Weggeloopen. BIJ HINDEREN. KINDER- MEEL.; Berlelit yaa tat. Voor de Schoonmaak. Scheep saf braak, bij A BENJAMINS, Woudrichem, RIJWIELEN op F. LUIJT, de Bilt een zoo hooge temperatuur in de eerste helft der Meimaand niet waar genomen. Slechts viermaal kwam ih de geheele Meimaand een even hooge of hoogere temperatuur voor (hoogste 31,7 graad Celsius op 28 Mei 1892). Men schrijft uit Delft: Aan de flesschenfabriek alhier is Maandagmorgen te 6 uren, bij het aanvangen van den arbeid, een werk staking uitgebroken. De aan deze sta king voorafgegane feiten, die ermede in verband staan, zijn de volgende: De fabriek kwam Maandag 6 Mei 11. onder de directie van den heer Van Deventer, van Schiedam, wiens bedrijf met dat te Delft vereenigd was. De heer Van Deventer kwam zich op ge noemden dag voorstellen aan de in het schaftlokaal vereenigde werklieden. Hij deed hun het voorstel voortaan 10Vs in plaats van 10 uur daags te arbeiden, aanvankelijk bij wijze van proef voor drie maanden. Aanleiding tot dit voorstel was het feit, dat aan het bedrijf te Schiedam ook lOVs uur daags wordt gewerkt, wat eene verhoogde productie tengevolge heeft. Vermeerdering van loon zou van deze uitbreiding der arbeidsdag het gevolg zijn, want de flesschenfabricatie is stukwerk. De arbeiders verklaarden dit voorstel niet te kunnen aannemen, maar deden het tegenvoorstel gedurende drie maan den intensiever te arbeiden, om aan de te Schiedam bereikte productie gelijk te komen, met behoud van den 10- urigen arbeidsdag. De heer Van Deven ter nam dit voorstel aan, waarmede deze zaak voorloopig van de baan was. Het tweede voorstel van den heer Van Deventer was, dat de glasmakers eiken dag het aantal gemaakte fleséchen zouden tellen. In Delft geschiedt dat 's ochtends van den 4en dag, nadat 3 dagen gefabriceerd is. In Schiedam geschiedt het eiken dag. Het voordeel van eiken dag tellen is, dat nagegaan kan worden, op korteren termijn, of de productie zakt en wat daarvan de oor zaken zijn. Er kunnen technische fouten en mindere vaardigheid van den arbeider tot verlaagde productie aanleiding geven. Voorloopig zou ook hiermede voor drie maanden een proef genomen worden. De arbeiders hebben over dit voorstel tweemalen vergaderdeenmaal in over leg met de directie en eenmaal, Zondag, in hun lokaal. Zondag werd den heer H. A. van Beuningen, den bedrijfs-ingenieur, een schrijven van de arbeiders ter hand gesteld, waarin dit voorstel werd ver worpen. Toen daarop Maandagmorgen de arbeiders aan het werk zouden gaan, gaf de heer Van Beuningen te kennen, dat zulks geschieden kon, als eiken dag geteld werd. Een Zondag door hem met den heer Van Deventer gehouden samenspreking had geleid tot het be sluit dezen eisch te handhaven. De arbeiders konden hierop niet in gaan, zeggendedat zij dan den arbeid zouden neerleggen. De heer Van Beuningen wees erop, dat hen van de zijde der directie niet belet werd te werken, mits eiken dag geteld werd, voorloopig voor drie maan den, maar dat, meenden de arbeiders het werk niet te moeten aanvangen, zij wel moesten weten wat zij deden, want: waren zij buiten het hek, hij, de heer Van Beuningen, dadelijk last zou geven de vuren te blusschen. De arbeiders zijn daarop vertrokken en met het blusschen der vuren werd dadelijk begonnen. De staking omvat ongeveer 400 man. De arbeiders van het te Söhiedam gevestigde deel van het bedrijf werken tot en met den laatsten man door. De laatste dagen gebeuren veel on gelukken op spoor- tramlijnen. Zaterdagmorgen is op den Huizer straatweg, bij het tolhuis van Huizen een losse locomotief van de stoomtram, rijdende van Huizen naar Bussum, ge derailleerd