H StóCTOR, „Garibaldi." Voor de Schoonmaak. Landeke e.a. Wei- en Hooilanden IItl< „Ilias" Behangselpapieren enRanden, IN MKT Vaste Goederen Cornelis Maria/ Malingré, Ontworpen Legger der water leidingen van het Waterschap staan ter dekking: staat ter dekking: Woensdag 8 April 1908, De Engelsche kruiser Berwick heeft bij een nachtelijke vlootoefening in het Kanaal den torpedojager Tiger in den grond geboord. Ambtelijk wordt meegedeeld, dat er hij het ongeluk 36 man zijn omgekomen. ■rin>«uittelfik ilifnwN, HEUSDEN, 4 April. Een krasse oude heer is zeker C. van Vrede. Donderdag morgen vervulde hij, op zijn ruim 91-jarigen leeftijd, den treu- rigen plicht om zijne overleden echtge- noote de laatste eer te bewijzen, bij welke gelegenheid hij te voet den lijkstoet volgde naar de begraafplaats en terug, welke laatste rustplaats, van de R. Kath. Ge meente, onder het naburige Herpt is ge legen. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Maart 1908 ingelegd f 13879.76 en terugbetaald f 15057.48. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4449. Voor het le gedeelte van het examen voor adspirant gemeente secretaris, gehou den te 's-Gravenhage zijn geslaagd de na volgen le candidaten, die allen hunne op leiding hebben genoten van den heer H. J. van Eggelen, secretaris der gemeente Heusden: de heer Timmermans te Veen, C. P. Sjerps te Vlijmen en P. G. Overvliet, te Nederhemert. Gedurende de maand Maart is alhier 33.1 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagtl 7. SLEEUWIJK. Aan het hulppost- en telegraafkantoor werd gedurende de maand Maart in de rijkspostspaarbank ingelegd f 218, en terugbetaald f 788.1935 tele grammen werden behandeld, terwijl 2 maal van de telefoon gebruik werd gemaakt. De Dinsdagmorgen j.l. was voor den landbouwer M. niet voordeelig. Een paard, waarmede kort te voren nog mest naar het land was gebracht, bleef plotseling op stal dood. GENDEREN. Hoe moeilijk en kostbaar het soms is om drinkwater te krijgen, dat voor de gezondheid onschadelijk is, onder vindt thans het gemeentebestuur alhier. Met inspanning van vele krachten is het geluH 27 M. ijzeren buizen in den grond te slaan. Het bleek echter na eiken meter buis, die geslagen was, dat het water voor drinkwater niets waard was en een onaan gename lucht had. Op 25, 26 en 27 meter diepte was er in 't geheel geen water te verkrijgen. Dieper slaan bleek bijna on doenbaar, dusdan de pijpen er maar weer uit. De eerste buis brak af en de tweede volgde dat voorbeeld; maar de volgende zullen er met wat geduld en eenig overleg, dan toch denkelijk wel uitkomen. Er zijn er althans reeds 10. HEESBEEN. De heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant bracht Maandag 30 Maart een bezoek aan onze gemeente, dat ongeveer 1| uur duurde. DUSSEN. Tot ambtenaar bij de directe hela-tingen is benoemd de heer J. C. Pol- lekoorne, te Zundert. De alhier gehouden verpachting van weiland, behoorende aan de diaconie en kerk der Hervormde gemeente heeft f 55 meer opgebracht dan verleden jaar. Zondag j.l. is van hier naar Ant werpen vertrokken de heer J. Bron, om verder per stoomschip „Büloir" de reis naar Sjanghai te ondernemen, waar hij werk zaam denkt te zijn, bij de uitdieping van een waterweg. Wij wenschen hem een voor spoedige reis en een tot weerziens toe. Bij Kon. besluit van 1 dezer is, met ingang van 16 April, G. J. Visser te Kei- zersveer (gemeente Raamsdonk), onder toe kenning van eervol ontslag als machinist bij de Rijksstoomveeren en Rij ksstoom ge malen van de verlegde rivier de Maas, benoemd tot machinist bij de electrische bemaling van boezems en polders, afwa terende op de Bleek en Oostkil, ter stand plaats Vierbansche sluis (gemeente Dussen). WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart in de rijkspostspaarbank ingelegd f2234.26 en terugbetaald f 3698.72. