Speelkaarlen (Merlinp Terzekerintt-Maatschappü voor Paarden en Ranivee „Almelo", Dronkenschap bestaat niet meer. een broer en een zuster. Men vond beider verkoold overschot in de ver brande woning. Oin den hals van de vrouw was een touw geslagener moet dus worden gedacht aan misdaad of zelfmoord. Dezer dagen bemerkten eenige Fran- sche beambten op de Claire rivier in China, een klein houtvlot, dat langzaam met den stroom kwam aangedreven. Het leek, alsof men op het wrakke vaartuig menschen uitgestrekt zag lig gen, en een boot werd afgezonden, om de zaak te onderzoeken. Een vreeselijk schouwspel vertoonde zich toen aan de beambten. Op het vlot lagen twee lijken. Een vrouw lag op den rug, met uitgestrekte armen en over haar heen het levenlooze lichaam van een man. Met groote spijkers, welke door handen en wreef gingen, waren de ongelukkigen op elkaar gekruisigd. De lippen der vrouw waren toegenaaid, en de gebroken oogen toonden de spo ren van een afschuwelijken doodsstrijd, die dagen lang moet hebben geduurd. Op een hoek van een v ot, vastge bonden aan de balken, vond men een klein kindje, dat nog zacht weende. Het kind werd weliswaar onmiddel lijk onder behandeling genomen, maar de hulp was te laat gekomenna twee dagen stierf ook het kleine, onschul dige wezentje. Een onderzoek, door de Fransche be- ambien ingesteld, toonde aan dat men hier te doen had met de vreeselijke wraakneming van een Chinees, Lew Wui genaamd, die als koopman was gevestigd te Los Angelos in den Amerikaanschen staat Californië. Daar ontving hij een telegram uit China, waarin hem werd medegedeeld, dat zijn vader en zijn moeder vermoord waren door Lou-Oue. Onmiddellijk na ontvangst van dit tele gram ging Lew Wui op reis naar China, terwijl hij zijn zaak overliet aan zijn vrouw. Hij begaf zich naar het huis zijner ouders en zwoer daar, op het altaar van den huisgod der familie, dat hij niet zou rusten, alvorens hij zijn ouders had gewroken. Den moordenaar kende hij volstrekt niet en hij moest geruinien tijd door China reizen om hem op te sporen, waarbij hij echter alle hulp van de overheid ontving. Tenslotte vond hij Lou-Oue in het dorp Lungtus Of de man inderdaad schuldig was, daarover maakt men zich in China niet druk, hij was beschuldigd, de zoon des vermoorden geloofde aan zijn schuld en had gezworen zijn ouders te wreken op den aangewezen moordenaar en de zij nen. Lou-Oue was gehuwd en had een kind en zij met hun drieën moesten aan de wraak van Lew Wui opgeofferd worden. De dorpsoverheid leverde de slachtoffers over in de handen van den wreker en niemand die zich verzette tegen deze monsterachtige en misschien nog onrechtvaardige wraakneming. Zoo zijn de zeden in „het Hemelsche Rijk". WieuwSt HEUS DEN, 11 Januari. De heer H. J. van Eggelen, secretaris en ontvanger alhier, is wederom voor 5 jaren herbenoemd tot secretaris der gezondheids commissie, wier zetel in deze gemeente gevestigd is. Een bekende figuur uit Aalburg, eene oude weduwe van meer dan 80 jaar, die zich geregeld vertoonde met een kin derwagentje, waarin enkele koopwaar, heeft zich Dinsdag voor het laatst alhier laten zien. Nadat ze weder haar gewone begunsti gers had bezocht, schijnt ze uitgegleden te zijn; doch heeft daarna nog den tocht tot aan de brug voortgezet. Aldaar is ze neer gezegen en toen men het brave oudje huis waarts en te bed had gebracht, is ze kort daarop overleden. A. s. Zondag des namiddags om 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier de beroepen predikant de Weleerw. heer Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren van Oudenhoorn zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door diens broe der Ds. J. H. Ruysch van Dugteren predi kant te Hoek van Holland. Nadat