zijn naar Sjaoeia vertrokken om de Frurtschen te bestrijden. Ondanks de uitnoodigingen van de omroepers om aan den heiligen oorlog dee! Ie nemen, vermindert het aantal soldaten, omdat er geen soldij wordt uitbetaald. Woensdag kwam te Parijs bericht van generaal Amada, dat hij den 14en dezer met 4 bataljons, 3 escadrons en 1 bat terij is opgerukt naar Settat, waar hij voeling kreeg met de mehallah (leger macht) onder bevel van Moelei Resjid. D«- mehallah had versterking ontvangen Van dp stammen der Sjaoeia's, die aan dp laatste moordpartij hebben deelge nomen. Den daaropvolgenden morgen gins: generaal Amade in de engte van Settat het gevecht aan. De vijand bood krachtigen tegenstand, maar werd terug gedreven. Na een tot middernacht voort- gezetten strijd, werd Settat bezet en het kamp van Moelei Resjid vernield. Te middennacht had de colonne Ber Resjid hernomen. Aan Fransche zijde werden 20 man erewond. De vijand leed zeer zware ver liezen. Onder de stammen heeft het gebeurde diepen indruk gemaakt. Woensdagavond wou een fotograaf te Parijs in de rue Drouot een brand bij magnesiumlicht opnemen. Plotseling ontplofte heel zijn voorraad magnesium, waardoor tien menschen zwaar gewond werden en er een gedood werd. Maandagavond heeft een rooverbende bij T-isjtent een trein aangevallen. De bandieten hadden het sein op onveilig gezet, en toen de trein met verminderde vaart naderde, maakten zij zich meester van de locomotief, koppelden haar los en lieten haar op den trein loopen, zoo dat t<vee rijtuigen verbrijzeld werden. Daarna wierpen zij een bom onder een rijtuig, waarin een beambte met 10,000 roebels bij zich zat. Het gewapend ge leide joeg de roovers ten slotte op de vlucht en wondde er twee, die door hun spitsbroeders werden weggedragen. Het geld is nog gered. Een soldaat werd ge wond. Uit Madrid wordt, bij wijze van ge rucht, gemeld, dat Moelei Hafid aan de mogendheden, die de akte van Algeciras onderteekend hebben, een nol a gericht heeft, waarin hij hun zijne uitroeping tot. Sultan in Fes en andere steden mee deelt en hun verzoekt, hem als regeerend vorst te erkennen. Frankrijk, Engeland en Spanje zouden die nota voorloopig niet beantwoorden d. w. z. de kat uit den boom kijken. Als Moelei Hafid ten slotte de facto Sultan wordt, zullen de mogendheden er de moeite en kosten wel niet voor over hebben, om Abdel Azis staande te houden. Algemeen wordt verondersteld, dat hij het meisje vermoord heeft. Frahm maakte zich overal aan zwendel en diefstal schuldig, misschien heeft hij het meisje, dat van zijn misdaden wist en dat hij daarom graag kwijt wilde, uit den weg geruimd, misschien haar verkocht aan een handelaar in blanke slavinnen. Bij het voorloopig onderzoek in het huis van bewaring te Keulen werd Framh ook op dat punt onder vraagd, doch hij ontkent hardnekkig alle schuld, weigert echter te zeggen waar het meisje, Sophie Grundwat, nu is. De politie te Weenen, Keulen en Lon den zet het onderzoek voort. ilEKENOlf Alphabetische lijst ran de in deze Gemeente metterwoon gevestigde Eigenaars of Beheerders ran Paarden. