m Dienstbode Huwelijk Openbare Verhiu q Maweidr Boni-, lei-ËGrieniM De Oorsproi ier Schele Hoipüi ONDER- MEEL. Te koop aangeboden: Openbare Verkooping veilen en verkoopen: een z.g. piepertje (kleine aardappel) in te slikken. Het ding bleef in de keel zitten en werd er wel uitgehaald, doch het kind is niettemin aan de gevolgen overleden. (jemeenterekening. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Heusden brengen ter openbare ken nis, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der Gemeente over het dienstjaar 1906, is overgelegd aan den Raad en van af heden gedurende 14 dagen ter Gemeente Secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld. Heusden, den 30 Juli 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. tMaotRelfik flieuwa. HEUSDEN, 31 Juli. Maandag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering, waarin in de eerste plaats aan de orde was het onder zoek der geloofsbrieven van de op 2 Juli j.l. gekozen raadsleden, de heeren C. J. de Jongh en L. de Mol. In verband daarmede wordt ter tafel gebracht een adres van P. M. Prins en 7 andere kiezers van leden voor den gemeen teraad, waarin wordt geprotesteerd tegen de wettigheid der gehouden stemming op grond 1. dat de voorzitter van het stembureau, naar de meening van adressanten, ten on rechte toestemming heeft verleend aan een viertal kiezers, om zich bij het uitbrengen van hun stem te doen bijstaan, aangezien niet zou zijn gebleken dat die kiezers licha melijk hulpbehoevend waren; 2. dat het geheim der stemming zou zijn verbroken, doordat de persoon, die bedoelde kiezers behulpzaam is geweest, luid de namen heeft genoemd van de per sonen, die hij namens belanghebbenden heeft gestemd; 3. dat den sub 2 bedoelden persoon herhaalde malen toegang werd verleend tot de niet voor het publiek bestemde ruimte van het stembureau. Adressanten verzoeken, onder overlegging van een afschrift, van het door den wacht meester der marechaussée aan eerstgenoem- den adressant uitgebracht rapport, ten blijke dat een der sub 1 bedoelde kiezers niet lichamelijk hulpbehoevend was, öf de gehouden stemming te vernietigen, öf het als verkozen verklaarde raadslid de Mol niet toe te laten. Voorts komt ter tafel een brief van Ged. Staten van Noord-Brabant van 17 dezer G no. 26, waarbij ten fine van bericht en raad wordt toegezonden een aan dat college gericht bezwaarschrift van T. M. Prins en 9 andere kiezers voor den gemeenteraad, waarin, op grond van de hiervoor in het aan den gemeenteraad gerichte adres ge noemde onregelmatigheden, die bij de op 2 Juli jl. gehouden stemming zouden heb ben plaats gehad en welke op de verkie zing van den heer de Mol zouden zijn van invloed geweest, wordt verzocht een on partijdig onderzoek daaromtrent te doen instellen en te verhinderen, dat de heer de Mol als raadslid zitting neemt. Ingevolge het bepaalde bij het reglement van orde benoemt de voorzitter een com missie van 3 leden, tot onderzoek van de hiervoor bedoelde geloofsbrieven, bestaande uit de heeren van Everdingen, Prins en van Hemert, in handen van welke com missie tevens bovengenoemde bezwaar schriften worden gesteld. Tijdens dat onderzoek wordt de verga dering geschorst. De vergadering heropend zijnde, wordt door den heer van Everdingen, namens de commissie rapport uitgebracht. Spreker geeft te kennen, dat er van de zijde der commissie geene bedenkingen be staan opzichtens de geloofsbrieven van den heer de Jongh, weshalve zij adviseert tot diens toelating. Anders is dit echter met betrekking tot de geloofsbrieven van den heer De Mol. De commissie merkt op, dat aan de stemming personen hebben deelgenomen, op een wijze die niet in overeenstemming is te achten met de wet. Dit bezwaar geldt inzonderheid den kiezer W. Schoenmakers, die zich door middel van misleiding van den voorzitter van het stembureau hulp heeft verzekerd en alzoo