en veilen en verkoopen 200 Canada-Populieren, Takkenbossen en Tak hout. pliltei verloop A. SENS zoon, Heusden. W. Timmermans Zonen TE KOOF üf TEE INZAGE pvraatfl Notaris KERKHOVEN verkoopen 1. Het perceel Weiland, 2. Het perceel Bouwland, Heerenhoeden, Petten, Barets en Ijsmutsen. toestand, die hulp noodzakelijk maakte. Wat er met hem gebeurd is, weet men nog niet. Dit echter staat vast, dat de gevonden kleedingstukken hem toebe hoorden, terwijl eene hoofdwonde de gedachte aan een ernstig ongeluk voed sel gaf. Met eon ziekenwagen werd de man naar het ziekenhuis te Nijkerk overge bracht. Hevige brakingen deden zich bij den patiënt voor, waardoor gevreesd kon worden voor hersenschudding. Vermoedelijk heeft de Amersfoortsche kermis haar rol in dit tooneel gespeeld. Een nieuwe manier van oplichting te 's-Gravenhage werd aan de Avp. medegedeeld Een man en vrouw venten langs de huizen metgesneden licifersdoosjes(huis- jes) enz. De vrouw blijft ongeveer een halve straat achter en bewerkt de eene zijde, terwijl manlief den anderen kant van de huizenrij voor zijn rekening neemt. Het mes moet echter aan „drie kanten" tegelijk snijden en daarom volgt men de volgende methode: Komt in de verte een fietsend heer in zicht, dan verspert de vrouw schijn baar onwillekeurig hem den weg of maakt dat hij, terwijl zij omkijkend oversteekt tegen haar aanrijdt. Met blijkbaar aan geleerde geoefendheid valt zij dan en aan schreeuwen geen gebrek. De fietser zelf dupe helpt zij n slachtoffer, stopt haar wat in de handen, blij dat hij er af is, en fietst door, doch nu komt man lief met heilige verontwaardiging onder zoeken wat er is gebeurd. De jankende vrouw loopt met hem mede en komt nadatzij een eindje zijn opgeloopen, tot de ontdekking, dat zij in haar val, geld dat zij in de hand had, heeft verloren. De man, heftig gesticuleerend, ver haalt aan de omstanders wat heeft plaats gehad. Zij weten niet precies meer de plek, waar de vrouw is gevallen of waar het geld is weggerold; de laatste centjes zoo bitter noodig, zijn zij nu ook kwijt. Een medelijdende ziel geeft wat, het paar loopt verder, staakt het venten voor een poosje, om in een andere straat, na dat de menschen huns weegs zijn ge gaan, in een kroegje een drupje te nemen om den schrik te verdrijven. De vrouw verlaat het herstellingsoord met een schoon schort, zij heeft blijk baar voorraad, en de „ongelukken" kun nen weer worden herhaald. Zoo gebeurde het gistermorgen, dat zij het beklagenswaardige slachtoffer van fietsen werd en bij de Juffrouw Ida- straat en in de Molenstraat, vrij dicht bij elkaar, maar voor moedige slachtof fers toch niet te ver van elkaar, want bij beide aanrijdingen was zij financieel nog al gelukkig. Naar te Tiel beweerd wordt, is we gens den lagen waterstand het) verkeer tusschen Keulen en Mannheim op den Rijn geheel gestaakt. De booten der stoomboot-reederij Rotterdam-Mannheim leggen te Tiel niet meer aan. Men schrijft uit Tietjerksteradeel (Fr.) aan de Telegraaf: Voor eenige iaren stierf hier eene vrouw, nalatende eenige kinderen. De vader ervan wist nu niets beters te doen, dan met de noorderzon te ver dwijnen. De kinderen kregen daarna een plaats in het armhuis der gemeente Tietjerksteradeel. Na verloop van tijd vernamen de autoriteiten, dat de vader zich te Leeuwarden gevestigd had, waarop de kinderen hem werden thuis- gezonden. Evenals vroeger, bekommerde zich ook nu de vader niet over deze kinderen, twee jongetjes, respectievelijk 8 en 12 jaar oud. Sedert maanden zwer ven zij rond bij het armhuishoe vaak de politie ze ook terugbrengt naar den vader, die nu te Drachten woont, da delijk zijn ze terug. De autoriteiten