MEUWSBLAD w lui Lal m [tak STAIjEH. Gr. SCHOPMEIJER, - PELTERIJEN. - H. H. de Klerk Zonen, F. d'Estree, ?.h. de Bruijn, Heusden, ei aan verwante Rij tuig schilder Cforiiiclfteiii, Ktalkliaven. Najaar- en Winterseizoen ontvangen: C. BOUMAN, Bontwerker, Veenendaalsch Magazijn Firma BOESMAN, Uilgevep L. J. VEERMAN le Heusden. TWEEDE BLAD No. 2575. ZATERDAG 27 OCT. 1906. Kruidenierswaren Heusden. Schapenmarkt A 455, 's-Bosoh, Grootste voorraadnieuwste modellen Het repareeren, veranderen van modellen en van mot zui\ wordt spoedig en billijk uitgevoerd. eren Goudsche Wagenstraat No 76 en 78, Het oudste en ruimst gesor teerd Magazijn van IJZERWAREN, Alle soorten Kachels, Fornuizen, als ook de allernieuwste soort PETRO LEUMKACHELS met rechte pitten, vanaf f 6.50 tot f 9.- Het beste adres voor het opknappen van oude en nieuwe Rijtuigenzoowel Zadelmakers als Rijtuigmakers werk. HoiiandscheDuitsche en Eiujelsche Garens Hand, SajettenKramer ij en enz. Firma O. TATXTSB3XT, BUITENLAND. Uit Berlijn werd Vrijdag gemeld: I)e Köpenicksche roover-kapitein is vanochtend te Berlijn in den persoon van een ouden tuchthuisboef, genaamd Wilhelm Voigt, door de crimineele po litie in hechtenis genomen. Hij is 57 jaar oud en schoenmaker van beroep. Hij heeft wegens verschillende diefstal len, vervalsching van postwissels enz. al ongeveer 25 jaar in de gevangenis en het tuchthuis gezeten. Zijne laatste straf had hij moeten ondergaan wegens een inbraak tot plundering van de ge rechtelijke kas in het stadje Wongro- witz (Posen). Toen hij weer op vrije voeten was, kreeg hij, daar hij een be kwaam gezel is, bij den hofschoenma- ker te Wismar werk, tot de MeckleD- burgsche overheid hem als iemand die in het tuchthuis gezeten had en daar geen recht op een vaste woonplaats had, uitzette. Voigt is geboortig uit Tilsit. Hij kwam in Juni te Rixdorf bij Berlijn, nam eerst intrek bij zijn zuster, een eerzame kleine koopvrouw in zeep, en stond tot een veertigjarige koperwerkster te Ber lijn in liefdesbetrekking. Veertien dagen geleden werd hij kommensaal bij een familie, die met moeite den kost ver diende met het rondbrengen van kran ten. Van daar uit ondernam hij zijn rooftocht naar Köpenick. Hij keerde daarna naar zijn kosthuis terug en werd er vanochtend, toen bij aan de ochtend koffie zat, gevat. Hij bekende nadat hij eerst kalm zijne koffie had opgedronken, de heldendaad van Köpenick. Men vond bij hem nog meer dan 2000 mk. van het geroofde geld. Naar de rest wordt nog gezocht. Het is nog niet zeker, of zijne zuster en zijne minnares van zijne streek afwisten. Zijne kost- menschen hadden geen flauw vermoe den wien zij in huis hadden. De ont dekking heeft plaats gehad, doordat bij den hofschoenmaker een verdacht portret van den vroegeren gezel gevon den werd. Het malste is dat de schoen makersgezel Voigt in het geheel nooit onder dienst is geweest en niettemin de grenadiers enz. met zijn militaire houding van streek heeft gebracht. De Cretenzer crisis kan als geëindigd worden beschouwd. Zaïmis is er in ge slaagd, de partijen met elkaar te ver zoenen, door te verklaren, dat er geen administratieve controle zal worden uitgeoefend, en de finantieele controle zich slechts zou bepalen tot de leeningen, wanneer die gesloten werden. De verzékering, volgens welke de Grieksche officieren, belast met de re organisatie van de