Hel Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Sta Brillant, SIMiSVPPELÜ\eiii;iTiïOE\E\ Ntoomd ril kkerij L. J. VEERMAN, Heusden, 25 Rouwbrieven bedrukt vanaf f 1.50 Halt! Halt! Halt! Kijwielliandcl „De Concurrent," Spiegel- en Lijslenlabriek. NEELME1JER Co., Vloeibare Oom en Zegellak. Magazijnen en Kantoor BOTERMARKT 0 69, 0 69a. Firma Wed. J. Borzo Zonen Hoek Snellestraat, Stoofstraat H 331, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2021. Zaterdag O April. 1007. De slechte Magen. Eenige Gezinnen, Alles tegen zeer concurreerende prijzen. aan de Firma M. BEEN-BLITZ, Raamstraat 52, ROTTERDAM. Telephoon 8410. Botermarkt O 69 en 70, voor elke 25 meer f 0.50. ^Wielrijders Wie een goed en goed koop rijwiel wensclit te koopen, gaat eerst een kijkje nemen in de 's-Hertogenbosch, Ververstraat A 354. Uitgebreide Grlasliandel. '£T LAï>JD VAN ALTEN' VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers cent. Advertentiën van 16 regels 50 et. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. De wilde Roemeensche boeren schij nen, door den schrik die de troepen onder hen gebracht hebben, zoo gedwee als lammeren te zijn geworden. Heele dorpen komen in onderwerping, vallen voor de overheid op de knieën, vragen om genade en leveren het geroofde goed uit. Er zijn inschrijvingen ten bate van de slachtoffers geopend. In de hoofdplaatsen van de provincies komen afgevaardigden van boeren aan, om met de landheeren te onderhandelen. Over en weer schijnt men tot tegemoet koming bereid. In de Paaschdagen zijn in Noord-Tirol tal van lawines naar beneden gekomen. Bij Schönweis verspert een reusachtige sneeuw- en ijsklomp den straatweg over een lengte van zoowat honderd meter, terwijl bovendien de bedding van de Inn vol ligt. Bij Nassereit is een huis onder de sneeuw bedolven; de straatweg is ver sperd over een lengte van 70 M. Ook in het Paznauiulal zijn verschei den lawines gevallen. Uit Boekerest wordt aan de Neue Freie Presse gemeld, dat er gisting be staat onder de vroegere matrozen van het Russische schip Potemkin, die aan 't muiten waren geslagen en toen in Roemenië gebleven zijn, waar zij werk vonden in de petroleumdistricten. Zij moeten zich beleedigend hebben uitge laten over het Roemeensche leger De militaire autoriteiten hebben voorzich tigheidshalve ongeveer 60 van deze vroegere Russische matrozen in hechte nis laten nemen, die waarschijnlijk uit het land gezet zullen worden. De pest houdt in Engelsch-Indië weer vreeselijk huis. In de week die 2 Maart eindigde, waren er 38,566 pestgevallen en 32,709 sterfgevallen aangegeven. In de week van 29 Maart 49,743 gevallen en 41,667 sterfgevallen. De commissie die een onderzoek naar de ramp aan boord van de Iêna heeft ingesteld, heeft haar verslag uitgegeven. Haar slotsom is dat er geen boos opzet in het spel is geweest en dat het kruit vanzelf is ontbrand. In de kelders van een godsdienstige instelling te Sunderland werden door de Engelsche politie 30.000 scherpe patronen en 5000 revolverpatronen van Duitsch fabrikant gevonden. Een on bekend gebleven Duitscher heeft ze daar achtergelaten, bewerende dat het speelgoed was, waarin hij handel ging drijven. Men neemt aan dat de patronen be stemd waren voor revolutionairen op het vasteland. Op de Azorische eilanden St. Michel en Villa Franca zijn Dinsdag hevige schokken van aardbeving waargenomen, die de verschrikte bevolking hare woon plaatsen deden ontvluchten. Het is te begrijpen, dat de bewoners zenuwachtig zijn geworden van de aardschokken, die daar zijn gevoeld. Villa Franca, de hoofdstad van het eiland, is reeds in 1522 door een mod- deruitbarsting verwoest. Op het oogen- blik telt zij 8000 inwoners. De politie te Breslau heeft een zeke ren Liberka gevat, die verscheidene moorden op zijn geweten schijnt te heb ben. Aan de manier waarop hij zijn slachtoffers kerfde, vermoedt men dat hij ook schuldig is aan den geruchtma kenden moord op den gymnasiast Win ter te Konitz, die de antisemieten daar steeds als een ritueele moord van de joden hebben voorgesteld. Liberka moet werkelijk in den tijd dat Winter ver moord werd, te Konitz in dienst van een slager geweest zijn. Iu de mijn Preussen