Pianino. Beritlt van Inzet. Voor de Schoonmaak. H. J. VAN VRIESLAND, V oordeelig Bouwen. Gietsel-, Sier- en Profielsteen, Atelier voor Fotopfis L0EMEN PAPIER, Wei W. E. WaschmacMnes, Koopt Uwe ONDERGOEDEREN bjj Een gebeurtenis op de Duitsch'Nederla grens. EUGENE DE JONG, Heiningdraad, Puntdraad, Vlechtwerk, LANDBOUWGEREEDSCHAP. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. F. LUIJT, Langendijk, GORINCHEM. Gorinchem. mooie Meiweer, het onkruid welig op. Op een te Beerta in de open lucht gehouden vergadering der stakers werd door den voorzitter Swijgman meege deeld, dat er steun was ontvangen van verschillende vereenigingen uit deze provincie en daarbuiten, en dat het niet noodig zou zijn, een renteloos voor schot voor het verleenen van steun uit de kas der werkliedenvereeniging te nemen. De arbeider Klooster, een der voor mannen in de staking, deelde mee, dat arbeiders bij het organisatie-bestuur waren gevraagd voor het Hoogeland (Gr.) en elders. Niemand behoefde dus voor het oude loon het werk le her vatten, daar in elk geval elders meer kon worden verdiend. Ook vrouwen woonden deze samen komst bij. Eenigen harer spoorden haar medestaaksters aan vol te houden. Men meldt uit Zundert aan de „'s-H. Ct.": Dinsdagmorgen werd door een bosch wachter op het gehucht Achtmaal onder deze gemeente, in de onmiddelijke na bijheid der Belgische grens, in een bosch het lijk gevonden van een manspersoon, welke klaarblijkelijk door een revolver schot van het leven is beroofd. Bij onderzoek is gebleken, dat de doode, die voorloopig in het lijkenbuis alhier is gebracht, genaamd is Emile Bodson, oud 47 jaar, ongehuwd, Belgisch douanier, gestationneerd in het naburige Wuestwezel, en geboortig uit Henegou wen. De rechtben's te Middelburg heeft gisteren wegens overtreding der jacht wet veroordeeld eenjachtopziener te Axel tot 2 maal f 5 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. Men meldt uit Delft: Met de arrestatie van den rijwieldief, die Maandag j.l. op heeterdaad gegrepen werd, toen hij zijn slag sloeg in een der gebouwen van de Technische Hoo- geschool alhier, zag onze politie hare groote moeite, om een eind te maken aan de tallooze rijwieldiefstallen ten nadeele van studenten, rijkelijk beloond. Drie weken lang had een hoofdagent rechercheur zich verdekt opgesteld, tot de vogel eindelijk geknipt was. En thans eerst is gebleken hoe mooi deze vangst was. De man wilde eerst geen enkele inlichting geven en simuleerde krankzinnigheid. Met de uiterste moeite is het gelukt hem te fotografeeren en op dit portret heeft de Amsterdamsche politie hem herkend als J. G., 25 jaar, diamantslijper te Amsterdam. Na drie dagen gezwegen te hebben, heeft de dief toegegeven dat hij werkelijk de aangeduide was. Hij zal zich nog te verantwoorden hebben wegens rijwiel diefstallen te Amsterdam, Alfen a/R., Bussum en Apeldoorn. Hij werkte met nog drie rijwieldieven in vennootschap. Ieder hunner sloeg zijn slag. De karre tjes werden te Amsterdam, doormiddel van een kruier, onder valschen naam beleend. Zaterdagavond liep een der vennooten te Amsterdam in de fuik en even later de derde te Utrecht. Naar het vierde en laatste lid van deze diefstal-firma wordt nog gezocht. Uit Dodewaard meldt men: De vrees van Woensdag heeft zich helaas bewaarheidde Waal is in 't laatste etmaal nog zooveel gewassen, dat al de uiterwaarden blank staan. Het vee is weer op stal gezet, terwijl bij velen de wintervoorraad uitgeput is. De schade beloopt duizenden vooral de pachters van weiland, dat dit jaar weer zeer