schijnen geen termen te kunnen vinden, om aan dezen treurigen toestand een einde te maken. In het armhuis, waarin de kinderen gaarne weer geplaatst zouden worden, wil men ze niet hebben. Voor de oudste der kinderen zal spoedig een einde ko men aan het zwervend leven, daar het zich vergrepen heeft aan andermans goed. Met het jongste schijnt het ook zoo lang te moeten duren. Bij Huisduinen is een flesch aange spoeld, waarin een briefje van den vol gende inhoud „Vergaan op 57° 15' W. en 401 18' 27" N. 2./mast schoener Halifax (hout) Rotterdam. Door zeeën masten overboord 3 dagen storm. Kap. Bogaerds. Stuurm. Van Dijk." Bij een huwelijksvoltrekking in een Geldersche gemeente, dezer dagen ge houden, konden van de 10 betrokken personen, 7 hunne handteekening niet zettende bruidegom, de ouders van dezen, de ouders der bruid en twee getuigen. Men meldt aan de Zw. Ct. uit 01- demarkt, d.d. 29 dezer: Terwijl de knecht en de meid van den veehouder C. Spijker hedenmorgen omstreeks 6 uur in de wei aan 't mel ken waren, werden door een feilen blik semstraal twee koeien doodgeslagen, ook de koe waaronder de knecht zat te melken. De meid vloog verschrikt naar huis. De knecht, die eerst niet zien kon en bewusteloos was, kwam weder bij en kreupelt een weinig, waar schijnlijk door den val van de koe op zijn been. Op last van den veearts zijn de koeien, die verzekerd waren tegen hemelvuur, begraven. De L. K. verneemt, dat drie Duit- schers, die zich te Heerlen uitgelaten hadde, dat, zoo den gearresteerde Heuser zwaar gestraft werd er nog meer dooden in Heerlen zouden blijven, 07er de grenzen gezet. Van één hunner, een gehuwde, is de vrouw voor het oogen- blik nog te Heerlen. Men schrijft uit Winschoten: De vischkoopman S., van hier, is zoo gesneden in zijn rug en op het hoofd, dat hij sedert Zondag het bed moet houden. De politie is naar de daders zoekenS. weigert inlichtingen te ver strekken. Gisterenavond is door een jong werk man op den Nieuwendijk te Amsterdam getracht een vrouw, met wien hij vroe ger verkeering had, van het leven te berooven. Hij stak haar met een dolk in de borst. De vrij ernstige wonde, niet levensgevaarlijk, werd in het Gast huis verbonden. De dader werd aan stonds gearresteerd. Te Rozendaal is ingebroken ten huize van den notaris M. Door het uitboren van een paneel is men de woning bin nengedrongen en heeft in verschillende kamers een bezoek gebracht; kasten zijn opengebroken. Een groot aantal antieke en moderne zilveren voorwer pen en andere zaken van waarde heb ben de inbrekers medegenomen. Geen der bewoners heeft iets van de inbraak bespeurd. Er is niet gepoogd in 't kan toor te dringen. Een jaar geleden is bij notaris M. eveneens inbraak gepleegd. Te M. was het lotingsdag voor de Nat. Militie, zingend en hossend ziet men op de straten rijen lotelingen, het nummer dat over hun lot besliste, ten toongesteld op hunne hoofddeksels Om hun keel, van zingen droog, nat te houden, verdwijnen ze af en toe in een kroeg en drinken nog 'n drupske. Ook 'n bidder loopt langs de straat, deftig in 't zwart, met witte handschoenen en 'n hoogen zijden. Ook des bidders keel wordt droog; ook hij krijgt zin in 'n drupske, en ziet, ook onze bidder ver dwijnt in 'n kroeg; deponeert daxrz'n cylinder op 'n tafeltje, ve gt met z'n zakdoek langs zijn natte slapen, nat van 't loopen in 't ongewoon warme herfstweer, en neemt dan aan 't buffet op z'n .gemak 'n slokkie. Maar ondertusschen geniet 't glim mend hoofddeksel de eer de aandacht te trekken van een loteling; in 'n wip heeft er eene verplaatsing, tevens pro motie plaats van een nummerbriefje en wel van een gewonen dop naar 'n hooge zijden. Bidder