's-Bosch-Heusden- W ij k A. G. van der Steenhoven, Heeren- en Kinderkleeding, Dames-Stoffen en Ellegoedereo. itnthracit- bootjes, RIJ» C" - 's-Bosch. Spelen, Motorrijwielen, AoioioMelen H. van Herwaarden, Engstraat 98, Heusden. Ameublementen. W. it. Tan der Donk, Oudste en soliedste Adres van tl EÜBELE M, Eenig adres V eenendaalsch Magazijn U. It©itIEI*J Gorinchem, CJh M GORCUM,Arkelstraat 30-21. Groote sorteering voor alle standen. tetaraÉ lij iel fliewsM voor hel Land m lensden en Altsia nan Zaleriai 10 Anj. 1907, No. 2657. HEI concurreerendst adres Wijksche poort HEUSDEN. Incasseering en disconteering van WISSELS. - Aan en verkoop van EFFECTEN, COUPONS, Vreemd 6ELD. - Opening van REKENINGCOURANT, CRE- DIETEN, DEPOSITO'S. Ondhensdensehe Poort, HEUSDEN, 's-HERTOGEN BOSCH. Versche Meikaas 35 ct. p. pond Relegen Meikaas 40 Puike Komijnen 20 Ten alle tijde verkrijgbaar ver sche Eieren tegen inkoopsprijs. Nieuwe Hollandsche Haring. oudste en meest bekend adres voor LUXE- EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Kunstbloemen en Planten. - Japan&che Artikelen. Religiense Beelden en Stolpen. DAMES-, HEEREN- en KINDER-GR0 0MWERK, Laat uwe woning door ons GOEDKOOP en DEGELIJK inrichten, nieuwe ontwerpen, smaakvollen ensembles. Foto's en geïllustreerde prijscouranten en begrootingen gratis. s-s EIGrEIKT WERK. s-s GORINCHEM, Westwagenstraat C 42. BUITENLAND. Een heer en een dame, menschen op leeftijd, om en bij de zestig, gaven Dinsdag te Marseille aan het station een koffertje aan om als vrachtgoed naar Londen te zenden. Zelf gingen zij de stad in naar een hotel. Een beambte rolde het koffertje op een kar naar het vrachtgoederenbureau, toen hij zag, dat het koffertje lekte, er droop bloed uit het sleutelgat. Zeer ontsteld riep de man de beambten van de douane erbij. Dezen maakten het kof fertje open en vonden een vrouwenlijk, zonder hoofd en zonder beenen. Het was niet moeilijk uit te vinden, in welk hotel het echtpaar, dat deze ongewone bagage had aangegeven, was afgestapt. De politie ging er heen, door zocht de andere koffers, en vond in een handkoffer het hoofd en de beenen. Het echtpaar heet Gold en woont te Nice. Ze geven voor onschuldig te zijn aan eenig misdrijf. Het slachtoffer had den zij enkel gekend van eenige ont moetingen in de salons van Monte Carlo, waar dan ook de moord gepleegd moet zijn. Het slachtoffer schijnt een Zweedsche te zijn, met name Emma Lievey, oud naar schatting een 38 jaar. Naar't heet, had ze veel diamanten, die ze steeds droeg. Roof zou dan de drijfveer tot den moord zijn geweest. Het echtpaar Gold, die den koffer met de romp van de vermoorde te Marseille aan het sta tion hadden gelaten, stonden te Monte- Carlo, waar ze sedert drie jaar op ka mers woonden, zeer goed bekend. Zij komen uit Londen, mevrouw Gold is een Fransche. Zij hadden te Monte- Carlo een nicht bij zich aan huis, die echter een paar dagen afwezig was. Een dienstmeid zegt, Zondagmiddag om vijf uur een schreeuw gehoord te hebben. Het lijk heeft een gapende wond in de buik, misschien bij het in stukken snijden toegebracht. In de kamer waar de moord geschied moet zijn, heeft men bebloed linnen gevonden. Volgens een telegram uit Monte- Carlo is daar een zekere Burke, oud ongeveer 30 jaar, gevangen genomen, onder verdenking den moord gepleegd te hebben of er medeplichtig aan te zijn. De vermoorde schijnt eigenlijk The- rese Williams te heeten. Niet minder dan