der kwamen er bij om. De vrouw van den eigenaar is krankzinnig geworden. Een niet-ambtelijk telegram van he den uit Petersburg meldt, dat de chole- ra-epidemie ook in de dorpen van het gouvernement Simbirsk is opgetreden. Uit Seoel wordt gemeld, dat Zaterdag de garnizoenen van Joejoe en Woejoe in opstand zijn gekomen. De Japansche ruiterij heeft de cavallerie van eerst genoemde plaats achtervolgd en versla gen, maar andere opioerlingen sloten zich bij de muitende soldaten aan en de Japansche officieren waren verplicht te vluchten. De Engelsche bladen schrijven ko lommen over den moord te Monte- Carlo. Er was dan ook sprake 7an dat een Britsche baronet de moordenaar was. Bizonderheden van dien Goold, van zijn vrouw, hun vroeger leven, hun huwelijksakte enz., alles wordt de moeite van uitvoerige berichten en beschou wingen waard geacht. Zoo wist men alras, dat Goold geen recht op den titel heeft, aangezien er een oudere broer is. En nu is de correspondent van de Daily Mail zoo gelukkig uit Adelaide, in Zuffi-Australië, te kunnen seinen, dat hij dien ouderen broeder, den waren baronet gevonden heeft. Sir James Stephen Goold, Baronet, werkt te Gladstone, een dorp ruim 200 K.M. van Adelaide, aan de spoor. Hij voert zijn titel niet, omdat hij nu maar een arm man is. Uit het onderzoek der Fransche jus titie is thans gebleken, dat Emma Li- wey, wier in stukken gesneden lijk te Marseille in een koffer werd gevonden, te Monte Carlo vermoord is door mevr. Gold, terwijl de echtgenoot van deze slechts als gewillig werktuig heeft ge diend. Luffan seint uit Dublin, dat de inder tijd uit het Dublin Caste gestolen kost baarheden zijn teruggevonden. Ze zijn ontdekt bij een pandjeshouder in Du blin. De teruggevonden kostbaarheden vertegenwoordigen, naar het heet een waarde van 34,000 pond sterling. De politie weigert te zeggen of de terug gevonden kostbaarheden in beslag ge nomen of dat zij teruggekocht zijn. Op de Etna hebben zich twee nieuwe kraters gevormd. Tot in Messina ziet men de lava vloeien. De gouverneur-generaal van Moskou heeft, naar men vandaar bericht, van den minister van binnenlandsche zaken instructies gekregen, om de joden niet meer toe te laten tot de inrichtingen voor hooger onderwijs in genoemde plaats. De minister zou tot dit besluit gekomen zijn, omdat het aantal joden, dat te Moskou van de inrichtingen van hooger onderwijs gebruik maakt, in de laatste jaren kolossaal is toegenomen, te veel naar den zin der regeering. De gouverneur-generaal van Moskou zou thans voorgesteld hebben de uitsluiting der joden slechts tijdelijk te doen zijn en de joodsche studenten over eenige jaren weder toe te laten. Uit Pensylvania komt als iets nieuws 't bericht, dat een vrouw van kanker genezen is door den beet van een ratel slang. We dachten, dat dat al lang be kend was; de beet van een ratelslang geneest niet alleen kanker, maar is een probaat middel om van alle mogelijke kwalen af te komen, en voor goed ook. Nu heet 't echter, dat de beet van een ratelslang niet altijd doodelijk is; hij is niet doodelijk, indien de giftand niet voldoende gevuld was, b. v. wan neer er kort te voren een andere beet mee gedaan is. Het zou dus zaak zijn, voor men 't middel beproefde, de slang eerst een ander te laten bijten, desnoods een Guineesch biggetje. Dr. Basbford, die zich in Engeland met het onder zoek van den kanker bezig houdt, heeft een verslaggever over het geval te woord gestaan, maar hij scheen 't ver haal niet recht te vertrouwen. tie-reis in Mantsjoerije gemaakt heeft, heeft een nog al somber gekleurd ver slag aan den Tsaar gestuurd, waarin hij er over klaagt, dat de soldaten slecht gevoed zijn en genoodzaakt zijn van de dorpsbewoners voedsel te eischen. De generaal geeft de vrees te kennen, dat de Japanners zich mettertijd van geheel Mantsjoerije zullen meester ma ken en hij geeft den raad een overeen komst met China te sluiten. Naar het Wiener Korr.