worden. Hij is de stad binnengekomen na een kort, maar hevig gevecht, waar bij eenige personen gedood en velen ge wond werden. De straten van Arzila zien er benauwend uit. Hier en daar zijn huizen verbrand, lijken liggen on begraven neer, meest lijken van joden- vrouwen, die eerst geschonden en dan vermoord zijn. In het openbaar zijn brieven voor gelezen van Mohammed el Torres. Uit deze brieven kan de bevolking van Ar zila het bevel hooren, dat zij gehoor zamen moet aan Raisoeli. Dat de roovers van de bergen uit Arzila twee Europeanen hebben weg gehaald, een Engelschman en een Span jaard, heeft den doorslag gegeven bij de Fransche en Spaansche regeering om, krachtens het verdrag van Algeciras, troepen aan land te zetten om te zorgen voor de orde die de Marokkaansche overheid zelf niet bewaren kan. De Fransche kruiser Jeanne d'Are heeft tweehonderd man van het reserve kader aan boord en een paar veldstuk ken van 85 m.m. Het mag zeker niet gezegd worden dat de Frauschen en Spanjaarden te vroeg koinen om zich den Marrokkaanschen warwinkel aan te trekken. Niet alleen bij Arzila wordt gevochten. De troepen van den Sultan hebben de troepen van den pretendent ook weer eene keer ver slagen, nu aan de oevers van de Moe- loeja, en er worden nog vele gevechten verwacht. Het heet, dat de opstande lingen zeer mismoedig gestemd zijn. Volgens bericht uit Tandzjer heeft Raisoeli besloten van Arsila een open haven te maken en invoerrechten te hef fen. Bij Tandzjer wordt er weer tusschen twee stammen gevochten. De Fransche militaire overheid ver sterkt in de laatste dagen de posten in Zuid-Algerië, aan de Marokkaansche grens. Meer voetvolk, meer kanonnen, groote bedrijvigheid onder de troepen, die veel heen en weer trekken, houden den indruk levendig, dat Frankrijk goed op zijn hoede is, en als de Beni Gil's en andere roofstammon nog eens een in val mochten ondernemen op Algerijnsch gebied, dan kunnen zij op een warme ontvangst rekenen. Bij geruchte wordt uit Toulon gemeld dat een pantserschip en een Kruiser met een aantal torpedobooten die op het oogenblik aan oefeningen bij Cor sica deelnemen, naar Toulon terug zul len keeren, om levensmiddelen en schiet voorraad aan boord te nemen en naar Marokko te gaan. Volgens een bericht uit Parijs, hechtte de Fransche ministerraad gisteren zijn goedkeuring aan een wetsontwerp tot afschaffing van de doodstraf en begon daarna met de behandeling van een ont werp tot afschaffing van den krijgsraad. Stuk voor stuk worden de lijken der bemanning rit de fransche onderzeesche boot Lutin gehaald. De dokter, die de lijken onderzoekt is van meening, dat de mannen gestikt moeten zijn door den hoogen druk zoodra de boot heel diep onder water kwam. De bemanning zou dus waarschijnlijk niet lang geleden hebben maar plotse ling den dood hebben gevonden nog voordat het zeewater binnenkwam. Gisteren is in Rusland de verwachte oekaze over de geloofsvrijheid der sec- tariërs afgekondigd. De Oudgeloovigen en anderen secten der orthodoxe kerk als ze dat wenscht. „Wat wil u zoo graag, Moedertje?" vraagt hij innig en slaat zijn arm beschermend om de magere schouders. „Ja, zie je, er zijn hier twee fijne hotels bij het station; maar Olson heeft deze week dienst op den nachttrein, en nu kan ik best in zijn bed slapenen ik heb nog twee lakens met kant en nog een nieuwe deken, en nu dacht ik als je het doen woudt, Sven „Och, als je het vannacht met mijn bed voor lief wilt nemenIn al deze jaren, sedert de smederij verkocht werd, was mij de ge dachte het ergst, dat je niet eens onder mijn dak zoudt kunnen slapen, dat ik je geen eigen thuis weer geven kon, Sven!" Doctor Holm berg voelt weer iets op kruipen in de keel. Hij