DIENSTBOD! P.«. HUWELIJK. verpachten: Tegen de bleekzucht. Besiir fler DomelëaT De Ontvanger ier Registratie en Domeinen te Werkendam, publiek verkoopen: openbaar verpachten lingenpaar, waarvan de man, 40 jaar oud ongeveer, als verdacht van diefstal van physische instrumenten te Utrecht, alhier gearresteerd en voorlöopig opge sloten werd. Een paar dagen na zijne arrestatie ontving hij bezoek van zijn 30-jarige gezellin en den ochtend vol gende op dit bezoek, werd de man dood in zijn cel en de vrouw ontzield gevonden in de woning Buurt IJ IJ, waar zij eenige weken te voren intrek hadden genomen. Omtrent dezen, Duitsch sprekenden, vreemdeling, vernamen wij, dat hij van beroep decorateur was, die naar een nieuw procédé in zijn vak zocht. Hem ontbraken echter de middelen om zijn onderzoek voort te zetten. Blijk baar overtuigd van te zullen bereiken wat hij zocht, vervoegde de schuchtere man zoo heeft hij zich steeds hier betoond zich bij den bekenden de corateur van het Paleis voor Volksvlijt met het voorstel om in diens ruim atelier zijn vinding te volmaken; en eenige proeven genomen deden inder daad iets verwachten. Doch hoe belangwekkend en aan lokkend een en ander den heer Maan dag ook voorkwam, kon hij persoonlijk den vreemdeling niet verder behulp zaam zijn. De heer Maandag verwees hem naar den heer Benneke, zijn oud leerling en thans decorateur alhier. Deze zegde, na herhaalde proefnemin gen in zijn atelier, den vreemdeling hulp en voorloopig financieelen stoun toe. Hij huurde een flink lokaal, kocht een groot doek, waaraan de vreemde ling kleur en gloed zou geven door zijn vinding. De artist zelf was over den uitslag zoo voldaan, dat hij de proef ook in Duitschland wilde geno men zien. Daartoe is het helaas niet gekomen. Plotseling verneemt de heer B., dat de zoo vol illusies zijnde kunstbroeder wegens diefstal van instrumenten te Utrecht alhier aangehouden is en reeds eene volledige bekentenis afgelegd heeft. Toen was ook de schuchtere en vrees achtige houding van den vreemdeling verklaard. Een of twee dagen na den gelijktij- digen dood der vreemdelingen ontvangt de heer B. een brief van den man, waarin hem allereerst hartelijk dank wordt betuigd voor de belangloos ver leende hulp, die hij nu niet meer, zooals hij gehoopt en verwacht had, zou kunnen vergoeden. De doode bood hem in plaats daarvan, benevens de kostbare instrumenten, die voor de uitvinding van het procedée benoodigd zijn ook zijn vinding als bij uiterste wilsbeschikking aan. Voor eenige dagen werd een jonge man, P. van Straeten, uit den Heeren singel te Haarlem gered; Vrijdagmid dag is hij echter in het gasthuis over leden. De overledene, die op borst en hals blauwe plekken had, moet hebben ver klaard, dat hij aangevallen is door een bejaard, reeds grijzend man, naar schat ting zestig jaar, die hem met een stok heeft geslagen. Wat er verder gebeurd was, wist hij niet. Is een en ander juist, dan heeft men hier vermoedelijk met mishandeling uit roofzucht te doen daar de portemonnaie van S. ledig op den Heerensingel is gevonden. Of hij aan de gevolgen der mishandeling dan wel aan die van zijn te water vallen (werpen?) is overleden weten wij niet. Wel werd bericht dat hij, toen hij be wusteloos op 't droge gebracht was, veel water had binnengekregen. De jonge man was 21 jaar oud, en stond bekend als een oppassend per soon, die