storm dien men zich herinneren kan in dezen tijd van het jaar; treinen zijn reeds ingesneeuwd. Ook uit Denverin Colorado komen dergelijke berichten. De Times verneemt uit New York: De Japansche gezant te Washington zoo min als de Amerikaansche regeering verhelen dat de staatkundige betrekkin gen tussehen Japan en Noord-Amerika gespannen zijn en dat de staat van zaken bedenkelijk is geworden. De Burgemeester van Heusden, overwe gende, dat zich in den laatsten tijd in sommig streken dezer provincie gevallen hondsdolheid hebben voorgedaan, noo- digffde ingezetenen dezer gemeente drin- g ern d uit, om zoodra zich bij een hond of een kat verschijnselen van dolheid voor- Agt doen of zoodra een dezer dieren door een dol of van dolheid verdacht dier gebeten is, terstond deze dieren af te maken of te doen afmaken of vast te leggen en op te sluiten en van hunne bevinding en van het door hen verrichte onverwijld tan den ondergeteekende kennis te geven. Heusden, den 25 October 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Landweer. JAARLIJKSCH ONDERZOEK. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Heusden maken, ingevolge art. 30, tweede lid. der Landweerwet, bekend, dat het on derzoek van de in deze gemeente gevestigde verlofgangers van de landweer zal worden gehouden te Heusden, in het lokaal der Botermijn op Dinsdag 27 November a.s., des namiddags ten 1 uur. Aan dat onderzoek behoeft niet te wor den deelgenomen door c. verlofgangers, die eene der betrekkingen bekleeden als aangeduid in kolom 2 van •ie lijst, vastgesteld bij het Landweer-Be sluit II, waartoe o.a. behooren de hoofd ambtenaren, ambtenaren en beambten bij de Rijks- en bij de gemeentelijke politie; Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbepalingen dat de verlofganger van de Landweer bij dit onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de hem uitgereikte kleeding- en uitrustingstukken en van zijn zakboekje met daarin gehechten verlofpas dat een arrest van twee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen pro voost of het naastbij zijnde huis van be- - g, door den Landweerdistrictscom- i! dant kan worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige redenen niet bij het onderzoek verschijnt; 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de hier boven vermelde voorwerpen; 3o. wiens kleeding- of uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden; 4o. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont dat het personeel van de Landweer wordt geacht onder de wapenen te zijn niet alleen gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer het in uniform is gekleed, zoodat degenen van het personeel, die ongeregeldheden plegen of zich aan strafbare feiten schuldig maken, hetzij bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake vallen onder de toepassing van de waarheid te zeggen, Monsieur Yerdeau, Victorine en ik hebben elkaar lief, en, en „En dus wilt gij trouwen?'" zeide de oude man. „Wel, Monsieur, als twee par tijen het eens zijn over een contract, heeft dan een derde nog recht haar in den weg te staan Victorine slaakte een kreet van blijdschap. „Gij maakt mij tot den gelukkigsten man van de wereld, Monsieur Verdeau. Maar ik ben niet heelemaal zelfzuchtig in mijn vreugde. Ik weet wat Victorine voor u is en ik zal haar niet ver wegnemen." „Wel," riep hij geruststellend, „van hier tot de woning aan het station is nog geen steenworp ver I" „Zij behoeft niet zoo ver weg te gaan wonen," zeide de oude man bedaard. „Daar ginds staat een huis. Ziet ge, Monsieur, Victorine komt niet geheel zonder bruids schat tot haar man." Victorine staarde den ouden man ver baasd aan. Antoine Verdeau schudde het hoofd. „La Revancheis dood, kind. Zij zal nooit komen Ziet ge Monsieur," zoo wendde hij zich tot den stationschef „dat was een droom van vroeger." Hij glimlachte droevig, maar er stonden tranen in zijne oogen. De jonge man boog eerbiedig zwijgend het hoofd. Hij ook was een krijgsman en een