pen. De groote sterfte onder de ren dieren verleden jaar schijnt de oorzaak te rijn. Er worden, zoo seint Reuter uit Pe tersburg tegenwoordig in Rusland da gelijks gemiddeld zeven tot tien men- rchen terechtgesteld. Te Zembiansk zijn i 5 leden van de Broederschap der Boe rin, die ten doel heeft de bezittingen van landeigenaars te verwoesten, wegens ten aanval op een hoeve in Januari, waarbij de eigenaar werd gedood, ver oordeeld 9 tot den strop, 6 tot levens- la nge gevangenissttraf, 2 tot vijftien jaar en». Tn de gevangenis te Orel hebben zes ter dood veroordeelden hun bewakers overvallen. Zij doodden drie en wondden een. De gevangeniswacht snelde daarop toe en schoot de oproermakers neer. In Omsk zijn twee boerderijen onder de sneeuw bedolven. Twintig personen zijn omgekomen. Flet Canadeesche parlement heeft een besluit goedgekeurd, waarby met ingang van 15 April het landen in Canada ver boden wordt aan iedereen, wiens reis, geheel of gedeeltelijk, door een liefda- üge instelling of uit openbare midde- u bekostigd is, tenzij de landverhuizer ♦vn verlofbriefje van den Canadeeschen inspecteur op de landverhuizing te Lon den bij zich heeft. De regeering heeft deze maatregelen genomen op grond van een verslag van I- n minister van buitenlandsche zaken, blijkens hetwelk men een groot aantal landverhuizers uit Engeland terug heeft moeten zenden. Een talrijke bende gemaskerde nach telijke ruiters oefent in den Amerikaan- schan staat Kentucky een waar schrik bewind uit in het gebied der tabaks plantages, waar zij voor wel 50 millioen dollars schade moet hebben aangericht. Oorzaak van hun optreden schijnt te zijn de invoering eener tabaksbelasting, aangezien voornamelijk de plantages zijn aangevallen, wier eigenaars zich bij die belasting hebben neergelegd. Aan de Tribune wordt uit New Or leans gemeld, dat er te Grant Parish in Louisiana weer een hevig gevecht tusschen blanken en zwarten is gele verd. Beide partijen waren met revol vers en messen gewapend en er vielen dooden aan weerskanten. Om de gewon den naar de gasthuizen van New Or leans te vervoeren, moest er een bijzon dere trein ontboden wórden. Volgens een bericht uit Spaansche bron, zou er te Lissabon een samen spanning ontdekt zijn, die de instelling van een militaire dictatuur beoogde. Het plan was, dat zich morgen verschei dene regimenten voor den pretendent Mignel Braganza zouden verklaren. Deze ontkent echter, er iets mee te maken te hebben. Een aantal samenzweerders zouden in hechtenis zijn genomen. llenw». HEUSDEN, 18 Maart. De uitslag van het op 7 en 14 Maart 1.1. gehouden toelatings- en overgangsexamen voor de Rijksnorm. lessen alhier was als volgt Tot de voorber. kl. zijn toegelaten: J. Bos en L. G. Lammertse te Dussen en B. SIuimers te Wijk. Tot de eerste klJ. van Andel te Andel; C. Kleijn en J. G. van den Heuvel te Gen- deren W. Bos te Dussen en E. Knoop te Nfderhemert. Bevorderd van de le naar de 2e kl.H. van Doveren te Wijk; D. de Fij ter te An del C. J. de Graaf te MeeuwenJ. K. Hanse te HeesbeenH. D. van Os te Aal burg A. C. Reas en J. C. van Rijswijk te f buisden. Van de 2e naar de 3e kl.N. J. Bos te EethenE. Colet te Genderen M. A. J. de Brnyn, M. Kooijman en J. W. P. Reas te Heusden J. F. Hol te ElshoutG. van »l««r Kolk te Doeveren en J. van Doveren te Wijk. Van de 3e naar de 4e kl.H. Doruiter en J. Volbeda te Nederhemert en A. W. van der Pijl te Wijk RIJSWIJK. Met den aardappelhandel gaat het dezen winter naar wensch. De prijzen worden nog steeds beter. Voor de beste witten wordt reeds f 3 en meer per H.L. besteed. In den laatsten tijd heeft de influ enza hier in verscheiden gezinnen geheerscht. Ofschoon zij in de meeste gevallen nog al vin een goedaardig karakter was, zijn en kele personen er toch nog