weinig gebruik maakte van sterken drank en volstrekt geen vech tersbaas was. Zondagnacht hebben agenten van politie bij een boom in de Oude Plan tage te Rotterdam gevonden een rijks postspaarbankboekje ten name van den opzichter bij de fortificatiën F. H. B., uit de Kazernestraat te Amsterdam. Er wordt vermoed, dat B. in de Maas aldaar verdronken is. Nog steeds maakt de handel in blan ke slavinnen slachtoffers, en weinig heeft het gescheeld, of ook te Nijme gen waren weer twee meisjes veronge lukt. In een verdacht huis waren n.l. twee fatsoenlijke meisjes van Duitsche afkomst buiten haar weten terecht ge komen. Gelukkig voor haar was daar een koloniaal aanwezig, die er een glas bier dronk en het hart nog hoog droeg om de twee geen kwaad vermoedende meisjes van een wissen ondergang te redden. Hij waarschuwde de politie, die de beide meisjes uit het huis verwij derde. Zij zijn naar hun land terug gekeerd. De vrouw van een wegwerker wierp zich, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, gisteren te kwart na twaalf voor trein 86G tusschen Keverdijk en Weesp. Het hoofd werd van de romp gescheiden. rolde jas den doode onder het hoofd was gelegd. Men meldt uit Middelburg: Zondagmorgen liep hier een gerucht, dat er in den afgeloopen nacht hier een moord zou zijn gepleegd. Dit ge rucht vond hierin oorsprong, dat er aan den Sleeperssingel werden gevonden een hoed, een slagersmes, een porte monnaie, een vrouwenportret en veel bloedsporen. De politie werd hiermede in kennis gesteld en begon dadelijk een onderzoek. In het nabijgelegen kanaal liet zij ook dreggen, echter zon der resultaat. Bovendien hebben de omwonenden dien nacht niets verdachts gehoord. Nader meldt men, dat de politie, na een nauwkeurig onderzoek ingesteld te hebben, tot de conclusie is gekomen met een „grap" van bijzonder laag ge halte te doen te hebben. Volgens de Bred. Crt. heerschte dezer dagen in de Geertbroekstraat te Ulven- hout groote opwinding. Zaterdag is een daar wonend boerenmeisje naar het huis van bewaring gebracht, verdacht het kind, waarvan zij den 12den Juni moet bevallen zijn, om het leven te hebben gebracht. Zondag, nadat het meisje bekend heeft, is haar vader, verdacht medeplichtig te zijn aan den moord, in verzekerde bewaring gebracht. Deze ontaarde vader, 'n man van 55 jaar, was weduwnaar en had acht kinderen, die allen het huis uit waren, behalve bovengenoemd meisje en een dochter van 12 jaar. Deze laatste is door menschlievende buren voorloopig in huis genomen. Aan de jamfabriek te Breda is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Een jongen van 15 16 jaar, Loijens ge- heeten, aldaar werkzaam, was aan een loshangende riem van een vliegwiel gaan hangenhij werd toen rondge slingerd, is misschien wel honderdmaal in de rondte gecirkeld, telkens bonsend tegen den muur. Het onderdeel van zijn lichaam was totaal vermorseld, terwijl hij door 't op schorten van zijn kleeren geworgd is. Men schrijft aan de 's-Hb. Ct. uit Haps Een inwoner van het naburige St. Agatha, Zaterdag aan een der molens alhier zijnde om een zak meel te halen, maakte bij zijn vertrek zijn pony los en gaf het beest een tik om voort te gaan. Het paard begon te steigeren en sloeg vervolgens met zijn achterpooten boven de berrie uit. De voerman, die geraakt was, viel voor één der wielen, dat hem over het lijf ging. Zwaar ge kneusd bij den molenaar binnengebracht, werd hem aldaar de eerste hulp ver leend. Daarop werd hij naar zijn huis vervoerd, alwaar hij na een paar uien, onder hevige pijnen, overleed. Omtrent een geheimzinnig geval te Amsterdam schrijft het Hbld.: Een vrouw, die hier een winkeltje bewoont, verloor voor eenige weken haar man. Hij ging namelijk op reis naar Duitschland en keerde niet terug. Een poosje na zijn vertrek werd uit een gracht een lijk opgehaald en de juffrouw in quaestie herkende dat als. 