op eene bedrie- gelijke wijze zijne stem heeft uitgebracht; dit blijkt uit het onderzoek van den wacht meester der marechaussee alhier. Die man kan niet lezen of schrijven en 't is dus zeer waarschijnlijk, dat indien hij zelf had gestemd, hij foutief zou hebben gestemd. En aangezien nu deze stem van invloed is geweest op de door den heer de Mol verkregen meerderheid, zijnde 116 van de 231 uitgebrachte geldige stemmen, is de commissie homogeen in haar advies om den heer de Mol niet als lid van den raad toe te laten. De Voorzitter stelt eerst aan de orde de conclusie der commissie omtrent de ge loofsbrieven van den heer C. J. de Jongh. Niemand daarover het woord verlangen de, wordt met algemeene (5) stemmen be sloten diens geloofsbrieven goed te keuren en hem toe te laten tot lid van den raad, zulks conform het rapport der commissie. De heer de Jongh onthield zich van stem ming. Thans komt in behandeling het voorstel der commissie omtrent de geloofsbrieven van den heer de Mol. De heer Verhoeven, het woord verkregen hebbende, zegt, dat hij zich niet vereeni gen kan met het voorstel der commissie; in de eerste plaats wijl hij, lid geweest zijnde van het stembureau, meent te mogen constateeren, dat de stemming in alle op zichten wettig heeft plaats gehad; in de tweede plaats, omdat hij moreel overtuigd ia, dat al de kiezers die zich hebben doen bijstaan, niet anders zouden hebben ge stemd, dan nu vermoedelijk is geschied, indien zij zeiven in staat waren geweest hun stem uit te brengen en in de derde plaats omdat, indien een strafbaar feit is gepleegd, hetgeen spreker betwijfelt, de rechter dit zal moeten uitmaken en niet de gemeenteraad. De heer van Everdingen wenscht weder te doen uitkomen, dat men blijkbaar be vreesd is geweest, dat Schoenmakers zijn stem niet naar wensch zou uitbrengen; daarom heeft men tot het geincrimineerde middel zijn toevlucht genomen, hetgeen op den uitslag der stemming van invloed heeft kunnen zijn; dit nu is vooral het motief der commissie. Overigens is spreker het met den heer Verhoeven eens, dat de stemming zelve een regelmatig verloop heeft gehad. De heer Prins verklaart met verwonde ring van den heer Verhoeven te hebben gehoord, dat er geene bedriegelijke hande ling heeft plaats gehad. Volgens verklaring van den hulpofficier van Justitie is dit wel degelijk het geval geweest; er is eene fatale, schandelijke handeling geschied, waardoor het stembureau bedrogen is. De Voorzitter, zijne meening over de aanhangige kwestie uiteenzettende, wijst in de eerste plaats op de beteekenis, die z. i. aan art. 80 een kieswet behoort te worden toegekend; spreker meent, dat dit art. den voorzitter van het stembureau verplicht, bijstand te doen verleenen aan kiezers, die lichamelijk hulpbehoevend zijn. Komt een kiezer, die volgens uiterlijk waarneembare teekenen lichamelijk hulpbehoevend is, dan zal z. i. de Voorzitter den gevraagden bij stand moeten toestaan; trouwens de Voor zitter is ook niet in staat te beoordeelen of zoodanig gebrek al of niet aanwezig is. Naar sprekers meening heeft de voorzitter van het stembureau in zake de onderwer- pelijke stemming dan ook correct gehan deld. Wat is echter hier verder te beoordeelen Volgens de door den wachtmeester der marechaussée afgegeven verklaring is eenige uren na de stemming gebleken, dat een der kiezers, wien bijstand is verleend, inderdaad niet lichamelijk hulpbehoevend was. De man is op het stembureau gekomen, zeg gende met de hand tusschen de machine te hebben gezeten, wat wederom volgens de verklaring van den wachtmeester, gebleken is niet waar te zijn geweest. Daardoor is het bevoegd gezag, n.l. het stembureau, misleid. Dit punt nu heeft de raad wel degelijk bij de beoordeeling der geloofs brieven in 't oog te vatten, want hij beoor deelt niet alleen de geschillen, welke aan gaande de geloofsbrieven, maar ook die, welke