duur is geweest, zullen 't voelen; 't werk op de steenfabrieken ligt stil. Ook buiten het Oldambt (Gr.) be staat eene beweging onder de veld werkers voor verhooging van loon. Te Westeremden vroegen de vrouwen 70 in plaats van 60 cent per dagde land bouwers besloten 65 cent te betalen, doch tegelijk de loonen van de jongere werkkrachten jongens en meisjes niet onbelangrijk te verlagen. Eene commissie uit de arbeidersver- eeniging zal nu vragen om een confe rentie met het bestuur der landbou wersorganisatie, om deze zaak geza menlijk te behandelen. Men meldt uit Leiden: Vrijdagmiddag gingen een tweetal jongens van 13 en 14 jaar van hun werk naar buiten om zich in het water te verfrisschen en wel naar de Molen- sloot aan den Maredijk. Een der jongens was nog pas te water of hij ging naar de diepte. Blijkbaar kon hij slecht zwem men en was het water dieper dan men vermoed had. De andere knaap deed pogingen om zijn kameraad te redden, doch ging ook naar de diepte. Inmid dels toegeschoten hulp kwam te laat. Toen de jongens op het droge waren gehaald poogde dr. Meuleman de levens geesten nog op te wekken wat echter niet meer gelukte. De N. Arnh. meldt: In de buurt van Schaarsbergen was eergisteren bij een landbouwer, V. ge naamd, een koe, vermoedelijk aan milt vuur, gestorven, 't Beest was dood en om 't zoo maar in den grond te stoppen was wel wat erg. Diep in den nacht komen twee mannen uit Arnhem, H. en B., de eerste een schacheraar, de tweede een slagertje, bij de doode koe. Zij worden het spoedig eens over den prijs, en voor een appel en een ei gaat 't beestje in hunne handen over. Den geheelen nacht waren H. en B. druk bezig om 't doode koebeest te villen, en, zooals zij meenden, door niemand gezien, want hun werk schuwde't dag licht. Beiden hadden echter buiten den waard, of beter gezegd buiten den agent van politie van Schaarsbergen gerekend, want deze had hen zien komen, en wetende, dat de koe dood was, waakte hij thans over de naar worst enz. snak kende magen zijner medemenschen, en wachtte op een donkere plek in het bosch geduldig af de dingen, die komen zouden. Eindelijk, bij het krieken van den dag, waren de mannen gereed. De huid en de tong van 't doode koebeest werden op een karretje geladen, want de rest zou later komen, en thans ging men huiswaarts, 't was te laat geworden om zoo'n heel beest te vervoeren. Nu werden zij echter aangehouden, huid en tong in beslag genomen, de heeren hunne namen genoteerd, de keurmeester gewaarschuwd, deze keurde natuurlijk 'tgeheele zoodje af, constateerde den dood door miltvuur, en liet nog gisteren nabij Moscowa een brandstapel oprich ten, alwaar 't geheele doode koebeest aan de vlammen werd prijsgegeven. Boer en vilders krijgen nu procesverbaal en, hopen wij, een voorbeeldige straf. Bij den landbouwer J. Buitenhuis, te Putten (Veluwe) is een kalf met zes poo- ten geboren. Bij het kniegewricht split sen elk der beide voorpooten zich in tweeën. Het dier is overigens gezond. Vrijdag werd uit Dordrecht geschre ven Heden namiddag omstreeks één uur vervoegde zich een onbekend persoon bij de Wed. de Graaf aan den Noor- dendijk alhier, waar hij een glas melk vroeg. Hij vertelde meesterknecht te zijn bij een houtkoopersfirma te Zaan dam en bij verschillende firma's hier ter stede meermalen op het kantoor te komen. Hij was weduwnaar en had een dochtertje, dat ergens besteed was. Toen de vrouw, die van haar eten was op gestaan, blijkbaar onrustig werd, zeide de onbekende, dat zij gerust kon heen gaan, maar zij deed dat niet alvorens