't stoffelijk ovorschot van haar man. j Groote ontsteltenis toen een dezer dagen een brief ontvangen werd van j den overledene! Een brief deugdelijk en goed uit Duitschland verzonden en met het eigen schrift van den doodge waande. Verheugd, verschrikt, verslagen liep de arme vrouw naar de politie om raad en uitkomst. Had ze niet met zekerheid het lijk van haar man herkend, en wat beduidde nu dit levensteeken? Het is dit raadsel dat onze politie thans tracht te ontwarren. Men acht het niet geheel uitgesloten, dat de brief de inleiding is tot een of ander bedrog. In dit geval ligt de onderstel ling voor de hand, dat de bedriegers meer weten van de wijze waarop de man om het leven is gekomen. elk geval, de firma Cook weigerde, doch verstrekte, toen zij op hoogen toon het adres van de Amsterdamsche Bank vroegen, hun de gevraagde in lichtingen. Natuurlijk waren zij wel zoo verstan dig den brief voor de tweede maal bij de Amsterdamsche Bank, welker di rectie inmiddels de valschheid ont dekt had, niet aan te bieden. Het echt paar heeft zich thans uit de voeten gemaakt en de recherche is haar spoor geheel bijster. Het N. v. d. D. weet nog mede te deel en, dat te 's-Gravenhage twee bank instellingen tot een bedrag van 800 p.st. dupe zijn geworden. De komeet van Daniel is nu 's mor gens in de vroegte goed te zien. Ieder een die op een helderen nacht tusschen twee en drie uur den oostelijken hemel beschouwt zal haar gemakkelijk op merken, tamelijk dicht bij den horizon. Zij heeft het voorkomen van een ster der tweede grootte, door een nevel omgeven. In de nanachten der eerstkomende veertien dagen is de kans om de ko meet goed te zijn uitstekend. Voor den 22en dezer zal geen maanlicht het schijnsel der komeet verzwakken. De staart der komeet, die zich waaiervor mig uitbreidt, heeft een lengte van 3 tot 4 graden. De lichtsterkte der komeet zal voor loopig nog toenemen, hoewel zij zich reeds weer van de aarde verwijderd. Doch de ervaring leert, dat de kome ten bij het dichter naderen tot de zon aan glans winnen. Voor hen die nooit een komeet met duidelijken staart hebben gezien, maar die toch in dit opzicht hun weetlust willen bevredigen, is de kans nu gun stig. Maar men moet niet te lang wach ten. 1 >e komeet van Daniel zal binnen niet al te langen tijd, door de Twee lingen (waarin zij op 't oogenblik staat) binnen het bereik komen van den lichtglans der zon en daarin ver dwijnen. Vermoedelijk zal zij dan zelfs overdag met kijkers te zien zijn. Voor hen die deze nachten door vroeg opstaan, of laat naar bed gaan, zichzelf het genoegen willen schenken komeet 1907-d. te zien, vallen in den aanvang dezer week (bij helder weer natuurlijk) de prachtige vallende ster ren-regens uit Perseus (de Augustus- of Laurentius-zwerm) waar te nemen. Zaterdag- en Zondagnacht waren deze vallende sterren talrijk en mooi te zien. De