Hel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. SINAASAPPELEN en CITII0E\E\ 1 Jan Verhoeff, Tlnrmer- en Steenhouwerij Rijwielhandel „He Concurrent." Scheepsafbraak, ff. Win keiiers M. van Bokhoven Zonen, Specialiteit in fijne Marmer- en Hardsteenwerken. Dürkopp Bavaria, Mars Vesta of Schwalbe, Uitgever: L. J, VEERMAN, Heusden. No. 2635. Zaterdag 25 If lei. 1007. Voorbereidend militair onderricht. bij A BENJAMINS, Woudrichem, aan de Firma M. BEEN-BLITZ, Raamstraat 52, ROTTERDAM. Telephoon 8410. Hoofdvertegenwoordiger voor Brennabor- en Osmond-Rijwielen, Hijwielen vanaf de laagste prijzen, LANa VAM ALTEN/- VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/# ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. Ingevolge de jongste wijzigingen, aangebracht in de regeling van het voor bereidend militair onderricht, zal de aan melding tot deelneming aan dit onder richt, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden Dóór den ien Juni eerstkomende en wel Bedoelde commandeerende officieren en burgemeesters zenden vóór of op i Juli aan den Inspecteur der Infanterie een staat in, vermeldende onder meer welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspec teur na ontvangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toegelaten, zullen worden af gewezen, tenzij de belanghebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere redenen onschuldig zijn aan te late aanmelding, meenen we de jongelieden, die aan het voorbereidend militair onderricht wen- schen deel te nemen, dat 1 October a.s. begint, nadrukkelijk opmerkzaam te moeten maken, op de noodzakelijk heid zich daartoe vóór 1 Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in her innering brengen, dat gelijke aanmel ding ook moet geschieden door hen die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. BUITENLAND. Een Amerikaan en een Engelschman zijn van plan een autowedstiijd te or- ganiseeren, die zeker tot het allernieuw ste op dat gebied behoor b De heeren denken namelijk per tuf-tuf de Zuid pool te bereiken. De „Tribune" geeft eenige interres- sante bijzonderheden over den voorge nomen tocht van den Engelschman, luitenant Shakleton, die in de onher bergzame oorden geen vreemdeling meer is, daar hij reeds eens een tocht met de „Discovery" meemaakte. Einde Juli denkt de luitenant van Londen naar Nieuw-Zeeland te vertrek ken. Dan gaat de tocht in de richting van Edward's land en terwijl het grootste gedeelte der expeditie deze streek be studeert, trekt Shakleton met twee vrienden naar de Zuid-Pool, die volgens nauwkeurige berekening ongeveer 750 Engelsche mijlen ten noorden der ge noemde streek ligt. Luitenant Shakleton maakt zijn tocht in een speciaal voor dat doel gebouwde auto. Zes of zeven Mandsjoerijsche paardjes en een aantal honden gaan mee, voor 't geval de auto in de sneeuw blijft steken. Als alles goed gaat hoopt Shakleton de pool 85 dagen na zijn vertrek uit Edward's land te bereiken. Een cinematograaf en een fonograaf worden meegenomen om de beweging en de kreten der vetganzen, die daar bij millioenon voorkomen, op te van gen. De Amerikaansche mede linger, dr. Cook, vertrekt omstreeks denzelf den tijd uit Engeland. Volgens een telegram uit New-York maakten de telegrafisten van alle maat schappijen zich gereed tot een alge- meene staking. Zooals men wellicht weet, behooren in Amerika de tele graaflijnen aan particuliere onderne mingen. De telegrafisten eischen hooge- re salarissen en den achturen-dag. Een fllgemeene staking zou een niet te over- ziene verwarring in 't zakenleven te •voorgchijn roepen. Voornamelijk het zuidwestelijk deel van Duitschland is zwaar bezocht door vorst, hagel en sneeuw en langs den beneden Weichsel heeft een orkaan gewoed, die eenige gebouwen vernield heeft. Maandagavond heeft te Dirschan een windhoos gewoed, vergezeld van hagel- en stormbuien. De toren met klokkenhuis van Stablan waaide om, honderdjarige boomen werden ontwor teld, een arbeiderskeet woei in, een stal werd ernstig beschadigd enz. Het dis trict Mülhausen in den Elzas is ge teisterd door hagelslag, waardoor in acht gemeenten, die van de groenteteelt bestaan, de velden totaal vernield zijn. Sommige gedeelten waren over een groote uitgestrektheid met een ijslaag van 30 cM. bedekt. In Trier heeft de vorst groote schade aangericht, de