is, verkeert de Malteeser kolonie te Bone, Algiers, welke zeer sterk verte genwoordigd is, in groote ongerustheid. Verscheidene Malteesers zijn naar Malta vertrokken. Borian, het stamhoofd in Marokko, dat zich bij verrassing had meesterge maakt van Arzila, heeft zijn stoutheid bitter moeten bezuren. Raisoeli heeft met zijn collega-rooverhoofd absoluut geen omslag gemaakt. Na in opdracht van het magzen in Arzila „rust en orde te hebben hersteld", heeft Raisoeli zijn beroepsgenoot en diens voornaamste vol gelingen op stokslagen doen onthalen. Met roovers vangt men roovers. Raisoeli's macht en prestige zijn door het gebeurde enorm gestegen. Engel- sche bladen weten te melden, dat pres sie wordt geoefend op den Sultan, om gedaan te krijgen dat de groote roover- hoofdman worde benoemd tot gouver neur van de districten Alkosr, Kebir en Arzila. Dit zou overigens slechts de officieele erkenning zijn van den feite lijk reeds bestaanden toestand. Uit Malaga komt bericht, dat eenige oorlogsschepen de Straat van Gibraltar zijn gepasseerd met bestemming naar Tandzjer. Over d°s ter dood veroordeeling van 8 mannen die na den aanslag op de Wosneser.skibrug te Petersburg in hech tenis waren genomen, wordt bericht: De behandeling van de zaak voor den veldkrijgsraad duurde tot laat in den rniclit Beklaagd waren 11 personen, o. w *5 krantenventers, die blijkbaar voor de overrompeling gehuurd waren. Vol gens de geheime politie, hebben in het geheel ten minste 40 personen aan de overrompeling deelgenomen. De véld- krijgsraad veroordeelde 8 beschuldigden ter dood. De overige drie zijn naar den gewonen militaire rechter verwezen. De doodvonnissen zijn reeds buiten Kroon stad voltrokken. PlaalNclOk Nieuwe, HEUSDEN, 3 Nov. Donderdagmiddag te ruim 1 ure kwam een omnibus-auto de stad binnen rijden, waarin een 20-tal dames en heeren hadden plaats genomen. Bij onderzoek bleek ons, dat het een stoomautomobiel was, systeem Gardner-Serpollet, waarvan de ondernemer is de heer Lambert Melchers te Schiedam. Het doel van den ondernemer is, om de bewoners van het Land van Heusden en Altena en een gedeelte van de Bommeler- waard, met dit gemakkelijk vervoermiddel meer van nabij bekend te maken. De reis was aangevangen te Woudrichem ten 11 ure en genomen over den Oudendijk naar Almkerk, alwaar men met matige snelheid te 11.32 aankwam. Vandaar ging het naar Dussen, aankomst 11.57. Na eenigen tijd halt gehouden te hebben, vertrok men al daar te 12.25 om te Heusden te arriveeren te 1.15. Terwijl de genoodigden, waaronder we de Burgemeester en Secretaris, de Rijks ontvanger, de Notaris, de Majoor Magazijn meester en de Genie-Opzichter, allen met hunne dames opmerkten, benevens gasten uit Dussen, de lunch gebruikten, maakte de omnibus enkele ritten door de gemeente, daarbij algemeen attentie trekkende. Te 2.45 werd de reis uit Heusden voort gezet naar Hedel, waartoe ook de Uitgever van ons blad was uitgenoodigd. Men kwam aldaar aan te 3.30. Een prettige tocht, waarbij door groot en klein het nieuwe vervoermiddel algemeen met gejuich ont vangen werd. De weg terug had op dezeltde wijze plaats. Een opgewekte stemming heerschte onder de reizigers en ieder hunner zal zeker van deze proeftocht de aangenaamste herinne ringen hebben behouden. Wat onze lezers echter meer zal interes seeren, willen we even aanstippen. De om nibus ziet er inwendig uit als de bekende eleetrwhe trams, aan voor- en achterzijde js "<>n balcon. Het getal inzittende perso nen kan 16 en op de beide balcons 6 per sonen bevatten. De auto wordt gestookt met petroleum, kan niet ontploffen, begint en rijdt gedruischloos, zonder trilling, bezit massieve banden, die dus niet kunnon springen. De kortste draaien worden met de meeste gemakkelijkheid