De Arbeiderswoning, OPRtJmiMO PI. i WIJK, Gorii Voordeelig Bouwen. Metsel-, Nier- en Profïelsteen, A. van Dijk&Zn.,Heu den Atelier voor Fotopafie 's-BOSCH, SL-Jozefstraat Bitpve L. J. VEERMAN te Heisien, FARING LACTÉE NESTLÉ De Armoede van het Bloed; Hoe die te bestrijden? AGENTEN en AGENTESSEN, Alles tegen zeer concurreerende prijzen. Notaris RIETRA te Pussen, \±EÜSDJSN (N.B.) Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparatiën, enz. op elk gebied. Stoomboot Maatschappij EUGENE DE JONG, -o- Vergadering van Protestanten, -o- Marmer- en Steenhouwerij Gedurende de maanden Januari en Februari houden wij van al'e voorradige RijwielenUurwerkenNaaima chines en Orgelsom plaats te maken voor de nieuwe Artikelen. Gedurende deze twee maanden wordt een korting toegestaan van Roet Uw voordeel en koopt alle bovengenoemde goederen bjj Schoolbibliotheken Stamperius-Bibliotheek, Wat een jongen worden kan. Re Kalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren a.Jfl. faal. mocht het niet gelukken een der on- gelukkigen te redden. De lijken van de vrouw en dochters zijn denzelfden dag, dat van den heer Steur is Zondag opgehaald. Zaterdagnamiddag is in de Nieuwe Plantage te Rotterdam, gevonden het lijk van een schamel gekleed, vermoe delijk tengevolge der koude bezweken onbekend man van 40 tot 50 jarigen leeftijd. Plij droeg een erg versleten zwart kamgaren pak en demisaison, terwijl zijn linnen omslagdoek gemerkt is 374 letter S. Het lijk is naar het dooden- huis op Crooswijk gebracht. Te Rijssen is Zondagnacht een kind in de wieg door koude bevangen en doodgevroren. Zorgeloosheid van de ouders, die te veel gedronken hadden, moet de oorzaak zijn. Te Oldeholtpade is een rietsnijder ten gevolge van de koude dood gevonden in het rietveld. Ook te Biervliet is een man doodge vroren. Men meldt uit Dongen aan de 's-Hert. Courant Vergiftiging door het rooken is dezer dagen voorgekomen bij het jongste zoontje van den heer C. v. C. Door de nicotine bedwelmd viel hij bewus teloos neder; de inmiddels ontboden geneesheer achtte den toestand hoogst gevaarlijk. In de Doelenstraat te Arnhem woont op een klein zolderkamertje eene vrouw, die door haar man, welke nog eenige maanden gevangenisstraf moet onder gaan, verlaten is. Sinds eenige dagen had in datzelfde kamertje eene zuster met haar kroost, bestaande uit 4 kin deren, waarvan de oudste 11 jaar telt, haar intrek genomen. De vrouw, die wegens ziekte in het Academisch Zie kenhuis te Utrecht opgenomen is, liet dezer dagen de zorg voor haar kinderen aan tante over, die zich evenwel van het lot der nichtjes en neefjes niet veel aantrok. De 11-jarige moest het eten voor haar broertjes en zusjes verdienen door langs de huizen daarvoor te bede len. Een toeval bracht den ellendigen toestand der kinderen, die gebrek leden, geen dekking hadden en op een stroo zak in een hoek van het kamertje op den grond sliepen, aan het licht en door de zorg van het armbestuur is het vier tal in een der christelijke logementen opgenomen. Getracht zal worden de moeder de voogdijschap te ontzeggen. Bij een onderzoek van 52 monsters grove en fijne soda, gekocht in acht steden in Noord-Brabant, bevonden de heeren dr. Van Hamel Roos en Har mens naar zij in hun Maandblad tegen de vervalschingen mededeelen 24 daarvan, derhalve ruim 46 pet., ver- valscht met hoeveelheden glauberzout (zwavelzure soda), varieerend van 10 tot 100 pet. Terwijl in de groote steden de vervalschingen van soda schier op gehouden heeft zeggen genoemde heeren tiert ze in de provincie nog welig. Uit Nieuwediep wordt gemeld: Het Engelsche tankstoomschip Turbo, met petroleum van Batoem naar Ham burg, is Maandagavond in de Zuider Haaksgronden gestrand en later door midden gebroken; de beide hellten lig gen gescheiden in de branding. Alle opvarenden zijn alhier aange bracht. 