dende revolutionaire partij", die Sipja- gin, Bogoljepof en Plehwe uit den weg heeft geruimd, in een ton uit de ge vangenis ontsnapt is. Te Grenton, in New Jersey, gafjuf- frouw Etta Carson, een koopmansdoch ter, Donderdagavond een gemaskerd bal waarbij prijzen voor de aardigste ver momming waren uitgeloofd. Toen de zalen vol gasten in de smakelijkste ver mommingen waren, werd een raam open geschoven en klommen vier gemasker- den naar binnen, die er uit zagen als bandieten uit het Westen. Zij hadden dievenlantaarns, revolvers, loopers en inbrekersgereedschap bij zich en twee hunner droegen een zak over den schou der. De gasten gilden het uit van de pret en de gastvrouw zeide, terwijl zij de roovers de hand schudde: „U wilt zeker al onze juweelen hebben?" Ja, als 't u blieft, zeide een van de bandieten kortaf. Juffrouw Carson gaf toen het voorbeeld door een diamanten broche en drie ringen in den opgehou den zak te werpen. De anderen deden het haar na. De heeren droegen vijf gou den zakuurwerken en de dames 12,000 gulden waarde aan kleinoodiën bij. De bandieten namen vervolgens al het zilver uit de zaal voor het avond maal weg en plunderden al de andere kamers, waarbij zij laden en kasten open braken. Na het heele huis doorzocht te hebben, kwamen zij in de danszaal terug en vertrokken weer door het raam. De gasten verwachtten hun terugkeer door de huisdeur, vol spanning wie de grappenmakers wel mochten zijn. Een half uur verliep, en daarna liet de gast vrouw de politie halen. Van de gemas- kerden, die echte roovers waren, was toen echter geen spoor meer te vinden. De Russische politie heeft eindelijk den aanstichter van den bomaanslag op Stolypin op het Apothekerseiland in Augustus j.l. ontdekt. Hij is dezelfde Rosenberg, die onlangs al is terecht gesteld in verband met den roofaanval van 27 October bij de Wosnesenski- brug. Keir Hardie heeft aangekondigd, dat de onafhankelijke arbeiderspartij in En geland in de volgende zitting van het Parlement een wetsontwerp zal indienen waarbij aan vrouwen het kiesrecht voor het Parlement wordt gegeven. Te Sjanghai is van de vreemde zen delingen bericht ontvangen dat in de provincie Kiang-soe groote hongersnood heerscht. Ongeveer tien millioen men- schen zijn den hongerdood nabij. De overheid houdt het wegtrekken van de bevolking tegen, maar doet niets om den nood te lenigen. De bevolking wordt dientengevolge onrustig. De Morning Post verneemt uit Was hington dat te Lexington in Kentucku diamantvelden zijn ontdekt, die de vel den van Kimberleij in rijkdom zouden overtreffen Toen de stoomsloep van den Franschen kruiser Galilée, bemand met matrozen in uniform, gisteren aan den tolsteiger te Tandzjer aanlegde, werd de beman ning uitgejouwd en uitgefloten. Vervol gens vielen Marokkaansche matrozen ze met spanen en stokken aan. Volk, dat op den steiger stond, wierp met steenen. De Marokkaansche politie poogde niet eens de hekken van den steiger te slui ten of de menigte tot heengaan te be wegen. Zij liet de menschen integendeel met steenen den steiger op komen. De bemanning van den sloep toonde groote koelbloedigheid en verwijderde zich. Eenige Fransche matrozen werden ge wond, maar niet ernstig. Volgens berichten uit Marokko zijn daar overal de Europeanen in gevaar. Te Melilta wordt de bezetting versterkt. Raisoeli heeft den ingang laten slui ten van het gebouw van den windmotor dat vlak bij Tandzjer ligt. Die motor levert het water voor de Spaansche elec- triciteitsfabriek. Raisoeli wil voor het gebruik van het water betaling hebben omdat hij zegt dat het gebied buiten Tandzjer aan hem behoort. Decorrespondent van de Times seint d.d. 3 dezer uit Tandzjer: De stad is in volslagen duisternis ge huld, daar de mannen van Raisoeli de fabriek van electrisch licht hebben stil gezet en planken voor de deur genageld hebben. Nadat de Spaansche legatie