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Heusden, brengen teralgemeene kennis, dat de, ingevolge art. 17 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222), opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze Gemeente metterwoon ge vestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer Gemeente ter inzage is nedergelegd. Heusden, 18 Januari 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. PhiaiM'lijli Nieuws. Uit Louren§o Marquez werd Woens dag geseind, dat de builenpest daar op zeer onrustwekkende wijze heerscht. In de vijf dagen sedert de ziekte werd vastgesteld, zijn er zeven Europeanen bezweken. Zeven-en-dertig anderen zijn nog in behandeling. Van de inboor lingen ziin er 17 overleden en 24 staan onder toezicht. De overheden van Engelsch Zuid- Afrika vreezen dat de pest zich ook in die kolonie zal verspreiden, aange zien zieken op Engelsch grondgebied zijn gekomen. Van de Goudkust werd gisteren ge meld, dat er tot 14 Januari te mid dernacht 15 menschen aan pest gestor ven waren; 13 inboorlingen worden als verdacht van pest in hospitalen en kampen onder toezicht gehouden. Asquith, de Engelsche minister van financiën, heeft in een rede, gisteren te Lancaster gehouden, iets meegedeeld van het beginsel, waarop het ouler- dom spensioen berusten zal, dat de re- geering in de komende zitting aan de prde brengt. Hij zeide dan, dat het pensioen er niet ineens kon komen, maar langzamerhand moest gevormd worden. Zoover het uit de belastingen wordt gehaald, moet het een instelling ziin, waartoe alle standen der maat schappij, de werkende stand inbegrepen, billijk en voldoende moeten bijdragen. In het verdere gedeelte van zijn rede schreef de minister het stijgen van den prijs der steenkolen toe aan de drukke zaken in de nijverheid, en van dien van het brood aan een tijdelijk tekort in den oogst der wereld. Maar men moest altijd nog bedenken, zei Asquith, dat de prijs van het brood in het pro tectionistische Duitschland met twee maal het bedrag van dat in Engeland gestegen is. Sinds twee jaar wordt te Weenen een 22 jarige boekhoudster vermist. Ze werd ontvoerd door zekeren Frahm, die op het oogenblik te Keulen in voor arrest zit, beschuldigd van poging tot moord op een wissellooper. In 1905 had Frahm, die toentertijd Rolf Fellnow heette, het meisje leeren kennen; zij volgde hem tegen den wil van haar ouders naar Londen en sedert hebben haar verwanten niet meer van haar gehoord. Frahm trok onder verschillende namen door Oostenrijken Duitschland, verbleef in Londen, maar nergens zag men een vrouw in zijn gezelschap. HEUSDEN, 18 Januari. De feestelijkheden op het ijs zijn achter den rug. Het ijsfeest van Woensdag had een goed verloop en het mooie weder be gunstigde het geheel. Nu is het oog weder op het voorjaar gericht. Met genoegen merken we op, dat er op de Bergsche Maas geen drijfijs meer gaat. Als nu ook de vaart tusschen Aalburg en Woudriehem weder open is, dan komt alle verkeer weder als weleerwaarna door velen reikhalzend wordt uitgezien. Aan den Woensdag gehouden wed strijd in het schoonrijden, uitgeschreven door de IJsvereeniging „Heusden" werd deelgenomen door 7 paren. De uitslag was als volgt: le pr. Mej. A. H. van Ommeren met A. B. de Moor; 2e pr. Mej. L. de Moor met G. Zoon; 3e pr. Mej. M. Wijnands met C. G. Nieuwkoop. Aan het ringsteken namen 32 personen deel. De eerste prijs behaalde H. van Her waarden, de tweede prijs J. Braat, de derde prijs Ant. van Dijk, terwijl de heeren C. G. Nieuwkoop, MÏ. van Diem en A. van Eeuwijk elk een vierde prijs verwierven. Door den wachtmeester de Bruijn werd tijdens de