ziet naar de restjes van den overvloedigen maaltijd, naar het witte tafellaken, het porseleinen bord met blauwen ranl, waarvan hij had gegeten de anderen hadden witte borden hij ziet op zijn moeders bed lakens liggen met kant, en toen keert hij zich om, zoodat niemand kon zien wat zijn oogen doen en fluistert „Maar, Moeder, waar heeft u al dat moois en fijns toch van daan gehaald?" „O, Sven, ik zeg je, dat de winkels hier beste waar hebben, en de slager had gisteren pas geslacht en „Maar het geld, Moedertje, en dat fijne tafellaken en mooie beddegoed Opeens richt zich die gebogen gestalte op, zoo hoog als zij nog kan, en in hare stem klinkt weer iets van den ouden te- rechtwij zenden toon, waarmede zij hem ge waarschuwd had voor de vonken, die van het aanbeeld sprongen. „Wat praat je toch, Sven ik wist im mers dat je komen zoudt 1" krijgen recht, voor zoover hun leer niet tegen de strafwet zondigt, om gemeen ten te vormen, kerken te bouwen en geestelijken te kiezen. Michailof, de chef van de politieke politie te Sewastopol, is daar vermoord. De 'dader is gegrepen, dadelijk volgens het standrecht ter dood veroordeeld en terechtgesteld. De politie van de Russchische hoofd stad is een wijdvertakt complot op het spoor gekomen. De revolutionnairen moeten namelijk voornemens zijn ge weest, verscheidene bomaanslagen tege lijkertijd te plegen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de politie een gioot aantal hui zen van den kelder tot het dak door zocht en honderden personen gevangen genomen. Bij die gelegenheid vond men meer dan 50 bommen, tallooze vuurwapenen en een groote hoeveelheid springstoffen. Naar nu bekend wordt, bestond het voornemen, voor vandaag een grooten opstand in scène te zetten. De regeering heeft dientengevolge besloten, geheel Petersburg door ko- zakkentroepen te laten bezetten en het bevel gegeven, bij de geringste aanlei ding zonder erbarmen op te treden. Men verwacht algemeen een vreese- lijken, bloedigen dag. In de geheele stad heerscht een ontzettende paniek. De correspondent van de „Tribune" te Petersburg beweert te weten, dat aan het ministerie van Justitie een wetsont werp in voorbereiding is, waarbij ge rechtshoven worden ingesteld die snel en beknopt recht zullen doen (in den geest van de krijgsgerechten) om op vlugge manier de gevallen te kunnen behandelen, vallende onder persdelicten. Volgens een Russisch blad geven de laatste statistieken van het ministerie van Binnenlandsche Zaken het enorme totaal van 300,000 personen, wegens po litieke vergrijpen gevangen zittende, in de verschillende gevangenissen van Rus land. IMaatselfjk. Nieuws. HEUSDEN, 31 Oct. Wanneer het mooie Dajaarsweder nog eenigen tijd aanhoudt, dan zien we ons weldra in het bezit van de voortbrengselen van alle soorten aard- en andere vruch ten, die zich laat of in kollossale grootte bebben ontwikkeld. Nu komt men ons we der brengen een knol (geen knolraap) van enorme omvang en wegende 4 pond, geteeld door de Wed. Engelen, op de Hoeven on der Nieuwkuik. Iets later stuurt de land bouwer Stoffels alhier, ons als curiosum een mangelwortel, die de respectabele lengte heeft van 1.35 Meter. We zouden, zoo voortgaande, weldra ver plicht zijn konijnen te gaan fokken, om voor dat al consumenten te vinden. In de j.l. Zaterdag alhier gehouden vergadering der gezondheidscommissie werd door den voorz. hulde gebracht aan de ver diensten van wijlen het lid, de heer F. Hertstein, wien de belangen der volksge zondheid zeer ter harte gingen. Naar aanleiding van een schrijven van den heer Hoofdinspecteur zal bij de be trokken gemeentebesturen worden aange drongen op verbetering van eenige arrestan ten localen in het district, die