Boerenknecht. Dienstbode Dienstbode, 51 hiinadas. >MeeM,CemeM,Tras,j Aanbesteding. i Han, Mtamitiels, Engelsche Buizen enz. i Handel in letselmaterialen, Boerenknecht P.Gr., In Amerika heeft Woensdag een ont- - eiui ongeluk plaats gehad. Tengevolge van een ontploffing in de t dgieterij van de firma Jones Laughlin te Pittsburg werd een oven met ge smolten staal vernield, waardoor 34 man door den stroom vloeibaar metaal werden verzwolgen. Van de 35 man, die werkten bij den gesprongen hoogoven, is er slechts een ongedeerd ontkomen. Dezen man zekere George Knox gaf het volgende relaas van de vreeselijke gebeurtenis. W ij waren allen aan het werk en wij hadden geen vermoeden van een ontploffing. Opeens ontstond een ge weldig geraas; en dadelijk zette ik het op een loopen. Tenzij ik sneller kon loopen, dan het metaal stroomde, wachtte mij ®en afschuwelijke dood. Het was dan ook geen seconde te vroeg, dat ik een veilige plek bereikte. Toen ik om mij heen keek, zag ik tien mannen wegloopen; hun kleeren stonden in brand. Blijkbaar waren en kelen hunner gekwetst, want zij konden bijna niet vooruitkomen. Verscheidenen struikelden en vielen in het gesmolten metaal, dat hen onmiddellijk verzwolg. Toen kwam een tweede Jontpolffing ik zag om mij heen, maar er was nie mand meer." (tlNQ. ToexicUit op Krankzinnigen, l)e Burgemeester der Gemeente Heusden. daartoe uitgenoodigd door de Regeering, herinnert de Ingezetenen bij vernieuwing aan den inhoud van artikel 3 der Wet van den 27en April 1884 (Staatsblad no. 96), tot regeling van het staatstoezicht op krank zinnigen, waarbij is bepaald, dat hij, die een krankzinnige verpleegt, over wien het staatstoezicht zich uitstrekt, gehouden is hiervan aangifte te doen aan den burge meester der gemeente van zijn werkelijk verblijf, binnen tweemaal vier-en-twintig uren na den aanvang dien verpleging. Hij, die nalaat bovenbedoelde aangifte te doen, wordt gestraft met geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Heusden, 9 Januari 1907. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. l uiloielilk lieiiwis. HEUSDEN, 12 Jan. Slechts enkele weken geleden kwam men ons verschillende bewijzen brengen van een zacht najaar en nu brengt men ons weder voorboden van een vroeg voorjaar, n.l. enkele levende meikevers, die te Oudheusden, na bij het fort bij het graven te voorschijn kwamen. Op die wijze schiet er geen tijd meer voor den winter over. Heden werd op de wal, nabij de Wijksche Poort, een schutsboom geplant, gelegenheid gevende aan de scherpschutters van St. Blasius alhier, om zich te vermaken met het schieten naar den vogel, een echt Brabantsch gebruik. Voorheen stond de schutsboom op het terrein, nabij den vroegeren kogelvanger. Door het werk van den Nieuwen Maasmond werd dit terrein geëgaliseerd en moest de schutsboom verdwijnen. Toch bleef het gilde bestaan en zal nu, na een rust van circa 20 jaar, met a.s. kermis weder bewijzen van bekwaamheid geven in het schutters- bedrijf. De buitengewone was van het rivier water is ook hier duidelijk merkbaar. De aanlegplaatsen aan de Prins Hendrikkade zijn onbruikbaar. Alleen de hooger gelegen steiger doet nog dienst. Ook de veerdam naar Nederhemert staat blank. Zonder de enorme loozing van de Berg- sche Maas zou de waterplas nog veel groo- ter zijn en het water weder als voorheen van dijk tot dijk staan. WERKENDAM. Donderdag 1.1. ver gaderde de Werklieden vereeniging „Een dracht" ten herberge van Wink, alhier. Aanwezig waren pl.m. 90 personen. De voorz. opende de vergadering, heette de aan wezigen welkom, wenschte allen toe, dat het hun mocht welgaan met al wat hun lief en dierbaar is, deelde mede, dat er het afgeloopen jaar niet veel zieken waren ge weest en daarbij geen gebrek aan werk. Eén lid, had tijdens zijn ongesteldheid geen uitkeering willen hebben, omdat zijn geld toch nog op een andere wijze doorging. (Een voorbeeld, dat navolging verdient.) 