liet Land van ileusden en Allena, de Langstraat en de Iioniiiie.erwaai'd, Naaimachines Breimachines. 1 li mie Blad, JXaairnachinenhcmdel, voorheen A.LEWENSTEIN, J. VAN ZWOL, Rotterdam. Fabriel en napijn Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2579, Zaterdag IQ November. 's-BOSCH. Botersloot 121. Nieuwe Markt 19. tT UU3 VAN ALT£M/ Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 19Q6. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke rege meer 71/9 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag, avond ingewacht. BUITENLAND. Te Weenen is een opzienbarend pro ces gevoerd tegen een koppelaarster, eigenlijk niets dan een gewone bordeel houdster, de bestuurster van het „Salon Kiehl". Er werden barre staaltjes ver teld door de getuigen van de handelin gen van het wijf en haar handlangers. Vrouw Riehl werd veroordeeld tot 3'/9 jaar zware kerkerstraf, verscherpt door vastendagen, wegens geweldpleging, vrij- heidsberooving, bedrog, verleiding tot meineed, enz. Haar huishoudster, vrouw Pollak, wegens medeplichtigheid, 1 jaar en de blikslagersknechtKönig, die zijn dochter aan vrouw Riehl verkwanseld had, 8 maanden zware kerkerstraf. De zeven „pensionaires", die allen uit viees voor vrouw Riebl meineed hadden ge pleegd, kregen arreststraffen loopende van 14 dagen tot 4 weken. Duizenden wachtten buiten de uit spraak af. Er hadden wilde tooneelen plaats, die de tusschenkomst van politie en militairen noodig maakten. Generaal Stössel, de eens zoo roem ruchte verdediger van Port-Arthur, schijnt het niet zeer naar den vleeze te gaan. Hij heeft, zooals men weet, zijn ontslag gekregen zonder pensioen, omdat hij nog in staat van beschuldi ging is. Hij moet zich nu tot 't ministe rie van oorlog hebben gericht, om een voorloopige kleine ondersteuning, er op wijzend, dat hij geheel onbemiddeld is, en dat de geruchten over zijn rijk dom slechts op valsche betichtingen zijner vijanden rusten. Er zou dan be sloten zijn, generaal Stössel nu toch een pensioen van 125 Rbl. maandelijks uit te keeren. Een jong Italiaan, van goede familie, was in Amerika in aanraking gekomen met anarchisten, die hem 1000 dollar gaven voor de belofte om den hertog en de hertogin van Aosta te vermoor den. In Italië werd de jonge man ge arresteerd, doch spoedig weder vrijge laten, wijl men niets verdachts op hem vond. Nu wordt hij echter door de po litie bewaakt. In een in beslag genomen brief, dien de jongeman van de anarchisten uit Patterson ontving, verklaren dezen wel een moediger partijgenoot te zullen vin den, die hem voor zijn lafheid straffen zal. De politie verdubbelt hare waak zaamheid. Zaterdagnacht werd de zestigjarige melkverkoopster Luigi Sironi te Milaan plotseling wakker en riep luid schreien de „O God, Leopold is vermoord 1" Een zoon werd eveneens wakker en verzocht zijn moeder hem verder niet te storen met haar onzin. Beiden sliepen daarop weer in. Zondagmorgen om 6 uur vonden twee vrouwen, die naar de mis gingen, het lijk van een jongen man met een revolverschot in de slapen. De ijlings ontboden politie stelde vast, dat den doode zijn geld, horloge en ringen ont roofd waren. Uit een papiertje bleek, dat de vermoorde de melkboer Leopold Sironi was. Toen men de moeder de droevige tijding ging vertellen zei zij snikkend„Ik heb toch gezien, hoe ze hem vannacht hebben doodgeschoten met zijn eigen revolver." De revolver werd inderdaad niet ge vonden bij het lijk. Men meent, dat minnennijd van den vroegeren her bergiersdochter Maria Pagani, die