niet aan de meest matige eischen voldoen. Breedvoerig werd van gedachten gewis seld over eene o twerp-algemeene-politie- verordening; het daaromtrent vastgesteld advies strekt tot het opnemen in de ver ordening van verschillende voorschriften betreffende de hygiëne. Voorts werden behandeld lo. Eene klacht van ingezetenen van Meeuwen over behoefte aan drinkwater; aan het gemeentebestuur zal worden gead viseerd eene drinkwatervoorziening aan te brengen 2o. het rapport eener subcommiseie om trent de zuivelfabriek te Elshout. WERKENDAM. Zaterdagmorgen werd door de politie aangehouden zekere E. K. van Poederooijen, daar vermoed werd, dat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een fietslantaarn, een binnenband en een doos carbid, ten nadeele van den fiets- reparateur Van Wijzenbeek, alhier. Het ge- stolene, dat nog in zijn bezit werd gevon den, werd in beslag genomen, waarop de bekentenis volgde. Aan de werf van B. de Groot, te Vrijenban, is de kiel gelegd voor een stalen hevelaak, groot 92 ton, voor rekening van schipper D. Bakker, alhier. Hedenavond te 7£- uur hoopt de Raad 'lezer gemeente te vergaderen. De te behandelen onderwerpen zijn: lo. Aanbieding der gemeentebegrooting over 1907 2o. Aanvrage van ontslag door Mej. Hout- graaff, onderwijzeres in den Biesbosch; 3o. Adres van den heer L. Verdoorn, onderwijzer, inhoudende verzoek tot ver hooging van jaarwedde; 4o. Brief van den 'heer J. L. Mussert, hoofd der schbol, van dezelfde strekking. 5o. Adres landbouwvereeniging met ver zoek over te gaan tot het instellen van veemarkten en 6o. Brief van H.H. Ged. Staten, hou dende voorstel tot verhooging der jaarwed den van Burgemeester en Secretaris. SLEEUWIJK. Donderdag 1 November a.s. viert de heer J. van der Sluijs zijn 25-jarig jubileum als hoofd der school alhier. Die dag zal hier niet onopgemerkt voorbij gaan. Althans heeft zich eene commissie gevormd, die verschillende feestelijkheden georganiseerd heeft, zooals het geven van muziekuitvoeringen op het schoolplein door de vereeniging „Euphonia" uit Asperen, het houden van een optocht met versierde wagens, paarden en rijwielen, het uitvoeren van volksspelen enz. Iedereen heeft zich beijverd om de feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. We willen hopen, dat ook het weer, dat lang reeds prachtig is, in deze zal medewerken, dan zal zeker de feestdag bij velen een aangename herinne ring achterlaten. WIJK. In deze gemeente heerscht op 't oogenblik een ware watersnood. Alle sloten liggen nagenoeg droog. Dagelijks, maar vooral Zaterdags, ziet men tal van voertuigen met eenige tonnen er op, naar de Maas om water rijden. Dat dus reik halzend naar verbetering wordt uitgezien valt te begrijpen, want wat moet het worden, als het vee stal komt, of zoo er eens brand uitbrak. Moet men het dan maar lustig laten branden want water om te blusschen is er niet. VEEN. Zaterdag werd door den beurt schipper Aalwijk de laatste reis met fruit naar Rotterdam gedaan en is hiermede het fruitseizoen afgeloopen. Dit is circa 14 dagen vroeger dan verleden jaar. Bij den landbouwer Jac. V. is weer een varken aan de vlekziekte gestorven, steeds blijft deze ziekte, hoewel in lichten graad, voortheerschen. Een eigenaar van een ouderwetsch kabinet, kreeg dezer dagen een bezoek van een antiquaar en had het buitenkansje zijn meubelstuk te verkoopen voor den prijs van f 425. GORINCHEM, 27 Oct. In de vergadering van den raad dezer gemeente werden gis teren behandeld twee voorstellen, ingediend door de raadsleden Mr. L. van Andel, J. C. den Haan en G. van Thiel de Vries, be helzende le. intrekking der verordening regelende het gezondheids- en politietoe zicht op de openbare huizen