DIENSTBODE C. BOUMAN, 4 KINDER MEEL. Be Jonie Meisjes helen ie M Pillen nooOi. los-vaste A beider NI Ml Ié koop. 's-BOSCH, St.-Jozefstraat —l 3T' Glashandel. aan spotpr.jzei, Luxe Artikelen, Tafeltjes, Zuilen, Albums enz. enz. PETROLEUMLAMPEN. MMiraat H 7, 1 COOIIffi Azn. Spiegel en Lystenfabrisk. Stoomboot-Maatschappij Firma Wed. J Bnrzo 8 Zjbbb, ZIE ETALAGE. endules beneden inkoop, wegens geheele opruiming. per Kooman, van Rotterdam, die door aanvaring bij Alsum was gezonken, ge licht is kunnen worden. De lijken van de drie kinderen, dio bij de aanvaring om het leven kwamen, werden gebor gen. Naar de Nieuwe Koer. meldt, had in een café te Roermond Zondagavond een weddingschap plaats, om in 6 minuten tijds 25 borrels uit te drinken. Zekere S., gepensionneerd O.-I. mili tair, verrichte dit heldenstuk, en begaf zich daarna nog naar een ander café. Zondagavond half elf werd aan de j politie te Nijmegen kennis gegeven dat een vrouw in de bermsloot nabij den Weurtschenweg zou zijn geduwd. Men vond daar inderdaad het lijk van de 20-jarige Anna Thomassen. C. G., boek binder, met wien zij samenleefde, en 's avonds uit was geweest, is door de politie aangehouden, op verklaring van personen, dat zij zouden hebben gezien, dat hij haar in de sloot had gestooten. Hij beweert echter, dat zij bij ongeluk er in is geloopen. Een duister punt in deze zaak is, dat de ooggetuigen niet zelf de vronw hebben trachten te redden. Men meldt uit Krommenie: Hier hebben Zondag in den loop van den dag weer verschillende baldadig heden plaats gehad, welke de politie vooral 's avonds noodzaakte tot krachtig optreden. Bij het station werd iemand van Zaandam, die met de staking niets te maken heeft, doch hier met zijn vrouw op bezoek was geweest, bij iemand die werkt bij de vennootschap Verwer, door een 20-tal belhamels op ergelijke wijze mishandeld. Dank zij het flink optreden van den gemeenteveldwachter, die met de blanke sabel moest chargeeren, is de man ontzet kunnen worden, 's Mor gens werden verschillende personen uit de kerk komende reeds lastig gevallen, ook werden 's middags weer drukkers op wien men het gemunt heeft, hin derlijk gevolgd. 's Nachts trachten eenige lui het ar restantenlokaal, waar een der raddraaiers was opgesloten, open te breken, wat echter bijtijds werd bemerkt. In het gedeelte der gemeente Assen- x delft, dat onmiddelijk grenst aan de dorpstraat van Krommenie, aan deze 2?ijde van de spoorlijn, is het verbod v^n samenscholingen eveneens afge kondigd. Een krachtig optreden der politie blijft nog noodzakelijk om de orde te hand haven. Wat de staking bij de vennootschap Verwer betreft, feitelijk kan deze als geëindigd worden beschouwd. De directie is vast besloten geen der gestaakt hebbende arbeiders meer aan te nemen. Verleden week zijn verschil lenden afgewezen. Aan de fabriek wordt weer met zes persen gewerkt. De ver kering der laatste relletjes mag hoofd zakelijk gezocht worden in de ontstem ming over het feit dat de werkzaam heden aan de fabriek hun gang blij ven gaan. Men meldt uit Gouda: Beide personen, verdacht van het uitgaven en vervaardigen van valsch geld, zijn naar Rotterdam overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Een der verdachten, P. H., bekende reeds te weten, dat het uitgegeven geld valsch was. Het onderzoek brengt verschillende zaken aan 't licht, die doen vermoe den, dat het uitgegeven valsch geld meer is dan aanvankelijk werd vermoed, en dat de verspreiding langs verschil- "ide kanalen heeft plaats gehad. Even- schijnt nog niet gebleken te zijn, .at de zoo goed als waardelooze munt stukken ook buiten Gouda zijn uitge geven. De verdachte S., die de vervaardiger moet zijn, is