geprotes teerd had, wilden de vertegenwoordigers van den Sultan die planken wegnemen maar de mannen van Raisoeli nagelden ze onmiddellijk weer vast. Den 4den seint dezelfde berichtgever Kort na de verzending van mijn eerste telegram slaagde de maatschappij er in de verlichting te verzekeren. Dezen avond was dus de stad weer verlicht, maar de maatschappij is verplicht geweest een schikking te treffen met den vertegen woordiger van Raisoeli, die haar toestond water met emmers uit de zee te gaan halen; de gebouwen, waar de pompen staan, blijven echter gesloten. Uit Sheridan komt bericht dat de Indianen-opperhoofden aan het onder handelen zijn met de Amerikaansche troepenafdeeling, die aanbiedt de In dianen naar hun eigen gebied in Utah te brengen, hun rations voor den win ter te geven, en die verder in over weging wil nemen, den Utah-roodhui- den in de komende lente nieuwe jacht- gronden te verschaffen. De Indianen zijn met deze voorstel len tevreden, maar verlangen dat hun vast en stellig beloofd wordt, dat ze met de lente naar de Powder-rivier terug mogen keeren. Uit Portsmouth wordt d.d. 5 dezer gemeld Driehonderd man, meest stokers, in dienst bij de marinekazerne hier, onte vreden over het bevel van een officier om te knielen terwijl hij tot hen sprak, sloegen gisterenavond in de kantine aan het muiten en trachtten uit de kazerne te breken. Zij leken ook de kamer van den onpopulairen officier te willen ver nielen. Na een tijd van spanning werd het oproer gedempt door de heele macht der kazerne. Nadere bijzonderheden over deze mui terij toonen aan, dat de mannen buiten aan 't paradeeren waren, toen wegens den heftigen regen zij naar binnen stormden, zonder bevel daartoe. Later traden zij aan in de gymnastiekschool, waar een officier van kleine gestalte de voorste rij gelastte te knielen, opdat hij ze beter zou kunnen zien. Eenigen weifelden, een weigerde en werd aan de marinepolitie overhandigd. Zijn ka meraden sloegen verbitterd aan 't mui ten en sloegen in de cantine alles stuk. Den 6den werd bericht: Te midder nacht hebben er in de marinekazerne weer ernstige opstootjes plaats gehad. Dat duurde tot 2 uur. Honderden sto kers vielen de kwartieren der officieren aan, wierpen er de ruiten in en deden andere schade. Zij vielen de officieren zelf aan en kwetsten politieagenten ern stig. Matrozen en mariniers werden te hulp geroepen en deze overmanden de muiters ten slotte. Een groot aantal hunner werd opgesloten. Thanh-Thai, de keizer van Annam, over wiens krankzinnige wreedheden onlangs bijzonderheden bekend zijn ge maakt, is nu, op aandringen van den Franschen resident, door den minister raad afgezet. In het Fransche departement Avey- ron heeft het zoo gesneeuwd, dat de sneeuw er hier en daar een voet hoog ligt. In een garenfabriek te Petersburg zijn drie Engelsche beambten met revolver schoten gedood. Zij hadden van te voren dreigbrieven gekregen. De Daily Telegraph meldt dat waar schijnlijk binnenkorteen ambtelijke com missie benoemd zal worden, om de plan nen voor den aanleg van een tunnel onder het Kanaal door te onderzoeken. iMaatseHJk Nieuws. HEUSDEN, 7 Nov. Het is sinds 1 October de tijd van de jacht; doch de jagers klagen algemeen over weinig wild. Men schrijft dit grootendeels toe aan het z. g. ongedierte, als bunzeis, wezels enz. De prijzen zijn dan ook hoog; voor volle hazen, dit zijn hazen van minstens 6 pond, wordt f 2.50 betaald. Heerlijke jachten, in den omtrek, van waar men andere jaren met een buit van 30 50 hazen op één dag huiswaarts keerde, leveren nu slechts 17 of 18 stuks op. De kommies der 3e klasse de heer J. L. M. Robot, is met 1 November van Roosendaal naar Heusden verplaatst. Naar we nader vernemen, is onze vroegere stadgenoot, de weleerw. heer A. A. J. Karthon, kapelaan teSchijndel, door Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Bosch belast met de stichting, zoo mogelijk, eener nieuwe parochie te Wee bosch c. a., gehucht der gemeente Bergeik, behoorende tot de parochie „het Loo". WERKENDAM. 