nu verkeering met Sironi had, de aan leiding tot de misdaad is geweest. Heel Milaan is er vol van. De politie te Manchester arresteerde dezer dagen een achttienjarige Rus, wiens uitlevering door het Russische gouvernement gevraagd was, omdat hij beschuldigd werd door het werpen van een bom in de kazerne te Warschau eenige politieagenten gedood te hebben. Zinpar, zoo luidt zijn naam, is lid van den Poolsch revolutionnairen Bond, en kwam den 29en September in En gland aan. Het douane-kantoor had hem als Rus sisch uitgewekene toegestaan aan wal te stappen. De vraag is, of de Britsche justitie Zinpar als gewoon misdadiger zal be schouwen. Reeds dikwijls weigerde En geland strijders voor de vrijheid uit te leveren. Zinpar, die geen woord Engelsch spreekt, zal zoo spoedig mogelijk voor den rechter verschijnen. Dr. Diesing, officier van gezondheid bij de Duitsche koloniale troepen, die verscheiden lepra-gevallen in Kameroen on Zuid-Oost-Afrika bestudeerde, heeft 'n geneesmiddel tegen deze vreeselijke ziekte ontdekt. Het bestaat uit onderhuidsche inspui tingen met olijfolie en jodoform. Hij heeft op deze manier verscheiden patiënten behandeld en binnen eenige maanden verdwenen de uiterlijke teeke nen der ziekte, en ook de bacil kon uit de neusgaten verwijderd worden. Dr. Diesing, die besloten heeft zich voortaan geheel aan de tropische ziek ten te wijden, heeft te Baden-Baden voor dat doel een sanatorium gesticht. Hij zal waarschijnlijk door de Hol- landscheen Engelsche regeeringen naar Neêrlandsch- en Britsch-Indië gezonden om daar zijn middel op de lepra-lijders te beproeven. Stanislas Makewitz, een Poolsch schil der te Parijs, was verliefd op een jonge dame, wier portret hij gemaakt had. Daar zijn liefde niet beantwoord werd, begaf hij zich naar de woning zijner uitverkorene en sneed zich voor haar oogen met een scheermes den hals open. De ongelukkige werd onmiddellijk naar een hospitaal getransporteerd. Zijn toestand is hopeloos. Volgens een bericht uit Petersburg heeft Dinsdag de eerste afdeeling van den Senaat, in tegenwoordigheid van de vertegenwoordigers van eenige mi- nisteriën, enkele besluiten genomen in zake de verkiezing voor de Doema en den Rijksraad. Onder een aantal be perkingen van het kiesrecht komt voor dat voor de Doema niet kiezen mogen bewoners van enkele kamers, huisbe dienden, het lagere spoorwegpersoneel, als daar zijn seinwachters, machinisten, stokers, conducteurs, wagenverwarmers enz. Vele spoorwegen zullen misschien binnenkort stilliggen, bij gebrek aan kolen. De minister van spoorwegen gaat naar 't Zuiden van Rusland, om het verzenden der kolen, die tengevolge der staking in groote hoeveelheid in de mijnen en in de stations opgesta peld zijn, te bespoedigen. De staat van beleg zal te Petersburg uitgeroepen blijven tot de bijeenroe ping der Doema. De veld krijgsraden zul len niet afgeschaft worden, vóór dat in Rusland alles rustig zal geworden zijn. De staking breidt zich uit in het nijverheidsdistrict van Ekaterinoslaf. Er hebben bloedige botsingen plaats gehad tusschen. partijgangers en vijanden der algemeene staking. Het gymnasium van Nizjini Novgorod is gesloten wegens de ontploffing van een bom. Er heerscht opgewondenheid onder de boeren der provincie Wilna. In de provincie Minsk zijn er onlusten geweest. De Hamburgsche Bürgerschaft heeft een voorstel van den Senaat, strekkende om tusschen St. Pauli en den Stein- warder een tunnel voor menschen en rijtuigen onder de Elbe te graven, aan genomen. De