Baris Cornells Tan Ommeren, Zenflelintt 7ai Alen, verpzelfl van een Aflliaansclien Nepifiis. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Gereformeerde Kerk, Putterstraat Heusden. kan dat alle ongeloovigen liet land zou den worden uitgejaagd. Volgens het Telegraafagentschapheeft de politie te Reval een uit 10 personen bestaand comité derrevolutionaire hoofd organisatie gevangen genomen. Behalve wapens, schietvoorraad, drukvormen en revolutionaire literatuur vond men ook strychnine en holle kogels, die met strychnine gevuld moesten worden, als mede een voor het geheele rijk geldend plan van verdeeling van den buit. De Belgische scheikundigen, die door het gerecht belast zijn met 't onderzoek naar de oorz iak van den dood van den Rus Tsjerniak en de anderen, die ran boord van de Olof Wijk zijn omgeko men, zijn niet tot een besliste uitspraak gekomen. Zij zijn echter overtuigd, dat een of ander giftig gas den dood moet hebben veroorzaakt. Het onderzoek der deskundigen is nog niet geheel afge- loopen, maar het gaat er hoe langer hoe duidelijker naar lijken, dat men ge rust het vemoeden van een misdrijf mag opgeven. Naar de commandant der Peterburg- sche haven is bij de bezichtiging van de werf, een bom geworpen, die in de sneeuw viel en niet ontplofte. De daders zijn onbekend. Volgens de Vossische Ztg., is het ontwerp betreffende de verbreeding van het kanaal tusscheu de Noord- en Oost zee door den Keizer goedgekeurd en zal het deze week nog bij den Bonds raad inkomen, van waar men het twee weken na Paschen naar den Rijksdag hoopt te kunnen doorzenden. De kosten van het werk zijn op 220 millioen mk. geraamd, welke uit een leening gevon den zullen worden. Men wacht sedert vier dagen ver geefs op de aankomst van de stoom boot „Wurtzburg" van de Noorddeut- sche Lloyd. Men vreest, dat de boot vergaan is of ten minste ernstige averij heeft bekomen. De „Wurtzburg" heeft 1400 passagiers aan boord. Volgens een telegram uit Col ton in California is daar een trein van de Sou thern Pacific, van Nieuw-Orleans naar San Francisco, bij eene snelheid van 65 K.M. in het uur daar ontspoord. Er zijn 26 dooden en 100 gewonden, waar van velen doodelijk. De meeste dooden zijn Italianen. Uit Johannesburg wordt dd. 29 dezer gemeld Bij een ontploffing van twee kisten dynamiet op de Driefontein-mijn zijn vier blanken en vijftig Kaffers gedood en drie blanken en zestien Kaffers ge wond. Bij de ontploffing van een bom in de wijk Pera te Konstantinopel zijn gisteren twee menschen gedood en vier gekwetst. llllkllIVUIIIkIMG. Terlof tot verkoop van andere dan sterken drank. Burgemeester en Wethouders van Heus- den maken bekend, dat bij hen op heden is ingekomen eene aanvrage om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, an dere dan sterken drank, voor gebruik, ter plaatse van verkoop, van Maria Hofmeester, wonende te Heusden, in het perceel staan de aan de Herptschestraat alhier, wijk O no. 4, en voor de volgende localiteit: Het beneden-locaal groot 48 Ms. De personen, die het perceel, waarin de localiteit is of waarbij die behoort, bij het in werking treden van het verlof zullen bewonen en ouder dan zestien jaren, zijn: Geene. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verleenen van het verlof bij Bur gmeester en Wethouders bezwaren in- rengen. Heusden, 27 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. IMaatselfik Nieuws. HEUSDEN, 30 Maart. Ernstige ongesteldheid is oorzaak, dat Ds. Wieland alhier in geruimen tijd niet voor de gemeente zal kunnen optreden. De ringspredikanten nemen nu den dienst waar en zoo zal met len Paaschdag alleen des namiddags dienst zijn, waarbij Ds. Gobius du Sart uit Wijk voor de Herv. Gemeente zal optreden. WERKENDAM. Woensdag 10 April zal te 's-Gravenhage worden aanbesteed, het 3-jarig onderhoud van het Post- en Telegraafkantoor alhier. Aanwijzing zal worden gedaan 3 April a.s., des voorm. lli uur, terwijl het bestek bij den direc teur van genoemd kantoor ook ter lezing ligt. GIESSEN. Bij de Donderdag alhier gehouden publieke verhuring van weilan den, toebehoorende aan de Ned. Herv. Kerk en Diaconie-Armen, werden iets hoo- ger prijzen besteed dan verleden jaar. Dezer dagen werd alhier een dochtertje van J. Verhoeven, terwijl het een kan met melk bij een overbuur zou brengen, door een fietsrijder uit het naburige Andel tegen den grond gereden. Het meisje bezeerde zich zoodanig aan het linkerbeen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het ware te wenschen, dat de heeren wielrijders in de „gevaarlijke bocht" al waar dit ongeval plaats had, wat kalmer reden dan gewoonlijk, daardoor zouden zeker meerdere onheilen voorkomen worden. DOEVEREN. De historische „klok in den boom", waarvan reeds Van der Aain zijn groot Biografisch Woordenboek spreekt, als behoorende tot de „merkwaardigheden van Doeveren, en waarvan wij reeds vóór enkele weken gewaagden, zal na eenigen tijd verdwijnen. De Kerdvoogdij der Her vormde Gemeente heeft nl. besloten aan het kerkgebouw een toren te bouwen, voor welk plan reeds onder zekere voorwaarden vergunning is verleend door het Classicaal Bestuur van Heusden. Die klok zal dan wel een plaats in den toren verkrijgen, waarmede dus deze merkwaardigheid ver dwenen is. WIJK. Ter voorziening in de behoefte aan verloskundige hulp is aan deze gemeente wederom, evenals in 1906, uit 's Rijkskas eene toelage verleend van f 162,50. Als een bewijs dat hier nog goed rund vee en goede paarden worden aangetroffen diene dat van den stal der wed. D. Bleijen- berg in de vorige week zijn verkocht 2 vaarzen tezamen voor f 500, en een 5-ja- rige zwarte merrie voor f 650. Op denzelf den stal staan nog verscheidene eerste kwa liteit mei vaarzen waaronder een prachtexem plaar. ALMKERK Vrijdagmiddag werd de nieuw gebouwde Chr. school geopend. De belang stelling was groot. Het woord werd gevoerd door de voorzitter van 't Schoolbestuur, ds. Bosch, het hoofd der school, de heer Van Veelen, het hoofd der Chr. school uit Werkendam, de heer Knol en de heeren Van Oord uit Werkendam en W. N. de Leeuw, alhier. Den kinderen pl. m. 100, werden versnaperingen uitgereikt. LAND VAN ALTENA. Paasch-Maandag zal te 's Bosch in de Geref. kerk eene ver- Vergadering gehouden worden door de Noordbr.-Limburgsche Afdeeling van den Bond van Jongel. vereen, op Geref. grond slag. In die vergadering, die 's middags publiek is, zal optreden ds. Mulder, predi kant der Geref. kerk aldaar, die spreken zal over „Propaganda", terwijl de heer H. A. van den Hoven van Senderen, uit Nie- wendijk, het woord zal voeren over de Be handeling der gewijde geschiedenis. ELSHOUT. De alhier, ten huize van J. Klerkx, gevestigde handboogschutterij, stelt zich voor binnen enkele maanden, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, een groot concours te geven. Bereids zijn reeds prachtige medailles ontvangen van H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder, en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, waardoor de lust onder de concurreerende gezelschappen niet wei nig zal