electricien van beroep, doch had daarvan zeer weinig werk, zoodat hij op allerlei manieren er iets bij trachtte te verdienen. Degeen, door wien de uitgifte is aan 't licht geko men, is een persoon, aan wien men in de laatste plaats het in omloop bren gen van valsche munt zou toevertrou wen. Het is een laaggezonken individu, een drinker, die door zijn lichaamsge brek, aangeduid in zijn bijnaam „Piet de lamme", het medelij len opwekt en dan het verkregene verbrast. Het onderzoek der politie strekt zich zeer ver uit. Zelfs schoolkinderen wor den verband met het uitgeven der munt stukken in verhoor genomen. Verder is bekend geworden, dat ook een der naaste familieleden van S. valsch geld heeft uitgegeven, of dit ten minste getracht heeft te doen. Ook in die rich ting wordt thans een onderzoek inge steld. Uit alles blijkt, dat de vervaar diging en uitgifte der valsche stukken reeds geruimen tijd heeft geduurd, doch dat S. op zeer ondoelmatige wijze is te werk gegaan, zoodat de vervalsching wel moest uitkomen. Terwijl juffrouw Van Putten in de Bentinckstraat 28 te Amsterdam even afwezig was, hebben eenige brutale in sluipers de gelegenheid gehad om hare woning, na verbreking van het deur slot, binnen te gaan en een onderzoek naar haar geld en sieraden in te stel len. De dieven, die slechts korten tijd aanwezig moeten zijn geweest, wisten zich van f 80 en eenige gouden en zil veren voorwerpen meester te maken. Toen de juffrouw thuiskwam, vond zij den boel geheel door elkaar geworpen. Een inwonende onderwijzeres bleek eveneens de dupe van de onaangename historie te zijn. Immers ook van haar had men geld en sieraden ontvreemd. Weikvoedsel voor KinderenenZieken, Er is een soort van bloedarmoede waar aan de jonge meisjes lijden op het pogen- blik der vorming en waarvan zij velé jaren later nog last hebbenmen heeft dip bloed armoede met reden „ontwikkelings-anemie" genoemd. Deze dikwijls voorkomende ziekte vereischt zorgen en een groote oplettendheid, want, verwaarloosd en niet verzofgd, is zij altijd de oorzaak van een ongelukkig, smar telijk leven. De Pink Pillen zijn/bijzonder geschikt deze ziekte te genezen. yPij hebben nooit hooren zeggen dat een geval van ont wikkelings-anemie met de Pink? Pillen zon der succes is behandeld. Ond^ér onze tal rijke getuigschriften kunnen wij er een aanhalen dat ons gezonden werti door mevr. de Jong, wonende te Rotterdam/, Paulus-Pot- terstraat, no 41. I Jongej. de Jong Phot. Strauss, (Rotterd.) „Ik heb de groote voldoening, schrijft deze dame, u te berichten dat de Pink Pil len het meest denkbare goed hebben ge daan aan mijn dochter Leentje de Jong, oud 16 jaren. Dit/ meisje verkeerde gedu rende drie jaren ijd een toestand van bloed armoede die steeds verergerde en die aan alle behandelingeh had weerstand geboden. Haar maag kon zelfs geen voedsel meer verdragen en zij was bnilengewoon zwak geworden. Zij was altijd bleek en rustte des nachts niet. Na verscheidene middelen te hebben gebruikt die geen verbetering aanbrachten, hebben wij een raad gevolgd die ons van verschillende zijden gegeven was, namelijk ons meisje de Pink Pillen te doen gebruiken. Die Pink Pillen hebben haar inderdaad zeer veel goed gedaan, spoe dig kwam haar verloren gezondheid terug en nu is zij op nieuw sterk en vroolijk en heeft een goede kleur." De moeders moeten de Pink Pillen ken nen, zij zijn de schat der gezondheid van alle vrouwen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift, zij geven eetlust, een goede spijsvertering, krachten. Zij doen iedereen goed, zij zijn goed voor alle gestellen. Zij zijn gemakkelijk te nemen, en zij dwingen u tot geen de minste verandering in uwe gewoonten en leefwijze. Gij leeft als tevo ren, (naar gij leeft beter. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, ma: glijden, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Kantongerecht Heuiilen. Uitspraak van Strafzaken dd. 6 Feb. '08 Openb. dronkenschap: A. K. te Wou drichem, f 5 subs. 3d.; H. P. te de Werken, f 6 subs. 3 d.; A. S. te idem. f 12 subs. 3 d.; H. J. v. B- te Dussen, f 6 subs. 3 d.E. v. D. te idem, f 10 subs. 3 d.L. 't L te Veen, f 15 subs. 3 d. Overtr. rijwiel reglementJ. V. te Veen, J. C. te Waalwijk, J. K. te Alm- kerk, ieder f 3 subs. 3 d.; G. B. te Waal wijk, f 2 subs. 2 d.C. K. te Almkerk, f 5 subs. 5 d. Overtr. arbeidswet: C. B. te Werken dam, 2 X f 2 sub3- 2 X 2 d.; A. v. W. te Veen, 4 X f 2 subs. 4 X 2 d. Overtr. stierenregl. M. v. H. te Wou- drichem, f 3 subs. 3 d.J. d. V. te de Werken, f 5 subs 5 d.W. S. te idem, f 2 en f 5 subs. 2 en 5 d. StraatschenderijA. d. B. en L. d. W. beiden te Dussen, ieder f 5 subs. 3 d. Overtr. prov. regl. P. A. S. te Gen- deren, f 5 subs. 5 d. Overtr. vischdelict: T. R. te Werken dam en M. v. B. te Heusden, ieder 2 X f 4 subs. 2 X 2 d.; G. v. W. H. te Dreumel, 2 X f 6 of 2 X 4 d.; J. D. te Veen, f 6 subs. 2 d.J. V. te idem, f 8 subs. 2 d. Overtr. seheepvaartregl.: J. M. te Hoo- geveen f 12 en f 3 subs. 12 en 3 d. In staat van dronkenschap de orde verstoren: IJ. K. te Woudrichem f 15 subs. 5 d. Overtr. woningwet: J. H. te Dussen f 3 subs. 3 d. Loopen over eens anders grond: C. A. K. te Woudrichem, f 15 subs. 3 d. Vrijgesproken: J. d. L. te Giessen, overtr. stierenregl.G. W. v. D. te Haarlemmermeer, overtr. rijwielregl. J llur^erlllke Heusden van 5 tot 12 Feb. Getrouwd: P. J. Dukino, jm., 28 j. en J. A. Veldstra, jd., 24 j. 1MGEZOMDEM. U zoudt mij ten zeerste verplichten, door onderstaand te plaatsen in uw veelgelezen blad, U bij voorbaat dankzeggend. Re Intrede in het leger. Jongelingen, gij die door het lot aange wezen zijt allen die u lief en dierbaar zijn te verlaten en u te scharen onder het vaan- del van een regiment, tot u een enkel woord Nog enkele dagen en gij zult de burger lijke kleeding verwisseld hebben met het uniform van H. M. de Koningin. De afscheidswoorden van vader, moeder, familie en vrienden, u zoo hartelijk toege sproken, met het vochtige oog en den war men handdruk vertolkend de opwellende aandoeningen van het liefhebbend hart, klinken u nog in de ooren. Maar ach helaas, dit alles is voorbij, gij zijt thans alleen in eene omgeving, waar ge door niemand ge kend of begrepen wordt. Gij zijt soldaat, de rechten en plichten van het militaire leven doen zich gelden eene hooge eer is u te beurt gevallen, gij zijt waardig geoordeeld om te strijden in de gelederen van de Oranje's. Gedraag u mannelijk, wees kloekmoedig, er is zeer veel te strijden en veel leed te dragen. Luistert niet naar de stem uwer kameraden, die u van het rechte spoor trachten af te brengen. Vliedt de verleiding, die vooral in eene groote garnizoensplaats zoo groot is. Hoe menig jongeling heeft zijne ouders verlaten met de beste voornemens, die nu de wegen der ontucht bewandelt en dat kind van zooveel tranen en gebeden, gaat daar heen, al dieper en dieper zinkend, totdat hij ten laatsten neerstort in een af grond van rampzaligheid. Hoevelen komen er niet in dienst met rozen op de wangen en keeren huiswaarts, de sporen met zich voerende van een verwaarloosd leven. En gij, leden der Christelijke Jongelings- Vereenigingen, gij die u schaart onder de banieren van Koning Jezus, en de woorden: Ik schaam mij het Evangelie van Christus niet, want het is een verborgen kracht Gods tot zaligheid een ieder die gelooft, de uwen maakte, verloochent uw Heiland niet. Vest uw gansche