et Land St. Nicolaas-Etalage Boekhandel van L. J. VEERMAN, 1'. I». A. VAN DE WIEL A Co., Men is nooit te oud. Voordeelig Bouwen. Jtletsel-, Sier- en Profiel steen, 1 van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 19Ü6. Effecten en Wisselkantoor, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2585, Zaterdag 1 December. voorheen DE JONGH Co., Schapenmarkt B 3B6 's-BOSCH. F'. cLo Grroot, Gorinchem- Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7'/s ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. Een drijvende mijn is nabij Akita op de Japansche kust aangespoeld. De dorpelingen, die haar zagen liggen, ver drongen zich om het vreemde ding. Plotseling klonk een ontploffing; tien der nieuwsgierigen werden gedood en 46 gewond. De krijgsraad, die de zaak behandelt van de stokers, die aan het oproer te Portsmouth hebben deelgenomen, heeft er weer twee veroordeeld, den een tot een half, den ander tot anderhalf jaar ge van gen i ss traf Het vonnis van vijf jaar gevangenis, over den stoker Moody gestreken, is reeds in het Parlement ter sprake ge bracht. Men hekelt't in den krijgsraad, dat hij luit. Collard, die 't bevel om te knielen gegeven heeft, toeliet op vra gen, hem uit naam van den beschul digde gesteld, het zwijgen te bewaren. De radicale Star noemt dat vonnis een wraakneming en „een beleediging van de openbare meening" en van de rechtvaardigheid. Tucht op de vloot is noodig, zegt 't blad, maar zoo'n nijdig vonnis moedigt de officieren aan om de mannen zoo te behandelen, dat zij de tucht verbreken. Uit Manilla komt een bijna onge looflijk bericht. Vier-en-twintig gevan genen (inboorlingen natuurlijk!) zouden door Amerikaansche geleorden zijn in geënt met cholera-kiemenen van deze ongelukkigen zouden er 10 zijn gestor ven. De doctoren, die de proeven had den genomen, verklaarden, dat de cho lera-kiemen verontreinigd waren ge weest met smetstof van de builenpest. De gouverneur-generaal van de Filip pijnen heeft de bij het schandaal be trokken doctoren van alle schuld vrij verklaard. Mede is door hem bekend gemaakt, dat van regeeringswege voor de gezinnen der slachtoffers zal worden gezorgd. De inentingsproeven schijnen te Bi- li bia te zijn genomen. Tengevolge van de ondraaglijke toe standen in het Italiaansche spoorweg verkeer, wordt te Genua, Savona, Spezia, Livorno en Civitavecchia, alle arbeid in de havens, de industrieele inrich tingen, kantoren en magazijnen, neer gelegd. Slechts Napels schijnt zich bui ten deze beweging te willen houden. Toch is de staking te Savona en te Genua reeds voldoende, om het trans port van ruw materiaal en kolen in de industrie-districten te belemmeren. De spoorwegtoestanden waren zóó, dat dagelijks gemiddeld 1200 waggons voor Genua hun bestemming misten. De sta kende handelswereld dreigt tot krassere middelen over te gaan, wanneer niet spoedig hulp verschaft wordt. Met deze staking der vrije handel- drijvenden valt de obstructie-beweging van tolbeambten in verscheidene groote Italiaansche steden samen. Bij de tolbeambten van Genua heb ben zich de collega's van Milaan, Rome en Napels aangesloten. De beambten beklagen zich over overmatigen arbeid, te langzame can ière en het niet door voeren van de beloofde hervormingen. Op de wijze, als indertijd de Hon- gaarsche spoorwegbeambten, trachten de tolbeambten door letterlijke vervul ling der dienstvoorschriften het on houdbare van die voorschriften aan te toonen. Groote vertraging in den dienst wordt hierdoor veroorzaakt. Uit Weenen wordt aan de „Central News" geseind, dat graaf Wenckheim bij eene vergadering van delandbouw- vereeniging, te Bekes, in Hongarije, gehouden, voorgesteld zou hebben, om bij eene eveutueele staking van de veld- arbeiders in Februari a. s., 15,000 a 20,000 Chineesche koelies te importeeren. Het voorstel werd aangenomen. In Italië heeft men ondekt, dat een gedeelte der fondsen, verzameld voor de slachtoffers der aardbeving in Cala- brië, in de zakken der leden van het comité zijn verdwenen. Politieke personen zouden in de zaak betrokken zijn. Een parlementaire com missie van onderzoek zal worden be noemd. Te Sjanghai heeft zich een commis sie gevormd, welke bestaat uit invloed rijke mannen Chizeezen en buiten landers en welke zich ten doel stelt, gelden bijeen te brengen voor de nood lijdenden in Noord-Kiang-soe, waar 