Mien tbode, Dienstbode, hoslgmf/ers 10 4. C. m der Steenhoven, OÉrliie Laiiw Merii-M| DRACHEN-QUELLE AGENTEN gevraagd. MAAGKRAMPEN. Van Gods Liefde, Gods Zorg en Gods Woord. NATUUR BRONWATER het aangenaam en opwekkend Tafelwater:tevens heilzaam voor lever-en maagziekten [kost per^literflesch15cënt Goud, Zilver en Uurwerken, Indertijd trachtte hij te Amsterdam zich in de arbeidersbeweging te werpen en de werkliedenverenigingen gunstig voor zich te stemmen, wat hem niet gelukte. Door den directeur der posterijen en telegrafie is een circulaire verzonden aan de inspecteurs, directeuren en be heerders bij de posterijen, waarin wordt bevolen nauwkeuriger toe te zien op de juiste uitbetaling der bedragan van postwissels. In deze circulaire wordt medegedeeld, dat het aantal postwissel- vervaïschingen in den laatsten tijd zeer toeneemt, dat vooral de onderdeelen der postwisselb« dragen herhaaldelijk wor den vervalscht. Reuter seinde Maandag uit St. Mo- ritz, dat graaf Van Bylandt, uit Den Haag, aldaar bij een priksleewedstrijd op het ijs gedood is door de grove on achtzaamheid van een werkman. Deze heeft een plank op de baan laten lig gen, waar de heer Van Bylandt tegen aanbotste. Hij werd vreeselijk gewond, en scheen op slag gedood te zijn. Omtrent het verongelukken van den graaf vinden we nader vermeld, dat het ongeluk plaats had op de Chresta- tobogganbaan, waar de graaf zich ging oefenen voor een wedstrijd op 2 Mairt. Hij moet toen hij tegen de door werk lieden op de baan vergeten plank botste, een snelheid hebben gehad van onge veer 64 kilometer in 't uur. De heer Van Bylandt bezocht al een jaar of twaalf 's winters geregeld St. Moritz, waar hij bij de Engelsche kolonie zeer gezien was. Hij was een vermaard sleedjevaarder, de vorige week nog kwam hij als nommer vier aan in den wed strijd om den Aschbourne-beker. Het is het tweede noodlottige onge luk, dat er dezen winter op de Chresta- baan is gebeurdden lilden Januari heeft de Engelsche kapitein Pennell er den dood gevonden. Overigens zijn er in de 23 iaar dat de baan bestaat, geen ernstige ongelukken voorgekomen. Eenige spelende knapen ontdekten op het Paardeveld te Utrecht achter een boom nabij een der molens verbor gen een tamelijk zwaar pakje. Bij nader onderzoek bleek het een in bruin pa pier gewi rkeld lijkje van een pasgeboren kind te zijn. Het verkeerde reeds in staat van ontbinding. Door een der nieuwsgierigen is het aan het hoofd bureau van politie gedeponeerd. Hoe het lijkje op die plaats komt, is nog niet uitgemaakt. Men schrijft uit Deventer: Aan de miliciens lichting 1905 van het 4e reg. huzaren alhier in garnizoen is thans bekend gemaakt, dat zij met 1 Maart a.s. niet in het genot van tij delijk verlof zullen worden gesteldal- zoo het blijvend gedeelte der cavalerie blijft. Uit 's Hertogenrath wordt aan het Berl. Tageblatt geseind, dat in het Nederlandsche steenkolendistrict de hersenvlies-ruggemergontsteking begint te heerschen. In de laatste dagen zou den er verschillende gevallen met doo- delijken afloop zijn voorgekomen. Naar de gevangenis te Assen is over gebracht de gepensioneerde adjudant onderofficier van het Indische leger A. F. N. aldaar, in verband met een binnenbrandje, dat Zondagavond onder verdachte omstandigheden te zijnen huize heeft plaats gehad. Maandagmiddag tegen vier uur had te Westzaau een ernstig ongeluk plaats. Twee werklieden waren aan het rijks magazijn van schietkatoen aldaar bezig met het dichtsoldeeren van een kist, toen plofseling de inhoud van deze kist ontplofte. Beide werklieden werden ern stig gewond. Te Ossendrecht (N.