f Volgens een bericht uit Boedapest ■/ijii eenige honderden Roemeensche boe- e in«'t bijl en roer gewapend, Hon- inrije binnengedrongen en hebben zij 13 Walachisj-Bradist Hongaarsche w< rk- Bedeii aangevallen, van wie er verschei den- zwaar gewond werdon. De Arme niërs drongen verder de huizen binnen, roofden wat van hun gading was en trokken met hun buit de grens weer over. Woensdag is in Engeland uit de ge vangenis ontslagen John Lee, die in Februari 1885 ter dood werd veroordeeld weg -n" moord. Hij zou ook den dood door den strop gestorven zijn, maar tot driemaal toe wilde het luik niet onder zijn voeten vallen, hoe hard de beul en zijn trawanten er op trapten. Driemaal moest de man met den strop om den nek daar staan en aanhooren hoe de geestelijke het gebed opzei, bij het Amen waarvan het luik zou vallen. To^n het ten derden male mislukt was, werd. föhn Leè weggebracht en het ge vangenis-personeel vroeg gratie. Hij kreeg toen levenslange gevangenisstraf, maar is nu vrijgelaten. Het manifest, door het Perzische volk gericht tot de mogendheden en goed gekeurd door de Nationale Vergadering te Teheran, is een document van aan zienlijke lengte. De merkwaardige plaat sen zijn van dezen inhoud: „Toen de staatszaken in een ellendigen toestand wrren gekomen, zag het volk in, dat zijn eenige hoop op de instelling van een grondwettige regoering berustte. De overleden Sjah verleende een grond wet en de tegenwoordige Sjah heeft haar behartigd. Maar mensehen, die, óhder het despotische stelsel, gewend waren het volk te onderdrukken, mis leidden onzen jongen vorst en maakten hem diets, dat de grondwet de bron van de tegenwoordige troebelen en moeielijkheden was. Het volk zal niets doen, om de rust té verstoren. Maar, tengevolge van de aanvallen van leden van de regeering, die kwade bedoelin gen hebben, zal het zijn eenige hoop, de grondwet, teneinde toe verdedigen." Het Perzische volk zegt overtuigd te zijn van de broederlijke vriendschap van al de volkeren der wereld. Het hoopt dat zij niet zullen dulden, dat de rechten van 10 millioen Perzen met voeten worden getreden. In het zuiden van Perzië is de handel tengevolge van de onlusten verlamd. Alle postzendingen en handelskaravanen worden geplunderdbrieven worden verscheurd. De onveiligheid in de steden is groot; overal worden moorden en inbraken gepleegd. Een tweehonderd dorpelingen, met knotsen en geweren bewapend, hebben zich bij de koningsgezinden aangesloten. Zij trokken door de straten onder den kreet.* We willen geen grondwet! De nj.ib laat intusschen overal soldaten vai daan komen, v De reactionairen zijn versterkt door duizend dorpelingen uit Veramin. ,De nationalisten, ongeveer 10,000 man sterk, hebben rondom het parlements gebouw barrikaden opgeworpen. Zij tre den niet aanvallend op. Alle winkels zijn gesloten. Woensdagochtend gingen de Turk- sehe, Franschê en Oostenrijksche ge- zan' op gehoor van den sjah. De sjah zeide, dat hij er nooit aan gedacht had, de grondwet om te werpen, maar zekere afgevaardigden hadden onlusten gesticht door revolutionaire leeringen te verkon digen. Hij zou die straffen en de orde in de lande herstellen. Woensdagavond gaf de sjah aan de anti-constitutionalisten, op het Kanon- nenplein verzameld bevel, zich te ver spreiden en de troepen in te rukken. De volksvertegenwoordiger gelastte ha rerzijds de constitutionalistèn zich te verspreiden en naar huis te gaan. Zoo trokken de vijandige partijen vreedzaam af, als gewoonlijk met de baloften van den sjah tevreden. Te Dresden is er in de schouwburg tijdens een voorstelling of concert een gasontploffing geweest. De dirigent en verscheidene leden van het orkest zijn zwaar gewond. Onder het publiek zijn er eenige doodelijk gewond. De schade is aanzienlijk. Een statistiek, door de Amerikaansche regeering uitgegeven, stelt het aantal menschen, in de laatste 17 jaar in de Vereenigde