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2088. GORINCHEM. Op de voordracht ter be noeming van een directeur der ambacht school te Schiedam is .als no. 1 geplaatst de heer D. R. Gerhardt. directeur der ambachtsteekenschool alhier. binnenland. De Bataviasche correspondent van het Hhld seinde het volgende: De moeilijkheden bij de invoering der belastingen in de Padangsche Bo ven- en Benedenlanden houden aan. Drie honderd man zijn ter verster king der troepenmacht van Java naar Padang vertrokken. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Woensdag: Eergisteren is het bivak der mobiele colonne van het 3e bataljon te Rantau Gedong aangevallen door 80 kampong- bewoners. Daarbij sneuvelden 3 inlan ders en 3 dwangarbeiders. Gewond wer den kapitein Koek van Leeuwen en 5 inlanders en 7 dwangarbeiders. Wij ver loren 5 geweren. De vijand had 2 doo- den. De Red. teekent hierbij aan Bij het 3e bataljon is een compagnie ter sterkte van ongeveer 200 geweren voor het maken van excursies bestemd. Het is deze compagnie onder commando van den kapitein der infanterie A. W. A. de Koek van Leeuwen, die aan den thans geseinden aanval heeft blootge staan. Rantau Gedong ligt in de onderaf- deeling Sinkel van het gouvernement van Atjeh en Onderhoorigheden, aan de Sinkelrivier, dicht bij de hoofdplaats Sinkel. Het nu geseinde voorval is weer een ernstige gebeurtenis. Geen benden of kampongbewoners, door een bende daar toe geprest of overgehaald, maar alleen kampongbewoners zijn overgegaan tot een aanval op een door onze soldaten bezet bivak. Zooals gewoonlijk zal wel weer het grootste gedeelte der colonne er op uit zijn geweest, zoodat slechts een zwakke bezetting in het bivak was achtergebleven, waaronder dan uog vele tijdelijke zieken loopen. Daaruit is het alleen te verklaren, dat een aanval (niet overvalling) van een 80 kampongbe woners ons op zoo zware verliezen is komen te staan en dat er zelfs geweren verloren gingen, terwijl de vijand maar 2 dooden bekwam. Voor zoover wij weten, bestaat het 3e bataljon behalve Europeesch kader, alleen uit Amboneezen, zoodat de als gewond en gesneuveld gemelde inland- sche soldaten wel Amboneesche fusiliers zullen zijn geweest. Bij besluit van den Belgischen minis ter van Landbouw is de invoer in Bel- gie van drachtige koeien en vaarzen, niet ter onmiddellijke slachting be stemd en afkomstig uit Nederland, toe gelaten langs de tolkantoren van Sant- vliet, Esschen (station), Esschen (dorp) en Weelde (station). De Algemeene Hengelaarsbond heeft een adres gericht aau de Tweede Ka mer naar aanleiding van het aanhan gige wetsontwerp tot regeling der vis- scherijen. Adressant klaagt er over, dat uil het wetsontwerp een minder welwillende geest voor de hengelsport spreekt, en, na uitvoerig zijn grieven uiteengezet te hebben, verzoekt hij eenige veran deringen in het ontwerp te willen aan brengen, o.a. deze, dat, terwijl in het algemeen hengelacten tegen botaling van 50 cent verkrijgbaar zullen zijn, een uitzondering zal gemaakt worden voor hengelacten voorkinderen beneden 16 jaar en voor hen, die uitsluitend des Zondags hengelenaan dezen wil adressant kosteloos een hengelacte uit gereikt zien. Uit Heerenveen meldt men: Alhier zijn gevankelijk binnenge bracht drie 17-jarige jongens uit Wijckel (Gaasterland). Deze jongens waren Zon dagavond in de woning binnengedron gen van Bouwstra, wiens dochter een vrijer had. De vrijer werd verjaagd en toen is de 27-jarige dochter op de dier- lijkste wijze door de drie indringers bejegend. Nog twee andere jongens moeten medeplichtig zijn. De officier van justitie gaf last tot gevangenhou ding. De jongens zijn uit den arbeiden den stand hun ouders zijn zeer oppas sende inenschen. Bij het plegen van hun wandaad verkeerden de jongens niet onder den invloed van sterken drank. ter, waarvan de oudste slechts 10 jaren en de jongste nog maar enkele dagen oud