lie! Land van Heusden en iltena, de Langstraat en de Botnmelerwaard. Jan Verhoeff, SINAASAPPELEN en CITBOENEN K arpetten en Vloerzeilen, De Zuid-Nederlandsche - Dij wielhandel, Onderlinge Credietvereeniging H. Win keiiers MaTTeN 9 Cent per el. H. J. VAN VRIESLAND. VuchterstraatG 6, 's-BOSCH. q PWF* Repareeren spoedig en billijk. Q C©CC©0©C©©©©€€)CC©© Ivan too rGroenmarkt TG. Uitgever: L. J, VEERMAN, Heusden. No. 2627. Zaterdag 27 April. 19Q7. RIJWIELEN op Hoofdvertegenwoordiger voor Brennabar- en Osmond-Rijwielen, aan de Firma M. BEEN-BLITZ, Raamstraat 52, ROTTERDAM. Telephoon 8410. (U Q Blijft met concurreerende prijzen zich O aanbevelen; bezichtigt steeds onze étalage. Q te DORDRECHT. LAND VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Het werk der parlementaire commis sie, die zich te Toulon met het on derzoek naar de Jéna-ramp bezig houdt, werd Dinsdag door een nieuw ongeluk, (brand in het arsenaal) dat in zijn ge volgen ontzettend had kunnen zijn, ge stoord. Kort na middernacht ontstond de brand in de oude zeilmakerij, die wel is waar nog tot het arsenaal behoort, doch reeds lang zou worden afgebro ken. Voor men iets aan 't reddingswerk kon doen, was de 4e secte van 't ar senaal, waar groote uitrustingswerken onder handen waren, een prooi der vlammen geworden.Tevergeefsch tracht te men de school voor torpedo-officie ren te redden. Ook dit gebouw, met al zijn belangrijke modellen en leer middelen, was binnen een half uur tot den grond afgebrand. Soldaten en matrozen werden be wusteloos door de vreeselijke gaslucht, die op het terrein heerschte. De poging, om het duikboot-pavil joen binnen te dringen, bleken even eens tevergeefs, zoodat men ook dit niet behouden kon. Alle documenten van de „Jena"-commissie bevonden zich in dit lokaal. Omtrent de oorzaak is nog niets be kend. Wèl vond men op het terrein twee stukken lont van een soort, die niet bij de Fransche marine in gebruik is. De schade wordt globaal op eenige millioenen francs geschat. Een twintigtal matrozen en soldaten zijn gewond, waarvan drie ernstig. Een later bericht luidt: In verband met de mogelijkheid, dat de brand in het arsenaal te Toulon door kwaadwilligheid ontstaan is, kan het van belang zijn te melden, dat ver schillende lieden verklaarden, hoe zij bij het eerste alarm in den vroegen ochtend zagen, dat de vlammen reeds uit verschillende vensters tegelijk sloe gen, zoodat het vuur verscheidene haarden moet hebben gehad. Omtrent de bovenbedoelde lont wordt gemeld, dat ze voor het gebouw lag, waarin groote voorraden petroleum wa ren geborgen. In de fabriek van Tsjesjer te Peters burg stelden eergisteren ongeveer 400 arbeiders eischen tot verbetering van de arbeidsvoorwaarden en regeling van den werktijd. Zij schoolden voor het fabrieksgebouw samen, om den fabri kant op te wachten, maar werden door de politie uiteengejaagd. Hierbij zijn ongeveer 100 arbeiders licht en 80 zwaar gekwetst. Om verzet aan te teekenen tegen de mishandeling van hunne kameraden, legden gisteren de werklieden in de meeste fabriken van de Wiborgsche wijk het werk neer. 's Avonds werkten er nog een paar fabrieken. In heel Pe tersburg is de beweging merkbaar. De politie heeft uitgebreide maatregelen tot handhaving van de orde genomen. Eenige leden van de Doema zijn van plan de regeering over het voorgeval lene bij de fabriek van Tsjesjer te in- terpelleeren. Toen prins Eitel Friedrich Woens dag op het oefeningsterrein Doeberitz bij Berlijn den dienst bij zijn compag nie wilde beginnen, werd zijn paard schichtig door de roode signaalvlag. Het hief brieschend den kop omhoog en sloeg den prins zóó hevig tegen den neus, dat hij bewusteloos uit den zadel viel. Het bericht, dat de prins een hersenschudding kreeg is onge motiveerd. Hij klaagde over hevige hoofdpijn, die echter reeds minder ge worden is. De toestand is over 't ge heel zóó vooruitgegaan, dat de prins waarschijnlijk heden, Zaterdag, naar Potsdam kan terug keeren. Een met petroleumkisten geladen trein is eergisteren bij Jassy, Roeme nië, ontspoord, waardoor verscheidene kisten sprongen en de wagons vlam vatten; vijf peisonen verbrandden