omtrent de verkiezing zelve oprij zen. Uitdrukkelijk aldus citeert spreker Elenbaas wordt naast de geloofsbrieven ook nog de verkiezing zelve genoemd. Bij het onderzoek der geloofsbrieven heeft de raad te oordeelen over de vraag, of er aan alle formaliteiten is voldaan, doch daar mede is zijne bevoegdheid aangaande de verkiezing zelve niet ten einde. Hij heeft ook te onderzoeken of bij die verkiezing ook iets geschied is, dat maakt, dat de benoemde niet als wettig verkozen kan aangemerkt worden. Zoo is bij Kon. Besl. van 8 Maart 1868 (Stbl. nr. 31) er in be rust en derhalve goedgekeurd dat verkozen raadsleden niet toegelaten zijn) op grond, dat de vrijheid der verkiezing niet vol doende was gewaarborgd geweest, terwijl de provinciale Staten van Gelderland in 1893 hebben besloten een herkozen lid niet toe te laten, op grond dat giften waren gegeven en beloften waren gedaan die op den uitslag der stemming van invloed waren geweest. Aangezien nu op deze stemming ook van invloed kan zijn het feit, dat na de stemming gebleken is, zal deze raar spre kers meening ook behooren te worden ver nietigd en zal de raad tot niet-toelating van den heer de Mol moeten besluiten. Nadat de heer Prins weer verklaard heeft, het met den voorzitter eens te zijn wordt tot stemming overgegaan, waarvan de uitslag is, dat met 4 tegen 2 stemmen de conclusie der Commissie, strekkende tot niet-toelating van den heer de Mol, wordt verworpen, zoodat deze is toegelaten. Vóór stemden de heeren van Everdingen en Prins, tegen de heeren Verhoeven, van Hemert van der Heijden en de Jongh. Aangenaam is het thans weer te kunnen mededeelen, dat de N. V. Maat schappij voor scheeps- en machinebouw „Bergsche Maas" alhier de levering is op gedragen van een Rijnschip groot 1800 ton laadvermogen. De verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder zal op 2 Augustus a.s. niet onop gemerkt voorbijgaan. Behalve dat algemeen de nationale drie kleur met oranjewimpel de woningen zal versieren, zal 's avonds ten 6 ure de Heus- densche Harmonie (directeur de heer J. C. van Wijk) een muzikale wandeling door de stad maken en enkele nummers op de Vischmarkt ten beste geven. De Brievenbesteller De Koning te Boxtel wordt op 16 Aug. a.s. als zoodanig overgeplaatst naar hier. Aan de R. N. L. alhier werd tot on derwijzeres in vak K (nuttige handwerken) benoemd mej. H. Weeda te Veen. De jongeheer P. Vermeulen heeft met goed gevolg het toelatingsexamen gedaan voor de Rijks Hoogere Burgerschool te Zutphen. Uitslag der op 29 Juli 1.1. gehouden hengstenkeuring Vereeniging „Biesbosch" te Werkendam, f 150; vereeniging Langstraat" te Raams- donk, f 150; B. Dekker te Sleeuwijk, f50; Gebr. Oerlemans te Drongelen, f75; Gebr. Hagoort te Dussen, f 75; W. M. Brander horst te Genderen met de hengsten Martin, Diamant, Freibeuter, Cicero, Waltram en Rinaldo. SLEEUWIJK. Vrijdag 11. is door een gedeelte der leerlingen van de beide open bare scholen in deze gemeente een reisje gemaakt naar Rotterdam, waartoe zij door den heer A. Sigmond in de gelegenheid waren gesteld. Reeds voor zes uur werden de kinderen door eenige bereidwillige ingezetenen per wagen naar het Werkendamsche veer ge bracht, waar zij zich met de leerlingen uit Dewerken vereenigden en waar het ge- heele gezelschap, bestaande uit 100 leer lingen en 7 geleiden, zich inscheepte op de stoomboot „Quakernaat". Te Rotterdam aangekomen werd aller eerst een bezoek gebracht aan de Maasbrug, waar de kinderen eenigszins een voorstel ling kregen van de groote handelsdrukte, die in deze stad heerscht. Vervolgens werd langs het overdrukke Beursplein naar de Diergaarde gewandeld, waar eenige uren gezellig werden doorgebracht. Met zeer veel belangstelling werden hier de dieren en planten bekeken, terwijl men in het mu seum met zijn honderden opgezette vogels, prachtige schelpen en andere merkwaardig heden