gemaakt. De reclame-tócht had ten doel propa ganda te maken voor een geregelden dienst uit Woudrichem door het Land van Heus den en Altena naar Heusden, zoo mogelijk ook door een gedeelte van de Bommeler- waard. Om dat doel te bereiken is steun noodig; niet alleen den zedelijken steun van alle belanghebbende personen, maar ook finantieelen steun, te verkrijgen door sub sidies en rentelooze aandeelen, zoowel van gemeenten als van belanghebbenden. We wenschen de onderneming in hun pogen gaarne het meeste succes. Ook Heus den zelf zou zeer gebaat zijn. Het geregeld verkeer met de bloeiende gemeenten Wou- JriGiem, Almkerk, Dussen, Meeuwen, Gen- t-u Eethen kan niet anders dan voor- deeiig zijn voor de ingezetenen alhier, terwyl de genoemde plaatsen in directe verbinding kunnen gebracht worden met tram en stoombooten van uit Heusden vertrekkende. De burgemeester van Woudrichem heeft zich dapper vóór de zaak verklaard en zal het daarbij zeker ook niet laten. We hopen, dat hij na eenigen tijd met welgevallen op zijn werk zal kunnen terug zien. Niet alleen dat aardbeziënplanten weder bloeien, maar nu worden ons ook rijpe aardbeziën getoond, geteeld in den tuin van den heer Vermeulen. Gedurende de maand October is al hier 39.7 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 10. WERKENDAM. Woensdag 1.1. verga derde de raad dezer gemeente. Afwezig wegens ongesteldheid de voorz. De wethou der, de heer Bogers, opende de vergadering met gebed, waarna de notulen gelezen en goedgekeurd werden, en vervolgens de be grooting over 1907 werd aangeboden. Op de aanvraag om ontslag tegen 1 Nov. a.s. van mej. P. W. Houtgraaf, onderwijzeres in den Biesbosch, werd goedgunstig beschikt en dat ontslag eervol verleend, terwijl in hare plaats werd benoemd mej. J. A. Groe- neweg van Dordrecht, met bepaling, dat ze in den Biesbosch moet wonen. Met de benoemde stonden op de voordracht als no. 2 mej. H. C. Brenkman, van Heukelum, en als no. 3 mej. P. J. van der Linden, van Dordrecht. Op de aanvrage om verhooging van jaar wedde door eenige onderwijzers, werd af wijzend beschikt, niet omdat ze slecht hun plicht betrachten, maar omdat de finantieele toestand der gemeente zulks niet toelaat. Een adres van de Landbouwvereeniging alhier, inhoudende verzoek over te gaan tot het instellen van veemarkten, werd, ter fine van advies, gesteld in handen van B. en W. Aan de orde kwam vervolgens een schrij ven van Ged. Staten van N.-Brabant, waarin den Raad verzocht werd zijn meening mede te deelen omtrent eene eventueele verhoo ging der salarissen van den burgemeester en den secretaris, respectievelijk met f 250 en f 200. De Raad. in zijne groote meer derheid was tegen elke verhooging, op grond, dat de finantieele toestand der gemeente zulks niet gedoogde en de burgemeester, als genoegzaam gegoed zijnde, geen verhoo ging noodig had, noch begeerde, terwijl de secretaris, tevens ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand, genoot aan tractementen f 650 plus f 430 plus f 160, tezamen f 1240, wat voor die gecombineerde tractementen voldoende werd geacht. De heer De Klerk wenschte bij de trac tementen van den burgemeester en den secretaris elk f 50 te voegen, wijl ze op zichzelf genomen toch zeer gering waren, doch hij werd daarin slechts door een paar leden gesteund, zoodat van een verhooging niets kwam. De heer C. J. Visser wenschte vervolgens de secretarie ten behoeve der Biesbossche- naren ook 's middags geopend te zien. B. en W. zeiden toe dat zulks 's winters, zooals reeds een paar jaar is gebeurd, ge durende eenige maanden zal geschieden, doch dat dan de avonduren vervallen. De heer Van Everdingen wenscht, dat maatregelen genomen zullen worden tegen vermomde bedelarij en verzoekt