-Bureau uit Konstantinopel verneemt, heeft de Porte haar gezanten opgedragen bij de mo gendheden te protesteeren tegen de voorstelling, die er te Teheran van de voorvallen aan de Turksch-Perzische grens gegeven wordt. Op aandringen van den Perzischen gezant, heeft de Porte zich bereid verklaard, de kwestie door een gemengde commissie te laten onderzoeken. De Porte heeft van harent wege de verleden jaar naar Mossoel gezonden grenscommissie daartoe be noemd. Zaterdag 11. is in de Perzische Na tionale Vergadering een telegram van den Sultan voorgelezen, waarin aan de Perzische regeering wordt meegedeeld, dat aan de Turksche troepen op Per zisch grondgebied bevolen is, over de grens terug te gaan. Ook belooft de Sultan, dat de door zijn soldaten in Perzië aangerichte schade zal worden vergoed. Vermoedelijk is de Turksche regee ring tot haar besluit gekomen onder druk van de Europeesche diplomaten te Konstantinopol. Generaal Pantelejef, die een inspec. Naar de Times uit Tandzjer verneemt hebben de gezanten daar Vrijdag voor 't eerst van de consuls te Casablanca bericht gekregen. Het Engelsche con sulaat, dat volgens den correspondent der Daily Mail, den eersten dag van de beschieting, door de Marokkanen gespaard werd, had hevige aanvallen moeten verduren. Op een oogenblik was de toestand zoo hachelijk, dat de consul er over dacht zijn boeken te verbranden. Naar de Matin verneemt werd Woens dag het aantal dooden in de stad en den omtrek want het Fransche scheepsgeschut had ook de huizen in het veld in het vizier genomen op duizend geschat. In de stad verspreiden de lijken, die bij de groote hitte snel ontbonden, een ondragelijke lucht. Mar- pertuis, de Fransche consul, nam da delijk na zijn komst maatregelen om ze te begraven. Te Berlijn is bericht gekomen, dat te Basablanca een zak met brieven en geld van de Duitsche post in handen der Marokkanen is gevallen. Te Tandzjer kwam er Zaterdag be richt uit Casablanca, dat bijna al de Joden de stad verlaten en de levens middelen er schaarsch zijn. De Duit- schers hebben er voor millioenen scha de geleden. De Duitschers hadden de Fransche bevelhebbers verzocht, de Duitsche hoeven in de buurt te spa ren, maar dat schijnt niet geholpen te hebben. Zij hopen nu op spoedige schadevergoeding. De correspondent van de Daily Mail seint tegenwoordig uit Casablanca ko lommen druks aan zijn blad, zij 't dan dat de redactie de Daily Mail ziet daar geen been in den tekst met bekwame hand wat uitwerkt. Maar er is toch blijkbaar veel werkelijk ge ziens bij. Wat de correspondent van het uiter lijk der verwoeste stad vertelt, is erg. Hij schijnt San Francisco na de aard beving gezien te hebben, en een Fransch zeeofficier, dien hij sprak, was op Mar tinique geweest na de uitbarsting van den Mont Pelée, maar erger was, vol gens bovengenoemde correspondent, wat menschenhanden in Casablanca heb ben gedaan. Terwijl de granaten uit de scheepskanonnen over de stad barstten waren de Marokkanen aan het plun deren en moorden in de straten; en de Spanjaarden schoten van het dak van hun consulaat op al wat leefde. De plunderaars hebben ook nog onder elkaar gevochten; vele Kabylen lagen met mes en knotwonden dood op den weg. Van de joden, die ook hier weer in den hoek waren waar de meeste slagen vielen, zijn er tweeduizend het binnenland in gevlucht. Welk lot hun daar beschoren is? De Arabieren heb ben tweehonderd Joodsche meisjes weg gevoerd. De Times verneemt uit Tandzjer, dat de Kmas, bij wie Sir Mac Lean zich nu bevindt, voor diens veiligheid in staan on beloven hem in vrijheid te stellen, onder zekere voorwaarden, waar over zij met het Magzen zullen onder handelen. Raisoeli, zeggen ze, kunnen zij niet gevangen nemen, aangezien zij beloofd hebben, hem niets te doen. Uit Tandzjer wordt d.d. 13 dezer ge meld Mac Lean is door Raisoeli aan