de onbekende was vertrokken. Deze liep toen dén dijk uit tot on geveer 200 meter voorbij het stoomge maal buitendijks, waar hij door een paar personen werd ontmoet. Een daarvan, eene vrouw, bleef dicht in zijn gezel schap en wilde niet doorloopen, waarop de man een revolver uit den :;ak haal de, de loop in zijn mond nam en af trok. Twee schoten werden gehoord. Hevig bloedend sloeg de man tegen den dijk; weldra was hij een lijk. De politie werd daarom gewrarschuwd en verscheen spoedig met haar brancard om het onder hare hoede te nemen. Ook zij kon viet uil maken wie de per soon was. Alle kleeren waren onge merkt. BiirserlHke Stand. Werkendam, van 3 tot 10 Mei. AanbestedinKen. Alloop Aanbestedingen. Marktberichten. Hinthamerstraat A 30, s-BOSCH. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet Atelier dagelijks geopend. Specialiteit inPlatina Portretten. Artistieke afwerking. Goedkoopste prijzen. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. in de meest verschillende kleuren voorhanden. L J. VEI'!Kil A' te linialen. Ijzerhandel, J WAALWIJK. EWZ. Waterhoogte Maastricht (brug) 9 Mei 1.85 M. boven 0. 10 1.30 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 8 Mei 2.54 M 2.34 M. N.A.P. 9 2.67 2.63 10 2.75 2.69 ,Ad verten liëu. Mevrouw MARGGRAFF, Huize Zions- burg Vucht, vraagt tegen Augustus a.s. eene bekwame van goede getuigen voorzien. Nieuwe kruis-snarige Italian iisch-Noten limit. (Moderne stijl) voor f 350. W. VAN HEUSDEN, te Heusden. Notaris RANT te Waalwijk bericht, dat de Onroerende Goederen van de Familie J. F. Burghout te Drongelen door inzet en verhooging staan, als volgt: Koop 1. WEILAND te Eethen, „Langen Bruggert", Sectie A No. 331, groot 1.00.40 H.A., aan f 900. Koop 2. BOUWLAND en KADE aldaar, „Korten Bruggert", Sectie A no. 322 en 319, groot te zameri 0.52.90 H.A., aan- 1000.— TOESLAG Vrijdag tl Mei 1907, 's namiddags 3 uur, bij PIET NIEUW KOOP te Drongelen. Dagelijks kan ten kantore van Notaris RANT gehoogd worden. eene zeer Ontvangen groote keuze in vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier- stuk-Artitelen voor Plafond en Wandver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleums (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum. Voorts Schilder en Behanger. HEUSDEN, Wijksche Straat 14, ZEER V00RDEELIGE AANBIEDINGEN in Tricot Ondergoederer nl. Lijfjes 30 ct., Borstrokjes van al 10 ct., Boezeroens 70 ct., Groote Vrouwenkousen 60 ct., Brievenspelden 2 voor 1 ct., Kinderkousen van af 30 ct., Groote Vrouwenbroeken 65 ct., Prachtige Sporthemden f 1.—, Beddebond a 25 ct. per el, Schortebonten a 20. Door de stijging der Matten zullen alle concurrenten de prijzen der matten moeten verhoogen. Door onze groote voorraad kunnen wij dezelve nog voor oude prijs leveren. Biezenmatten a 9 ct. per el, de rol f 1.85. Blokjes 15 ct. per el, de rol 13.50. Komt spoedig uwe inkoopen doen voor de schoonmaak. Groote sorteering in VITRAGES. De heer P. J. COX. In het Duitsche plaatsje Goch nabij de Nederlandsche grenzen woont de heer P. J. COX, van beroep schoenmaker en Nederlander van geboorte. Deze heer doet ons mededeeling van een gebeurtenis, die wij zoo belang rijk vinden, dat wij dezelve hier in zijn geheel laten volgen. Op 23-jarigen leeftijd (dat is nu 28 jaar geleden, want ik ben thans 56) werd ik plotseling ernstig ongesteld. Men constateer de, dat ik pleuris had. Alle mogelijke be handelingen en middelen heb ik aangewend om daarvan af te komen, niets hielp mij evenwel. Mijn zwakke pen is niet in staat mijn