d#»n gebeden nacht door en Zondag s-gen werd voortgezet. De laatste la werd Zondagmorgen 9 uur, de >sat te gewonde 's namiddags 1 uur onder h t min vandaan gehaald. Kr zijn 12 dooden, onder wie de beide 1' ren, die in de hotelzaal de komst de lawine aankondigden. Gewond er lo menschen, die naar het zie- mis van Brieg zijn overgebracht, ontroering te Goppenstein en om- a:. ken is groot. De installaties van den tunnel hebben u-et geleden. Te Chicago, waar op het oogenbUk veel werkloosheid heerscht en in ar beiderskringen groote verbittering be- *taxt, is Maandag een anarchistische aanslag gepleegd. De dader begaf zich naar de particuliere woning van den hoofdcommissaris van politie Shippy, wist binnen te dringen en schoot den zoon van Shippy en een koetsier met zijn revolver dood. Toen wierp hij zich, een d>>lk zwaaiend, op den commissaris, welke laatste hem echter neerschoot. Het binnendringen van den dader vond plaats op een oogenblik, dat de vader en de zoon met elkaar in gesprek waren. Shippy jr. had aan den com missaris een brief overhandigd die deze wilde gaan lezen. De anarchist trok zijn revolver en schoot eerst op den zoon, die in elkaar zakte. De vader had zich op den moordenaar geworpen en worstelde met hem. De koetsier, die het schieten had gehoord, snelde toe; m-utr juist toen hij de kamer binnen- ij 1de had de anarchist zich losgerukt en schoot deze den ongelukkige twee kogels in het lijf. Shippy Sr. had den woesteling weer aangegrepen maar in middels aijn eigen schietwapen te voor- achiju gehaald. Hij schoot nu zoolang op den moordenaar tot deze zich niet meer verroerde. Hoewel de onmiddellijke aanleiding tot het gebeurde nog niet is opgehel derd, vermoedt men dat deze aanslag een poging tot wraakneming is geweest voor het hardhandige optreden, den laatsten tijd, van de politie tegen de anarchisten in die stad. Een dag of tien geleden was te Den- er in een kerk een roomsch-katholiek priester neergeschoten door een Itali- aiinsch anarchist. In verband daarmee trad de politie te Denver en vooral ook te Chicago, waar men medeplich tigen vermoedde kras op tegen lie den, die ais gevaarlijke anarchisten be kend stonden. De moordaanslag te Chi cago kan daarop een antwoord zijn geweest. Busse, de burgemeester van Chicago, heeft na met het hoofd der politie naar aanleiding van den jongsten anarchis- tischen aanslag overleg te hebben ge- h uden, het besluit genomen, om de nuérchistenbent in die stad flink aan te pakken. De politie heoft in twee anarchisti- cbo drukkerijen huiszoeking gehouden. Volgens den correspondent van de Dai y Chroniele, heeft de politie daarbij papieren ontdekt, die het bestaan van een geheim genootschap aantoonden. Elk lid ervan moest dezen eed afleg gen „Bij mijn leven, zweer ik het ge nootschap eeuwige trouw. Zijne belangen zullen de mijne zijn. Ik zweer voor het genootschap te zullen doen alles wat de Groote Hand mij zal bevelen. Ik verbind mij tot welken moord ook dien ons groot en verheven veemgericht van mij zal verlangen en, indien ik niet slaag, zweer ik, mij voor mijne broe ders te zullen opofferen." Onder de lieden, die Shippy, het hoofd der politie, had laten oppakken, waren zekere dr. Reitman, Lucie Parsono, Ed. Macintosh, William Nathanson en meer dan veertig andere anarchisten, die den moord op den koning van Portugal verheerlijkt en vlugschriften verspreid hadden, waarin met president Roose velt als met „onzen verdwaasden presi dent" de draak werd gestoken. Sommige van dio anarchisten zitten nog gevan gen, and«re zijn het land uitgezonden. De anarchisten hadden gezworen zich daarover te wreken. Zij hadden blijkbaar den man, die op Shippy schoot, aange wezen, om hem uit den weg te ruimen. Het lijk van dien anarchist