zet voldaan z'n glaasie neer, grijpt cylinder en bidt verder. Voorbijgangers zien zijn hoed en glim lachen dienstmeiden aanhooren het sterfnieuws en proesten; bidder krijgt den indruk alsof de wereld zich over het heengaan des bewusten stervelings verheugt, tot ten slotte de uitbundige kreten van 'n straatjongen den aanspre ker bewust doen worden van de actueele versiering zijns cylinders. De firma Wm. H. Muller Co. heeft bij het gemeentebestuur van Rotterdam het verzoek ingediend om tijdelijk van de gemeente te mogen huren een groot complex van om de Maashaven nog braak liggende terreinen voor den op slag van ijzererts. Deze aanvraag is een gevolg van de buitengewone stijging der Rijnvrachten en het gebrek aan schepen derwaarts. Van de buitensporige verhooging der vrachten naar den Rijn krijgt men eenig denkbeeld als men weet, dat dezer dagen voor ijzererts van Rotter dam naar de Ruhr 6 en zelfs 7 gulden per last werd gevraagd, terwijl in ge wone omstandigheden niet veel meer dan 70 cents wordt gevraagd. Zij blijkt ook uit de aanvraag der firma, wijl de bedoelde terreinen uit den aard elke los- en laadinrichting missen, zoodat de opslag en het weer weghalen van het erts met buitengewone moeite en kosten zullen moeten gepaard gaan. Kennelijk is dat echter nog goedkoo- per dan het oogenblikkelijk bevrachten van schepen. Men schrijft uit Maastricht: Het is thans gebleken dat de hier aangehouden uitgever van valsche Bel gische bankbiljetten ook in België valsch bankpapier van 20 francs heeft uitgegeven. Een exemplaar van die bil jetten is door een Belgisch ambtenaar van justitie naar hier gebracht en ver geleken met den in beslag genomen stempel, die tot vervaardiging gediend heeft. Het werd daarmee in overeen stemming bevonden. De burgemeester van Klaaswaal was Donderdag bij de loting voor de nati onale militie te Ond-Beijerland getuige er van dat een loteling, op de vraag van den militie-commissaris of hij reden van vrijstelling had op te geven, ant woordde met het leukste gezicht van de wereld: „ja mijnheer, mijn zusters dienen." Een zoodanige reclame had de burgemeester, in de dertig jaren dat hij de loting bijwoonde, nog niet hoo- ren inbrengen. Een verzwakte vronw herwint hare krachten dank zij de Pink Pillen. Mej. A. van der Bruggen, oud 34 jaren, wonende Albrechtstraat 31, te Rotterdam, schrijft ons het volgende: Mej. van der Bruggen. (portret Ganter.) „Ik heb gedurende langen tijd geleden aan erge zwakte, gebrek aan eetlust en ver regaande vermoeienis. Ik was zoo uitgeput dat ik mijn huiswerk niet meer kon ver richten. Ik heb verschillende behandelingen gevolgd in de hoop dat zij mijne krachten deden weerkeeren, maar alles was verloren moeite. Meerdere personen hadden mij de Pink Pillen aangeraden als een middel dat mij zeker goed zou doen, en zoo heb ik met deze Pillen een laatste poging willen wagen. Ben ik al door de andere genees middelen teleurgesteld, zoo heeft dit mij al- geheele voldoening gegeven. Ik stel er dan ook prijs op u dank te zeggen voor de gene zing die de Pink Pillen mij hebben bezorgd en om mede te werfcen ter verspreiding van hun weldadig gebruik, geef ik u het recht mijne verklaring openbaar te maken." Niets is dat u zoo uwe krachten weer geeft als de Pink Pillen. Met elke dosis geven zij u bloed. Zooals men weet is zui ver bloed de bron der krachten. Zwakke lieden zeggen: „Ach! ik heb geen bloed." De Pink Pillen geven rijk, rood, zuiver bloed. Zij wekken de tuncties van alle or ganen op, geven eetlust en goede spijsver tering. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatisme. Prijs f 1.75 de doos, i 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Durgerlfjke Stand. Heusden, van 25 tot 31 Oct. 4anbestcdiiigen. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal op Donderdagen en 15 \ovemlier 1906, telkens des nam. 3 uur precies, in het Café ZWETS, aan den Sasdijk, te Dewerken, krachtens rechterlijk bevel, nabij den Dewerkenschen dijk, onder Dewerken: in den Dewerkenschen polder, A 467, groot 1.40.80 H.A. in Vervoornenpolder, G 218, groot 1.16.80 H.A. Breeder bij biljet omschreven. Waterhoogte Maastrich t (brug) 29 Oct. 0.48 M. beneden 0. 30 0.45 Advertentie o. en ANDERE STUKKEN, betrekking hebbende op Werkendam, ui de 16e en 17e eeuw, ten gebxuike bij fa milie-onderzoek. Aanbiedingen Bureau vai dit Blad, onder letters A. B. te Werkendam, zal Dinsdag tt N©- vember 1906, des namiddags 1 uur pre cies te beginnen, op na gemeld terrein, voor de Erven van Mejuffrouw de Weduwe D. DOEDIJNSDe Graaff, a contant, op de laan van de „Vijf Morgen", aan den de Werkenschen dijk, in den Vervoornen polder, achter Floris Ippel, onder de Wer ken, nabij Werkendam, in genummerde kavels. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, zal Woensdag 9 Hovember 1906, des voormiddags ÏO uur precies te begin nen, aan de stoep van het voormalige land goed „Kraaiveld", onder Woudrichem en Sleeuwijk, en vervolgens aan het Stoomboo- tenveer te Sleeuwijk, a contant, Ongeveer 5000 stuks droge TAK KENBOSSEN, in 10 gelijke mijten of bermen en 100 kavels zwaar TAK- HOUT, alles genummerd liggende op voormelde terreinen. Gergelde Stoombootdipnsten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsl.uis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags, te 's-Gra venhage Donderdags, ligplaats Trekweg te genover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Berichten de ontvangst eener groote Collectie artikelen voor het flinfei' seizoen, als ruime sorteering MT De nieuwste Dames- en Kinderlioeden en Kinderkapjes, Prachtige Doeken en Hokken, Handschoenen, Heerendassen, Casiniers, Wollen en Zijden Kraag beschermers. Grootste sorteering Dames-, Heeren- en Kinder- Para pluies. 11U1I4€HI!\ES vanaf f 25.met kast en 5 jaar garantie. In 't bijzonder vestigen wij ook uwe aandacht op een groote Collectie Stalen, waarin te vinden zijn zoowel het goedkoopste als de betere kwaliteiten. Deze Stalen zijn van dezelfde huizen als vroeger geleverd werden door de firma's H. J. v. Eggelen en Mejuffrouw Van Grondelle. Alles tegen de sterkst concurreerende prijzen. Aanbevelend, 4. SENS «Jk ZOON. Marktberichten. to Waalwijli, Correspondenten Eerste ^Klasse der (ederlandscbe Eank, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Yerwisse- lingskas der Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Zoo gij u niet geheel wel gevoelt, lees dan dit en in eenige dagen zult gij erkennen dat de advertenties somwijlen het meest belaugnjke zijn van hetgeen er in de courant voorkomt. Ondertrouwd: Franciscus Jozephus Petrus Klijn en Johanna Wilhelmina Huberta LoeffHendrik Vos en Kor- nelia Johanna van der Steenhoven Aria Baaijens en Johanna Elisabeth Neef. Geboren: Wilhelmina Antonetta, d. v. J. H. Braat en J. Pelders. 14 Nov. Min. van Waterstaat, ïo. het onderhond van de Vecht en de daartoe behoorende werken tnsschen de uitmonding in het Zwartewater en het verlengde van het Ommerkanaal, in 1907, 1903 en 1909. Raming f 4900 per jaar. 2o. Het onderhoud van de Vecht eni., tnsschen het verlengde van het Ommerkanaal en de Rijksgrens, in 1907. Raming f 5100. 8o. Het uitbreiden der remmingwerken bij en in de schntkolk van de schntslnis te Andel. Raming f 34.700. 