GRiSliËWlS. Bestuur der Domeinen. Opto ïerjacii Bestuur der Domeinen. Speelkaarten Uitervaarflscli Hooigras. Hnoigras. 28 perc. VOORGRAS. Agent: den Heer G. J BRANDERHORST. riTSLUITINCr. Ameublementen. Doktor Verlindea, niet te consulteeren. i publiek verkoopen: W. A. Tan der Donk, Voor Zangverenigingen. Verpachting Het Grasgewas De Ontvanpr Ier Reptratie en Domeinen publiek verkoopen: GORCUM,Arkelstraat 20-21. Roerende en Onroerende Goederen. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegse.l publiek verpachten Koopt de sigaren der Uitgesloten Sigarenmakers van Eindhoven. Laat uwe woning door ons GOEDKOOP en DEGELIJK inrichten, nieuwe ontwerpen, smaakvollen ensembles. Foto's en geïllustreerde prijscouranten en begrootingen gratis. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, l/.2 linnen, f 1.85 ingebonden,1^ leer mei vergulden titel f 2.16 L. J. VEERMAN, Bjtermarkt 0 69 en 70, Heusden. vonden tegen vier uur de kleinen er gens in de buurt van Kostverloren, tot op het hemd ontkleed en beroofd van al hun kleine sieraden, hroches, rin getjes, enz. Op aanwijzing der kinderen is dade lijk door de politie een onderzoek in gesteld, dat geleid heeft tot arrestatie van een Zandvoortsche dienstbode, die bij haar verhoor verschillende adressen opgaf en het laatst gediend zeide te hebben bij de familie Van Vloten. De kleeren der kinderen zijn later in een bundeltje in de duinen gevon den. De sieraden zijn, voor zoover tot op dit oogenblik de inlichtingen gaan, nog niet teruggevonden. Met het oog op het feit, dat de meis jes zoo goed als geheel ontkleed ge vonden werden, zijn zij geneeskundig onderzocht, waarbij echter gebleken is dat haar geen geweld is aangedaan. Bij confrontatie met de gearresteerde vrouw wees een der meisjes haar dade lijk aan als „de juffrouw die haaf oor belletjes heeft". Eergisterenavond ontstond er aan de Hoogelanden te Utrecht groote ontstel tenis,. doordat een zekere W. E., oud 34 jaar, aldaar na een woordenwisseling met zijn vrouw, die hem gedwongen had een bierhuis aan de Bemuurde Weerd te verlaten, moedwillig in de Vecht sprong. Toen hij er eenmaal in lag en eenigszins ontnuchterd was, scheen hij wel berouw er van te hebben. Tevergeefs beproefde hij zich even wel boven water te houden. Precies in het midden zakte hij plotseling in de diepte, om niet weer boven te komen. Eenigen tijd later is zijn lijk opgehaald. Men meldt uit Smyrna, dat de roover Andreas, die baron van Heemstra ont voerde, bezweken is aan de wonden, die hij opliep in het gevecht met de gendarmes. Men meldt uit Haarlem: Op de Hooimarkt heeft zekere De Vries, die zich uitgeeft voor deskundige, een winkeltje in verbandmiddelen. Eergisterenavond is daar een huis zoeking gedaan en is de V. naar het huis van bewaring overgebracht, daar hij van misdrijf wordt verdacht. Te Dordrecht hebben volgens het Hbld., zeven onderofficieren der ponton niers niet aan de stemming voor de Prov. Staten kunnen deelnemen. Het korps hield een oefening te 's-Graven- deel en hoewel de onderofficieren her haaldelijk vroegen om verlof om te gaan stemmen, werd hun dat niet verleend. Te Dordrecht teruggekomen tegen vijf uur, werd hun te kennen gegeven dat zij konden gaan stemmen, maar toen was het te laat. Van de Maandag naar Friesland uit de prov. Groningen vertrokken arbei ders met den extra-trein kwamen 700 personen te Leeuwarden aan zijn velen weer naar hun haardsteden teruggekeerd, omdat ze dit jaar bij het hooien geen werk konden vinden. Het aantal van werkkrachten over treft dezen zomer verre de vraag naar werkvolk. Uit Oudenbosch wordt aan Het Vad. geschreven Eergisteren is geheel onze anders zoo stille plaats in opschudding gebracht door een paar beschonken miliciens verlofgangers, die inspectie gemaakt hadden en een