is door zijn zuster herkend; het is een zekere Lazarus Averluch, een Russisch student, die 2 jaar geleden uit Kisjinef vluchtte en eerst onlangs uit Oostenrijk was aan gekomen. Er bestaat hoop den zoon van Shippy in het leven te houden. Naar aanleiding van den moordaan slag op den Sjan van Perzië, schrijft de N. R. Ot. liet is geen onvermengd genoegen, Sjah te zijn in Perzië, en het is daarbij gevaarlijk: levensgevaarlijk. Nadir Sjah II, een der groote figuren uit de nieuwere Perzisch© geschiedenis, wordt na een harde, maar niet onbe kwame regeering den 20en Juni 1747 vermoord. Zijn dood is het sein tot alhrlei verwarringen en bloedige onder linge t wisten, waaruit ten slotte de Koerd K- rim Ktn als overwinnaar te voorschijn tr-e It. Afgauistan echter heeft zich ge durende deze jarenlange troebelen blij vend afgescheurd van Perzië. Kerim laat zich niet Sjah noemen, ofschoon hij de feitelijke macht bezit. De titel „Wekil", rijksbestierder, is hem genoeg. Hij sterft een natuurlijken dood. Weer breken onlusten uit, weer verwoesten burger oorlogen en broedertwist het rijk. Een neef van Kerim blijft meester in den strijd; maar in een veldtocht valt hij van zij» paard en sterft. Zijn opvolger is Dzaffer, die na een bewind van slechts vier jaar vermoord wordt. De aan stichter van dezen moord, Aga Moham med, beoorloogt Dzaffer's zoon Loest Ali Kan, welke laatste in een gevecht sneuvelt. Aga Mohammed zegeviert en vestigt een krachtige, maar schandelijk wreede regeering. Na vijfjaar zijn schrikbewind te hebben gevoerd, valt ook deze tiran door moordenaarshand. Een neef, Fet Ali, nog door Aga Mohammed zelf als opvolger aangewezen, bestijgt den troon en weet door een reeks gelukkige expe dities in het binnenland zijn gezag te vestigen. Zijn buitenlandsche oorlogen nemen over het algemeen een ongeluk kig verloop. Hoewel het volk door een en ander zeer op den vorst verbitterd is, sterft deze in zijn bed (20 Oct. 1834). Ook de opvolger, Mohammed (die na een tusschenregeering van slechts drie we ken, door Abbas Mirza optreedt), brengt het tot een niet-gewelddadigen dood (1848). Dan komt Nasser-ed-Din, op wien in 1852 een moordaanslag wordt gepleegd welke mislukt. Een tweede moordaanslag, den len Mei 1896 in de buurt van Teheran ten uitvoer gebracht, slaagt beter; de Sjah sterft door moor denaarshand. Moezaffer-el-Din, de op volger, brengt het weer tot een nor maal ziekbed en een gewonen dood. Echter bleef ook hij niet gevrijwaard voor aanslagen. Toen de Sjah zich in 1900 te Parijs bevond, werd door een Franschman een aanslag op hem ge pleegd. En nu regeert, sinds ongeveer een jaar Sjah Ali Mirza. Vrijdag ontving hij in het land van den vorstenmoord den vuurdoop. Enkel het feit, dat de vorst niet gezeten was in de auto mobiel, maar in een daarachter gaand rijtuig heeft hem het leven gered. De aanleiding tot deze misdaad is hoogstwaarschijnlijk te zoeken in de verbittering en opwinding die in Perzië zijn wakker geroepen, door den strijd tusschen het Ancien régime en de voor uitstrevende partij. Men is in Perzië nog niet vergeten hoe hardnekkig deze Sjah heeft gestreden tegen de toene mende macht der nog slechts kort be staande volksvertegenwoordiging en hoe, nog slechts enkele maanden ge leden, door den vorst een staatsgreep werd gewaagd om zich van de Natio nale Vergadering te ontdoen. Hoe fel in Perzië de politieke harts tochten woeden, bleek nog betrekkelijk kort geleden, door de vermoording van den gehaten groot-vizier Emin-es Sultan. De Times verneemt uit Teheran, dat het bereden geleide van den Sjah zich na de ontploffing in verschillende rich tingen verspreidde, daarbij naar alle kanten vurend. Twaalf personen wer den daarbij gedood. De troepen zijn ge alarmeerd; men