aangewakkerd worden. Een vaan del toch, versierd meteen Koninklijke me daille, is eens eer, waarop tal van gezel schappen niet kunnen bogen. Itinneiiland. De minister van landbouw brengt in de Stct. (no. 75) ter kennis van belang hebbenden, dat tot het vergelijkend onderzoek van sollicitanten naar de betrekking van klerk bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam, dat in de tweede helft der maand Mei 1907 zal plaats hebben, bij wijze van uitzonde ring personen zullen worden toegelaten die op 1 Januari 1907 reeds ouder waren dan 25 jaar, mits zij op dien datum den leeftijd van 35 jaar niet hadden overschreden. Men ziet voor verdere bijzonderheden de Stct. Naar de N. R. Ct. verneemt, is bij het ministerie van waterstaat in over weging het instellen eener commissie tot het beramen van middelen welke in het vervolg bij strandingen aan den Hoek-van-Holland, nadering van de landzijde en verbinding van daar met het gestrande vaartuig mogelijk zouden maken. Door de heeren jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck, G. H. L. baron van Boetzelaer, W. Hovy, dr. A. Kuy- per, mr. dr. F. A. C. graaf van Lijnden van San denburg, jhr. mr. A. F. de Stavor- nin Lohman en J. E. N. baron Schiin- melpenninck van der Oije van Hoeve laken is naar do Rott. bericht een cir culaire gericht aan de christelijke ver- eenigingen, om te komen tot de op richting van een centraal-bureau, dat zich zal belasten met het insamelen van gelden voor vereenigingen, die steun buiten de plaats van vestiging behoeven, welke vereenigingen dan niet meer zelf zullen collecteeren. Op deze wijze hoopt men te voor komen, dat, gelijk een statistisch on derzoek heeft aangetoond, van de 110 duizend gulden, voor allerlei christelijke doeleinden uitgegeven, niet minder dan 60 duizend gulden moet worden afge trokken, als onkosten voor de collec tanten en hunne gidsen. De firma Jacob Vriesendorp <fc Zo nen te Dordrecht heeft zich bereid ver klaard, met haar stakende werklieden te onderhandelen en wel door bemiddeling van mr. J. van Drooge. Men schrijft uit Oud-Vossemeer Bij de bewerking der gronden in de verdronken polders blijkt thans, dat, hoewel het zoutgehalte der gronden volgens de laatste onderzoekingen sterk verminderd is de structuur van den grond van dien aard is, dat weinig goede uitkomsten mogen verwacht wor den van een succesvolle bebouwing dier gronden. In Friesland zullen, althans in den eersten tijd, vermoedelijk niet veel kie vitseieren gevonden worden, wijl de lagere landeu, waar de kievit gewoon is zijn eieren te leggen, meerendeels onder water staan. Het bestuur der Carnegiestichting heeft nu den bouw van het Vredespa leis definitief opgedragen aan den heer L. M. Cordonnier te Rijssel, volgens een gewijzigd plan, onder medewerking van den architect-ingenieur J. A G. van der Steur, en onder toezicht van een bouwcommissie, bestaande uit drie leden van het bestuur, benevens de hee ren C. Muysken, voorzitter der com missie voor de grafelijke zalen en D. E. C. Knuttel, rijksbouwmeester. Bij bevelschrift der rechtbank te Middelburg van 27 dezer is C. B., onder wijzer te Domburg, verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met iemand beueden de zestien jaren, bui ten vervolging gesteld met last tot zijne invrijheidstelling. Woensdagavond zijn in de marine- cantine te Hellevoetaluis de redders van de Berlin aldaar gehuldigd. Aan elk der manschappen werd namens Hel- voets's ingezetenen een zeekijker met gouden inscriptie uitgereikt. Voor het schip de