10,000,000 menschen den hongersnood nabij zijn. Deze droeve toestanden zijn een gevolg van de vernieling van den oogst door reusachtigeoverstroomingen. Niet minder dan 40,000 vierkante En- gelsche mijlen staan blank. In de gevangenis te Wladimir heb ben een 125 gevangenen hun cipiers weten te knevelen, in het magazijn te breken, burgerkleeding aan te trekken en er met 50 revolvers van door te gaan. Om de inwoners te. dwingen de Bul- gaarsche nationaliteit aan te nemen, heeft een bende Bulgaren twee Servische dorpen aangevallen; 30 huizen werden verbrand en 14 personen gedood. Een telegram uit Toulon meldt, dat admiraal Touchard Dinsdag uit Parijs is teruggekeerd. Hij gaf onmiddellijk bevel dat de „Suffren", de „Saint Louis" en de „Charlemagne" zich voor het ver trek naar Tanger zouden gereed houden. De schepen verlieten Toulon na mid dernacht. Te Parijs gelooft men, dat er nog geen reden is om een onmiddelijken aanval te vreezen van de Marokkaansche stammen op het gebied van Zuid-Oran. In weerwil van de ophitsingen tot op roer en de prediking van den heiligen oorlog, is het tot dusverre nog niet ge lukt den krijgslust dezer stammen tot het ondernemen van vijandelijkheden te prikkelen. In verscheidene kolenmijnen in de buurt van Charleroi zijn stakingen uitge broken. Te Marchiennes hebben 1060, te Gosselies en Courcelle 1400 man het werk neer gelegd. W IN DEN to JEIEXJÖIDEÏTVr. TELEFOON 1NTERC. 315. Telegram-Adres: YANDEW1EL, EFFECTEN', VBOSCH. Belast zich met In- en Verkoop van Effecten. Vreemde munt en Coupons. Incasseert Wissels op Binnen- en Buitenland Neemt gelden h deposito, geeft en neemt gelden op prolongatie. Houden eiken Zaterdag van 10 toi 12 uur zitting in het Hotel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te HEUSDEN. -.t - "-A" Een vrouw van 72 jaar door de Abdijsiroop genezen. 1F°1 ase De Kalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren a.|j. WÉ. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. Fevert tot xeer- t'oncurreereiide prijken in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, /eer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere HOI" AVE U K FM, ook W A TE IA AW ft K 88 Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur i T ITT HO f Gij dezelfde soort ABDIJSIROOP bekomt, die Mejuf. de Wed. LlM Ui 1 O. FONDSE gebruikt beeft, deze alleen geneest en is ken baar aan een rooden hand om de flesch, waarop de handteekening van den Generaal-AgentF. I. Akker, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit! AbdijsiroopKlooster Sancta Paulo Pr||s |»er flacon f 8,f en f 3,50. L. I. AKKEH, Van Alkenaadestraat 11 Kottecdam. VOOR BUITENLAND. Aaiibestedingen. 4 Dee. Prov. b stuur van Gelderland, het vierjarig onderhoud van het Apeldoornsch kanaal, gedurende !9-171910. Raming f 14.700 per jaar. 4 Dee. De Mij. tot Expl. van S.S te Utrecht, het bonwen van een brng over de Beersche Maag, het ver leggen van sporen en het afbrekea eo opruimen der be- at8ande brng. Raming f 98.500. 5 Deo. Prov. bestuur van Noordbrabant, het driejarig onderhoud van de Dieze. Raming f 8930 per jaar. 6 Deo. Prov. bestuur van Overijssel, de verbetering van den toegang tot de baven van Blokzijl. Raming f 75.50 10 Dec. Prov. bestnur van Znidholland, het maken van ebdeuren in de hoofden van de Oude Merwsde- schntsluis te Gorinchem. Raming f 66 500. 12 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het verhoogen en verzwaren van kaden langs de Donge en een gedeelte van de Melkhaven, in de gemeente Raamsdonk. Kaming f 16.850. 2o. Het maken van een doorlaatbrng tusschen Hardenberg en Ane bij Anevelde. Raming f 8750. 19 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het onderhoud der werken van de Bergsche Maas, het Heusdensch kanaal, de afaluitingswerken bij Andel, den Amer en het beneden gedeelte van de Donge, gedurende 19 <7. Raming f 35.000. 2o. Het onderhouden van de werken op den IJssel, ged. 1907, 1908 en 1909. Raming per j ar le perceel f 19.3 0, 2e perc. f 7400, 3e perc. f 22.000. 3o. Het maken van den onderbouw van een stuw in de Vecht, beneden Hardenberg. Raming f 24 800. 