I bij Lünen waren Woensdagochtend, bij het aflos sen Tan de ploeg, zeven mijnwerkers tegen het verbod in den ophaalbak gaan zitten. De kabel knapte en de bak plofte in de diepte. Vier man waren op slag dood, de drie anderen stierven na korten tijd. Te Bitlis, Turkije, is vrij aanzienlijke schade aangericht door aardschokken, die daar Vrijdag en Zaterdag plaats hadden. Een groot aantal huizen werden onbewoonbaar, zoodat de menschen in de sneeuw, die vrij hoog ligt, moeten kampeeren. De Engelsche zendeling Cole, die met den Russischen consul de eenige vreem deling in Bitlis is, seinde Woensdag van daar: Vrijdagmorgen 29 Maart om tien uur overrompelde ons de ergste aardbeving, die ik in veertig jaai tijds in deze vul- canische buurt en die van Erzeroem bijgewoond heb. De schok was zoo hevig, dat 't leek alsof onze stad tus- schen de kaken van een monster was, die ons in stukken wou schudden zoo als een jachthond het wild in zijn bek. Muren scheurden, door gaten in het dak stroomde de regen in de huizen. Vrij dag waren er veertien schokken en tot Woensdag waren 't er acht-en-twintig. Van de 4CU0 huizen zijn er 300 inge stort en vele andere zijn ernstig be schadigd. Volgens ambtelijke opgave zijn er acht menschen gedood. Gewon den zijn er veel. De bevolking, die toch al arm is, lijdt nu erg onder de hongersnoodprijzen. Het Hottentottenhoofd Simon Kop per die beloofd had, zich te zullen onderwerpen, is met zijn heelen stam naar de Kalahari-woestijn teruggekeerd. Majoor Pierer is hem achterna gegaan, om hem tot overgave te dwingen. Dinsdagavond hebben vier gewapende roovers die als geheime politie agenten vermomd waren, een kost huis in de Mogiliefskajastraat overrom peld en 3500 roebels buitgemaakt. Even voor zij het huis verlieten, werd het bedrog ontdekt, Men zette hen nog 3 K.M. ver na. Bij de vervolging liepen vijf menschen ernstige wonden op. Een particulier telegram aan het Ber liner Tageblatt" deelt geruchten mede van een complot, gericht tegen koning Carol en de tegenwoordige regeering van Roemenië. Gevolg van den ontdek king an deze plannen is, dat het pa leis te Boekarest, het ministerie van Financiën en de spaarbank door mili tairen worden bewaakt. Boeren worden niet meer in de stad toegelaten. Op de Joodsche feestdagen werden de synago gen door soldaten bezet. Arrestaties heb ben op groote schaal plaats. Bij een brand in een huis te San Francisco zijn 17 Italianen in de vlam men omgekomen en 18 gewond. De pokken woeden in Glasgow op een ontzettende manier. Dezer dagen werden op één dag 106 patiënten naar 't stede lijk ziekenhuis gebracht. Volgens het weekverslag is te Bel fast de stand der hersenvlies-rugge- mergontsteking-epidemie ongunstig. Er kwamen de laatste week 33 nieuwe ziektegevallen bij, waardoor het totale aantal te Belfast op 261 komt, waar van 136 met doodelijken afloop. De ziekte neemt eerder toe dan af. Aanliesfedingen. Nemen wij willekeurig tien personen en gaan wij den toestand van hunne maag na, dan vinden wij in de eerste plaats twee die een uitmuntende maag hebben, dan drie anderen die hunne maag moeten ont zien, ten zeerste acht moeten geven op hunne voeding en slechts zekere spijzen mogen eten. De vijf anderen hebben een slechte maag die hen slecht voedt en hen altijd doet lijden. De statistieken toonen aan dat de helft van het menschdom, en zelfs meer aan de maag lijdt. De Pink Pillen zijn de schat var de maag en zij hebben aan tal van menschen het geluk eener goede spijs vertering weergegeven. De Heer Klaas van de Kalk te Opheus- den, bijvoorbeeld, schrijft: „Ik geef U kennis dat ik sedert langen tijd erg aan de maag leed en nauwelijks kon eten. Natuurlijk verviel, verzwakte en vermagerde ik. Ik ben de Pink Pillen gaan gebruiken, en van af de eerste doos gevoel de ik mij beter. Ik ben met de behande ling doorgegaan en heb weldra een uitmun tende maag weergekregen. Sedert ik met de behandeling heb opgehouden, heb ik mij voortdurend wel bevonden. De Pink Pillen werken gunstig zoowel op kinderen als op groote menschenzoo schrijft Mej. Wallaert, 148 Uiterste gracht te Leiden. „Mijn dochtertje Katarina, 14 jaar oud, heeft lang aan de maag geleden. Zij had vooral