Uit Rabat zijn verscheiden brieven gekomen, waarin gemeld wordt, dat Abdel Azis uit Fes van verschillende aanzienlijke personen, die niet zijn toe getreden tot de beweging der Hafidisten, het verzoek heeft gekregen, een leger korps op Fes af te zenden. De sultan beeft daartoe besloten en zal nu trach ten Fes te hernemen. Naburige stammen moeten Abdel Azis zeer genegen zijn, zoodat verwacht wordt, dat zijn pogin gen zullen slagen. Drie duizend man, onder zijn broeder Moei li Mohammed, zal de sultan nu afzenden. Verschillende kaids zullen den tocht medemaken. Tot alle stammen om Fes heeft Abdel Azis brieven gezon den om zich bij zijn legerkorps aan te sluiten. Ook zal een tweede legerkorps worden gevormd en het bevel daarvan wordt opgedragen aan Abdel Nalek, klein zoon van den uit de geschiedenis be kenden Abdel Kader. - Donderdagmiddag overkwam aan den trein ParijsAmsterdam op de Fransch- Belgische grens een ongeluk. Een der passagiers vertelde daarover het vol gende aan het _Hbl. De trein, die 's nachts 12.40 uit Parijs gaat en 's middags om 5.20 in Am sterdam arriveert, wordt in Quévy, het Belgische grensstation, op dood spoor geleid, voor het douane onderzoek. Kort vóór het station, toen de ma chinist van den met ontzettende snel heid voortgaanden trein de rem wilde aanzetten, bemerkte hij, dat de rem weigerde. Door den schrik overmeesterd, vergat hij noodseinen te geven. De tegenwoordigheid van geest van een wissel wachter, die aan den met onge breidelde vaart voortvliegenden trein bemerkte, dat er iets niet in orde was, redde den trein van het te pletter loopen op het stortblok, dat het doode spoor afsloot. Hij haalde den wissel over, waardoor de trein doorvloog op het hoofdspoor en eenige honderden meters verder tegen de Belgische locomotief liep, die den trein naar Brussel moest brengen. De schok was verschrikkelijk, alle passagiers werden tegen elkander ge worpen, de bagage vloog uit de netten, de meeste ruiten sloegen aan scherven. Er was dan ook geen passagier, die er zonder builen en butsen of kleine schram men was afgekomen. Slechts drie rei zigers de trein was gelukkig niet zoo bezet als anders bekwamen meer ernstige verwondingen, en moesten door den geneesheer van Quévy worden ver bonden, voor ze naar Brussel konden doorreizen, waar ze zich weer onder ined sche behandeling stelden. De trein ij er zoo goed afgekomen, doordat hij was saamgesteld uit de groo te wagens van de Compagnie du Nord, die alle op een versterkt frame zijn gebouwd. De locomotief was erhetlee- ijkvit aan toe: van voren half inge drukt kon die her- noch derwaarts, terwijl de trein zelf naar Brussel is gebracht. Zoo weinig hadden de wagens geleden. De machinist en stoker van de stil staande machine, die door den schok een eind verder vloog en zoo de kracht van /de botsing nog een weinig brak, sprongen tijdig van hun locomotief af. Er waren in het Hollandsche gedeelte van den trein maar 6 7 passagiers, die er met weinig beteekende kwetsu ren zijn afgekomen. «"ItiHlMeUfli llruwii, HEUSDEN, 1 Februari. De zucht tot navolging is algemeen en nauwelijks heeft men iets nieuws in zaket. uitgedacht of direct wil een ander het imi- teeren. Ot het nu echter alleen om reclame te doen was, in het onderhoorige geval, rao ten we toch betwijfelen, al is het vreemd dat vakgenooten op dezelfde wijze van zich doen spreken. De vorige week verwondde zich de knecht van den slager G. Reas aan een haksel machine en loopt met de hand in een doek. Nu doet de zoon van B. Baijens, slager, hetzelfde en was op weg zijn linkerhand tot worst te vermalen, terwijl een andere zoon zich zoodanig met een mes in de hand verwondde, da* hij ook geneeskundig behandeld moet worden. Allen loopen nu met den arm in een doek en profiteeren tevens van de ongevallenwet. Een schoorsteenbrandje verwekte gis teren een oogenblikkelijke