iiet Land vao Neusden en lllena, de Langstraat en de lïommelerwaard. Reclame-Rijwiel, P. C. OUIEHAND - Haripliet N Z 47 ROTTERDAM. Va A AG CATALOGUS. 143 Hectaren WEI LA I, I 7 en 8, RORICHEM. Speciale InricMini voor het chemisch met TaitaÉ reiiiip, heldersclie 4 rcMliet-VereenUiiijr Voor Zangvereeniginqeo eo Zangscholen Heden Ontvangen Uitgever: L. JL VEERMAN, Heusden. No. 2723. Zaterdag 28 Maart1908. A. SWAGEMAKERS, HEUSDEN. Opgericht 1884. Opgericht 1884. Staat ter dekking KASTEN, KISTEN van TROUSSELOT. BEWAAR1 O SS land van alten' een partij Hollandsehe, Engelsche, Duitsche en Amerikaansehe Dames- en Heeren Rijwielen, die tegen zeer eoncurreerende prijzen van de hand worden gedaan. met nikkel velgen met bies, kogelvrijwiel, twee buitenwaartsche remmen, Ditnlop banden met alle toebehooren ook lamp, voor 65 gulden, een jaar garantie. Reparatie spoedig en billijk. KLUISDEUREN worden op bestelling geleverd. 0— GELDD00ZEN, GELDMANDJES. -0- KEUEENKAGHELS, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Openbare Verhuring (j MORTIER Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij losimims, Overjassen, Dameskleding enz EERSTE MDEKLAUWIIE KEPAKATIE-LVKIEIITIVG, (Mij. Valet from London), VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7ys ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Te Rome wordt een paleis van justitie gebouwd. Het heeft al 17 millioen gul den gekost, dat is tweemaal zooveel als het kosten mocht, en nog is 't niet af. De regeering heeft nu een onderzoek gelast, en men vreest, dat er leelijke dingen aan het licht zullen komen. Een moordaanslag is in het centrum van Berlijn, Stralanerstrasse 44 gepleegd op den 50-jarigen ongehuwden meubel handelaar Sigusmund Bernstein. Op de eerste verdieping van dat huis heeft hij zijn woning en kantoor. Hij zou des middags uitgaan met een vriend, maar juist toen hij het huis wilde ver laten, kwam een heer op zijn kantoor, om een bestelling te doen. Hij ging daarop even naar den sigarenwinkel in het benedenhuis en verzocht de winkeljuffrouw aan zijn vriend te tele- foneeren, dat hij iets later komen zou. Na 10 minuten kwam de juffrouw in het kantoor om het antwoord van zijn vriend te brengen en daar vond zij Bernstein hevig bloedend uit het hoofd aan zijn schrijfbureau zitten. Zij riep terstond de hulp van een dokter in, die constateerde, dat Bernstein met een zwaar voorwerp 3 slagen op het hoofd gekregen had. Hij was zwaar gewond en moest terstond naar het hospitaal worden vervoerd. De politie, die tevens van de misdaad in keunis werd ge steld, heeft den getroffene nog niet kunnen ondervragen, want hij is be wusteloos, zoodat men niet weet, of er gestolen is. Behalve door Bernstein is de misdadiger ook nog gezien door een 8-jarig buurmeisje, dat een als heer gekleeden man uit de woning van den meubelhandelaar heeft zien komen en een vluchtig signalement van hem heeft opgegeven. Op de aanhouding van den dader is een belooning van 1000 mark gesteld. De politie te Barcelona meent den hoofddader of ten minste een der me deplichtigen aan de bommenaanslagen in handen te hebben. Zij heeft n.l. ze keren dr. Lopez Riur^ gearresteerd, in een van wiens vele woningen een che misch laboratorium ontdekten een groote hoeveelheid benoodigdheden voor de vervaardiging van ontplofbare stoffen in beslag genomen werd. De Groothertog van Luxemburg heeft aan groothertogin Marie Anna den ti tel verleend van vertegenwoordigend luitenant. In een brief aan den Staats minister verklaart de Groothertog zich niet langer te kunnen verbloemen, dat zijne krachten afnemen en te moeten vreezen, dat zij hem binnenkort niet langer zullen veroorloven aan de zaken van het groothertogdom zijne zorgen fce wijden, zooals hij zou wenschen en ziooals het ook behoort. BINNENLAND. Uit Oudenbosch meldt men Toen v. Z. Woensdagavond per fiets s>~an Zegge, waar hij kermis had gehou- len, huiswaarts keerde, werd hij nabij le woning van L. V. A. door een met »«n geweer gewapend persoon aangeroe pen. V. Z. reed door, doch de aanrander «gde aan en schoot v. Z een schot pagel