schoonrijderij op de gracht alhier van de huisvrouw van P. v. O. een flesch jenever in beslag genomen, wegens het verkoopen en in voorraad hebben van sterken drank zonder vergunning. Uit de herberg van A. S. alhier werd Woensdagavond een paar schaatsen gestolen van den bezoeker J. Winkel Aan gifte is gedaan bij de Rijkspolitie. Ze zijn echter op Donderdag 16 Jan. weder terug gevonden op het ijs van den Demer 1 In dezelfde herberg werden later een paar j handschoenen van de tafel weggenomen, alstoen werd besloten de buitendeur te I sluiten en lijfvisitatie te houden, waarop een inwoner deze uit zijn zak liet vallen. Gedeputeerde Staten hebben thans vastgesteld het getal manschappen dat door elke gemeente voor de lichting 1908 der Nationale Militie zal moeten worden gele verd. Wij laten hieronder een uittreksel uit dien staat volgen. Daarin is tevens aan gegeven hoeveel er voor volledige en hoe veel er voor korte oefening zijn aangewezen. Gemeenten. Volledig. Kort. Totaal. Almkerk. Andel, Giessen en Rijs wijl Baardwijk Besoijen Capelle Dinteloord Drunen Dussen Fijnaart Geertruidenberg Ginneken 's-Gravenmoer Hedikhuizen, Herpt en Oudheusaen Heesbeen, Drongelen en Meeuwen Heusden Hooge en Lage Zwaluwe Klundert Nieuwkuik Raamsdonk Sprang en Vrijh.-Capelle Vlijmen Waalwijk Waspik De Werken en Sleeuwijk Werkendam Willemstad Woudriehem Wijk c. a. en Veen Zevenbergen ♦ANDEL. Dinsdagivond ontstond twist tusschen eenige opgewonden jongens en enkele buitenlandsche schippers, welke met hun schepen alhier liggen ingevroren. Of schoon de schippers aan boord gingen wer den ze achtervolgd en lastig gevallen. Dat ze aan boord zijnde, lang niet bang waren bleek toen een hunner met een revolver gewapend op het dek verscheen en een paar schoten loste, zonder evenwel iemand te treffen, 't Gevolg was dat de jongens afzak ten en de schippers verder met rust lieten. HERPT. Tot directeur der Stoom zuivel fabriek alhier is benoemd de heer Midema te Silvolde. 7 3 10 3 2 5 4 1 5 3 2 5 7 3 10 8 3 11 8 3 11 6 3 9 5 2 7 4 1 5 14 6 20 3 1 4 3 1 4 4 2 6 4 2 6 3 2 5 11 4 15 5 2 7 13 6 19 6 3 9 6 3 9 10 4 14 6 2 8 5 2 7 6 3 9 6 3 9 3 2 5 8 4 12 13 6 19 DE WERKEN (Schans). Tegen iemand die op de ijsbaan sterken drank verkocht, is proces verbaal opgemaakt. GAMEREN. Door de voornaamste in gezetenen werd onder de schooljeugd een wedstrijd op schaatsen gehouden welke, jammer dat 't zoo regende, toch naar wensch van stapel liep. De prijzen bestonden uit schaatsen en nog meer dergelijke dingen. 't Was eenig te zien hoe die kleine kleu ters hun best deden. Vele kwamen vanwege het vele water op 't ijs met een druipnat pak uit den strijd. Ze klauterden als katten en gingen na afloop zeer voldaan en dankbaar huis waarts. We hopen zulke kinderijsfeestjes bij gelegenheid wel meer te aanschouwen. GENDEREN. Ter gelegenheid van zijn verjaardag op Woensdag 15 Januari Dracht het fanfare-corps „Excelsior" zijn bescherm heer, den heer Burgemeester een serenade. In weerwil van het ongunstige weder werd alhier Donderdagmiddag, met mede werking van het fanfare-corps, een hard rijderij voor volwassenen gehouden, waar voor een viertal geldprijzen beschikbaar waren gesteld. De uitslag was: le prijs J. Kleinloog, 2e prijs F. Bouman, 3e prijs H. Kleinloog, 4e prijs F. van Rijswijk. Wegens den slechten toestand van het ijs moesten de wedstrijden voor jongens beneden 16 jaar en voor schoolkinderen uitgesteld worden. Naar wij vernemen worden ernstige pogingen in het werk gesteld om te komen tot een oprichting van een vaste ijsclub". NIEUWENDIJK. De Chr. Jonged.