ontsteltenis in de o en bare school alhier. De kinderen werden oirect op de speelplaats gelaten en een smid en een timmerman hadden spoedig het vuur gedoofd, waarna de lessen weder konden voortgezet. Toen de heer V. molenaar alhier Dins dagmorgen zijn kippen wilde voeren, zag hij tot zijn groo te verbazing dat het kippen hok een vreemde logée bevatte. Het was een zwerfster, welke vroeger met haar moe der uit bedelen ging. Meermalen is de on gelukkige in het R. K. Liefdegesticht op genomen, om dan spoorloos te verdwijnen. Zooeven werd ons een levende mei kever getoond, die bij het boomen rooien voor den dag gekomen is. Zou het als tee- ken mogen gelden dat het voorjaar in aan tocht is? De Commissaris der Koningin in Noordbrabant heeft de plaatsen en dagen bepaald waarop de lotelingen der Nationale Militie, die voor volledige oefening zijn aangewezen, zullen worden ingelijfd. Wij geven hieronder een uittreksel uit die be schikking. Te Waalwijk op Woensdag 18 Maart, aanvangende om 9 uur voor de gemeenten Baardwijk, Besoijen, Capelle, Drunen, He- dikhuizen met Herpt en Oudheusden, Hees been met Dron gelen en Meeuwen, Heusden, Sprang en Vrij hoe ve-Capelle, Waalwijk en Waspik. En aanvangende om half elf voor de ge meenten Alm kerk, Andel met Giessen en Rijswijk, Dussen, 's Gravenmoer, Raams- donk, De Werken c.a., Werkendam, Wou- drichem, Wijk en Veen. Zij die zich hebben aangemeld voor de zeemilitie zullen moeten worden afgeleverd te Breda op Woensdag kwart over tien. De lotelingen die in aanmerking wenschen te komen ter inlijving bij de bereden korp sen (huzaren of veldartillerie) kunnen zich daartoe vervoege of schriftelijk mededeeling doen aan den Provincialen Adjudant te 's Hertogenbosch. WERKENDAM. Als onbestelbaar zijn ten postkantore alhier terug ontvangen de brieven, geadressdftrd als volgt: 1. Wouter Hoonendijk, Rotterdam. 2. Wed. Jaantje de Adel, Vuren. 3. P. Ko- nings, aannemer, Raamsdonksveer. Deze week werden de boomen over het bruggetje in het Laantje geveild, doch, daar ze niet genoeg opbrachten, opgehouden. NEDERHEMERT. Op de Arkenswaard zullen als proef 2 H.A. grasland diep worden omgespit, om met Belgisch stek te worden bepoot. Slaagt deze proef dan zullen waarschijn lijk meer perceelen volgen. GENDEREN. De pogingen, aangewend tot oprichting van een IJsclub in dit dorp, zijn met succes bekroond. Maandagavond werd een zoodanige vereeniging opgericht welke reeds aanstonds een dertigtal leden telde Het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren R. Braams, J. Kleinloog, A. Vos en H. v. d. Mooren, zal een regle ment ontwerpen. SLEEUWIJK. Zondag a.s. hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden de heer S. Bouma, stud, aan de Theologische school te Kampen. NIEUWENDIJK. Het zoontje van C. M., zich op 't ijs willende begeven, geraakte te water. Zijn moeder bemerkte het onge val, en slaagde er in haar kind van een wellicht wissen dood te redden. WOUDRICHEM. Nu het dooiweder is ingetreden, begint er in de aardappel- handel ook meer beweging te komen. Voor rekening van den commissionair A. B. Holster op den Oukendijk, werd deze week te Rijswijk ongeveer 500 Hectoliter aardappelen geladen, met de bestemming naar Amsterdam. Besteed werd voor blauwen en zeeuwen van f 2.00 tot f 2.20 per Hectoliter. ANDEL. Donderdag 13 Febr. zal de Christelijke Zangvereeniging „Hebt dan de waarheid en de vrede lief", directeur de heer A. Nieuwenhuizen, hare winteruit- voering geven, in het gebouw der openbare school Waarschijnlijk tengevolge van het schrikken van den hit, geraakte heden middag alhier, a m den Rietdijk, de wagen „de Automaat" te water. De voerman kwam er met den schrik af, en paard en wagen waren door inmid dels toegeschoten hulp vrij spoedig op den wal gebracht. Den heer B. alhier kwam heden morgen tot de onaangename ontdekking, dat uit zijn kippenhok niet minder dan 8 kippen, benevens 2 kalkoenen verdwenen waren. Eenigen tijd later werden enkele der vermiste beesten dood teruggevonden, zoodat vermoedelijk een losloopende hond den dief wel zal zijn. Kinnenlaiid. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: Bij de passencontrole in Meureudoe is luitenant E. L. A. Bouman gedood. De Red. teekent hierbij aan: Meureudoe behoort tot het landschap Pidië op de noordkust van Atjeh; het is steeds een veel lastgevende streek geweest, waar reeds velen der onzen den dood vonden. Onder passencontrole verstaat inen zoowel het onderzoeken of de men sehen, die men onderweg ontmoet, van behoorlijke passen voorzien zijn, als wel in een kampong, in het bijzijn van het kamponghoofd, alle bewoners in dit opzicht aan een onderzoek te onderwerpen. Het onderzoek van Atjehers op den weg blijft het gevaarlijkst en meestal is het bij zulk een visitatie, dat een der onzen overhoop gestoken wordt. Dit is al zoo vaak voorgekomen, dat er bijzondere strenge voorschriften voor dat passenouderzoek zijn gegeven. In het kort komt het hierop neer: Men roept den te onderzoeken Atjeher aan, begeeft zich naar hem toe met naast zich twee soldaten die hun geladen ge weer op de borst van den Atjeher ge richt houden; zoo noodig gelast men den Ajeher de wapens af te leggen, en men moet met de grootste voor zichtigheid den pas ter onderzoek in ontvangst nemen. Die voorschriften worden echter, om dat het een beetje aanstellerig staat als er niets gebeurt, meestal niet op gevolgd. Wij willen in het minst niet te kennen geven, dat dit hier ook het geval is geweest, want zelfs met de grootste voorzichtigheid is 't niet ge heel te voorkomen, dat een Atjeher in het beschreven geval onverhoeds een verborgen gehouden klein mes of zijn rentjong trekt om daarmede een meestal aoodehjke steek toe te brengen. Volgens ons telegram is thans daarvan de le luitenant E. L. A. Bouman het slachtoffer geworden. Bij de Donderdag gehouden stem ming voor de Prov. Staten in het dis trict Brielle werden uitgebracht 2879 geldige stemmen. De volstrekte meer derheid was dus 1440. Gekozen werd de heer S. C. Korteweg (lib.) met 1585 stemmen. De heer G. van Andel (antir.) kreeg 842, mr. P. J. Troelstra (soc.-dem.) 452 stemmen. Men meldt uit Eindhoven: Aan de sigarenfabriek der firma Van dei Tak en Go. alhier, waar reeds her haaldelijk „sabotage" voorkwam, was dit ook Donderdagochtend weder het geval. Drie malen herhaalde de patroon de aanmaning, dat men hem den schul dige op zijn kantoor zou komen op geven, of algemeen ontslag zou volgen. Toen dit zonder gevolg bleef, is de fa briek gesloten en het werkvolk, pl. m. 80 man, ontslagen. Uit Soest meldt men Dondermiddag is de tuinknecht van mej. S. op Pijnenburg alhier vermist. Na eenig zoeken vond men hem ver dronken in een der vijvers liggen. De man leed in den laatsten tijd aan toe vallen en men vermoedt, dat hieraan het ongeluk is toe te schrijven. De ongelukkige laat een weduwe met 5 kinderen achter. Aan de arrondissements-rechtbank te Dordrecht is volgens de Dordt. Ct. een request gericht door de heeren Otto B. de Kat van Bleiswijk en F. W. 't Hooft en den procureur mr. J. Salo- monson, waarin zij mededeelen, dat naar aanleiding van eene regeling van za ken, door requestranten met hunne schuldeischers getroffen, de toestand des boedels requestranten in staat stelt hunne betalingen te hervatten en waar in zij aan de rechtbank krachtens ar tikel 237 der Faillissementswet verzoe ken om de verleende surséance van betaling in te trekken. (Op het bovenstaande verzoek worden de bewindvoerders mrs. A. A. Moll en J. C. Stoop, benevens de schuldeischers door de rechtbank gehoord of daartoe behoorlijk opgeroepen. Deze oproeping geschiedt bij brieven door den griffier tegen een door het rechterlijk college te bepalen dag.) Wij