patriot, dus begreep hij hem. En zoo geschiedde het, dat Angeldorf die blijvende herinnering verloor, en wederom werd het onheil, door den haat der natiën gesticht, hersteld door de liefde tussehen man en vrouw. (£7o*.) het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. De verlofganger, die bij herhaling klee ding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden ge houden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienst, wordt als deserteur behandeld. Nog wordt den verlofgangers uitdrukke lijk herinnerd, dat het niet-ontvangen eener hoofdelijke kennisgeving hen niet ontheft van hunne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als be wijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval de verlofganger door ziekte ver hinderd mocht zijn aan het onderzoek deel te nemen, dan zal hij daarvan moeten doen blijken door overlegging ter Gemeente secretarie van eene gezegelde en gelegali seerde geneeskundige verklaring. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onvermogen een ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeente-3ecretarie wor den ingeleverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in verband met een vorig onder zoek als hier bedoeld, door denzelfden ge neeskundige reeds eene verklaring is uit gereikt, dan kan ook voor niet-onvermo- genden met eene ongezegelde en niet-gele- galiseerde verklaring worden volstaan. Verlofgangers, die wenschen het onder zoek elders hetzij binnen, hetzij buiten het Landweerdistrict, waartoe zij behooren of op een ander tijdstip te ondergaan, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschrift wenden tot hunnen Land weerdistrictscommandant. Het verzoek be hoeft niet op gezegeld papier te zijn ge steld doch behoort gefrankeerd te wor den verzonden. Heusden, 24 October 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Nieuws. HEUSDEN, 27 Oct. A.s. Zondagavond hoopt in de Geref. Kerk alhier op treden de weleerw. heer ds. J. van Haeringen te Genderen. Z.Eerw. is voornemens Zondag 11 November, des na middags afscheid te nemen van zijn Ge meente. Van af hedenavond zal de Christelijke Volks-Bibliotheek weder geopend zijn, en zullen iederen Zaterdagavond, om 7 uur, in de Consistoriekamer der Geref. Kerk boeken zijn te bekomen. De bibliotheek is weder met eenige nummers vermeerderd. Het eindigt nog niet met inzendingen van artikelen, die voor de tweede maal in dit jaargetijde geteeld zijn of weder ont spruiten. Nu zendt ons de landbouwer Stoffels alhier ter kennisname een collectie doperwten, nog in den dop en geheel ont wikkeld, als die in den zomer geplukt worden. WERKENDAM. Morgen hoopt in de Geref. Kerk A op te treden de WelEerw. Heer H. C. van den Brink, predikant te Rotterdam. ANDEL. Voor de betrekking van gemeente veldwachter alhier hebben zich tot lieden reeds veertig sollicitanten aangemeld. DUSSEN. A.s. Zondag hoopt alhier, des morgens om 9 en des namiddags om 2 uur in de Ned. Herv. kerk op te treden, de weleerw. heer ds. H. P. de Pree van Hoog- made. NEDERHEMERT. Naar wij vernemen hoopt Donderdag 1 November a.s., de alhier bestaande Chr. Jongelingsvereeniging, haar 39-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Als feestredenaar hoopt op treden, in de Ned. Kerk aan de Zuidzijde, de weleerw. heer B. C. Koolhaas te Genderen. VRIJHOEVE-CAPELLE. De predikant der Geref. Kerk alhier, ds. A. Brummel- kamp, heeft een beroep naar Duisburg (Duitschland) ontvangen. AALST. Ds. Moprrees alhier is voorne mens om a.s. Zondag zijn afscheidsrede te houden. BRAKEL, 23 Oct. Hedenmorgen over kwam de gebroeders G. en C., zonen van A. van Wijgerden een ongeluk, dat ern stiger gevolgen had kunnen hebben. G. en C. waren bezig een jong paard te „betui gen", toen op eens het paard met de slee op hol sloeg. C. liet het los, doch G. hield het nog een poosje vast, waardoor hij kwam te vallen en inwendig gekneusd werd. Toen geneeskundige hulp ingeroepen werd, bleek, dat hij een rib gebroken had. GENDEREN. De pogingen