lijdensgeschiedenis van die 28 jaar te beschrijven. Voedsel kon ik bijna niet meer gebruiken, slapen wist ik niet meer wat dat was, uren zat ik soms achter elkaar te hoesten en dan gaf ik ten langelaatste een door het bloed rood gekleurd slijm op. Bijna altijd had ik stekingen in mijn zijde, pijn in mijn rug en op mijn borst. Mijn ademha ling was kort en moeielijk, terwijl ik 's nachts soms zulke benauwdheden kon heb ben, dat mijn vrouw dacht: ik zou geen uur meer leven. Mijne kennissen dachten niet anders of ik had tering in den hoogsten graad. Zoo sleepte ik mijn leven voort met zwaren pijn op de boret, rug eu zijden, den geheelen dag aldoor maar roggelen, zelfs niet de gedachte meer te durven koesteren, ooit meer te zullen genezen. Op zekeren dag las ik in de Gelderlander van een borstgenezing door de Abdijsiroop, B4lo»§(ci' KaïHda fl*aulo. en eerlijk gezegd twijfelde ik aan genezing, doch dacht, i< heb al zooveel geprobeerd laat mij er dat nog eens bij probeeren. Ik kocht toen een fla con Abdijsiroop bij Jetten van Dijk te Gennep en zie, toen ik een half fleschje Abdijsiroop gebruikt had, kon ik al voelen, dat dit middel mij goed deed ik ging daarom met het gebruik der Abdijsiroop voort eu thans ben ik, de vreeselijke lijder, na 28 jaar door de siroop genezen. Mijn familie en kennissen staan verstomd over mijne genezing. Stuur gerust iedereen naar mij toe en ik zal ze de volle waarheid verklaren. Pi'ils por flacon f 1.f 3.en f 3 50. Cenlraal-Depêt L. I \KK.ER, Van \lkc nadestraat H, Rotle daiu. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. De Kalkzandsteenfabriek Loevesteiri te Vuren a.|fl. Waal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. JLevert tot zeer coneurreereiide prijzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard uicl metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOUWlt Enklll, ook W 1T141IWHSlStE.^. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur Ondertrouwd: Teunis Peter de Kleyn, 24 j., met Hendrika Timmermans, 24 j. Geboren: Trijntje Agatha, d. v. A. H. Vertooren en M. A. Vos. Overleden Adries Heistek, 3 maanden. 13 Mei. Prov. beat. van Z-Holland, lo. het maken en inhangen van een paar denren in de groote Slnis te Vianen en een paar in de Sluii bij de begraafplaats te Gorinchem, in 2 perc. en in miaaa. Raming le perceel f 8800, 2e perc. f 5200, massa f 14000. 2o. het op hoogte brengen van twee gedeelten van de dijken van bet Merwedekanaal in die Provincie. Raming f 6000. 14 Mei. De Genie te Gorinchem, lo. het verrichten van werk aamheden aan de Holl. Waterlinie. Raming f 1175. 2o. het maken van eene batterij aan den Znider-Lek- dijk nabij Everdingen. Raming f ll,9o0. 15 Mei. Min. van Waterstaat, het aanbrengen van eene bezinking en begtorting op het beloop van den strekdam voor den benedenmond van het HarteUche gat. Raming f 18000. 16 Mei. Pror. best. van Noord-Holland het verbete ren van hoofden op het Noorderstr&nd van Vlieland en het herstellen van hoofden op dat strand van storm schade. Raming f 89200. 21 Mei. De H. IJ. S. M. te Amsterdam, het maken van grond- en spoorwerken, enz. ter uitbreiding vaD het stationsemplacement Piet Gijzenbrug. Raming f 23400. 22 Mei. Min. van Waterstaat, het herstellen van den beteugelingsdam tusschen de Visehplaat en de Rnig- teplaat aan den rechteroever van den Amer, Raming f 28750. 22 Mei. Prov. best. van Zeeland, lo. de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door de Oade Ame en van den zijtak naar Nienwland (Walcheren). Raming f 5000. 