lezen in het U. D. De geschiedenis van ons nieuw nik kelen stuiverstuk is nog niet ten einde. Wij vernamen althans heden, dat sedert eenigen tijd in de muntzaal van 's Rijks Munt wederom proeven worden genomen met het doel te ervaren in hoeverre het mogelijk is een stuiverstuk te ver vaardigen, dat in het midden een gaatje vertoont, opdat de munt zich daardoor beter zal kunnen onderscheiden van ons kwartje, dan zulks tot dusver het geval was volgens klachten, sinds h t in cir culatie brengen van den nieuwen stuiver vernomen. Üegrootemoeilijkheidschuilt echter in het verkrijgen van een opval lend verschil mgt de Belgische centimes stukken, die eveneens gaatjes bezitten. Men heeft daarom getiacht een oplos sing te vinden in het aanbrengen van een zeskan tig gaatje, terwijl eveneens in overweging is genomen het slaan van een stuiverstuk met een driehoekige opening in het midden. Waarschijnlijk zullen nog andere proefnemingen volgen. Een en ander moet geschieden om, bij geval besloten mocht worden den vorm van het muntstuk te wijzigen, aanstonds profijt te kunnen hebben van de resul taten van voorloopige proefnemingon. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat aan het munten van nieuwe stuiver stukken met gaatjes bezwaren zijn ver bonden, zoolang de grootte van 't munt stuk dezelfde blijft van thans. Voor goed in het oog loopend verschil met de Belgische munt is het noodzakelijk een groote opening in het muntstuk aan te brengengeschiedt dit bij den stuiver van de tegenwoordige afmetingen, dan wordt het overblijvende muntoppervlak te klein voor de gravure. Het slaan van veelhoekige gaatjes geeft technische moeilijkheden, omdat bij het munten van het stuk, door den druk van den muntstempel, de lijnen van den veel hoek niet zuiver getrokken blijven en van hun strakheid verliezen, wat kleine afwijkingen doet ontstaan. Het meest aanbevelenswaardig zou zijn, aldus wer den wij ingelicht, bij eventueelen aan- munt van nieuwe stuivers, de voorkeur te geven aan een nikkelen muntstuk, grooter dan ons kwartje en iets kleiner dan ons halve guldenstukde mogelijk heid bestaat dan een in het oog sprin gend gaatje aan te brengen in het mid den en voldoende veld vrij te laten voor de gravure van de munt. Opvallend verschil met de Belgische munt is dan verkregen. Intusschen wacht men de proefnemiugen van thans af. Mejuffrouw M. Cohen, lid der firma S. Cohen, in bladgoud, platina enz., gevestigd in de S adhuissteeg te Rotter dam, deed bij het opmaken van de balans over 1907 de minder aangename ont dekking, dat zij voor een waarde van ruim f1000 aan goud en platina kwijt was. Dit bracht zij ter kennis der politie. Al dadelijk was de aandacht gevestigd op den kantoorbediende M. de J., nog een ventje met een korte broek, woon achtig bij zijn ouders in de Benthem- straat. Hij deed in den laatsten tijd veel uitgaven en maakte goede sier met zijn kameraad, de bakkersjongen J. van E., ook in de Benthemstraat wonende. Het onderzoek door de politie, als mede de daarmede gepaard gaande ver- hooren, bracht den inmiddels naar het politiebureau gebrachten kantoorbedien de tot een gedeeltelijke bekentenis. Hij erkende bij de firma Cohen ruw goud gestolen en verstopt te hebben in een bergplaats voor emballage bestemd. In die bergplaats zijn door de politie wer kelijk voor een waarde van f200 aan ruw goud, benevens 130 boekjes met bladgoud gevonden. Tevens bleek nader, dat zekere heer K., op den Goudschen singel gevestigd, op St. Nicolaasavond van een jongen een pakje heeft ontvangen, waarin voor een waarde van ruim f 100 aan platina. Dit platina, gestolen bij de firma Cohen voornoemd, is door dien heer te gelde gemaakt bij de firma waar het gestolen was. Na deze gedeeltelijke bekentenis viel hij ten laatste heelemaal door den mand en deelde mede nog veel meer goud gestolen en verkocht