-Br.) is van den heer Ch. Ph. eene kudde van 150 scha pen, die op de schorren graasden, door het water overvallen. Alle zijn ver dronken. De 45-jarige arbeider W., die Woens dag op de steenfabriek de Muggewaard te Rheden bij het afgraven van grond door een losrakende bevroren aardmassa bedolven werd, waardoor zijn beide beenen gekwetst werden, is thans over leden. De desertie van Hollandsche huzaren uit Venlo neemt naar uit Gladbach gemeld wordt weder een grooten omvang aan. Zondag verwisselden in een herberg te Lobberich weer vier huzaren van kleeding. Naar aanleiding hiervan deelt het Yenl. Nwbl. na ingewonnen informatie mede, dat dit bericht schromelijk over drijft. Wel hebben een viertal een uit stapje gemaakt naar het naburige Lob berich, doch drie hunner keerden terug zoodat er slechts één deserteerde. I)e 19-jarige J. v. d. B., te Gestel, die een klein zweertje op het hoofd, had, krabde dit bij het kammen met een ijzeren kam open en lette daar niet verder op. Zijn hoofd zwol op, zoodat hij in het Liefdehuis moest worden opgenomen, en thans aan bloedvergif tiging is overleden. Ambacht een jongen van ongeveer 17 jaar met een slee wat op het ijs gaan rijden, waarbij bij zich voortduwde met z. g. prikkers, houten stokken met een ijzeren punt. Later liet hij zich met zijn sleetje van den dijk glijden op het ijs in de aangrenzende sloot. Hierbij had hij de prikkers niet noodig en deze legde hij zoo lang op het ijs. Toen van den dijk glijdende, komt het sleetje in aanraking met een der prikkers, die met de ijzeren punt naar boven opwipt en den jongen den buik openscheurt. Door den geneesheer van het dorp voorloopig verbonden werd de jongen later naai het Ziekenhuis te Dordrecht overge bracht, waar hij kort daarop overleed. Men meldt uit Osdorp (gem. Sloten): Zaterdagmorgen werd alhier door 2 messteken in de hals levensgevaarlijk verwond de veehouder Does, een 69-jarig man. Aangehouden is als dader de boe renknecht T. aldaar. Hij is ter beschik king gesteld van de justitie te Amster dam. De gearresteerde is een zeer berucht persoon, die vermoedelijk den manslag beging voor diefstal; hij blijft ontken nen, doch is ter plaatse gezien, terwijl zijn kleederen met bloed besmet waren. Men meldt uit Vlaardingen: Maandagmiddag is in de Nieuwe Maas in de nabijheid van het havenhoofd alhier tusschen de roode ton en het noordguil gezonken een Westlandsche schuit. De schipper J. Oosterlee, thuis- behoorende te Maasland en zijn broer, die zich zwemmende trachtten te red den, werden dadelijk door eene sleep boot, die in de nabijheid was, opgeno men, terwijl een kleine jongen, die mede aan boord was, in een kruiwagen zich drijvende hield en na tien minu ten zoo rondgedreven te hebben door diezelfde sleepboot in bewusteloozen toestand opgepikt en te Vlaardingen aan wal gebracht werd, waar het mocht gelukken spoedig de levensgeesten op te wekken. Zondagavond speelde de 13-jarige jon gen van