Hel Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard, lei. E SCHOLTEN, KOOPT UWE MEUBELEN H. HUIJSMANS G-z. Jan Yerhoeff, Rijwielhandel, Voor Huwelijksuitzet en de LiermaM Atelier voor Fotopfie Magazijnen en Kantoor BOTERMARKT 0 69, 0 69a. Ilariiier- en Steenhouwerij M. van Bokhoven Zonen, Specialiteit in fijne Marmer- en Hardsteenwerken. ÖQQQQQQQQQQ9QQQOOQQ De Zuid-JN ederlandsche 0 Vuch ter straat O 6's-BOSCB. O MT Repareeren spoedig en "billijir. 6CQGOGOOGOGOCGCGO Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2629, Zaterdag 4 Mei. RIJWIELEN op EUGENE DE JONG, Alles tegen zeer concurreerende prijzen. Arkelstraat D 23 en 24, Gorinchem. Hoofdvertegenwoordiger voor Brennabor- en Osmond-Rijwielen, Blijft met concurreerende prijzen zich aanbevelen; bezichtigt steeds onze étalage. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 19Q7. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. land van alten/ VOOR BUITENLAND. De Fransche regeering heeft opnieuw een nota aan de Marokkaansche regee ring gericht om te zeggen, dat zij 't antwoord op de eerste nota onvoldoende vindt en van Marokko vollediger er kenning van de rechtmatigheid van Frankrijks grieven eischt. Volgens Fransche bladen wordt de Belgische spionnenzaik ingewikkeld. Wuyts, de oud-onderofficier, die de ge vangen mannen bij de politie aange bracht hoeft, is nog bij het Duitsche gezantschap geweest en heeft daar be langrijke stukken laten zien, die hem als lokaas verschaft waren. Men wou daar niets met hem te maken hebben, maar na eenige dagen kreeg hij een brief van iemand, die hem een ont moeting voorstelde, te Luik, Maastricht of Keulen. Met medeweten van de po litie sprak hij met den onbekende af, dat zij elkaar te Hasselt :;ouden tref fen. Gisteren had de ontmoeting plaats; Wuyts kreeg van den onbekenden op dracht om verder te spionneeren, waar voor hem groote sommen beloofd wer den. Toen kwam de politie en nam den onbekende gevangen. Deze bleek toen geen mindere dan de hoofdcommissaris van politie van Aken te wezen Het verhaal lijkt niet zeer waarschijn lijk. Kolonel Remmer, de militaire at taché van het Duitsche gezantschap te Brussel, heeft reeds aan een verslaggever van de Soir gezegd, dat Wuyts wel ont vangen was men kreeg telkens der gelijke bezoeken, en voor de menschen gesproken hebben, weet men niet wat ze willen maar een gezantschap be moeit zich niet met verspiederswerk. Daar hebben de staten andere personen voor. Aldus de attaché. Het is niet aan nemelijk, dat een hoofdcommissaris van politie van een stad als Aken er mee belast zal zijn. Uit Engelsch-Indië komen berichten van ernstige onlusten te Rawilpindi. Het volk stak automobielen, huisraad en huizen in brand, totdat de troepen de muiters ten slotte uit elkander joegen. Naar de Standard uit Tiëntsin ver neemt, zijn in de Chineesche wijken de deuren weer met bloed bestreken, gelijk in de dagen voor den Boksersopstand. De bevolking is ongerust. Uit verschillende plaatsen van Rus land komen thans berichten, waaruit blijkt, dat men aan de maatregelen der Russische regeering tot voorkoming van jodenvervolgingen al heel weinig waarde kan hechten. De vrees voor deze vervolgingen is dan ook nog weinig verminderd na de jongste desbetreffende circulaire van Stolypin. Zoo wordt nu uit Nikolajef gemeld, dat de joden daar zeer onge rust zijn en dat dagelijks honderden de stad verlaten. Op den ochtend na de publicatie van Stolypin's rondschrij ven was op tal van huizen, door joden bewoond, met krijt geschreven: „dood aan de joden!" De vulkaan van het eiland Strom- boli heeft gisteren weder bij tijden asch uitgeworpen, hetgeen gepaard ging met een onderaardsch gerommel. Een vrij breede lavastroom loopt langs de noordelijke helling van den vulkaan. De bevolking is rustig. Volgens een telegram te Innsbruck hebben in Noord-Tirol hevige lawines plaats gehad. In het Pusterdal ligt de sneeuw meters hoog. Prettau en Silli- an hebben eveneens van lawines te lijden gehad. Een telegram uit Bakoe (Rusland) meldt, dat daar gisteren de algemeene werkstaking is uitgebroken. Te Podewils, in Silezië, moet een vrouw 't is haast niet te gelooven haar driejarig jongejatje een hand heb ben afgehakt, omdat zij boos was