den stam Kmes uitgeleverd en is nu sedert Zaterdag op reis naar Fes. Volgens een andere lezing hebben de Kmes Mac Lean aan de Marokkaansche troepen uitgeleverd bij Alkazar. Volgens den inhoud van heden alhier uit Casablanca ontvangen brieven, is die stad gisteren door 4000 Mooren aan gevallen. De aanvallers werden terug geslagen. Nadere bijzonderheden ont breken. Uit St. Petersburg wordt bericht dat de betrokken commissie van onderzoek geconstateerd heeft, dat er voor een bedrag van 10 millioen roebel is ver duisterd ten nadeele van den Transsi- berischen spoorweg. De soldaten, welke wegens de oproe rige werkstaking te Belfast waren ge- gedetacheerd, hebben Zondag van hun geweren gebruik moeten maken, aan gezien zij voortdurend door steenen enz. werden getroffeneen man en een vrouw zijn gedood, terwijl sommige ge wonden er ernstig aan toe zijn. De hospitalen zijn vol. Volgens op gave zijn er honderd gewonden. Van de soldaten en politie zijn er velen dooi steenen leelijk toegetakeld. De politiekazerne is bij het stakings- oproer verwoest. Blijkens een telegram uit Sotsji (in den Kaukasua) is in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Zwarte Zee door vijftien zeeroovers een brutale aanval gedaan op de stoomboot Tsjer- nomor, die op weg was van Dzjoebga naar Toeapse. De passagiers werden ge dwongen geld en kostbaarheden af te geven. Een der passagiers werd door een revolverschot gedood. De roovers namen de scheepskas en dwongen den kapitein hen aan land te zetten, terwijl zij hem vervolgens bevalen weder in zee te steken. Plaatseliik Nieuws. HEUSDEN, 14 Augustus. Een van de vele treurige ongevallen, die telkens van tal van plaatsen worden ge meld, namelijk het onwillig verwonden met een schietwerktuig, had ook alhier bijna plaats. Een jongmeusch van buiten komt bij den heer Van D. met een revolver en zegt dat hij er niet mede schieten kan, of hij eens wil zien, welk gebrek er aan is. Hij geeft het over en op de vraag „is het geladen" is het antwoord „wel neen, de patronen zijn er uit genomen." Terwijl nu Van D. wil onderzoeken, gaat plotseling de revol ver af. Het schot gaat rakelings langs een knaapje in zijn winkel en treft gelukkig niemand. Nu blijkt het dat er zes patro nen op zaten. Allen vreeselijk verschrikt. Het jongemensch zegt: „dan heeft mijn broer het zeker toch geladen" en kiest de wijste partij en verdwijnt terstond; niet afwachtende, dat hij met zijn revolver de deur uitgegooid zou worden. WERKENDAM. In de Vrijdag 1.1. ge houden Raadsvergadering werden de no tulen der vorige verg. onveranderd goed gekeurd, de gemeenterekening aangeboden en de heeren K. de Boon en C. J. Visser benoemd om ze te onderzoeken, waarna de geloofsbrieven der nieuw gekozen raads leden door de heeren H. Bogers en W. de Waard werden onderzocht en goedgekeurd, waarop de raad tot toelating besloot. De finitief werd verder besloten, behoudens goedkeuring van Ged. St. van N.-Brabant de gasfabriek met buisleiding en lantaarns aan de heeren Spruyt en Bakker te ver- koopen en hun concessie te verleenen tot 't exploiteeren voor den tijd van 40 jaren. Afwijzend werd daarna beschikt op het adres eener zangvereeniging, welk adres ten doel had de bewaarschool gratis te ge bruiken, terwijl eveneens nul op 't rekest kreeg het bestuur der ambachtsschool te Gorinchem, dat eene toelage verzocht voor de kosten van het onderwijs, dat aan ge noemde inrichting wordt gegeven en waar van ook uit deze gemeente een zestal leer lingen profiteeren. Nadat de heer de Boon nog aangedron gen had op meer licht, werd de openbare vergadering gesloten om over te gaan tot het behandelen van eenige reclames in zake hoofdelijken omslag. Morgenavond te 8 uur hopen de nutsleden te vergaderen. De punten van behandeling zijn 1. Opening en notulen; 2. Verkiezing ven een commissaris der Spaarbank, tevens lid van het departement (aftredend baron Mulert.) 