Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Boramelerwaard. TMÜCHTBOOMBH, publiek verpachten: Mei. E SCHOLTEH, Stoomdrukkerij L. J. VEERMAN, Heusden, 25 Rouwbrieven bedrukt vanaf f 1.50. publiek verpachten llesdiilderde Linnenkasten en Tafels, W. 1. I V\ 1)E£It 1IO W, NEELMEIJER Co., Vloeibare Gom en Zegellak. Door uitbreiding on aalsen Aangeboden Atelier voor fttople Notaris RIETRA te Dossen, Voor MjjMtzet en le Ltiiermanfl Notaris RIETRA te Dissen, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2015. Zaterdag 10 Haart. 1007. EUGENE DE JONG, Botermarkt O 69 en 70, voor elke 25 meer f 0.50. Eigen gemaakt werk. Arkelstraat 2021, GORCUM. Koninklijke Nederlandsche Kabinet Inkt-Fabriek, Schrijf- Copieer- Gekleurde- en Stempel- Inkten. L. J. VEERnflAN te Heusden. LM,ID VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77j ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Verschillende correspondenten te Pe tersburg maken melding van het ge rucht, dat een nieuw staatsgreep tegen Finland op handen is. Volgens dien der Tribune is, naar het gerucht wil, het keizerlijke besluit reeds geteekend, waarbij grootvorst Nikolaas Nikolaje- witsj benoemd wordt tot opperbevelheb ber over alle troepen des rijks en hem bevolen wordt den 28en dezer Finland te bezetten. Kort te voren zal daar de verkiezing onder het nieuwe stemrecht gehouden worden. Maandagnacht gingen de slotenmaker Fritz Gringer, de bakker Alfred Knapp en het door beiden beminde dienstmeis je Elfrieda Slack van een danspartij te Breslau huiswaarts. Geen van beiden wilde afstand van het meisje do<n, en zijzelve wist ook niet te kiezen. In dien wanhopigen toestand hebben zij toen alle drie met een en dezelfde revolver zelfmoord gepleegd. Dinsdagmiddag, even voor sluitings tijd kwamen 5 of 6 man de Zuid-Afri- kaansche tentoonstelling te Londen bin nen en gingen toen uit elkaar. Terwijl de handlangers de aandacht van wakers en politie afleiden, greep een 'n glazen doos, klompen goud bevattende, borg die onder zijn jas en vluchtte door een achteruitgang. Het gestolen goud wordt op een waar de van ruim negentienduizend gulden geschat en was de eerste vondst van goud van Betsjoeanaland. Van den dief geen spoor. Ernstige overstroomingen hebben in West-Pennsylvania en West-Virginia vele steden overstroomd. De Monoga- hela-vallei en kolenmijnen staan onder water. Duizenden mijnwerkers zijn werkloos. Er zijn een aantal dooden. Deze over strooming dreigt de noodlottige over strooming van 1881 te overtreffen. Volgens de laatste berichten is de overstrooming geëindigd. De aangerichte schade wordt geschat op 10,000,000 dollars. Honderdduizend man zijn door den watersnood werkeloos gemaakt. Er zijn 14 personen omgekomen. Alle publieke diensten zijn in de war. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is het Italiaansche stadje Bor- sano, in de provincie Milaan, door brand geheel vernield. De brand ontstond in een hooiberg en sloeg van daar over op boeren- en arbeiderswoningen. Aanstonds luidde men de stormklok, de arbeiders der vier in het stadje gevestigde katoen- fabrieken verlieten zoo spoedig moge lijk hun werk om te redden, wat er te redden was, maar wegens gebrek aan water was alles tevergeefsch. Tegen middernacht waren reeds 80 huizen verbrand. Eerst om half drie kwamen uit Gallarate, Busto en Legnano met extratreinen soldaten en brandweer met stoomspuiten aan. Inmiddels was een hevige storm opgestoken, die de vlam men van huis tot huis joeg. Weldra lagen weer tien huizen in puin en stonden de vier katoenfabrieken in lichtelaai. De soldaten probeerden, daar er in Borsano geen water genoeg was voor de spuiten, met slangen en buizen een waterleiding met de op vier K.M. gelegen stad Busto tot stand te brengen, maar het materieel schoot te kort. Om 5 uur des morgens brandden alle gebouwen met uitzondering van de kerk. Tweeduizend menschen zijn dakloos Volgens de laatste berichten is het ongeluk met de Iéna te Toulon, toch nog meegevallen. Het aantal dooden is onder de 120toch nog erg, maar niet zoo als de eerste berichten het aangaven. Later is gebleken, dat tijdens het ongeluk velen van de bemanning niet aan boord waren. Het ergst zijn de machinisten en stokers getroffen 48 machinisten «n 32 stokers hebben het leven verloren. In het