B. en W. te zien, wat daaraan te doen iszulks wordt beloofd. Dezelfde heer wenscht voor het venten langs de huizen liever in de plaats eenige goede muziek, terwijl hij vraagt in geheime zitt ing nog een paar dingen te be handelen, waaronder b.v. het wanbetaleu van sommige huurders van gemeubileerde woningen en nog iets. Ten slotte dringt hij aan om in 't geven vai verlof aan onderwijzers niet zoo gul te zijn, terwijl de heer Van Oord het zingen en kwink eleeren langs de straat graag wat verminderd zag. Niets in 't openbaar meer te behandelen zijnde werd overgegaan tot eene vergadering met gesloten deuren. Zondag a..s. hoopt in de Geref. Kerk A alhier op te treden de heer Brussaart, candidaat in de theologie te Dordrecht. BIESBOSCH, 2 Nov. Op den Amer is de schipper van Iersel over boord geslagen, hij was evenwel zoo cordaat, dat hij tegen zijn vaartuig wist op te klauteren. ALMKERK. Predikbeurten op Zondag a.s.: Herv. Kerk: voorm. 9 en nam. 2uur Ds. Montijn; Geref. Kerk: voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. W. Bosch. NIEUWENDTJK, 2 Nov. Predikbeurten in de Geref. Kerk a.s. Zondag zijn: voorm. half tien en 's avonds <6 uur ds. A. Mulder uit Strijen. ANDEL. Eenigen tijd geleden werd al hier een tweede zangvereeniging opgericht, wat de leden der reeds bestaande vereeni- ging lang niet naar genoegen was. Thans echter is het zonder de minste aanleiding tot een uitbarsting gekomen. De niets ver moedende directeur ontving, terwijl hij stond te praten, van een der leden (oude vereeniging) eene hevige slag met een boks beugel, waardoor hij aan het oog deerlijk verwond werd. Hierdoor ontstond een for- naeele vechtpartij, waarbij verscheidene per sonen min of meer ernstig verwond werden. 't Is te hopen, dat de leden der oude Zangvereeniging zich voortaan beter zullen gedragen en de gemeente dus van zulke vechtpartijen verschoond zal blijven. Door het rijk werd alhier van den landbouwer A. v. A. eene koe overgenomen en opgezonden naar de rijksserum-inrichting te Rotterdam, als zijnde lijdende aan tu berculose. MEEUWEN. De bevestiging van den be roepen predikant bij de Herv. gemeente te Meeuwen c.a., den heer J. J. van de Pol, cand. bij het Prov. Kerkbestuur van Zuid- Holland te Amerongen, is, naar men ons meldt, voorloopig bepaald op Zondag 13 Januari a.s. en zal geschieden door den con sulent ds. W. van Asch te Eethen. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste acht dagen zeer onbe vredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 15 zalmen, te Gorinchem z. en te Hardinxveld 3 z., op de Lek te Ammerstol z. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.60f2.60, aal 2025, paling 5055, snoek 2426, snoekbaars 3538, zeelt 2528, baars 1518, bliek 1315 en voorn 69 ct., alles per half K.G. NEDERHEMERT. Aan het veer alhier lag Zaterdagmorgen het stalen klipperschip genaamd „Vertrouwen" schipper J. Verwoert uit Opheusden. Dit schip zou een lading suikerbieten innemen voor Geldermalsen. Eerst had het vaartuig in de nabijheid van het Aalburgsche veer ten anker gelegen omdat de schipper naar Gorinchem was voor nieuwe lading. Nadat Verwoert, van zijn reis teruggekeerd te Aalburg van de boot was gestapt haalde zijn zoon hem met de roeibooi af. Beiden vertoefden even bij D. van Wijk in het veerhuis en gingen daarop naar boord. Het anker werd gelicht de zeilen geheschen en voort ging het naar Nederhemert. Wie beschrijft echter 's schippers ver bazing toen Zaterdag de veerman van Aal burg en twee marechaussees zijn schip komen visiteeren en hij verdacht wordt van een dekkleed te hebben gestolen. Welk een diepen indruk dit op den braven, werk- zamen lang niet onbemiddelden Verwoer. moet hebben gemaakt is niet te zeggen Diep in zijn eer