in het hoofd en een in het dijbeen, vaarna hij de vlucht nam. V. Z. werd door eenige personen, die p het gerucht der schoten kwamen uanloopen, in een herberg gedragen en, :*.oewel men voor zijn leven vreesde, *;hijnt er nog eenige hoop te bestaan. De dader, naar wien de politie een -treng onderzoek instelt, is tot nu toe sog niet bekend. Aan de aardappelmeelfabriek te Fox- :auol gem. Hoogezand is Dinsdagavond =en ernstig ongeluk gebeurd. De smid Jonkers van Kleinemeer was bezig =net het plaatsen van machineriën. Door =en riem gegrepen, werd hjy tegen den muur geworpen, waardoor een ernstige schedelbreuk ontstond. De man is'Woens dagmorgen overleden. De beruchte rijwieldief v. d. B., die, eenige dagen geleden, bij Ede uit den in volle vaart zijnden trein sprong en zoo aan zijn bewakers ontsnapte, is te Dusseldorf gevat. Aangezien hij ook in Duitsehland wat op zijn kerfstok heeft, zal hij eerst te Dusseldorf terechtstaan en later aan de Nederlandsche justitie overgeleverd worden. Men meldt uit Amsterdam In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de Amst. Juweliersver- eeniging is besloten aan den Alg. Ned. Diaman tbewerkersbond alle gesloten loonovereenkomsten op te zeggen, daar de A. N. D. B. niet in staat blijkt te zijn om de loonontduikingen tegen te gaan. Donderdagnacht tusschen twee en drie uur werden de bewoners van de drukkerij De Nieuwe Tijd, Linnaeus- park 70, te Amsterdam, gewekt door het miauwen van katten in huis, en om deze te verjagen, gingen ze naar beneden. De wanorde, die daar te zien was, deed direct een inbraak vermoe den. Het eerste werk was, om naar de telefoon te snellen om de politie te waarschuwen, doch er was geen ver binding te krijgen; de draad bleek doorgesneden. Bij nader onderzoek bleek, dat de dief die vermoedelijk in zijn werk is gestoord den sleutel van de brand kast gehaald heeft uit den pantalon van den eigenaar der dukkerij, welk kleedingstuk op den stoel naast diens bed lag. De brandkast was verschoven, doch verder met rust gelaten. De in breker moet aan den achterkant van het sousterrain zijn binnengekomen, door het indrukken van een ruit. Van daar is hij naar boven gegaan, naar de slaapkamer, en toen naar de kamer, waar de brandkast stond. Door het sousterrain is hij weer verdwenen. Ver mist worden twee horloges, enkele si garen en eenige voorwerpen van weinig waarde. De politie, die inmiddelsgewaarschuwd was, kwam spoedig opdagen. Zij stelde terstond een ijverig onderzoek in, rnet dit resultaat, dat in den tuin voetstap pen van één persoon werden ontdekt, en in den naastgelegen tuin een revol ver met vier scherpe patronen geladen, welke de dief vermoedelijk in zijn over haaste vlucht heeft verloren. Gisterenmorgen is, door onvoorzich tigheid met vuur, in een paviljoen van het krankzinnigengesticht „Wolfheze" te Arnhem brand ontstaan. Het pavil joen is afgebrand. De schade wordt be groot op f 20.000. Een later bericht meldt dat de brand woedde in de pas gebouwde tweede dokterswoning. Het huis is totaal af gebrand. De overige gebouwen bleven onaangetast. In de Friesche gemeente A. heeft de marechaussee proces-verbaal opgemaakt tegen een der gemeenteveldwachters wegens mishandeling van zijn schoon zoon. Uit Den Haag wordt gemeld De man, die in twee achtereenvol gende nachten, om diefstal te plegen, zich toegang verschafte tot het kantoor van den deurwaarder G. aan de Brou wersgracht, is ook den derden nacht teruggekomen, om op dezelfde wijze als de beide voorgaande nachten in het kantoor door te dringen. Thans werd hij op heeterdaad betrapt door twee rechercheurs, die hem overbrach ten naar het politiebureau. Te Leilens (Gron.) is overleden de ruim 100-jarige Aafke Smit wed. Ham- minga. Op haar honderdsten verjaar dag onlangs is haar nog door het mu ziekkorps van Ten Boer onder veel belangstelling een serenade gebracht. Hoewel de beëedigde wegers en me ters van de corporatie Mercurius, directie W. J. van Vollenhoven Co. te Rot terdam, zich allen schriftelijk verplicht hebben alle werkzaamheden te verrich ten, die hun door of vanwege deze