1906 gaf, wat het finantieele betrof, een batig slot. De schaduwzijde van 1906 was geweest, dat 3 leden aan de vereeniging door den dood waren ontvaLen, 1 lid wegens wan gedrag was geschrapt en een ander lid eveneens wegens het niet nakomen van zijne verplichtingen. Nadat 8 personen als lid waren toegela ten, werden de notulen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningm. bleek, dat de laatste drie maanden was uitgegeven f 447.51 en ont vangen f 429.74, zoodat die een nadeelig slot hadden gegeven, groot f 17.77. In 1906 was in het geheel ontvangen f 2036.79 en uitgegeven f 1847.71 en was het batig slot dus groot f 189.08. Op 1 Januari 1907 was in kas bij den penningm. f 141.83, het ka pitaal groot f 1090,27 en het Reservefonds f 1002.90. Het een en ander werd nagezien en in orde bevonden door de leden J. H. Potters, P. Ouvverkerk en C. van den Heuvel Wz welke laatste den penningm. bedankte voor de ordelijke boekhouding, waarna werd overgegaan tot stemming van 3 Bestuurs leden. Aan de beurt van aftreding waren de H.H. J, Dekker, vice-pres., W. Kok, 2e secr. en H. de Vries, commissaris. Deze hee- ren werden herkozen met successievelijk 50. ">4 en 52 stemmen. Op de vraag van den voorz. of iemand nog iets in het be lang der vereeniging had te zeggen, ver. klaarde het lid Strang verongelijkt te zijn, daar hij, werkende aan de fabriek, nooit een kaart kon krijgen en anderen, die daar ook werkten, wel. De voorz. kende alle leden dezelfde rech ten toe en beloofde met zijne medebestuur ders er op te letten, dat zooiets niet meer gebeurde. Nadat nog de leden J. H. Vink en C. J. Visser voorgesteld hadden met de hoepelmakers en houthakkers en wie verder wilden meedoen eene spaarkas te vormen om daarvoor steenkolen te koopen, waar van ieder, naarmate van zijne bijdrage, zijn deel zou kunnen bekomen en de voorz. daarop geantwoord had, dat zulk een voor stel nu niet in behandeling kon komen, omdat het dan schriftelijk had moeten worden ingediend en beloofd had indien zulks geschiedde, zoo mogelijk spoedig we der eene vergadering zou worden belegd, sloot hij met een woord van dank aan alle aanwezigen de vergadering. Naar wij vernemen is alhier opgericht eene nieuwe gemengde Zangvereen., waar van de naam is „Soli Deo gloria" (Gode alleen zij de eer). De heer H. Buurman is directeur en het bestuur bestaat uit de vol gende personen: J. H. van Herwaarden (pres.), J. C. Visser (secr. penningm.) J. Ip- pel, C. Egas en M. de Boon. Door de patroons te Werkendam en De werken is het loon der ambachtslie den met 2 ets. per uur verhoogd. Het aantal lotelingen, dat zich dit jaar voor de nationale Militie moet aange ven, bedraagt 27. Eergister werd door Mevrouw Ver- hoeff dit jaar weer voor 't eerst eene Soop- uitdeeling gehouden. Zooals men kan be grijpen, waren vele gegadigden aanwezig, om ook een portie te ontvangen. ZALTBOMMEL. Hedenmiddag verkon digde het gelui der klokken van onzen St. Maartentoren, alsmede de wapperende vlag gen bij verschillende raadsleden e.a., dat er voor ons stadje iets gewichtigs was ge beurd. Al spoedig ging 't van mond tot mond de subsidie voor de restauratie van den toren is door de Provinciale Staten toegestaan. Voorwaar een blijde tijding. Nu zal onze prachtige toren over eenige jaren in al zijn schoonheid prijken en weder den tand des tijds kunnen weerstaan. In berinnering mogen we brengen dat de restauratiekosten zijn geraamd op f72000. Van dit bedrag wordt de helft door't Rijk vergoed, terwijl de Provinciale Staten een subsidie toestonden van f18000. Voor de gemeente rest dus eveneens een bedrag van f18000, doch hiervoor is reeds door particutiere bijdragen een fonds bijeenge bracht van ruim f 11000, zoodat de uitgaven voor de gemeente niet