op haar man, die op een avond voor de tweede maal was uitgegaan. Alle berichten stemmen er in over een, dat de opwinding in gansch Mon tenegro groot is. Verschillende politieke partijen hebben vergaderingen belegd, waarin in heftige bewoordingen het op treden der regeering tegen de opposi tie bladen werd afgekeurd. Men spreekt zelfs van plannen tot een gewapenden opmarsch naar Cetinje. Van verschil lende kanten gaan stemmen op, die de aftreding van het kabinet eischen. Volgens een Reuter telegram moeten generaal Martinowits, gouverneur van Podgoritsa, en Masiwoda, hoofd van de politie, met revolverschoten doodelijk gewond zijn. De moordenaar werd af gemaakt. Over de ware oorzaak van de troebe len loopen de meeningen uiteen. Sommigen denken, dat de beweging in de lande verband houdt met reaction- naire plannen der regeering, die uitge lekt zouden zijn. Vorst Nicolaas, die pas zij n land een grondwet en een Skoepsj tina schonk, zou n.l. in den laatsten tijd weder tot andere gedachten zijn gekomen en thans zinnen op plannen, omzijn volk, dat hij er feitelijk niet rijp voor acht, die liberale instellingen weer te ontne men. Russische invloed zou hier niet vreemd zijn. Do Tsaar zou persoonlijk pressie op vorst Nicolaas en eenigen van diens ministers hebben geoefend. De Matin meldt, dat de Stylet en Tromblon, 2 nieuwe torpedojagers van de Fransche vloot, voor geruimen tijd wegens grove gebreken aan de machi nerie opgelegd zijn. Eerst een paar maan den geleden zijn zij in dienst gesteld; dat was anderhalf jaar te laat. Telkens bleek er bij het proefstoomen, dat de machinerie niet deugdehet vereischte aantal paardekrachten werd niet ont wikkeld er hadden ontploffingen plaats dadelijk waren groote herstellingen noo- dig. Het ergste vindt de Matin blij kbaar, dat het marine-bestuur die booten van de aannemers aanvaard heeft. Een telegram uit Warschau van Woens dag meldt: De staking is hier algemeen. Er rijdt geen enkele tram. Er heerscht gebrek aan vleesch en brood. Vele ma gazijnen zijn gesloten. Slechts vier bladen zijn verschenen. Sterke patrouil les infanterie en cavalerie bewaken de straten. Er is een revolverschot gelost op een agent van politie. Te Lodz zijn de winkels, fabrieken en couran ten-bureau's gesloten. De trams rijden, maar worden door solda ten beschermd. Er hebben zeer vele arrestaties plaats gehad. Socialisten en nationalisten zijn met elkander slaags geweest. Enkele werklieden zijn gedood of gewond. Wanneer men een telegram uit Kon- stantinopel aan het „Berliner Tage- blatt mag gelooven, is een schoolmees ter uit Leipzig, op het oogenblik dat hij zich in de Turksche hoofdstad in scheepte, na van Toulon te zijn geko men, door de Turksche politie gearre steerd. Hij zou er van verdacht worden, den brand in het arsenaal van Toulon te hebben aangestoken, en zou door de politie uit die stad aan de Turksche overheid gesignaleerd zijn, nadat hij eerst in Toulon was gearresteerd, maar we gens gebrek aan bewijs weer losgela ten. De Duitsche ambassade te Konstan- tinopel heet krachtig tusschenbeide te zijn gekomen, om den mart door de Turksche overheid in vrijheid te doen stellen. Deze gevaarlijke berichtjes aanvaar de men slechts onder het uiterste voor behoud. Dinsdagnacht is het buskruitmaga zijn van de mijn Fontaine des Roches bij Nancy in de lucht gesprongen. In het magazijn was 800 kilo bus kruit. Gelukkig dat er op het oogen blik van het ongeluk niemand in de onmiddellijke nabijheid was, zoodat er niemand gedood of gekwetst werd. lan bentedinsen. Itloop laiibentediti^cn. ADVERTENTIEN. HEUSDEN. Groote Collectie STALEN voor Costumes, Mantels, Blouses enz. Eigengemaakte Dames- en Heeren Ondergoederen. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking. Goedkoopste prijzen. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. het adres. De Stalen-Collectie wordt op aan vraag gaarne ter inzage gezonden en alle inlichtingen verstrekt. termijnbetaling;, le klas Engelsche, Duitsche en Hollandsche Rijwielen van bekende merken worden aan solide personen op termijnbetaling bij matige aan-en af betaling onder stipte geheimhouding ge leverd. Reflectanten gelieven hunne adressen, met opgaaf van werkkring te zenden aan de RIJWIEL IMPORT Co. Bosohje 10, Rotterdam. van Hinthamerstraat A 30, 's-itoscn. - 6 Visite portretten met proef f 1. Voor HUISMOEDERS het adres van Borstelwerk en Schoonmaakartikelen. Voor LANDBOUWERS het adres voor Spaden, Zeisen, Gavels, Rijven, Schoppen enz. Voor VEEHOUDERS het adres voor Touwwerk, Heiningdraad, Vlechtwe-k, Puntdraad. Voor HUISEIGENAREN het adres voor Verfwaren, Behanselpapier, Asphalt, enz. Voor WEDERVERK00PERS het adres voor Kramerijcn in groote sorteering. Voor AMBACHTSLIEDEN het adres voor Gereedschappen en alle soorten Ijzerwaren. Voor JAGERS het adres voor Geweren en Ammunutie. Voor VISSCHERS het adres voor Garens, katoen en Caoutchouc. in de Magazijnen van GOEDKOOP en SOLIKDË. - Voor de qualiteit mijner meubelen in mijn werkplaats ver vaardigd wordt voor krimpen van 't hout eu bersten van 't schil derwerk of politoer ingestaan. geeft hiermede kennis van de van de iMiieuwe Mo de lie j* Uitsluitend Detailhandel tegen de meest concurreerende handelaarsprijzen. Reusachtige sorteering en onovertrefbare kwaliteiten. HOOFDKANTOOR: fct. Jaustr. 35, annex Reparatie-Inrichting Goudsche Singel 52, le huis vanaf de St. Janstr. Tel. 3967. FILIAAL Oudcn(l{jk 136, hoek Roozenburgerstraat 13 Telefoon 3966. Soliede personen kunnen op geiiiokJielljkc voor waarden betalen onder strikte geheimhouding. voorheen J. B0LSIUS, 's-bosc jtac. Beste adres voor: GRAFMONUMENTEN, SCHOORSTEENMANTELS enz. Nog voorhanden een een partij 11 A.IIMKRE1MI HlIIOOIl^llY^lllMI liS in verschillende modellen en afmetingen, die tegen elk aannemelijk bod worden opgeruimd. Verhuren voor Dames en Heeren Rijwielen. Steeds voor handen Onderdeelen voor Motors en Automobielen. 8 Mei. Min. van Waterstaat, io. de uitvoering van werken in de Lek onder Wjjk bij Duurstede en Bensi- chem. Raming f 200' 0. 2o. Het verhoogen en verzwaren van kaden langs den Amer en de Donge, onder Made en Drimmelen en Geertraidenberg. Raming f 45200. 10 Mei. De Noord Ooster lokaal Spoorweg Mij. te Zwolle, het maken van de grond- en kunstwerken, het leggen van sporen en wissels en het uitvoeren van eenige andere werken ten behoeve van den lokaalspoor weg van Zuidbroek naar Delfzijl. Raming f 518000. 13 Mei. Prov. best. van Z-Holland, lo. het maken en inhangen van een paar deuren in de groote Sluis te Vianen en een paar in de Sluis bij de begraafplaats te Gorinchem, in 2 perc. en in massa. Raming le perceel f 8800, 2e perc. f 5200, massa f 14000. 2o. het op hoogte brengen van twee gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in die Provincie. Raming f 6000. 14 Mei. De Genie te Gorinchem, lo. het verrichten van werk aamheden aan de Holl, Waterlinie. Raming f 1.75. 2o. het maken van eene batterij aan den Zuider-Lek- dijk nabij Everdingen. Raming f 11,960. 15 Mei. Min. van Waterstaat, het aanbrengen van eene bezinkiug en bestorting op het beloop van den strekdam voor den benedenmoncl van het Hartelsche gat. Raming f 16 0 10 Mei. Prov. best. van Noord-Holland, het verbete ren van hoofden op het Noorderstrand van Vlieland en het herstellen van hoofden op dat strand van storm schade. Raming f 80200. 21 Mei. De H. IJ. S. M. te Amsterdam, het maken van grond- en spoorwerken, enz. ter nitbreiding van het stationsemplacement Piet Gijzenbrug. Raming f 284 0. 23 Mei. Prov. best. van Noordholland, het versterken van den kop van het noordelijk strandhoofd aan den mond van het kanaal te iJmuiden en het aanbrengen eener bezinking langs de oevers van dat kanaal. Ra ming f 22000. 27 Mei. Prov. best. van Limburg, het maken van werken tot verbetering van de Maas in een gedeelte van Limburg en Noordbrabant, in 2 perceelen. Raming le perc. f 32650, ?e perc. f 41150. 1 Mei. Min. vao Waterstaat," de uitvoering van bag- gerwerk in de Waal tusschen den hoofddam te Panner- den en Loevestein. Raming f S85 O. Eenige inschrijver W. P. de Vries, Rossum, f99.300. Agcntesse Bruiting Mühren, Amsterdam. Ontvangen de nieuwste Stalen van ZOMERSTOFFEN, alsook Deken- i Knoopen, Garen, 1 Katoen, Linnen Band enz. Let s.r.p. op adres: Hinthamerstraat 430. Steeds het nieuwste, zoowel in de goedkoopste als duurdere kwaliteiten en prijzen. NEEMT EEN PR0EFN4ME s. r. p.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5