het Destuur van den Veekring Heusden, den heer W. F. Hilwig, in ver band met diens benoeming tot plaatsver vangend districtsveearts en provinciaal-vee arts, op diens verzoek eervol ontslag had verleend als veearts van den veekring, heeft gemeld bestuur den heer Hilwig tijdelijk belast met de waarneming der werkzaam heden voor dien Veekring, tegen gehalveer de jaarwedde. De verplichte Rijks-voorjaarskeurin gen van dekhengsten zullen o. a. worden gehouden te Rotterdam, Dinsdag 11 Februari des voormiddags 9 uur; te Zevenbergen, Donderdag 13 Februari dee voormiddags kwart over tien; te 's Hertogenbosch, Zaterdag 15 Februari des voormiddags half elf; te Tiel, Vrijdag 28 Februari, des voor middags half elf. WERKENDAM. Donderdag 1.1. ver gaderde de werkliedenvereniging „Een dracht" ten her berge van Mej. de Wed. A. Wink. Nadat de voorz. op zij® gewone hartelijke wijze, getuigend van groote sym pathie voor de vereeniging, waarvan hij het hoofd is, de vergadering had geopend, verzocht hij den secr. de notulen te lezen der vorige vergadering, waaraan werd vol daan en waarna ze onveranderd werden goedgekeurd. De penningm., hierna reke ning en verantwoording doende van 't geldelijk beheer, dat door de leden C. v. d. Stelt, J. de Heer en B. Klop, werd ïn orde bevonden, deed der verg. kond, dat over het afgeloopen kwartaal was ontvangen f 424,80 en uitgegeven f 8^1,38, zoodat er een goed slot was groot f 103,42. Het kapitaal bedroeg op 1 Jan. f 1624,41, het Reservefonds f 1032,90, terwijl er bij den penningm. in kas was f 201,26. Uit zijn algemeen overzicht bleek, dat 1907 een voordeelig slot had opgeleverd van f 623,57, voorwaar een zeldzaamheid in de laatste jaren. Tijdens het nazien der rekeningen, toen èn penningm. en secr. zich hadden verwijderd, deed de voorzitter, namens het Bestuur, aan de vergadering het voorstel aan die heeren ten blijke van waardeering voor hetgeen ze voor de vereen, reeds zoo lang kosteloos hadden verricht een teeken van waardeering ('t kwam niet op de waarde aan) te geven. Hij stelde daarom voor beiden een goede vulpen aan te bieden, die zij zeker voor hunne werkzaam heden best konden gebruiken, wat in goede aarde viel. Niemand der vergaderden was er tegen, wat de waarde van 't aandenken, hoe gering het ook moge zijn, in verge lijking van de bewezen diensten, zeer ver hoogt. Aan de beurt van aftreding als bestuursleden waren de H.H. C. B. van Driel, J. Rijkevorst en J. Visser'Jz. dr. die werden herkozen met resp. 68, 64 en 51 van de 73 uitgebrachte stemmen, terwijl de overige stemmen over verschillende personen waren verdeeld. De beiden eerst- genoemden, ter verg. aanwezig, namen de herbenoeming aan, wat van den laatstge noemde, die wegens ongesteldheid niet aanwezig was, nog niet kon worden ge constateerd. Nadat de H.H. van Driel en Slagmolen op hunne wijze dank gebracht hadden voor het geschonken blijk van waar deering en niemand iets verder in het be lang der vereeniging had in het midden te brengen, sloot de voorz. op de gebruike lijke wijze de vergadering. Eergister vierde de Jongelingsver- eeniging „Andreas" haar jaarfeest in de Nutzaal, onder presidium van den Heer Schmal, 2e Bondsagent. De afgevaardigden van dergelijke vereenigingen te Almkerk, Sleeuwijk en hier waren tegenwoordig en vulden met de leden, donateurs en invités de zaal. Onder de aanwezigen bevond zich ook de ex-president der vereen, de WelEerw. Heer H. Bogers, thans predikant te Hei louw. Het feest duurde onder gezellig samenzijn nog geruimen tijd na het mid dernachtelijk uur. Bij de laatste verhuring van zitplaatsen in de Geref. Kerk A. brachten deze de som op van f 3241,25 dat i ongeveer f 600 meer dan het vorig jaar. In de Geref. Kerk A. hoopt Zondag a.s. op te