Hellevoetsluis werd tevens een keurige fotografie in lijst, voorstel lende de redders zeiven en aan ieder van hen nog een verkleind exemplaar daarvan, eveneens in lijst, aangeboden. Schipper Berkhout bedankte voor allen in eenvoudige en hartelijke bewoordin gen. Een kort gezellig samenzijn van gehuldigden en feestcommissie volgde. De minister van marine is voorne mens Donderdag 4 April, om 9 uur 's morgens, aan den Hoek-van-Holland te komen ter uitreiking der onderschei dingen, door de regeering verleend aan het loodspersoneel. Men meldt uit Maastricht: De Belg v. M., alhier aangehouden wegens het uitgeven van valsche Bel gische bankbiljetten, is ontoerekenbaar verklaard en zijne opsluiting in het krankzinnigengesticht te Medemblik bevolen. Donderdagmiddag even na twaalf uur had te Zaandam een ernstig ongeluk plaats. Bij het onoordeelkundig neer laten van de brug over de Zuiderval- deursluis door een of meer ambachts lieden, die van hun werk kwamen en naar hun zin wat lang moesten wach ten, sprong de brug uit de ketting. De balans van de brug sloeg toen met het zware gedeelte terug, tengevolge waar van enkele schoolkinderen in de klem geraakten. Een hunner werd onmiddel lijk gedood, terwijl drie of vier andere werden ge1 vond, doch geffikkig niet levensgevaarlijk. De sluiswachter staat geheel buiten de zaak. Te Jubbega (Fr.) stapte het 8-jarig zoontje van J. Bergsma met zijn rech terbeen in een pot met heet zeepsop. Het overleed aan de gevolgen, na eeni- ge uren van verschrikkelijke pijn. De Tel. schrijft: Van het tekort aan De Ruyterpost- zogels maken opkoopers reeds een han dig gebruik. Aan de loketten is te Amsterdam niets meer te krijgen, daar om posteerde zich Donderdagmorgen een koopman met een blikken kistje vol De Ruyterzegels, voor het post kantoor en verkocht een sorteering voor 10 centen. Eene sorteering bestaat uit 3 zegels 1 van 21', cent, 1 van 1 cent en 1 van V, cent, totaal 4 centen zoodat de man op elke drie zegels een zoet winstje maakte van 6 cent of 150 pet. En de menschen verdrongen zich om hein heen, om zegels te kunnen koopen, zoodat de man zijn bijtijds ingeslagen voorraad spoedig had uitverkocht. Men meldt aan de N. R. Ct. Er komt een tweede oplaag van de De Ruijterzegels. Zij zijn gelijk aan de reeds uitgegevene. In het gesticht Calvarienberg te Maastricht is Woensdag overleden C. van Rosendaal, ploegbaas, oud 32 jaar, die Maandag door zekeren Coenen le vensgevaarlijk verwond werd. De dader, eveneens ploegbaas, is naar de gevan genis overgebracht. Te Bergen-op-Zoom is een geval van hersenvlies-ontsteking bij een school jongen van 13 jaar geconstateerd. De patient is overleden. De school is on middellijk gesloten. Men meldt uit Utrecht aan de Tel.: Naar wij vernemen, zal de zaak van den Amersfoortschen notaris A. N. J. Vos vermoedelijk in de tweede helft van Mei in behandeling komen. Men zal zich herinneren, dat hij in October van hit vorige jaar werd gevangen genomen, in verband met het plegen van talrijke verduisteringen en daar mede in verband staande valschheden in geschriften. Dezer dagen is de in structie pa« gesloten. Een zeer groot aantal getuigen is in deze zaak betrokken. De gepleegde on regelmatigheden moeten reeds vijfjaren na het optreden van den heer Vos als notaris een aanvang hebben genomen. In verband hiermede zal beklaagde zich te verantwoorden hebben o.a. over feiten, welke dateeren van 13 jaren terug. Als een bijzonderheid word gemeld, dat een buizerd, die zich ophield in de duinen onder IJmuiden, toebehoorende