en omgevallen. De conduc teur geraakte onder de locomotief en werd door het kokende water zoo ern stig aan het onderlijf verbrand, dat hij spoedig na aankomst in het ziekenhuis overleed. De machinist bleef ongedeerd. Bij het aanhaken van een wagen ge raakte Zondag te Buren de conducteur H. v. G. bekneld tusschen een hek en de tram, waardoor aangezicht en borst ernstig gewond werden. Hij gaf zoo veel bloed op, dat men voor zijn leven vreest. Maandagnamiddag is nabij het station te Zutphen door de stoomtram Zutphen Hengelo overreden het 7-jarig zoon tje van den arbeider Leideritz. Het kind is waarschijnlijk op de treeplank ge sprongen, terwijl de tram in beweging was. Het kind was direct dood en werd vreeselijk verminkt opgenomen. Maandagmorgen is tusschen Terborg en Gendringen bij het overstappen tusschen de rijtuigen de conducteur der stoomtram gevallen en overreden. Hij was direct dood; de tram is gede railleerd. Nabij het station Zunderdorp ont spoorde Dinsdagmiddag een der treinen van deTweede Noord-Hollandsche Tram weg-Maatschappij, komende uit de rich ting Purmerend. Van de tram, waarin zich veel personen bevonden, wegens den marktdag in Purmerend, kantelde twee wagens. Vijf personen werden gekwetst, waar onder een paar ernstig. De justitie uit Amsterdam was na het ongeval spoedig ter plaatse, om een onderzoek naar de oorzaak in te stel lenvermoedelijk is de wisselstand niet geheel in orde geweest. Vele passagiers, waaronder de burgemeester van Ilpen- dam, zijn door een raam naar buiten gegaan. Een wagon kantelde rechts, een ander links. De wagens zijn be schadigd. In het logement van A. B. op het Groote Kerkplein te Rotterdam ont stond Zondagnacht tusschen aldaar ver blijf houdende personen twist. Een hand gemeen volgde en de mozaikwerker J. H. P. kreeg een en zijn vrouw W. K. vier messteken in het hoofd. Beiden zijn in het ziekenhuis verbonden waarna de vermoedelijken dader T. H. J. K., een slager, op aanwijzing, door een agent van politie is gearresteerd. Men meldt uit Apeldoorn: Reeds geruimen tijd bestond een min der goede verstandhouding tusschen twee gezinnen in de Tuinstraat, dat van den gehuwden schoenmaker B. en dat van den groenteventer v. D., bestaands uit een moeder met twee zoous. Zondagmiddag wilde B. weder ruzie zoeken met een der broers, die zich juist ter ruste had begeven. De oudere broer maande hem toen tot kalmte aan en wees op den Zondag. B. ging toen schijnbaar gekalmeerd weder naar zijn woning, doch keerde enkele oogenblik- ken later opnieuw naar de woniDg van de v. D.'s terug. Laatstgenoemde stond rustig in den tuin. B.'s vrouw riep ech ter waarschuwend, dat haar man een mes bij zich had. B. scheen echter geen kwade bedoe lingen te hebben en ontkende zelfs een mes bij zich te dragen, tot hij plotse ling op v. D. toetrad en hem twee mes steken in de borst toebracht. Van D. zakte, hevig, bloedend, voor den drem pel ineen en gaf na enkele oogenblik- ken den geest. B. ging hierna naar het politie-bureau om zich zelf aan te geven. Hij is naar de gevangenis te Zutphen overgebracht. Zoowel B. als de van D.'s maakten misbruik van sterken drank, doch wa ren Zondag niet bepaald beschonken. Het Centrum meldt, dat er thans te Rijssen, 14 dagen na afloop der staking, nog 168 personen op de straat staan zonder arbeid. Van deze zijn er 92 ge huwd, ze hebben gezamelijk een getal van ruim 200 kinderen; sommigen hebben nog tot hun last één of twee ouden van dagen. De directeur derMaastrichtsche Brand verzekering-Maatschappij is Zondag nacht gearresteerd, op vermoeden van een tekort in de reservekas van f 12000. Van die kas hadden beklaagde en