Laurentius-zwerm (10 Augustus is de naamdag van den H. Laurentius), ook wel Augustus-zwerm of Perseïden- stroom genoemd, omdat het uitstra lingspunt ligt op 44° R KL en 55° N. D. in het sterrenbeeld Perseus, wordt geacht te zijn een verspreide steenen- zwerm, afkomstig van een lang ver dwenen komeet, die in wijd uiteenge- spreide meteorieten is overgegaan, wel ke echter nog ongeveer dezelfde baan beschrijven als de komeet eertijds deed Deze meteorieten zijn steenen, in den regel niet zwaarder dan enkele kilo's, soms zware blokken van 50 a 100 kilo's. Men moet ze beschouwen als minieme kleine hemellichamen, die in ontzag lijk aantal door de hemelruimte zwe ven, donker en koud en volkomen onzichtbaar voor ons, tot ze in de buurt van de aarde gekomen, door haar aan trekking erop neerstorten en daarbij door den tegenstand dien zij in den dampkring ondervinden in gloeiing geraken. Zoodra dit geschiedt worden zij voor ons zichtbaar; wij zien een lichtend punt zich snel bewegen langs den he mel: „er valt een ster". o li. w et mo GEVII41GD. Zich in persoon aan te melden bij de N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Ma chinebouw „BERGSCHE MAAS" Heusden. De Pink Pillen. De heer G. A. Overberg, Vredenburg- kade 21, Rotterdam, heeft een dochter van 16 jaren, mej. Alberdina Overberg, die door de Pink Pillen is genezen. Te dezen aan zien legt hij de volgendê verklaring af: Te Gronsveld is aangehouden de 13- jarige D., in verband met den dood, door een schot, van een 8-jarig meisje bij de familie Houben. De jongen heeft een bekentenis afgelegd en is naar Maastricht overgebracht. Burserifike Stand. Gisteren is te Callantsoog (N.-H.) het lijk aangespoeld van een jongen man. Het verkeerde nog in vrij goeden staat en bevond zich in een eigenaardig ge vormde kist. Aan het voeteinde lagen eenige stukken ijzer, terwijl een opge- tweede misdrijf schuldig te maken. In De vorige week Maandag is de Am-1 sterdamsche Bank door een echtpaar voor een bedrag van 60 pond sterling opgelicht. Naar „De Tijd" thans ver-1 neemt, hebben de bedrijvers van deze oplichting de brutaliteit gehad nog Dinsdagmiddag denzelfden credietbrief aan te bieden op het wisselkantoor der firma Cook and Son op het Damrak te Amsterdam», Zij verzochten uitkeering van de resorteerende 320 p.st. De heer Cook bemerkte dat te Trouville en andere plaatsen in het buitenland uit keering had plaats gehad. Deze ban ken zijn er dus ook ingeloopen. De firma Cook zou bijna de dupe ervan geworden zijn en de 320 p.st. hebben uitbetaald, indien haar niet juist op het laatste moment opviel, dat de Leipziger Bank aanvankelijk den brief geëndosseerd had doch daarna haar eigen handteekening had doorgehaald. De bank schijnt dus op het laatste oogenblik het zaakje niet vertrouwd te hebben of deze mogelijkheid is niet uitgesloten de oplichters had den aanvankelijk een valsche hand teekening gezet, doch vonden het ten slotte verstandiger zich niet aan een Heusden, van 6 tot 13 Augustus. llarktlierichten. „Mijn 16-jarige dochter is voortdurend ziek geweest sedert het tijdperk van haar vorming. Zij was bleekzuchtig, zoo hevig, dat zij er door in verval geraakte. Van dag tot dag ging zij achteruit, ondanks de goede zorgen waarmee zij omgeven was, en het was verschrikkelijk die dagelijksche verval ling aan te zien en er machteloos bij te blijven. Mijn dochter had