directie zullen worden opgedragen zoo wel bij nacht als bij dag en onverschil lig voor wien de goederen bestemd zijn, heeft Donderdagmorgen geen van deze wegers of meters zich gemeld op het kantoor om aan het werk te gaan. Het werk voor hen bestemd wordt nu door de Volharding gedaan. Bij het kantoor van de firma W. J. van Vollenhoven Co. aan de Wes terkade wordt vanwege de Wegers en metersvereeniging gepost, hetgeen op de mannen van de corporatie Mercurius waarschijnlijk van invloed is. De firma W. J. van Vollenhoven Co. heeft haar kantoor voorloopig ge sloten. Als daders van de inbraak bij de firma Frans B. Mooy te Haarlem zijn aangehouden drie bij do justitie bekende personen uit Haarlem, die gezien zijn met een kar, waarop de gestolen brand kast werd vervoerd. Zij worden ook verdacht onlangs ingebroken te hebben bij den slager Kruyer. De bij dezen gestolen voorwerpen zijn op een hunner bevonden. Aanbevelend, P.S. Zoekt U voordeel eD koopt beter zoo gij kunt. Eenigst goedkoop en vertrouwdst Adres voor Booliershf*no*K33gd- he«Ien en Liiilanteriëii is: Intercomm. Teleph. Ho. 4133. ADVERTENTIEN. De Belgische Stam- en Premie- hengst van de beroemde beslist brandvrije hoog 1,70 M., kleur bruin, zwaar ge bouwd. Dekgeld 8 bij de eerste j toelating te voldoen, bij A. VAN DRU- NEN, Werkendam. Voor öorcum eu OrastreUea, uitsluitend bij ons verkrijgbaar tot fabrleksprïl'cn. Courante soorten geregeld voorhanden. VAN op de poldersSteenenmuur, Klein Zalmpje, Klein Stukje, Hardenhoek, Donderzanden, Keizersguldenwaard en Buiten-Noord onder Werkendam en Dussen, voor 't seizoen 1908, in perceelen, door Notaris hERKHOVEH te Werkendam, op Woensdag t April 1 3408, des namiddags 3 uur precies, in het café WINK aldaar. Breeder bij biljet omschreven. Zomerdienstregeling I April 1 Nov. Bosch -Beusden- <»oriiicliem- Bordrecht-Botterdam. Heusden-C-oriiichem. /iOiidug. Geen dienst. ülaandug. Van Heusden vm. 4.vm. 6.30 Dm. 1.van Gorinchem vm. 11.nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm. 5.uur. Bosch-(*oriiichem. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. INaaudag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm. 8. Naar Gorinchem. maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 1. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIKNSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Botterdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. AtlKNT te Heusden: fl. Malingré. Directeur: L. DB BEBR, Gorinchem. adres! 't zij niet direct, den een of anderen dag hebt U't toch noodig. (Methode Br. James Crawford) Veel beter dan uitstoomen en als nieuw oppersen van Heeren en Daitieskleeding; teruglevering naar alle plaatsen in 3 4 dagen. Verder belasten wij ons met het keereil, verinaken en onzichtbaar repareeren van Patent Ihivveelei» kragen op Overjassen f©.»©, fl.35. Zijden fluweelen kragen 3.5«. Uitgebreid prospectus op aanvraag gratis toegezonden. BAorie «loofdsteeg BB'B'TEHB IH. Telefoon interc. 3264. WAAI^ W I.J K, (4roote no. 2«4, Kapitaal: 34 millioen gulden. Beservefondsenf'§^§.338.331. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépöt en in rekening-courant met rente-vergoeding. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques, wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. S. SADÊE, Commissionnair in effecten. zijn onmisbaar de volgende van HERMAN BENDER, alsLIEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liederen f 0.40. II, 50 tweestemmige 0.50. Hl, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige 0.80. CONCORDIA, 106 Liederen voor Mannenkoor 1. CAECILIA, 130 Gemengd koor 1. M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Korenvoor vier Mannen stemmen ten dienste van Jongelings-Vereonigingen en Chr. Zanggezelschappen. Ie stukje (30 liederen en Kooren) t 0.60; 2e stukje (23 Liederen en Kooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te Heusdenworden geleverd door en zijn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. lIÏUWiRI in iuMmaGU WW WMpJBiimMW n n ii Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5