den landbouwer J. Oosting te Weerdingerveen met een geladen ge weer; plotseling ging het schot af en trof den knaap in den hals. De kogel doorboorde den halsslagader en weldra was de jongen een lijk. In het Oldambt (Gr.) heerscht sinds eenige dagen weder een onrustige geest, vooral te Beerta, evenals in 1893. Er wordt weer kabaal gemaakt, gestolen en zelfs getracht brand te stichten. Zaterdagavond werd bij den landbou wer H. E. Dijkema het privaat vol stroo gestopt en daarna in brand gestoken. Gelukkig werd het tijdig ontdekt. Bij L. P. Dijkema, een broeder van den eersten, verbrandde onder dezelfdo omstandigheden een hoop boonenstroo bij de schuur. Zaterdag is te Scheveningen uit zee aan land gespoeld het lijk van een vrouw. De „Sch. Crt." deelt thans mede, dat het lijk is herkend als te zijn van de sedert 1 Januari j.l. te Schiedam ver miste Elisabeth Groenendael. De ge heimzinnige verdwijning is dus thans opgelost. Te Rotterdam heeft sedert Vrijdag middag de ongehuwde vrouw F. D., wonende Anna Mariastraat, haar woning verlaten en daarin haar vijf kinderen, waarvan het oudste 12 en het jongste 4 jaar is, onverzorgd achtergelaten. De ontaarde moeder heeft voor het vertrek het grootste gedeelte der meubelen, alsmede het bed te gelde gemaakt. De buren hebben zich voorloopig met de verzorging der kinderen belast. Dicht bij den havenmond te Edam is Zondag door een visschei W. Ver hagen het lijk gevonden van het 11- jange meisje, dat eenige dagen geleden met nog eenige ^andere kinderen speel de op een ijsschol en verdronk. Een nieuwe dievenstreek. Bij den heer B., coiffeur in de Molenstraat te 's-Gra- venhage kwam gisteren een man om de wasch te halen. Denkende met een van de knechts der gewone waschin- richting te doen te hebben werd de wasch die uit den aard der zaak in ver band met het sch eersalon geen kleine is, medegegeven. Slechts een oogenblik later kwam echter de wagen van de waschinrichting zelf en toen bleek na tuurlijk direct dat men met een bru tale gauwdievenstreek te doen had. Te 's-Gravenhage hebben Zaterdag een tweetal keurmeester een in 't be lang der volksgezondheid zeer belang rijke aanhouding van een voor de con sumptie uiterst nadeelig „zootje" be werkstelligd. Zij deden een inval in een soort worst makerij aan het einde 'der Hoefkade, waar zij het geluk hadden in beslag te nemen 37 Amerikaansche hammen, groo- te partijen rookvleesch en worst en vet een en ander verkeerende in liederlijken staat van ontbinding. De keurmeesters stonden zelf versteld van den schandelijken toestand, dien zij daar aantroffen, ook wat betreft de gereedschappen, dienende tot bereiding van al dat lekkers. den 75-jarigen L. d. B., te 't Meer, bij Heerenveen, even naar den winkel was, is d. B., die bij de kachel zat, welke met houtspaanders gestookt werd, in brand geraakt. Toen de vrouw terug keerde was de kamer vol rook, de man lag, met brandwonden overdekt, op den vloer. Buren ijlden toe, de brand werd gebluscht; de B. bleek reeds overleden te zijn. Uit Groningen meldt men De politie heeft Maandag aangehou den D. en zijn vrouw, wegens het uitge ven van valsch geld, dat in den laatsten tijd hier veel in omloop werd gebracht. Niet onwaarschijnlijk zijn deze menschen eveneens de makers dier munt. Mevrouw Céline Botermann, wonende te Dendermonde, 42, St. Rochstraat, schrijft ons ..Ik dank u voor den goeden uitslag dien ik heb verkregen door de behandeling met de Pink Pillen. Sedert langen tijd leed ik zeer dikwijls aan de maag. Na mijne maal tijden ondervond ik zeer hevige maagkram pen, dikwijls gevolgd door brakingen, die mij het leven ondragelijk maakten. 