en er zijn talrijke gewonden. Bij Riesi is Salomone, een groot ban diet onder de Sicilianen, door de kara- biniers gevat. Hij verschoot al zijn am munitie, voor hij zich overgaf, maar raakte niemand. Hij had een groote som gelds, een geweer, een pistool en een dolk bij zich. In drie jaar tijds had Salomone zeven menschen gedood en tallooze rooverijen gepleegd. Twee grond eigenaars in de buurt die hem toevlucht verschaft hadden, zijn ook in hechtenis genomen. Uit Londen wordt gemeld: De Great Eastern Spoorwegmaatschap pij is natuurlijk niet erg ingenomen met de uitspraak van het Hof van on derzoek in zake de ramp der Berlin, omdat deze gelijk staat met een schul digverklaring van den kapitein der Ber lin, zoodat die spoorwegmaatschappij dan zedelijk, zoo niet wettelijk, aanspra kelijk is voor de door kapitein Precious begane fout. In dit geval zou de maat schappij de nabestaanden van de slacht offersder ramp moeten schadeloos stellen. Het spoorwegbestuur zal de kwestie der aansprakelijkheid op de eerst volgende vergadering der commissarissen in over weging nemen. De avondpers bespreekt de uitspraak van het Hof meerendeels in instemmen- den zin, ofschoon de bladen bet betreu ren, dat daarin een veroordeeling van den kapitein der Berlin voorkomt. De Lokal- Anzeiger verneemt uit Ham burg dat alle vroegere bootwerkers nu weer aangesteld zijn. De Engelschen werken niet meer en zullen met de eerste de beste gelegenheid naar hun land teruggaan. Uit Berlijn meldt men: In de kringen, die veel belang stellen in de vloot, begint, met een beioep op de in gang zijnde vergrooting van de nieuwe handelshaven te Emden, een beweging te ontstaan om tegelijker tijd ook bij Emden een oorlogshaven aan te leggen. Emden moet zoo wordt geredeneerd tegen alle vijan delijke aanvallen uit zee beveiligd worden, want in Emden bevindt zich o. a. op een na het grootste telegraaf kantoor der wereld, waarover het geheele telegrafische verkeer van Duitschlaud met zijn koloniën, met Noord-Amerika en vele andere overzeesche landen loopt; dooreengenomen dagelijks 20,000 telegrammen. Ter bescherming van deEemsmonding en de havensteden aan de Eems moet er een spoorweg van de oorlogshaven Wilhelmshaven naar Emden aangelegd wordenverder moet het Eems-Jade kanaal van Emden tot Wilhemshaven voor torpedobooten bevaarbaar gemaakt worden en in verband daarmede het Noordzee-Oostzeekanaal tot Wilhelms haven vergroot worden. Bij Emden zou er, om het vaarwater der Eems te beheirschen, beneden de Knak een groote oorlogshaven aangelegd moeten worden. Om te beginnen moet er minstens een marinestation voor krui sers en tórpedobooten ingericht worden. Natuurlijk moeten de versterkingen aan de Knak geheel onafhankelijk van de handelshaven gebouwd worden, daar de oorlogshaven en de handelshaven twee geheel op zichzelf staande onder nemingen zijn Om deze vérstrekkende plannen te verwezenlijken, zijn zulke aanzienlijke nieuwe rijksbelastingen noodig, dat de Rijksdag er wel niet -te veel he ast mee zal maken. De Daily Chronicle verneemt uit ge zaghebbende bron, dat de Transvaal- sche regeering er bij blijft de Chinee- zen van de Randmijnen zoo spoedig mogelijk weg te zenden. De Transvaalsche regeering heeft aan de mijnbestuurders laten weten, dat de contracten der Chineezenniet hernieuwd kunnen worden, althans niet voor lang. De mijnbesturen behooren de Chinee- zen zoo spoedig mogelijk door Kaffers te vervangen, anders zouden zij erzelf onder lijden. In geen geval zou de re geering dulden, dat de mijnen gesloten worden. Drieduizend werkeloozen te Johan nesburg hebben op een bijeenkomst besloten, naar Pretoria op te rukken en bij de regeering op verschillende maatregelen aan te dringenb.v. dat mijnbouw-maatschappijen gedwongen worden alle mij ren, waarvoor zij con cessie hebben, te ontginnen enz. LIEVE DAMES PAST OP! Past op voor de bekoorlijke, maar ge vaarlijke lente. Gij zijt zwak, al uwe or ganen zijn zwak. Uw bloed is beladen met onzuiverheden, en uwe nieren zijn te zwak om die onzuiverheden te kunnen uitdrij ven. Toch moeten zij het lichaam uit. Zij komen er uit door de huid, en uw lief gezicht