drietal broers, de be ruchte V.'s. Het operatie veld was na tuurlijk de Gribus. Na eerst aan het bakkeleien te zijn gegaan met hun zwager H., zoodat deze de vlucht moest nemen, gingen de heeren naar huis. Om hun roes uit te slapen Och neen. Nog beladen met hun schoenzakjes en gestoken in hun uniform, waaraan zij niet meer gewoon waren, was het hun te moeilijk, danig te opereeren, zoodat zij naar huis gingen om zich te ver- kleeden en.... een paar bijlen mede te brengen. Het eerste wat het ontgelden moest, was het huis van genoemden zwager H. Zij konden hier niet binnen en besloten daarom om de deur en een raam uit te slaan. Zij bewerkten het huis dan ook zoo, dat men binnen eenige minuten niets meer bemerkte van deur of raam. Gelukkig was H., die nuchter was, langs achter met vrouw en kinderen kunnen vluchten. Toen de woestelingen binnen waren en hun prooi niet konden vinden, hadden zij om hun gemoed te koelen den ganschen huis raad, zooals stoelen, tafel, beelden, kast enz. tot honderd stukken geslagen. Nu naar het huis hunner ouders. Na eerst een beetje uitgerust te zijn, werd dit huisje bewerkt op dezelfde manier als dat van hun zwager, doch hierbij had nog een verwonding plaats. De oude vader, die dicht in de buurt alles had gadegeslagen, kon dit toch niet langer aanzien en besloot dan ook hieraan een einde te maken. Hij probeerde daarom zijn zoons tot kalmte aan te manen, doch inplaats van kalmer, werden zij woester, zelfs nam een der beestachtige kerels zijn bijl en sloeg zijn ouden vader zoo op zijn schouder, dat deze bewusteloos in elkander zakte, en nog zou hij niet opgehouden zijn, waren niet juist de marechaussees op het ter rein verschenen, die hen zonder meer direct met de sabel maar gingen be werken. Een spannend oogenblik was dan ook deze hevige strijd, doch het duurde slechts kort, want de brigadier en de marechaussee, beiden goed ervaren in het schermen, wisten de woestelingen zoodanig met de sabel te bewerken, dat een paar der gebroeders V. bewus teloos neervielen. De inmiddels toe geschoten gemeente-politie verleende assistentie door er een paar in te reke nen, terwijl de marechaussee ook een voor haar rekening nam. Het is te hopen, dat de justitie deze menschen eens duchtig zal onder handen nemen, zoodat huD de verdere lust tot vechten wel zal overgaan. Als curiositeit zij nog gemeld, dat de ergste der drie broeders V., namelijk H. V., van be roep arbeider en oud 28 jaar, van zijn leeftijd ongeveer 12 jaar reeds achter slot en grendel heeft gezeten, telkens voor vechtpartijen en dronkenschap. Men meldt uit Dordrecht: Een groot gedeelte van het drukkers en zetterspersoneel der firma Morks en Geuze alhier, heeft Donderdag naar aan leiding van het ontslag van een zetter het werk neergelegd zonder eenige voor afgaande kennisgeving. Vrijdagmorgen te negen uur vroegen de stakers weder in dienst te mogen treden, wat door de firma, die meent volkomen in haar recht te zijn, werd geweigerd. Des mid dags zou een samenspreking tusschen bestuurderen van den typografenbond en de firmanten plaats hebben. De werkman was ontslagen wegens verre gaand onhebbelijke uitlatingen tegen over den meesterknecht doch ontving nog veertien dagen loon uitbetaald. Biirserllfke Stand. Werkendam, van 7 tot 14 Juni. Getrouwd Jan Willem van Houwe- lingen, 23 j. en Leentje Arieana Paans, 21 j. Woudrichem, van 24 Mei tot 7 Juni. Getroitwd: Cornelis van Vuuren, 29 j. en Dingena Bouwman, 22 j. Overleden Johanna Geertruida Casten- dijk, 45 j., echtg. van Wesselius Andries Christiaan van der Colff. A a n be stad i n ^en Harkt berichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Juni 0.37 M. benedon 0. 