liel Laud van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HECTOR ex Schalt „D U CT, £^k Wel W. E. Va®, M5 Hectaren ffeiliT [MÉM, Cement, Tras, j Staan ter dekking bij A. MAAS te Aalst: Staat ter dekking beschikbaar „R1NALD0", Vleeschhskmanhines, PRlItWftAm WEILAND, bij wR MIMUiaüP. Voor dft Geo,) quit ontvangen: O. BOUMAJN, I Plavuizen, Battersoveutepls, Engelsche Buizen enz P J. BtLller, Hanflel in Metselmatmlei Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. TVo. 2010. Zaterdag 3O Haart. publiek verhuren F. L U IJ T, publiek verhuren.: Wei- en Hooilanden Kruidenierswaren Stoomboot-Maatschappij UNO VAN ALTEHi" VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1907. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke rege meer 71/s ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag, avond ingewacht. BUITENLAND. In Gradana woonde sedert eenige ja ren een dame, die haar brood met En- gelsche lessen verdiende en bij de fa- milie's, waar ze aan huis kwam, hoog stond aangeschreven. Een dag of wat geleden kwam ze aan het filiaal der Spaansche Bank om een cheque in te wisselen. De kassier weigerde het ver langde geld uit te keeren, omdat het papier een mannelijke '\oornaam be helsde. De dame verdween; en eenige uren later verscheen een elegant gekleed heer met denzelfden wisselbrief. De beambte herkende onmiddellijk de Engelsche leerares, en daar hij oplichterij veron derstelde, liet hij haar arresteeren. Op 't politie-bureau verklaarde de dame, dat ze een man was, die alle mogelijke moeite gedaan had, zijn kost te ver dienen, wat hem evenwel niet gelukte. Jaren geleden besloot hij, vrouwen- kleeren te gaan dragen, omdat hij in zag dat in onze hedendaagsehe maat schappij dames veel gemakkelijker een baantje vinden dan heeren. De mooie positie, die hij zich inder daad wist te verwerven, pleit voor de waarheid zijner veronderstelling. Uit Kaapstad werd Woensdag gemeld Botha, de eerste Minister van Zrid- Afrika, scheepte zich hedenmiddag in naar Engeland, om deel te nemen aan de koloniale conferentie. In antwoord op een adres der bur gerij, zeide hij, dat zijn Kabinet alles zal doen wat in zijn macht staat, om Zuid-Afrika uit zijn gedrukten toestand op te heffen. Hofmeyer, die het adres namens den Afrikaandersbond aanbood, zei, dat Bo tha een evengoed onderdaan van het keizerrijk zal zijn, als hij 't vroeger van de republiek was. Botlia herhaalde in zijn antwoord, dat het zijn nadrukkelijke wensch is, met de keizerlijke Britsche regeering samen te werken tot het wrelzijn van de twee groote Zuid-Afrikaansche rassen welke hij en zijn vrienden willen doen samensmelten. De Times verneemt uit Boekarest, dat de toestand in Roemenië buiten gewoon ernstig is, veel ernstiger dan men buiten het land inziet. In het noorden van Walachije waar de boerenonlusten begonnen waren, zijn de gewelddadigheden en plunderingen verminderd, maar de moordpartijen, die in de laatste dagen elders in Walachije hebben plaats gehad, overtreffen alles wat in het noorden is voorgevallen. Het karakter van de beweging is ook veranderd. In den beginne waren het zuiver agrarische onlusten, de boeren wilden goedkoop land hebben en tracht ten het juk van de meest Joodsche pachters af te schudden. Maar sedert de troebelen zich zuidwaarts hebben uitge breid, blijkt dat er een uitgebreide orga nisatie aan het werk is die enkel op vernieling, meer dan op plundering of persoonlijke wraakoefening uit is. Heele dorpen, buitenhuizen en boer derijen zijn platgebrand en er is vooi een ontzaglijke waarde te loor gegaan. De verwoesting is vooral zoo groot, omdat de oogst verleden jaar zoo over vloedig was geweest en er veel graan in de schuren lag. Men zegt zelfs dat de boeren een groot aantal bankbiljetten, die zij in een credietinstelling vonden, verbrand hebben. Onder de benden, die het plat teland afloopen, moeten vele menschen uit de steden en Russische anarchis ten zijn. Te Giurgevo, op 96 K.M. van Boe karest, moet een hevig gevecht tusschen opstandelingen en troepen zijn geleverd. De artillerie moest er aan te pas komen. Daar en op vele andere plaatsen moe ten de boeren zware verliezen hebben geleden. De overheid te Boekarest is er van verwittigd dat 4000 boeren in de rich ting van Boekarest oprukken zij nemen op hun doortocht d« overheidspersonen gevangen en snijden de telegraafdraden door. Er zijn troepen opgesteld aan de de poorten van Boekarest met opdracht, na sommatie, van de wapens gebruik te makenhet garnizoen