al ernstig ziek van geweest. Gelukkig is de ziekte zonder slachtoffers te eischen nu weer geweken. Bij L. en G. Lievaart werden hier de vorige week enkele kleedingstukken, die men 's nachts buiten had gelaten, ont vreemd. Van de daders geen spoor. SLEEUWIJK. Na des voormiddags door Ds. H. G. de Jong van Dordrecht t een rede ov«i 2 Corinthe 3 6a te zijn bevestigd, hield Ds P. H. de Jong van Hoek, Zondagmiddag alhier zijn intrede naar aan leiding van 1 Samuel 12 vers 22-24. Beide keeren was de belangstelling overgroot. ANDEL. Donderdag 26 Maart zal op venoek van de Landbouwvereeniging „An del en omstreken", door den heer P. J. 't Hooft, Rijksveearts te Almkerk, eene lezing wordtn gehouden over het onderwerp. Paarden en Veeverloskunde. De lezing zal in het gebouw der openbare school plaats hebben, aanvangen des avonds om 7 uur en voor ieder kosteloos toegankelijk ziin. HERPT. Bij den landbouwer Adr. v. B. alhier, heeft men Zondagavond met groote kracht een flinken steen door een halve spiegelruit gegooid. De verschrikte bewoners, die naar buiten gingen, zagen niemand. ♦HEESBEEN. Bij de landbouwster E. V. is reeds voor de vierde maal een rund door het Rijk onteigend, lijdende aan tu berculose. De raad dezer gemeente heeft in haar vergadering, gehouden den 16 Maart, met algemeene stemmen besloten, om in Genderen een wening te bouwen voor den veldwachter. Dat er zith hier nog wel eens een geval van tuberculose voordoet, blijkt wel hieruit, dat er in de laatste zes maanden reeds 6 stuks hoornvee, aan deze ziekte lijdende, door het Rijk tegen een geschatte waarde zijn overgenomen; dat zoo een ont eigening voor den boer mooi is, is zeker, toch is en blijft het een schadepost, voor beiden, 't Rijk en boer. ♦LOON OP ZAND. Een niet al te snug ger boertje, uit deze gemeente, die graag een borreltje dronk, had een hit. Lange jaren was het diertje hem behulpzaam ge weest in zijn boerderijtje en honderden malen was zijn vrouw er mee naar Ooster hout gereden in een karretje, om negotie te doen, want ze hielden er tevens een winkeltje op na. Steeds had het paardje hem goed voldaan, maar nu begon het oud te worden en als gevolg daarvan wat stijf in de pooten; daarom sprak hij met zijn vrouw af, hij zou er mee naar de Bossche markt gaan om het daar te verkoopen en tevens een ander, jonger en beter hitje „in te slaan". Gepasseerden Woensdag, toen het begon te lichten, kwam de goede man de stad ingeleid en al aanstonds ontmoet hij een roskammer uit de Bommelerwaard, die hem staande houdt en voor 59 gulden zijn paardje afkoopt. Na 't gebruik van een stevigen borrel slaat ons Loonsch boertje den weg in naar de veemarkt, waar een goed uur later zijn vorschend oog een hit ziet van dezelfde taille en kleur als zijn verkochte. „Hei! boas, wê zuukte", roept hem een oolijke snuiter toe. „Ikke, ik zuuk een jonge vlugge ponnie veur nie te veul geld", antwoordt 't boertje. „Nou, boas bê mijn kunde terecht", 'k hè hier een vèft- halfjoarig mak en vlug ding, krek iets dê ou poast". De hit wordt losgemaakt, afge draafd en na heel wat handgeklap, eenig loven en bieden voor 78 gulden overgegeven aan 't Loonsche boertje, dat opgetogen over zijn gedanen koop onderweg hier en daar eens aanlegt om zijn paardje een stuk brood en zich zei ven een schnapsje te geven. In Loon terug, slaat de hit uit eigen beweging den zijweg naar 's boertjes woning in en loopt regelrecht naar den stal, waar moeder de vrouw, tienmaal meer pinter dan de man, den suffenden, halfdronken sukkel onder de liefelijkste bewoordingen aan 't verstand brengt, dat hij zijn oude knolletje had teruggekocht en zijn beursje, behalve zijn niet zuinige vertering, 19 gul den lichter was geworden. De oolijke roskammer uit de Bommeler waard had, alsvorens