verwacht dat ongere geldheden zullen plaats vinden. Er zijn in Teheran naamlooze pamfletten verspreid, waarin den Sjah wordt mededeeld, dat men niet van plan was, hem om te brengen, maar alleen om hen te verhinderen het land in te gaan en den reactionairen vrij spel te laten. De schrijvers waar schuwen hem, dat hij de reactionairen uit zijne omgeving moet wegzenden en betere en eerlijker menschen en geen landverraders moeten kiezen. Doet hij dat niet, dan zullen de samenspan- ners hem weten te vinden, onver schillig waar hij heen moge gaan. Behalve bij den aanslag op den Sjah hebben Zaterdagmorgen te Teheran nog twee bomontploffingen plaats gevonden. De explosie vond plaats in een een zame straat; twee mannen een ar beider en een tuinman kwamen daarbij om het leven. Een derde, eveneens ernstige aanslag te Teheran is die welke Zaterdagmid dag werd ondernomen tegen het leven van den vizier Makfoes, een vertrouwe ling van den Sjah. Ditmaal sprong de bom wel en reet zij verscheiden voor bijgangers aan stukken. Negentig personen bevinden zich in voorloopige hechtenis. Verscheiden hun ner waren pas kort te voren in de stad aangekomen. In Argentinië is ook een aanslag tegen het hoofd van den staat gepleegd. Toen president Alcorta voor zijn huis uit zijn rijtuig zou stappen wierp een man een bom, die echter niet barstte. De dader vluchtte, maar werd gevat. Het is een jonge Argentijn. Zondag zijn te St. Petersburg zeven terroristen, die door den krijgsraad wegens den aanslag op grootvorst Nikolajewitsj en op den Minister van justitie waren ter dood veroordeeld, in de Peter en Pauls-vesting opgehangen. Onder hen bevond zich ook een zich noemende Mario Calvino, van Italië, Een onderzoek heeft aan 't licht gebracht, dat de man een valschen naam had opgegeven en ook een Italiaansch on derdaan was. Hij werd in het bezit gevonden van een valschen pas op naam van professor Mario Calvino te te San Remo. Zijn waren naam heeft hij niet willen zeggen, maar de politie denkt dat het een zekere Lekanditsef, een student uit Odessa, geweest is. Hij werd bij zijn inhechtenisneming in het bezit gevonden van twee bommen. Naar de Italiaansche bladen melden zijn er te Trapani, Nasi's vaderstad op Sicilië, ernstige onlusten geweest. Gas- en telefoonleidingen werden doorge sneden. Men spreekt zelfs van ge vechten met de politie, waarin dooden vielen. Het paar, dat te Antwerpen de waardin van een slecht befaamd huis had vermoord, is te Algiers droevig aan zijn einde gekomen. De „Nieuwe Gazet" meldt Belloy en zijn vrouw hadden te Algiers een kamer in de reu de Tanger, 14, gehuurd, en, daar zij waarschijnlijk geen geld meer hadden hebben zij Maandag gepoogd zelfmoord te plegen door verstikking met een kolenvuur. „Na de deur potdicht te hebben ge sloten, gingen zij gekleed naast elkaar liggen en sliepen zij in. „Om 9 uren ontwaakte de vrouw, en daar zij, ondanks haar onpasselijk heid, vaststelde dat haar man reeds dood was, had zij de moed nog tot aan de tafel te kruipen en een revolver te grijpen waarmede ze in haar borst schoot. „Op het gerucht kwam de hotel houder toegeloopen de vrouw ademde nog en werd in zeer bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht, jt „Op de tafel vond men drie brieven door de zelfmoordenaars geschreven. De laatste dagen was de Parijsche veiligheidspolitie de beide moordenaars op het spoor. Dezen zouden aange houden worden toen zij plotseling een tragisch einde aan hun droevig leven maakten. Het Gemeentebestuur van Heusden, brengt ter kennis aan de ingezetenen, dat is ingekomen een verzoekschrift van C. J. H. Sprengers te Oudheusden, strekkende totonderhandsche verhuring van een strook grasgewas langs zijnen tuin ter lengte van ongeveer 300 