te hebben. Dat ging zoo. De kantoorbediende M. de J* stal het ruwe goud en gaf dit aan zijn vriendje J. van E., het bakkersknechtje, dat nu ook op het politiebureau zit. Dit vriendje ging er mede naar den fabrikant in goud- en zilverwaren de W. op den Schoonen- bergerweg, verzocht dit goud te smelten in staafjes, en gaf voor dat het bestemd was voor den heer de Groot uit Gouda, een gefingeerde naam. In het bezit van de staafjes gekomen, ging het diefjesmaatje hiermede naar dr. S. S. Cohen, scheikundige en broe der van de benadeelde juffrouw M. Cohen, en liet de staafjes goud essay eeren. Geëssayeerd werden zij naar de Disconto-Maatschappij in de Wijnstraat gebracht, alwaar er achtereenvolgens op betaald werd f 300, f 170 en f 150. Van dit geld maakten de beide jon gens uitstapjes naar Scheveningen en Den Haag, kochten geschenken enz. In de woning van den bakkemjongen zijn ook nog 70 boekjes met bladgoud en een bedrag van f 60 gevonden, a'les van dezen diefstal afkomstig. De jongens, die bij al hun doen en laten van groote sluwheid blijk gaven, zijn 15 en 16 jaar oud. Men meldt uit Ossendrecht aan het Dgbl. v. N.brab. Maandagavond bij gelegenheid van een feestavond der rij wiel vereeniging De Zwaluw alhier, ontstond ruzie door eenige niet tot die vereeniging behoo- rende personen, die zonder toestemming in hst lokaal der vereeniging waren binnengekomen en mede wilden dan sen. Daarbij maakte een der binnen dringers van het mes gebruik en bracht zekeren J. K. een steek in den rug toe. De wond moet levensgevaarlijk zijn. De marechausees hebben een drietal personen aangehouden, waarbij de ver moedelijke dader. Men meldt uit Noordwolde aan de Ass. Ct. Woensdagnacht verbrandde op de Wester Meenthe alhier, eene arbeiders woning, bewoond door de ongehuwde broeders Zwier Anthonie. Een der beide broeders wilde de geit nog redden, hij keerde echter niet terug en eenigen tijd later vond men zijn verkoold lijk. Men meldt uit Antwerpen aan de 's-Hert. Ct. De politie heeft hier gearresteerd de 23-jarige Hollander G. F., die te 's-Her- togenbosch een 18-jarig meisje had op gelicht, en haar, ten zijnen voordeele, in de straten van Antwerpen liet bede len. De jonge man schijnt nog ernsti ger dingen met de Hollandsche politie te verrekenen te hebben. Het meisje is naar hare ouders te 's-Hertogenbosch teruggezonden De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed 'uitspraak in de zaak van het O. M., contra Martinus van Uden, oud militair van het O.-I. leger, laatstelijk stoker te Oss, thans gedetineerd, tegen wien door het O. M. eene gevangenis straf werd geëischt van twaalf jaren, wegens doodslag, in den avond van 15 December j.l. te Oss gepleegd opFran- ciscus Vos aldaar. De rechtbank ver oordeelde hem tot eene gevangenisstraf van acht jaren. Door de politie te Rotterdam is tegen een meisje, dat, wat haar leeftijd be treft, nog tot de kinderen behoort ze is 17 jaar maar wat haar optre den aangaat, wel tot de groote men- schen kan gerekend worden, niet min der dan 72 keer proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der veror dening op de straatpolitie. Men meldt uit Made aan de 's-H.b. Ct.: Eergisterenmiddag omstreeks twee uur zij o alhier in den zoogenaamden leemkuil drie kinderen door het ijs ge zakt en jammerlijk verdronken. Het zijn Josephus Braat, 11 jaar, Bernardus en Johannes van Fessen, respectievelijk 13 en 11 jaar. Een dochtertje van G. van Oosterhout had den bewonderenswaardigen moed op het hulpgeroep die kinderen over het ijs toe te snellen om zoo mogelijk nog hen te redden, doch bij het nemen van een der handjes der ongelukkigen brak het ijs en viel zij te water. In middels kwam hulp opdagen en door het grijpen van een toegeworpen touw heeft zij zich nog weten te redden. De andere drie verdronken voor de oogen der omstanders, zonder dat hulp kon