hij zijn zoon den hit liet markten, deze eerst netjes geroskamd, wat in lang niet gebeurd was, toen de ma nen gekort, de hoeven zwart gemaakt, den staart opgeknoopt en 't dier zeker „iets" ingegeven, wat hem voor een poos deed opleven en als 't ware verjongde. Denke lijk „iets" van denzelfden aard, wat ons boertje zoo lekker vond, maar dat op diens suffigheid zoo nadeelig gewerkt had. (Historisch). Mr. E. II. J. M. /an Zinnicq Berg- mann, lid der Eerste Kamer is Maan dagmorgen, bijna 61 jaar oud te 's-Her- togenbosch overleden. Mr. Bergmann was in 1847 geboren, en werd dus ruim 60 jaar oud. Zijne studiën heeft hij te Leiden volbracht, waar hij in 1870 promoveerde Enkele jaren daarna is hij tot archivaris van Noord-Brabant benoemd. In 1879 legde hij dit ambt neer. Sedert 1877 was hij rijksadvocaat; van 1881 af deken der orde van advocaten te 's-Hertogenbosch. Men schrijft uit Maastricht: Wanneer over tuchteloosheid in ons land wordt geklaagd, dan kan onze stad daarover medespreken. Uithangborden en schilden bederven, ruiten verbreken en dergelijke baldadigheden meer zijn aan de orde van den dag. De politie is daarbij niet altijd zoo gelukkig als Zon dagnacht, toen ze drie van de vijfgla- zenbrekers mocht aanhouden en ver baliseeren. De aangehoudenen zijn geen kwajongens, maar personen boven de 20 jaar, wat de feiten erger maakt. Te Watergraafsmeer werd Zondag ochtend een begin van brand ontdekt in het perceel Steinstraat 40. Een bed en eenige kleedingsstukken lagen te smeulen. De 64-iarige, alleenwonende juffrouw E. E. M. P. Sohns vond men half uit het bed hangende en de ge neesheer constateerde haar dood door verstikking. Aan misdaad wordt niet gedacht. Een bekend type te Hoorn, een oud vrouwtje, nog op het laatst van haar leven hard werkende bij vrienden en trekkende van de bedeeling, is overle den. Na haar dood vond men o.a. een spaarbankboekje met f 1900. Neefjes en nichtjes kunnen daar nu vanprofi- teeren. Te Nuland is in een ondiepe sloot verdronken gevonden de ruim 80-jarige landbouwer J. v. Z., uit Geffen, die in den voormiddag bij den slager G. te 's-Bosch een varken had afgeleverd. Toen men het ongeluk ontdekte, stond het paard nog met de leege kar op de plaats, waar zijn bejaarde, doch nog krasse meester den dood had gevonden. Een zware brand heeft Zondagmiddag de zetterij van het dagblad „de Tele graaf" in de St. Nicolaasstraat te Amster dam vernield, en groote schade aange richt in de redactiebureau's. Oorzaak is de onvoorzichtigheid van eene werkvrouw, die omstreeks 12 uur bezig was met het schoonmaken der localiteiten, en in de zetterij een potje wrijfwas met terpentijn op het vuur had staan. Deze werkplaats is gelegen op de derde verdieping (den zolder) van het hooge gebouw. De vrouw dacht aan geen gevaar, en vond, toen zij, na korte afwezigheid terugkeerde, een gedeelte der zetterij reeds in lichtelaaie. Niette genstaande haar schrik trachtte zij het vuur nog te dooven, m ar haar kleederen vatten vlam, en schreeuwend van angst en pijn holde zij naar beneden. Geluk kig ontving zij daar al spoedig hulp. Van alle zijden snelden de bewoners der aangrenzende huizen toe, het bran dend goed werd haar van het lijf gerukt en zij zelf zoo goed mogelijk verzorgd. Maar naar de oorzaak van het ongeval werd niet gevraagd, totdat voorbijgan gers de vlammen hoog boven het dak zagen uitslaan. Gevoed door het aan wezige brandbare materieel, kopij, kran tenpapier, zetbokken, enz. had het vuur woest om zich heen gegrepen, zoodat de ruiten van de glazen overkapping der zetterij sprongen en aan behoud van dit gedeelte van het gebouw niet meer te denken viel. Behouden bleef de steendrukkerij op de eerste verdieping en de gelijkstraats liggende krantendrukkerij, alsook een achter het