19 Dezer hoopt als eerste spreker in het Departement „Wer kendam" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op te treden de heer C. Kühn. Tot zeer groote teleurstelling van het grootste gedeelte der Geref. Kerk A, alhier, heeft de WelEerw. Heer A. Scheele, predikant te Veere, gemeend voor de op Z.Eerw. uitgebrachte roeping te moeten bedanken. Verleden week viel een zoontje van A. de Heer van den zolder en kneusde zich den linkerarm en of dat nog niet genoeg was struikelde hij Zondag 1.1. en werd een der duimen gebroken. ALMKERK. Zondag a.s. des nam. hoopt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, op te treden de WelEerw. Heer G. J. v. d. Pol, predi- dant te Werkendam. WOUDRICHEM. Zaterdag hield de ver- eeniging „Hou en Trou" alhier eene ver gadering. De voorzitter opent de vergadering en heet den leden welkom, spreekt zijn spijt uit over het gering aantal leden, die ter vergadering zijn opgekomen, en hoopt dat onverschilligheid hiervan de oorzaak niet zijn zal, en mochten de leden al een groot vertrouwen stellen in het bestuur, dat de zaken der vereeniging met de grootste nauw gezetheid behandeld werden, zoo blijft het toch alleszins altijd zeer gewenscht, dat de leden trouw ter vergadering opkomen. Hierna werden door den secretaris de notulen gelezen van de vergadering van 4 Aug. j.l., die onveranderd werden goed gekeurd. Alsnu brengt de penningm. verslag uit over de inkomsten en uitgaven gedurende de maanden Augustus, September en Oc tober. De ontvangsten bedroegen met het voordeelig saldo op 4 Aug. de som van f 755.51; de uitgaven f 56.01; zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 699.50, waarvan er f l80.waren belegd in de rijkspostspaarbank. D< or een commissie van onderzoek, aan gewezen door het lid Schaap, bestaande uit de leden J. Baks Jz., J. Struik en P. Maas werd de stand der inkomsten en uitgaven onderzocht en in orde bevonden en door hen geadviseerd de rekening van den pen ningmeester goed te keuren, waartoe zonder hoofdelijke stemming besloten werd. Bij de gebruikelijke rondvraag verlangde geen der leden het woord, waarop de voorz. eene vraag ter tafel bracht betreffende spre kers voor lezingen, niemand dienaangaande een voorstel doende, werd de uitvoering der lezingen aan het bestuur overgelaten. Hierop werd de vergadering gesloten. BOMMELERWAARD. Alhier bestaat bij verschillende telers het gebruik den afval der bieten, dat is koppen en bladeren, als groen bemesting voor een volgend gewas onder den grond te ploegen of spaden. Daar door wordt o.a. aan den bodem een ge deelte der voedingsstoffen weergeven, welke de plant uit den grond heeft gehaald. Nog grooter echter is het gebruik van koppen en bladeren als veevoeder. Weken lang worden de suikerbieten ontbladerd en na het rooien worden groote hoopen het vee op stal en soms in de weide voorgeworpen. Het gepast aanwenden van dit groenvoer heeft volgens onderzoekingen van dr. B. Sjolleman, directeur van 's Rijkslandbouw proefstation te Groningen, een gunstige werking op de hoeveelheid en het vetge halte der melk. Vooral de bovenste deelen der biet, die bij aflevering voor de suiker fabrieken moeten afgesneden worden en meer bekend zijn onder den naam van koppen. Prof. Lehmann te Göttingen stelt dan ook de voed er waarde op ongeveer 70 ets. per 100 K.G. Echter moet men voorzichtig zijn bij het voeren van groote hoeveelhedenaanbe volen wordt hoogstens 25 K.G. per dag en per beest en afwisseling met droog voer. Want evenals den vorigen herfst komen weder ziektegevallen soms met doodelijken afloop voor onder vee, overmatig met bie tenbladeren gevoerd en welke volgens des kundig onderzoek aan vergiftiging worden toegeschreven. De koppen