meter. Noodigende ingezetenen uit om, in dien tegen de inwilliging van dit ver zoek bezwaren bij hen mochten bestaan, daarvan binnen 8 dagen ter secretarie der gemeente te doen blijken. Heusden, 2 Maart 1908. Het Gemeentebestuur voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. PliltttNClOk HEUSDEN, 4 Maart. Het water voor de stad is zoodanig ge wassen, dat de beide bergplaatsen voor de stoombootreederijen geheel door het water zijn ingesloten. Ook de passage langs de z.g. strandweg is overstroomd. Gedurende de maand Februari is alhier 68.8 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 16. BIESBOSCH. Verleden week Zondag, nam te Roosendaal de heer H. J. ter Avest, Evangelist der „Ver. voor Inwendige Zen ding in Noord-Brabant en Limburg" we gens vertrek naar Scheveningen, afscheid van den arbeid. In een hartelijke, gloed volle toespraak naar aanleiding van 1 Pe trus 5: 10 en 11, bracht hij in herinne ring wat in de negen en een half jaar, die hij in den arbeid heeft doorgebracht, is doorleefd en maakte hij den apostolischen wensch tot den zijne. Met eene toespraak, aan ds. A G. J. Barmen 't Loo, den se cretaris der Vereeniging, en aan zijn col lega, den heer J. C. Feij, sloot hij zijne toespraak. Ds. Barmen 't Loo beantwoordde op hartelijke wijze de toespraak en ver zocht den talrijken aanwezigen den schei denden broeder toe te zingen Ps. 121 4. Tot Evangelist der „Vereeniging voor In wendige Zending in Noord-Brabant en Lim burg", in plaats van den heer H. J. ter Avest, is met 1 Maart benoemd de heer P. Siemelink, candidaat tot den Heiligen Dienst, te Groningen, door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk toe gelaten. ZALTBOMMEL. Hedenmiddag werd be neden de spoorbrug aan den Waarden- burgschen kant drijvend gevonden een lijk van een manspersoon, naar schatting ruim 30 jaar oud De verregaande staat van ont binding, waarin het lijk verkeerde, maakte oogenblikkelijke begraving aan den oever der rivier noodzakelijk. Daar aan de polsen nog leeren omslagen zaten, werd vermoed dat de verdronkene een visscher geweest is. Het lijk, naar meening van den ge neesheer maanden onder water gezeten, was geheel onkenbaar. WIJK. Bij G. Bouman alhier, is inbeslag genomen, eene vermoedelijk valsche gulden, die hij in betaling had ontvangen. Hij is tot onderzoek opgezonden. HAARSTEEG. Zondagavond werd door de Rijkspolitie uit Heusden, bij Digna van der Lee, bierhuishoudster alhier, een hoe veelheid sterken drank in beslaggenomen, die zij ten verkoop voorhanden had. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Februari in de rijkspostspaarbank ingelegd f6114.26 en terugbetaald f 8576.04. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt bet nummer 2081. SLEEUWIJK. Aan het hulppostkantoor werd gedurende de maand Februari, inde rijkspostspaarbank ingelegd f 108.58 en terugbetaald f 233.25. DRUNEN. In den nacht van 1 op 2 Maart, zijn bij de familie Klein te Drunen Wolfshoek, verschillende glasruiten ver nield en boompjes afgeschild. De politie spoort de lafhartige daders op. GENDEREN. Thans kan met zeker heid worden medegedeeld, dat de heer Voorsluis, onderwijzer aan de Christelijke school, de benoeming naar 's Gravendeel heeft aangenomen. We zullen dus binnen enkele maanden aan die school een geheel nieuw personeel hebben. Klaagden wij enkele weken geleden over het lang uitblijven van het reeds on geveer twee jaar geleden beloofde hulp telegraafkantoor, nu komt er hoop, want er zijn al eenige van de benoodigde toe stellen aangekomen. Tegen het bestuur van de boterfa- briek alhier, is proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet nakomen der voorwaarden, waarop de vergunning van bouwen is ver leend. EETHEN. Mejuffr. van der Wild, on