van ontucht enz.; 2e. vaststelling, van eene daarbij ge zonden ontwerp-verordening tot verbod van openbare huizen van ontucht in deze ge meente. Met groote meerderheid van stemmen werden beide voorstellen aangenomen. Uitslag; looting; Mat. llilitie. WERKENDAM. No. 1 Arie den Dunnen, 2 Cornelis Visser, 3 Jacobus Willem Timmermans, 4 Jan Willem Ippel, 5 Arie van den Heuvel, 6 Jan Verwoerd, 7 Cornelis Cornet, 8 Bastiaan den Haan, 9 Adriaan Hakkers, 10 Jacobus Johannes Adolf Verspoor, 11 Jan Cornelis van Varik, 12 Johannes Hendrik Prins, 13 Jacob Arie Schreuders, 14 Klouwert de Vries, 15 Gerrit Hanegraaff, 16 Cornelis Wie- ringa, 17 Gerrit Bastiaan Hovestadt, 18 Jacob Hendrikus Potters, 19 Dirk van Laren, 20 Accolinus Albertus Osin- ga, 21 Dirk Verheij, 22 Bastiaan Cor nelis Cornet, 23 Cornelis Huibert Pel- likaan, 24 Gerrit van den Oven, 25 Cornelis Willem Jacob Schreuder3, 26 Willem de Leeuw, 27 Dirk van den Heuvel, 28 Jacob van Oord, 29 Aiie Bastiaan van Laren, 30 Arie Visser, 31 Bastiaan Marcus Ippel, 32 Cornelis van de Werke. Opgegeven vrijstellingen: No. 3, 4, 10, 16 en 29 broederdienst; no. 5 en 13 lichaamsgebreken. SLEEUWIJK. No. 7 J. van Andel, 1 J. Bakker, 28 G. M. Baks, 24 H. Bouwer, 4 C. Colijn, 17 J. W. Groeneveld, 10 W. F. Groe- neveld, 29 J. van Helden, 15 C. de Heus, 25 B. den Hollander, 5 G. Ippel, 19 A. van der Kaa, 16 J. Kloots, 22 M. Kooij, 23 C. Koppelaar, 8 J. Kreukniet, 6 J. H. M. Lem, 12 D. Monshouwer, 20 G. Oldenburg, 11 J. M. Ottevanger, 3 H. Pruijsen, 14 P. de Ruyter, 26 B. Scheffers, 27 J. van der Stelt, 13 J. Verhoeven, 2 H. J. Visch, 9 T. C. van der Waal, 18 E. A. van de Werff, 21 J. A. van de Werken. Opgegeven vrijstellingen: No. 10, 29, 19, 6 en 26 broederdienst; no. 24 ge breken; no. 14 te klein. WOUDRICHEM. No. 1 Jan Heukelom, 2 Izaak Kie- boom, 3 Jan van Wendel de Joode, 4 Arie Burggraaf, 5 Gerrit Ambrosius, 6 Dirk Gerardus de Graaff, 7 Antonie Daim, 8 IJsbrand Martinus van Gooi, 9 Hendrik Martinus Hartman, 10 Mat- thijs Borg, 11 Cornelis Hartman, 12 Pieter Viveen, 13 Giléam Adriaan Va- roasiau, 14 "W illqm Borg, 15 Pieter Maas, 16 Huibert Hartman, 17 Jacobus Cor nelis Baks, 18 Bastiaan van Straten, 19 Samuel Hendrik Bax, 20 Bernardus Clazinus Groenevelt, 21 Nicolaas Spronk, 22 Florus Verbeek, 23 Peter Verhoeven' 24 IJmert van Straten, 25 Willem Vi veen, 26 Johannes Bernardus de Ca- luwé, 27 Meachel Verschoor, 28 Wil lem Bouwman. Itinnenland. Over de militaire actie op Celebes (Toradjalanden) seinde Maandag de corr. van de N. R. Ct. Den 26sten dezer heeft Baroepo zich overgegeven, nadat met mijnen de in gang genaderd was. Poeang Tikoe met familieleden en volgelingen, tezamen ongeveer 900 personen, kwamen in on derwerping. De buit bestaat uit 104 geweren, een voorlaadkanon en munitie. Baroepoe wordt geslecht. De redactie teekent hierbij aan Een zeer gunstig en gewichtig be richt bevat het bovenstaande telegram. Het einde van de in Maart j.l. aange vangen actie tegen de Toradjalanden schijnt te zijn aangebroken. Ter herinnering vermelden wij, dat in die maand voor het eerst het ge bied der Toradja's door onze troepen werd betreden. Aanvankelijk ging alles goedde stemming scheen gnnstig. Den daar roovende Sindenrengers was echter ons optreden niet naar den zin zij begrepen, dat daardoor aan hun schrikbewind een einde zou komen. Zij begonnen onze troepen te ontwijken, denkende, dat deze dan wel weer spoe dig zouden verdwijnen. Toen dit echter niet geschiedde, schijnen zij er in ge slaagd te zijn het invloedrijke Taradja- hoofd Poeang Tikoe voor hun zaak te winnen. Zoo geschiedde het dat dit hoofd, dat reeds medio April eenige geweren inleverde en als bewijs van goede ge zindheid eenig