de Fransche hou den zich de Engelsche bladen zich met den moord van Monte-Carlo bezig, nu de verdachten in Engeland welbekend blijken te zijn. Sir Vere en Lady Gould hebben tot kort geleden te Liverpool gewoond en verkeerden daar in de beste kringen. Zij golden er als deftige menschen en er was niets op hun ge drag aan te merken. Het baronetschap was van ouden Ierschen oorsprong, zei Sir Vere; maar in de officieele lijst der baronets komt het niet voor. Het schijnt, dat de Goulds in den laatsten tijd in financieele moeilijkheden waren. De correspondent van de Temps te Marseille seint, dat het onderzoek van den officier van justitie zeer bezwarend is voor het echtpaar Gold. Het ver moeden is, dat zij Emma Liwey eerst met een hamer of dergelijk zwaar voor werp flauw geslagen hebben en ver volgens met een dolk diep in het hart gestooten. Daarop hebben zij het li chaam stukgesneden en het ingewand er uitgehaald. De juweelen die Emma Liwey bij zich droeg worden geschat op veertig duizend gulden. Het heet dat de rech ter van instructie met overtuiging tegen de verdachten heeft gezegd: gij zijtde moordenaars. Beken het maar. De man moet daarop gezwegen hebben en de vrouw had een zenuwtoeval gekregen, zoodat zij naar de ziekenafdeeling van het huis van bewaring moest worden gebracht. Het parket van Monaco zal het on derzoek voortzetten. Binnenkort zullen de heer en mevrouw Gold naar Monte- Carlo worden overgebracht. en meer plaatsen voor. De sjah is min der in aanzien dan ooit. In de bazaars betwijfelt men openlijk of hij wel recht op den troon heeft, zelfs of hij wel koninklijk bloed in de aderen heeft. Middelerwijl rukt een troonpretendent met 35,000 man uit Hamadan op; hij heeft versterkingen uit Tabris en elders ontvangen. De volksvertegenwoordiging is vol tweedracht en machteloos. De sjah houdt zich inmiddels in zijn paleis opgesloten. Een telegram uit Petersburg meldt, dat er een huiszoeking is gehouden in de werkplaats van de Keizerlijke tech nische school te Moskou en dat deze leidde tot de ontdekking van een in richting voor het vervaardigen van bommen en oproerige geschriften. Overeenkomstig de ontvangen beve len hield de politie tezelfdertijd een huiszoeking in de landhuizen in de omstreken van Likostmof, nabij Moskou, en ontdekte daar een tweede werkplaats, waar men, evenals in de eerste, zeer krachtige bommen vervaardigde. Er zijn 20 personen gevangen genomen. broben. Bij den smid A. K., waar breekijzers ontvreemd werden; verder bij de wed. W. is een spaarpot met geld ontvreemd. Bij den brievengaar der wordt niets vermist. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. BINNENLAND. Artemisia Joannides, de gescheiden vrouw van den vroegeren Servischen gezant Christits en minnares van wij len Milan, beweert thans een eigen handig goachiö ven brief van Milan te bezitten, waarin deze hun zoon George Obrenovits, die thans 19 jaar oud is, legitimeert; Artemisia Joannides heet van plan te zijn van dit document photografische reproducties te laten maken en die op te sturen aan de re geeringen der mogendheden, om aldus de aanspraken op den troon van haar kind te steunen. De telegrammen uit Perzië zijn tame lijk ernitig. Onlusten komen er op meer De minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de vier witte kriblichten langs de Boven- en Beneden-Merwede, hieronder nader omschreven, op 2 dezer door roode lichten zijn vervangen. Deze lich ten