hoop op Hem, Hij zal u leiden, Hij geve u moed, sterkte en verstand in alle dingen. Hij beware u voor de wegen der zonde. Die u liefhebben, bidden voor u. Bidt gij ook, schaam u voor niemand en nergens, 't zal u dikwijls moeilijk, zeer moeilijk vallen, maar Gods kracht wordt in uwe zwakheid volbracht. Vertrouw dan nooit op u zeiven, maar altijd op God al machtig. Doet aan de geheele wapenrusting Gods. Omgordt u met het zwaard des Gees- tes, den helm der zaligheid, de mantel der gerechtigheid en het schild des geloofs. Aldus toegerust zijnde, zult ge zeker over winnen. Toekomstige soldaten, er zijn plaatsen, waar ge de verleiding kunt ontvlieden, waar ge vrienden zult vinden, die steeds bereid zijn u te helpen en te leiden, waar een vader en eene moeder is, die steeds uw geringste klachten zullen aanhooren en u trachten te troosten. Daar telt men u niet om het geld, maar acht men u om stand, als dapp're krijgers van 't vaderland. Het zijn de Tehuizen voor Militairen, die ge bijna in elke garnizoensplaats vindt. Er zijn jongelings-, reciteer-, schiet- en zang verenigingen, allerlei spelen, tijdschriften en dagbladen. De eomsumptie is er zeer billijk en wordt soms gratis verstrekt. Het is een nationaal belang en behoedt de sol daten voor zedelijken ondergang. Ouders, gij kunt dezen arbeid ten zeerste bevorderen, door de brieven, die ge aan uwe zonen stuurt, door middel van het Tehuis voor Militairen hun te doen toe komen. Christelijke Jongelings-Vereenigin- gen, geeft ten spoedigste de namen der leden op die in dienst moeten aan het Tehuis voor Militairen in de plaats waar zij in garnizoen komen. Zoo'n Tehuis staat, als een baken, Voor den krijgsman opgericht, Rust en kalmte, vrede en blijdschap, Leest ge daar op elks gezicht. Menigen verloren zoon, strekt zoo'n huis ter Velen die er Jezus vonden. [woon. Sla, o Heer 1 steeds in gena, De Tehuizen liefd'rijk ga'. U, o Heer! U, o HeerI zij dank en eere. Korporaal J. v. d. Brugge, Voorz. der Christel. Mil. Jongel.-Vereen. te Amsterdam. llurklberifhteu. Waterhoogte Maastricht (brug.) 10 Febr. 1.04 M. boven 0. 11 0 95 idteHeniiëii. Gevraagd t^gen 16 Maart a. s. een bekend .met alle boerenwerk.; goed ploegen en melken, ook aangenomen werk; liefst; klein gezin, P. G. Fr. br. letter A, bij A. v. HILTEN, Boekhandel, Uithoorn. Met 1 Mei wordt te 's-Gravenhage ge- vraag/d eene eenvoudige als lIEIO-alIeen. Loon f/100, waschgeld f 26. Fr. Br. adres:^evr. VAN HOORN JANSEN, An- tonic'van der Heinstraat 62. Goed voor stadie. Adres^r E. BOLL te Genderen. Eenigst afdoend middel voor den hardnekkigsten hoest en verkoudheid. Bijzonder aan te/bevelen voor Borst-, Long- en Asthmalijders, Croup en Kinkhoest. Prijs per heele flacon 50 cont. halve flacon 25 cent. Alleenverkoop voor Heusden en Omstreken: Vereenigde Heusdensche lleusdcii-fiioi'iiicliciti. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45 van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm.5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari NIET plaats hebben. IBoscli-(*oriiBehcm. (1 November1 April.) Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm 8. j* Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden t Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. eirca 12.45 uur. AGENT te HeusdenG. Maliugré. liireoteur: L. DE BEER. Gorinchem De ondergeteekende brengt ter algemeene kennis, dat met 1 April a.s. gelegenheid bestaat a)s kweekeling te worden inge schreven. Zij, die aan het Toelatingsexamen wen- schen deel te nemen, moeten zich vóór f. llaart e.k. aanmelden bij den onder geteekende en daarbij óverleggen: lo. hunne geboorteacte 2o. een getuigschrift van het Hoofd der school, wiens