treden de WelEerw. Heer Ds. Goris van Overschie. r Loop der bevolking over 1907 Vermeerderd door geboorten met 57 m. 61 vr. en door vestiging met 91 m. 96 vr. totaal 305 z. Verminderd door overlijden met 22 m. 16 vr. en door vertrek met 91 m. 91 vr., totaal 220 z. Alzoo vermeerderd met 35 m. 50 vr., totaal 85 z. De bevolking bestond op 1 Januari 1908 uit 1765 m. 1733 vr„ totaal 3498 z. Voorts werden nog aangegeven als leven loos 2 kinderen, van het vrouwelijk geslacht. In 1907 werden 30 huwelijken voltrokken. CAPELSCHE VEER, 10 Jan. De over tocht geschied hier met de roeiboot, doch gaat zeer moeilijk. WELL. Onze vroegere predikant Dr. Tichelman, thans predikant te Vlissingen heeft het beroep aangenomen naar Uithuizen, als opvolger van den tegenwoordigen pro fessor Dr. Bleeker. GENDEREN. Namens diakenen werd Zondag 1.1. in de Herv. Kerk medegedeeld dat al de gezinnen, die behoeite er aan gevoelen bij den diaken een Hectoliter steenkolen konden halen. HAARSTEEG. Den ïöen dezer viert de heer H. Prinsen, hoofd der O. L. school te Haarsteeg, gem. Hedikhuizen, het feest zijner 25-jarige ambtsvervulling. Hoewel de jubilaris verzocht heeft om de feestelijk heden, bij dergelijke gelegenheden gebrui kelijk, achterwege te laten, zal het den ijverigen, nauwgezet m leermeester dien dag zeker niet aan >A.jken van belangstel ling ontbreken. Het is zijn uitdrukkelijk verlangen, dat het feest hoofdzakelijk tot de school en den huiselijken kring bepaald blijft. De jeugd Btaat een genoeglijke dag te wachten. ANDEIDinsdag 14 Januari zal al hier in het gebouw der openbare school door den heer Huizinga, Rijkslandbouw- leeraar te Breda, eene lezing gehouden worden over veehouderij. Aanvang des avonds half zeven. DUSSEN (polder). De fabrieksarbeider Antonie Raams, die in de papierfabriek aan de Maasmond het ongeluk had met zijn rechterhand tusschen met stoom ge vulde glansrollen te geraken, is nu op kosten der firma, naar Dordrecht vervoerd teneinde in het ziekenhuis daar verder te worden behandeld. KEIZERS VEER. De Nieuwe Maasmond is overdekt met zwaar drijfijs. De stoom- pont vaart alleen dwars over de rivier en brengt zoo met veel moeite en behulp van roeibooten alleen passagiers over. NIEUWENDIJK. De hier bestaande meisjesvereen. „Martha" zal a. b. Woensdag haar jaarfeest vieren. Van de verschillende zustersvereen. in den omtrek zijn afgevaar digden gevraagd. ZALT-BOMMEL. Door de Zaltbommel- sche IJsclub was op Maandag 6 Jan. een wedstrijd in 3 afdeelingen, uitgeschreven. Slechts de }lste afdeeiinghardrijden voor leden en niet-leden kon afgereden worden. ALMKERK. Verleden week heeft men hier op een avond een leelijken streek uit gehaald. Eenige personen, waaronder zelfs gehuw den, hebben den reeds bejaarden schippers knecht Van M. 's avonds laat uit z'n kooi geklopt. Men stelde voor elkaar te traetee- ren en wijl die man vooral geen vijand is van sinjeur alcohol, Waren allen spoedig aangeschoten. Met „den drank in den man, de wijsheid in de kan" kwamen die lieve lui op een prachtig idee. Zonder dat de varensgezel 't bemerkte, spraken ze af hem in den mast van de schuit te hijschen. Met zoo'n ijzige noordenwind zou hij wel opfrisschen, meenden ze. Zoo gedacht, zoo gedaan. Men treuselde naar de schuit en de man, die in z'n roe- sige beneveling wellicht dacht in z'n pas verlaten kooi terecht te komen, werd een touw om z'n lijf geslagen en daarna door zijn lachende jenever-kameraads in den mast geheschen. En om nu, bij die bittere koude, de maat hunner joviale daad vol te meten, hebben ze den ongelukkigen man met putsen water natgegoten. 