de socialistische organisatie. Maar toen deze te weinig uitkeerde, gingen de schelmen voor eigen reke ning werken. Er lieersehte een ijzeren tucht onder het gezelschap en de aan voerders ruimden alle verdachten uit den weg. De aanvallen werden zorg vuldig beraamd en „gerepeteerd" De aanhouding van twee terroristen leidde de politie op het spoor van de bende, waarvan zij er 49 in handen kreeg, benevens een bedrag van tienduizend roebels van het maatschappelijk kapi taal van het genootschap. De Standard verneemt uit Odessa: De joden in zuidelijk Rusland wantrou wen blijkbaar de toezegging van de Russische overheid, dat zij maatregelen zal nemen, om de jodenmoorden te ver hoeden, waarmee de jodenhaters en hun ne bloeddorstige handlangers in Odessa dreigen. De joden gelooven dat de laat- sten hun bedreigingen waar zullen ma ken en hebben een afvaardiging benoemd ten einde aan den prefect hun vrees kenbaar te maken en op betere veilig heidsmaatregelen aan te dringen. Vele joden, die het zekere boven het onze kere verkiezen, trekken echter in groote scharen het land uit. Tweeduizend jood- sche landverhuizers zullen komende week rechtstreeks naar New York scheep gaan. De uittocht van de joden over land en over zee neemt zoodoende een gewel dige afmeting aan. Men schrijft aan de Tel.: Er worden thans en met goed succes boringen gedaan naar delfstoffen op den rechteroever van den beneden-Rijn op Duitsch gebied. In die stroken wor den op een diepte van 800 tot 900 M. dikke zoutlagen aangetroffen, terwijl men op geringere diepten rijke steen- kolenlagen aantreft. Sterk wordt ver moed, dat de geologische gesteldheid van den bodem dezelfde is op beide oevers van den Rijn. Volgens de meeste geologen strekken de lagen steenkool en zout zich uit van Noord-Westelijk Westfalen naar het Zuid-Westen dezer provincie en zetten zich onder den Rijn door voort in de richting van Limburg. Deze steenkolenlagen zijn van hooge waarde, vooral met het oog op de Lippe, welke gekanaliseerd zal worden en van den Rijn om de geproduceerde kolen goedkoop te vervoeren. Men is bezig geweest, kettingen te leggen onder de Fransche onderzeescjie boot Lutin, om het schip op te takelen. De Lutin ligt ongeveer 150 meter van de plaats waar de vergezellende sleep boot haar heeft zien zinken. De Deen- sche duiker heeft den naam kunnen lezen onder water. De boot ligt op zij, en daar maakt men uit op, dat zij wel vol water zal zijn geloopen, en dat de bemanning de laatste onderdompeling wel niet lang zal hebben overleefd. Naar aanleiding van de ramp, die de Fransche onderzeesche boot Lutin ge troffen heeft, zegt de Daily News, dat het gebruik van „die zeer onvolko men en gebrekkige uitvinding", van die vaartuigen die „voor hun eigen beman ning veel gevaarlijker zijn dan zij 't waarschijnlijk ooit voor den vijand kun nen worden", bij internationale over eenkomst verboden dient te worden. In korten tijd zijn er nu vier ongelukken gebeurd, die aan 55 menschen het leven hebben gekost. En welken dood zijn zij ge storven De aanhoudende val van het water op onze groote rivieren belemmert in steeds toenemende mate de scheepvaart. De IJsel is door de vele zandbanken, vooral te Westervoort en Deventer, bijna zoo goed als onbevaarbaar. Op den Rijn en de Waal gaat de scheepvaart nog door, maar de vrachtprijzen zijn enorm. Voor de steenen wordt nu betaald: naar Amsterdam (gewone prijs f 1.30) f 3 a 3.25; Rotterdam (gewone prijs f 1.15) f2.50 f 2.75; 's-Gravenhage (gewone prijs f 1.75 f 3.50 f 4 per 1000. Aan verschillende fabrieken kan zelfs wegens gebrek aan water voor den loswal, niet geladen worden. Voor een lagen water stand als dezen moet men tot 1882 teruggaan. Een weduwe te Arnhem had kennis gemaakt met een Hagenaar met wien zij zou trouwen. Haar meubels stuurde zij al vast naar den Haag, terwijl de aanstaande echtgenoot haar losse geld en spaarbankboekje, samen tot een niet onaanzienlijk bedrag, en lijfsieraden meenam, terwijl de weduwe later zou volgen. Bij haar aankomst in den Haag bleek de bruidegom verdwenen te zijn on met hem geld en sieraden. Akke Kobus, het dienstmeisje uit Leeuwarden, waarop, zooals bekend is, aan het Nieuwe Kanaal aldaar voor geruimen tijd een laaghartigen