vee, een gouden hals ketting en 5 rijksdaalders zond hij zelf was door ziekte verhinderd te ver schijnen in de maand Mei openlijk tegen ons in verzet kwam. Sedert dien tijd zijn wij schier onafgebroken bezig geweest het verzet in de Toradjalanden te breken. Verscheidene rotsbentings moesten daartoe worden genomen, waar onder het bekende Bontoe Asoe wel een der voornaamste was. Poeang Tikoe, die den 20sten Juli in een zeer vormelijk schrijven mede deelde, dat hij aanvankelijk zich niet tegen de Compagnie had willen verzet ten, maar daartoe overgehaald was door als goedgezind bekend staande Torad- jahoofden en te kennen gaf zich te wil len onderwerpen, gaf aan dat goede voornemen geen gevolg en trok zich in de haast onneembare stelling van Baroepoe terug. Baroepoe is de naam van een kam pong, gelegen op een vrij wel geïsoleerd liggenden heuveltop. De benting daar aangelegd wordt beschreven als gewel dig sterk, een paar honderd meter lang en honderd meter breed. Door verscheidene toppen wordt Baroepoe gedomineerd, die toppen, eveneens voor een deel in staat van verdediging gebracht, werden eerst vermeesterd. Toen echter bleek dat een rechtstreeksche aanval geen kans van slagen had, werd besloten tot in sluiting van die benting om de verde digers door honger en dorst tot overgave te dwingen. Inmiddels begon de genie met mijngangen de stelling te naderen. Poeang Tikoe heeft bewezen, dat hij den roep van kordaatheid en grooten durf, die van hem uitging, ten volle verdient. Niet minder dan drie maanden heeft hij het uitgehouden, terwijl in Ba roepoe haast gebrek aan het allernoo- digste heerschte. Water b. v. was er al leen als er regen vielde rijst werd rauw genuttigd, zoo vertellen de weinige men- schen, die uit de benting wisten te ont snappen. Niet minder dan ruim een bataljon infanterie, twee snelvuurstukken van 3.7 en een achterlaadmortier van 7.5 c.M. waren voor Baroepoe in touw. Eerst toen de mijngangen den ingang hadden bereikt, heeft Poeang Tikoe zich overgegeven, niettegenstaandereeds weken lang zich niemand kon vertoonen zonder van schietbokken af door de onzen onder vuur genomen te worden. Zooveel verliezen werden daardoor ge leden, dat Poeang Tikoe den 5en Sep tember een wapenstilstand aanvroeg en verkreeg om zijn dooden te begraven. Het aantal personen, dat zich in Baroe poe ophield, blijkt ver boven de raming te zijn. Nu Poeang Tikoe onderworpen is, verwacht men, dat de rust in de To radjalanden spoedig zal zijn hersteld. Alleen tegen de Sidenrengers, die nog altijd buiten hun land aan het opsto ken zijn, zal de actie moeten worden voortgezet. De correspondent van de Köln. Ztg, seinde Zaterdag uit Bern: Het internationale vredesbureau ver neemt dat de tweede Haagsche vredes conferentie in de eerste helft van 1907 bijeen zal komen en niet pas in 1908. Men leest in de Tel.: Maar wij vernemen, is door de di rectie der H. IJ. S. M., in antwoord op een verzoek der regeering om in lichtingen, een breedvoerige memorie ingediend, houdende bezwaren tegen eventueele invoering van den midden- Europeeschen tijd. De invoering van den Midden-Euro- peeschen tijd zou, vooral ten platten lande, waar men zich, trots de invoe ring van welken tijd dan ook, naar de zon zou blijven regelen, groote verwar ring scheppen, welke niet zou nalaten haar storenden en nadeeligen invloed te oefenen op het verkeer in Nederland. De practijk van het leven, die zich naar de zon voegt, gedoogt geen kunstma tige vervroeging van den tijd met 40 minuten. Waar de Amsterdamsche tijd voor ons land als de zonnetijd, de natuurlijke tijd, mag gelden heeft de H. IJ. S. M. niet nagelaten de regeering te wijzen op het algemeen belang van de offici- eele