gekrenkt en beleedigd liet de schipper een reeds bejaard man de visi tatie toe, welke niets opleverde. Zelf is hij eigenaar van twee flinke, ijaeren schepen en staat overal zeer gunstig bekend. De slotsom is, dat de Aalburgsche veerman D. van Wijk in dezen zeer lichtvaardig heeft geoordeeld en 't is te hopen, dat hij bij een volgende vermissing maar niet den eersten den besten onder verdenking stelt en diep beleedigt. (Prot. NB.) DUSSEN. De heer J. C. Aalders, Cand. tot den H. D. alhier, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te 's-Gravemoer, aangeno men. Dank zij het schoone herfstweder zijn de meeste landbouwers met hunne werkzaamheden reede klaarhet winterkoren is gezaaid, het land geploegd. De beetwortelen zijn voor 't grootste deel gerooid en aan de los- en laadplaatsen liggen groote hoeveelheden ter verzending gereen. Het beschot is over 't geheel matig. In aarddppels is de laatste dagen weinig handel: Eigenheimers gelden van f 1.75 tot fl.90 per mud, Zeeuwen f2.10 tot f2.45. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Oct. 1606 ingelegd f 4074.63 en terugbetaald f 2488.28. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1962. Z ALTBOMMEL. Op de gehouden najaars veemarkt waren aangevoerd 168 runderen, 31 kalveren en 92 biggen. Er heerschte vlugge handel; hooge prijzen werdén be steed: kalfvaarzen f 160 if 220; 2-jarige ossen f 140 a f 195; hokkelings-ossen f 110 i f 160; hokkelingsvaarzen f 90 i f 130; pinken f 60 i f 90; kalveren f 35 i f 75; biggen f 6.50 i f 10.vette varkens 24£ i 25£ ct. per K.G. Bij ministeriëel besluit worden o.a. de Rijksnormaalscholen te Zaltbommel en Kuilenburg met ingang van 1 April 1907 opgeheven. GORINCHEM, 2 Nov. Op de van ouds bekende z.g. St. Huberts- of Toonmarkt waren ditmaal 3772 stuks vee aangevoerd. De handel was zeer levendig met hooge prijzen. Goed soort jongvee werd duur ver handeld en kalfvee eveneens; 't zal te be zien staan of de groote veemarkt zoo geanimeerd zal zijn. Men besteedde voor zware kalf koeien f200 i f340, melkkoeien f 180 i f 230, kalfvaarzen f 160 i f 220, 2^-jarige ossen f160 a f220, H-jarige ossen f 100 a f 140, pinken f 60 i f 90, graskal veren f 25 i f 50, nuchtere kalveren f 12 i f 20 per stuk. Er waren veel buitenland- sche kooplieden. Uitslag Loting Hat. Militie. Andel, Giessen en Rijswijk. No. 1 D. de Cloe, 2 P. Crielaard, 3 A. Smits, 4 J. A. Rosa, 5 A. G. van Lier, 6 D. Westerlaken, 7 H. A. Kant, 8 J. G. Straver. 9 A. Kant, 10 G. Nieuwenhuizen, 11 B. J. van der Schuit, 12 D. Vermeulen Naaijen, 13 G. Westerlaken, 14 G. Bogaarts, 15 H. Verschoor, 16 Z. Bouman, 17 J. Smits, 18 G. van Andel, 19 J. vaD Zon, 20J.W. Naaijen, 21 A. van der Vliet, 22 F. van Gammeren. Opgegeven vrijstellingenNo. 1, 15 en 19 broederdienst; no. 3 en 8 gebreken. ■Binnenland. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram zijn in Djambi gesneuveld het zeer invloedrijke bende- hoofd raden Hauiza, twee zijner broe ders en vijf volgelingen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der wet van 9 Juli 1900 (Stbl. 112) houdende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel. Blijkens de Mem. van Toelichting zul len in de eerste plaats, de fabrikanten van margarine aan toezicht onderwor pen moeten zijn en zal aan het product dat zij bereiden, voor zooveel het ge halte aan boter betreft, zoodanige eisch zijn te stellen, dat er geen twijfel kan bestaan dat men met margarine te doen heeft. In de tweede plaats moet de Boter- wet ook toezicht gaan oefenen op de boterbereiders. Wie boter maakt eclite boterheeft in zijn bereidplaats geen margarine noodig of andere vetten die boter kunnen vervangen of er zich toe leenen om door boter gemengd te worden. Het hebben van zoodanige