kosten zijn op 10,722,000 mk. geraamd. De Times verneemt uit Petersburg dat daar de namen van 180 oud-afgevaar digden openbaar gemaakt zijn die ver volgd zullen worden wegens opstelling van het Wiborgsche manifest. Naar den gang van de instructie te oordeelen, rekent men dat er twee jaren zullen verloopen voor hun zaak kan voorko men. Bovendien zijn niet alle leden die op de lijst staan, bij de opstelling van het stuk tegenwoordig geweest. Allen zijn echter van openbare ambten uit gesloten. De Engelsche pers dringt er op aan, dat de admiraliteit een onderzoek in- stelle naar de dieper liggende oorzaken van de muiterij te Portsmouth. De wan ordelijkheden zijn, volgens haar, slechts de uitbarsting van een langdurige on tevredenheid onder de manschappen van de vloot. Naar het heet hebben velen dezer hun instemming betoond met de Portsmouthsche muiters. De scheepsbouwer Arnold White zegt in de Daily Chronicle, dat op de Engel sche vloot de manier, waarop de tucht gehandhaafd wordt, achttiende- eeuwsch gebleven is. Een hervorming naar de begrippen van den tegenwoordigen tijd acht hij dringend noodig. Daar Ben Mansur, een van de kalie fen van Raisoeli, nog steeds de wind- pomp die het water voor de Spaansche eloctriciteitsfabriek te Tandzjer moet leveren, bewaakt, heeft de Spaansche gezant beslist dat de onkosten van het water halen ten laste van de Marok- kaansche schatkist gebracht zullen wor den. Een maand ongeveer geleden ver trokken uit Manchester en daar in de buurt een aantal meisjes uit den wer kenden stand naar Amerika, waar hun door iemand, die zich voor den ambte lijken landverhuizingsagent van Noord- Carolina uitgaf, schoone aanbiedingen in dien staat gedaan was. Noord-Caro- lina heeft echter niet zoo'n agent en dergelijke contracten verbiedt de land- verhuizerswet der Vereenigde Staten. Men vreest, dat de meisjes als blanke slavinnen behandeld zullen worden. Treffend is 't verhaal van een werk man te Manchester, die thuiskomende een briefje van zijn zestienjarige doch ter vond, hem meldende dat zij naar Amerika ging. Hij kon haar in Enge land niet meer snappen en wist geld te krijgen voor de reis naar New York. Daar aangekomen werd hij echter niet toegelaten, omdat hij aan een hartkwaal leed, en of ook de man zei, dat hij zijn dochter moest zoeken men geloofde hem niet hij moest terug naar En geland. Een vereeniging voor landver huizing zal hem nu helpen. ADVERTENTIEN. Alom verkrijgbaar. OD S <a? <3 CO CD P3- 15 cent per letter. Desverkiezende betaling op termijn. I li N 0 V ERT K V. Vuchferstraat H 11, h ;.-V GOEDKOOPSTE Solide KACHELS, HAARDEN, FORNUIZEN, MANGELS, Vee-voederketels, Wasch- en Wringmachines. Zeer solide vanaf f 36 Het nut en voordeel, dat het courantenlezen in een beschaafde maat schappij aanbrengt, is reeds zoo dikwijls betoogd en herhaald dat ieder daarvan volkomen overtuigd is. Dat het zeer noodzakelijk is de couranten te lezen ondervond de heer P. WITTEVEEN, die te Amstelveen bij Hand van Leiden woont. Ziehier wat deze heer ons schrijft: Gedurende geruimen tijd leed ik aan een borstaaiidoeiiing', die mij zeer hinderde. De slijm zat mij vast als een muur en wilde maar niet loskomen. Ik had voortdurende benauwdheden en u kunt begrijpen hoe het -mij te moede was, wanneer ik u mededeel dat ik alle denkbare middelen reeds had aangewend zon der de minste verlichting te mogen ondervinden. Ik had alle hoop op ge nezing opgegeven, toen ik toevallig een advertentie van AIxl {{siroop las en daar ik reeds veel goeds