gendarmerie en de militie, binnenkort zullen aankomen, heeft een kalmeerende uitwerking gehad. De nationale veigadering heeft de nota der beschermende mogendheden inzake de hervormingen op Creta aan genomen. De Engelsche Zuidpool-expeditie heeft de hoogst belangrijke ontdekking ge daan, dat de gletschers, die de Zuidpool omringen, achteruit gaan. De groote ijs-barrière, waardoor James Ross vroe ger tegengehouden werd, is over een afstand van bijna 50 K.M. achteruit geschoven. Ook de gletschers van Vic- torialand gaan achteruit en bereiken niet meer de zee. Eveneens schuiven de Noordpool-gletschers terug en vol gens het zeggen der reizigers, ook de gletschers der sneeuwvlagen, die in equatoriale landen, zooals Ecuador en Oost-Afrika, gevonden worden. Als men deze feiten vergelijkt met de waarnemingen, die in de laatste jaren een langzaam toenemende uit droging van Afrika en Midden-Azië aantoonen, krijgt men wel den indruk, dat men hier voor een •zeer bijzonder raadsel van wereld wetenschap staat. De zoons van den koning van Sak sen zijn Donderdagochtend in het Sak sische gezantschap teMunchendrie uren lang met hun moeder, de gravin van Montignoso, samen geweest. De gravin van Montignoso keerde Vrijdagavond met haar dochtertje naar Italië terug. Volgens een telegram aan de Berl. Lokal. Anzeiger, is het een aandoenlijk weerzien geweest tusschen haar en hare twee oudste jongens. De knapen kwamen met behuilde oogen uit het gezanfschaps- gebouw. Toen de gravin later wegreed bereidde een kleine menigte op straat haar een luide ovatie die zij met zichtbare voldoening in ontvangst nam. Reuter meldt uit Petersburg, dat ver scheiden mannen, die revolvers bij zich hadden, Maandag te Peterhof in hech tenis genomen zijn. Eenige duizenden reservisten zijn op geroepen om den spoorweg van Peters burg naar Moskou te bewaken. De Moskousch® correspondent van de Standard waarschuwt, niet te vertrou wen op de bedriegelijke rust in de ste den. Op het platteland wordt het woe liger, naarmate de tijd nadert voor de jaarlijksche oproeping van de recruten. De regeering vermenigvuldigt haar ge ruststellende proclamatiën, maar onder hands zet ze haar onderdrukkingsmaat regelen voort. Daartegenover blij ven de hervormingspartijen onheilspellend wer keloos. Alles duidt weer op een snel naderende crisis. De Times verneemt uit Tandzjer: De Kabylen houden de geheele bevol king van de stad Arzila gevangen. Zij hebben er de winkels en bazaars der Joden geplunderd. De Marokkaansche overheid blijft werkeloos, terwijl Rai- soelie haar verzoek om de orde te her stellen onbeantwoord laat. BINNENLAND. Op de tweede verdieping van het perceel St. Jansstraat 18 te Amsterdam woonde een 75-jarige ongehuwde juf frouw Roeper alleen. Donderdagmorgen werd de instrumentmaker, wiens zaak in dit huis is gevestigd, door voorbij gangers gewaarschuwd dat er rook uit een der ramen van de tweede verdie ping kwam. De man liep terstond naar boven en toen hij de deur der door juffrouw R. bewoonde kamer opende, zag hij de kamer in vollen gloed. Dicht bij de deur lag voorover het lijk van de vrouw. De kleederen van het slacht offer brandden nog. Het schijnt, dat het petroleumtoestel, waarop juffrouw Roeper een ketel wa ter had willen zetten, is omgevallen en dat daardoor de kleederen in brand zijn geraakt. Uit de plaats waar het slagoffer