16 zijn er met de reddings boot gered en zestien wisten zich in eigen sloep te bergen en de sleepboot Atlas te bereiken. De corresp. van het Hbld. schrijft hier over het volgende: Tegen half acht Maandagavond kwam het signaal van den vuurtoren te Huis duinen aan de liavenwacht te Nieuwe diep dat een schip in de Zuiderhaaks was gestrand en dat het door het on ophoudelijk afsteken van noodseinen blijkbaar reeds dadelijk in een gevaar lijke positie verkeerde. De machtige sleepboot Atlas, gevolgd door de Her cules met de reddingboot, waarin schip per Rijkers met zijn dappere beman ning op sleeptouw, vertrokken dade lijk naar de strandingsplaats. De hoop dat een stoomschip allicht wel een dag in zijn verband blijft, al verkeert het in nog zoo'n benarde po sitie, bleek ijdel. Het groote stoom schip dat tegen zeven uur voor het eerst stootte, was om negen uur, dus in twee uur tijds, totaal in tweeën ge broken en wel zoo dat het voorschip een geheelen slag was gedraaid en met den voorsteven in het achterschip stak. „Meneer", zoo verklaarde mij later een der opvarenden van de redding boot, „wij wisten niet hoe wij het had den toen wij eindelijk zicht op de schuit kregen. Wij dachten dat er twee in aanvaring waren geweest." Het bleek echter al dadelijk dat in grijpen hoog noodig was: op het voor schip zaten 16 man en op het achter schip eenzelfde aantal. De beiden helften werden door het werken van de bran ding, kort nadat men in de nabijheid was gekomen, ongeveer tweehonderd meter uit elkander gesmeten. Met het zoeklicht van de Atlas kon men den wanhopigen toestand van de arme menschen op de beide wrakstuk ken verkennen. Goede raad was duur Doris Rijkers waagde, ondanks he slechte zicht, een poging om door de kokende branding langszij van een der wrakstukken, het voorschip, te komen. Dat ging niet zoo gemakkelijk en het kostte een ontzettende inspanning om eindelijk een lijn aan boord te krijgen, waarlangs een achttal mannen, meest stokers en olielui, zich in de reddings boot konden laten afzakken. Het laat zich alles heel makkelijk vertellen, maar zoo heel licht ging die afhaling nu juist niet. De reddings boot geraakte in de knel, verloor het grootste deel van haar onmisbare rie men en kreeg door het breken van den helmstok schade aan haar roer. Dat was een hard gelag. Terugkeeren naar de haven was nu gebiedend noodzake lijk, maar men moest toen ook die vier-en-twintig menschen op de beide wrakstukken, midden in de branding, achterlaten, aan de wanhoop ten prooi. Maar het moestTegen half drie des nachts kwam de Atlas in de haven met de defecte reddingboot op sleep touw. De acht geredde menschen werden uit de reddingboot aan wal gedragen, sommigen meer dood dan levend. Tegen drie uur was alles weer in orde. De reddingboot was weer klaai e de bemanning had zich in de open lucht op den havendijk van droge kleeren voorzien. Rt eds vrij spoedig en eerder dan wij verwachtten, kwam tegen half zeven Dinsdagmorgen van den vuurtoren be richt dat alle opvarenden waren gered De reddingboot had onder even moei lijke omstandigheden als bij den eer sten tocht weder acht menschen van het voorschip gehaald, terwijl de rest van de bemanning, die op het achter schip een schuilplaats had gezocht, met ongelooflijke inspanning de eenig over gebleven sloep te water had weten te brengen en zich zelf aldus kon redden. Door en door nat, niet van het water maar van de petroleum, werden zij aan boord van de sleepboot Hercules opge nomen. Dank zij het doortastend optreden en van de directie van den sleepdienst Zurmühlen en Co. en van de beman ning der reddingboot, konden de 32 mannen behouden blijven. Het had niet veel langer moeten duren. De beide brokstukken zaten op de gevaarlijkste plek van de Zuiderhaaks, waar altijd een zware branding staat, en het liet zich aanzien dat over eenige uren van dit groote stoomschip niets meer over zou zijn. Men vermoedt dat het spoedig bre ken van het stoomschip te wijten is aan de omstandigheid dat het juist midden op het wrak van de Serbia is terecht gekomen. Biirserljfke Stand. Niettegenstaande de levensmiddelen, óók melk algemeen duurder geworden zijn, blijft de prijs