onlangs aan gewend tot de oprichting van een fanfare corps alhier, zijn met goeden uitslag be kroond geworden. Er is een fanfarecorps opgericht dat de naam draagt van „Excel sior". Het bestuur is samengesteld uit de heeren: G. van der Beek, voorzilter; M. van Wijk Az., secretaris; J. Voorsluis, penningmeester; O. v. d. Beek, bibliothe caris; G. Haspels, adviseerend lid. Tot di recteur is benoemd de heer Van Wijck te Waalwijk. NIEUWENDIJK, 26 Oct. Met ingang van 1 Nov. a.s. is de buslichting in het Noorderdeel aan den brievenbesteller Jac. Vos opgedragen. Het 5-jarig zoontje van den arbeider J. Scheffers geraakte te water. Zijn speel makkertje maakte evenwel zoo'n leven, dat diens moeder, de echtgenootc van den winkelier Joh. Colijn, nog bijtijds kwamen er in slaagde het ventje te redden. WAARDHUIZEN. In de Geref. kerk hoopt a.s. Zondagnamiddag op te treden ds. Osinga uit Werkendam. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voorm. 9 en namiddag 2 uur) ds. Montijn. Geref. kerk (voorm. 9 en nam. 2 uur) ds. Bosch. AALBURG. In verschillende gezinnnen doen zich hier gevallen van mazelen voor, meest onder schoolgaande kinderen. ALMKERK, 26 Oct. Hedenmiddag 3 uur is de nieuw benoemde burgemeester, de heer C. de Jong, uit Nijmegen, geïn stalleerd. Op twee na waren alle raads leden tegenwoordig, ook woonden eenige belangstellenden de plechtigheid bij. Namens den raad werd het woord gevoerd door den oudsten Wethouder, den heer B. Snoek. Doordien de komst van den nieuwen burgemeester voor de gemeente heel onver wacht was en velen zelfs er nog niet mede bekend waren, was de belangstelling van zelf niet groot en was van uitwendig hulde betoon weinig te bespeuren, toch hadden eenige notabele ingezetenen de nationale driekleur uitgestoken. ZALTBOMMEL. Op de Dinsdag gehouden najaarsveemarkt waren aangevoerd 193 run deren, 18 kalveren en 125 biggen. Er was vlugge handel, en goede prijzen werden besteed; kalveren golden f 35 k f 67.50, pinken f 65 f 90, vaarzen f 100 f 160, 2-ja- rige ossen f 140 f 175; biggen f 6.25 a f 11.50, naar gelang van ouderom en kwa liteit. GORINCHEM. Naar men mededeelt, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, door tusschenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Brussel, bewerkstelligd, dat de Belgische Minister van Landbouw zijn toestemming heeft ver leend tot openstelling der quarantaine stal len op 3 Nov. a.s. Dit is van zeer groot belang met 't oog op de Groote Najaars veemarkt op 2 Nov. a.s. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Vrijdag 26 Oc tober 1906. De voorzitter opent de vergadering, heet de leden welkom en hoopt dat de belangen der gemeente met ernst zullen behandeld worden, wat, met het oog op den niet roos- kleurigen toestand der financiën, aan de belangen der gemeente bevorderlijk zal zijn. Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorzitter geeft alsnu een overzicht der bemoeiingen van B. en W. en zijn persoonlijk bezoek aan de ministers van Waterstaat en Financiën, betreffende de uitvoering van een vroeger genomen raads besluit aangaande de pachtovereenkomst van het vischwater te Heusden de verbete ring der rivier voor onze gemeente, en de verzanding voor het Oudendijksche gat. De Ministers beloofden een grondig onder zoek en zoo mogelijk afdoende verbeterin gen te bewerkstellen. Naar de burgemeester nog nader vernam van den hoofdopzichter, de heer Jongers, bestaan er bij de Water staat ernstige plannen tot uitbreiding der aanlegplaats voor onze gemeente, waardoor ook een betere toestand op de rivier zoude verkregen worden. De voorzitter merkte echter nog op dat de uitvoering vertraagd kan worden. Hierna worden hierover de correspondenties voor gelezen met de Mi- nisteriën van Waterstaat en Financiën en het Waterschap Oud Land van Altena. Voorlezing wordt gedaan van een schrij ven van het bestuur v. h. Waterschap Oud Land van Altena, waarin zij bericht dat de uitdieping van het Oudendijksche gat niet tot hare bevoegdheid behoort en ook de bestaande overeenkomst haar daartoe niet verplicht. Ingekomen de beslissing van den Com missaris der Koningin in N.