aanslag werd gepleegd, vertoeft nog altijd in het academisch ziekenhuis te Groningen. In haar toestand komt weinig veran dering. Oogenschijnlijk is zij zoo gezond als een visch, doch zij moet ademhalen door oen buisje, dat zij voortdurend in de keel heeft. Spreken kan ze niet en 't valt zeer te betwijfelen of zij dat ooit weer zal kunnen. Kortgeleden heeft zij opnieuw een operatie ondergaan en wel naar aanlei ding van het feit, dat het buisje haar uit de keel is gesprongen, waardoor het meisje enkele zeer benauwde oogenblik- ken heeft doorleefd. De doctoren be schouwen de patiënte als een „interes sant" geval. Thans is weer een van de typhus- lijders, die in het Militair Hospitaal te Amsterdam verpleegd worden, overleden. Het is de milicien-huzaar W. Knoester, van het le escadron aldaar. De te Grave verschijnende Graafsclie Courant schrijft: Als men ons spreekt van de onbe kende binnenlanden van Noordbrabant met al hun ongerechtigheden, dan kij ken we boos op, als wilden we zeggen gij overdrijft schromelijk! En toch. Bezoekt men de plattelands kermis, hier en daar, en aanschouwt men daar van veilige standplaats de tooneelen van beestigheid, die er worden afgespeeld, dan houdt men zijn bart vast, zoo vreeselijk gaat het ertoe. Een afschuwelijk voorbeeld heeft de Berchemsche kermis daarvan dit jaar weer gegeven. Het getal verwonden uit de snijpartijen te voorschijn getreden, bedraagt niet minder dan 27van Maan- tot Woensdag hebben de beesten hun orgiën gevierd, ondank de aanwezigheid van een versterkte politiemacht. Midden op straat, midden in een danspartij in de eene of andere herberg wordt er ge woon met het blanke mes op los ge trokken, of het verscheurende dieren geldt, die den mensch naar 't leven staan. Woensdagavond hadden de snijders zich in 2 oorlogspartijen verdeeld, en slechts het beleidvol optreden der ma rechaussee verhinderde een afgrijselijk hak- en snijtooneel en joeg de vechters bazen uiteen. Doch geen nood, gezamenlijk trokken zij naar de hei, naar het bierhuis v. d. O. 't Café gesloten vindende, klommen zij door het dak naar binnen en ver nielden alles wat daar was, uitgenomen een draaiorgel en 2 stoelen. Na afloop van dit vandalisme werd een lustig deuntje op het orgel gespeeld. 't Is te hopen, dat deze vandalen hunne gerechte straf niet ontgaan. Men meldt uit Gorichem Bij de nachtelijke schietoefeningen, die door het garnizoen alhier reeds se dert eenige avonden op de batterijen werden gehouden, had Woensdagavond omstreeks tien uur een ongeluk plaats waarbij een menschenleven te betreuren valt. Het geschut, waarhij het ongeluk voor viel, werd gecommandeerd door een mi licien-sergeant, als batterij-commandant. Nadat de oefeningen reeds eenigen tijd hadden plaats gehad, werd er alarm ge blazen, waarop de batterij-commandant commandeerde „in 't geweer". Nu is het regel, dat de geladen stuk ken eerst afgevuurd worden, daarna be geven zich de manschappen met hun I geweren op de borstwering om het vuur met deze wapens voort te zetten. Deze regel werd opgevolgd, met uitzondering dat eenige manschappen zich te vlug op de borstwering begaven, hetgeen niet door de duisternis werd opgemerkt en wel vóórdat het geladen stuk was afgevuurd. Het schot viel. De milicien Kuilen burg, uit Tricht, werd hierbij getroffen, zijn onderlichaam werd deerlijk ver minkt, waarna de dood spoedig intrad. Hij was de eenige zoon van behoeftige ouders en was een zeer oppassend jong- mensch. Ook hebben nog eenige manschappen lichte kwetsuren bekomen, die echter van weinig beteekenis zijn. De oefeningen werden na dit voor val onmiddellijk gestaakt. Men meldt uit Den Haag: In de Waldorpstraat, gelegen achter het stationsemplacement van de H. IJ. S. M., heeft Donderdagavond een ern stig misdrijf plaats gehad. In een woonwagen, geplaats in het land, nabij deze eenzame straat, heeft een man, vermoedelijk na een vooraf- gaanden twist, een nog jonge vrouw, behoorende tot een in dien woonwagen huizende scharenslijpersfamilie, door een revolverschot van het leven beroofd. De dader werd aangehouden en naar het politieposthuis aan het Iiuygens- park vervoerd, waarheen ook het lijk van de verslagene werd gebracht. Dc maanden volgen elkaar wel op. maar