't Is verschrikkelijk, onmenschelijk, en als "t daarginds ook zóó koud kan zijn, een echt staaltje uit 't land der kannibalen. De schipper heeft van deze behandeling aangifte gedaan. De politie is nu bezig, dit humaan gezelschap op te sporen. „Pr. Ct." ItloiH'iiland. Het N. v. d. Dag schrijft: „Wij vernemen, dat Mr. Th. Heems kerk gereed is met de vorming van een kabinet uit de rechterzijde. De lijst van ministers zal aan H. M. de Ko ningin worden voorgelegd, nadat de anti-revolutionnaire en katholieke Ka merclubs eerst nog over de samenstel ling zijn gehoord. „Van de ministers, die het kabinet- Kuyper vormden, zal enkel de heer De Marez Oyens deel uitmaken van het ministerie-Heemskerk. De heer De Savornin Lohman blijft buiten de com binatie." De Haagsche correspondent van het Handelsblad bevestigde in hoofdzaak het bericht van Het Volk omtrent po gingen van den heer Heemskerk om een Zaken-ministerie te vormen, doch achtte het beter te spreken van „pogin gen tot vorming van een gemengd-po- litiek kabinet". Naar aanleiding daarvan schrijft Het Volk: „In zijn Kamer-overzicht duidt deze zelfde schrijver een lid der linkerzijde aan, „waarvan wellicht niemand ver moedde dat hij wel eens binnenkort als ministerieele verrassing achter de groene 'afel zou kunnen opduiken." „Waa. ook anderen aldus blijken te zijn ingelicht, is er voor ons ook geen reden meer te verzwijgen wat ons als geheim was medegedeeld, nl. dat deze ministerkandidaat de voorzitter der oud- liberale Kamerclub, mr. Tydeman, is en dat hij als minister van oorlog in aanmerking zou komen." Men meldt uit Den Haag H. M. de Koningin heeft Donderdag in den laten namiddag ten paleize de tweede conferentie metmr. Heemskerk gehouden. Men meldt uit den Haag: Door de commissie voor het hulde blijk van Ned. Indië aan H. M. de Ko ningin is ter beschikking van H. M. gesteld het batig saldo van de bijdra gen voor dit doel geschonken. Naar wij vernemen, heeft Hare Ma jesteit besloten dit bedrag aan te wen den tot oprichting van een gasthuis voor behoeftige ooglijders van alle land aarden te Bandoeng. Te Glanerbrugge geraakte ten huize van B., een wieg in brand, waarin een kindje van circa 5 maanden lag te slapen. Het kleintje kreeg zulke brandwonden, dat het gestorven is. Uit Vlissingen meldt men Vrijdagmorgen is er met de nachtboot een Amerikaansche post medegekomen uit niet minder dan 900 zakken bestaan de. In den Noord-Duitschen mailtrein zijn zes postrijtuigen geplaatst moeten woiden. Uit Millingen wordt gemeldMen schijnt in deze gemeente een schandelijke daad op het spoor te zijn gekomen. Een idiote ongehuwde vrouw is dezer dagen bevallen van een tweeling. De lijkjes dezer pasgeborenen zijn gevonden in een privaat. Of hier door de idiote moeder dan wel door een ander een misdaad is gepleegd, is nog niet be kend. De justitie uit Arnhemstelteen onderzoek in en heeft beide lijkjes in beslag doen nemen en ter sectie naar Arnhem doen overbrengen. De Zwolsche Crt. spreekt tegen het bericht, door ons aan het Dev. Dgbl. ontleend, dat te Rijssen een kind door koude in de wieg zou zijn overleden of bezweken. De geneesheer, die het lijk heeft geschouwd, heeft „stuipen" als oorzaak van den dood opgegeven. Ook zou van dronkenschap der ouders in dit geval geen sprake zijn. Na een bespreking tusschen de be sturen der vereenigingen met de direc tie der Veenendaalsche stoomspinnerij, te Veenendaal gehouden, besloot de ver gadering van arbeiders, naar de Tel. meldt, om het werk te hervatten. De werkstaking is dus geëindigd. In ons vorig no. meldden wij, op ge zag van de Prov. Gron. Ct., dat te Wee- nermoor een geheele familie, bestaande uit vijf personen, door het ijs geraakt en verdronken is. Het blad verneemt' thans van de te Groningen wonende familiebetrekkingen, dat niet vijf maar drie menschen zijn verdronken, n.l. de jonge landbouwer Steur, diens vrouw