van dat middel vernomen had, besloot ik ook dat nog eens te probeeren. Ik kocht een flacon bij H. KLAREN- BEEK te Amstelveen en kon direct verlichting bespeuren. Ik ging daarom met het gebruik der Alxlfjsiroop voort en nadat ik twee flesschen gebruikt hebt, ben ik totaal genezen. Gaarne geef ik u het recht dit schrij ven te publiceeren. T I7T AD t dezelfde soort ABDIJSIROOP bekomt, die de heerP. WIT- LiËJl Ui TEVEEN gebruikt heeft, deze alleen geneest en is ken baar aan een rooden band om de flesch, waarop de handteekening van den Generaal-AgentWj. I. Akker, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit! AbdijsiroopKlooster Sancta JPaulo is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt de luchtpijpen en longen en geneest onvoorwaardelijk den hard- nekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Heeschheid, Kink- en Slijmhoest. Bronchitis, Influenza en alle Borst- en Longaandoe ningen. Pi*ös |»er flacon ft,f£,en f 3,5©. Centraal-Depót: L. I AKKkB, Van Alkcmadeslraat li Botterdam. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, DussenJ. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. EIJWHBI/i VOOR 14 Nov. Min van Waterstaat, io. het onderhond van de Vecht en de daartoe behoorende werken tusschen de uitmonding in het Zwartewater en het verlenede van het Ommerkanaal, in 1907, 1908 en 1909. Raming f 4900 per jaar. 2o. Het onderhoud van de Vecht enz., tusschen het verlengde van het Ommerkanaal en de Rijksgrens, in 1907. Raming f 5100. 3o. Het uitbreiden der remmingwerken bij en in de schutkolk van de schutsluis te Andel. Raming f34.700. 15 Nov. Prov. bestuur van Overijssel, het driejarig onderhoud van het Zwolsche diep. Raming f 9000 per jaar. 16 Nov. Prov. bestuur van Friesland, lo. het 8-jarig onderhoud van de havenwerken te Stavoren. Raming f 4690 per ja r. 'o. Het 3-jarig onderhoud van het kanaal Dokkum- Gerben enz. Raming f 8100 per jaar. 19 Nov. Prov. bestuur van Zuidholland, het onderhoud der werken behoorende tot de buitenhaven te Schevenin- gen, in 1907. Raming f 10.000. 21 Nov. Min. van Waterstaat, het maken van oever voorzieningen langs de Vecht, tusschen de brug te Dalfien en het verlengde van het Ommerkanaal. Raming f 5 00. 22 Nov. Prov. bestuur van Overijssel, het driejarig onderhoud van de Willemsvaart. Raming f 600'1 per jaar 28 Nov. Min. van Waterstaat, lo. het aanleggen van een afwateringskanaal, met eenige bijkomende werken, vanaf de Zestigelsche brug in den Staatsspoorweg, onder's Her- togenboech, tot aan de uitwateringssluis onder Waalwijk. Raming f 850.r>C0. 2o. Het verrichten van baggerwerk in eenige rivier vakken van de Vecht beneden de brng te Dalfsen in de gem. Dalfsen en Zwollerkerspel Ram ng f ''.45 per kubieke Meter. 8o. Het 3-jarig onderhoud van den Waterweg langs Rotterdam naar Zee, in 4 p3rc. Ram ng per jaar le psrc. f 13.600, 2e f 23 800, 3e f 80.300, 4e f 12.200. 28 Nov. Prov. bestuur van Zeeland, lo. het 3-jarig onder hond van de zee- en havenwerken te Vlissingen en te Veere, in 2 perc. Raming f 7550 en f4650 per jaar. 2o. Het 8-jarig onderhoud van de havenwerken te Rreskens. Raming f 53 0 per jaar. 3o. Het uitvoeren van baggerwerk in de tramweg- havess aan het Zqpe (Zeeland), ged. 1 <07 tot en met 1911 Raming f 55' 0 per jaar. 29 Nov. Prov. bestuur van Noordhollsnd, het onder houden gedurende 1907 van de werken aan de Noordzee kust, tnsschen de strandbalen §800 en 13500. Raming f 160(0. GQ CD —S GO CD t=3 VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5