gasthuis liggen 35 gewonden; onder hen zijn drie officieren. Ook de schade aan het schip valt mee. Het voorstuk is geheel ongedeerd. Ook het pantsergordel, de schroeven en het stuur schijnen niet geleden te hebben. Aan het achterschip is er een geweldige scheur in de romp. Daardoor hebben de gassen een uitweg gevonden gelukkig, want anders was de verwoes ting nog grooter geweest. In de prefectuur te Toulon is een geheime bijeenkomst gehouden, waar aan de minister van marine, generaal Gosnot, directeur van de marine-artil lerie, de ingenieur Viel, uitvinder van het B-kruit, admiraals en verscheidene chefs van den staf deelnamen. Men vermoedt, dat tot die bespreking aan leiding heeft gegeven de omstandigheid dat het in zijn geheel gebleven voor schip van de Iéna nog schietvoorraad bevat, die zonder twijfel den schok van de ontploffing in het achterschip heeft opgevangen en dat het gevaarlijk is de gevulde granaten daar langer te laten, maar het is eveneens gevaarlijk ze te verwijderen. Te Lods in Polen is de toestand zeer gespannen. De uitgesloten werklieden lijden honger en gebrek met hun gezinnen, zoo zelfs, dat er telkens per sonen op straat van uitputting neervallen die dan door de ambulance verzorgd worden, en toch heeft de sociaaldemo cratische metaalbewerkersbond gewei gerd de onvoorwaardelijke hervatting van den arbeid toe te staan. Onder- tusschen treden de soldaten, uit wraak zucht over de daden der terrorristen, met geweerkolf en knoet op tegenover de vreedzame wandelaars. De politie heeft bij een huiszoeking een berg plaats ontdekt van bommen, revolvers en geweren. Een onderwijzer van Dordrecht had te Antwerpen, aldus meldt het „Hbl. van Antw." kennis gemaakt met twee Brusselsche nachtvorstinnen. Zij hebben hem di9 kennismaking duur doen be talen. Hij bood beiden de gastvrijheid aan in een hotel, maar miste daags na dien, met de beide gezellinnen ook zijn horloge, ketting en 2000 franks. Een kortsluiting op den ondergrond- schen spoorweg te Parijs bracht eergis teren een paniek teweeg onder 150 men schen die aan het station Villiers stonden te wachten. Aan den ingang van den tunnel zagen zij plotseling vlammen uitslaan en een dikke rook vulde het station. Vergeefs trachtten de beambten het publiek gerust te stellen. Het stati on moest toen ontruimd worden. sloten een groot kolonisatieplan ten uitvoer te leggen aan de kust van den Stillen Oceaan in het Verre Oosten. In den loop van dit jaar gaan daar 200,000 landverhuizers heeneen groot deel daarvan krijgt grond aan de kust tus- schen St. Olga's-baai en de Castries- baai. Bij de keuze der gezinnen, die naar het Verre Oosten worden gezonden, zal de voorkeur worden gegeven aan ionggehuwde lieden, waarvan de man zijn militairen dienst heeft vervuld en voorts aan kozakken. Er moeten onlangs nieuwe goudaders in Portugeesch Oost-Afrika ontdekt zijn. De gouverneur van het Portugeesch district Beira heeft naar Lissabon ge meld, dat er in 't naburige Manica-dis- trict, grenzende aan Rhodesia, nieuwe rijke vindplaatsen van goud ontdekt zijn. Reeds jaren lang worden er in het Manica-district goudmijnen geëxploi teerd, o. a. door de Zambesia-Exploring- Cy. De thans gedane vondst schijnt eveDwel van bijzondere beteekenis te zijn. Uit een stuk grond van 25 vierk. M. oppervlakte werd 2700 gram goud gewonnen. Ook werden er goudklompjes gevonden van meer dan 130 gram ge wicht. Bij het Engelsche Lagerhuis is het wetsontwerp ingekomen, betreffende het graven van een tunnel onder het En gelsche Kanaal. Ook te Parijs komen thans eenige gevallen van pokken voor. Men maakt zich zeer ongerust over het gevaar voor uitbreiding. Volgens berichten uit Sarajevo valt in geheel West-Bosnië een ongelooflijke hoeveelheid sneeuw, die op sommige plaatsen vijf meter hoog ligt.'t Verkeer is met levensgevaar verbonden en dus bijna overal gestaakt. De straten en spoorlijnen zullen minstens 14 dagen onbruikbaar zijn. De Russische regeering heeft be* Blijkens een te Weenen ontvangen bericht uit Teheran is, na het over- lijden van den vorigen Sjah, een inven taris opgemaakt van de edelgesteenten, in de schatkamer aanwezig. Het bleek dat aan kostbare steenen voorhanden was voor een waarde van ca. 120,000,000 gulden. In de oude kroon van de Per zische dynastie is een robijn