Staten door ongelukken in kolenmijnen om het leven gekomen, op 22.840, waarvan de helft in de laatste zes jaar. In 1906 waren er 2061 dooden. Houden wan tarkens. Burvemeeste" ^Wethouders van ■<daeht der in- <Ie in de bouw- dezer gemeen- t o.a. verboden jiestfaalten te rui minder dan .of lichtramen Ven te zorgen, jó r 1 Januar a.s. is voldaan, zullende bij gebreke daarvan procesverbaal worden opge- i maakt, in welk geval de eigenaar of beheerder kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste f 150. Heusden, den 20 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Verpachting; Smiing Aanleggeld. Het Gemeentebestuur van Heusden is voornemens bij inschrijving publiek te verpachten, voor den tijd van een jaar, ingaande 1 Januari a.s., de inning van het recht voor het gebruik van aanlegplaatsen. De voorwaarden van verpachting lig gen dagelijks, des voormiddags van 10 tot 12 uur, ter lezing ter secretarie. Inschrijvingsbiljetten op zegel behoo- ren te zijn ingezonden vóór den 22 dezer. Heusden, den 20 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter kennis van de in gezetenen, dat het Bestuur der Godshui zen, alhier, voornemens is aan de ge meente onderhands te verhuren een gebouw, dienende tot stalling en berg plaats, staande aan het Bloemstraatje. Zij die daartegen bezwaren mochten hebben, worden uitgenoodigd deze bin nen 8 dagen ter gemeente-Secretarie in te dienen. Heusden den 20 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. I*laat*éli)k lieuws. HEUSDEN, 21 December. In de op 16 dezer alhier gehouden open bare vergadering van den gemeenteraad waren de heeren Verhoeven en De- Mol afwezig. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige veigadering bracht de heer Prins namens de in de vorige verga dering benoemde commissie rapport uit omtrent het door deze ingesteld onderzoek der rekeningen over 1906 en begrootingen voor 1908 van de verschillende instellingen der Godshuizen. De commissie had geene op- of aanmer kingen, weshalve overeenkomstig haar ad vies, de rekeningen en begrootingen onver anderd werden goedgekeurd. Daarna Werd tot vasten gemeente-arbei der benoemd Jacobus Dallekens, speciaal met het oog op de reinigingsdienst; week loon f 6. Op een verzoek van de directie der naam- looze vennootschap „Gasfabriek Heusden" om de commissie der gasfabriek te mogen overdragen aan de naamlooze vennootschap „Gasfabriek Hellevoetsluis" werd gunstig beschikt. Een verzoekschrift aan de directie der N.V. „Bergsche Maas" strekkende om ver lichting aan te brengen op den wal tus- schen de werf en de chicoreifabriek is ge steld in handen van B. en W. om praeadvies. De voorzitter brengt ter tafel een door den heer Hilwig, alhier, aan het bestuur van den veekring gericht schrijven, hou dende verzoek om eervol ontslag als vee arts van dè kring, aangezien deze betrek king volgens zijne instructie onvereenig- baar is met de door hem aangenomen functie van plaatsverv. district-veearts. Adressant beveelt zich intusschen aan tij delijk met de betrekking van kringveearts te worden belast totdat in de vacature is voorzien. De voorzitter zegt, dat door hem aan de burgemeesters van de tot den kring behoo- rende gemeenten is medegedeeld, op de eerlang te houden vergadering een voorstel te zullen doen om adressant's verzoek in te willigen, mits de jaarwedde wordt bepaald op f 300. Hieromtrent kunnen de ver schillende gemeenteraden dan vooraf hun gevoelen uitspreken. Deze vergadering vereenigt zich met het voorstel met dien verstande, dat de door deze gemeente verschuldigde bijdrage wordt gesteld op f 81,25 per jaar. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het bestuur der Godshuizen, waarbij het gebruik van stalling en berg plaats wordt aangeboden voor f 50'sjaars, werd besloten dit voorstel te accepteeren. Nadat nog voorlezing is gedaan van het besluit van heeren Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring der gemeente-begroo ting over 1908 en van eene kennisgeving van den heer J. A. van Bovel, betreffende de aanneming zijner benoeming tot lid van het bestuur der Godshuizen, wordt de ver gadering door den voorzitter gesloten. Door de Heusdensche rijksveldwach ters werden in den nacht van 12 op 13 December 1907 een ploeg Woudrichemmers van vier man betrapt met het visschen met een zegen zonder vergunning onder Hedel, en insgelijks betrapte zij weer vier Woudrichemmers onder dezelfde gemeente in den nacht van 17 op 18 December ins gelijks zonder vergunning met den zegen visschende. Bij Kon. besluit is benoemd in de provincie Noord-Brabant: tot lid in het dagelij ksch bestuur van het waterschap de Binnen Oude Maas, J. C. van Bokhoven te Herpt. Tengevolge van het wassende water staan twee der drie steigers aan de Prins Hendrikkade onder water als ook de buiten waard tot nabg het veerhuis op het eiland Nederhemert. Het opstuwende water heeft een echte modderkleur. WERKENDAM. De Jongedochters ver eeniging „Die den arme geeft, leent den Heere", hield dezer dagen haar gewone jaar lij ksche uitdeeling van gemaakte kleeding- stukken en verblijdde daarmee ongeveer vijftig gezinnen. WOUDRICHEM. Voor rekening van den Commissionair A. B. Holster, werd heden hier een schip aardappelen geladen met bestemming naar Amsterdam, ruim 600 Hectoliter, waarvoor besteed werd, zeeuwen a f 1.90 en blauwen a f 2. De Gemengde Zangvereeniging Ex celsior op den Oudendijk geeft op den tweeden Kerstdag eene uitvoering in het lokaal der 2de Openbare School. GENDEREN. De christelijke muziek- rereeniging „Excelsior" alhier, hoopt op Zaterdag 28 December, 's avonds half zeven in de openbare school eene uitvoering te geven. (Zie in dit nummer voorkomende advertentie.) WIJK. Deze week had de timmerman C. G. M. het ongeluk met zijn wijsvinger tusschen twee kamraderen te geraken, waar door deze geheel te pletter werd genepen, hij heeft zich onder geneeskundige behan deling gesteld en kan voorloopig zijn werk niet hervatten. NEDERHEMERT. Bij de alhier plaats gehad hebbende verhuring van weide als bouwland viel de opbrengst zeer mede. Men bood van f 150 f 200 per H.A. Daar nog enkele perceelen weiland in bouwland zullen worden herschapen zal spoedig weer een verpachting plaats hebben. EETHEN. In de plaats van het over leden lid van 't Burgelij k-Armbestuur, den heer A. Wijthoven, is benoemd de heer G. Staal. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. gemeente, in plaats van het aftredend lid de heer P. W. Boll, de heer J. Uijthoven Jz. en tot notabelende heer J. Treffers, aftr. lid, en de heer J. v. Oud heusden in de plaats van 't overleden lid de heer A. Uijthoven. HERPT. De alhier bestaande Herv. kerk, welke in het jaar 1718 werd gebouwd op de puinhopen der in 1578 afgebrande kerk en door de toenmaals alhier wonende Hervormden uit privé middelen werd be kostigd, kon destijds wegens gebrek aan de noodige gelden niet geheel worden af gewerkt. Al dien tijd is de kerk in dien toestand gelaten. Het tegenwoordig kerk bestuur wil thans daarin verandering bren gen en de kerk inwendig restareeren. Naar wij vernemen zal een gestucadoord plafond worden aangebracht, terwijl o.m. een aantal banken worden gerestaureerd en eenige nieuwe worden bijgemaakt, waar door het aantal zitplaatsen met pl.m. 40 wordt uitgebreid. WIJK. De fanfare „Oefening en Uit spanning" is voornemens op 26 Dec. (2e Kerstdag) des avonds te halfzeven, hare eerste Winteruitvoering te geven. Het programma, rijk voorzien van ver schillende muzieknummers en voordrachten zal zeker veler aandacht trekken, en voor spelt dat een gezelligen avond te genieten zal zijn. AALBURG. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt a.s. Maandagavond den alhier be roepen predikant Ds. den Hertog uit Hil- legom op te treden. VEEN. Nader meldt men ons, naar aanleiding van het bericht, voorkomend in ons nummer van Woensdag, dat de uit voering door het Fanfarecorps „Wilhel- mina" te geven, niet zal plaats hebben des avonds te half zeven doch des 's middags te half twee. Tot kerkvoogden bij de Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren W. Ver zijl en G. Kraaij. Het fanfarekorps „Wilhelmina", on der leiding van haren Directeur J. van Wijk is voornemens op 2n Kerstdag 's middags hare winteruitvoering te geven. Het programma belooft veel en we twij felen dan ook niet of een talrijke opkomst zal haar deel zijn. GIESSEN. Woensdagavond gaf de alhier bestaande zangvereeniging „Utile Duld," onder leiding van den heer J. van Her wijnen, hare derde jaarlij ksche uitvoering in het gebouw der Openbare School. De zaal was zóódanig met belangstellenden ge vuld, dat sommigen zich met een staan plaats moesten tevreden stellen. Nadat een hartelijk welkom door den heer van Her wijnen was uitgesproken, wer den de 13 nummers uitstekend ten gehoore gebracht. Inzonderheid verwierven de zang stukjes Rondezang en Kerkklokstonen veel bijval. Ook hetgeen ter afwisseling werd gege ven viel goed in den smaak van het publiek. Voornamelijk bij Daarom Joanike uitge voerd door Mejuffr. G. van Herwijnen werd veel geapplaudisseerd. Verder werd opgevoerd: De dieven in huis, uitgevoerd door twee heeren en twee dames. Ons compliment aan Mejuffr. J. en G. Westerlaken, die hierin hun rol zoo smaakvol vervulden. Ten slotte werd nog opgevoerd: In naam des Keizers of de overrompeling op het raadhuis door kapitein Köpenick, ook dit viel zeer in den smaak van het publiek. Een slotwoord van den heer van Her wijnen, waarin deze wees op het nuttige en het aangename van den zang en 't ver schil in zingen, besloot deze gezellige avond. Wij hopen, dat „Utile Dulci" op den ingeslagen weg moge voortgaan en ons spoedig weer zoo'n gezellige avond verschaffe. DUSSEN. Tot ouderling en diaken der Hervormde kerk zijn herkozen de heeren A. B. van de Koppel en C. Rombout. Terwijl van E. alhier een paard over den weg leidde, kreeg hij van het dier een klap tegen zijn hoofd. Daar de wonde, die genoemd persoon bekwam, zich nogal ern stig liet aanzien, moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De landbouwer C. van V. was dezer dagen bezig met eenige werkzaamheden op een koren tas, terwijl hij op een ladder stond. Plotseling kantelde de ladder, waar door van V. van eene hoogte van ongeveer 5 M. neerstortte. Hoewel het ongeluk be trekkelijk goed afliep, was zijn linkervoet en hand nogal deerlijk gehavend, zoodat geneeskundige hulp noodig was. Op den len Kerstdag zal in de Hervormde Kerk des avonds het Kerstfeest gevierd worden door de kinderen der Zon dagschool. De alhier bestaande en gunstig bekende Zangvereeniging „David" zal daar bij eenige stukken ten gehoore brengen. ALMKERK. Gisteravond vierde de meisjesvereen. „Arbeid Adelt" in de school aan de Voorsteeg haar derde jaarfeest, het welk onder leiding der presidente Mej. Kazander opgewekt werd gevierd. Uii 't verslag bleek dat de vereer, bloeit. Haar ledental bedraagt 15, desniettegen staande zullen a. s. Maandag 50 gezinnen met 131 kleedingstukken verblijd worden. De vereeniging werkt dus uitstekend. Verschillende samenspraken door de leden, voordrachten, ook door bezoekers en afge vaardigden uit Werkendam en Sleeuwijk, afgewisseld door zangstukjes met orgelbe geleiding, vulden den avond. HER WIJNEN. Hedenmorgen reden onze dorpsgenooten A. Mac-Leane en J. deFoc- kert naar Gorinchem om aldaar vette var kens te leveren. Aan het benedeneind van Vuren ontmoetten zij het hollende paard met kar van P. den Adel. Niet genoeg kunnende uitwijken reed het hollende paard met kar tegen den wagen en rolde toen met de kar en de bovenkraam van den wagen met de varkens van den steilen dijk. De bovenkraam was geheel vernield, doch de varkens