hevige krampen en telkens na te hebben gegeten erge benauwdheden. Te vergeefs hebben wij haar verschillende geneesmiddelen doen gebruiken, tot wij haar op raad van meerdere personen, de Pink Pillen hebben gegeven, waarvan eenige doosjes haar volkomen het ben genezen." De Pink Pillen die zooveel goed doen aan slechte magen, zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, al- gemeene zwakte en rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ■W elk voedsel voor KindererienZiekenJ ADVERTENTIEN. Arbeiders Aan de Glasfabriek „LEERDAM", voor heen Jeekel, Mijnssen Co., te Leerdam, worden gevraagd met minstens twee of drie jongens boven 12 jaar. Loon voor het hoofd van het gezin f7 per week, vrij woning en vrij brand. Aanvangsloon voor de jongens f3.50 en hooger, naar leeftijd. Zich in persoon te vervoegen of brieven te adresseeren aan „Witglasfabriek" Leer dam. de vierjarige donkere voshengst, genaamd volbloed Belgisch ras, eiken Dinsdag en Vrijdag van 's morgens 6 uur tot 's avonds 6 uur bij AREND VERSCHOOR te Alm- kerk en de overige dagen bij ANTONIE VAN DRUNEN, polder Kalverwaard, te Werkendam. Dekgeld 8 gulden bij de eerste dekking te voldoen. A, VAA DRIAEA i ni Bil k li, asaa teilen. 1 Voor HUISMOEDERS het adres van borstelwerk en Schoonmaakartikelen. Voor LANDBOUWERS het adres voor Spaden, Zeisen, kareis, Rijven, Schoppen enz. Voor VEEHOUDERS het adres voor Touwwerk, lleiuingdniad, Vlechtwerk, Puitdraad. Voor HUISEIGENAREN het adres voor Verfwaren, Behanselpapier, Asphalt, enz. Voor AMBACHTSLIEDEN het adres voor Gereedschappen en alle soorten Ijzerwaren. Voor JAGERS het adres voor Geweren en Amnuiniitie. Voor VISSCHERS het adres voor Garens, Katoen en Caoutchouc. tl. Win keiiers Vraagt I*rfJ«courant van LETEUT Goedkoopste adres voor* alle I )rukwerk Van de goedkoopste tot de fijnste soorten verkrijgbaar. Aanbevelend, H. van Duijnen. G J. 1IETTKOP, Specialiteit in }>et encadreeren van Gravures en PJ}ototjrapl)i'én. Ko ninklijke Nederlandsche Kabinet Inkt-Fabriek Schrijf- Copieer- Gekleurde- en Stempel- Inkten. ÏO maal bekroond. Onze Fabrikaten zijn bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar en. eene uitgebreide collectie is voorradig in den Boekhandel van L. i. VEERMAN te Heusden. IIIIIHUUB 10 Apiil. Min. van Waterstaat, lo. het maken van rijswerken en het verrichten van baggerwerk op de Vecht, tusschen Haandrik en Gramsbergen. Raming f 1000. 2o. Het maken van osvervoor ieningen op de Vecht, tusschen de brug te Dalfsen en het verlengde van het Ommerkanaal. Raming f 1500. 11 April. Prov. best. van Noordbolland, het maken en onderhouden van werken tot verdediging van de Noordzeekust in die prov., benoorden atrandpaal 9800. Raming f 180,000. 17 April. Prov. best. van Noordbrsbant, bet ver nieuwen Tan de beide acbutkolkmuren met hunne paal- fundeeringen van sluis no. 11 der Zuid-Willemsvaart. Raming f 25000. 17 April. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oevervoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 38170. 2o. De uitvoering van baggerwerk in de haven voor rijks vaartuigen te Hoek van Holland, van bet kanaal deor bet benedeneind van Rozenburg en aan den rechteroever van het Scheur vó<5r den havenmond te Maassluis. Raming f ".40 per kub. M. 18 April. Prov. best. van Nocrdholland, lo. het leveren en aanbrengen van eene inrichting tot electrische ver lichting van hqt Noordzeekanaal. Raming f 155.000. 24 April. Min. van Wnterstaat, lo. het verhoogen en verzwaren van kaden langs het noordelijk deel der Melk- haven in de gemeente Raamsdcnk. Raming f 6050. 2o. het opruimen en in voorraad brengen van steen van onde werken langs de Boven Merwede. Ra ming f 2000. So. het uitvoeren van baggerwerk in het Noord Pampus nabij de haven van Goedereede en eventueel in het Aardappelgat. Raming f 61000. 25 April. Prov. best. van Noordholland, het verrich ten van baggerwerk in de Rijkszeehaven het Nieuwediep. 25 April. Prov. best. van Overijsel. het maken van rijswerken en het verrichten van baggerwerk in het Zwarte Water. Raming 2000. j Voor WEDERVERK00PERS het adres voor Kranierijcn in groote sorteering. VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5