gevat, die de grootte heeft van een kippenei. Dan is er een gordel, die letterlijk bezaaid is met diamanten, van welke de ge- zamelijke waarde verscheidene millioe- nen bedrargt. Een zwaard met scheede, welke laatste met diamanten is bezet ver tegenwoordigt een waarde van 3,000,000 gulden. Een der merkwaardigste voorwerpen in deze verzameling is een blok barn steen van 400 kub. duim, dat, naar de legende wil, in de dagen van Moham med uit den Hemel is komen vallen. Uit Petersburg wordt dd. 15 dezer gemeld Er heeft vannacht een ontploffing plaats gehad, die het plafond der Doe- j ma-zaal naar beneden heeft doen ko men. Men weet nog niet den omvang dos onbeils. De ontploffing is naar men vermoedt het werk der reactionairen. Volgens een bericht uit Kaapstad zijn de doodvonnissen van Retief en Potgieter wegens het deelnemen aan den rooftocht van Ferreira, veranderd in 15 jaren dwangarbeid, terwijl de doodvonnissen van Piet Ferreira, John Ferreira en Jooste zijn gewijzigd in le venslange tuchthuisstraf. Te Humbeek, in Belgisch Brabant, heeft een 32-jarig daglooner in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn vader, die hem om zijn slecht gedrag wilde onterven, en zijne 30 jarige zus ter, die haren vader te hulp kwam, met een revolver aangevallen. De man is doodelijk, het meisje gevaarlijk ge kwetst. De kindsche moeder zag het vreeselijke schouwspel met luid gelach aan. De zoon is in hechtenis genomen. Te Mittholz bij Kandergrund in het kanton Bern, is de bekende Mittholz- lawine naar beneden gekomen dit jaar buitengewoon groot. De weg is over een afstand van ongeveer 200 meter 20 meter hoog niet sneeuw, bergpuin, enz. bedekt. In Noord-Tyrol is nogal meer sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen bestaat door de ontzaglijke sneeuwmassa groot gevaar voor lawines. De Hoch-Finster- münzstrasse is door lawines onbruik baar geworden. Te St. Ingbert, in het Westen van Duitschland, zijn de scholen, wegens de daar heerschende hersenvlies-rugge- merg-ontsteking gesloten. een party waaronder hoog- en halfstam Pyramiden en Leiboomen, Bessenstruiken, Bloemheesters, Struik-stam- en Treurrozen, vaste Planten, Dahlia- en Begoniabollen enz. Prijzen zoo billijk mogelijk. H. VAN DONKELAAR, Werkendam. Hinthamerstraat A 30, 's-ItOSCll. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit inPlatina Portretten. A tistieke afwerking Goedkoopste prijzen. Let s.r.p. op adres: Hinthamerstraat A 30. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. Zoo even verscheen: Burgerlijke Ambtenaren Weduwen en Weezen, IV L. RE1IVEC4M1', Prfjs: 35 Cent. Te bekomen bij iederen boekhandelaar en tegen postwissel bij den Uitgever B. D. K. BUSÉ, te Hardinxveld. t zal te DUSSEN, a. d. Baan bij Huigen, 3tt Haart 1907, v.m. 10 ure precies, Circa 35 hectaren Wei- en Hooi land, onder Dussen, Meeuwen, Hill en Emmikhoven, in 20 perc. Breeder bij biljetten omschreven. HEUSDEN. Agentesse Bruuing li ühren, Amsterdam. Groote Collectie STALEN voor Costumes, Mantels, Blouses enz. Eigengemaakte Dames- en Heeren Ondergoederen. BONTWERKEN. Vitrages, Ondergordijnen en Franjes. Lancaster in rood, wit en blauw. Linnen Loopers, Tafelkleeden, Bed spreien enz. het adres. De Stalen-Collectie wordt op aan vraag gaarne ter inzage gezonden en alle inlichtingen verstrekt. NEEMT EEN PROEENAME s. v. p. Alom verkrijgbaar. CL3 a £3 15 cent per Citer. VAN LEVEItT Goedkoopste adres voor alle Drukwerk. ADVERTENTIEN. zal te Meeuwen bij Gebroeders DE GRAAFF, 31 Maart 1907, voormiddags 10 ure precies, voor 4L Jaren Circa 12 Hectaren WEILAND, onder Drongelen, Dussen en Meeuwen, in perceelen. voor 3 Jaren WEILAND te Meeuwen in Zuidbroek ad 1.30 Hectare, Breeder bij biljetten omschreven. staan in onze Magazijnen steeds gereed - EERSTE KWALITEIT waar voor krimpen en scheuren ten volle wordt ingestaan. ÏO maal bekroond. Onze Fabrikaten zijn bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar en eene uitgebreide collectie is voorradig in den Boekhandel van 1IEIWIKUI VAN VAN DE EN VAN HUN DOOR J dj.-Comm. 2e kl. Prov. Griffie van Friesland, Steeds het nieuwste, zoowel in de goedkoopste als duurdere kwaliteiten en prijzen. GQ 03 CO —3 cs> OG CO Voor Mej. de Wed. BRANDERHORST: En voor den heer ARIE BAAS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5