-B., dat door hem tot zetters der directe belastingen zijn benoemd de h.h. A. J. de Jong de Bosson en C. A. Wierckx. Van Ged. Staten een missive, dat het ingekomen beroep van A. Struik Wz. op den hoofdelijken omslag, als zijnde niet binnen 30 dagen ingekomen, en dus niet ontvankelijk verklaart. Van Ged. Staten goedkeuring Suppletoir Kohier Hondenbelasting. Van den heer F. H. Odink een schrijven, waarin hij den raad kennis geeft, zijne be noeming tot onderwijzer door hem is aan genomen. Op een daartoe gedaan verzoek bewilligde de raad de aanschaffiing van staven voor het voorbereidend Militair Onderricht. Tot candidaten voor eer. Lid van de Ge zondheidscommissie, (vacature Hertstein), werden gesteld de h.h. J. W. Bernardi en A. A. Giesberts. Verslag kasopname op 4 Oct. j.l.in kas was f 927.41. Hierna kwam aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan school I. Met 5 van de zeven uitgebrachte stemmen werd benoemd de heer J. Waarts te Capelle. Hierna kwam ter tafel de begrooting voor 1907. Na eenige toelichting op enkele posten werd het ontwerp 14 dagen voor de leden ter lezing gelegd, om in een volgende ver gadering behandeld en vastgesteld te wor den. Hierna werd de vergadering gesloten. MHnnenlaiul. De uitslag der Vrijdag gehoudeD stem ming voor een lid der Tweede Kamer in het district Leiden is de volgende: Aantal kiezers 5964. Aantal uitge brachte geldige stemmen 5181. Volstrekte meerderheid 2591. De volgende candidaten kregen het achter hun naam vermelde aantal stem men: Dr. J. Th. de Visser (chr.-hist.) 2757, H. Paul (lib.) 1976, jhr mr. H. Smissaert (lib.) 119, mr. M. Mendels (soc. dem.) 329. GekozenDr. J. Th. de Visser. Bij de algemeene verkiezing in 1905 was de uitslag bij de eerste stemming op Vrijdag lü Juni de volgende: Aantal kiezers 6075. Aantal uitge- brachtegeldigestemmen 5361. Volstrekte meerderheid 2681. De volgende candidaten kregen toen het achter hun naam vermelde aantal stemmen Dr. Th. G. den Houter (antir.) 2446, mr. W. van der Vlugt (lib.) 2276( C. Plug (chr.-hist.) 294, F. van der Goes (soc.-dem.) 194, mr. M. W. F. Treub (vrijz. dem.) 151. Bij de herstemming op Woensdag 28 Juni 1905 werden uitgebracht 5617 gel dige stemmen en werd gekozen mr. W. van der Vlugt (lib.) met 2910 stem men, terwijl dr. Th. G. den Houter (antir.) 2707 stemmen kreeg. Naar het Weekblad van het Recht van zeer betrouwbare zijde vernam, be staat het voornemen, het wetsontwerp met betrekking tot het onderzoek naar het vaderschap ln behandeling te ne men na het winter-reces, alzoo in de periode tussehen Kerstmis en Paschen. Bijzondere redenen waren oorzaak, dat aan het aanvankelijk© voornemen, het ontwerp nog vóór de begrootings- debatten te behandelen, geen gevolg kon worden gegeven. In 't officieele orgaan van de F. N. Z. leest men, dat de gewijzigde Boterwet bij de Tweede Kamer is (of zeer spoe dig) wordt ingediend. Degenen, die zich zeer ontdaan ge voelden, doordat zij de wet niet in de troonrede vonden aangekondigd, kun nen dus nu weder tot rust komen. De tekst wordt spoedig gepubliceerd. Het dagelij ks bestuur der Geld. O verijs. Mij v. Landbouw, beamende de wensche- lijkheid door den heer H. A. Huender in de laatste hoofdbestuursvergadering uitgesproken, om de landbouwlezingen te vervangen door landbouwvoordrach ten bij dag in de boerderij, waar op de gebreken en gewenschte verbeterin gen voor de landbouwers kon worden gewezen, heeft aan de verschillende af- deelingen der Mij. voor 1 Januari a.s. bericht verzocht, of zij dergelijke voor drachten in het tijdvak 1907'08 wen schen. Het bouwen van De Zeven Provinciën, een getrouwe nabootsing van het admi raalschip van admiraal de Ruijter, is, volgens de Schpv., opgedragen aan de werf van den heer Meursing te Amster dam. Het schip, dat in Maart gereed moet zijn, zal de verschillende havens in ons land bezoeken en