noemenswaard zijn temeer daar dit bedrag over 7 jaar kan worden verdeeld, wijl het werk in 7 jaar tijd verricht zal worden. LAND VAN ALTENA. Bij een alhier gehouden klopjacht, waaraan veel personen deelnamen, werd slechts één haas bemach tigd. ALMKERK. De heer C. van Veelen te Hoek bij Terneuzen, heeft de benoeming tot hoofd der Chr. school alhier aangenomen. VEEN. De vette varkens die geruimen tijd nog al prijzig werden verkocht zijn erg gedaald. Men besteedt thans 20 a 21 cent 't welk 5 cent minder is dan voor enkele weken. POEDEROIJEN. Aan onze gemeente is efen buitengewone subsidie van f 1000 ver leend ter tegemoetkoming in de kosten van het lager onderwijs. NEDERHEMERT. Als eene bijzonderheid deelt men ons mede, dat L. v. Wijk reeds in 't bezit is van een kip met lékuikens. Als het zoo voortgaat belooft 1907 een hoenderjaar te worden. AMMERZODEN. Onze fanfare bereidt zich voor, om aanstaanden Zondag eene groote uitvoering te geven in het „Wapen van Amsterdam" te Heusden. Aan deze uitvoering zal een voordrach tenavond verbonden worden, zoodat de uit voering schitterend belooft te zijn. Ook de heer Van Bokhoven, solo-clarinettist te Heusden, zal in deze zijne zeer gewaardeerde medewerking verleenen. GORINCHEM. Bij de Woensdag gehouden stemming werd Mr. V. G. A. Boll (lib.) met 2450 stemmen gekozen tot lid der Prov. Staten van Zuid-Holland. De heer G. de Vor Hzn. (Friesch-christ.-hist.) had 2439 stemmen. ELSHOUT. Maandag 1.1. ging de smid De Gouw, ouder gewoonte, met zijne re keningen de gemeente rond, bij de meeste personen met het aanbieden het bedrag innende. Hij kwam opgewekt te huis en had veel geld gebeurd. Nauwelijks gezeten verandert hij van kleur en is terstond een lijk. Hij was circa 65 jaar oud. Vermoede lijk eene hartverlamming. VEEN. Vrouw S. raakte Woensdagavond door de duisternis misleid op haar terug reis van Wijk op het onverwachts in een diepen sloot. Zij kon er zich niet uitredden, doch op haar hulpgeroep kwam er hulp opdagen, die haar weer op den kant hielp. Ze kwam er nu met den schrik en een nat pak af. DRIEL. Neef was over geweest; men had gefeest uit den treure't was één roes van drankgenot geweest. En Zondagavond zou neef met de kar naar de spoor te Bommel worden gebracht. In elke „gelegenheid" ging het ter eere van 't naderend afscheid van: „geef me nog een drupske". En nu neef in zekeren toestand afgeleverd was en 't gezelschap de terugvaart ondernam, werd op alle pleisterplaatsen opnieuw spreekwa- ter ingeladen. Men werd woordenrijker, rumoeriger en toen men de buurt nader de bleek de achterzittende met stoel en al onder de drukte der „redenasie" ver dwenen. Samen uit samen thuis, daarom direct terug en ginds daar lag het verloren vrachtje kermend aan den weg. Het bleek met den stoel van de kar getuimeld te zijn en zich danig aan hoofd en schouder ge kwetst te hebben, zoodat de toestand heel wat „consternatie" bracht onder de eerst vroolijke gezellen. Gelukkig bleek 't onge val niet zoo erg als de krokodillentranen deden vermoeden, 't Leven was er alevel met de pleizierreis niet mede gemoeid. De Renkumsche Courant, d.d. 16 Juni, schreef o. a. het volgende Dinsdag waren we in de gelegenheid, de alom bekende breimachine „La Ruche" in werking te zien. Ten huize van den heer Pulle alhier werd een openbare les gegeven en talrijke belangstellenden waren opge komen om de werking te zien. 't Is dan ook de moeite waard. Interessant is de eenvoudige machine, waarmede men in ternauwernood 14 minuten een groote kous breide. Heel eenvoudig en practisch is de werking. Een kind kan de machine be handelen. Allerlei gebreide goederen wor den in ongelooflijk korten tijd met deze machine vervaardigd, welke goederen, zoo zij aan de gestelde eischen voldoen, worden opgekocht door de maatschappijwelke de machine leverde. Geen wonder dan ook dat langzamerhand de vooroordeelen, welke men altijd tegen iets nieuws koestert, ver dwijnen en deze machine op tal van plaat sen ingang doen vinden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar een in dit nummer voorkomende advertentie. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Donderdag 10 Januari 1907. Afwezig de heeren de Jong de Bosson en Kole. De Voorzitter opent de vergadering en wijdt een woord van herinnering aan 1906, waarin ook o.m. genoemd werd de benoe ming van den heer J. L. G. Kingmans, wiens bekwaamheid als secretaris door hem werd geroemd. Voorzitter hoopt dat ook dit jaar de belangen der gemeente hoog zullen gehouden worden en den raad het gegeven mogen worden ieder op zijne wijze den groei en bloei te kunnen, willen en te mogen bevorderen. Op hoop van Gods Ze gen, eindigde Spr. zijn inleidend woord met een „Lang leve de Gemeente Woudri chem." Ingekomen stukken Van de heeren M. van Dorth, L. W. Va- rossieau en H. C. Dekker de kennisgeving dat zij hunne benoeming als lid der com missie tot wering van schoolverzuim, aan nemen. Van Ged. Staten a. Goedkeuring rekening der gemeente dienst 1906; b. Goedkeuring der gemeentebegrooting over 1907, in ontvangst en uitgaaf op f 24614.11. Van zijne Excellentie den Minister van Waterstaat eene missieve, houdende kennis geving van de verbetering van het vaar water van deze gemeente, waarvoor op de Staatsbegrooting voor 1907 een bedrag is uitgetrokken. Zijne Excellentie berichtte voorts, dat de uitdieping van het Ouden- dijksche gat thuis behoort bij hot Water schap Oud Land van Altena. De Voorzitter merkt op, dat in het ant woord van den Minister iets vergeten is, daar in het desbetreffende stuk indertijd aan den Minister gezonden, gewezen is op de zandplaat in de rivier voor het Ouden- dij ksche gat en wil deze toestand den mi nister nader toelichten. De heer Wierckx wil, dat er een officieele brief den Minister zal gezonden worden, om Zijne Exc. dit bezwaar kenbaar te maken, waartoe besloten werd. De voorz. deelt mede dat er nog geen bericht is ingekomen omtrent het visch- water te Heusden. Hij heeft echter ge hoord dat er te Heusden ook zonder ver gunningen gevischt wordt en hoopt dat hieraan een eind zal komen, daar hij an ders tot strenge maatregelen zal moeten overgaan. Gekozen worden tot leden der stembu- reaux de heeren A. M. Schaap en C. A. Wierkx en tot plaatsvervangers de heeren D. Daim en J. Bax. Alsnu komt aan de orde punt 3 der agenda: bespreking verzekering gemeente gebouwen. De voorzitter deelt mede, dat door hem eenige maatschappijen zijn uitgenoodigd om hunne conditiën en premiën in te zenden. De premiën loopen nog al uit een. De firma Van Veere Co. te Amsterdam bleek de minste te zijn, nl. f 0.60 per mille; de maatschappij te Woudsend vroeg f0.85 per mille. B. en W. stellen voor een com missie te benoemen om deze zaak nader te onderzoeken en in een volgende verga dering voorstellen dienaangaande bij den raad in te dienen. De heer Schaap wil liever bij het Da gelij ksch Bestuur een lid zien toegevoegd tot nader onderzoek. De heer Wierckx is tegen een commissie en wil deze zaak alleen door B. en W. zien behandeld, waartoe met algemeene stem men, uitgezonderd die van den voorzitter, wordt besloten. De agenda nu afgehandeld zijnde, scheen de heer Wierkx zijn convocatiebiljet nog eens ingezien te hebben en wilde bij punt 3 voor het woord „bespreking" een liever niet nader aan te duiden woord lezen, daar hieraan ongeveer drie kwartier door hem, met beantwoording door den voorz., besteed werd, in welks tijd door raadsleden en persmannen telkens pijnlijke blikken geslagen werden naar de klok. Ten slotte werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Iftinnenland. Do Eerste Kamer is voornemens in de laatste week van deze maand met de openbare behandeling der Staatsbe grooting een acnving te maken. De behandeling van het Arbeidscon tract, waaromtrent de Memorie van Antwoord wordt voorbereid, kan na het Paaschreces worden tegemoet ge zien. Men meldt uit Den Haag: Blijkens een uit Nederl.