Hel Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommeierwaard. liaison l'Aigle, Groote Opruiming KLIJI C". Biljartfabriek 4. P. G. Roothaert, BILJARTS, tiitiiracit- bootjes, W. A. v. d. DONK. brennabor- en Osmond-Rijwielen. JAM VEI!HOUT, Botterdam. Concurrentie onmogelijk. Scheep sa f braak, Eenig adres Tapij ten, Linoleums, Loopers. a m e. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2031. Zaterdag 20 Juli. bfj A BENJAMINS, Woudrichem, West wagenstraat C 42, Gorinchem. 1907. Dames- en Kinderhoeden Marie Litjens. toft CEMENTSTEENFA3RI K s-HERTOGEN BOSCH. in alle stijlen. UNO VAN Atf^ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f l.OO, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. De correspondent van de Temps te Belgrado meldt: Er loopen in den vreemde, yooral te Weenen, geruchten, dat Koning Peter van Servië van plan zou zijn afstand te doen van den troon, maar deze ge ruchten zijn van allen grond ontbloot en schijnen verzonnen, om het wan trouwen des Konings tegen zijn minis ter Pasits gaande te maken. Dat neemt echter niet weg, dat de binnenlandsche toestand alles behalve schitterend is. Het rooverwezen, dat hier altijd ge bloeid heeft, tiert den laatsten tijd we der weliger dan ooit. Ook in het leger heerscht weder gisting door ontevre denheid van vele officieren over te late bevordering. De handel lijdt door den tarievenoorlog met Oostenrijk. De on derhandelingen over het handelsver drag vlotten niet. De Skoepsjtina ver beuzelt den nationalen tijd met allerlei kleine persoonlijke twisten. Door dat alles heerscht er een zekere malaise. De correspondent te Seoel van de New York Herald meldt, dat Ji-sjoeng ong, een voormalig Koreaansch kroon pretendent, verlof heeft gekregen van den Keizer van Japan om naar de Koreaansche hoofdstad terug te keeren. In verband met de zeer gespannen ver houding tusschen den Keizer van Ko rea en Japansche autoriteiten, wordt door de Koreanen achter dezen terug keer heel wat dreigends gezocht. Het Berl. Tagebl. verneemt uit Koburg dat er een ernstig geschil is tusschen Victoria Melita, de gescheiden groot hertogin van Hessen, en haren tweeden man, grootvorst Cyrillus van Rusland, den neef van den Tsaar. Men denkt dat het tot echtscheiding zal komen. Uit Tandzjer wordt aan de Temps gemeld, dat het Magzen artikel 4 van de acte van Algeciras, betreffende de regeling der politie, ongewijzigd heeft aangenomen, niettegenstaande de mi nister van oorlog tegen eenige punten bezwaren had ingebracht. De aanne ming van dit artikel verkrijgt daardoor een bijzondere beteekenis, en toont aan, dat het Magzen langzamerhand zich met de gedachte verzoent de hervor mingen ten uitvoer te brengen. De New-Yorksche correspondent van de Daily Telegraph meldde eergisteren De Jingoïstische betooging tegen de Japanners, die begonnen is met het doel, om een versterking van de Ame- rikaansche vloot te verkrijgen, is nu zoo goed als gedaan. Een gezagheb bende verklaring aangaande president Roosevelt's houding, welke verklaring herkomstig is uit Óysterbay, geeft den doodsteek aan de midzomer uitbarsting „De president heeft zoo luidt die verklaring geen bevel aan het depar tement van marine gegeven, om de slagvloot naar de Stille Zee te zenden. De president weet ook niet dat de al- gemeene marineraad een bevel daartoe heeft uitgevaardigd." Toen de sneltrein uit Boedapest de brug over de Maros passeerde, ontplofte een dynamietpatroon. Door de ontplof fing werden de rails verbogen, maar overigens werd geen schade aangericht. Onder een der peilers van de brug werd nog een tamelijk groote hoeveelheid dynamiet gevonden met een lont, die nog niet aangestoken was. Klaarblijke lijk heeft men hier te doen met een misdadigen aanslag; de Roemeensche bevolking in die streek werd sinds lang door allerlei onruststokers opgezet. Volgens een bericht uit Seoel heeft Vrijdagmiddag de Keizer van Korea in een keizerlijk besluit aankondiging gedaan, dat hij afstand doet van den troon. Hij betuigt zijn leedwezen er over, dat in den loop van zijn 44-jarige regeering de rampen, welke de natie hebben getroffen, elkaar