bekwamen geen letsel en konden met een anderen wagen op de plaats van bestemming gebracht worden. Geluk kig konden A. M. en J. de F. hunne paar den in bedwang houden. ZALTBOMMEL. Op de Dinsdag gehou den weekmarkt werden de volgende prijzen besteedtarwe f 7.50 k f 8.7ó, haver i 3.20 a f 4.garst f 5.25 a f 5.50 por H.L., boter f 0.50 k f 0.60 per K.G., eieren f 1.40 k f 1.60 per 26 stuks, biggen f 4.75 6 f 9.50 per stuk. Itiiineiilaiid. Te Leiden had Dinsdagnacht een ver stikking door lichtgas plaats. Het gezin Goemans, aan de Garen markt, zou naar Utrecht verhuizen. Vrouw en kinderen waren al vast vertrokken om de nieuwe woning op ree te brengen, terwijl de man Woensdag met den inboedel zou volgen. Toen de verhuiswagen voorkwam was het huis nog gesloten en na her haald kloppen werd niet opengedaan. De deur werd opengebroken en men vond den heer des huiz s dood op den grond liggen, terwijl de gaskraan open stond. Dinsdagavond heeft men te Vlissingen de heldhaftige familie Schroevers onder veel belangstelling gehuldigd, liet har moniegezelschap „Ons Genoegen" heeft een serenade gebracht en bij monde van zijn voorzitter de redders van de schip breukelingen van het Engelsche schip, warm gehuldigd. Daarbij waren ook de vier geredden tegenwoordig, die na een ontroerend af cheid met de mailboot naar Engeland terugkeerden. De 13-jari- ge kleinzoon Jacob van de Ketterij kreeg een fraaie lauwerkrans. Een commissie is gevormd tot inza meling van giften voor het gezin Schroe vers, als eerbewijs voor de heldhaftige redding. Uit Oss meldt men: Het lijk van den vermoorden F. Vos is onder grooten toeloop der burgerij begraven. Het beroep van den dader op zelfverdediging, waarvan melding is ge maakt, wordt door het eenparige ge tuigenis van de aanwezigen gewraakt, en de polite hecht er allerminst aan. De dader, met het lijk geconfronteerd, was uitermate kalm en zeide: „Ik heb toch netjes gemikt! In Atjeh heb ik er zoovelen neergelegd." De Rechtbank te Rotterdam veroor deelde den gewezen gemeente-ontvan ger van Hoogvliet wegens verduistering van ontvangen gemeentebelasting 16 keer gepleegd, overeenkomstig het re quisitoir van het O. M. tot een gevan genisstraf van een jaar. Naar de Zw. Ct. meldt, is er ten hui ze van den heer W. Vos Hz., in de Nieuwstraat te Zwolle een binnenbrand uitgebroken, welke een slachtoffer heeft geëischt. De brand ontstond op de bovenvoor- kamer, waar het zoontje van bijna een half jaar in een wieg lag. Aangezien dat kind gedurende een paar weken lijdende was aan bronchites, werd er met een in- hallatie-toestel gestoomd, welk toestel schijnt in brand geraakt te zijn,, terwijl de moeder even in de aangrenzende keuken aan het strijken was. Daar de wieg evenéens in brand was geraakt, bekwam het kind verscheidene brand wonden. Nadat het door een loodgieter naar beneden was gedragen, werd het liefderijk, opgenomen bij een buurman, alwaar spoedig - doktoren verschenen. Na voorloopige geneeskundige behande ling is het kind naar het Sophia Zieken huis overgebracht, waar het is overleden. In de Amsterdamsche haven is weer een staking onder de houtlossers uitge broken en is het collectief arbeidscon tract, dat reeds voor het jaar 1908 was verlengd, verbroken door de bootwer- kersvereeniging Recht en Plicht. De vereeniging van werkgevers in het ha venbedrijf heeft nu alle connecties met Recht en Plicht afgebroken en treedt met die vereeniging niet verder in on derhandeling. Nu gebleken is, dat Recht en Plicht de zoo noodige stabi liteit in het bedrijf niet kan verzeke ren, willen de werkgevers voortaan al leen individueele contracten afsluiten. Aan boord van de Secundo en de Al bion, is het neergelegde werk opgeno men door een 50-tal werklieden uit Gorinchem, daartoe aangeworven door de Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied. Als gevolg hiervan legden aan boord van de Albion ook de