Telegraaf-gebouw staand, en daarmede door een ijzeren gang ver bonden, pand, waarin de Electrische drukkerij gevestigd is. Toen de brand op zijn hevigst was, stond die gang wit gloeiend. Van het materieel der zetterij, letter kasten en zetmachines, is niets gered, terwijl ook al het aanwezige zetsel ver loren ging. Directie en hoofdredactie van de Telegraaf maakten dan ook gaar ne gebruik van het aanbod der firma Holdert en Co. en de hoofdredactie van „de Echo" om Vöbrloopig hun domicilie op te slaan in liet gebouw Felix Meritis, aan de Keizersgracht, en gebruik te maken van het daar aanwezige materiaal. Echter zal getracht worden zoo spoe dig mogelijk het eigen bedrijf weer op gang te brengen. De werkvrouw, mej. J. M. Oudes, werd per brancard naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Haar toestand is bevredigend. Levensgevaar bestaat niet. In den laatsten tijd kwam het bij de H. T. M. te 's-Gravenhage herhaal delijk voor, dat verschillende conduc teurs geld te kort hadden afgedragen, althans volgens hun afrekeningen, als die werden gecontroleerd op het hoofd bureau. Waar de oorzaak zat, bleek maar niet te kunnen ontdekt worden. Het conducteur-personeel was overtuigd dat de schuld niet aan hen lag en werd verbitterd door de herhaalde malen, dat van het loon deze tekorten werden afgehouden, dikwijls tot een bedrag van f 2.60 per hoofd en per dag. De directie stond aan het bestuur der vakvereenigiug D. E. S. toe om de wijze van behandeling der geldzaken te controleeren, hetgeen dan ook ge schiedde. Het schijnt, dat het afrekenen per hoofd moeilijkheden oplevert bij afloop van den dienst, zoodat het geld in een zakje aan de remise 's avonds bij afloop van den dienst in een auto maat wordt geworpen, welke 's mor gens op het kantoor wordt geopend. Tegen deze behandeling hadden velen, ook het bestuur der vakvereeniging, bezwaren gemaakt, uithoofde dat het personeel zich daarmede niet voldoen de gedekt achtte. De directie hield zich evenwel overtuigd, dat daaruit geen fouten kondeD voortkomen, en ging door met die wijze van contrólo; zij onderstelde dat de fout bij het perso neel lag en gaf daarom een dienstorder uit, waarin het personeel werd mede gedeeld, dat zij, van wie stelselmatig bleek, dat hun afrekenstaten niet in orde waren, ontslagen zouden worden. Maar toch scheen de directie niet ge heel gerust te zijn over de zaak, en bij een degelijk onderzoek bleek haar, dat steeds tekorten werden geconstateerd als een bepaalde remisechef 's avonds de geldzakjes had in ontvangst te nemen, om te storten in de automaat. Dit gaf aanleiding tot bijzondere controle. Een paar andere beambten werden verdekt opgesteld en dezen kwamen tot ont dekkingen, waarin de directie aanlei ding vond den beambte, belast met het in ontvangst nemen der geldzakjes, te ontslaan. Naar wordt medegedeeld, heeft de Mpijeen rechtsvordering tegen bedoel den ambtenaar ingesteld, althans een voorloopig justitieel onderzoek is be gonnen. De ingehouden tekorten zijn nog niet aan de betrokkenen terugge geven. De reden hiervan is, dat de conduc teurs verplicht zijn toe te zien, dat het door hen afgedragen zakje geld door den dienstdoenden remisechef in de automatische geldkist wordt geworpen, dat is bij de instructie voorgeschreven, velen verzuimden dit en liepen weg na het geld aan den chef te hebben afgegeven, zonder zich te overtuigen, dat de chef in deze zijn plicht hadge- d an. Een schatter bij de personeele belas ting in eene Friesche gemeente heeft proces-verbaal gekregen, omdat hij in zijne woning een schoorsteen gebruikte, dien hij niet had aangegeven. Toen gisteren om twaalf uur als naar gewoonte de klok van de Hervormde kerk te Amstelveen zou geluid worden, stond het gebouw vol rook, afkomstig