-Indië ont vangen telegram teisterde een vloedgolf de Westkust van Poelo Simeiloee, on- derhoorigheden van Atjeh, waardoor aldaar 40 personen omgekomen zijn en er op het eiland Tapa 300 vermist worden. Naar de N. Gr. Ct. verneemt, zijn er bij het ministerie van oorlog plannen in bewerking, om binnen korten tijd al degenen, die voldoen aan de eischen, gesteld om te worden ingelijfd voor verkorte oefening, dit voorrecht deel achtig te doen worden. Hierdoor zou dus de onbillijkheid verdwijnen, die er op het oogenblik nog bestaat, dat mi- litieplichtigen, die dit brevet van be drevenheid verkregen, toch voor vol ledige oefening worden ingelijfd, terwijl zij die dit brevet niet bezitten, thans somtijds voor dien verkorten oefenings- tijd in aanmerking komen. Aan de gehouden verkiezing van 4 leden van het hoofdbestuur der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen is deelgenomen door lil departementen. Gekozen mejuffrouw Meta Hugenholtz te Amsterdam en de heeren J. van Loenen Martinet te Bussum, P. J. van Harderwijk te Schiedam, en mr. W. Boot te Amsterdam, met 392 382 stem men van de 400 uitgebrachte. De gekozenen namen de benoeming aan. Te Schiedam is een vrouw van onge veer 60 jaar, die kort geleden nog in 't huwelijk trad, onder verdachte om standigheden overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis over gebracht waar de lijkschouwing door de justitie te Rotterdam plaats had. Nabij IJselmonde (Z.-H.) i# gisteren morgen, door het springen der machine, gezonken de sleepboot van de visscherij De Merode, uit Vreeswijk. Al de opvarenden waaronder ook eene vrouw en drie kindereu werden gelukkig gered. Te Putte (N.-B.) is Donderdagmiddag een nieuwe woning, nauwelijlks onder dak, in zijn geheel omver gestort. Een der metselaars, P. S. uit Hoogerheide, boven aan de scbouw nog werkzaam en de muren scheuren ziende, sprong op het houtwerk van het dak. Bij de instorting van het dak, bekwam hij kneuzingen aan armen en beenen en bovendien vreest men dat een der bee nen gebroken is. Men meldt uit Voorscboten Vrijdagmorgen werd in een sloot, langs den Papenweg, even buiten het dorp, het lijk gevonden van den brie venbesteller D., uit Wassenaar, Zijn horloge wees half 11. Woensdagnacht stortte op het stoom schip „J. L. Smit" in de Schiehaven te Rotterdam bij het lossen van steen kolen een bak van 15C0 K.G. in het ruim van 't schip op het lichaam van den 45-jarigen bootwerker M., die totaal verpletterd werd. Uit Amerika heeft de burgemeester •'•an Voorst een schrijven ontvangen, waarin wordt gemeld, dat te Oranje City (Iowa), is overleden zekere Klum- pert, die aan de armen der gemeente Voorst een som van f 10,000 heeft vermaakt. Zijn weduwe betwist evenwel deze schenking en zal 21 dezer in Amerika de rechtbank uitspraak moeten doen. Ook zal worden uitgemaakt of de f 10,000 bestemd zijn voor de armen der gemeente of voor het dorp Voorst. IMCEZOIDEM. De Meisjesvereeniging „Dorcas", opge richt in Februari 1906, mocht heden haar eerste uitdeeling houden van zelf vervaar digde kleedingstukken. Dat de jeugdige vereeniging veel belang stelling heeft ondervonden, blijkt uit den finantieelen steun, waardoor zij in staat werd gesteld aan 20 gezinnen de navol gende goederen uit te reiken 12 lakens, 12 sloopen, 12 vrouwenhemden, 3ü kinderhemden, 12 bonte vrouwenschor- ten, 6 vrouwenborstrokken, 16 bonte en 12 witte kinderschorten, 8 meisjesbroeken, 10 meisjesborstrokken, 6 kinderrokken, 3 jongensborstrokken, 3 jongensbroeken, 3 truien, 6 paar vrouwenkousen, 8 paar kin derkousen en 4 paar sokken, te zamen 153 stuks. De vereeniging brengt haar hartelijken dank aan allen, die haar door geldelijke bijdragen in staat stelden dit liefdewerk te verrichten en hoopt dit jaar weder op denzelfden steun te mogen rekenen. Mevr. WIELANDT, Presidente. Mej. WIJ NAN DS, Vice-Presidente. Mej. VOS, Secretaresse. Biirserliike tola ml. Werkendam, van 4 tot 11 Jan. Getrouwd: Roelof Pellegrom, 24 j., met Pietje Willemina Ippel, 22 j. Geboren Wilhelmina, d. v. H. Kra mer en J. van den Heuvel. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 10 Jan. 1.83 M. boven 0. 1.59 rteiitiëa. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dailk. voor de vele bewijzen van oprechte deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen inniggeliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdboeder, JAN COR- NELIS ZWETS. Tegen April of Mei a.s. gevraagd een kunnende melken enz. Tegen kost, inwo ning en loon naar bekwaamheid bij G. VAN DER STELT, Nieuwendijk. Rotterdam Te Rotterdam wordt in een klein bur gergezin, voor direct een nette gevraagd. Adres T. Westenborg, Maaskade O.Z. No. 76, Rotterdam. Wegens ziekte der tegenwoordige gevraagd een flinke om direct in dienst te treden. Adres Hotel „Concordia", Heusden. Notaris RIETRA te Dussen, zal aldaar bij HEESSELS, Zaterdag 19 Januari 1909, voorm. 11 uur precies, publiek verkoopen 51 KANADA's, staande te Dassen bij 't Kasteel, waaronder van 2.60 M. enz. omtrek en bizonder lang, in perceelen en in massa. Betaaldag 1 Juli 1907, mits soliede borgen. Handel in: Traag prijsopgave. i Aanbevelend, a «T. Büller, k METSELAAR, i f Hoogstraat, 00RINCHEM. Door BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Werkendamzal op 19 «Ia- iinari, des voormiddags elf uur worden aanbesteed A. Het bouwen van een lokaal aan de school in den Biesbosch. Aanwijzing op 16 Januari, des voormid dags 10 ure. Bestek met teekening te verkrijgen ad. f 1.op de Gemeente-Secretarie. B. Het leveren van schoolmeubelen voor genoemd lokaal. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing op de Gemeente-Secretarie. Inlichtingen te bekomen bij den Gemeen te-Architect, aldaar. Het Bestuur HEUSDEN, 12 Jan. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.0S tot f 1.24. Eieren van 6 tot - ct. Granen. Tarwe t 7.00 a 7.B0, Rogge B.C «ƒ5.50, Gent f 5.0'a f 5.50 Haver f 8.80 af 4. 0, Kool taad fRaapkoeken f af Lijnkoeken t »f Tlf.SOOTJf.ff, 8 Jan. D* prijs /Lr Boter wv /1.19 te>t f\ ?0 per Kil'. tenorvnerd 439 Kiln'» DÜSSEN. 10 Jan. De prijt der boter wat heden van f 1.' 4 a f 1 28. Aanvoer 161 K G. Zetting 1.20. Eieren f 1.80 de 26 ttukt. LAND FAN ALTENA. 11 Jan. Aardappelen. Vroege f f Blauwe ƒ1.50 a f 1.65; Zeeuwen, f 1.60 k f 17, Jammen f if.. Gooi \e qual. f 11 i f 13.00 ie qual. (voor de pert) f 10 h n.OO, Klavtrhooi f 11.- if 14.00, Wit itroo f 9 a f 1 Geel dito i f -■ Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 i 42 ets. zwaardere 42 a si etBoter f 1.30 a 1.40 per K.G, Ei ren l.S'i 2/15 per 26. WAALWIJK, 11 Jan. Men besteedde voor Kalfkoeien golden f 1 0 a f 26 dito. Vaarzen f .6' a 19^, Weibeesten f a Aangevoerd weilammeren ran f a f Jonge varkens aange voerd 6 stuks van f ".''0 af 1 .0 Ter botermarkt of geslagen en verkocht 1008 KG. van f 1 '1 af 1.19. Keren f 6 0 a f 7 50 per 10 stuks GENDEREN Staat der uitbetaling van 24 Dec tot 5 Jan der Coöp Zuivelfabriek ,Op Hoop vat Zegen alhier: Hoogste prijs f 6.85, laagste f 5.25 per l"1' Liter. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarweƒ6,5 af 7.7 Haverƒ3.25 af 3,60. Garst f 4.25 aft.» per H.L\ Boter f 0. 7 a f 0.7 1 per half K G. Eieren .3 af.. 7 per 26 stuks, Biggen f 6,25 a f 9.50, Konijnen f .75 a f 1.60, Kippen f a f - per stuk 11 Mede namens wederzijdsche familie, de Wed. J. C. ZWETSVermeulen. Werkendam, 11 Jan. 1907.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2