21& Op de Dommel te 's-Bosch zijn Zater dagmiddag drie jongens, twee broertjes en een vriendje, waarvan de oudste elf jaar telt, door het ijs gezakt en verdron ken. Een heer, die op het hulpgeroep was toegesneld, haalde alle drie dren kelingen op den wal, maar ofschoon geruimen tijd werd beproefd de levens geesten op te wekken, moest een dokter eindigen met den dood van alle drie te constateeren. Men meldt uit Steenbergen: Het was aan de politie alhier, ondanks ijverige nasporingen niet mogen geluk ken eenig licht te brengen in het ge beurde op Dinsdagnacht j.l., toen een zekere PI. met twee messteken zwaar gewond, bewusteloos door bloedverlies, werd gevonden. Thans moet hij, nu hij weer tot bewustzijn is gekomen, bekend hebben, de daa 1 zelf te hebben verricht en in dronkenschap gehandeld te heb ben. De eene steek was in den buik en de andere in de borst, in de richting van het hartdeze laatste was levens- govaailijk en had eene long geraakt; het onmiddellijk-levensgevaar schijnt thans geweken te zijn. Vier jongetjes, die zich na schooltijd te Cappelle a/d. IJssel op het ijs gewaagd hadden, zijn nabij de heul daardoor gezakt en verdronken. Naar we vernemen, worden in den loop der volgende maand de gebr. De Bie, indertijd veroordeeld tot 15 jaren tuchthuisstraf wegens deelname aan den moord op den wachtmeester Hoek man te Osch gepleegd, voorwaardelijk uit de gevangenis ontslagen. Ook de levenslange gevangennisstraf van den als dader van dezen moord veroordeelden Van Gelderen moet in een gevangenisstraf van 20 jaar ver anderd zijn. Er moet te Amsterdam of in de buurt der hoofdstad een bende valsche mun ters aan het werk zijn, die vooral slacht offers maakt onder de tramconducteurs. Toen Maandagavond door de con ducteurs werd afgerekend, bleken er niet minder dan 14 valsche kwartjes en 2 valsche rijkdaalders te zijn ont vangen. De muntstukken waren van lood gemaakt. De kwartjes droegen den beeldenaar van Koningin Wilhelmina met verschillende jaartallende jaartallen, 1901, 1902 en 1903. De rijksdaalders hadden het jaartal 1878, met den beel denaar van Koning Willem III. De valsche munt is bij de politie gedepo neerd, die een scherp onderzoek zal instellen. In de steenhouwerij van den heer H. Timmerman, in de Benthurierstraat te Rotterdam is door het omvallen van een twintigtal marmeren platen tot een totaal gewicht van 10.000 kilo de twintigjarige zoon Boudewijn doodge drukt, terwijl een knecht kwetsuren bekwam. In een Friesch dorpje is overleden een broeder en zuster, die een groot vermogen nalieten. Nadere familieleden dan halve neven en nichten zijn er niet, waaronder tal van „kleine luyden". Een testament is er niet en neven en nichten dachten te erven. De notaris oordeelt dat de wet dit verbiedtde erfgenamen gaan nu bij een jurist raad inwinnen. Men meldt uit Krommenie aan de „O. H. Ct.": Gedurende de laatste dagen kwamen te Marken-binnen