- Vereen. „Martha" alhier, vierde haar 14e jaarfeest. De zustervereenigingen uit Alm kerk en Werkendam hadden afgevaardigden gezonden. Het feest door den eere-voorz. geopend en geleid, was druk bezocht, en werd als altijd, opgéwekt gevierd. Men hield samenspraken, gaf voordrachten, enz. zoodat de avond als 't ware om vloog. Nadat de presidente een woord van dank had gesproken, werd het feest door ouder ling Van Noorloos gesloten. De Vereeniging telt 34 leden en wordt door niet minder dan 85 personen finan- tiëel gesteund. In het afgeloopen jaar heeft ze 150 stuks goed vervaardigd om er de armen mee te verblijden. Voor rekening van den landbouwer B. van Maastricht, is publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschre ven werd door A. de Later f 519,J. van Breugel f 497.50, E. van Andel f 436, 't Is Van Andel gegund. Voor 't metselwerk schreef in A. Duiser te Sleeuwijk voor f 670,wien 't is gegund. Na afloop van 't schaatsenrijden kregen twee vrouwen die op 't ijs hadden gestaan met ververschingen, ruzie, met 't gevolg dat de een de ander tot bloedens toe op 't gezicht sloeg. De politie, zegt men, doet onderzoek. WIJK. Bij de gehouden aanbesteding voor een school, en onderwijzers woning al hier, werd ingeschreven als volgt: A. Dankers Heusden, f 30,900; P. H. Baars Buurmalsen, f 31,189; C. Kieboom Werkendam, f 31,950; J. van Loon idem, f 30,402W. van Verkuil Bruchém, f 31,713 J. van oon idem, f 31,385; C. Michels Capelle, f32,900; HLoon op Zand, f 33,145; T. Blom Zaltbommel, f 31,800; j H. van Wijk Heusden, f 30,650; W. van j Ek Waardenburg, f 32,650; M. v. Ooien Gameren, f 31,265; K. A. van Rijswijk Heusden, f 29,760; G. van Boekei Kerk- driel, f 32,587G. van Dijk Hardinxveld, f 30,945; H. Bakker Giessendam, f31,355 D. Mans Andel, f 32,000; J. A. Kenti Woudriehem, f 30,990; P. V. Straate idem, f 30,971; D. de Graaf idem, f 31,000; A. Michaël Aalburg, f 32,960; W. Snijders Nieuwwaal, f31,318; Jacob van Wijk Wijk, f 30,499; L. Mets Bommel, f 32,350; H. v. Boord idem, f 32,148; J. vai Wijk Wijk, if 27,844; P. Wijk Herwijnen, f 32,730; G. Haspels en Kleinloog Genderen, f31,995; A. van Ek Gameren, f 30,678; A. de Later Almkerk, f 31,570. i GIESEN. In de Geref. kerk zal a. a. Zondagmiddag ds. W. Bosch uit Almkerk optreden. SLEEUWIJK. Voor de Geref. gemeente hoopt a. s. Zondagnamiddag op te treden ds. Rispens uit Werkendam. MEEUWEN. Het bestuur der onlangs opgerichte vereeniging tot verbetering van het paardenras in het Land van Heusden en Altena heeft in Duitschland een 3-jarigen bruinen Oldenburger dekhengst aangekocht. De met beer bemeste boom haalt bet niet bij de twee andere. Maar van die twee j wint het de laatste. Van het eerste jaar heeft hij gedragen. Geen enkel jaar slaat hij over. Verleden jaar gaf hij meer dan j 1 25 H.L. appels. Mijn bemestingskosten haal ik er dus ruim uit. Er komt echter nog wat bij. Mijn boomen staan in den groentenhof. Jaarlijks wordt de grond dus een paar malen omgewoeld (gespit enz.) dat is voor de vruchtboomen ook zeer aan- I bevelenswaardig. De vruchten onder de metPeru Guano bemeste boomen verschilden zoodanig van