oogen te kort kwam. Nadat ge leiders en kinders zich voldoende hadden verkwikt, werd het overige gedeelte van de Diergaarde in oogenschouw genomen en daarna een wandeling gemaakt naar het Tollenspark. Van hier werd een ritje per tram gemaakt naar het oostelijk deel der stad om ook nog een bezoek te kun nen brengen aan de Fransche Bazar. Hier mocht ieder kind voor rekening van boven- genoemden kindervriend een klein souve nir aan deze reis uitzoeken. Ook in de Passage werd nog even een kijkje genomen. Te half zes werd de terugreis onderno men, die gelukkig ook in de beste orde werd volbracht en tijdens welke de kin deren nog verscheidene versnaperingen werden aangeboden namens mevrouw de wed. Bigmondde Voogd. Te ruim 8 uur arriveerde het geheele gezelschap te Werkendam, van waar de kinderen van de schooi alhier per wagen weder huiswaarts werden gebracht. En zoo behoordt ook dit schoolreisje weder tot het verleden. Zeker is, dat het op de leerlingen een indruk heeft gemaakt, die hun lang zal bijblijven. De opgewekte stemming, die gedurende de heele reis onder de kinderen heerschte, geeft hiervoor het beste bewijs. Als een blijk hunner oprechte dankbaar heid werd door mej. W. C. Kieboom en de heer P. Kornet de familie Sigmond een album aangeboden, waarin de kinderen allen zelf hun naam hadden geschreven. NEDERHEMERT. De huisknecht van Baronesse van Nagell heeft een kerkkraai (een z.g. kerkkou) getemd, die hem gere geld in den tuin om het kasteel navliegt. Toen hij zondag er zich weder mee bezig hield, pakte zij onverwachts zijn brandende sigaar uit den mond en vloog er mede in een boom en bleef, terwijl het verschillende personen zagen, met een der pooten tel kens de sigaar naar den bek brengen en er rook uit blazen. Een oogenblik later bracht zij het brandende einde in den bek en toen was de grap direct uit. DUSSEN. Bij de aanbesteding voor het maken van een ïoswal aan de Hank en 't uit baggeren van de Postsloot bestond veel animo. Voor beiden werken werden tien biljetten in geleverd, 't Eerste werk werd gegund aan C. Kanters voor f 1199 en 't laatste aan J. Rijcke voor f 610. Alles ver beneden de begrooting. GAMEREN. Alhier heerscht onder de varkens de zoo gevreesde vlekziekte, waar aan verscheidene reeds bezweken zijn. Voor velen is het een heel verlies daar vele reeds 160 tot 200 pond zwaar wegen. BOMMELERWAARD. Met de hooi bouw loopt 't zachtjes aan op een einde, begunstigd door mooi weer der laatste dagen komt 't mooi binnen, doch het gewas is slechts middelmatig. De prijs van oud hooi varriëert van f 14 k f 16 per 500 kilo. Aardappelhand el blijft ongeveer dezelfde en de prijzen zijn op 't oogenblik stationair f2.00 a f2.10 voor de kralen, met zeer bevredigende uitkomst. Handel of vraag naar jonge veulens buitengewoon, dagelijks loopen kooplui en bieden hooge prijzen van f160 tot f200. GENDEREN. De Chr. Muziekvereen. Exelsior alhier verkreeg bij Kon. Besluit van 22 Juli j.l. de goedkeuring harer sta tuten. Dat zij in alle opzichten haren naam eer mag aandoen, en in bloei steeds toe- neme is ons aller wensch. Alhier is een geval van de zoo zeer gevreesde vlekziekte onder de varkens voor gekomen. VEEN. Maandagmiddag circa 3 uur kreeg de stoomboot „Jan van Arkel" va rende naar Rotterdam tegenover deze gemeente op het onverwachts eenige averij aan den stooomketel. Het gevolg was dat de ketel leeggemaakt moest worden. Een en ander was oorzaak dat de terug reis pas om 8 uur kon ondernomen wor den. Dat de aan boord zijnde passagiers zulks onaangenaam vonden, laat zich be grijpen. Op Vrijdag a.s. hoopt onze Fanfare (Directeur de Heer Van Wijk uit Heusden) des avonds ten 8 ure een rondgang door het dorp te maken en daarna een Concert te geven; alles ter eere van de verjaardag van Onze geliefde Koningin-Moeder. WIJK. Als een zeldzaam geval meldt men dat bij den heer J. v. W. alhier nu reeds een abrikozenboom rijpe vruchten draagt. Dit is ruim eene maand vóór den gewonen tijd. Gisteravond werd per rijtuig in ziekelijken toestand thuis gebracht een 19-jarig meisje, dat de laatste tijd in dienst betrekking was te A. Nauwlijks was van de patiënte nota genomen, of men moest met den meesten spoed de accoucheuse ter plaatse roepen. Dat dus de ooievaar ook hier wêêr een overwachte gast bracht zal ieder gemakkelijk begrijpen. Of de ouders ook in hun schik waren? VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadszitting van Woudrichem van Maandag 29 Juli. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten, goedkeuring leenings- plan der gem., groot f8000, rente 4i af te lossen binnen 20jaren; het geld voor deze leening komt van mejuffrouw J. W. van der Beek te Gorinchem. Van de heeren G. van Welie en M. van Tilburg junior, om afschrijving over 5 maanden der plaatselijke belasting, wegens vertrek naar Sliedrecht. Wordt toegestaan. Een in gelijken geest gedaan verzoek van J. Broers, wordt tot latere behandeling uitgesteld. Voorlezing wordt gedaan van het bestek der aanbesteding der vei nieuwing van eenige straten met keien, op Woensdag 7 Aug. a.s. De uitvoering van deze aanbesteding en wat daarmede in verband staat, wordt zonder discussie overgelaten aan B. en W. Ter tafel kwamen de geloofsbrieven van de gekozen raadsleden D. Daim en M. A. Baks; na onderzoek van dezelve, wordt tot hunne toelating besloten. Aangeboden werd de gem.-rekening over 1906 en in handen gesteld van een com missie tot onderzoek. De voorzitter merkt op, dat, evenals andere jaren, ook nu weder de rekening van het Burgerlijk Armbestuur nog ont- breekt, en hoopt op eene spoedige indiening van dezelve; eveneens maakt hij nog de aanmerking op een staat van oninbare posten der gem. betreffende hoofdelijken omslag en hondenbelasting, en meent, dat het niet tot de bevoegdheid behoort van den gem.-ontvanger, maar wel van den raad, om enkele posten oninbaar te ver klaren. De commissie van onderzoek der gem.-rekening wordt dus aanbevolen deze posten te onderzoeken en aan den raad rapport uit te brengen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Slechte toestand van de Maag. Zij die alle dagen of zeer dikwijls aan schele hoofdpijn lijden, hebben iéts dat niet in orde is aan de maag. Deze verteert onvolkomen het voedsel, en wat niet ver teerd is blijft op de maag, gaat daar tot rotting over en veroorzaakt eerst walgingen, zuur en oprispingen; deze opeenhooping van vergiftige bestanddeel en in de maag maakt ook, dat langzaamaan het bloed be laden wordt met giftstoffen die schele hoofd pijn veroorzaken. De schadelijke dampen van kolen veroorzaken op dezelfde wijze schele hoofdpijn door vergiftiging. De Pink Pillen versterken en zuiveren de maag; zij bevorderen de eetlust en bezorgen een goede spijsvertering. Zij doen ook de oor zaak der schele hoofdpijn verdwijnen. Wij geven hierover de meening van Mejuffrouw Hillechien Zwaan, Kasperpad no. 9, te Dordrecht. Mejuffrouw Hillechien Zwaan. (Cl. Sanders, Groningen). „Ik leed sedert langen tijd aan zeer erge schele hoofdpijn en duizelingen. Mijn eet lust was verminderd en ik had soms vree- selijke maagpijn. Mijn kleur was erg bleek, des nachts sliep ik weinig. Ik heb zonder baat vele middelen aangewend. Eindelijk ben ik van de Pink Pillen gebruik gaan maken, die mij uitmuntend genezen hebben." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijn, zenuwpijnen, heupjicht, verschie tende pijnen, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per6doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. felli Melk voedsel vow ■KinderenenZieken, Burger! tike Stand. Markt berichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 29 Juli 0.50 M. benedon 0. 