3. Verkiezing van 2 leden van het de partement tot het nazien der rekening van de spaarbank over het dienstjaar Oct. 1906 Oct. 1908; 4. Jaarverslag; 5. Verslag der spaarbank; 6. Verslag der commissie tot het nazien der rekening van de spaarbank; 7. Rekening en verantwoording van den penningmeester over 1906/7 en ook van Floralia met verslag der commissie; 8. Begrooting over 1907/8. 9. Voorstel tot aansluiting aan de gas fabriek en 10. Rondvraag en sluiten. Door de leden der Ger. kerk Wer kendam B, is tot predikant beroepen de WelEerw. heer Rispen, predikant te Oen- kerk. Zondag a.s. hoopt in de Ned. h«rv. kerk alhier op te treden de WelEerw. heer J. J. van Noort, predikant te Am sterdam. Zaterdag a.s. hoopt de Griend wer- kersvereeniging te vergaderen ten herberge van D. L. van der Wiel. Dinsdag 27 dezer, zal het, naar we vernemen, 25 jaar geleden zijn, dat de WelEerw. heer J. Osinga, het predikambt aanvaardde. Z.Eerw. stond achtereenvol gens te Idsegahuizen, Aar lander veen, Vianen en sedert 10 Mei 1897 te Werkendam. GENDEREN. Ala een bewijs dat alhier uitstekende paarden gefokt worden, kan dienen, dat door de Rijkscommissie tot aankoop van hengstveulens van den heer W. M. Branderhorst alhier een zwart veu len van 4 maanden is aangekocht voor de som van f 500. De vader van dit schoone dier is Harras II van den heer Honcoop te Heusden. ALMKERK. Maandagavond schrok het paard van den winkelier B. de Ruijter van een scharenslijperswagen, met't gevolg dat het zoontje van De Ruijter van de kar viel en een arm brak. BABILONIËNBROEK. Zondag was hier voor de Ned. Herv. gem. een vreugdedag. Na een betrekkelijk korte vacature had ze het genoegen een nieuwen leeraar in haar midden te zien. Des voormiddags trad voor deze gelegen heid op ds. M. P. de Roon uit Wadenoyen, om den jeugdigen ambtsbroeder, de heer S. R. Hermanides, uit 's Hage, tot zijn dienst werk en herderlijk ambt in te leiden en te bevestigen. Onderscheiden predikanten uit den omtrek namen aan de handopleg ging deel. Beide malen was de belangstelling groot. Ook waren er velen uit omliggende plaatsen aanwezig. HERPT. Eenige weken geleden hield de heer Verbeeten, inspecteur der boeren leenbank te Eindhoven, hier eene voor dracht, waarin hij met den gloed der over tuiging de voortreffelijke werking van deze banken schetste. Zijn werk heeft reeds den gewenschten uitslag, want, nadat op de statuten bereids de koninklijke goedkeuring is verkregen, is gisteren eene algemeene vergadering ge houden, waar 32 personen terstond als lid toetraden, die den heer Hub. Luijben als directeur en den heer C. J. van Greven- broek als onder-directeur kozen. Zoo zal dan ook Herpt en omstreken, evenals honderden andere plaatsen, van de zegeningen dezer instellingen, die alleen op naastenliefde zijn gegrond, kunnen genieten. NEDERHEMERT. Aangaande dr. L. K. K. Bleeker, onze vorige predikant, die be noemd is tot hoogleeraar te Groningen voor de geschiedenis van den Israëlietischen godsdienst, de Israëlietische letterkunde en de uitlegging van het Oude Testament, meldt de Pr. Gr. Ct. het volgende: De nieuwbenoemde hoogleeraar werd ge boren te Fijnaart (Noord-Brabant) in 1868, waar zijn vader, de heer G. H. Bleeker, van 18661870 predikant was. In 1870 werd deze beroepen tot predikant te Tjams- weer, welke standplaats hij tot 1889 hield. Zijn zoon studeerde aan de universiteit te Groningen, waar hij in 1893 candidaat werd. Den 4den Juli 1894 promoveerde hij op een proefschrift getiteld: „Jeremia's profe tieën tegen de volkeren." Den 9 Sept. d.a.v. werd hij tot predikant beroepen te Neder- hemert, waar hij tot 18 Sept. 1904 bleef, tot hij het ambt aanvaardde te Uithuizen, zijn tegenwoordige plaats. Prof. Bleeker was een leerling van prof. dr. G. Wildeboer, tot wiens opvolger hij thans is benoemd. Voor zijn leermeester moet het aangenaam zijn geweest te