eenige verdachte ziek tegevallen voor. Tep huize van den heer H. Noon, zijn diens echtgenoote en knecht reeds overleden, terwijl de verpleegster even eens ziek ligt. Naar men uit vertrouw bare bron verzekert, moet men hier te doen hebben met hersenvlies-ontsteking. Afloop Aanbestedingen. Tijdens de laatste vorst zou te H. I. Terwijl Zaterdagavond de vrouw van Welkvoedsel voor Kinderen enZiek en Mevr. CELINE BOTERMAN. (Cl. Théo Tecqmenne). Ik had veel geneesmiddelen gebruikt, maar geen er van kon mij een goede spijs vertering weergeven. De Pink Pillen hebben mij eindelijk een goede spijsvertering ge geven. Ik beken dat zij mij volmaakt ge nezen hebben". De Pink Pillen genezen de slechte maag door dat zij haar de kracht geven op nor male wijze te werken. De maag werkt niet normaal wanneer het bloed arm is en de weefsels van de maag slechts bloed ontvan gen van onvoldoende levenskracht. De Pink Pillen geven bloed. Zij genezen de maag kwalen op dezelfde wijze als zij de bloed armoede, de bleekzucht en algemeene ver zwakking genezen, dat wil zeggen door aan het organisme te verzekeren wat er aan ontbreekt. De Pink Pillen zijn ook een uitnemend versterkingsmiddel van het zenuwstelsel en zeer aanbevolen tegen neurasthenie in al hare vormen,St. Vitus-dans en zenuwzwakte. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ilarklheplchiei». Met MEI of eerder te GORCUM ge vraagd een nette die goed kan koken en werken, loon f100 en f 26 waschgeld en een die goed kan werken, naaien, mazen, linnen- stoppen en tafeldienen en genegen is be hulpzaam te zijn bij de verzorging van drie schoolgaande meisjes, loon f 90, f 26 waschgeld. Br, fr. No. 50, Boekhandel SCHOLTEN, Gorinchem. gevraagd, niet beneden 20 jaar, bij A. DE ROON, Caféhouder, Boven-Har- dinxveld. Bij L. J. VEERMAN te Heusden ia verschenen Een drietal Preeken van M. LINDENB0RN, Na ontvangst van het bedrag wordt dit werkje franco per post toegezonden. Zij, die localiteit beschikbaar hebben voor en anderen, die te huur hebben, worden verzocht zich aan te melden op het Kantoor van de Scheepswerf alhier. Mej. Burgje van Leening, 's-Gravendeel Den Heer C. H. Haspels, Rotterdam; Mevr. P. Muller, Rotterd im Mevr. G. Brouwer, Den Haag; Den Heer L. Prins, Den Haag; Mej. Anna Telgen, Deventer; Mevr. P. de Vries, Haarlem; Den Heer K. Bakker, Utrecht; Mevr. J. G. ter Heide, Amsterdam; Mej. J. C. Bekking, Amsterdam; als inzenders of -sters der meeste sluit- etiquets van de pakjes „•■EiOEW' a 6 cents, merk „DE KRATER" uit Amersfoort. Van 110 Februari 1908 opnieuw toezending; bewaart dus de sluitetiquets! I I „GLOED" is voor winter, zomer, voor- en najaar voor allerlei verwarming je ideaal! Oudheusdensche Poort, HEUSDEN, Mr. KLEERMAKER. Waterhoogte Maastricht (brug) 18 Febr. 0.44 M. boven 0. 19 1.06 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 16 Febr. 1.44 17 1.61 18 1.51 19 1.63 M. 0.92 M. 1.19 1.30 1.07 N.A.P. Vraagt Prijsopgaaf s.v.p. Verkri|g3»aar Ie Heusden bfj ADR. SPIERENBURGH, Een sedert een geruim aantal jaren met het grootste succes werkende Maatschappij vraagt AGENTEN voor den verkoop van op wekelijksche afbetaling. Alleen zij komen in aanmerking, die bewijzen van net- en eerlijkheid kunnen overleggen. Br. fr. onder letter S. K. M., a. h. Algem. Adv.