en bladeren be vatten namelijk een vrij hoog gehalte aan oxaal- en salpeterzuur, welke vergiftiging der dieren en hersenontsteking kunnen veroorzaken. De aangetaste dieren beginnen met voedsel te weigeren, nemen sterk af in de melkgift; er vertoonen zich verschijn selen van koliek en doorloop, de melk is onaangenaam en slijmerig; het slikken is bemoeilijkt en brakingen volgen. Openbaart de ziekte zich bij een dier zoo wordt kalk- water aanbevolen als uitstekend tegenmid- del. Verder geeft men bij vergiftiging van oxaal- en salpeterzuur slijmerige genees middelen als gekookt lijnzaad, lijn- of sla olie. De hulp inroepen van den veearts is altijd aan te bevelen. KAATSHEUVEL. Een ontzettend on geluk had gisteren in den vroegen ochtend aan de „Dreek" tussehen dit dorp en Don gen plaats. De 19-jarige dochter van Van Riel was thuis gekomen uit de vroegmis en vond het geladen geweer van haar broer in een hoek der kamer staan. Zij nam dit om op te bergen, toen plotseling het schot afging en 't meisje badende in haar bloed op den vloer neerviel. Eenige oogenblikken later was zij een lijk. VEEN. Onder de kinderen heerscht een ziekte, welke men den boft noemt. Ver schillende schoolgaande kinderen zijn er door aangetast, doch het is van geen ern- stigen aard. De laatste dagen werd veel melkvee naar de stal gebracht, hoewel men over het weinige gras, niet kon klagen, toch wordt het voor zulk vee tijd. HERPT, 6 Nov. De mangelworteloogst is in vollen gang. Zooals bij het begin werd geconstateerd is de opbrengst niet zoo groot als 't vorige jaar. De uitkomst heeft ook dit jaar weer bewezen, dat de opbrengst op gespit land grooter is als op geploegd land, zoodat het meerder arbeidsloon om het land te laten spitten aan den anderen kant weer terugkomt. Men betaald f 7,50 f 8, per 1000 K.G. ANDEL, 5 Nov. Ten nadeele van den zoon van mej. de wed R. alhier werd (ver moedelijk des avonds tussehen half zeven en half tien) een rijwiel, staande in de gang van hunne woning ontvreemd. Daar men niet de minate aanwijzing heeft, za de bestolene zijn rijwiel waarschijnlijk wel voorgoed kwijt zijn. Zondag j.l. werd door den weleerw. heer Lanting, predikant bij de Ger. Gem. alhier, aan zijne gemeente bekend gemaakt, dat hij het beroep naar Oud-Loo3drecht heeft aangenomen. *SLEEUWIJK. Onder zeer veel blijken van belangstelling vierde de heer J. van der Sluys Donderdag j.l. zijn 25-jarig ju bileum als hoofd der school alhier. Ten einde dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, had zich eene feest commissie gevormd, bestaande uit een 12- tal heeren. Door het houden van een optocht met versierde wagens, paarden en fietsen, voor welke versiering prijzen werden uitgeloofd, door het geven van verschillende muziek uitvoeringen op het schoolplein door de muziekvereeniging „Euphonia" uit Asperen, waren feestelijkheden georganiseerd ook voor de ingezetenen. Ongeveer 9 uur betrad de jubelaris het versierde schoolgebouw en werd daar door de leerlingen met een toepasselijk lied be groet. Direct hierna werd namens hen door Mej. van der Linden een geschenk aange boden bestaande uit een gouden bril, een een paar schilderijen, een notenhouten ta bouret en een muziekstandaard, waarbij nog een keurige schemerlamp van de beide onderwijzeressen. Ook van verschillende andere zijden ontving de jubelaris stoffelijke bewijzen van sympathie en waardeering. Zoo had zich ook uit de oud-leerlingen eene commissie gevormd. Namens niet minder dan 300 oud-leer lingen werd door den voorzitter dezer com missie den jubelaris een cadeau aangebo den, bestaande uit 6 notenhouten stoelen, een dito tafel, een prachtige kroonlamp en een albumtafeltje met album. Het gemeentebestuur vereerde den jubi laris met een schoone crapaud, terwijl de besturen van de Landbouwvereeniging en de Boerenleenbank te Werkendam door het aanbieden van een