verliest zijn schoonheid en wordt leelijk door uitslag, roode vlekken, puisten en zweren. Gij hebt geen eetlust en gij hebt geene krachten, gij eet niet en gij zoudt een overvloediger voeding noodig hebben. Uwe ingewanden zijn zwak. Het gevolg daarvan is verstopping, die U schele hoofdpijn be zorgt en die gele tint of die grondige kleur die U leelijk maakt. Uw spijsvertering ismoeielijken pijnlijk, na uwe maaltijden hebt gij een dringen de behoefte tot sla pen; uwe spijsverte ring is onvolkomen en de giftige over blijfselen er van gaan bovendien uw bloed, dat reeds onzuiver is, vergiftigen. Gij zijt bleek, uwe oogen zijn dof, uw gang is slepend, en bij de minste beweging voelt gij uwe beenen niet meer en hebt gij dadelijk last van zweeten. Neem geene purgeermiddelen, die ver zwakken het lichaam nog meer dan het uwe dit reeds is. Geef U zelve wat men een zweepslag zou kunnen noemen, neem een versterkend middel. De Pink Pillen zijn het machtigste ver sterkende middel. Zij geven bloed, en dat is het wat gij te wei nig hebt. Zij zuiveren het bloed, en het weinige bloed dat gij hebt is onzuiver. Zij versterken het zenuw stelsel, en uw zenuwen die gij overspan nen hebt door diners, recepties, bals en feesten en door arbeid, hebben groote be hoefte aan versterking. De Pink Pillen wekken alle uwe orga nen op, die daarna al het werk dat zij te te doen hebben zullen verrichten, en zoo wordt ten slotte het evenwicht hersteld. Gij gaat er weer lief uitzien. Indien gij nu geen zorg voor U zelve draagt zult gij uwe nalatigheid duur betalen. In plaats van partij te trekken van het mooie jaar getijde, er van te genieten, zult gij thuis blijven om te lijden, om U te verzorgen en U te vervelen. De Pink Pillen die zulk een machtige wer king op het bloed en op de zenuwen uit oefenen, genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, algemee- ne zwakte, maagpij nen, scheele hoofd pijn en storingen der' vrouwen. Zij zijn onovertroffen tegen neu rasthenie, zenuwzwakte, zenuwlijden, heup- jicht. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. termijnbetaling. le klas Engelsche, Duitsche en Hollandsche Rijwielen van bekende merken worden aan solide personen op termijnbetaling bij matige aan-en al betaling onder stipte geheimhouding ge leverd. Reflectanten gelieven hunne adressen, met opgaaf van werkkring te zenden aan de RIJWIEL IMPORT Go. Bnctye 10, Rotterdam. geeft hiermede kennis van de ONTVA.NOST1 van de Nieuwe Mo de llen toot. Uitsluitend Detailhandel tegen de meest concurreerende handelaarsprijzen. Reusachtige sorteering en onovertrefbare kwaliteiten. HOOFDKANTOORFILIAAL St. 3-5 annex Ol.«le..<M|k Reparatie-Inrichting Goudsche Singel 52, le huis vanaf hoek Roozenburgerstraat 13 de St. Janstr. Tel. 3967. Telefoon 3966. Soliede personen kunnen op gemakkelijke voor waarden betalen onder strikte geheimhouding. Vraagt I*r|Jscouraiit van MVITENliVI llJEi!!! Kom onze goedkoope prijzen zien, en gij zult verbaasd staan over onze lage noteering. Groote witte LIJFJES vanaf 31 ct. G0RDIJNENG0ED l3/4 el breed, vanaf 13 ct. GORDIJNENKANT 3 cent per el. LINNENGOEDEREN spot goedkoop. togen eoncurreereinfe prijxen. Aanbevelend, Naast den heer STUFKENS, Langen r?||k, OM1NC19I M. Verharen voor Dames en Heeren Rijwielen. Steeds voor- Q handen Onderdeelen voor Motors en Automobielen. 1> O 11 i» Si SI C 11 T J* V al K Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000,— (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. Commissarissen Mr. H. W. Fangman, J. M. P. de Joncheere, A. J. Lebret, Mr. J. Salomonson en O. J J. Verbroek van Nieuwbeierlahd. Directeuren: Mr. F. N. Sickinga en O. Vriesendorp Jz; Geeft V OORSCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Burgsteidr.g of ande«e Zeerheid, tegen zeer billijke rente «onder bjjberekeniiig van provisie of administratiekosten. Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 4 pCt. met een dag opzegging. 41/* een maand 47s twee maanden 4h/t dr e maanden KIWIBUI Prachtige SPORTHEMDEN f i.— Blauw KEPERBROEKEN en DU1ISCHE HEMDEN voor polderlui. 8

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5