lag, blijkt dat zij, maar tever geefs, gepoogd heeft de deur nog te bereiken. Het lijk dat groote brandwon den vertoonde, is naar het gasthuis vervoerd. Het beheer der gasfabriek te Tilburg vermoedde, dat de koperslager O. al daar fraude pleegde in het gasverbruik. Door een onverwaohten inval in zijn woning werd dit vermoeden bevestigd. De meter was afgesloten en een buis in de leiding aangebracht, waardoor het gasverbruik aan de controle van de administratie van de fabriek ont trokken werd. Tegen O. is proces ver baal opgemaakt en hem het verder gasverbruik ontzegd. De pachter van het vischrecht in het staatswater het zij kanaal F, tus schen Halfweg en het Noordzeekanaal, heeft ter kennis van den minister van landbouw en nijverheid gebracht, dat op 17 dezei, door het afvalwater der suikerfabriek te Halfweg, nagenoeg alle visch in dat kanaal gedood is. Een groote menigte der om- en nabij- wonenden hebben dien dag honderden ponden aan baars en andere visschen, die flauw en dood aan de oppervlakte dreven, opgeschopt. Adressant verzoekt den minister maatregelen te willen nemen. De Limb, Koerier schrijft: Plus minus 30 jaar geleden poetste uit Maastricht een man zijn naam doet niets ter zake de plaat, met achterlating van een vrouw en 6jeug dige kinderen. De aanleiding tot zijn met-den-Noor- derzon verdwijnen? Sinds eenigen tijd had hij in huis zijn schoenmoeder over de vloer ge kregen en met deze dame kon hij 't dan ganschelijk niet bolwerken. Sinds hooide men absoluut niets meer van hem. De achtergebleven vrouw, die zich met behulp der schoonmoeder, zoo goed en zoo kwaad als 't ging door de we reld sloeg, liep echter op een goeden dag, 10 jaar na 't verdwijnen haars ge maals tegen een man aan, die haar evengoed aanstond als zij het hem deed Een en ander met deze finale, dat met toestemming der rechtbank daar aangenomen werd dat de eerste man niet meer tot het rijk der levenden be hoorde een tweede huwelijk plaats greep. Bij de 6 spruiten uit haar eerste hu welijk, werd de vrouw met nog een twee tal kinderen gezegend, welke allen nu nog in leven zijn. De kinderen van dea eersten man zijn zelfs reeds alle 6 gehuwd. Inmiddels stierf de tweede man en andermaal bleef de vrouw zonder levens gezel achter. Nu gebeurde het een paar maanden geleden, dat een der dochters uit 't eerste huwelijk, welke een café houdt in een dichtbij Maastricht gelegen dorpje, een vreemdeling binnen zag stappen, die een glas bier bestelde. Met de woorden: „asjeblief mijnheer", bood zij hem 't glas aan; doch de man, haar scherp aankijkend, zeide: „Je be hoeft tegen mij geen „mijnheer" te zeggen, ik ben je vader." Achtereenvolgens verbazing, uitleg ging, herkenning en vreugde. De vrouw onmiddellijk met den weer gevonden papa naar haar andere zus- sters en vervolgens de' geheele verza meling naar de nog in Maastricht wo nende moeder. Om al te grooten schrik te voorko men, ging een der dochters vooruit om de komst des doodgewaanden vaders zachtjes aan mede te deel en. Maar jawel, moeder wilde er niets van weten, wilde geen vader zien, hoe zeer men er ook op aandrong, en ein digde met zich in huis te verstoppen. Troosteloos trok de man aanvankelijk af, doch ging weldra nog eens een verzoeningspoging wagen en nu met meer succes. Bij zijn vrouw toegelaten, smeekte hij deemoedig om vergiffenis, ja, trok een revolver