15 Nov. Prov. bestnnr van Overijssel, het driejarig onderhond van hetZwolsche diep. Raming f 9000 per jaar. 16 Nov. Prov. bestuur van Friesland, lo. het 8-jarig onderhoud van de havenwerken te Stavoren. Raming f 4690 per ja r. 0o. Het 3-jarig onderhoud van het kanaal Dokkam- Gerben enz. Raming f 8100 per jaar. 19 Nov. Prov. bestnnr van Zuidholland, het onderhoud der werken behoorende tot de bnitenhaven te Schevenin- gen, in 1907- Raming f 1C.030. 21 Nov. Min. van Waterstaat, het maken van oever voorzieningen langs de Vecht, tnssehen de brug te Dalfsen en het verlengde van het Ommerkanaal. Raming f 5 00. 22 Nov. Prov. hestnur van Overijssel, het driejarig onderhoud van de Willemsvaart. Raming 6000 per jaar 28 Nov. Min. van Waterstaat, het aanleggen van «en afwateringskanaal, met eenige bijkomende werken, vanaf de Zestigelsche brug in den Staatsspoorweg, onder's Her togenbosch, tot aan de uitwateringssluis onder Waalwijk. Raming f 850/':'0. 28 Nov. Prov. bestuur van Zeeland, het 3-jarig onder houd van de zee- en havenwerken te Vlissingen en te Veere, in 2 perc. Raming f 7550 en f4350 per jaar. 29 Nov. Prov. bestuur van Noordholland, het onder honden gedurende 1907 van de werken aan de Noordzee- kust, tusschen de strandpalee 9800 en 13500. Raming f 16000. BORINlHRM, 29 Oct. Of dc veemarkt waren kt- den aangevoerd 372 runderen en 14 nuchtere kale er en, waarvan de priftm war-r als v*lg ft Zwart kalf koeien f 200 310, kalfvaarzem f 150 210, wulkkoeien f 1 80 220, ttcet-en-halfjarige O te en f f f anderhalf-iarif f 100 - 180. p>tt "eartn 110 a 140, pinken f 60 a 90, gratkalv-r- f 25 a 50 nuchtert kalveren f 12 a 20. tehapen f a f lammeren i per ttuk Boter J 0.75 a 0.80 jper kalf kilo, neren 1 85 2 00 per 23 stuks, kippen 0.80 a 0,90 per ttuk Aangevoerd 3 relt* varkens, tan 22 a 24 tent :et kalf kilo, 802 biggen f 7.12.oer ttuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Rist&rwr 8.C0 a 8.20. Roode dito 7.40 a 7.50, Witte dito f 7.60 A 7 70 Inl. rogge 5.26 a 5.30, bnitenl. ditc 5.10 4 5.20, Gerst 4.75 k 4.85, baver f 8 65 t 8.75, dnivenboonen f 7.60 4 7.70 blanwe erwten f 4 mais 75 pd, 4.70, 4 4.85, alles naar kwalite' en per hectoliter verhandeld. HOI 1 h&DAM, 29 30 October. Op de veemarkt wa" -.rtm aangevoerd 855 vette runderen, 2118 magere dit 608 setts m gras talveren 185 nuchtere kalveren 189. •e hap en of lammeren, 753 oarkent802 kuipen 5 'tok geiten, 82 paarden. veulen!ete's De vrtgten maren alt volgt: runderen la turnt 76 'ent 2« pual. 50 tenttalveren l- taai. 104 ten 2' qual. 76 tent; tthavn la gual. 54 tent, te iua- 42 et.; var kent 46 4 50 si., licht toort 40 i 44 - Uet per kilo. - Zeeuteteht eieren f 6.50 i 6.75 Overmaatteh' ast f 7.00 i /7 21 de 100 stuk,- Op de botermarkt vierden aangevoerd 51/8 en 86'" t ton, en 260 itukken 4 h. kilo prijs la jual. 62 ïa gual. 59 8a gual. ,per half kilo 75 a 80 «ff. ROITLRDAM, 29 Oct Tarwe. Jarige, puike 7 5C h f 9.50. Per 100 kilo f 8.a 9 50, Cana-h Tartc -.a Rogge De i'it* f 5.50 6 40. goed en mindere f a Gerst. Winter f a Zom.r h f Chevalier f 8.a f 8.80 f Havrr 7.— a 7.50. Boonen. Bruine. D b ,t- rue f 8.03 a 10.goede en mindere toort f JPitt 15.af 16 25 Erwten. Kook f 9a 9 50 Voor de Weduwe en Erven J. C. van Driel Voor den Heer FELIX CLERCX, Hout handelaar, Helmond: Groote keuze in Engelsche Heeren- en Dames-Petten. WERKENDAM. De zetting der boter is deze toeek op de markt 72 ett., in de winkels dus 77 et'. per huif Jcilo Keren ƒ1.80 de 26 stuks. ALM KERK. De zetting der boter is deze week op de markt ƒ0.75 in die winkels dus ƒ0.80 per h. kilo. Keren f 1.50 per 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 77 ets. per half kilo e» die der eieren 1.90 de 26 stuks.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3