aan jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hooge landen, geschoten is door den jachtop ziener II. J. Jansen, nadat hij verschei dene keeren tevergeefs getracht had den roofvogel onder schot te krijgen. Het is een vrij groot exemplaar van 65 cM. met een vlucht van 1.40 M. Zijn eigenlijke naam is Ruigpoot Bui zerd. Wellicht in dit dezelfde roofvogel welke onlangs voor een arend werd aangezien, en zich in diezelfde streken ophield. Men meldt uit Amersfoort Driesman, de tweede verdachte in zake den moord, in November op den spoorwegarbeider Drost alhier gepleegd, is gisteren ook door de Utrechtsche rechtbank uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Het schijnt dus, dat er geen licht zal komen in deze duistere zaak. Na vijf jaren ziek te zijn geweest werd zij genezen door de Pink Pillen. Dit betreft Mej. Marina Van de Voorde, naaister te Hansbekedorp. Die schreef on langs aan den Heer Derneville, den depot houder der Pink Pillen te Brussel: „Ik geef u kennis dat de Pink Pillen mij deugdelijk genezen hebben. Vijf jaren lang was ik in een slechten gezondheidstoestand. In het bijzonder heb ik geleden aan gebrek aan eetlust, aan zwakheid, aan scheuten in de ruaag, aan suizingen in de ooren en aan schele hoofdpijn. Die verschillende kwsién lieten mij geen rust, en ik kon ^6 maar niet doen verdwijnen noch verminderen, tot dat ik de Pink Pillen heb genomen. Alle geneesmiddelen te voren gebruikt waren zonder uitwerking gebleven. De Pink Pillen alleen hebben mij spoedig hersteld. Zij heb ben mij mijne krachten, mijn eetlust, een goede spijsvertering, in één woord een vol komen gezondheid weergegeven." Mej. Marina van de Voorde. (Phot. Koekkoek, St.-Nicolas). Wij vestigen den aandacht van den lezer op het feit dat de Pink Pillen geen nieuw geneesmiddel zijn. De Pink Pillen hebben hare bewijzen geleverd, en sedert bijkans vijftien jaren hebt gij, met een standvastige regelmaat, op deze plaats gelezen de ver klaringen van genezingen die aan de Pink Pillen te danken waren. Indien wij aldus gehandeld hebben; indien wij er opstonden u voortdurend de resultaten en de feiten onder de oogen te brengen, is dit omdat wij uwe overtuiging niet eenvoudig moeten vestigen op ons zeggen, maar op bewijzen. Wij zullen u altijd bewijzen leveren. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak te, maagkwalen, rheumatiek, schele hoofd pijn, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. BurserlHke Stand. Woudrichem, over de maand Febr. Geboren: Gijsberta, d. v. B. A. van Zij 1 en W. Groeneveld; Leendert Arie, z. v. P. de Joode en G. de GeusRob bert, z. v. T. Wijnbelt en M. van Zijl; Peter, z. v, A. C. Viveen en A. van de Werken; Jan, z. v. A. Spiering en C. van Andel. Overleden: Johanna Hartman, 22 mnd Johanna Jacoba Verbeek, 9 mnd.; Willem Frederik Weverling, 6 mnd.; Gijsbert Borg, 16 mnd.; Arie de Joode, 2 j.; Pieter Schaap, 67 j., wedr. van Neesje KampersMaaike Hartman, 3 j Leendert Johannes Adrianus de Joode, 10 w. Levenloos aangeg. kind v. B. M. Verzijl en Dirkje Ottevanger. Aanbestedingen. Ifloop Aanbestedingen. Harkt berichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 27 Maart 2.23 M. 2.05 M. -f- N.A.P. 28 2.08 1.88 29 1.94 1.72 Advertentlën. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer in den ouderdom van bijna 80jaren. Wed. B. C. VAN OMMEREN— Van Leeuwen. C. W. VAN OMMEREN. A. H. VAN OMMEREN. O. F. L. VAN OMMEREN. Nederhemert, 25 Maart 1907. Dienst: eiken Rustdag 9l/s en 5V, uur. Goede Vrijdag 7 uur: Ds. Laatsman. Paascliniaandag half elf en half zes uur: Toegang; en Xitplmat»en vrjj. De Secretaris, De Burgemeester 4 April. Prov. best. van Noordholland, lo. het leveren en aanbrengen van eene inrichting tot electrische var lichting van het Noordzeekanaal. Raming f 155.000. 