derwijzeres alhier, is als zoodanig benoemd te Zuilichem. HEESBEEN. In de raadsvergadering, die de vorige week gehouden werd, is het kohier van den hoofdelijken omslag vast gesteld en besloten het percentage met i pet. te verminderen. Van het belastbaar inkomen zal dientengevolge in plaats van 3 pet., 2f- pet. worden geheven. De vermindering is wel niet belangrijk, maar alle beetjes helpen I MEEUWEN. A.s. Donderdag 5 Maart, zei alhier des avonds half zeven bij Gebrs. de Graaff, door den len luitenant M. J. Lazerweij van Geertruidenberg, eene voor dracht worden gehouden in het belang on zer Volksweerbaarheid. Iedereen heeft daarbij vrijen toegang. DUSSEN. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Maart, aan G. Feenstra alhier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als machinist bij de electrische bemaling van boezem en polders, afwaterende op de Bleek en Oostkil. MlHiienlii'id. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren tot lid der Eerste Ka mer (vacature mr. Bevers) gekozen Ba ron Van Voorst, kolonel-commandant der grenadiers, met 45 stemmen, tegen 26 op mr. O. Pijnacker Hordijk, oud minister en oud-gouverneur-generaal. Tot lid der Tweede Kamer voor het district Rheden is gisteren bij enkele candidaatstelling gekozen jhr. J. W. J. C. Mr van Nispen tot Sevenaer (r.-k.), te 's-Gravenhage. Voor het district Sliedrecht zijn offi cieel candidaat gesteld de heeren jhr. mr. H. Smissaert (lib.), J. van der Molen (antir.) en H. Spiekman (soc.-dem.). In het district Tietjerksteradeel wer den officieel candidaat gesteld de heeren mr. P. Rink (lib.), W. H. Vliegen (soc.- dem.) en C. van der Voort van Zijp (antir.). Men meldt uit den Haag: Maandagochtend is ten Paleize door een commissie aan Z. K. H. den Prins aangeboden een gedenkpenning, verge zeld gaand van een album, naar aan leiding van het optreden van Z. K. H. ter gelegenheid van de ramp van de Berlijn aan den Hoek van Holland. Z. K. H. betuigde in korte, eenvou dige woorden zijn. erkentelijkheid voor dit huldeblijk, zeggende dat hij hetgeen hij deed niets meer dan zijn plicht acht. De gedenkpenning is uitgevoerd in goud, zilver en brons. De penning vertoont aan de voorzijde het borstbeeld van Z. K. II. den Prins, als vice-ad- miraal. De keerzijde geeft te zien een voorstelling van het wrak van de „Berlin" tijdens het stormachtige weer in Februari van het vorige jaar aan den Hoek van Holland. Boven deze voorstelling staat in gebogen rand „Hulde van het Nederlandsche Volk", terwijl onderaan te lezen staat Nationale Oranjebond „Wat ook vall, trouw staat pal." Bij deze penningen is een album gevoegd. Op den wit lederen band prijkt aan de voorzijde het wapen van Z. K. H. den Prins. Het album openslaande, treft men allereerst aan de volgende in renais- sansen stijl op kalfsvel in kleuren gecalligrafeerde oorkonde „Zijne Koninklijke Hoogheid, bij gaande penningen aangeboden voor Hoogstdeszelfs menschlievend en hulp vaardig optreden bij de redding der schipbreukelingen van het stoomschip Berlin aan den Hoek van Holland op 22 en 23 Februari 1907 en overhan digd 2 Maart 1908." Deze oorkonde draagt de ondertee- kening van het bestuur van den Na- tionalen Oranjebond „Wat ook vall, trouw staat pal", en op de eerste al bumbladzijde staat te lezen„Op initia tief van den voorzitter Albert van der Horst". Dan volgen in het album verschil lende fotografische afbeeldingen, be trekking hebbende op de ramp van de Berlin, en op de verdere albumbladen komen voor de namen van de ruim tienduizend personen, vereenigingen, enz. uit binnen- en buitenland, die tot het huldeblijk bijdroegen. Onderschei denen dezer personen zonden tevens toepasselijke dichtregelen inwelke eveneens in het album zijn