is. Donderdagavond was de 10-jarige P. de W., wonende in de Zaagmolenstraat te Rotterdam, in die straat aan het touwtje springen. Eensklaps struikelde en viel het meisje, waarbij het onder een juist voorbijrijdenden bestelwagen van de H. IJ. S. M. kwam. Van dien wagen ging een achterwiel haar over het hoofd, tengevolge waarvan zij op de plaats dood bleef. Op de grens der gemeenten Naardan en Bussum zijn gisterenavond half zes den stoker van de Huizertram, die bui ten dienst meereed, beide beenen onder de knie Stukgereden. Hij is naar Hil versum getransporteerd, om in de zie kenverpleging opgenomen te worden. Te Zundert is de molen van Adr. de Jong door een hevigen wind inge stort, waarbij de molenaar en een be zoekster, vrouw Hollanders onder het hout bedolven werden. De molenaar kwam echter met den schrik vrij. De vrouw daarentegen bekwam ernstige inwendige kneuzingen. IMGEZOIVDEM. Gelieve de goedheid te hebben onder staande in uw Nieuwsblad op te nemen: De vereeniging „Floralia" afgaande op het succes ten vorigen jare behaald, stelt de jeugd van Heusden tot den leeftijd van 16 jaar weder in de gelegenheid deel te nemen aan den wedstrijd in het opkweeken van bloemen. Zij roept thans ieder op, blijkens advertentie in dit blad, zich als deelnemer te komen aangeven op Zaterdag 11 April a.s. tusschen 5 en 7 uur des na middags in de IJstent alhier. Een viertal potten met diverse planten zullen weder bij loting verkrijgbaar worden gesteld a 10 cents, onder verplichting die op de in den loop des jaars te houden tentoonstelling in te leveren. Door mildere bijdragen daartoe in staat gesteld, zal er voor gezorgd worden, dat de voorraad nog ruimer gesorteerd is dan de vorige maal. Het bestuur is voor nemens de tentoonstelling met de daaraan te verbinden feestelijkheden te doen plaats hebben op den verjaardag van H. M. de Koningin. Wij twijfelen dan ook niet of ieder, die gevoel heeft voor het schoone en goede, zal zich beijveren mede te wer ken tot dit heerlijke doel en tevens om niet alleen de jeugd maar ook den ingezetenen van Heusden een aangenamen, nuttigen en genotvollen dag te bezorgen. Heusden 1 April 1908. HET BESTUUR. Bcohtzakcn. In het Hótel du Commerce in de Kalverstraat te Amsterdam bracht eer gisteren gedurende den diner-tijd een kok, die dien avond uit zijn betrekking, waarin hij twee jaren was werkzaam geweest, zou vertrekken, plotseling met het mes, waarmede hij vleesch stond te snijden, een snede in den hals en over de rechter wang toe aan de buffet juffrouw, die dienst deed in de keuken aan de etenslift. De juffrouw werd naar het Binnengasthuis gebracht, waar de wond, die niet gevaarlijk bleek te zijn, werd verbonden. Van de verwarring ontstaan onder het personeel toen men de juffrouw hoorde gillen, maakte de dader gebruik om weg te komen. Toen de politie kwam om een onderzoek in te stellen was hij nergens te vinden. Men twijfelt aan 's mans geestvermo gens. Te Wapenveld is gisterenmorgen, om streeks 10 uur, op de Berghuizer papier fabriek de 41-jarige Jan Horst, die be zig was met het opleggen van een drijf riem, plotseling door de machine ge grepen en onmiddellijk gedood. Horst was een oppassend werkman en laat een vrouw met 5 kinderen ach Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafzaken dd. 2 April '08. Openbare dronkenschap: A. d. G. te Meeuwen, f 1 subs. 1 d. N. O. en J. L. te Almkerk, elk f 2 subs. 1 d. I. v. d. H te Werkendam, J. v. I., A. v. B., A. v. D. en J. van D. te Dussen, allen f 15 subs. 3 d. A. v. d. P. te Dussen, f 5 subs. 2 d. A. v. M. en J. v. H. te Dussen, elk f 3 subs. 2 d. A. C. K. te Dussen, f 5 subs. 3 d. B. K. te Dussen, 1 dag hechtenis met plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van twaalf maanden. Overtr. jachtdelict: J. H. B. te Uit wijk, f 15 subs. 4 d. D. v. R. te Wijk, f 5 subs. 4 d. H. G. te Dewerken, f 10 subs. 3 