te voorschijn, bood dit moordtuig zijn [30 jaar geleden verlaten ega aan met de woorden „schiet mij er maar mee voor den kop, ik heb 't verdiend." Echter, zoo bloeddorstig was de vrouw niet, en hoewel de herinneringen aan den man, die haar met de bloedjes van kinderen liet zitten, nu niet bepaald van de alleraangenaamste waren, kwam haar goed hart'boven en liet zij genade voor recht wedervaren. Sedert zijn man en vrouw weer knus jes bijeen, doch er is nog een groote „maar" bij. Toen hij 30 jaar geleden weg ging, begaf hij zich naar Parijs, waar hij als schilder in zijn onderhoud voorzag. Doch 't ongeluk wilde, dat hij door een val van een dak onbekwaam werd voor zijn werk. Men pensionneerde hem echter. Doch en dat is de „maar" dat pensioen moet in Frankrijk verteerd worden op poene van anders geen cen time te krijgen. Derhalve: „met vrouw en kinderen in Maastricht zonder pensioen" of „zon der vrouw en kinderen in Parijs met pensioen". Natuurlijk ligt het onder gegeven omstandigheden op den weg van den man om te pogen zijn weergevonden gemalin over te halen hem naar Parijs te volgen. En in deze pogingen is hij reeds in zooverre geslaagd, dat de vrouw zich heeft laten bepraten met man en kroost eens een kijkje in die verre stad te gaan nemen. Van dit slippertje zijn ze echter weer teruggekeerd, en in de woning te Maas tricht wordt nu sedert dagen 't voor en tegen gewikt en gewogen van een zich metterwoon vestigen in de Fransche wereldstad. De naam en woonplaats der echt- genooten we herhalen het doen niets ter zake; genoeg zij dat het ge val historisch is. Door een jachtopziener van den huize Nijenhnis onder Diepenheim, is in een boschje het in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een vrouw gevonden. Zeer waarschijnlijk heeft men hier te doen met een zwervelinge, doch 't was onmogelijk hieromtrent iets vast te stellen. ADVERTENTIEN. IIEL4\C;niJk BERICHT! Hiermede berichten wij onze Cliëntèle de ontvangst van een fraaie sorteering Manu facturen, gemaakt en ongemaakt. Dames- Halsdoeken, Bonten, Rokken, Wollen en Fantasie Dekens, Bedspreien, gestikte en Molton Dekens, Bever, Baai, Gezondheids- Corsetten in alle grooten en Karpetten. Alles aan concurreerende prijzen. Prima KAPOK en VEEREN voor KEDBEV, enz. Onder beleefde aanbeveling, „IN DE KLEINE WINST", Breestraat, flEVillEM. De ondergeteekende bericht, dat hij heeft tl.l.i: SOOHTEV Nieuwe Hoiiandsche en Engeische Jams, Aardbeien, Frambozen, Ker sen, Abrikozen, Oranjemarmelade, Bessen, Frambozen en Bessen. Verder: Verder alle soorten en aanverwante Artikelen. Aanbevelend, GROSSIERS. - - - WINKELIERS. VAN OUDS GEVESTIGD: hoek Achter klooster, ROTTERDAM. MAGA1IJNEN va ii TAPIJTEN, LINOLEUM, VLOERZEILEN, KARPETTEN GORDIJNSTOFFEN, WAS- en LEERD0EKEN, WOLLEN- en ZEILDOEK LOOPERS, MATTEN, BEHANGSELPAPIEREN enz. N.B. Het naaien en leggen van Tapijten geschiedt gratis. i VAN Mponsen. Zeemleer. Dweilen. Lucifers. liors tel werk. I*oelsextract. Toilet zee pen. SchrÜ t behoefte n. Opgericht 1860. .Hessen. Scharen. Lepels. Vorken. Speciaal adres voor VVederverkoopers. «B Zalm, Kreeft, Sardines, LunchtongAnsjovis, Paling in gelei, Garnalen in gelei Vruchten op sap, zooals: Abrikozen, Perzik, Annanas en Kersen. L- f Alléén GOUDSCHE WAGENSTRAAT 76 en 78. Heeft lilliEli Filialen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5