groen te is te velde bevroren en de wijnber gen van den boven-Moezel en in het Ruwerdal hebben veel geleden. Uit Zü- rich wordt gemeld dat het in de ber gen 66 uur lang gesneeuwd heeft, de sneeuw lag 60 cM. dik. Op den Sün- tis is de laag van 200 cM. aangedikt tot 280 cM. Eergisteren is er oproer geweest in de centrale gevangenis te Warschau. Verscheidene gevangenen probeerden, toen zij van de godsdienstoefening te rugkeerden, hun geleiders te dooden. Militairen kwamen ter hulpe, die op de oproerlingen vuurden. Drie gevangenen werden gedood en drie zwaar gewond, terwijl de rest overmand en geboeid werd. Aan president Roosevelt is een om vangrijk rapport uitgebracht over de misdaden van de „Standard Oil Com pany". Do „Times"-correspondent te Was hington zegt dat het groote belang van dit rapport gelegen is in de resumee ring, waarbij de regeering voorstellen worden aan de hand gedaan om den buitengewonen druk, dien de „Standard Oil Co." gedurende de laatste dertig jaren de petroleum-industrie oplegde, te verbreken. Een achthonderdtal aan klachten tegen de trust zijn op het oogen- blik nog in verschillende staten als Ohio, Illinois, Louisiana, Missouri, Californië en New York, aanhangig. In Illinois werd de trust door een jury schuldig bevonden en veroordeeld tot straffen tot een bedrag van zes millioen pond, doch de trust ging natuurlijk in hooger beroep. De Vossische Zeitung verneemt uit Montenegro, dat de revolutie bedenke lijke afmetingen aanneemt en tot tal rijke bloedige botsingen aanleidinggeeft. De regeering heeft alle redacteuren van oppositiebladen gevangen gezet of op het land ondergebracht. De beweging strekt zich tot in de omge /ing van den vorst uit. Deze is zeer wantrouwend en heeft plotseling zijn adjudant-generaal ontslagen. Bij inhechtenisnemingen in Niksjits schoot het volk op de soldaten. Reuter meldt uit Sydney, dat aldaar 't gerucht loopt, als zouden de Karolina- eilai'den op 30 April bezocht zijn door een sJ,orm en een reusachtige vloed golf, welke groote schade hebben aan gericht. Door nadere berichten wordt deze ramp bevestigd. Verscheiden kleine eilanden werden verwoest; aanplantin gen van kokosboomen zijn vernield. De orkaan ging gepaard met heftige aardschokken. Twee eilanden zijn ge heel onder water; meer dan 225 in boorlingen kwamen daarbij om het leven. Uit Uskub (Servië) wordt gemeld, dat het geheele garnizoen deserteerde. Over de 1000 man nam de wijk in de bergen. De politie-troepen brachten een 40-tal van hen weer naar het garnizoen terug. De manschappen hadden een brief achtergelaten, waarin zij verklaar den, niet geneigd te zijn om honger te lijden. BINNENLAND. Een brutale vervalsching van een Rijkspostspaarbankboekje en daarmeê gepaard gaande oplichting heeft te Amsterdam plaats gehad. De Tel. verneemt omtrent deze zaak het volgende: Ongeveer twee jaar geleden werd juffrouw De V. inlegster by de Rijks postspaarbank. Zij ontving een boekje en liet fl inschrijven. Toen juffrouw De V. eenigen tijd daarna in geldnood verkeerde, kwam ze met een zekeren B. S. in aanraking. Zij vertelde hem haar geheele hebben en houden en zoo kwam ook het spaarbankboekje, waarop slechts fl te goed prijkte, te voorschijn. Nauwelijks had S. dit boekje gezien of hij verzekerde wel „raad" te weten om uit den geldnood te komen. Hij maakte daarop behendig de inschrijving van f 1 onzichtbaar en stelde er een van f 800 voor in de plaats. Toen deze vervalsching gelukt was, vulde hij ach tereenvolgens meer groote bedragen valsch in, totdat het saldo van f 1 op f 4400 was gestegen 1 Met dit ver valsch te boekje, dat nu zoo'n solied saldo vertoonde, ging de vrouw er op uit om geld te leenen en het kan geen verwondering baren, dat velen vertrouwende op dat „bezit" van ruim vier duizend gulden erin vlogen. Links en rechts, bij vriend en buur, leende juffrouw De V. geld en zelfs ging ze over tot het plaatsen van ad vertenties, waarbij „een dame finan- cieelen steun verzocht". Met haar ver- valscht spaarbankboekje in de hand scheen ze alles te kunnen loskrijgen. Dit spelletje heeft zoo tot voor enkele dagen voortgeduurd en het moet juf frouw De V. in dien tijd gelukt zijn tal van slachtoffers te maken, en op lichterijen tot een aanzienlijke som te plegen. Intusschen maakten de geldschieters die bij herhaling, maar natuurlijk