19 Dec. Prov. bestuur van Drenthe, het driejarig onderhond van de Drentsche hoofd- en Beilervaarten. Raming f 19.000 per jaar. 19 Dec. Prov. bestuur van Zeeland, het uitvoeren van baggerwerk in de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland, te Hansweert en Wemeldinge, ged. 1907 tot en met 1911. Raming f 7000 per jaar. 20 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het 3-jarig onderhoud van de Zeehaven te Nieuwediep. Raming f 28. 00 per jaar. 2o. Het 3-jarig onderhoud der havenwerken op Urk. Raming f 10.30<i per jaar. 3o. Het uitvoeren van b ggerwerk in zijkanaal C ^naarSpaarndam) van het Noordzeekanaal. Raming f i000. 24 Dec. Prov. bestuur van Limburg, lo. het onder houd vau de werken op de Maas tusschen Mook en Vleeuweu, in 5 perc. Raming resp. f 11300, f 8370, f 7480, f 5200, f 7210. 2o. Het 3-jarig onderhoud van de Zuid-Willems vaart, het voedingskanaal, de Noordervaart en het afwa teringskanaal naar de Maas, in 3 perc. Raming per jaar f 11.400, f 10.860, f 4500. 27 Dec. Prov. beptuur van Noordholland, het 3-jarig onderhoud van de visschershaven te IJmuiden. Raming f 11000 per jaar. Afltio|i Aanbestedingen. 28 Nov. Prov. bestuur van Zeeland, lo, het 3-jarig onder houd van de zee- sn havenwerken te Vlissingen en te Veere, in 2 perc. Raming f 7550 en f4650 per jaar. Minste inschrijver W. Dekker te Veere, voor f 6880 en f 4285. 2o. Het 8-jarig onderhoud van de havenwerken te Rreskens. Raming f 53 0 per jaar. Minste inschrijver A. du Burck te Bresksns, voor f 4693 3o. Het uitvoeren van baggerwerk in de tramweg- havens aan het Zjjpe (Zeeland), ged. 1907 tot en met 1911 Raming f 55' 0 per jaar. Minste inschrijver J. de Wilde, Dordrecht, voorf4S0f\ 28 Nov. Prov. bestuur van Noord Brabant, lo. het maken en inhangen van een stel sluisdeuren inhetbui- tenhoofd der schutsluis te Crévecoeur. Raming f 8150 Minste inschrijver K. A. den Breejeu te Hardinxveld, voor f 790 2o. Het uitvoeren van vernieuwingen en herstel ÜDgen aan de werken van den Baardwjjkschen Overlaat, met het onderhoud van die werken voor het jaar 1907. Raming f 2 00. Minste inschrijver M. Vissers te Drunen, voor f 1940. 29 Nov. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het onder houden gedurende 1907 van de werken aan de Noordzee kust, tusschen de strandpalen 9800 en 18500. Raming f 16.0(0. Minste inschrijver J. van de- Plas te Hardinxveld, voor f 13.550. 2o. Het leveren van basaltsteen en pu'n, ter ver dediging der Noordzee-kust, benoorden paal 980 Ra ming f 20.500. MiBste inschrijver J. van der Plas te Hardinxveld, voor f 16 740. ADVERTENTIEN. Specialiteit in: Bouwartikelen, Landbouwmachines. Alle soorten Touwwerk, Pik, Teer, Carboleum, Blackwarnis, Machineolie, Wagensmeer. Olie en loog per gewicht, om zeep te maken. De beste en zuiverste van al de bestaande zeepsoorten. p Het oudst en meest tgesorteerd Magazijn van: Ijzerwaren, Huishou delijke en aanverwante arti kelen. Alle soorten Kachels, Fornui zen en Petroleumkachels, vanaf f 6.50. Mej. de Wed. C. FONDSE, Kerk- werve (Schutje) bij Zierikzee, meldt ons het volgende: Ik ben 72 jaar, ge durende 5 jaar leed ik voortdurend P»f aan benauwdheden. Hoe het is geko- men weet ik niet; vroeger kon ik werken van des morgens 6 tot des avonds 12 uur, zonder ergens last van te hebben. Op zekeren dag kreeg ik stekingen, beefde over mijn geheele lichaam en gevoelde mij over het ge heel zeer onpleizierig. Ik had geregeld last van koude handen en voeten en kon totaal niets meer ui-tvoeren. Ik moest mijn werk laten liggen en was verplicht of ik wilde of niet rust te houden; een bed opschudden kon ik bijvoorbeeld niet. Eene buurvrouw maakte mij attent op de Abdijsiroop Klooster iancta l*auIo- Ik probeerde het daarmede door een flaconnetje te koopen bij J. KWAAK te Zierikzee. Bij het gebruik van den eersten flacon bespeurde ik reeds veel beterschap en nu na 3 flacons gebruikt te hebben kan ik u wel zeg gen het gewonnen te hebben. Ik sta er op mijnheer, dat u dit schrijven in het belang der lijdende menschheid bekend maakt en het is mjn innig verlangen dat gij mijne verklaring in de couranten plaatst met bij voeging va» portret. ,yyea is .een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt de luchtpijpen en longen en geneest onvoorwaardelijk den hard- nekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Heeschheid, Kink- en Slijmhoest, Bronchitis, Influenza en alle Borst- en Longaandoe ningen. Centraal-Depót: Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, Werkendam; G. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5