een commissaris een sleutel. Door een toe val echter was die tweede sleutel in het bezit van den directeur geraakt, die hem echter na eenigen tijd aan den rechthebbende terug gaf. Hoe beklaagde aan dien anderen sleutel is gekomen, blijft een raadsel, eveneens waar het geld gebleven is. Wat de verduisteringen betreft, waar aan de heer T. zich zou hebben schul dig gemaakt, hierover zijn nog de vol gende bijzonderheden mede te deelen: Voor eenige jaren heeft T. uit de brandkast der Maastrichtsche Brand verzekering-Maatschappij, zich door middel van een valschen sleutel, welke T. in Luik heeft laten maken ef fecten toegeëigend tot een bedrag van 7 8000 gulden. Die effecten heeft T. zijn we wél ingelicht omgezet in geld op de Maastrichtsche Crediet- en Handelsbank en de Credietvereeniging Amsterdam. Bovendien heeft T. in den loop der laatste jaren een groot aantal posten ontvangen, waarbij er waren van f 400 f 300 en andere bedragen. Deze sommen werden evenwel niet door hem geboekt. Ten eigen bate wendde hij ze aan. De verschillende personen, die dus hunne sommen gestort hebben, staan derhalve nog als debiteuren te boek. Einde April dezes jaars bleek, dat bovendien nog een paar duizend gulden in T's kas tekort kwamen, die eveneens ten eigen behoeve door hem bleken gebruikt te zijn. Het totaal der verduisterde som men bedraagt circa 13,000 gulden. Al deze verduisteringen werden gepleegd gedurende de jaren 19041907. De heer T., wiens jaarlijksch inkomen geschat wordt op plus minus f2000, maakte groote verteeringen. Naar uit Vaals wordt medegedeeld, heeft de heer T. er meermalen gespeeld in eene der talrijke clubs aldaar. Op één dag zou hij niet minder dan f 4000 aan de speeltafel verloren hebben. Men meldt uit Steenbergen Toen men Maandagmorgen den schip per de V. wilde wekken, bleek de man dood te zijn. Hij was overleden tenge volge van de smerige dampen die door broeiing van straatmest, waarmede zijn schip was geladen, waren ontstaan. Ge neeskundige hulp mocht niet meer ba ten. De schipper was de kostwinner van zijn vader en zusters. De Appelschaster vaart was bij Gor- redijk over eenG groote lengte droog gelegd. Zaterdagmorgen stond het pand weer vol water. Men vermoedt dat de dijken doorgestoken zijn door kwaad willigen, die ruzie gehad hebben met den onderbaas van den aannemer den heer De Vries te Wolvega. Een onderzoek wordt ingesteld. De hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat was ook ter plaatse. Zondagavond omstreeks zeven uren is op een eilandje, gelegen in de Berg- sche Plas, achter den tuin van de plaats Lommerrijk van den heer A. J. Stal te Hillegersberg, waarop zich bevinden de werkplaatsen van den kunstvuur- werkmakersfirma Gall, een dier werk plaatsen door een ontploffing in de lucht gevlogen en afgebrand. Verschil lende knallen werden gehoord, maar ongelukken zijn er niet door veroor zaakt. Op het geheel afgerasterde eiland je bevond zich niemand; de oorzaak is niet bekend geworden. Uit Helenaveen schrijft men Met de boringen te Helden gaat het boven verwachting. Men vondt reeds 5 lagen steenkolen, samen 5 M. in dikte. Op het oogenl lik is een 6e laag aan geboord Bij het station te Helenaveen zijn nog geen kolen gevondenmen is ge komen tot een laag roode steen, die doet vermoeden, dat misschien zout zal volgen. De steenkolen te Helden liggen min der diep dan die, welke hier op het dorp indertijd gevonden werden. De 6e laag ligt op een diepte van ruim 900 M. Maandagavond om zes uur was de Dorpstraat te Apeldoorn in rep en roer. Een glazen flesch, gevuld met 60 liter benzine, viel van een wagen en de in houd verspreidde zich over de