notenhouten thee tafel blijk gaven op hoeveel prijs zij het werk van hun secretaris en kassier stellen. Te half zes arriveerde in de school de heer A. Blok, schoolopziener in het arron dissement Heusden, die namens de collega's uit genoemd arrondissement den heer Van der Sluys een keurig geschenk aanbood, bestaande uit een pendule met coupes en een groote spiegel. Voorwaar de belangstel ling van deze zijde was ook zeer groot. Ook van verschillende andere personen uit en buiten deze gemeente mocht de jubelaris bewijzen van sympathie ontvan gen, terwijl velen, waaronder de Ed.Achtb. Heer A. Verschoor van Sleeuwijk uit Go- rinchem en de Weleerw. Heer Ds. van Geytenbeek uit Tilburg waren overgeko men, om de jubilaris te kunnen felicitee- ren. Wat de feeeten betreft, deze verliepen zeer goed. De wagens, paarden en fietsen waren keu rig versierd, waarvoor de bekroning als volgt plaats had: A. Wagens: le prijs Arn. Dekker, 2e prijs C. van Poederooijen, 3e prijs N. Ouwerkerk en 4e prijs Johs. Colijn. B. Paarden: le prijs A. Ottevanger, 2e prijs D. Middelkoop en 3e prijs T. Dekker. C. Rijwielen: le prijs G. Ottevanger, le prijs T. Middelkoop en 2e prijs T. Dekker. Des middags werden op een weide van den heer H. Ottovanger nog volksspelen gehouden, waarvan de prijzen als volgt werden verdeeld: Afdeelingen voor jongens: a. Mastklim- menle prijs D. Pulle, 2e pr. C. Duizer, 3e pr. C. van 't Verlaat, 4e pr. J. de Haas, 5e pr. C. van 't Verlaat; b Touwtrekken: le pr. C. Duizer, 2e pr. J. van Wijk.; c. Zakloopen: le pr. J. de Haas, 2e pr. W. Ottevanger. Afdeelingen voor meisjes: d. Blokjesra- pen: le pr. M. Duizer, 2e pr. D. Ottevan ger, 3e prijs A. Ottevangere. Schijfsteken le pr. W. Duizer, 2e pr. T. Duizer, 3e. pr. T. Dekker, 4e pr. J. Brouwer; f. Aehter- uitloopenle pr. J. Duizer, 2e pr. E. Dek ker en 3e pr. C. Dekker. Te ruim half 9 's avonds vertrok de mu ziekvereeniging van het schoolplein naar den Hoek en waren de feestelijkheden voor de gemeente geëindigd. In de school waren echter nog een menigte gasten vergaderd, die tot laat na middernacht gezellig bijeen bleven. SPRANG. Aangenomen het beroep naar Otterloo (Gelderl.) door Ds. D. Lutterveld, alhier. Btimienland. Tengevolge van de bevordering van den heer C. M. E. van Löben Seis, zullen de Staten van Gelderland nog in deze maand, dus voor de najaarszit ting bepaald op 11 December, bijeen moeten komen ter verkiezing van een lid der Eerste Kamer. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende regeling be treffende de toelating als schipper op een koopvaardijschip. Wij laten bier den korten inhoud volgen van het ontwerp van wet, strek kende ter aanvulling en wijziging van de wet van 9 Juli 1900 (Staaatsblad No. 112), houdende bepalingen tot voor koming van bedrog in den boterhandel Handelsboter moet voldoen aan een zekere vetgehalte, vast te stellen bij koninklijk besluit. Margarine mag geen hooger ver- zadigingscijfer voor de daarin aanwezige vluchtige vetzuren aanwijzen, dan 10. De bedrijven van margarinebereiders en van margarine- en boterbereiders beiden worden geregistreerd. Margarinebereiders mogen geen boter afleveren, verzenden of ter verzending in opslag hebben. In de bereidplaatsen voor boter en de met die plaatsen gemeenschap heb bende ruimten mag geen margerine aanwezig zijn, noch eenig ander vet, dat zoude kunnen dienen om met boter te worden gemengd. Margarine- en boterbereiders zullen ten aanzien der bereid- en bewaarplaat sen van boter aan een bijzonder en voortdurend rijkstoezicht op hunne kos ten onderworpen zijn. De bereid- en bewaarplaatsen van boter en van margarine zullen geschei den moeten zijn. Handelaars en winkeliers, welke meng sels maken van boter met eenig ander vet, worden geacht margarmebereiders te zijn. De ambtenaren, in het bijzonder be last met het toezicht op de naleving dezer wet, hebben de