is geconsig neerd. De bezettingen der forten zijn versterkt. Het koninklijk paleis wordt door troepen bewaakt. Het gerechtshof te Thun veroordeel de Tatiana Leontieff tot vier jaar ge vangenisstraf, twintig jaar verbanning buiten het kanton Bern en tot beta ling van een franc schadevergoeding met de renten aan de civiele partij. Zooals bekend, is Tatiana Leontief de Russische revolutionaire, die te Thun den rentenier Miiller doodschoot, mee- nende den Rus Doernowo te treffen. weer. Er worden een groot aantal on gevallen te land en ter zee vermeld. De droogte in Opper-Italië, die nu al een paar maanden duurt, werkt de boschbranden zeer in de hand, die in j de boschrijke Voor-Alpen groote schade aanrichten. Aan de beide oevers van het Lago Maggiore doet het vuur veel kwaad, ook in de provinciën Como, Bergamo en Brescia. De werkstaking, die zich eerst tot de chocoladefabrieken te Vevey beperkte, heeft zich thans tot alle takken van de Zwitsersche industrie uitgebreid. Een tel gram uit Lausanne meldt hierover het volgende Sedert Woensdagochtend heerscht hier een algemeene staking, als protest tegen het zenden van troepen naar Vevey Ook hier ter stede is de staat van be leg afgekondigd. Dinsdagnacht besloten een aantal vakvereenigingen met anar chistische elementen tot staking over te gaan. Dienzelfden nacht nog ont bood de regeering infanterie en cava lerie. Een bataljon bezette 's nachts het volkshuis, de vergaderplaats der vak vereenigingen, sloot de anarchistische drukkerij en zorgt voor bescherming der werkplaatzen. Deze maatregel had tengevolge, dat ook het bouwbedrijf en de typografen deelnamen aan de staking. Kranten zullen niet kunnen verschijnen. Ofschoon alle bijeenkomsten verboden zijn, had 's middags buiten de stad een sterk bezochte vergadering plaats. Ook te Montreux is de algemeene staking geproclameerdChauxdefonds, Yverdon en Moudon zullen volgen. In Vevey staan 5000 stakers en 4000 soldaten tegenover elkaar. Een schoenlapper te Altoona, in den Staat Pennsylvanië, heeft oen gerucht makende „ontdekking" gedaan. De man beweert, dat hij door menging van 5 deelen koolasch en een deel steenkool, en besprenkeling daarvan met een ver dunde oplossing van zekere stof, een brandstof heeft gekregen, waarmee hij per ton kooi een even groote hoeveel heid warmte kan produceeren, als met vier a vijf ton niet gemengde steenkool. Het bericht lijkt echter wel wat echt Amerikaansch. Aan boord van de Fransche torpedo boot 147, dienende tot opleidingsschool voor stokers en liggende op de werf te Cherbourg is een ongeluk gebeurd, het welk te wijten is aan het springen van een buis der stoommachine. Van de twee mannen die brandwonden oplie pen, is er een ernstig gekwetst. Een onderzoek wordt gehouden. Volgens een telegram uit Sjanghai is er vastgesteld, dat de hongersnood in China hier en daar tot het eten van menschenvleesch geleid heeft. Naar de Daily uit Teheran verneemt, hebben Perzen te Sahzevar een Russisch onderdaan om 't leven gebracht en het lijk verbrand. Dat kan voor Rusland een welkome aanleiding zijn om in Perzië eenig voordeel te behalen. Volgens een bericht uit Mesjed heeft het Russische consulaat daar een amb tenaar met een afdeeling Kozakken naar Sahzevar gezonden. Er zijn weer Engelschen en Ieren te Hamburg aangekomen, om de plaats van de uitgesloten bootwerkers in te nemen. Er lagen eergisteren 252 stoom schepen en 58 zeilschepen in de haven op lossing te wachten. Zuideljjk Rusland wordt geteisterd door een zoo verschrikkelijken sneeuw storm als in geen tien jaar beleefd is. De spoorwegen zijn allerwege versperd. Telegraaflijnen zijn gebroken en de we gen onbegaanbaar door de sneeuw. De Zwarte Zee is onveilig door stom- In het Eppendorfer ziekenhuis te Hamburg zijn verscheidene gevallen van hersenvlies-ruggemerg-ontsteking voor gekomen. ADVERTENTIEN. De Stamboek en Premiehengst G. P. no. 46, gekr. Gronings ras. Vader: de preferente „Cleon Selim", Gr. P. S. no. 9, Moeder: „Germanica", Gr. P. S. no. 1254. Dekgeld f8.niet drachtig f JL. De Stamboek en Premiehengst G. P. no. 1, volbloed Belgsras, Blauwschim- mel, Moorkop. Drachtig f 8.niet drachtig f „Duc" komt elke Woensdag n de Hop- waag bij de Wed. VAN HEMERT te Am- merzoden, vanaf 3 April. VEKII VRU. de zwarte driejarige Hengst, hoog 1.62 M., Oldenburgsch ras, genaamd Vader „Diamant", No. 74 N. P. St.; Moeder Hendrika", bekroond met Rij ks- en Provinciale prijzen, N. P. St. No. 3066. W. M. Branderhorst te Genderen Adr. Straver Wzn. te B.