opgenomen. Onder de vereenigingen komen o.a. voor, vijf-en-twintig Oranje vereenigin gen hier te lande, vier Hollandsche vereenigingen in België en de Hol landsche Club te Londen. Aan Z. K. H. den Prins zijn aange boden drie exemplaren van den pen ning, nl. in goud, zilver en brons en aan H. H. M. M. de Koninginnen ieder twee exemplaren, t.w. in zilver en brons. Men meldt uit Amsterdam, dat mi nister Idenburg, bij zijn terugkomst uit West-Indië, te Havre aan wal zal gaan en eenigen tijd in het Zuiden ver blijven. Na ongeveer 14 dagen ter oefening op de rivier te hebben gekruist, zijn thans vanwege het departement van justitie in dienst gesteld de motorboo ten RP I en RP II, bestemd voor het rijkspolitietoezicht op de rivieren. Deze booten, 14 meter lang en 2.60 meter breed, zijn onder toezicht van het departement van marine gebouwd en worden voortbewogen door een pe- troleummotor. Voor het zoeklicht dat zich vóór op de motorboot bevindt, wordt de electrische stroom geleverd door een dynamo gedreven door een benzinemotor. Een voor- en een achter kajuit bieden gelegenheid respectieve lijk tot het bereiden van het middag maal en tot logies van de uit drie rijks veldwachters bestaande bemanning. Zooals bekend is, zal in het vervolg met deze booten door de rijkspolitie gewaakt worden tegen de veelvuldig 6 op de rivieren gepleegd wordende dief stallen. Naar het „Hbl." mededeelt, zal bij de koloniale reserve een proef worden ge nomen met in West-Indië geworven Surinamers, ten einde na te gaan of die categorie van personen geschikt is het Europeesche element in het leger in Oost-Indië te versterken; Daarvoor zal een tiental onder geleide van een adjudant-onderofficier in April a.s. van Paramaribo naar Nederland vertrekken. Na aankomst te Nijmegen worden zij in de kazerne van dat korps gehuisvest en geoefendna geschiktbevinding uit gezonden naar Oost-Indië. Bij gebleken ongeschiktheid keeren zij naar Suriname terug. Hun handgeld wordt bepaald voor een verbintenis van 6 jaren op f 200, n.l. f 50 bij aanneming te Paramaribo en f 150 te Nijmegen bij geschiktheid, binnen 6 maanden. De rijksveldwacht krijgt een gewij zigde uniform. Daarbij worden de hals snoeren met kwasten en de bandjes om de mouw, als graadsaanduiding, ver vangen door knoopjes op de kraag, die van een lichterblauw zal zijn dan de tegenwoordige. Uit Arnhem wordt gemeld: Gisterenmorgen werd in een gangetje naast de woning van den heer M., in de Rietgrachtstraat, het lijkje van een pas geboren kind gevonden van het mannelijk geslacht en geheel naakt. Vermoedelijk is het daar in den vroe gen morgen neergelegd. Heden zal door deskundigen worden onderzocht of het kind al dan niet geleefd heeft. Van de dader of daders ontbreekt tot heden nog alle spoor. Men meldt uit Doetiuchem: Den 28sten Februari is hier aange komen en aan den geadresseerde over handigd een briefkaart, die 3 Juli 1885 uit Amsterdam verzonden is. Uit de stempels blijkt, dat de kaart den 4den Juli d.a.v. hier aangekomen is; ze is toen evenwel op onverklaarbare wijze weer verdwenen. De briefkaart is 27 Februari 1908 te Marburg gestempeld en naar hier gezonden uit Klagenfür tb in Korinthië. Men meldt uit Weesp: In den nacht van Vrijdag op Zater dag werden in het openbaar vischwa- ter te Gaasp in de gemeente Weesper- karspel door den brigadier der rijks veldwacht en den gemeente-veld wachter te Weesperkarapel aangetroffen twee booten met acht visschers uit Woudri- chem, die bezig waren met een grooten vischzegen het water af te visschen. Bedoelden beambten is het gelukt deze personen te bekeuren. Men meldt aan de N. R. Ct. Geregeld worden van uit Ostende wa gons haringen naar Heerenveen ver-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2