straat, liep in de riolen en in de gleuven der tramrails. Een jongen van omstreeks 20 jaar met de fiets aankomende, springt er af en werpt een brandenden lucifer in het gevaarlijke goedje, dat onmiddel lijk meters hoog in vlammen slaat. Als vurige tongen sloegen de vlammetjes uit de tramrails en begonnen zich de gevaarlijke gassen in het riool op te hoopen, die ook weldra, waar de riolen openingen hebben met ijzeren roosters, met groote vlammen ontploften. Her haaldelijk rommelden de ontploffingen op den Deventerweg en menigeen begon, waar 't eerst als gratis illuminatie werd beschouwd, zich angstig af te vragen hoe dit moest eindigen. Onder toezicht van politie en Maré- chaussée, die het terrein gedeeltelijk afzetten, werden, toen de benzine groo- tendeels was opgebrand, pogingen in het werk gesteld om de vlammen te blusschen, waarin men spoedig slaagde. Een onderzoek naar den dader wordt door de politie ingesteld. Men meldt aan de N. R. Ct. Gedeeltelijk hebben de slijkgravers te Finsterwolde Maandagmorgen den arbeid tegen het oude loon hervat. Op het Velperplein te Arnhem ge raakte Dinsdagmorgen een omstreeks negenjarig jongetje door eigen onvoor zichtigheid onder een tramwagen. Beide beenen werden hem versplinterd, zoo dat het noodzakelijk was geworden die af te zetten. Afloop Aan bestedingen. Waterhoogte Maastricht (brug) 13 Mei 0.91 M. boven 0. 14 0.56 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Mei 2.69 M 2.56 M. t- N.A.P. 12 2.48 2.26 13 2.23 1.98 14 2.03 1.73 Ad vertentiëu. PER TELEGRAAF. Een gevolg van bloedarmoede. Moeilijk ophouden van het water. Heel dikwijls komt de moeilijkheid in het ophouden van het water niet voort uit eeu aandoening van del-laas, maar eenvoudig uit een toestand van algemeene zwakte, van vergevorderde bloedarmo.de. Alle organen zijn dan verzwakt, maar de blaas een weinig meer dan de anderen, dat is alles. De Pink Pillen geven aan de kin deren veel kracht, zij versterken al hunne organen door hen rijk en zuiver bloed te geven, en zij hebben op deze wijze door een algemeene opwekking van het organisme, heel dikwijls gevallen van moeilijkheid in het ophouden van het water bij kinderen genezen Zoo schrijft ons Mevrouw Maria Wes- sel te Schiedam: „Sedert geruimen tijd had mijn tien jarig dochtertje veel last van zwakte op haar water. Zij leed veel pijn, maar wij hadden, ondanks alle mogelijke ge neesmiddelen, toch geene verzachting voor haar kunnen vinden. Eindelijk werd ons geraden de Pink Pillen te ge bruiken. Zoodra zij daarmee begonnen was trad er verbetering in, en nu is zij geheel genezen." De Pink Pillen zijn uitmuntend voor alle kinderen die zij genezen. Zij geven hen kracht in het hijzonder gevaarlijke tijdperk van den groei. Zij zijn even goed voor groote menschen als voor kinderen, en genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, maagkwalen, pijn vlagen. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. fMelk voedsel voor KinderenenZieken] Jachthond ..Hector" kleur wit met kleine bruine vlekjes, kop en ooren geheel bruin en nog een paar groote bruine vlek ken op 't lijf, groote mooie hond. Geslacht m. Tegen belooning terug te bezorgen bij den eigenaar KEUNEN-MALINGRE, te Heusden. Notaris RANT te Waalwijk bericht, dat de Onroerende Goederen van de Familie J. F. Burghout te Drongelen door inzet en verhooging staan, als volgt: Koop 1. WEILAND te Eethen, „Langen Bruggert", Sectie A No. 331, groot 1.00.40 H.A., aan 1 900. Koop 2. BOUWLAND en KADE aldaar, „Korten Bruggert", Sectie A no. 322 en 319, groot te zamen 0.52.90 H.A., aan- 1000.