bevoegdheid te allen tijde de bereidplaatsen van boter, van margarine en andere vreemde vetten, zoowel als de bij de betrokken berei- ders in gebruik zijnde bewaarplaatsen en ruimten binnen te treden en daar monsters te nomen. Deze bevoegdheid geldt ook ten aan zien van winkels, verkooplokalen, be waarplaatsen en andere ruimten, waar boter margarine of andere vetten voor handen zijn of vermoed worden voor handen te zijn, alsmede ten aanzien van de middelen van vervoer. De scheikundigen, belast met het ge rechtelijk onderzoek, hebben gelijke be voegdheid, voor zooverre zulks de be reidplaatsen der meergemelde vetten betreft. Het wetsontwerp bevat eene bepaling, inhoudende, dat bij algemeenen maat regel van bestuur voorschriften kunnen worden gegeven ten opzichte van den invoer van vreemde boters. Opzettelijke overtredingen van de voornaamste voorschriften dezer wet worden uitsluitend met gevangenisstraf of hechtenis bedreigd. Men meldt uit Eijgelshoven aan de L. K.: De twee schachten der mijn Laura en Vereeniging hebben respectievelijk een diepte van 217 en 183 M. Beide staan onder water. Het water er in is zoodanig gestegen, dat het nog slechts 70 meter van de oppervlakte der aarde verwijderd is; en nog houdt het rijzen voortdurend aan. Het ontstaan van het water kan nog niet met beslistheid vastgesteld worden, daar dit noch aan geschoten nog aangeboord is. Men ver onderstelt, dat het afkomstig is uit eene onderaardsche bron of stroom. Dergelijke overstroomingen zijn in den mijnbouw haast nog niet voorgekomen. De schade door het onder water gera ken der mijn veroorzaakt, is nog niet te overzien. Aan een bankinstelling te Amster dam is een valsch bankbiljet van f 25 aangeboden. Het is vrij nauwkeurig nagebootst, doch in het woord gevan genisstraf, staat een f. in plaats van een V. De Tijd schrijft: „Wij deelden onlangs mede, dat dr. J. v. d. Brink was benoemd tot parti culier secretaris van den heer Troelstra. Later vernamen wij, dat depriester-so cialist vertelde met mr. Troelstra „te studeeren". Nu hooren wij uit goede bron, dat de heer Troelstra bezig is zijn protégé op te leiden tot een bruik- baren Kamercandidaat in het Noorden. Men begrijpt, dat de heer v. d. Brink niet wachten kan, tot hij ergens in het Zuiden word gekozen, en daarom wil men 't bij een eerstkomende verkiezing in het Noorden probeer en, waarschijn lijk in Leeuwarden." Uit Den Haag meldt men: Met het oog op de steeds toenemende werkeloosheid in het bouwbedrijf, heb ben de afd. St. Marienus van den R. K. Volksbond en de Haagsche Stucadoors- vereeniging besloten, dezen winter niet langer dan tot donker te werken. In verband met dit besluit is een manifest tot de vakgenooten gericht. De 's-Gravenhaagsche Stucadoorpa- troonsvereeniging "heeft toezegging ge daan de werklieden in deze te steunen. Een 14-jarige scholier te Bergen-op Zoom is met medeneming van een flink reisgeld de ouderlijke woning ontvlucht om in overzeesche gewesten zijn for tuin te beproeven. Bij den onwilligen landweerplichtige Kriller is in de gevangenis te Haarlem een lichaamsgebrek geconstateerd, dat hem ongeschikt maakte voor den mi- litiedienst. Na het verstrijken van zijn straftijd, op 13 December, zal hij verder van dienen worden vrijgesteld. Uit Amsterdam meldt men: Zondagavond is er hier op den We teringschans een tramongelnk voorge vallen, zooals we dat sinds de invoe ring der electrische tractie gelukkig nog niet gekend hebbeD. Het ongeluk had plaats op de kruising vóór de Vij zelgracht. Een wagen van lijn 4, ko mende van de Vijzelgracht richting Fer dinand Bolstraat, reed met volle vaart op den bijwagen van een lijn 10, ko mende van het Frederiksplein, richting Leidscheplein. De bijwagen was vol pas sagiers, komende van de voorstellingen in den circus Oscar Carré en het Paleis

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2