2o. het uitbreiden van de verdediging van den onderzeeaeben oever voor de Heldersehe zeewedng tns- schen K&aphoofd en het Noord-dninhoofd. Raming f 5000 10 Apiil. Min. van Waterstaat, lo. het maken van rijswerken en het verrichten van baggerwerk op de Vecht, tuaschen Haandrik en Gramabergen. Raming f 1000. 2o. Het maken van oevervoor leningen op de Vecht, tuaschen de brng te Dalfsen en het verlengde van het Ommerkanaal. Raming f 1500. 11 April. Prov. beat. van Noordholland, het maken en onderhonden van werken tot verdediging van de Noordzeekust in die prov., benoorden strandpaal 9800. Raming f 130,000. 17 April. Prov. best. van Noordbrabant, het ver nieuwen Tan de bride «chutkolkmuren met hnnne paal- fandeeringen van sluis no. 11 der Zuid*Willemsvaart. Raming f 25000. 17 April. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oevervoorzieningen laDgs de Bergsche Vlaas. Raming f 38170. 2o. De uitvoering van baggerwerk in de haven voor rijksvaartnigen te Hoek van Holland, van het kanaal door het benedeneind van Rozenburg en aan den rechteroever van het Schenr vddr den havenmond te Maasslnis. Raming f .40 per knb. M. 25 April. Prov. best. van Noordholland, het verrich ten van baggerwerk in de Kjjkszeehaven het Nieuwe liep. 25 April. Prov. best. *an Overqsel. het maken van rijswerken en het verrichtea van baggerwerk in het Zwarte Water. Raming f 2000. 27 Maart. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken tot verbetering van do Vlaas, onder de gemeente Heerewaarden. RamÏDg f 20.400. Minste inschr. W. P. de Vries, Rossum, f21 090. 2o. De levering van 2200 knb. M. ballaststeen voor de werken aan de Maas, tnsschen Mook en Wou drichem. Raming f 8000. Minste inschr. A. Maassen, Luik. f5981. 3o Het maken van werken tot verbetering van de Maas, onder Appeltern en Megen. Raming f 24.000. Eenig inschr. T. van Haaften, Zaltbommel, f 27,812. HEUSDEN, SO Maart. Op de boterinijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.07 tot f 1. 8. Eieren van 3'/, tot et. Granen Tarwe t 7.20 a ƒ7. 0, Rogge 6.40 «ƒ5.80, Gerst f 5 60 a 6 0, Haver f 3.70 a f 4. zaad Raapkoeken f af JjNnkoeken t af H hSOOlJhN26 Maart. üe prijs d-.r Boter wasvv f 1.17 tot 27 »-v *i/«. Aanp-voerA 429 Kiln's SLEEUW!JK. De zetting der boter bedraagt 63 et», per half Ulo en die der eieren f 1.00 de 26 stuks. fAND VAN ALTENA 29 Maart. Aardappelen. Vroege Blauwe f 1.90 a f 2.00; Zeeuwen, f 2.00 if 2.20, Jammen f if.. Hooi 1 e qual. f 11 i f 13.00 2e qual. (voor de pers) f 0 a 11,Klaver hooi f 12.— i f 14 50, Vit stroo f i f Geel dito 9 if 12 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 i 40 ets. zwaardere 42 a 46 et, Boter f 1.10 k 1.20 per K.G. Ei-ren f .75 i ƒ091 per 26. DUSSEN. 28 Maart. De prijs der boter was heden van f I. 8 a f 1 23. Aanvoer 188 K.G. Zetting 1.18. Eieren f 0.75 de 26 stuks. VAALVIJK, 29 Maart Men besteedde voor: Kalfkoeien golden f TO a f 225. dito, Vaarzen f 60 a i 0, Weibeesten f i Aangevoerd weilammeren tanf af. Jonge varkens aange voerd 90 stuks van f 7.af 18.00. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht K G. van f 1 10 a f 1.18, Kirren fa fper 1° stuks. Collecte voor de Zending. Zondagschool: eiken Rustdag 12 en 2 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2