en ongehuwde zuster. Het echtpaar Steur laat een kindje van 10 maanden achter. Dinsdagavond om half elf is te Ber- gen-op-Zoom een in aanbouw zijnd huis in de Wassen aarstraat, terwijl de stu- cadoors nog bezig waren ingestort. Een werkman is dood uit de puinhopen ge haald, terwijl twee met eenige kwet suren vrijkwamen. Men wijt het onge luk aan lichten bouw en doorbouwen tijdens de vorst. De 70-jarige Albertje H., te Belling- wolde (Gr.), die 122 keeren wegens smokkelarij veroordeeld is, is thans in het armhuis aldaar opgenomen. Pas was ze uit de vrouwengevangenis te Gorinchem teruggekomen. In den ouderdom van ruim 90 jaar is te Voorburg overleden de emeritus predikant der Doopsgezinde Gemeente, Anthony Winkler Prins. Als predikant heeft hij gearbeid te Tjalleberd en te Veendam gedurende de jaren 1841 tot 1882. Behalve in de theologie had Winkler Prins in de klassieke letteren en in de wiskunde en natuurkunde ge studeerd. Zijn veelomvattende kennis kwam hem als letterkundige als hoedanig hij meest bekend is uitne mend te stade. Hij was o.a. met onzen dichter J. J. L. ten Kate een der vijf Braga-redacteuren en met medewerking van anderen bewerkte hij de bekende „Geïllustreerde Encyclopedie", waarvan thans de derde druk verschijnt. De nachtmailboot „Koningin Regen tes" van Vlissingen, heeft het Woens dagnacht kwaad te verantwoorden ge had. Door storm en sneeuwjacht is zij genoodzaakt geweest drie maal voor anker te komen. Inplaats van te 6 uur arriveerde zij 's middags ten halftwee te Queenboro. Gisteren nacht ongeveer 1 uur heeft de student in de rechten B., geheel ontkleed zijn woning te Leiden verla ten en is hij in dien toestand naar Sassenheim gewandeld. Aldaar werd hij des morgens door de politie aangehou den en naar de ouderlijke woning te 's-Gravenhage overgebracht. Daar de jonge man meermalen hoogst buiten gewone streken uithaalde, wordt het waarschijnlijk geacht, dat hij in een aanval van waanzin handelde. De 22-jarige schilder te Leiden die in September jl. in een laantje te Zoe- terwoude een jeugdig meisje, met wie hij omgang had, met een revolver van het leven heeft beroofd en ook zich- zelven verwondde, is tot 15 jaren ge vangenisstraf veroordeeld. Vanwege het O. M. was 12 jaren geëischt. Een bediende van de firma De B., in manufacturen, in den Haag, werd Maandagmiddag met een couvert, in houdende f 400 aan bankpapier, gezon den naar de firma v K. op de Bierkade. Hij keerde niet naar zijn patroon terug doch in den laten avond ontving deze een briefkaart, hem meldende dat het couvert verloren was. De zaak werd door de politie onder zocht en het mocht deze reeds Dins dag gelukken den verdachte bediende aan te houden aan het spoorwegstation op 't oogonblik dat hij naar Rotterdam wilde vertrekken. Het grootste gedeelte van het vermiste geld werd op den ver dachte, die thans in verzekerde bewa ring is genomen, gevonden. In den toestand van het ijs op de rivieren is weinig verandering gekomen. Nu de vorst weder ingevallen is, hebben de schippers, die voornemens waren zich weg te laten sleepen, hiervan af gezien, te meer daar er veel ijs verwacht wordt en jong ijs zich op nieuw vormt. INGE5EONIMEN. M. d. R. Mag ik als getrouw abonné op Uw blad, plaatsing voor het onderstaande verzoeken. U bij voorbaat mijn dank be tuigende. Uw abonné, H. Op Maandag a.s. zal D. V. in de zaal „Concordia" te Heusden eene lezing ge houden worden door Ds. Krop uit Zwolle. (Zie advertentie in dit nummer.) Behalve dat de Zwolsche predikant een begaafd spreker is, is het onderwerp voor de Protestanten in deze provincie alle aan dacht waard. Ds. Krop is lid*van het Hoofd bestuur der Algemeene Protestantenveree- niging, die zich ten doel stelt het Profces- tan tsche bewustzijn in Nederland te ver levendigen en een band vormen voor Pro testanten van elke richting ten einde in godsdienstig, zedelijk, verstandelijk en, waar het noodig mocht blijken, stoffelijk opzicht de belangen van 't Protestantisme te bevor deren. Niet alleen de Protestanten uit Heusden, maar ook uit de omliggende gemeenten worden opgewekt om de koude te trotsee- ren en blijken van hunne belangstelling te geven. Na afloop der vergadering zal eene af deeiing der Alg. Protest.