vet ten in een boterbereidplaats wordt dus verboden en strafbaar gesteld. Voorts wordt geëischt dat de fabri cage van boter en margarine streng van elkander gescheiden zijn. Bovendien zal ten aanzien dier bereiders van boter en margarine de boterfabricage aan een voortdurend toezicht van rijkswege zijn te onderwerpen. In de derde plaats moet ook voorko men worden het vervalschen van boter met andere stoffen dan vetten, met z.g. niet-vetten met name kaasstof of water. In de wet kan daarom worden bepaald dat boter een minimum-vetgehalte moet bezitten, vast te stellen bij Kon. be sluit. Volgens deskundigen zou voor het oogenblik het percentage vot, dat boter minstens moet bezitten, zijn vast te stellen op 80. Men meldt uit Den Haag: De afdeelingen der Eerste Kamer zijn gereed gekomen met het onderzoek van het ontwerp-arbeidscontract op één sectie na, die Woensdag haar werkzaam heden zal voortzetten. De Kamer wordt dan weer bijeenge roepen in de eerste helft van December in afwachting der goedkeuring van de Indische begrooting door de Tweede Ka mer. Men meldt uit den Haag: Vrijdag zijn bij den minister van ma rine op audiëntie geweest een onderof ficier en twee minderen van het korps mariniers uit Amsterdam, en zulks in verband mei de verwerpingdoor deTwee- de Kamer van de voor het korps voor gestelde traktementsverbetering. Zij heb ben minister Stuard bedankt voor zijn poging om de positie van het personeel beneden den officiersrang te verbeteren, betuigden tevens hun leedwezen dat 't den minister niet is mogen gelukken die verbetering tot stand te brengen en ver zochten hem zoo spoedig mogeluk te helpen. Het antwoord dat de minister aan de deputatie gal, was, vernemen wij, even welwillend als hoopvol. De minister toch heeft gezegd, dat de loop, dien de zaak genomen heeft, ook hem zeer leed deed, maar dat hij volstrekt niet van plan is in den toestand te berusten, maar dat hij zoo spoedig mogelijk zal komen met nieuwe voorstellen, en dat daarin de financieele positie der minderen niets minder zou zijn dan in het vorige voorstel- De Tel. verneemt uit goede bron, dat ook door de Mij. tot Exploitatie der Staatsspoorwegen aan de regeering een memorie is ingediend tot hand having van den nationalen tijd. Waar echter de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij zich beslist ten gunste der invoering van den Amster damschen tijd als nationale heeft uit gesproken, geeft haar zustermaatschap pij in de door haar ingediende memorie de voorkeur aan handhaving der hui dige regeling, en behoud dus van den Greenwichtijd voor het spoorwegwezen. Wij kunnen echter hieraan toevoe gen, dat de kansen voor invoering van den Amsterdamschen tijd op de spoor wegen (als nationale tijd), bij de regee ring zeer gunstig staan. De moeilijk heid schuilt nog steeds in het verband, dat tusschen onze spoorwegmaatschap pijen en den Verein Deutscher Eisen- bahn-verwaltungen bestaat, waarvan ze lid zijn. Volgens de reglementen van dezen Bond zouden de Nederlandsche spoor wegmaatschappijen van het lidmaat schap vervallen zijn, indien de regee- riug ze noodzaakte een anderen, dan den officieelen zönetijd aan te nemen. Dit gevolg zou op het internationale spoorwegverkeer een nadeeligen invloed kunnen oefenen. Mocht men er evenwel in slagen met den bond tot overeenstemming te kunnen raken, dan kunnen we de in voering van den Amsterdamschen, als officieelen tijd, vrijwel verzekerd achten. Uit Den Haag bericht men aan de N. R. Ct.: Naar wij vernemen, moet bij een aan tal inzenders van ontwerpen voor het Vredespaleis het plan bestaan, een pro ces te beginnen tegen het bestuur der Carnegiestichting, op grond dat dit be stuur zich heeft neergelegd bij de uit- praak eenar jury die bij hare