zijn geplaatst als volgt: le. op krib nr. f0c, aan den rech teroever der Boven-Merwede (in den Bout) op krib nr. 24, aan den rechteroever der Beneden-Merwede (beneden de stoombootaanlegplaats van Steenen- hoek) 3e. op krib nr. 43, aan den rechter oever der Beneden-Merwede (boven de gasfabriek te Sliedrecht); 4e. op krib nr. 57, aan den linker oever der Beneden-Merwede (havendam bp de Helsluis). Men schrijft aan de A. Ct. uit Lobith De vorige week werd in den Rijn, onder Tolkamer, alhier, opgevischt het lijk van een naar schatting 17 a 18- jarig meisje. Op de gewone wijze had door een geneesheer de doodschouw plaats. Op het lijk werden toen geen uiterlijke kenteekenen van gepleegd ge weld geconstateerd, zoodat het dan ook met inachtneming van de gebruikelijke formaliteiten op last van den burge meester van Herwen-en-Aerdt begraven werd. Reeds toen werd echter opge merkt, dat de hoofdharen met een touw voor den mond waren samengebonden. Nu blijkt dan ook, dat hier vrij waar schijnlijk een lage misdaad is gepleegd, althans de Duitsche justitie stelt een onderzoek in, en heeft de Hollandsche justitie met het geval in kennis ge steld. Het meisje werkte op een fabriek te Eller bij Düsseldorf. Op een morgen kwam een van haar kennissen onder het werkvolk bij haar en deelde haar mede, dat hij een heer kende, die voor haar een mooie betrekking had. Het meisje nam gretig de haar aan geboden gelegenheid aan toen de vriend haar voorstelde hem naar dien heer te volgen. Des avonds kwam het meisje niet op den gewonen tijd thuis. De politie werd nu op de hoogte gebracht. Al spoedig ontdekte deze het boven vermelde. De werkman, een jongen, is daarop aangehouden. Hij kon om trent den heer geen voldoende ophel dering geven, en ontkende eenig voor deel aan het geval te hebbenevenmin wist hij waar de heer en het meisje gebleven waren. De justitie meent reden te hebben om aan te nemen, dat het meisje het slachtoffer is van een handelaar in blanke slavinnen. Ook de Hollandsche politie werd met de zaak in kennis gesteld en toen bracht de politie te Lobith het vinden van de drenkelinge in verband met deze verdwijning. Op last van de justitie is het lijk, dat reeds in verregaanden staat van ontbinding verkeerde, opgegraven. Het is door hare betrekkingen herkend. Thans schijnt de Duitsche justitie het spoor van den heer gevonden te hebben. Men vermoedt, dat het meisje geweigerd heeft aan de eischen van den man te voldoen en hij haar daarop van kant heeft gemaakt. Men meldt uit den Haag: De heer M. J. Goudsmit, juwelier alhier, heeft uitgeloofd f 100 voor den- gene, die aanwijzing kan doen, leidende tot aanhouding van de(n) dader(s) van den bij hem onlangs gepleegden dief stal en tot opsporing van de bij die gelegenheid bij hem gestolen goederen. De marechaussee te Rozendaal heeft een ambtenaar bij de Staatsspoorwegen, op vermoeden van verduistering in hechtenis genomen. Den volgenden dag is hij echter weer op vrije voeten gesteld. Uit Rucphen (Nbr.) meldt men: Dinsdagnacht is er op drie verschil lende punten in onze gemeente inge- Men meldt uit Haarlem: Woensdagnacht is hier een droevige vergissing voorgevallen. De agent 4e klasse, S., stond |in surveillance voor een café in de Nassaulaan en werd door een berucht persoon, J. de B., zóó getergd, dat hij geheel buiten be zinning geraakte. Toen nu de agent Verbruggen ter assistentie kwam, trok S. zijn sabel en gaf daarmede, in het blinde