— TOESLAG Vrijdag lï Hei 1907, 's namiddags 3 uur, bij PIET NIEUW KOOP te Drongelen. Dagelijks kan ten kantore van Notaris RANT gehoogd worden. Harkt bericht en. een groote partij bestaande uit: Eiken Flanken, dito Palen, Grenen-, Vuren- en Dennenhout, geschikt voor bruggen, schoeüng en ver dere afrasteringen. termijnbetaling, le klas Engelsche, Duitsche en Hollandsche Rijwielen van bekende merken worden aan solide personen op termijnbetaling bij matige aan-en af betaling onder stipte geheimhouding ge leverd. Reflectanten gelieven hunne adressen, met opgaaf van werkkring te zenden aan de RIJWIEL IMPORT Co. Boschje 10, Rotterdam. Ontvangen eene aeer groote keuze in ^Behangselpapieren en Scanden, vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en Wandver siering, Schilder en Behanger. HEUSDEN, Wijksche Straat 14, tegen VAST SALARIS en PROVISIE, voor het plaatsen van NAAI MACHINES. Vakkennis geen bepaalde vereisehte. Aanb. Ir. onder lett. A Z 30, uitgever dezes. 29 Mei. Prov, beat, van Zeeland, het verrichten van baggerwerk in het kanaal en in de buitenhavens te Terneuxen. RamiBg f 5251. 29 Mei. Prov. best. van Noordbrabant, het voortzet ten der verbetering van de oeververdediging langs de Zuid-Willemsvaart. Raming f 26100. 29 Mei. Het bestuur van den calam. Oud Kempens- hofstedepolder, lo. het jaarlijks onderhoud tot 80 April 1998. Raming f 756.89. 2o. Het uitvoeren van werken tot dijksverbete- ring. Raming f 29995.58. 80 Mei. Prov. best. van Noordholland, het maken en leveren van betonblokken voor de golfbrekers van de havenhoofden te Umuiden. Raming f 8000. 30 Mei. Prov. best. van Overijssel, het verrichten van baggerwerk tusschen de beide leidammen in het Zwelsche Diep en daarbuiten in zee. Raming f 0 27 per kub. Meter. 5 Juni. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van eenige werken nabij het stoomzrmaal aan den Nieuwen- dijk gem. Almkerk. Raming f 7600. ROllE&DAM, 18—14 Mei. Op ds veemarkt ware* ïeie* aangevoerd 1100 vette ruudert*, 1505 magere ditv, 668 vette gras kalveren, 721 nuchtere 'talveren, 871 ehapen of lammeren, 954 varkens, 828 biggen, - hekken <t geiten, 42 paarden, - veulens, - tte/t O* vriften varen alt volgtrunderen 1# fual. 74 mt ie enal. 60 tent; kalveren le mal. 100 tent, gual. 76 eent; se haven lr gual. 60 tent, Sr mal. 50 varkens 44 k 43 tt., litkt toori 40 k 42 i lUt per kilo. Zeeuwsehe eieren f 8.00 k 8.10 Overmsuusehe Vitc 8 20 k f 3.40 de 100 stuks. Op de botermarkt teerden aangevoerd 95/8 en 54'16 ■on, en 810 ttukken 1 k. kilo prat Ir jual. f 48 ie git al. f 44 8r «nol 4%, per half kilo 62 .i 67 «tl. ROlTkRDAM, 13 Mei Tarwe. Jarigepuike f 9 90 k f 1^.20.Per 100 kilo f 8.— 9 25, Unmd. Tarwe f a Rogge De bette f6.- a 6.80. goede en mindere f a Serst. Winter f - a 'omer fèt f Chevalier f c f Hsver f 8 25 a 8.80. Boonen. Bruine. D i- tt mal. 7 50 k ƒ8 80 goede en mindere toort f Vitte f <r f Erwten. Kook f 8 40 f 8 7». Aanbestedingen. 16 Mei. Prov. best. van Noord-Holland, het verbete ren van hoofden op het Noorderstrand van Vlieland en het herstellen van hoofden op dat strand van storm schade. Raming f 89200. 21 Mei. De H. IJ. S. M. te Amsterdam, het maken van grond- en spoorwerken, enz. ter nithreiding vsd het stationsemplacement Piet Gijzenbrug. Raming f 23490. 22 Mei. Min. van Waterstaat, het herstellen van den betengelingsdam tusschen de Vischplaat en de Ruig teplaat aan den rechteroever van den Amer, Raming f 28750. 22 Mei. Prov. best. van Zeeland, lo. de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door de Oade A me en van den zijtak naar Nienwland (Walcheren). Raming f 500O. 2o. het maken van kopsteigers, los- en laadsteigers enz. in de tramweghaveDS aan het Zijpe. Raming f 16500. 