van eenige stoelen, die voor in de kerk stonden te smeulen, waarvan de matten en kussens met petroleum begoten wa ren. In den vloer was een gat gebrand. De dader of daders van de brandstich ting hadden zich toegang verschaft deor het slot van een zijdeur open te steken. Bij de stoelen vond men een gebroken bierfleschje en een doosje lucifers. Bij de trekking der laatste Staatslo terij was de f 100.000 gevallen op een nommer dat zoek was. Dat nommer is thans terecht. Bij het binnenkomen van het stoomschip „Solo" van de Rotter- damsche Lloyd kwam uit dat het nom mer het eigendom was van acht stokers varende op dat schip. De vorige loterij hadden ze 1/10 en daarop f 85 getrokken. Ze besloten toen alles of niets en kochten een heel lot voor f 70 waarop thans de prijs is ge vallen. Bij Harlingen is Maandagavond een veerpont, waarmede drie jongens en zes meisjes, leden eener zangvereeniging, huiswaarts keerden, omgekanteld, waar door allen te water geraakten. De 16- jarige Martha Vellinga is daarbij ver dronken. Uit 's-Gravenhage wordt geschreven Toen Dinsdagmorgen de residentie ontwaakte, had de sneeuw over straten en daken een dik en wollig kleed uit gespreid. En steeds maar door vielen de dichte vlokken, als wilden ze spotten met het werk der „sneeuwruimers", die vanwege de Openbare Reiniging naar de drukst- begane punten der stad waren gezon den, om te zorgen voor het begaanbaar maken der wegen. Menig werklooze verdiende op deze wijze een daggeld. De tramdienst hield zich uitstekend, ook al lag de sneeuw, vooral in de bui tenwijken, enkel voeten hoog. Door motorwagens voortgestuwde of getrokken pekelwagens hielden de rails schoon, zoodat zonder eenige vertraging steeds gewone dienst kon worden gereden. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben na zich in een Victoria daarheen ta hebben begeven, in het Bosch in een arreslede een tocht ge maakt. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd de koetsier van een sleepers wagen, die van Rotterdam na r Gouda terugkeerde, op deu Goejannerwelle- dijk aangesproken door een jongeling, die vroeg, of zijn meisje, dat ongesteld, was geworden, met den wagen ver voerd kon worden, onderwijl hij zelf een dokter ging halen. De koetsier was hiertoe bereid, en men haalde het meisje dat op een omgehakten boom stam zat. Kort daarop overleed ze echter. Men kwam toen tot de ont dekking, dat de jongeling en het meisje vergift haddeD ingenomen en in allerijl werd naar het politiebureau gereden en direct geneeskundige hulp ingeroepen. Nadat aan den jongeling een tegengif was toegediend, werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar meu er in Blaagde, het doodsgevaar voor loopig af te wenden. Uit op het paar bevonden brieven moet gebleken zijn, dat beiden te Rot terdam thuisbehoorden, waarheen de geredde jongeling, de 20-jarige J. G. B. en het lijk der 19-jarige A. v. d. L. daar ook zijn overgebracht. De oor zaak vBn de wanhopige daad moet gelegen zijn in de tegenwerking der ouders in het engagement der jongelui. Sedert 1 Maart is een door het rijk gehuurde boot tusschen Gorkum en Lobith in dienst gesteld ten einde nauwlettend te kunnen toezien op de naleving van het Rijnvaartreglement. Politie en justitie letten zeer nauw keurig op de naleving van de bepa lingen van het Koninklijk besluit, waarbij 's nachts het geven van seinen op de stoomfluit is verboden. Het eerste proces-verbaal is reeds opgemaakt. Vrijdag hnurde een jongmensch te Delft een kamer, voorgevende aldaar nieuw aangesteld ambtenaar ter gemeen te-secretarie te zijn. Zatermorgen was hij verdwenen met medeneming van eenig zilverwerk en oud-Delftsch aar dewerk van zijn hospita. De recherche der politie zette hem op de fiets na en achterhaalde hem vlak bij