tevergeefs op terugbetaling hadden aan gedrongen het haar steeds lastiger; zóó lastig ten slotte, dat ze in de val liep. Met het boekje ging ze gisteren naar het loket der Rijkspostspaarbank in het hoofdpostkan to ir, waar ze f500 „terug" vroegDe dienstdoende amb tenaar ontdekte spoedig de valsche inschrij vingen, valsche handteekeningen en dito dagstempels. Hij liet de politie waarschuwen, die juffrouw De V. ar resteerde. Het boekje werd ingehouden en later in beslag genomen. De oplichtster bekende bij haar eerste verhoor haar misdrijf volledig, onder mededeeling, dat genoemde B. S. de eigenlijke vervalscher was. Deze is daarop eveneens gearresteerd, waarna de man en de vrouw gevankelijk naar het huis van bewaring zijn overgebracht. der een loontarief, gebaseerd op het kwantum-stelsel. Wanneer men het ge stelde kwantum bereikt, krijgt men een premie; komt men één flesch tekort zoo is de premie weg, welke bedraagt voor glasmaker, steller en aanvanger f 1.40; wanneer men 100 flesschen meer maakt dan het le kwantum, ontvangt men voor iedere 100 flesschen 10 ct. extra. Ook dat verspeelt men bij het tekort komen van één enkele flesch. Daarom willen de arbeiders nauwkeu rig nagaan, hoeveel flesschen zij ge maakt hadden. een groote partij bestaande uit: Eiken Planken, dito Palen, Grenen-, Vuren- en Dennenhout, geschikt voor bruggen, schoeiïng en ver dere afrasteringen. Vraagt Prijscourant van EOV/Ni S" Jt ROTTERDAM. «HP geeft hiermede kennis van de <HTVAMCrST van de Nieuwe Mo de ilea inn?. Uitsluitend Detailhandel tegen de meest concurreerende handelaarsprijzen. Reusachtige sorteering en onovertrefbare kwaliteiten. HOOFDKANTOORFILIAAL 8t. Jaustr. 3—5, annex Oudendijk 136, Reparatie-Inrichting Goudsche Singel 52, le huis vanaf hoek Roozenburgerstraat 13 de St. Janstr. Tel. 3967. Telefoon 3966. Wat in de venen van Valthermond (Dr.) gevreesd werd, is bewaarheid ge worden de werkstaking is uit gebroken. Men verlangt voornamelijk hoogere loo- nen voor het baggerdroogmaken. De verveners hebben, Ier vergadering aan wezig, besloten niet aan den eisch der arbeiders toe te geven. Politie is reeds aanwezig. Soliede personen kunnen op gemakkelijke voor waarden betalen onder strikte geheimhouding. voorheen J. B0LSIVS, In een manifest aan de burgerij dee- len de stakende glasblazers aan de Flesschenfabriek te Delft mede, welke bezwaren zij tegen het dagelijks tellen, de reden van het conflict, hebben. Tot nog toe werden de flesschen, na eerst drie dagen in de koelovens ge zeten te hebben, daaruit in de sorteer- loods in partijen uitgezet. Wanneer aan een oven door meerdere glasmakers dezelfde soort flesschen gemaakt wor den, merkt iedere glasblazer zijn eigen flesschen. Zoodoende kon een ieder juist nagaan hoeveel flesschen hij gemaakt had en krijgt natuurlijk zijn eigen fles schen, zoomede zijn eigen uitschot, wat natuurlijk niet betaald wordt. Ook kan men dan nagaan waarom de flesschen afgekeurd worden. Dat alles wordt nu echter door het tellen der flesschen onder het werk geheel anders. De glas maker geeft 's avonds het aantal fles schen op dat hij gemaakt heeft. Inplaats dat de flesschen op rij uitgezet worden, worden zij uit den wagen gesorteerd. Het merken der flesschen is onmoge lijk. Het uitschot wordt na evenredig heid van het opgegeven aaDtal bere kend, waardoor alle glasmakers de schade moeten dragen die door enke len veroorzaakt wordt. Ook zijn begane abuizen bij de loonberekening niet meer na te gaan. Ten slotte werken de glasblazers on- Beste adres voor: GRAFMONUMENTEN, SCHOORSTEENMANTELS enz. Nog voorhanden een een partij MA.RMHREN I i OOR $T Li N11N N T U L, in verschillende modellen en afmetingen, die tegen elk aannemelijk bod worden opgeruimd. w Heeren Wielrijders wenscht gij een goed en vertrouwd RIJWIEL koopt dan het merk alle met TWEE JAAR GARANTIE. met 1 jaar garantie, franco «loor geheel Nederland. JEn Er ros handel in alle soorten l{ijwielen en 'Onicrdeelen, Aanbevelend, H. van Duijnen, Hoek Snellestraat, Stoofstraat 5 321, ;s-Hei*t0genb08Ch. NIEUWSBLAD a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting-Artillerie in garnizoen ligt, bij den commandeerende Officier der In fanterie of der Vesting-Artillerie; b. in de overige plaatsen bij den Burgemeester der gemeente.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5