voor de (Kindermeel) onveranderd. Dit uitste kend kindervoedsel kost per bus 85 ets. De senezins «Ier Fink lMIlen, Allen die de Pink Pillen hebben be proefd, hebben zich er best bij bevonden, en alle dagen ontvangen wij brieven gelijk de volgende: Mejuffrouw Adriana van Steenkoven, 21 jaren, Kruisstraat 123, Oosterhout, schreef ons „Ik heb veel aan bloedarmoede geleden en ik ben tot zulk een toestand van zwakte vervallen dat ik mijn werk niet meer doen kon. Ik had langdurige scheele hoofdpijn, duizelingen, pijnlijke steken in de zijde. Ik at weinig, verteerde mijn voedsel slecht, wa3 altijd zeer bleek en zeer zwak. Sedert ik de Pink Pillen heb genomen, zie ik er gezond uit, heb een goede spijsvertering en mijne krachten zijn weergekomen". De armoede van het bloed is waarge nomen bij den aanvang van een groot ge tal ziekten, als anemie, bleekzucht, verval, en zelfs maagkwalen. Er bestaan eene menigte versterkende behandelingen, ijzer houdende geneeswijzen tegen die verarming van den grooten voeder van ons organisme. Maar er bestaat er geen die betere resul taten heeft gegeven dan de Pink Pillen, die een zeer machtige werking uitoefenen op het bloed dat zij om zoo te zeggen, met iedere gift verrijken. Een vergelijking zal u wel een denkbeeld geven van het geen de Pink Pillen doen voor de bloed armen. Men kan zeggen dat de Pink Pillen de armoede van het bloed genezen, zoo als het brood den honger geneest. De Pink Pillen geven onmiddelijk aan het bloed wat er aan ontbreekt, dat is te zeggen de normale hoeveelheid roode bol letjes, zooals het brood aan den hongerige, aan den vermoeide de warmtestof geett die hem onmisbaar is. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte maagkwalen, scheele hoofdpijn, zenuwpij nen, heupjicht, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Andel, over de maand Dec. Ondertrouwd: C. B. Visser, 34 j. en M. J. Snoek, 26 j. Getrouwd: J. van Rijswijk, 27 j. en H. J. van der Kolk, 23 j.; J. van Wijk, 31 j. en W. Kraaij, 19 j.; J. A. van Andel, 27 j. en J. J. van Herpen, 23 j. Geboren Levenl. kind v. T. Kamerman en D. SchoutenAlida, d. v. H. van Rijs wijk en C. van Rijswijk. Overleden: Jan Verwijs, 83 j., wedr. v. Jenneke van Rijswijk. 9Vm.HU Ihcrichfeii. Waterhoogte Maastricht (brug). 6 Jan. 0.04 M. beneden 0. 0.30 AdteHeisSiën. GEVRAAGD: voor den verkoop van Goud en Zilver werken, Horloges, klokken, etc. etc-, op afbetaling, hooge Provisie, steeds frissche goederen, geen goederen in depót, wel keuze zendingen om uit te zoeken. Prima, prima Referentiën vereischt, franco brieven onder lett. W., bureau dezer Courant. «DTEllilARKT PU 108, Magazijn en Kantoor Botermarkt O 69, O 69a, Voor Huismoeders het adres van Borstelwerk en Schoonmaakartikelen. Voor Landbouwers het adres voor Spaden, Zeisen, kavels, Kijven, Schoppen enz. Voor Veehouders het adres voor Touwwerk, Heiningdraad, Vlechtwerk, Puntdraad. Voor Huiseigenaren het adres voor Verfwaren, Itehanselpapicr, Asphalt, enz. Voor lAcderverkoopers het adres voor Kramerijen in groote sorteering. Voor Ambachtslieden het adres voor Gereedschappen en alle soorten Uzcr- waren. Voor «lagers het adres voor Geweren en Ammunutie. Voor Vissehcrs het adres voor Garens, Katoen en Caoutchouc. zal te Almkerk bij A. v. Gool op Rins- dagen ±4L en «1 Januari 1908, voorm. 11 uur precies bij inzet en toeslag krachtens art. 1223 B. W. publ. verkoopen met Erf, Tuin en Vruchthoomen, te Almkerk a. d. Uppelschen dijk, sectie D 637, groot 3.20 Aren, eigenhom van wijlen Arie Kant. Betaling koopsom, 21 Febr. 1908. Geregelde Stoombootdipn ten van Hensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Alaardiiigcn, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. N. V. Maatschappij voor Scfyeeps- en Machinebouw, Tel. In tere. Nr. RTel. adres, Bergmaas. Vereenigde Meu^densche Winterdienstregcling I OCT. IS 1KI. Rosch-Heusden-Cilwrinehem- IDordreclit-RoUerdam. Heusden-Grorinchem. Zondag. Geen dienst. Maandag. Van Heusden vm. 4.vm. 6.30 nm. 1.van Gorinchem vm. 11.nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm.5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari NIET plaats hebben. Bo§eh-Gorinchem. (1 November1 April.) Naar 's-Bosch. laandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm 8. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 f uur. EXTRA VKEDIENSTWoensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. f Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden s Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. Op Kerstdagen en Nieuwjaarsdag GEEN DIENST. AGENT te HeusdenG. lalingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchom. van Hinthamerstraat A 30, 's-BOSCH. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking. Goedkoopst" prijzen. Let s.r.p. op adres: Hinthamerstraat .430. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. IH3 25IMG door Ws. F. kVOP, uit Zwolle, lid van het Hoofdbestuur der Algemeene Pro- testantenvereeniging, op Maandag 13 Januari 1908, des avonds ten 7 ure, in de zaal van CONCORDIA (v. d. Berg), te Heusden. Bewijzen van toegang ad. 1© cent te verkrijgen bij de Heeren H. v. HER WAARDEN, Engstraat en W. v. HELDEN tegenover het Stadhuis te Heusden en zoover als beschikbaar aan den ingang der zaal. DO PROCENT. 1© PROCENT. Best adres voor Grafmonumenten en Schoorsteenmantels. Specialiteit in fijne Marmer en Hardsteen werken. 1© PItOCENT. ft© PROCENT. worden er aan herinnerd dat de thans bestaat uit 94 deeltjes, elk op zich zelf co j pleet. De prijs per deeltje met 2 of 3 plaatjes is: ingenaaid met linnen rug en geïll. om slag I" gebonden in sierlijk stem- pelbandje f ©.8©. Dit jaar verscheen hiervan Treeze, door TRUI DA KOK. K*iet Hein, Een historisch verhaal door J. G. KRAMER. Zooeven verscheen de 41de druk van Schetsen uit het leven van MICHIEL ADRIAANSZ. DE RUYTER, door F. H. VAN LEENT. Jaarlij ksche productie 12,000,000 steenen. Levert tol xeer concurreerende prüxcn in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorra, zeer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere ItOIJWWFRtMFIV, ook MITE11tWKHB4EA. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur jE£E. do G-root, Gorinchem. WERKENDAM. De zetting der boter ie deze week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 ets. per half kilo. Eieren f 1.50 de 2(1 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 ets per half Kilo en die der eieren f 1.70 de V6 stuks. GORINCHEM. 6 Jon. Op de veemarkt waren aan gevoerd 17 runderen, 3 nuchtere kalveren, 2 vette varkens 38 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 190 a 275. kalfvaarzen f 150 at 210 guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 180 a 230, twee en-een-halfjarige ossen f 000 a 000, anderhalf jarige f 90 a 120 pinken f 60 a 100 graskalveren f 30 a 50 nuchtere f a 18, schapen f a lammeren f a biggen f 8 a 12 per stuk. Vette varkens 19 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9.25 a 9 50 roode dito 8 75 a 9.00 witte dito f 9 10 a 9.25 inl. rogge f 7.25 a 7.35 buitenl dito f 7.30 a 7.45 gerst f 5.10 5.20 haver f 3.80 a 3 90 duivenboonen f 7-60 a 7.70. blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.20 a 5.30. alles per heet Boter 75 a 80 ct. per half kito Eieren f 1.50 a 1.60 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTEROA1/ 6 7 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 665 vette runderen, 629 magere dito 313 vette en graskalveren, 19 nuchtere kalveren, 1622 schapen of lammeren 1278 varkens, 55 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen \e kwaliteit 80 2e kw 66 cent, kalveren le kw 110. 2ekw. 7het. schapen le kw 54, 2e kw. 46 ct. vette varkens 49 a 45 ct. licht soort 41 a 38 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 10., «16 idem voor de slacht f 5.00 a 9 00 Biggen f 1.00 a 1 30 per week Onderwerp: Het leidend beginsel der Algemeene Prote stanten vereeniging. {fflOF** Teekeningen op aanvrage gratis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3