vijf ploegen, welke nog doorwerkten (drie ploegen begonnen de staking) het werk neer. De wegers en meters blijven voorloopig aan den arbeid. Aan de Houthaven is het polilietoezicht versterkt. Men meldde Vrijdagochtend uit Ter schelling, dat men zich daar ongerust maakt over het lot van schipper Douwe Kooyman en zijn equipage. In den namiddag meldde een ander bericht, dat Douwe Kooyman schipper op een blazer was en dat reeds wrak stukken van dat vaartuig aanspoelen. De stoomboot Meppel II is, toen zij haar koers wilde nemen benoorden Schokland om, door den dikken mist, die Woensdagnacht op de Zuiderzee heerschte, misleid, ten westen van Schokland op de steenen gevaren en is daarna door den Z.W. wind verder op de steenen geworpen, waarbij zij voor den mast zóó lek stootte, dat het voorschip zonk. De passagiers, zes in getal, en de equipage werden aan dek geroepen en de stoomfluit liet haar gillenden nood kreet door den mist weerklinken. Een botter van Schokland kwam daarop de passagiers halen, die met den hofmeester en zijn vrouw het schip verlieten. De equipage bleef op het achterschip dat tot en met de machi nekamer nog droog bleef. De botter bracht de passagiers naar Zwartsluis, waar zij te ongeveer 12 uur aankwamen en hebben overnacht. Tevens werd te Zwartsluis telegrafisch aan de directie van de ramp kennis gegeven, waarop heden een sleepboot naar het gestrande schip is vertrokken. De botter is weer naar de Meppel II teruggevaren en is daarbij gebleven om ingeval van nood aan de ach ter- gebleven equipage nog hulp te kunnen verleenen. De Meppel II was rijk geladen, het is dus èn voor de lading èn voor 't schip te hopen, dat het nog afgebracht zal kunnen worden. Te Eindhoven is valsch geld in om loop; o.a. zijn reeds verscheidene kwar tjes met de beeltenis van Koningin Wilhelmina en een gulden met de beeltenis van Koning Willem III, jaar tal 1854, in betaling gegeven. De laatste dagen is het water op den Rijn en de Maas aanhoudend ge wassen. De uiterwaarden loopen onder water, terwijl op enkele steenfabrieken het werk is gestaakt, zeer tot schade der arbeiders. Onder het opschrift: „Bedorven wit- tebroodweken" meldt het Vad.: Een loge menthouder te Arnhem, die een paar weken geleden in het huwelijk getreden was, vond het moeilijk om van een vrouw, die tot zijn eerste liefde be hoorde, afscheid te nemen. Ook deze hield veel van hem en wilde hem nog eenmaal bezoeken, aldus deelde zij hem per brief mede. Ongelukkigerwijze valt de brief in handen der jeugdige echt- genoote; deze leest den brief, doch na gelezen te hebben wordt zij weder in het couvert gesloten en doet zij tegen over haaj man alsof zij van het aan staande bezoek niet afweet. Op het af gesproken uur komt de vrouw zijner eerste liefde met den trein uit Dussel- dorf aan. Van de ontmoeting en teedera omhelzing aan het station is de be drogen echtgeuoote getuige, doch nog bedwingt zij haar drift en het paar, dat van het station door de vrouw wordt gevolgd, verdwijnt in een hotel van minderen rang. Op de hernieuwde kennismaking wordt een glaasje bier gedronken, doch nauwelijks zijn d® glazen opgeheven en is elkaar een pro sit toegewenscht, of de verontwaardigd® echtgenoote stormt de gelagkamer bin- non en deelt aan haar man en aan diens liefdesvriendin eenige klappen uit. Man en vrouw uitten eenige ver- wenschingen en de vrouw der eerste liefde loopt gedurende dien woorden; twist het hotel uit. Oude liefde roe-» evenwel toch niet. Nadat man en vrouw- in hun eigen logement waren terugge- gekeerd, begon de twist opnieuw. Man lief, beu van het liefdelooze optreden, van zijn echtgenoote, heeft genoeg van- haar; we zagen den logementhouder" met de vrouw zijner eerste liefde met» den trein naar bun vaderland (Duitsch land) vertrekken. De SecretarisDe Burgemeester De SecretarisDe Burgemeester,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2