14 0 34 VAN Het Gemeentebestuur van Heusden, zal op Dinsdag 18 Juni a.s., des voormiddags 11 uur precies ten Raad- huize, publiek verpachten over het seizoen: van het bastion „Hollandia" en van het aangeplempte terrein buitendijks aan den Hoogen Maasdijk nabij deze Gemeente, in perceelen, zooals is afgebakend. van gronden langs de BERGSCHE MAAS (Nieuwe Maasmond) gele gen ten Zuiden van de rivier. te WAALWIJK zal in het openbaar verpachten voor het seizoen 1907 1. Op Woensdag 19 Juni 1907. ten overstaan van Notaris A. J. RANT, te Waalwijk, in het hotel „De Twee Kolommen" bij A. Gerris te Waalwijk, te beginnen des voormiddags precies om halftien uur: 1. Om éénmaal te hooien. De UITERWAARDEN langs den Nieuwen Maasmond van het ongedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal, bovenwaarts tot de uitmonding ,-an het Kanaal 's-Hertogenbosch-Drongelen, in 45 per ceelen, Nos. 1 tot en met 45. II. De Zomerkade van af het Dron- gelsclie veer Bovenwaarts tot de aan sluiting met den Zuiderdijk aan de benedenzijde van de uitmonding van het kanaal 's-Hertogenbosch-Drongelen in 5 perceelen. Nos. 46 tot en met 50. 2. Op Donderdag 20 Juni 1907. ten overstaan Van Notaris B. A. MID DELKOOP te Capelle in het hotel „De Ploeg" van J. W. Teunen te Waspik, te beginnen des voormiddags precies om halftien uur: 4. Om éénmaal te hooien. De UITERWAARDEN langs den Nieuwen Maasmond van het ongedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal benedenwaarts tot aan het sluisje in de kade even boven het Keizersveer, in 85 perceelen, Nos. 1 tot en met 85. li. Om éénmaal te hooien. De Zomerkade beneden het Oapel- sche veer vanaf den watergang langs de kade benedenwaarts tot aan het sluisje in de kade boven het Keizers veer, in 7 perceelen, nos. 86 tot en met 92. C. Om tweemaal te hooien. De gronden bij het stoomgemaal in den Overdiepschen polder en de taluds van den Keizersveerweg in 2 percee len, nos. 93 en 94. Deze verpachtingen worden alleen bij AFSLAG gehouden zonder uitloving van strijkgeld. Er is geen onraad verschuldigd. Ingeval van rampen wordt de pacht verminderd. Van iedere verpachting zijn Boekjes bevattende de voorwaar den en perceelsbeschrijving met de grootte van elk perceel, tegen 10 cent verkrijgbaar bij den ontvanger der Re gistratie en Domeinen te W aalwijk, den Waardsman van den Nieuwen Maas mond ts Drongelen en de Notarissen Rant en Middelkoop. De perceelen zijn op het terrein aan geduid door palen. De ontvanger der Registratie en Do meinen te WERKENDAM, zal ten overstaan van Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden, op Vrijdag 21 Juni 1907 des voormiddags om 10 uur in het Koffiehuis „Concordia" van K. van den Berg te Heusden zonder onraad en bij enkelen Afslag, in het om eenmaal te hooien in 1907 UITERWAARDEN en andere GRON DEN aan de Noordzijde van den Nieuwen Maasmond vak Heleind Drongelscheveer. Betaaldag 1 Mei 1908. Boekjes a 10 cent verkrijgbaar hij voornoemden ontvanger, K. van den Berg te Heusden, den Waardsman voor de gronden van den N euwen Maas mond te Drongelen en door tusschen komst van iederen Ontvanger der Re gistratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Werkendam. voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van J. te Hemden. Notaris KERRH0VEN teWerkendam zal Dinsdag 18 Juni 190/, voormiddagsli uur. in het Café „K leboom" te Woudrichem. onder Woudrichem en Sleenwijk. Eerste snede HOOIGRAS in perceelen, Seizoen 1909, voor den heer H. A. Hanedoes: van de uiterwaarden „het klein Gors", „het groot Gore" en „de Groesplaat". Voor den heer A. Naaijen, van den dijk, de kade en laan van „het Kraaiveld". Voor de Erven L. Kalis Kz., van ruim 7.29 Hectaren op de aanwassen. Breeder bij biljet omschreven. Notaris RIETRA te Dnssen, zal te HEUSDEN bij SPIEREN BURG II in het „Wapen van Amsterdam", op Donderdag 99 Juni 1909, v.m. ÏO uur precies, waaronder puik., groeiende