beoordee ling der ontwerpen volgens de bedoel de inzenders is afgeweken "van de voor^- waarden, in het programma der prijs vraag gesteld, waaraan de inzenders zich hadden te onderwerpen. Reeds is rechtsgeleerd advies door hen ingewon nen en bij genoegzame deelneming van inzenders zal tot het instellen der actie worden overgegaan. Uit Heerlen wordt aan de L. K, ge meld Naar wij vernemen, is door de Duit- sche politie in Bottrop (Westfalen) aan gehouden de voortvluchtige Bussmann, betrokken in zake den dubbelen moord alhier. Bij den aangehoudene werden een drietal schotwonden geconstateerd. Van Bastiaans, die tegelijk met Buss mann Nederland den rug toedraaide, heeft de politie, ondanks haar ijverige onderzoekingen, nog niet het minste spoor ontdekt. Te Winschoten is Woensdagmorgen gevankelijk binnengebracht Grietje M., van Nieuweschans, ongehuwd, verdacht van doodslag, gepleegd op haar onge veer een maand oud dochtertje, waar van het lijkje mede getransporteerd en onderzocht werd door drie geneeskun digen. Te Jubbega (Fr.) werden twee zusters, 70 en 73 jaren oud, uit hare woning gezet, die zij. ruim 50 jaar bewoond hadden. De hut was onbewoonbaar verklaard en de burgemeester kwam met de po litie om haar te ontruimen. De beide zusters wilden niet ergens gaan wonen plaatsen in het armhuis waren dis ponibel ze maakten van palen en stroo een afdak tegen de ontruimde hut en men was klaar. Doch het werd daar voor de beide oudjes te koud; ze hebben de afsluiting van de ontruimde hut verbroken en zijn weer in het oude thuis gaan wonen. Natuurlijk is proces-verbaal tegen haar opgemaakt. Bij de loting voor de nationale militie te Goes deed zich het geval voor, dat een zekere Jen van der Vliet, geboren te Yer- seke,bleek nietop de lijstte zijn gebracht. Zijn voogd had hem toch 5 Januari aan gegeven. Sommigen, die een laag nommer trok ken, zullen protesteeren. De Goesche Ct. geeft Jhieraan de vol gende lezing Hij kwam niet op de lijst voor, om dat zijn voogd, in Goes wonende, ver zuimd had hem daar aan te geven. Daar hij reeds vrij is door broederdienst zal zijn verzuim geen invloed hebben op de gehouden loting. Zijn stukken zullen in orde worden gemaakt en v. d. Vliet wordt zonder loting vrijgesteld van den dienst. Te Gorredijk heeft een kermisreizig- ster een meer voorkomende truc uitge haald. Toen zij bij een winkelierster hare inkoopen deed, vroeg zij of deze ook guldens had van een zekere dikte. Bereidwillig haalde de winkelierster haar geld voor den dag en ook dat uit een spaarpot der huisgenooten. Toen het uitzoeken gedaan was, en de be zoekster vertrokken, vermiste de win kelierster f 17. Het daarna door de po litie ingesteld onderzoek mocht tot geen resultaat leiden. Uit Biugen werd Woensdag gemeld: Daar de waterstand op den Rijn nog steeds lager wordt, vreest men, dat de vaart naar den Bovenrijn weldra geheel gestaakt zal moeten worden. Woensdagochtend om goed zeven uur kwam mej. de wed. B., die aan het Stratumseind te Eindhoven een boven huis bewoont, bij den heer M. v. L., die het benedenhuis bewoont, met de opmerking, dat er zulk een hevige g.is- lucht was. Mej. B. kreeg een stoel, plaatste dien bij de gaslamp in de woon kamer en onstak een lucifer. Een geweldige ontploffing volgde. Het ge- heele huis is uit de voegen gerukt. De tusschenmuur van het benedenhuis is over de geheele lengte op verschillende plaatsen gescheurd. De manufacturen uit de winkel van den heer v. L. wer den over de straat geslingerd en geheel de vitrine van den winkel is met zóó veel kracht uiteengeslagen, dat deze door de ruiten van het tegenover ge legen huis sloeg, die alle werden verbrij zeld. De 84-jarige heer v. L. kreeg eenig©

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2