geboden worden. Woensdagmiddag te vijf uur begaven een groot aantal schoolkinderen zich aan den Boezemsingel te Rotterdam op het ijs. Vier van hen zakten er door. De werklieden uit de fabriek van Van Berkel-patent kwamen met een ladder, touw en planken en haalden allen er uit, doch terwijl twee werden bijge bracht, constateerde dr. Neurdenburg, dat de 13-jarige M. N. Bekin en de 15 jarige A. van Brussel waren over leden. Men meldt uit Heeren veen: Gisteren is hier gevankelijk binnen gebracht G. K. K., uit Noordwolde, wegens een aanslag op de veldwachters Heidoorn en de Gier; De Gier werd een vinger afgesneden. De dader ver wondde zich zelf ernstig met zijn mes. Zijn hoofd zag er als getatoueerd uit. Zijn gevangenhouding werd bevolen. In het Friesche dorp Noordwolde is een vereeniging opgericht, die ten doel heeft het fluiten te beoefenen en dan fluitconcerten te geven. Er hebben zich reeds 20 liefhebbers aangemeld. Men meldt uit 's-Gravenhage: Baron H. A. Clifford, aanvankelijk hofmaarschalk en sedert 1903 opper hofmaarschalk van H. M. de Koningin, is na de hevige ziekte, die hem in het begin dezer maand aan zijn uitgebreiden werkkring onttrok, op 57-jarigen leeftijd ontslapen. Onder het opschrift „Oorlog tusschen Venlo en Blerik" meldt de Venl. Ct. In den nacht van Maandag op Dins- dag omstreeks 1 uur, moesten op ver-/ zoek van den kastelein door de politie uit de danszaal van W. aan den Noord singel te Venlo een drietal Bleriksche jongelui verwijderd worden, die twist hadden gekregen met eenige Venlo- naren. Buiten gekomen werd het réiletje voortgezet tusschen de twistende par tijen, welke van beide zijden allengs- kens versterking hadden gekregen. De Venlonaren werden door de politie naar een kant weggedreven en de Ble- rikenaren onder geleide naar de Maas brug gebracht. Aan de brug gekomen werden zij door een troep van wrel 50 personen opgewacht en hoorde men het lossen van schoten. In een oogenblik was men daar handgemeen. De inmiddels versterkte politie dreef de vechtenden uiteen en bracht de Bleriksche jongens over de brug. Hier werden zij, op het midden der brug aangekomen, door steenworpen begroet. Eenige vechters bazen waren boven op de brug voor spoorwegverkeer geklommen en richt ten van daaruit hun projectielen op hun tegenstanders. De politie was genoodzaakt hier de revolvers te trekken, en eenige schoten iii de lucht te lossen, waarop de „bom menwerpers" de vlucht namen. Het gelukte ten slotte aan de politie de vechtersbazen ieder huns weegs te drijven, waarna de rust hersteld was. Te Haarlem is een persoon in hech tenis genomen, die verdacht wordteen bakkersknecht uit Leiden, zoodanig mishandeld te hebben, dat de jonge man den volgenden dag aan de gevol gen overleden is. De mishandeling ge beurde in een café alwaar de gearres teerde den overledene een hevigen slag tegen het hoofd had toegebracht, zoodat hij tegen het biljart gevallen was. De verslagene had daarna nog den geheelen nacht in de bakkerij gewerkt; hij was daarop ongesteld geworden en ovorleed vóór de woning van den patroon, juist toen men hem naar het nabijgelegen gasthuis wilde overbrengen. Ilorgei'lifke Ktaiid. Werkendam, van 24 tot 31 Jan. Ondertrouwd: Hermanus de Woerd, 22 j. met Hendrika van den Steenho ven, 22 j. Geboren Arie Gerardus, z. v. A. Ver woerd en G. de Koning. Overleden: Jannetje Pietronella van Zorge, 9 j.Jannigje Groene veld, 2 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 14 tot 28 Januari Geboren: Teunis, z. v. B. de Graaf en G. van de Laar; Cornelis Hendrik, z. v. G. van der Stelt en P. van Andel. Overleden: Jan Cornelis van der Wiel, 3 m.; Johannes van der Wiel, 72 j., wedn. van Jenneke van Wjjk. verdere steun kon worden gegeven, heeft hij besloten de bank te sluiten, ter be scherming der depositohouders.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2