ver nemen, dat zijn vroegere leerling, die op schitterende wijze al zijn examens heelt afgelegd, hem zal opvolgen en dus onge twijfeld zal voortwerken in de lijn, door zijn leermeester bij het onderwijs gevolgd. Himieikland. Men meldt uit den Haag: Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram zijn uit de kampong Ahiolo op het eiland Ceram, twee pa trouilles met pijlen beschoten en hebben dientengevolge een officier en 2 Euro peesche militairen beneden dien rang niet-ernstige verwondingen bekomen. De aanvallers kregen 5 dooden. Het verzet is plaatselijk. Uit Winterswijk wordt aan de A. Ct. gemeld De landbouwer Roudink in Ratum is op onaangename wijze de dupe ge worden van de strengheid der Duitsche belastingbeambten. Baldadige handen hadden een hek zijner weide losgemaakt. Hierdoor liepen 4 schapen weg, die koer: zetten naar Duitsch grondgebied. De Duitsche belastingbeambten be schouwden ze als gesmokkeld vee, welks geleiders ontkomen waren. Ze werden door den fiscus in beslag genomen en ondanks de verzekering van den eige naar, dat de dieren waren weggeloopen, werden ze door den fiscus te Bocholt verkocht. De 15-jarigeslagerszoon te Vlissingen, die dezer dagen te West Souburg door W. I., te Middelburg, inet een mes in de zijde werd gestoken, verkeert thans in hoogst bedenkelijken toestand. Men vreest voor zijn leven. Een landlooper, die pas eenige weken uit de Schans was ontslagen en reeds weer, daar zijn uitgaanskas uitgeput was, een paar nachten in het politie-bureau te Utrecht vertoefd had, doch z. i. niet spoedig genoeg opnieuw naar de kolonie gezonden werd, deed Zondagavond een eenigszins ongewone poging om zijn opzending te verhaasten. Nadat hij al een tijd lang voor* 't hoofdbureau van politie geschilderd had, nam hij een groote kei en wierp twee ruiten van 't politie-bureau in. De uitwerking was een proces-verbaal. Men seint uit Zutphen aan de Resb Zooals bekend, werd eenigen tijd ge leden een korporaal vermist. Men vrees de reeds dat den man een ongeluk was overkomen. Thans is hier ter stede uit Luik bericht ontvangen van den man zelf, waarin hij zegt veilig en wel aldaar te verblijven. In zijn brief vermeldt hij tevens, dat hij de man is geweest, die de 60 huzai en tot desertie heeft aange hitst. Uit Duider schreef men gisteren aan de Zw. Ct. Toen gisterenavond circa elf uur de knecht van den heer Silderhui3 met zijn rijtuig, waarin twee dames gezeten waren, hier aankwam, werd het paard gegrepen en tot staan gebracht even voor Saasveld. Met zware knuppels werden de dames mishandeld. Het gelukte den koetsier het paard voort te krijgen, doch de onverlaten achtervolgden hen tot voor het huis van den heer S. Het bleek, dat men te doen had met eenige polderjongens, die hier den laatsten tijd herhaaldelijk de streek onveilig maken. Het mocht de politie gelukken een hunner te arresteeren. Een der daders is voortvluchtig. Uit Groningen meldt men: P. en K., uit Amsterdam, door de rechtbank alhier veroordeeld tot 3'/2 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met inbraak bij mevrouw Mees-Gockinga I alhier, hadden steeds ontkend en tee kenden appèl aan, gelijk ook de officier ven justitie deed. De beide mannen werden naar Am sterdam overgebracht, waar zij wagens een ander misdrijf moesten terecht staan. Bij die gelegenheid heeft P. onderweg aan de Groninger rijksveldwachters Wel bergen en Meinders, en K. aan den rechercheur Slag bekend, dat zij zich aan de inbraak en den diefstal schuldig hebben gemaakt. In verband met deze bekentenis is een der getuigen, L., die de beklaagden te Groningen vergezelde, aangehouden. P. en K. hebben ook bekend, te Am sterdam een brandkast te hebben ge stolen. Zondagmiddag ongeveer half drie liep te Rotterdam de kolenwerker G. Prins in gezelschap van eenige andere kolen- werkers in de Roentgenstraat aldaar. Op den hoek van de Rosestraat ont