de andere, dat men juist kon zien, hoever ik de Peru Guano ge strooid had. Het was een wonder hoe frisch en heerlijk alles onder die boomen gloeide. Twee dingen heeft mij dus deze bemesting geleerdlo. dat Peru Guano een uitstekende meststof is voor vruchtboomen en 2o. dat Peru Guano niet minder goed is voor de hofvruchten, maar dat laatste weet gij allen zeker reeds. Een vruchtbare Hoorn. I Dat boomen weinig bemest worden, weten we. Dat ze echter wel bemest dienen te worden, is ook waar. Ik bedoel in de eerste plaats de vruchtboomen, de boomen uit den boomgaard of in den tuin. Als ik het niet zelf ondervonden had, zou ik het niet zoo luid op durven zeggen. Maar nu ik het bij eigen ervaring heb, weet ik het, dat ook de boomen vruchten geven, al naar zij bemest worden. Laat ik vertellen, hoe ik het weet. Een zestal jaren geleden kocht ik zes appelboomen, die zoo goed als gelijk van stam, kroon en wortelgestel waren en op den- zelfden tijd geplant werden. Drie dezer zijn, nadat zij geplant zijn, nog slechts schaars bemest. Een der drie andere heeft elk jaar beer gehad, maar de beide laatste gaf ik geregeld elk voorjaar Peru-Guano, den een ongeveer 5, den ander ongeveer 10 K.G. Daar ik echte, opgeloste Peru- Guano van Ohlendorff nam, kostte mij die bemesting ongeveer 45 en 90 ets. Deze Peru-Guano strooide ik gelijkmatig om den boom uit, zoover de kroon reikte, zorgende dat ik overal op ongeveer 25 c.M. van den stam bleef. In het kleine cirkeltje om den stam kwam dus geen bemesting. Verder werkte ik da Guano goed onder, zoodat er geen kruimeltje aan de oppervlakte zichtbaar bleef. De resultaten zijn schit terend geweest. De bemeste boomen lijken wel reuzen, vergeleken bij de niet-bemeste. Hinnenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint, dat, blijkens het. offi cieels rapport over Mores van Septem ber tot December, de vijand 335 dooden en 11 gewonden had, en de resident klaagde over te weinig troepen. Men meldt uit 's-Gravenhage H. M. de Koningin heeft Donderdag wederom mr. Heemskerk in conferentie ontvangen. Eenige invloedrijke personen hebben een adres gericht aan H. M. de Ko ningin, waarin zij mededeelen zich te hebben vereenigd tot een comité, zich ten doel stellende het verkrijgen van een scheepvaartwater van den Rijn door de Geldersche Vallei, de Eem naar de Zuiderzee. Adressanten betoogen, dat zulk een kanaal zeer groote voordeelen zou op leveren, zoowel voor de scheepvaarten voor de industrie als voor de daaraan zoo nauw verbonden volkswelvaart, ter wijl in 1879 reeds bij de behandeling der kanalenwet vaststond, dat de sedert eeuwen hangende afwateringsquaestie voor de Geldersche vallei daardoor te vens zou zijn op te "lossendat behalve plaatselijke belangen, door dit kanaal eene kortere verbinding zou verkregen worden tusschen Rijn en Zuiderzee en de hiervan noordelijk gelegen provinciën, waardoor de algemeens landsbelangen zoowel als handel en nijverheid ten zeerste zullen worden gebaat. Wat de speciale belangen van Am sterdam aangaat wijzen adressanten op de te drukke vaart met binnenvaartui gen langs het Merwedekanaal, wat be- lemmeiend werkt op het Rijnverkeer, welk euvel zou op te heffen zijn door een kortere scheepvaartverbinding, waar door de schepen van de rivieren naar de Zuiderzeehavens en omgekeerd den nieuwen vaarweg boven het Merwede Kanaal zouden