langs den Nieuwen Maasmond vanaf Well tot de Heus- densche brug. Aanwijzer H. VERHOEVEN, te Hedik- Specialiteit in: Bouwartikelen, Landbouwmachines. Alle soorten Touwwerk, Pik, Toer, Carboleum Blackwarnis, Machineolie, Wagensmeer. Olie eu loog per gewicht, om zeep te maken de beste en zuiverste van al de bestaande zeepsoorten, bij vijf pond gratis klaar gemaakt Het oudst en meest gesorteerd Magazijn van: Jazeru aren, lluislioiidrlfikc rn aarnenvunle trtikele». Alle soorten lornuizen, Veevoederketels, Wasch- ketels met Fornuisjes, Wascb- en Wringmachines. V O rzek.ert Billijke voorwaarden. Alle mogelijke inlichtingen bij den Prompte uitbetaling. te GE1DËREW b|{ Heusden. Sigaren No. Ia.fi. 28.per 1000. id. No. II a fl. 24.— per 1000. id. No. Ill a fl. 20.- per 1000. id. No. IV a fl. 17.— per .1000. Zuiver handwerk. Imitatiewerk. Vormwerk. Goede uitvoering eler bestelling gewaarborgd. Liefst zien wij het geld bij de bestelling overgemaakt, of per rembours, aan het adres, den. Heer F. J. HENDRIKSEN, Schouwbroek A 69 J, Strijp. Ad verten tië n. OOGARTS, Ververstraat, 's-BOSCH, is van Donderdag 13 Juni tot Maandag 2* Juni Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Trlfdag 31 Juni 1907, des namiddags 3 uur precies, in het café Bastiaan Bonman, te Andel, voor mevrouw de Weduwe P. H. ran Dus- seldorpGoffaux, 2.16.— H.A. 1ste snede KLAVER, wassende op het perceel „de Zwaansheuvel", onder Veen, in 2 gedeelten. V 19 Joni. Min. van Waterataat. het uitvoeren van baggerwerk op de Benningen. Raming f 7900. 20 Jnni. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het uitvoeren van baggerwerken in de havengeui en de stroomgeul langs de Dellewall op ket eiland Terschel ling. Raming 220e. 2o. het weder op hoogte brengen van een ge deelte van de dijken van het Merwedekanaal in de provincie N.-Holland. Raming f8000. 20 Juni. Prov. bestnur van Overijssel, het herstellen van winter- an stormschade aan de Rijkswerken op het eiland Schokland, in de prov. Overijssel. Raming f4000. 22 Jnni. Het bestuur van het calamiteuze water schap Wal oorden, het maken van werken tot dijks- verhooging aan genoemd waterschap. Raming f 31,096,18. 26 Juni. Min. van Waterstaat, le. het maken van werken tot verbetering van de Maas, onder de gemeente Appeltern. Raming f 11.000. 2e. De uitvoering van krib- en baggerwerk nabij Woudrichem. Raming f 80.000- 4 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, de verzwa ring van den buitensduinregel benoorden de Pettemer zeewering. Raming f 450 HEUSBEN, 15 Juni. Op de botermij» maren heden aangevoerd kilo. Be prijs varieerde van f 1.08 tot f l. 6. Eieren van 31/» tot 4 et. Granen. Tarwe 17.0 a f 9.00, Rogge j 6.50 a ƒ6.80, Gerst fa f -. Haver f 4.50 a f 5,00, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken af Bt.SOOIJlN.\\ Juni. Be prijs der Boter was ƒ1.21 tot ^1.82 nrr Kil». Aangevoerd 661 Kilo's. Eieren ƒ1. de 26 stuks BUSSEN. 18 Juni. Be prijs der boter was heden van f 1.08 a f 181. Aanvoer 198 K.G. Zetting 1.28. Eieren f 90.0 de 26 stuks. LANB VAN ALTENA, 14 Juni. Aardappelen. Vroege ƒ-.- Blauwe f ..Ta a f 2.25; Zeeuwen, f 1.80 a f 2.25, Jammen f i f Hooi 1<? qual. f 10 i f 12. 2e qual. f voor de persf 9 a 10,— Klaverhooi f 10.- i ƒ13.00, Wit stroo f a f Geel dito fi f I Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 i 40 ets. zwaardere 42 a 46 ct Boter f l.'O a 1.20 per K.G. Ei-ren f ^.85 k f O 5 per 26. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f IA a f 7.95, Haver ƒ8.75 a f 8,85. Garst f 4.75 aj k.\0per H.L Boter f 0.60 af'Kl' per half K.G. Meren f .87'/j a f ()-95 per 26 stuks Biggen f 7,00 a f 13.Konijnen f .30 a f 1.40, Kippen f 0.40 a ƒ0.75 per stuk huizen. oorradig een goedkoope partij Hein draad. 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3