2o. het maken van kopsteigers, los- en laadsteigers enz. in de tramweghsvens aan het Zijpe Raming f 16500. 28 Mei. Pro?, best. van Noordholland, het versterken van den kop van het noordelijk strandhoofd aan den mond van het kanaal te IJmniden en het aanbrengen eensr bezinking langs de oevers van dat kanaal. Ra ming f 22000. 24 Mei. Prov. bestaar van Friesland, het uitvoeren van baggerwerk in en vóór den mond van de haven te Stavoren. Raming f 6950. 27 Mei. Prov. best. van Limburg, het maken van werken tot verbetering van de Maas in een gedeelte van Limbnrg en Noordbrabant, in 2 perceelen. Raming le perc. f 82650, 2e perc. f 41150. 29 Mei. Min. v&n Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in de Boven-Merwede. Raming f 21000. 2c. de verbetering van den IJssel door krib- en bageerwerken bij de Rosmnlderq, beneden Doesburg. Raming f 7800. 8o. de uitvoering van baeeerwerk in het Panner- dtnsch kanaal en den Neder-Rjjn, tnssehen Pannerden en Wjjk tyj DuarsWe, Raming f 39000. 29 Mei. Prov. best, ran Zeeland, het verrichten van baggerwerk in het anaal en in de buitenhavens te Terneazen. Raming f 5 25 8 Mei. Prov. best. van Noordholland, het maken en leveren van betonblokken voor de golfbrekers van de havenhoofden ts I'maiden. Raming f 8000. 30 Mei. Prov. beat. van Overijssel, het verrichten van baggerwerk tnssehen de beide leidammsn in het Zwelscbe Diep en daarbuiten in zee. Raming f 0.27 per kub. Meter. 8 Mei. Min. van Waterstaat, lo. de uitvoering van werken in de Lek onder Wjjk bjj Duurstede en Beusi- chem. Raming f 20000. Minste inschr. H. van Anroo^j. Nienwaal, f 18209. 2o. Het verhoogen en verzwaren van kaden langs den Amer en de Donge, onder Made en Drimmelen en Geertraidenberg. Raming f 4520". Minste inschr.: T. Roorers, Made, f84233. 10 Mei. De Noord Ooster lokaal Spoorweg Mij. ta Zwolle, het maken van de grond- en kunstwerken, het leggen van sporen en wissels en het nitvoereii van eenige andere werken ten behoeve van den lokaalspoor weg van Znidbroek naar Delfzijl. Raming f 518000. Laagste inschrijver J. C. Schotel, te Dordrecht, voor f 533,989. HEUSBEN, 11 Mei. Op de botermij» varen heden aangevoerd kilo. Be prijs varieerde van f 1.00 tot f 1. 9. Keren van 8 tot 3'/j et. BUSSEN. 2 Mei. Be prijs der boter was heden van f 0.91 af l 16. Aanvoer 198 AT.0. Zetting r 1.08. lieren f 0.70 de 26 stuks. 9 f.SOOIJA V30 April. De prijs der Boter teas f 115 tot /"1.26 p'r nil-. Amgevoerd 964 Kilo's Eieren ƒ0.78 de 26 stuks. LANB FAN ALTENA, 2 Mni. Aardappelen. Vroege f -. - f Blauwe f -.60 ct f 1.8"; Zeeuwen f 1.79 a f 1.9", Jammen f èt f Hooi le qual. f 11 A f 13/0 Se qual. (voor de pers) f 9 a 10,50 Klaverhooi f 12.- ct f 4 - Wil stroo f a f Geel dito J 9 A 11.00. Varkens tot een gewicht van 75 E.G. 38 A 42 ets. zwaardere 42 A 46 ct., Boter f 1.10 A 1.20 per K.G. Eieren f ".721/2 A f 0.85 per 26. van 2.50. Let s.r.p. ep adres: Hinthanierstraat A30. B GOEDKOOPST ADRES VOOR: Bij partij speciale prijzen. Beukenmeid, ^Behangselpapieren en Banden, alle soorten van Drooge en Bereide Verf warenVernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rondVenster- en Spiegelglas, glazen Deur platen, Brandspiritis en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij Wanneer alle andere geneesmiddelen hebben gefaald, zult gij.baat vin den bij de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SiNCTA PAULO'. 'Wendt dit geneesmiddel bij borst- en longaandoeningasthma en dergelijke ziekten aan en gij zult verbaasd staan over de resultaten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3