haar gezonde kleur verloren, zij at bijna niet meer, in alle geval niet voldoende "naar hare behoeften, maar zij had geen eetlust en gevoelde wal ging voor haar voedsel. Zij was erg zwak, erg bleek, erg benauwd en altijd treurig. De geneesmiddelen die men haar had voor geschreven, waren zonder uitwerking ge bleven, en zoo vroegen wij ons af, wat te doen, want wij konden toch niet denken dat er niets tegen die ziekte, de bleekzucht, te doen zou zijn. Men raadde ons haar de Pink Pillen te doen gebruiken. Mijn doch ter heeft die Pillen gebruikt, en inderdaad hebben die haar buitengewoon veel goed gedaan. De Pink Pillen zijn een middel van groote waarde, daar zij mijn dochter zoo goed genezen hebben, terwijl alle andere middelen niets bij haar konden uitwerken. Nu is-zij volkomen hersteld en ziet er goed uit, zooals gij kunt waarnemen op haar portret dat ik u zend." De Pink Pillen zijn het krachtigste, het werkzaamste middel tegen verval. De Pink Pillen geven bloed, krachten, eetlust; zij bevorderen de spijsvertering en herstellen het verlies door ziekte teweeggebracht. Zij zijn onovertroffen in gevallen van bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, maagkwalen, schele hoofd pijn, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f 1.75 de doos, f 9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Melk voedsel voor KinderencnZi e k en.i Waterhoogte Maastricht (brug) 12 Aug. 0.54 M. beneden 0. 13 0.54 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 1.12 M. 0.51 M. N.A.P. 10 Aug 11 12 1.10 0.55 0.40 0.38 ihertpnÜën. Door omstandigheden te koop een In een klein gezin wordt voor dadelijk gevraagd een Brieven fr„ lett. R bij den Uitgever van dit blad. Heel eenvoudig Meisje, wees, met eigen kapitaal, wensebt om bijzondere omstan digheden spoedig een Huwelijk aan te gaan. Brieven met opgave van Naam, Woon plaats, Ouderdom, Beroep en Godsdienst worden franco ingewacht onder motto „Ernst", aan het Centraal Advertentie-Bu reau Van der Vennestraat 9, Den Haag. De Koopen van den Heer L. BINS- BERGEN zijn Ingezet en Gehoogd tot: Koop 1 f 1400.Koop 2 f 320. 3 - 2100.— 4 - 950.— Finale verkooping Zaterdag 24 Augustus 1907, des nam. 2 uur precies, in het Café Van Gooi, te ALMKERK. Inmiddels worden hoogingen aange nomen ten kantore van Notaris Kerk hoven, te Werkendam. Notaris CANTERS te Drunen, zal Zaterdag f? iug. 1?»03, v.m. ÏO mil*, in het „Wapen van Amsterdam" 1 te HEUSDEN, Voor den Heer Hub. A. J. Verhoeven: 8 PERCEELEN op de Vloeden onder Heesbeen, om te weiden zonder paarden. Voor den Heer Arn. A. M. Sweens: 2.77.00 H.A. in het PompveldL zal ten overstaan van Notaris J. H. F. ZIJNEN DE GIER te Heusden, op Woeiiidag 98 Augustus 1003 des namiddags om 1 uur, in het koffie huis „Concordia" van K. van den Berg, te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag, in het om het nagras te hooien in 1907, UITERWAARDEN en andere Gron den aan de Noordzijde van den Nieuwen Maasmond, vak Heleind -Drongelsche veer. Hctanldag 4 Mei I908. Boekjes a 10 cent verkrijgbaar bij voor noemden ontvanger K. van den Berg te Heusden, den waardsman te Drongelen en door tusschenkomst van iederen ontvanger der registratie en domeinen. Inlichtingen geeft de ontvanger te Wer kendam. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Woensdag 91 Augustus 1907, des nam. Ct uur precies, in het Café KIEBOOM, te Wou- drichem Het 1RIITGEWAS uit de boomgaarden: onder Uitwijk, van de dames v. Eeten onder lWoudrictieill, van notaris mr. H. Scholten en van den heer A. Naaijen onder Werkendam, van Mevrouw de KlerkSigmond en van Mej. G. A. Sigmond en nabij Werkendam van den heer A. Wink. Alles breeder bij biljet omschreven. De Notarissen J. KERKHOVEN te Wer- kendam en Mr. H. J.VAN HEIJST te Wijk bij Duurstede, zullen op Donderda gen 5 en 19 September 1907, telkens des namiddags 3 uur precies, in het Sociëteitslokaal Wilhelm te UW ©U- drieliem, Voor de Erven van Mevrouw DE JONGH HANEDOES. Ruder Woudriehem. In den Ouden Ban, 4.68.30 hectaren WEI- en BOUWLAND, sectie B, nos. 280 en 276 in twee koopen. Ouder Aluikerk. In den Ouden Doorn, 3.46.90 hectaren WEILAND, sectie D, nos. 245 en 244, in twee koopen en combinatie. In den Uitwijkschen Polder, 16.33.40 hectaren BOUW- en WEILAND, sectie B, nos. 119 a 127 en 131, in negen koopen, combinatiën en massa. Onder Emmiklioveii. In den Duil, 6.91.10 hectaren WEI- en BOUWLAND en KADE, sectie A, nos. 8 a 13 en 19, in drie koopen, combinatie en massa. Breeder omschreven bij catalogus, welke gratis te bekomen is ten kantoren van ge noemde Notarissen en op aanvraag franco door hen zal worden toegezonden. ROTTERDAM, 12 Aug. Tarwt puike jarigper 80 kilo f 9,50 a 10.per ion kilo f 10.50ail.50 nieuwe f a Rogge f 6.75 7.25 per heet. Grrst f a Chevalier f aHaver f 9 a 9 30, per 100 kilo Bruine boonen f -.a witte f -. - a Erwten f a ROTTERDAM,12—13 Aug Op de veemarkt tcaren heden aang 'voerd 654 vette runderen, 1080 magere dito. 945 vette en graskalteren, 118 nuchtere kalveren, 1656 schapen of lammeren 928 varkens, 213 biggen. Be prijzen waren a's volgt: runderen e kwaliteit 78. te ktc 66 cent, kalveren e kw. 85, te Ito. 7' ct. schapen le kw 5 te kw. 45 et. vite varkens 48 a 2 etlicht soort 46 a 48 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 13 a 20 idem voor de slacht f 9 a 12 Biggen f l.lo a i .70 per week PLAATWERKERS Ondertrouwd: H. Bessem, 28 j. en J. J. M. de Bruijn, 30 j. Getrouwd: C. F. Weijnen, 39 j. en H. M. Schreuder, 38 j. Geboren: Theodora Ph., d. v. M. van der Pol en J. G. van den HeuvelBer- tus M., z. v. J. D. Bax en E. Sodder- land. Overleden: Agatha Kramer, 22 j. Antonius J. Merks, 30 j.; Wilhelmus Schoenmakers, 2 w.Johannes van Beer- sum, 4 w. WERKENDAM. De zetting der boter is d-ze week tp de markt 6-Vi ets., in de winkels dus s7'/i ct .per half kilo. Ei ren f 0.90 d'. 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.62'/. in de winkels dus f f'.ÖT'/j per h. kilo. Eieren f p.85 per ?6 stuks GORiyCHEM 12 Aug. De markt voor herkauwende dieren is tijdelijk gesloten. Op d' graanmarkt besteedde men voor: rist ar w f 9 70 a 9 85. roode dito 7 80 a 7.90 witte dito f 9.00 a 9.50, inl rogge f 7.50 a 7.60 buitenl dito f 7.40 a 7.50 gerst f 5.10 i 5.20, haver f 3.70 a 3.85, duivenboonen f 7 50 a 7.60 blauw erwt n f a mais pond. f 5.10 a 5,20. alles per heet Boter 62 a 65 ct. per ha'f ki'o. Eieren f 1.00 a 1.10 per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk. Alberdina Overberg. IMM I—— ■■H—IH m mi jf 13 0.95 1.12 23/4 H. P., als nieuw, slechts een paar maal bereden, gegarandeerd zonder gebreken, voor f Te zien bij HENRI BAK KER, Korte Putstraat 222 Den Bosch. Fruitgewas. veilen en ïrtoopi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3