verkiezen. Voorts wijzen adressanten op het groote voordeel dat Amersfoort van de nieuwe verbinding zou hebben zoomede tal van andere plaatsen waar langs het kanaal zou loopen. Nieuwe takken van industrie, zeggen zij zouden ontstaan en de Geldersche vallei zou misschien de nijvere Zaanstreek trachten na te streven, iets waarvan de schippers groote voordeelen zou trekken. Het kanaal zal verder aan onze oudnationale in dustrie bet veen- en turfbedrijf, meer dere levensvatbaarheid geven en het vervoer van grind, steen en steenkolen van de rivieren naar de havens van Noordholland, Friesland en Groningen zal daarvan gebruik maken terwijl de vaarweg van den Rijn naar Amersfoort van pl. m. 130 K. M. lengte tot pl. m. 28 K. M. zou worden teruggebracht. Ten slotte hebben adr. er de aandacht op gevestigd dat eene eventueele droog making van de Zuiderzee geen bezwaar kan zijn tegen den aanleg van dit ka naal en dat het graven van een kanaal door de Geldersche Vallei onwillekeu rig tusschen Arnhem en Vreeswijk aan den Rijn eene gelegenheid schept, aan eene haven gelijk, welke dan te vens als vluchthaven zou kunnen dienst doen en bij ijsgang voor de talrijke schepen aan de steenfabrieken en ver dere los- en laadplaatsen langs den Rijn in eene noodzakelijke behoefte voorzien. Het adres besluit met in het licht te stellen de groote belangen voor han del en scheepvaart en waterafvoer, niet alleen voor de Geldersche Vallei maar ook voor de rijke landen daar beneden, die, eveneens eene groote uitgestrekt heid beslaande, zeer gebaat z"llen zijn door den aanleg van het nieuwe ka naal. Een der oppassers in den circus van den heer Schuman, in het circus-gebouw van den heer Carré aan den Binnen- Amstel te Anuterdam thans onderge bracht, heeft het Woensdagmorgen hard te verantwoorden gehad. De man was bezig het hok van een der olifanten schoon te maken, toen de kolossus hem plotseling met een stevigen zet tegen den muur drukte. Op zijn schreeuwen werd hij gelukkig spoedig door kameraden o tzet, maar hij was toch zoodanig gedrukt, dat hij op den grond viel toen de olifant hem „los" liet. Zeer ernstig aan hoofd en borst ver- wond en gekneusd werd het slachtoffer naar het Israëlietische Ziekenhuis over gebracht, waar de doktoren zijn toe stand zorgelijk noemden. Eenigen tijd geleden werd er inbraak gepleegd in het brandstoffenpakhuis van de firma Roosnek op de Oudeschans, te Amsterdam, bij welke gelegenheid een brandkast werd meegenomen. Gisterennacht heeft, naar de Echo meldt, in een der pakhuizen van de zelfde firma, in het pakhuis Eensge zindheid 2, ook op de Oudeschans, brand gewoed en hiermee gaan weer verdachte omstandigheden gepaard. De deur was door het personeel ge sloten. Om 12 en even vóór 2 uur had een agent van politie de deur gesloten gezien, maar toen een agent van poli tie om kwart over 2 aan den overkant van de gracht liep, zag hij de deur wagenwijd open en dat op de eerste ver dieping brand was ontstaan. Dadelijk alarmeerde hij de brandweer, waarna hij zich naar het brandend pak huis begaf. Hier zag hij dat boven hoopen turf en gonjezakken in brand stonden en dat onder de trap, die naar de eerste verdieping voert, turf lag te smeulen. De brandweer, spoedig met veel ma teriaal ter plaatse, wist den brand spoe dig te blusschen. De bekende schrijfster, tevens trouwe helpster van armen