moeten zij den bootwerker P. Ouwens, die met zijn vrouw kwam gewandeld uit de richting van Hillesluis. Den avond tevoren hadden deze lieden over werkzaamheden kwestie gehad, en nu zij elkaar weer ontmoetten, ontstond er een woordenwisseling. Ouwens, die zich alleen met zijn vrouw tegenover velen geplaatst zag en voor mishandeling vreesde, haalde plotseling een revolver, tegenwoordig schijnt haast ieder werkman, die bij het haven bedrijf betrokken is, een wapen bij zich te dragen te voorschij n en loste daar mede een schot op den kolenwerkerPrins, die, in de volle rechterborst getroffen, in elkaar zakte. Op advies van doctoren werd de levensgevaarlijk gewonde man, wiens long geraakt is, naar het zieken huis vervoerd. Den kogel kon men niet verwijderen. )e dader P. Ouwens nam onmiddellijk de vlucht, uit vrees voor eon snel te hoop geloopen menigte. Hij zocht de wijk in een apotheek, waar de poliiie, die gewaarschuwd werd, hem arresteerde. Uit Apeldoorn meldt men: Maandagochtend is er in een boeren huis, gelegen in de buurtschap Uchelen en bewoond door A. v. d. Hoef, gep. militair en vader van 8 kinderen, door onbekende oorzaak brand uitgebroken, die ook het belendende perceel aantast te en in de asch legde. De vrouw, werkzaam op een fabriek, was niet bij het onheil tegenwoordig; een deel der kinderen evenmin, zoodat de vader bij zijn pogingen tot redden dermate met brandwonden werd over laden, dat hij kort daarna aan de ge volgen overleed. Zaterdag is te Barsingerhorn een huis houdster gearresteerd. De landman G. K. aldaar vond herhaaldelijk een tekort in zijn kas De verdenking viel op een gehuwde vrouw, die tijdelijk zijn huis houding waarnam. Een onderzoek leidde tot hare arrestatie. Eergisteren morgen omstreeks half 12 heeft een brutale aanranding met be- rooving plaats gehad in de bosschen bij het station De Bilt. Twee knapen van 14-jarigen leeftijd uit Utrecht werden aangesproken door een 20-jarig, zeer ongunstig uitziend persoon, die hun gelastte hun zakken uit te halen, onder bedreiging anders tot andere maatrege len te zullen overgaan. De beide jon gens deden wat geëischt werdde aan rander kwam daardoor in het bezit van een portemonnaie met 15 cent en van een spoorkaartje De BiltUtrecht. Even later hield het individu drie jongens aan, wien het zelfde werd bevolentoen de knapen aarzelden, dreigde de man hen te zullen doodslaan, waarop hem een zilver horloge werd overhandigd. De aanrander verdween toen in de bosschen, terwijl de jongens bij de politie aangifte deden van het gebeurde. Rijks- en gemeentepolitie stelden on middellijk een onderzoek in; aan het station De Bilt bleek dat een man, be antwoordende aan het signalement der jongens, per trein vertrokken was in de richting Utrecht. Tegen 2 uur ontdekte de politie den verdachte achter het dorp De Bilt; de man trachtte te ont vluchten, maar liep daarbij in de armen van een veldwachter, die hem onver wachts tegen trad. Geboeid werd de aanrander naar het politiebureau ge bracht, waar bij fouilleering het horloge en de portemonnaie op hen bevonden werden. Van het geld had hij 6 cent besteed voor een glas bier. Bovendien werd de man in het bezit gevonden van eenig landbouwgereedschap, onlangs ontvreemd, van welken diefstal aangifte was gedaan. De aangehoudene, J. H., is 19 jaar oud en staat bij de politie allerongunstigst aangeschreven. Hij be kende de aanrandingen te hebben ge pleegd en is ter beschikking van de justitie gesteld. Zaterdagavond heeft iemand van het machinepersoneel van Tewe te Haarlem een bezoeker met een stuk ijzer een oog uitgeslagen. De bezoeker had quaestie over betaling met een juffer en daarbij trok de machine-man voor haar partij. De politie nam allen mee naar het bureau. Uit Amsterdam schrijft men: Onlangs maakten wij melding van het droevig einde van een vreemde-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2