Den Haag. Bij de worsteling, welke volgde, brak een oud-Delftsche vaas. De man, wo nende te Arnhem, is thans in hechte nis. De politie blijkt een goede vangst gedaan te hebben met deze aanhouding. Hij is herkend als de man, die voor eenige weken een winkelier te Delft oplichtte voor eenige paren schoenen en die te Amsterdam ook soortgelijke practijken uitoefende, waarvoor hij ge zocht werd. In den laatsten tijd is te Doetinchem gebleken, dat daar valsche guldens in omloop zijn. Eenige exemplaren zijn in beslag genomenze dragen het jaartal 1901. Men schrijft uit Makkum aan de 's-Hb. Ct.: Een dienstmeisje had zich een vier tal kiezen laten trekken en verloor daar door heel veel bloed, aan de gevolgen waarvan zij is overleden. Zondagmiddag 7 uur werd een kerk dief op heeterdaad betrapt in de kerk O. L. Vrouw aan het Beiuidenhout te 's-Gravenhage. 't WaseenEugelschman, die een van de offerbussen van den muur opgelicht, een gat daarin gemaakt en het geld daaruit gehaald had. De kos ter, die juist uit de sacristy kwam, zag het en snelde den dief achterna. Deze vluchtte door de Mariastraat, waar hij door den koster en de politie werd ge grepen. Men meldt uit 's-Hertogenbosch De Dommel is buiten haar oevers getreden. De Pettelaanscheweg is gedeel telij k ondergeloopen. De passage langs dien weg is daardoor bemoeilijkt. Zaterdagmorgen meldde zich bij de marechaussee te Almelo aan, H. ter H., oud 27 jaar, wonende te Bentelo, gem. Ambt-Delden. Hij verklaarde de persoon te zijn, die Donderdagmiddag te Zenderen, gem. Borne, met een revolver zesmaal op een pater heeft geschoten, waar door een der leerlingen van het R.K. gymnasium aldaar een schampschot ontving. In zijn woning werd de revolver in beslag genomen. De man maakt den indruk ontoerekenbaar te zijn. Hij is ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Blijkens ingekomen rapport is het in den laatsten tijd op de staatsspoor- lijnen meer dan gewoonlijk voorgeko men, dat reizigers in een hoogere k'asse werden aangetroffen, dan die waarvoor hun plaatskaarten geldig waren, terwijl de omstandigheden er op wezen dat met opzet was gehandeld. In den regel waren het reizigers die, door op het laatste oogenblik in den trein te stap pen, de treincontróle voor vertrek had den weten te vermijden. Het trein- en contrólepersoneel is daarom door de directie der staatspoor- wegen uitgenoodigd zijn bijzondere aan dacht hieraan te schenken en door samenwerking b.v. door telegrafisch bericht aan een volgend station te bewerken, dat dergelijke overtredingen worden geconstateerd en ter zake pro cesverbaal wordt opgemaakt. Men schryft uit Prinsenhage aan de 's-Hb. Ct.: De 20-jarige Van Nijnatten, die met Vastenavond door den landbouwer F. met een boksbeugel verwond werd, is aan de gevolgen overleden. Geef de Pink Pillen aan uwe kinderen, zoo het hen aan eetlust ontbreekt, zoo zy last van den groei hebben, zoo zy een vermoeienis ondervinden waar van gy de oorzaak niet kunt bepalen. mCEZOlWEM. Beleefd verzoek ik U voor onderstaand een plaatsje in Uw veel gelezen blad. U bij voorbaat mijn dank betuigende blijf ik uw getrouwe abonné X. Heusden 16 Maart 1908. Vrijdagavond j.l. gaf de „Heusdensche Harmonie" haai eerste concert voor dona teurs en hunne dames. Om 8 uur was dan ook de zaal op Concordia flink bezet. De heer De Roon opende het concert met een hartelijk woord van welkom aan allen, die door hunne opkomst belangstelling toonden in hetgeen op instrumentaal en vokaal gebied zou ten geboore worden gebracht. Na elk stuk oogstten de werkende leden een daverend applaus in. Geen wonder! Een vereeniging, die ruim een jaar zich heeft geoefend en nu reeds met zulk een MMMMMMMMMM Mijnheer de Redacteur!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2