invoering van dezen tijd, te meer nu de internationale spoorwegovereen komsten zich daartegen niet meer zou den verzetten. Te Diepenheim gelooft men, dat de vrouw, wier lijk aldaar in ver gevorder den staat van ontbinding in een boschje is gevonden, door misdaad is om ge komen. Dezelfde jachtopziener, die het lijk heeft gevonden, zag enkele maanden ge leden een vrouw, die evenals het lijk een schoen droeg met een veter los, in gezelschap van een man, die er ongun stig uitzag. Vóór het vinden van het lijk zag hij denzelfden man weer in de nabijheid van de plaat3, waar hij later het lijk vond. Men schreef Vrijdag aan de Limb. Koerier: Hedenavond, omstreeks zeven uur, klonk de roep door Heerlen's straten, dat er twee burgers doodgeschoten wa ren. En werkelijk, de algemeene geachte heeren Nelissen en Peters waren dood geschoten door een paar schurken. Het moet volgens ooggetuigen zich als volgt toegedragen hebben. In het hotel van van Mechelen zaten aan een tafel eenige personen; later kwamen een drietal vreemden (Duit- schers) binnen. Na een onbeduidenden twist werden zij de deur uitgezet. In de deur draaide zich een hunner om, en loste onder zijn arm door 3 of 4 schoten in den blinde. De heer Pe ters zakte dadelijk ineen. Hij was ge troffen in de borstkas en was oogen- blikkelijk een lijk. Ook de heer Nellis sen, op wien men in het eerst niet lette, bleek getroffen te zijn en gaf spoedig den geest. Er was geschoten met een groot ka liber revolver. De politie, dadelijk ter plaatse, zette de kerels na die op de de kolonie aan vluchtten. Hier kwam de brigader de Klerk de moordenaars op het spoor. Toen hij hen aanhield, kreeg hij een schot rakelings langs zijn gezicht. Hierdoor verblind, schoot hij op hen los, waarop de boeven weer de vlucht namen, na eerst nogmaals geschoten te hebben. Hierdoor kreeg een voorbij ganger nog een kogel door zijn hand. Peters laat een vrouw achter met een 6 tal kinderen. Nelissen was weduw naar en vader van 4 kinderen. Des nachts is de hoofddader gearresteerd, na eerst een schot in het been te heb ben ontvangen. Volgens een later bericht hebben zij ook in de Damstraat aldaar hun slag geslagen. Zij vroegen bij een aldaar ge- vestigden goudsmid ringen te zien en slaagden er in, een drietal tegen koperen ringen te verwisselen, en met hun buit ongemerkt te verdwijnen. Uit Amsterdam meldt men: Een dezer dagen vervoegden zich in een goudsmidswinkel hier ter stede een man en eene vrouw, voorgevende een gouden ring te willen koopen. Hunne keuze viel op een gladde gouden ring ter waarde van f 10, die zij later zouden komen afhalen, als waarborg een kwartje betalende. Na hun vertrek bleek dat er een andere gladde gouden ring verdwenen was, terwijl een daarop gelijkende, doch waardelooze doublé ring, daarvoor in de plaats was gelegd. De man is tusschen 30 en 40 jaren oud, van middelmatige lengte, haar en knevel donker, gekleed met bruine demisaison en lichte pet. De vrouw ongeveer van denzelfden leeftijd, tamelijk lang, heeft zwart gol vend haar. Zij spreken beiden Belgisch en Engelsch en hebben het uiterlijk van Italianen. Een jongentje van elf maanden van den arbeider H. H., te Velp, geraakte met zijn hoofdje tusschen twee spijlen van zijn wiegje bekneld; toen de moeder kwam kijken, was het kind reeds over leden. De locaal trein Amersfoort Nunspeet had Zaterdagavond 10 uur aan de halte Kleine Koppel een vrij lang oponthoud door het vinden van kleedingstukken op de lijn. Na een inspectie met fakkels reed men, zonder iets te ontdekken, ver der. Bij de halte Hooglanderveen vond men later in een afdeeling tweede klasse een geniesoldaat uit Utrecht in een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2