22 Mei. Het bestuur van den caiam. Zimmerman- polder te Rilland, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 80 April 1908 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiïngwerk n. Raming f 1491?. 23 Mei. Prov. best. van Noordholland, het versterken van den kop van het noordelijk strandhoofd aan den mond van het kanaal te IJmuiden en het aanbrengen eener bezinking langs de oevers van dat kanaal. Ra ming f 22000. 24 Mei. Prov. bestnnr van Friesland, het uitvoeren van baggerwerk in en vóór den mond van de haven te Stavoren. Raming f 6950. 27 Mei. Prov. best. van Limburg, het maken van werken tot verbetering van de Maas in een gedeelte van Limbnrg en Noordbrabant, in 2 perceelen. Raming le perc. f 32650, 2e perc. f 41150. 29 Mei. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in de Boven-Merwede. Raming f 21000. 2o. de verbetering vac den IJssel door krib- en bazgerwerken bij de Rosmnlderij, beneden Doesburg. Raming f 7800. 8o. de uitvoering van baggerwerk in het Panner- densch kanaal en den Neder-Rijn, tusschen Pannerden en Wijk bij Duurstede. Raming f 80000. 18 Mei. Prov. best. van Z-Holland, lo. het maken en inhangen van een paar deuren in de groote Slnis te Vianen en een paar in de Slnis hij de begraafplaats te Gorinchem, in 2 perc. en in massa. Raming le perceel f 8800, 2e perc. f 5200, massa f 14000. Minste inschrijver voor de massa, K. A. den Breejen te Hardinxveld voor f 17.000. 2o. het op hoogte brengen van twee gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in die Provincie. Raming f 6000. Minste inschrijver G. Klootwijk te Papendrecht voor f 5680. 14 Mei. De Genie te Gorinchem, lo. het verrichten van werk aamheden aan de Holl. Waterlinie. Raming f 1175. 2o. het maken van eene batterij aan den Zuider-Lek- dijk nabij Everdingen. Raming f 11,960. Minste inschrijver A. P. Volker te Sliedrecht voor f 10.5 oO. 15 Mei. Min. van Waterstaat, het aanbrengen van eene bezinking en bestorting op het beloop van den strekdam voor den benedenmond van het Hartelsehe gat. Raming f lÖ'O0. Minste inschr. A. Kraaijeveld Pz. Zwijndrecht, f14980. WERKE.VDAMDe zetting der boter is d-ze week op de markt 60 ets., in de winkels das 65 et per half kilo. Ei'ren f 0.8° de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.5 7 de winkels dus f 0.62 per h. kilo Eieren f 0.75 per 26 stuks. 'JOAlffLBEM13 Mei. Op de veemarkt waren he rn aangevoerd 294 runderen en 87 nuchtere kalveren, ear rati de pri't.n was r als volgt t Zvare kalf koeten f 190 a 275 kalfveusrwn f 40 210 melkkoeien 180 a 240 twee-en-halfjarige ossen f o f enderhalf-jarige f 100 a 120, gutste iaat - n t 110 a 140, pinken f 60 a \00. grask/tlrerev f 30 a 45 nuchtere kalveren f 6 a 16 11 schapen f 14 k f 20. 534 lammeren j 7 k 14 per stuk Boter f 0.60 a 0.68 per hall kilo, eieren f 0 80 ".85 per 85 stuks, kippen f 0.80 a 1 20 per stuk Aangeroerd 37 wtt* varkens, van 21 a 23 eent p' ■al' kilo, 1301 bigaen f 8.t 15 oer stuk Op de graanmarkt besteedde men voor: Ristamr f 8. a 8.25. Roode dito f 7-30 a 7.40, Witte dito 7.60 k 7 70 Inl. rogge 5.20 k 5.30, buitenl. divc 5.10 k 5.25, Gerst 4.80 k 4.90, haver f 3.65 3.75, dnivenboonen f 7.50 k 7.60 blauwe erwten f - a mais 75 pd. f 4.10, a 5.25, alles naar kwalite" en per hectoliter verhandeld. alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleums (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum. Voorts alle soorten van Drooge en Bereide Verf waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rond Venster- en Spiegelglas, glazen Deur platen, Brandspiritis en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3