en ongelukkigen, mej. Cath. Alberdingk Thijm, is op 59- jarigen leeftijd te Amsterdam overleden. Behalve door haren litterairen arbeid, waarbij zij vaak als warme verdedigster van armen en verdrukten optrad, deed zij ontzaglijk veel goeds op het gebied van liefdadigheid. En nimmer klopte zij teveigeefs aan bij meer bevoorrechten, wanneer zij voor hare armen kwam vragen, omdat men wist dat zij, behalve liefderijk, Ook verstandig en practisch wist te helpen. Haar heengaan zal door zeer velen, vooral in de hoofdstad, wor den betreurd. Door de arrondissements-reehtbank te Middelburg is W. S. B., notaris te Vlissingen, thans in hechtenis, inge- volge zijn faillissement, ontzet uit het notarisambt. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur is' te Amsterdam een moordaanslag ge pleegd op Mr. Vroesom de Haan, waar over het Hbld. het volgende mededeelt: Omstreeks dien tijd had op het kan toor van Mr. V. de H. een conferentie plaats tusschen dezen en den heer A. Beekman, in wiens faillissement (waarin mr. V. d. H. curator was) de homolo gatie van het akkoord door het Ge rechtshof te Amsterdam was geweigerd, om middelen te beramen op welke wijze de liquidatie van den boedel zou geschieden. Na eenige oogenblikken trad een zwager van gefailleerde, zekere I. R., de kamer binnen, opgevende dat hem vergunning was gegeven het kan toor binnen te gaan. Mr. V. d. H. gaf dezen persoon, die zich reeds meerma len ongevraagd had meenen te moeten mengen in de zaken van zijn zwager, te kennen, dat zij neggen woordigheid niet werd vereischt, en verzocht hem dus het kantoor te verlaten. Achteruitgaande haalde genoemde R. daarop plotseling een revolver te voor schijn, en loste vier schoten op mr. V. d. H., die hem troffen in den pols, de lendenen en zitdeelen. De dader vluchtte, doch werd later door een agent gegrepen. Hij heeft volledig be kend. Berouw heeft hij niet integen deel sprak hij er zijn teleurstelling over uit dat hij niet beter getroffen had. De revolver was geheel leeggeschoten. Het is gebleken, dat de dader de revolver eenige uren van te voren bij een winkelier in de Utrechtsche straat had gekocht. De getroffene begaf zich met bijstand van inmiddels toegeschoten belangstel lenden naar het Binnen-Gasthuis, waar de wonden voorloopig werden verbon den, en hem daarna werd toegestaan naar huis terug te keeren. Eén kogel is doorgedrongen in de ledenen, terwijl een andere is afgestuit op het colbert van den getroffene, en de twee overige kogels op het kantoor zijn teruggevonden. Naar men nader uit Amsterdam meldt, kon het opgewonden jonge mensch geen andere reden voor zijn daad op geven, dan „boosheid, di& hij niet baas kon". Het is niet onmogelijk, dat een onderzoek naar zijn geestvermogens wordt bevolen. Woensdagnacht is te Amersfoort de 59-jarige Van Drie, vermoedelijk door zijn zoon, doodgeslagen. De vrouw van Van Drie was vóór een paar dagen, na een huiselijken twist, naar een zoon gegaan die onder J Leusden woont en heeft Woensdag bed- degoed uit de echtelijke woning ge haald, waarover de man zeer vertoornd was. Hij maakte hierover verwijten aan een anderen zoon, met, wien hij Woens dag? vond samen in een herberg ver toefde. Omstreeks 10 uur zijn ze door de achterdeur vertrokken. Ze konden langs dien weg hun huisje bereiken. t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2