rondhouwende, Verbruggen een slag op het hoofd en op den arm, zoo dat geneeskundige hulp noodig was. V. is buiten dienst gesteld. Als potplanten door de luis aange tast zijn, handel e men als volgt, aldus schrijft Semp.: Een half ons gewone tabak de goedkoopste is zelfs de bestewordt met half zooveel groene zeep in een liter water gekooktdaarna voegt men er nog een liter of vijf lauwwarm wa ter aan toe, om het te verdunnen. Hier houdt men de plauten een oogenblik onderste boven in en beweegt ze er een paar keeren in heen en weer, zoo dat ze overal vochtig zijn. Daarna laat men het extract er een paar uur op inwerken en spoelt ze daarna met een gieter vol water weer schoon. Is alle luis niet dood, dan begint men de operatie maar weer van voren af aan. ADVERTENTIEN. Mr. KLEERMAKER. Lenigst adres voor der beste Belgische en Engelsche vrij van gruis en steen, per wagon en uit onze overdekte magazijnen. Zeer concurrente prijzen. Levering vóór 1 Aug. a.s. groote korting op de prijzen. Magazijnen Kanaal. Kantoor Sint Jozefstraat. Telefoon 340. P.S. Prijscouranten worden bij aan vrage franco toegezonden. ABC reisgids op aanvrage gratis verkrijgbaar. Ik noteer heden: Verder beveel ik mij beleefd aan met het leveren van alle soorten Koloniale Waren tegen de meest concurreerende prijzen. Vraag ook steeds mijne prima Koffie- en Theesoorten. Heden ontvangen KERKSTRAAT, (tegenover Post- en Telegraafkantoor.) Telegramadres Klijncie. Telefoonnummer 395. - MET DE ZOMERDIENST Dagelijks behalve des ZOftOAftS. 6 Te Wijk 11.30 5) Vertrek van Wijk vm. 6.nm. 12.30 uur. Heusden 6.30 1. Te 's-Bosch 8.2.30 Retourkaarten, afgegeven op het traject WijxHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. lnjormatïèn te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. <k A. van der SCHUIJT 2 e Heusden bij den Agent J. A. BOEREN, Engstraat, Heusden. VAN HollandscheDuitsche en Engelsche Garens HandSajettenKramerijen enz. Sponsen. Zeemleer. Dweilen. Lucifers. Borstelwerk. Poetsextract. Toiletzeepen. §ch r y f beh oefte n Opobricht 1860. en benoodigdheden. Reparatie-Inrichting voor elk Eahrikaat Vertegenwoordiger der Raleigh, Rorer, Osmond, Wan derer, Burgers, Brennabor, Aeolus en Monarch Rijwielen. Ruim 80 Rijwielen van verschillend fabrikaat voor radig in prijzen van f 55, 65, 75, 85 tot f 200. Oude Rijwielen worden ingeruild. Dames en Heeren- Rijwielen zijn tot oefening kosteloos verkrijgbaar. Emailleeren, vernikkelen en verhuren van Rijwielen. Groote voorraad Persan-, Bakker-, Dunlop-, Conti nental, Bates- en Excelsior-banden. 'O -O 't Beste adres voor: Concou rs-Pry zen. Byouteriën, Lederwaren, Pendules (3 jaar garantie), REGULATEURS, KLOKJES, Petroleumlampen. -o IS BIJ Voorhanden alle soorten alsmede alle soorten eenvoudig werk en Zomerartikelen. Let wel op: SOLIDE en NIET met papier opgevuld, daarom later GOED te repareeren. Verder voorhanden alle soorten chroomsmeer voor het onderhouden van SCHOENWERK, stalen platvoetveeren, gummi en legvellen Tevens beveelt hij zich beleefd aan voor alle Maat- en Reparatiewerk. Meubelfabrikanten, Uitfluitend EIGE1\ fabrikaat Levering: franco huis. Henri van tl Msn! Vertrek van. 's-Besch vm. 9.30 nm. 4.uur. Hensdei 11.5.30 Op Bessehe marktdagen ran HEtSDE>' r.m. c.a. 5.ran 's-BOSCH nam. 12.30. Lepels, Vorken, Messen, Zeepen en Parfumeriën. p Laagste prijzen. 5 pCt. korting voor contant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5