-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. verzekert uitsluitend personen, werkzaam in den Landbouw of aanverwante bedrijven tegen de geldelijke gevolgen van Ongevallen. Vertegenwoordigers gevraagd met relatiën onder werkgevers in bovenbedoelde bedrijven. Zich te wenden tot de Directie te Zwolle. ^noon 15 Febr. Het bestuur van den polder Ond-Noord- beveland te Colijnsplaat, lo. het verhoogen ran den zee dijk van genoemden polder. Minste inschrijver A. Verburg, aldaar, voor f5479. 2o. Het maken van een gemetselden keermuur- pinanten-pijler en dorpels met hardsteenen sponningstqleB, het leveren van eikenhouten schotbalken enz., aan den zeedijk van den Oud-Noord-Bevelandpolder, tusschen dijkpalen 42—44. Minste inschrijver J. Harincman, aldaar, voor f1290. ff ER KES DA il. De xettmg der boter is d-te week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 ct'. per half kilo. Eieren ƒ1.10 de 26 stuks. ALMKKRK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0,60 in de winkels dus f 0.65 per h. kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. ciORl V O1118 Febr. Op de veemarkt 'earen h. 'mi aangevoerd 178 runderen en 7 nuchtere kalveren, waarvan de prig ten wat r alt ~'cti Zware kalf kotten f 200 a 310 kalf~x.rr.rt»* f 40 210, melkkoeien f 180 n 220 twee-en-halfjarige ossen f f anderhalf-range f 90 12H, vaat- a 100 a 130, pinken f 60 a 90 gras rad* f 2S 50 nuchtere kalveren f 10 a 18 schapen f d f -,lammeren f il ver <iw Hgter f 9.60 a 0.70 per half kilo, neren f 1 11' f 1.20 oer SS ttuki, ktppen f 0.80 a 1 10 oer ttu rtange- oer» 10 vette varkens. x»> 20 2 eent elf kilo, 342 tanen f 6 12 oer tuk. Op d« graanmarkt besteedde men voor: Kistar f 8.0 a 8.15. Roode dito 7.35 a 7.45, Witte "ito 7.60 7 70 Inl. rogge f 5.10 a 5 29, buiteul. d o f 5.00 1 5.15, Gerst 4.70 k 4.80, haver 3 60 3.70, duivenboonen 7.40 k 7.50 blauwe erwten f kmaia 75 pd. 4.75, a 4.85, alles naar kwalitfc' on per heetoliter verhandeld. 11 a JJiM 18 19 Feb". Op ie v-emarkt wa en aangevoerd 1207 relt- ru-deren, i.039 magere art 1153 vette en gras -ren 653 ureter Katv-r --1 159 'thapen of lammeren, 119 var een, 165 vg-n 2 bakhe 1 geiten37 paarden, 0 veulens. ezels. De vrij ten waren als volgt t runderen 1. <7 u-u 76 eent ie qual. 52 eent; natveren l» at 115 te qual. 78 eent; schapen O qual. 66 eent, te sua 50 ct.; varkens 4 d 46 et,, licht soort 43 ii 45 alles per kilo. Zeeuwsche eieren f 5.00 d 5,20 Overmaastche aiU 5.30 d f 5.50 de 100 stuks- Op de bot-rmarkt werden aangevo-rd 8 4'8 en 24 6 ton, en 274 stukken a A. kilo prijs lo qual. J 63 it qual. 60 Ze qual. 58 i—r halt kilo 75 o 80 ets. BOITKM.BJ.H, 18 Febr l'arwe. Jarige, puike f 9 25 ct f 9.50. Per 100 kilo f - (,ana far- - -.— a -. Rogge De ite 5,10 - 5 60. go tt en mindere f a Gerst. Winter f a Zomer f d f Chevalier 8 00 8.50 Haver 7.50 a 7.60. Boonen. Bruint. B b 'ti quat f 7. d ƒ9.aoede *n mindere soort f Witt- f 15 16 V.rwten Kool f Hts a 8 25. Ned. Herv. Predikant te Babyloniënbroek. Prijs 35 eent. Het beste en goedkoopste adres voor Heeren Fietsrijders worden in 't bijzonder attent gemaakt op mijne waterdichte stoften, zeer geschikt voor Capes en Overjassen. Stalen van alle STOFFEN verkrijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3