gelijken niet op cdkaar. Mej. E. SchotStraasheijm, Haven D 11, te Bergen-op-Zoom, schrijft ons: „Gedurende langen tijd leed ik aan rheu- matiek zonder de minste verlichting te kunnen verkrijgen door de geneesmiddelen die ik nam. Men raadde mij toen de Pink Pillen te gebruiken. Die pillen hebben mij ontzaglijk veel goed gedaan en ik beveel ze ten sterkste aan. Zij hebben mij volko men en spoedig genezen op den leeftijd van ruim 40 jaren". Mej. E. SCHOT. Portret Van Melle. Gedurende de zomermaanden gevoelen de lijders aan rheumatiek en gewrichts ontsteking hunne pijnen weinig. De over vloedige beweging, het leven in de vrije lucht, de uitwaseming, het mooie weer zijn even zoo vele oorzaken die hunne rust be gunstigen. Maar daar komen de winter maanden, en die lijken in het minst niet op de zomermaanden. Geen beweging, geen uitwaseming meer, om de overtolligheden uit het lichaam te verwijderen, daarbij een overvloediger voedsel om de lichaamswarmte te vergrooten. De lijders aan rheumatiek en aan gewrichtsontsteking verteeren niet meer ten volle wat zij hebben opgenomen, er vormen zich afscheidingen, giftige stoffen die in het bloed overgaan en zich dan af zetten in de gewrichten en de geledingen. Zij brengen daar de koorts heen, weldra gevolgd door de pijnen. Wij raden de lijders te doen als Mejuffr. SchotStraasheijm en de behandeling met de Pink Pillen te volgen. Die behandeling zal hun bloed zuiveren en de functies van al hunne organen opwekken, in het bij zonder die der afscheidingsorganen, inge wanden, lever, nieren, die tot taak hebben de giftige stoffen die in ons lichaam achter blijven te verwijderen. Zes maanden pijn, dat is de moeite waard er zich om te bekommeren en de behan deling met de Pink Pillen is waarlijk niet saamgesteld noch onaangenaam. Een of twee pillen na iederen maaltijd, dat is alles. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder Yoor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. 8 VOORHANDEN: Eene ruime keuze Gegarneerde en Ongegarneerde Laye vaste prijzen N 8 Westwagenstraat C 54, GORINCHEM. RII1IE kil Ii% eenvoudige en rffke modellen, van Jan Gashaarden Petroleumkachels, Tegelplaten, Vuurschermen enx. enz. CONCUnnEERENDE PRIJZEN. "W&l Mej. MINA VAN RIJSSEN, wonende aan den Dijk te Wijhe, verklaarde aan onzen verslaggever dat zij tengevolge van influenza aan Asthma en kortademigheid is gaan lijden. Mijn borst piepte aldus, zeide zij, wanneer ik een aanval had, was 't mij te veel dat iemand tot mij sprak. Ik was ter neer geslagen, hoe ik mij er ook tegen verzette en in mijne bezigheden had ik geen lust. Mijn eetlust was slecht, ik at omdat ik moest, niet uit behoefte; ik leed aan hoofdpijn en mijne voeten waren altijd steenkoud. Ik schrok uit mijn slaap soms plotseling wakker en dan had ik eene hevige benauwdheid. Mijn borst, schouders en rug deden mij dan geweldig pijn. Ik wilde graag een beetje aangenamer leven hebben, doch ik had er geen hoop op. Ik had reeds veel goeds vernomen van de heilzame werking der Ahdfisirwop, klooster iaueta Paulo. en toen ik van den den winter een boekje thuis kreeg, waar vele dankbetuigingen in voor kwamen van menschen, die ik persoonlijk kon, besloot ik de A lui ij siroop eens te probeeren. Ik kocht een flacon bij den Drogist W. H. VAN DER LUGT te Wijhe en kan u verklaren dat ik na het gebruik van de Abdijsiroop mij weer gezond en prettig gevoel en geheel ben genezen van al mijne ongemakken. Gaarne geef ik u het recht mijne bevinding te publiceeren. AbdijsiroopKlooster Sancta.Paulo Prijs pee llacon f f en f 3,50. Centraal-Depót: Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. Grootste voorraadnieuwste modellen BINNENLAND. Dues- in MerloÉi Cc Jaarsma, E. M. Jaarsma, Junker Ruh en anderen. is een ouderwetsche uitdrukkingdie nog heden ten dage dikwijls gebruikt wordt voor een bevestiging van de waarheid. Kan er beter bewijs gevonden worden dan hei onderstaande versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. AARZEL NIET MEER! als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, tegen den kinkhoest uwer kinderen. Uwe hulp is de beroemde ABDIJSIROOP, Klooster Santa Paulo. - PELTERM&N.-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5