-Vereeniging voor Heusden en omstreken worden opgericht. Bnrgei'HiUe Stand. Heusden, van 3 tot 10 Jan. Geboren: Johanna Hendrina, d. v. J. M. Wetstein en Chr. Venderbos. Werkendam, van 3 tot 10 Jan. Geboren: Marius, z. v. M. Damen en D. SchmidtAlida Cornelia, d v. A. F. van den Steenhoven en C. de Waal. Overleden: Johanna Adriana van Drunen, 73 j., wed. v. A. J. v. d. Heu vel. Ilarktheriehieii. Waterhoogte Maastricht (brug). 9 Jau. 0.42 M. boven 0. 10 0.66 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 8 Jan. 2.55 M. 1.82 M. N.A.P. 9 1.99 1.73 10 1.26 1.16 Idvertentiën. Mijn beften dankaan de Directie der te Almelo. Directeur: N. Fr.SNEL, Agent: F. VERSCHOOR te Almkerk, voor de spoedige en volle uitbetaling van mijn ge storven paard. Deze onderneming verdient alle aanbe veling. B. ROUBOS. Almkerk, 6 Januari 1908. Ëcn monster ran het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Het Coza poeder bezit de wonderbare eigen schap om tegenzin tot het drinken van sterkendrank (bier, wijn, absint enz), bij den dronkaard op te wek ken. Het Coza poe der werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huise, lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herscha pen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard Eoeder verspreid wordt, zendt gratis aan en, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend dépot te Amsterdam: A.van Tuyll, 13, Palelsitr. Onze depóthouder reikt het attesten boek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geett geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U recht streeks naar Londen. COZA INSTITUTE, 62, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.) Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van L J. VEERHAF te Beusdeu. HEUSDEN, 11 Jan. Op ie boiermijn toaren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.28 tot f 1 33. Eieren van 1 tot et. Granen. Tarwe f 8.30 af').- Rogge/6.30 af 8.90, Gerst f 3 7ü a f 6 '20. Haver f L40 a f 4.80, Kool xaad f Raapkoeken f af lijnkoeken a f LAND VAN ALTENA, 10 Jan. Aardappelen. Vroege f -. f Blauwe 1.4 f 1.6 Zeeuwen, f 1/0 et f 1 R'!, Jammen f if. Hooi 1 e qual. f 11 if 12.0 ie qual. f voor de pers) f 9 i !",0<i Klaverhooi 11 i ƒ13—Wit stroo f i f Geel dito fi f Varkens tot een gewiekt van 75 ÜT.G.j 38 i ->0 ets. zwaardere 4 1 a 44 et., Boter f 1.25 a 1.36 per K.G, Ei-ren f 1.2 a per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f o.Qilfein de winkels dus f O.Wl/zper h. kilo. Eieren T.1 5 per .'6 stuks. WAAL WIJ K, 11 Jan De prijs der Boter was heden van f 1.24 a ƒ13 1 per K G. Zetting f 1 23. KM'OJJ N, 7 Jan. p> 'ir.t Boter was v in f\ 12 tot 1 23 1 •ntevoerd 555 Kilo's. Eieren f l. 4' de 26 stuks. GENDEREN. Staat der uitbetaling van 21 Dec. tot 4 Jan. der Coön. Zuivelfabriek Op Hooo van Zegen alhier Hoogste prijs f >.30, laagste f 3.80 per L'O Liter. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7. 0 a ƒ8,25. Haver f '.25 a f 8,9 1. Garst f '.25 af 0 per H.L.-, Boter 0.7 a ƒ0.8' per half K.G. Kieren f 1.4 a f 1.50 per 26 stuks. Biggen f 5.0o a 9 50, Konijnen f 1 .00 a f 0.00, Kippen f 00 a ".00 per stuk Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur- Absint, Bier, wafer of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2