d. Overtr. vischdelict: Ch. R. en T. de W. te Dussen, 2 X f 3 subs. 2X ld. met verbeurd verklaring van de aal- schaar, bevel tot uitlevering of betaling van vijf- en zeventig cent, bij niet uit levering of betaling te vervangen door een dag hechtenis. Overtr. rijwielreglement: E. J. v. d. W. te Werkendam en R. A. thans in Amerika, elk f 2 subs. 1 d. II. A. te Woudrichem, f 1 subs. 1 d. M. v. R. te Dewerken, vee laten loo pen op beweiden grond, f 3 subs. 2 d. Overtr. drankwet: K. v. d. B. te Heusden, f 20 subs. 10 d. met bevel tot teruggave van de inbeslaggenomen drie glaasjes. G. W. te Heusden en P. v. V. te Dewerken, elk f 3 subs. 2 d. met bevel tot teruggave van de inbe- slag genomen flesch jenever. Overtr. ongevallenwet: J. v. V. te Dussen, f 10 subs. 5 d. Loopen over eens ander3 grondL. P. te Dewerken, f 5 subs. 3 d. I Een op den openb. weg geplaatst voor werp niet verlichten: J. v. d. S. te Almkerk, 2X13 subs. 2 X 2d. S. N. te Almkerk, f 2 subs, 2 d. M. P. te Dewerken, een trekdier onbeheerd laten staan, teruggave be volen aan zijne ouders zonder straf. Overtr. herbergreglement: G. de J. te Eethen, f 20 subs. 5 d. A. v. d. K. te Eethen, f 1 subs. 1 d. M. v. D. te Babiloniënbroek, f 8 subs. 4 d. H. A. L. te Babiloniënbroek, f 6 subs. 3 d. Kaatsheuvel, al voor, de le f 20 of40d. h., de 2e f 10 of 20 d. h.H. d. L. te Waal wijk, als voor, f 5 of 10 d. h. BurKeHIJke Ktand. Werkendam, van 27 Maart tot 3 April. Geboren: Pieter, z. v. L. Rijkersen W. van der Stelt; Cornelis Adrianus, z. v. A. Potters en G. Kooijmans. Nederhemert, over de maand Maart. Geboren: Jan, z. v. M. Vos en G. Doruijter; Gradus, z. v. G. van de Laar en M. Schalk Geertruida, d. v. J. W. van Diggelen en G. Biesheuvel. Overleden: Jan Vos, 2 d.; Gijsber- tje Teeuw, lj.; Cornelia Teeuw, 3 j Hendrik Johannes deGaaij, 16 m.; Dirkje van den Oever, 2 j. llark the,richten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 2 April 0.53 M. boven 0. 3 0 47 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 1 April 1.88 M. 1.48 M. 4 N.A.P. 2 1.68 1.30 3 1.64 1.29 t d verten tlën. Heden overleed, tot onze diepe droefheid na tijdig voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoot, ^ader, Be huwd- en Grootvader, jle Weledel geboren Heer in den ouderdom van ruim 90 jaren. Heijligers. M. A. El J. VERHOEVEN— Malingré. J. VERHOEVEN en Kinderen. M. KEUNEN— Malingré. A. KEUNEN en Kinderen. A. MALINGRÉ— van den Braak en Kinderen. Het Dagelijksch Bestuur van het Water schap „Binnenpolder van Doeveren" brengt ter algemeene kennis dat de vanaf 6 April 190§ gedurende 30 dagen ten kantore van den Secretaris zal ter inzage liggen, terwijl op Dinsdag; S Mei 1908 des nam. van 3 tot uur gelegenheid zal bestaan ten kantore van den Secretaris mondelings bezwaren in te dienen. Doeveren, 4 April 1908. Het Dagelijksch Bestuur van het Water schap voornoemd, D. VOS. De Secretaris, H. H. verhoeven; Bij A. MAAS te Aalst, 1. De Stamboekhen gst/ G. P. S. No. 1. Blauwschimmel, Moor kop, hoog 1.61 M.,/iÏ4*l)i$i*4cli ras». Bekroond met eer/ premie van f 400. DUC komt eiken WOENSDAG in Ammerzoden, bij /A. VAN HEMERT, in de Hopwaag/van af 8 April. 2. De Stamboekhengst G. P. S. No. 49. Donkerbruin witvoet, hoog 1.6Ó M. Gekruist Oldenburger ras, oud /5 jaar. Bekroond 2 maal met f 250. DeUgeïd van beide f 8 drachtig. Niet drachtig f 4L Pout en Veer vrij. Bij M. A. DE GEUS te Gameren de beroemde donkerbruine premie en Stamboekhengst Bekroond in 1905 met f 400 en 1906 met f 300. kékr. Oldenb. ras, hoog 1.63, Vader Julius No. 183, en de zware roodschimmel, premie- en Stamboekhengst Bekroond in 1907 met f 200, vapt zuiver tlelg. ras, hoog 1,64, Vader Lion d'Órmeignies No. 10528. Hav/rgeld t 3, drachtig f V boven dien /paarden, gust van 't vorig jaar, bij hem vrij van havergeld. I)ftarden die verkocht worden, 't volle geld. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden onzer dierbare Moeder Mevr. de Wed. A. SCHOL TENBerm an, betuigen wij onzen harte- l(|ken «liink. Uit aller naam Heus< A. D. SCHOLTEN. E. SCHOLTEN. Maart 1908. Zitting van Donderdag 2 April. 1908. Uitspraak in zake het O. M. tegen: A. Z. S. te Almkerk, jachto vertreding, vrij M. T. v. M. te Elshout. alsvoorP. A. v. d. L. te Baardwijk, mishandeling, 8 m. gev.J. J. v. D. en J. P. C. v. D. te OMTVANGGIl: eene zeer groote keuze in vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en Wandver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleum (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum Voorts Schilder en Behanger. HEUSDEN, Wgksche Straat 14. des namiddags/ ten f. uur, publieke ver- kooping, ten verzoeke en ten hphe van T. VAN BEUSEKOM, winkelier te Meeu wen, van een partij IVlanufacturen, Winkelopstand, Wagen, Kar, enz. enz. Contante betaling. Te zien des morgens vóór den verkoop van lp43 uur. Deurwaarder. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal Xalenlag tl April 1908, des namiddags uur precies,in het café „SPRENGER" te 81 e e u w M k, publiek VERHURE1V voor het seizorn 1008. Voor den Heer W. A. /Viruly Verbrugge. van den polder „tiet Landeke", onder Dewerken, in perceelen als in 1907. Voor de Erven van den Heer C. van Leeuwen. Om te beweiden. „De 13 Hout", onder Sleeuwijk, ter plaatse genaamd „het Bakkerslaud". Voor 7 Jaar om te beweiden. Voor de Diaconie der Hervormde Gemeente vprh Werkendam en Dewerken. De Elf Hont bij de Bouwe", onder Sleeuwijk, groot 1.75.00 Hectare. Notaris RIETR A te Dussen, berich bericht, dat de» te Hill (Meeuwen) zijn ingezeten verhoogd als Koop'! f850, koop 2 f700, koop 3 f1600. Toeslag blijft bepaald op ArQda£ 1® April 1908, n.m. 4 uur precies, te Hill, bij J. Heymana. Geachte Redactie HEUSDEN, 4 pril Op de botermijn Karen heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.17 tot f 1 20. lieren van 3'/j tot 4 et. Granen. Tarwe t (5.20 «ƒ8.5'», Rogge f 6.00 af 6 Gerst f 5 70 a f 6 20. Haver f *.80 a f 7-80, Kool zaad Raapkoeken f af Lijnkoeken a f LAND VAN ALTENA. 3 April. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 1.9 a f 2.25; Zeeuwen, f 2.50 k f 3.(0, Jammen f k f Hooi. \e qual. f 10 k f 11.00 2e qual. (voor de pers) f 8.0 a 9 50 Klaverhooi f 10 a f 2 0», Wit stroo f 8 k f 9.— Geel dito f 7 k f 8 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 k 40 ets zwaardere 4»' a 48 etBoter j 1.10 a 1.20 per K.G Eieren f 0.75 k f 0 85 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0,5 71/, in de winkels dus f 0.621/2 per h. kilo. Kieren f 0.8° per it stuks WAAL WIJK, 3 April De prijs der Boter wat heden van f 1.16 af 1 25 per K G. Zetting 1 19. DUSSEN. 2 April. De prijs der boter was heden van f l.cc a f 1.18. Aanvoer 236 K.G. Zetting 1.12. Heren f 0.75 de 26 stuks. 'i f-SOt IJLN31 Maart. De prijs der Boter was v '1.16 tot /"!.30 (ongevoerd 411 Kilo's Heren ff' 95 de 26 stuks. GENDEREN. Staat der uitbetaling van 16 Maart tot 28 Maart der Coön Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 5.20, laagste f 3.20 per l'i»/ Liter. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwef 6.9i/ a f 7, Haver f (.40 af 1,25. Garst f K.25 a f 5.50 per H.L-i Boter f 0.6' af 0.67ytper half K.G. Lieren f 0.85 a f 0.95 per 26 stuks Biggen f 5,5') a 9.75, Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f 0.00 /0.0(> per stuk Hemden. M. M. J./A. MALINGRÉ— Schoon hoven. De Voorzitter Hemden, 2 April 1908. Arrondissement8-Rechtbank te 's-Bosch. alle soorten van Drooge en Bereide Verf waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen, Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rond; Venster- en Spiegelglas, glazen Deur platen, Brandspiritus en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij F. LllIJT, W. C. Friedli,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2