-Broek. Dck^eld f 8.— per paard, bij de eerste aanbieding der merrie contant te betalen, zonder recht op restitutie. Bij den eigenaar W. M. Branderhorst bovengenoemd en Adr. Straver te Babilo- niënbroek is tegen betaling van f 1.per etmaal gelegenheid tot stalling van merries. Nadere inlichtingen geeft de eigenaar. Voor de Slacht. tr1 05 fcd O cl W W Steek- Vil- Snij- Uitbeen- Merk J. R. Dodze (Sheffield). AANZETSTALEN. vanaf f 9,35. PLATEN, MESSEN en diverse onder- deelen. WORSTHOORNS, enz. IJZERHANDEL, WAALWIJK, Mj da Haven. Notaris KEKKH0TEN te Werkendam, zal Zaterdag; 6 April 1907, des voormiddags JLf uur precies, in het huis, staande op „de P r i k w a a r d" onder Almkerk, Op „DE PRIK WAARD" nabij den Nieuwendijk, onder Dewerken, Almkerk en Dussen, om te beweiden, ONGEVEER 85 HECTAREN BEST in perceelen. C. Pruijssers op gemelde „Prikwaard", geeft inlichting en doet aanwijzing. de driejarige donkerbruine w it voet hengst Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Donderdag JL April 1907, nam. 9 uur precies, bij de Kinderen SPRONK te Woudrichem, publiek verhuren seizoen i»OÏ, Verschillende perceelen WEILAND onder Giessen, Rijswijk, Woudrichem, Emmikhoven en Sleeuwijk. (gekr. warmbloed), dekgeld f 8.bij de eerste dekking te voldoen, zonder veulengeld, Aieuwendffk. Ontvangen eene zeer groote keuze in .Behangselpapieren en ï(anden, vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en Wandver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleums (Duiteeh en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Üni<-uni Voorts Schilder en Deliangcr. HEUSDEN, Wijksche Straat 14, Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Katerdag April 1907, des nam. O uur precies, bij SPRENGER, te Sleeuwijk, voor het seizoen 1903, van den Polder „HET LANDEKE", onder Dewerken, in perceelen, als in 1906, met uitzondering van 23. H. Bras, op den polder, geeft inlichtingen. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam,, zal Ar|jdag 5 April 1907, des nam. JL uur precies, in het Café „ZWETS", aan den Sasdijk, te Dewerken voor het seizoen 1909, verhuren 47.H.A. Weiland op „Steenenmuur". 12.58 het „Klein Zalmpje". 33.31 de „Pannekoek". 37.„Keizersgulden- waard." 7.de „Tienmorgen". 8.de „Kooiwaard". Alles in perceelen. Breeder bij biljet omschreven. De ondergeteekende bericht, dat hij heeft ALLE SOORTEII Nieuwe H illandsuhe en Engelsche Jams, Aardbeien, Frambozen, Ker sen, Abrikozen, Oranjemarmelade, Bessen, Frambozen en Bessen. Verder: en aanverwante Artikelen. Aanbevelend, Heusden Handel in: fraag prijsopgave. w Aanbevelend, a METSELAAR, Hoogstraat, 00RINCHEM. WASP* Vereemgde Heusdenscne lleusdeii-Ooriiiehem. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45; van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, 5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari NIET plaats hebben. Boseh-Gorinehem. (i November1 April.) KXTRa VKEDIK.VSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heiisclen-Rotferdam. Van Heusdeu: Maandag en Din-dag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. ASK1NT te Heusden6 Malingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. MimiiM Premiehengstgoedgekeurd voor Noord- Brabant en Zuid-Holland. Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag bij den Eigenaar en Dinsdag en Vrijdag, van 5 tot 7 uur, bij den Heer ai O <1 In ruime sorteering voorhanden. LAAGSTE PRIJZEN. Aanbevelend, Voor den Heer W. de Roon, foor liet seizoen 1903, Ten verzoeke van den Heer W. A. C. van der Colff e. a.: alle soorten van Drooge en Bereide V-- waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rondVenster- en Spiegelglas, glazen Deur platen, Brandspiritis en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij Voor den Heer W. A. Viruly Verbrugge, Onder Werkendam en Dussen, Zalm, Kreeft, Sardines, LunchtongAnsjovis, Paling in gelei, Garnalen in gelei, Vruchten op sap, zooals Abrikozen, Perzik, Annanas en Kersen. Verder alle soorten i Winterdienstregeling 1 OCT.la MEI Itoseh-Heusden-Cioriiichem- Dordrecht-llotterdam. Zondag. Geen dienst. Maandag. Van Heusden vm. 4.6.30, n.m. 1.van Gorinchem v.m. 11. nm. 1.3.45, 5. Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Orerlge werkdagen behalre Woensdag. Van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm. 8.— Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3 van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 uur. Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5