30 045 v«*rte f»«lë Heusden, van 23 tot 30 Juli. Geboren: Arie, z. v. A. Goutier en E. v. d. Pol; Wilhelmus, z. v. W. Schoenma kers en A. Brouwers; Maria M. G. d. v. B. Baaijens en M. E. Merkx. Wegens huwelijk der tegenwoordige, een hek h a in e gevraagd. Adres: Mevrouw HILWIG, Heusden. Een welgejtelde Boerendoch ter met eigen kapitaal wenscht kennis making met een eenvoudig, braaf persoon, welke gaarne buiten woont en genegen is om spoedig een Huwelijk aan te gaan. Br. m. duidelijk adres en uitvoerige in lichtingen worden ingewacht onder motto „Vertrouwen" aan het Centraal-Advertentie- bureau Van der Vennestraat 9, Den Haag. P.I4.., zonder gebreken, voor den prijs van f85. Br. onder letter A bureau van dit blad. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op Dinsdag; 6 Augustus lOO:. des nam. 6 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieuwendijk, onder ALMKERK, van van ruim 9 H.A. WEILAND, genaamd de „Gorzen", i. d. Karnemelks polder, a. d. Nieuwendijk, onder Almkerk, voor de Heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jongh de Leeuw. Breeder bij biljet omschreven. VAN Notaris EEREHOVEN, te Werkendam, zal Xalerdagen ÏO en «4 Augustus 1907, telkens des nam. 8 uur precies, in het café VAN GOOL, te Almkerk, voor den heer L. BINSBERGEN. De onverdeelde helft in: Emmiklioven. 9.6160 H A. Bouwland, aan de Molensteeg, sectie D 37. 0.68.80 II. A. Griendland, nabij den Waardhuizenscben weg, achter J. de Pender, sectie B 274. Dussen. 3 95 90 II. A. W ei-en Bouw land aan de Kornsche Buitenkade, in den Z.H. of Dussenschen polder, sectie D 110 en 09. Voor het geheel Emmiklioveii- 1.19 40 II.A. Griendlaiid, in den Duil, aan de Bansloot, setie B 127. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen te bekomen ten kantore van den Notaris en bij Teunis Biesheuvel, a.d. Oudendyk, te Woudrichem. Het vervolg van het verslag der raadsver gadering in ons volgend nummer. x fH WERKE1ÏBAM. De zetting ier koter it d te merk op de markt 82'/j ett., in de winkelt dut et .per kalf kilo. Ei ren f 0.9C de 26 tinkt. ALMKERK. De zetting der ioter it deze week op de markt ƒ0.60 inde winkelt dut f 0.65 perk. kilo. Keren f 0.85 per 26 itukt. SLEEl yiJK. De zetting der boter bedraagt 7* ett. per half kilo en die der eieren f 1.00 de 6 ttnkt. BOAJ^CBkM 29 Juli. Op d' e - - d n aang-votd 292 runderen en 5 nmchterr kalmeren, waarvan eit priften wat v alt miertt Zwezxe koltkoexen ƒ180 275 kelt-*'149 210, melkkoeien ƒ160 220 tu.ee-en-kalfj trig e otten f e f ander kalf-jarige f 90 120 tie t.at. n 100 «140. pinken f 60 a 100 jr- -** f 80 a 55, nuektere kalveren 10 18 - tekapen f k f temmeren 1 k "er .tuk. Boter 0.65 e 0.70 per kali ktd, *e* 0 90 1.00 per 25 ttukt, kippen f 0.80 a l 00 Aangevoerd 44 vette verkent. 21 5 -et -f ■l' kilo 683 '7. 12 Op de graanmarkt beateedae mei voor: Kit'»- f 9 75 k 9.85. Roode dito 8.-4 8 8', Witt- ito 8 90 4 9 10 Inl. rofQra 7.»0 7 70 buiten I. o 7.30 4 7-45, (lent 5.10 4 5.20. ba»er 3.75 3.85, daireabooDea 7.60 4 7.70 blaawe «rwtaa i maii 76 pd. 5.20, 4 5.80, alle» naar kwaliu per keetaliter verhandeld. - 01 TkXDA 29 Jul farw». Jarig*. pttikt 9 50 1 10.50. Per 100 kilo ƒ10 50 11 00 a-ter f - Rogge De r. it' f 7 7» - 8 30. o. d.- ■n mindere f a flerit. tfmtn f Vomer f k f -Chevalier f f Haver f 9. a 9.25. Hoonen, Bruine f) i C—.— k f goede en mindere mort f-tfe f a f Erwten. Kook f f BOUERDAM, 29-80 Juli Up - *rn en aangevoero 768 reit' runner*. 1 00 932 vette -« gr at kalveren 167 nueht-e ,j« <9i6 •kapen of lommeren 1209 «arken* 175 2 geiten, 42 paarden trident t De griften war*r alt volgtrnn<t** 76 'nt 2» rual. 66 «ent: kalveren 82 gual. 65 rent ithavm lr gual. 50 45 ti.: varkent 46 A 49 et., litkt 44 43 Het per kilo. Zeeutoteke eieren 8.80 A 4.00 Overmaster >t 4 00 A 4 20 de 100 ,Ukt Op de botermarkt teerden aangevoerd 99 49 6 ton, en 804 tukken 4 k. kilo pn*t I 49 aval 45 3- area) 42 «er hal' «5 Motorrijwiel,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3