onderwijs zij genoten, omtrent aanleg, gedrag en vlijt; en 3o. eene verklaring van ouders of voog den, dat deze voornemens zijn hem of haar voor 't onderwijs te bestemmen. Adspiranten voor de Normaallessen moe ten op 1 April den leeftijd van 14 en die voor de Voorbereidende klasse dien van 12 jaar hebben bereikt. C. DE MOOR, Directeur. Heugden, 8 Februari 1908. Marmer- en Steenhouwerij. Best adres voor 'Grafmonumenten en Schoorsteenmantels. Specialiteit in fijne Marmer en Hardsteen werkt* n. en 6. J. METTRQP, VHERTOGENROSCH, Ververstraat A 354. Specialiteit in het encadreeren van Gravures en Photographiën. IJitaebi'éide Geregelde Stoombootdien ten van Heusden en omgekeerd, Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. j- Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwaluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hiilegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndarn, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsl-iis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardiiijgcn, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Iniormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Relisrieuse JBeehlen, stolpen. Gedurende de opruiming, is alles strikt netto u contant. GOEDEREN WORDEN NIET GERUILD. Mijnheer de Redacteur! If ER KENI)A M. De zetting der boter ie d-'ze xoeek op de markt (I2I/2 ete., in de winkele due 671/2 et 1. per half kilo. Eieren f 0.9 de 26 stuks. GORINCHEM, 27 iebr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 227 runderen, l'i nuchtere kalveren, 17 vette varkens 80 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 190 a 280, kalfvaarzen f 140 a 210 guiste vaarzen f 100 a 130, melkkoeien 180 a 220, twee en een-halfjarige ossen f 000 a 000 anderhalf jarige f 00 a 000, pinken f 00 a 000 graskalveren f 00 a 00 nuchtere 8 1 16. schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 11 per stuk. Vette varkens 22 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 90 a 9 10, roode dito 8.00 a 8.25 witte dito f 8 25 a 8.35 inl. rogge f 7.20 a 7.20 buitenl. dito f 7.25 a 7.40, gerst f 5.10 a 5.20, haver f 3.70 a 3.80 duivenboonen 7 50 a 7.60, blauwe erwt n f a mass 75 pond, f 5.60, a 5,75 alles per heet. Boter 73 a 75 ct. per ha'f ki'o Eieren f 0.95 a 1.05 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. BOTTER OA t10 11 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1103 vette runderen, 1196 magere dito. 328 vette en graskalveren, 413 nuchtere kalveren, 316 schapen of lammeren, 1333 varkens, 137 biggen. De prijzen wrren a's volgt: runderen le kwaliteit 76, Ie kw 52 cent, kalveren le kw. 110. 2e kw. 80 e/ schapen le kw 54, 2e kw. 50 ct. vette varkens 49 a 46 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 11, «17. idem voor de slacht f 5 00 a 10 50 Biggen f 115 a 1 40per week. ROTTERDAM 10 Febr. Tarw: puike jarig -per 80 kilo f a per 100 kilo f 10.75 a 8.85 nienw f a Rogge f 6.25 6.85 per heet. Gerst f 9 25 a 8 75 Chevalier 9 50 10 00 Haver f 7 50 a 7 80. per 100 kilo Bruine boonen f 11 75 e 8 00 witte f 10 00 a 2 00, Erwten f 9 75 a 9 25 Zeeuwsche eieren f 5 00 a 5 20, Overmaassche dito f 5 20 a 5 40 per 100 Whiterdieiistregeling 1 OCT. 15 MEI. flloscli - Heusden-Clorinelieni- Hordreclit-Rotterdam. Zondag. Geen dienst, laandag. Van Heusden vm. 4.vm. 6.30 nm. 1.van Gorinchem vm. 11.nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Naar 's-Bosch. laandag. Van Gorinchem nm. .12.vais Heusden nm. 2.uur. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 f uur. EXTRA VEED1ENSTWoensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Teekeningen op aanvrage gratis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3