snel zijn op gevolgd. De ellende des volks had nu zulke afmetingen aangenomen, dat de tijd gekomen scheen om, volgens de voorvaderlijke gewoonte, de kroon over te geven aan den troonopvolger. Een te Tokio uit Seoel ontvangen telegram behelst dat het aldaar zeer woelig is, vooral om het paleis. Een menigte van 2000* man is samenge schoold in een ander gedeelte van de stad. Het volk deed een aanval op het gebouw van het (Japansche) dagblad Kokoemin. De menigte werd echter verspreid. De aangerichte schade is aanzienlijk. Toen een agent van politie te Odessa op verzoek van een rechercheur twee jongelieden, die nabij een kerk zaten, wilde arresteeren, verwondden dezen hem met revolverschoten en vluchtten in een leegstaand huis. Een inspecteur van politie, die daar gelijk met hen was binnengegaan voordat zij de deur kon den sluiten, werd doodgeschoten. Een eskadron dragonders met een kanon omsingelden het huis, waarna de officier hun een kwartier bedenktijd gaf om zich over te geven, met belofte dat zij niet op staanden voet zouden worden gefusilleerd. Een der jongelieden wierp, teu teeken van overgave, zijn revolver neer, maar werd op hetzelfde oogenblik door zijn kameraad doodgeschoten. Deze verscheen toen aan het venster met een sigaret in den mond en begon op de soldaten te schieten van wie er twee gewond werden en wierp toen den officier zijn revolver tegen het hoofd. Met een ka non werd daarop een bres in den muur geschoten, waardoor de soldaten het huis binnendrongen. Zij vonden daar slechts drie lijken; de laatste had zich met den revolver van zijn kameraad een kogel door het hoofd gejaagd. Uit El Paso wordt de vernietiging van een gevaarlijke rooverbende gemeld, die de bevolking aan den Mexicaanschen kant van de grens maanden lang gestadig verontrust had, maar totnogtoe aan de vervolging ontkomen was. De laatste wandaad van de bandieten was dat zij bij nacht een aanval op het huis van twee rijke Mexicanen van Oostenrijk- sche afkomst deden. Zij vermoordden hen en namen alle dingen van waarde mee. Een sterke af deeling Mexicaansche rurales (marechaussee) werd op de bende afgezonden, die in allerijl den Ameri- kaanschen kant van de grens trachtte te bereiken. Maar voor de bandieten er waren aangekomen, waren zij door de rurales omsingeld. Er werd vinnig over en weer geschoten. De heele bende werd in de pan gehakt, maar ook de rurales verloren verscheiden dooden. De oproerige broeder van den Sjah van Perzië heeft zich onderworpen en is te Teheran aangekomen. Het Berl. Tageblatt ontvangt van haren correspondent te Teheran het volgende berichtDe toestand wordt ernstiger. Het parlement eischt, dat de Sjah op 25 dezer, den verjaardag van de grondwet, in het Huis der Gerech tigheid zal verschijnen, om den eed af te leggen. De Sjah zou daarentegen liever, hierin gesteund door den groot vizier en sjeik Fathoella, het parlement met geweld willen ontbinden, als hij zeker was van de troepen. De troepen dreigen echter, omdat hun soldij niet betaald wordt, met plundering. De plotselinge aankomst van den oproeri- gen prins Salar, die blijkbaar door vreemden invloed gesteund wordt, maakt den toestand nog verwarder. strijdig. Wij geven ze hier in de volg orde waarin wij ze vonden Parijs, 18 Juli. Een in den nacbt (te Tandzjer) aangekomen koerier meldt, dat kaid Mac Lean ontvlucht is uit het kamp van Raisoeli en een toevlucht vond in de geheiligde moskee van Justlid, waar hij nu buiten alle gevaar is. Raisoeli heeft geen gijzelaar meer en er bestaat nu geen reden om de krijgs verrichtingen tegen hem niet kracht dadig voort te zetten. In kringen van inboorlingen zegt men, dat Raisoeli misschien de oogen heeft gesloten om Mac Lean te laten ontvluchten en dat men zich niet zou moeten verwonderen, indien de bevrijde gevangene de warmste verdediger werd van den bandiet. Uit Tandzjer aan de Tribune: Men meldt, dat afgezanten van den Sultan Mac Lean hebben trachten te bevrijden. Maar Raisoeli verraste hen, bracht hen ter dood en stopte Mac Lean in een afgelegen oord weg. Aan bcgtedinsen. /Allooi» /Aanbestedingen. Grande Modes de Paris Markt C 459. wegens vergevorderd Seizoen van gegarneerde tegen veel verminderde prijzen. Beleefd aanbevelend, KE W K«TR AAT, (tegenover Post- en Telegraafkantoor.) Telegramadres Klijncie. Telefoonnummer 395. - Incasseering en disconteering van WISSELS. - Aan en verkoop van EFFECTEN, COUPONS, Vreemd GELD. - Opening van REKENINGCOURANT, CRE- DIETEN, DEPOSITO'S. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstructie. Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste priz n. De Kouiuki v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in {gewapend en {gewone IÜETOM, als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, BATKItREIMGDiGS- cn ÖMIjmiNUSDilUCHTDGKY Pullen, Kolken, liMbuiw ADVERTENTIEN. Uit Tandzjer wordt aan verscheidene Parijsche bladen gemeld, dat kaid Mac Lean in den nacht van Woensdag op Donderdag uit het kamp van Raisoeli gevlucht is en zich nu in het onschend bare heiligdom van een maraboet in veiligheid bevindt. De stammen uit de buurt hebben Mac Lean bij zijne vlucht geholpen. Volgens andere berichten, heeft Raisoeli uit eigen beweging Mac Lean vrijgelaten. Een ambtelijke bevestiging van het bericht is nog niet ontvangen. Latere berichten zijn intusschen tegen- een groote partij bestaande uit: Eiken Planken, dito Palen, Grenen-, Varen- en Dennenhout, geschikt voor bruggen, sehoeiing en ver dere afrasteringen. der beste Hclgisclie en Lngelsclte vrij van gruis en steen, per wagon en uit onze overdekte magazijueu Zeer concurrente prijzen. Levering vóór 1 Aug. a.§. groote korting op de prijzen. Magazijnen Kanaal. Kantoor Sint Jozefstraat. Telefoon 340. P.S. Prijscouranten worden bij aan vrage franco toegezonden. A IIC reisgids op aanvrage gratis verkrijgbaar. GORIMCHEII, Arkelstraat ÏO-«l. Sint Janstraat 325. Goudschesingel 54. Telefoonnummer 3967. Filiaal Oudendijk 126, hoek Roozenburgstr. 1-3. Teiefoonn. 3966. Het meest gesorteerde en vertrouwbaarst adres voor RIJWIELEN en MOTOREN. Speciale inrichtingen voor Reparatiën, Nikkelen, Emailleeren, enz. Hens voor iedereen. Levering aan solide personen op gemakkelijke conditiën. Nog voor zeer lage prijzen te koop: acht stuks in goeden staat zijnde MOTOREN, zooalsMinerva, Peageot, B. S. A., Alricht, Dion Bonton, F. N., alsook tweedehands Automobielen, 4 cilinder en 2 cilinder. T\n-f rykJ3alon Ameublement, bestaande uit Buffet,Salontafel iM/uC/t1" en 6 Bekleede Rugstoelen, trijp na keuze voor f 130. Hetzelfde in Aoten gepolitoerd f ÏOO. Eigen fabrikaat. o— Levering franco huis. El WKItl. t 24 Juli. Min. van Waterstaat, het herstellen eD ver sterken van de oevervoorzieniug van den Lagen Hof of Brabander langs de Nieuwe Merwede. Raming f 6201. 24 Juli. Prov. bestuur van Zeeland, het herstellen en het verwisselen van de ijzeren deuren der groote sluizen van het kanaal door Walcheren. Raming f Sö.'iOO. 25 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het maken van eene oevervoorziening en het herstellen van het jaagpad langs den grooten Rijksweg van Amsterdam tot de grensscheiding der urov. Utrecht en Noordholland onder Laren aan de N. zijde van de Weesper trekvaart (Keulsche vaart). Raming f 4000. 26 Juli. Prov. bestuur van Friealaud, het verdiepen van de vaargeul door het Brskzand, bezuiden het eiland Schiermonnikoog, ten behoeve van het veer Sehiermon- nikoog-vasten wal in de provincie Eriesland. Raming f 6550. 1 Aug Prov. bestuur van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gadeelten van het Noord- hollandsch Kanaal. Raming flO.O'iO. ÏBallen, Xaken, Queuën enz. Vraag teekeningen en prijsopgaaf. i O y Grootste voorraden el- en cirkelvorm voor Duikers. 18 Juli. Prov. belt, van Zeeland, lo. het leveren en storten van steen voor het westelijk hoofd van de Wes ter- of Koopmanshaven te Vlissingen. Raming f 1500 Minste inschrijver J. Jansen, Ternenzen, voor f18.800. 2o. Het herstellen van het Walenhoofd en het maken van twee aanlegtrappen voor loodssloepen aan het Wes telijk hoofd der Koopmanshaven te Vlissingen. Raming f 5050. Minste inschiijver P. M. Panny. Zierikzee, voor f4994. Henri ra der ieulen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5