later enkele Fransche en Engelsche havens aandoen. Te Bergen-op-Zoom wordt van regee- ringswege een onderzoek ingesteld naar de verontreiniging van het Scheldewa- ter door de fabrieken. Eenige monsters water zijn op verschillende tijdstippen genomen, ten einde die bacteriologisch te doen onderzoeken. Een jongmensch te Moordrecht ge raakte in zeer overspannen toestand, doordien bet meisje, waarmede hij se dert eenigen tijd „verkeering" had, hem afschreef. Zijn moeder heeft zich uit wanhoop, dat zij niets met den jongen wist aan te vangen, verdronken. Hier door is de jongen krankzinnig geworden, zoodat zijne plaatsing in een gesticht noodig is. Onder groote deelneming is te Tricht het lijk van den zoo noodlottig om het leven gekomen milicien van Kuilenburg ter aarde besteld. Twaalf artilleristen uit Gorkum flan keerden de baarin den stoet bevonden zich de sergeant V. H., commandant van de batterij waarbij het ongeluk plaats had en de luitenant van Zanten, van de compagnie waarbij van Kuilen burg diende. Drie kransen van zijn kameraden te Gorkum dekten de kist. De burgemeester schetste de groote ontroering in het dorp door de treurige tijding gewekt en de deelneming in het lot der ouders, die in hun braven zoon ook hun steun missen. Luitenant van Zanten roemde van Kuilenburg als den besten soldaat zijner compagnie, bemind bij zijn gelijken en zijn meerderen. De predikant van Buurmalsen, die zijn ambtsbroeder uit Tricht verving, sprak een woord van troost en bemoe diging tot de diep bedroefde ouders. Men schrijft aan de Geld: Gisterennacht werd in Tiel door een dronken individu, omdat hem belet werd in een café binnen te komen, door de ruiten geslagen. Hij moest zijn driftige bui echter duur bekoopen. Hij wondde zich zoo zeer aan den pols, dat hij, eer men hem bij den dokter gebracht had, reeds aan bloedverlies was overleden. Tussehen Godlinze en Appingedam is de arbeider Wildeboer door een stier omgestooten en spoedig daarop overle den. De uitslag van de internationale worstelwedstrijden te Nijmegen is als volgt le prijs (f 500) Dirk van den Berg, Nederland; 2e prijs (f 300) Clément le Terrassier, Frankrijk; 3e prijs (f 200) Burghardt, Wurtemberg. Onder de gemeente Berkel, tussehen Tilburg en Den Bosch, is gevonden het lijk van den voerman J. J., knecht van den expediteur C., te Tilburg. Hij reed vannacht van Den Bosch en heeft in den Druiventros aangelegd. Verder rijdende is hij waarschijnlijk op den bok in slaap gevallen, er af gevallen en tussehen het paard en het voertuig geraakt, tengevolge waarvan hy werd meegesleurd en zoodanig gekneusd, dat hij weldra bezweek. De ongelukkige was een oppassend huisvader en laat een vrouw en 3 kinderen achter. Woensdagavond is een heer door twee in het Amsterdamsche park rondzwer vende vrouwen aangerand. Zij trachtten hem zijn horloge te ontrukken. Door hulpgeschreeuw werd dj aandacht van eenige wielrijdende agenten getrokken, die echter tevergeefs pogingen in het werk stelden, de vrouwen op te sporen. Tijdens het vervoer per post van een aangeteekenden brief, inhoudende 200 gulden aan bankpapier, verzonden van Tjerkwerd naar Leiden, i8 deze brief ontvreemd. De justitie te Leeuwarden verzoekt opsporing en bericht. De nummers der bankbiljetten zijn bekend. Men meldt aan de Tel. uit IJmuiden, d.d. 24 dezer: Door den schipper van den logger met bulpstoomvermogen V L 68 wordt gerapporteerd, dat hem den vorigen nacht vermoedelijk door Lowestoftsche visschers, 28 haringnetten zijn afgesne den. De schipper heeft de nummers van alle visschersvaartuigen, die zich in de nabijheid bevonden, genoteerd en zal door den Hollandschen consul te Lowestoft een onderzoek laten instellen. Woensdagmiddag heeft in het café Die Port van Cleve, aan de Weste Wa genstraat te Rotterdam, een hevig tu mult plaats gehad. Het begon doordat een troep bootwerkers, die het café bin nengegaan waren, zich al dadelijk zeer luidruchtig aanstelden en met aschbak- jes gingen gooien. Dit gooien ontaardde in een algemeene vechtpartij toen de houder en de aanwezige bezoekers niet van de ruwe aardigheden der bootwer kers gediend bleken. Een tooneel van ruw geweld volgde. Rechts en links werd er op los geslagen. De bezoekers namen de wijk, stoelen en tafels vlogen over en weer, gaskroon, buffet, in een woord in gruzelementen. Omwonenden telefooneerden naar het politiebureau en posten om hulp, waarop een agent van politie verscheen, die, alleen zijnde en niet tegen de geweldenaars op kunnen de zijn sabel trok en er op los sloeg, om zoodoende eenige orde te verkrijgen. Eenige oogenblikken later toen de mees te slagen reeds gevallen waren, kwam er voor dezen agent hulp. Twee boot werkers, beiden min of meer aan de hoofden verwond door sabelslagen, één zoo dat zijn kleeding geheel met bloed bevlekt was, werden ten slotte naar het politiebureau gebracht. Later meldde zich nog een bootwerker aan welke bij dit gevecht ook gewond was geworden. Een dame die met de Noord-Holland- sche Tram naar Ilpendam reed, had plaats genomen op het balkon en leun de tegen de afsluitketting. Opeens ging deze los en de dame viel achterover op den grond. De conducteur floot terstond uit al zijne macht, om den machinist te doen stilhouden doch deze kon, door de groote lengte van den trein, het fluiten niet hooren en reed door. Terstond na aan komst te Ilpendam begaf de conducteur zich met de politie naar de plek, waar de dame gevallen was. Gelukkig vernam hij aldaar, dat zij zich niet ernstig be zeerd had; zij had zich reeds naar eene boerderij in de nabijheid begeven, om zich van haren hevigen schrik te her stellen. De heer L. H. W. Regout, te Maas tricht, schrijft in de Limb. Koer. o. m. Op dit oogenblik wordt gewerkt aan de samenstelling van een overzicht der gemiddelde loonen van de ruim L200 arbeiders, werkzaam in de door mij bestuurde fabrieken, met de bedoeling om van dit overzicht aan ieder belang stellende steeds inzage te verstrekken. Deze maatregel, alsook de publicatie van loonen, zal ongetwijfeld niet in den smaak vallen van vele arbeiders, die er de voorkeur aan geven, dat hunne verdienste onbekend blijft, ten deele met het oog op hun aanslag in de be lastingen. Waar echter van socialistische zijde eene zoo onware voorstelling van de door mij betaalde loonen werd gegeven, acht ik elke geheimhouding omtrent den werkelijken toestand niet langer gewenscht. Uit Rotterdam werd Vrijdag geschre ven: Uit zijn woning aan den Groenen Hille- dijk alhier, werd gisterenavond vermist de koopman in boter en kaas P. v. d. S. Men ging op onderzoek uit en zijn neef J. v. R. vond op den Groenendij k nabij den Dordtschen straatweg, vannacht omstreeks halftwaalf zijn vreeselijk ver minkt en onthoofd lijk op de tramrails liggen. Blijkbaar was de stoomtram dwars overheih heengegaan, wantookdebeenen en een arm waren van het lichaam ge scheiden. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de man overreden is door de uit Oud-Beierland komende stoomtram die gisteravond te 11 uur alhier aan kwam. In de remise van de stoomtram waren de sporen van bloed, enz. duide lijk aan den derden wagen van deze tram zichtbaar. Op den Groenen Hille- dij k, ter plaatse waar de overrijding plaats greep, lagen over een afstand van onge- a. verlofgangers, die in het k>opende jaar overeenkomstig artikel 11 van voornoemde wet voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zij n geweest b. verlofgangers, in het genot van ont heffing van den werkelijken dienst (artikel 15, eerste lid, van voornoemde wet); d. verlofgangers, die bij de toestemming tot verblijf buitenlands vrijstelling hebben verkregen van de verplichting tot het bij wonen van het onék^zoek (artikel 27 van voornoemde wet) e. verlofgangers, die bij de toestemming tot het aangaan van een verbintenis voor de buitenlandsche zeevaart vrijstelling heb ben verkregen van de verplichting tot het bijwonen van het onderzoek (artikel 20 van voornoemde wet).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2