Ook lor 'Verlinden. W. Timmermans Zomin Oonsultatie voor Ooglijders, heusm Behangselpapieren ea 8, til i u C. BOUMAN, t alle soorten groenten in blik. Terder Soepen. Trachten op Sap. Atelier voor Fotopte EUGENE DE JONG, Stoomboot-Maatschappij DROGE VERFWAREN A. van Dijk Zn., Heu d m Marmer- en Steenhouwerij. 's-BOSCH, St.-MsM Voor de Scha m aiik. F. LUIJT, N. V. Maatschappij voor icheeps- en Machinebouw, HEUSDEN (NMLi Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparatiën, enz. op elk gebied. l'llRIHNI'Ohlt ROltlJ. BEKENDMa ,^rARDIST," den en voorts uit de keuken enz. een aantal zilveren lepels en vorken, als saladelepel en vork, soeplepel en zoo meer. Ook wist de dienstbode te con- stateeren dat uit een kastje, staande op de eerste étage en onder het beheer van mevrouw, is gestolen een spaarpot met ongeveer f 30, welk geld aan de dienstboden toebehoort. Als een staaltje hoe de inbrekers zich thuis gevoeld hebben, kan dienen, dat zij blijkens de gevonden restanten in de salon, beneden aan de straat, eenige eitjes gepeld en wat sinaasappelen hebben opgepeuzeld. Voor zij hiertoe overgin gen, lieten zij eerst de jaloezieën zak ken en deden de overgordijnen dicht, opdat het branden van het gaslicht, door hen aangestoken, niet van de straat opgemerkt zou worden. Het licht hebben zij kalmpjes laten branden na volbrachte taak. Men gelooft, dat de inbrekers met een valschen sleutel zijn binnenge komen, hoewel de deur op het nacht slot zou gezeten hebben. Thans her innert de heer van Eyk zich ook, dat hij dezer dagen een huissleutel is kwijt geraakt. Gedacht wordt, dat de inbraak een dag of vijf voor de ont dekking gepleegd is, gedurende welken tijd een drietal gaslichten, dag en nacht, ten koste van den bewoner ge brand hebben. Geld was er niet te stelen, want de heer van Eyk bewaart zijn geldswaarden te zijnen kantore. De politie heeft bij haar onderzoek ten huize van den bestolene de stuk ken gevonden van een in tweeën ge broken scheermes, dat waarschijnlijk dienst heeft gedaan bij het forceeren van een kast. Zondagavond is door de politie aan het centraalstation te Utrecht bij de aankomst van een Duitschen trein aangehouden een Duitscher uit Mann heim, die met een meisje van 15 jaar op weg naar Amerika was. Het meisje blijkt de zaak nog al on verschillig op te vattenmet haar volle toestemming reisde zij in gezel schap van den Duitscher, met wien zij te Mannheim een afspraak had ge maakt om met hem heimelijk te ver trekken. Zij zag het plan deerlijk den bodem ingeslagen. Haren ouders had zij Zondag medegedeeld, ter kerke te gaanzij is toen echter met den Duitscher naar het station gegaan en vandaar vertrokken. Verder is nog gebleken, dat de uitscher met zijn wettige echtgenoote n onmin leefde en laatstgenoemde al eens het voornemen had te kennen ge geven naar Amerika te verhuizen. Zondagavond te zes uur ontving de politie te Utrecht uit Duitschiand telegraphisch verzoek, den Duitscher te willen aanhouden en uitleveren wegens ontvoering van een minder jarig meisje en wegens bedriegelijken bankbreuk. In den nacht van 21 op 22 dezer is te Schuttorf, over de Duitsche grens, een poging tot inbraak gepleegd in de fabriek van den heer Slicker. Daarbij werden de beide daders op heeterdaad door de nachtwacht betrapt, die tracht te hen te arresteeren. Zij verzetten zich hevig, sloegen met messen en een bijl hem zoodanig, dat hij als het ware werd gekorven. De daders namen daarop de vlucht Daar Nederland. De nachtwacht overleed den volgden dag aan de be komen verwondingen. Nog voor zijn dood kon hij eenige aanwijzingen om trent de daders geven: de grootste, W., geboren te Zenderen, gemeente Borne, had daags voor de inbraak dronken in het ketelhuis der fabriek gelegen. Donderdagavond liep nu W. te Al melo rond. De politie zag hem wel, maar wist toen nog niets van het te Schuttörf afgespeelde drama Toen W. echter Vrijdagmiddag weer met den trein van daar wilde vertrekken, werd hij aan het station gearresteerd. Op 1e- legrafisch bericht van den officier van justitie kwam daarop denzelfden mid dag een gendarme uit Schuttörf over, die W. beslist herkende als de persoon, die dronken in het ketelhuis had ge legen. W. is daarop in hechtenis gehouden, doch blijft alle schuld ontkennen. Hij zal, als zijnde Nederlandsch onderdaan, niet uitgeleverd worden. Als vernoedel ij ke mededader is Zon dagnacht, zoo meldt men uit Olden- zaal aan de Zw. Ct., door de politioin het naburige Wildehaus gearresteerd zekere Somberg aldaar. Hij is geboeid naar Bentheim getransporteerd. Te Leiden is ten huize van prof. Chantepie de la Saussaye aan het Ra penburg, terwijl de familie uit de stad was, ingebroken. Toen een bediende van den bouwkundige, die toezicht houdt op het huis, wanneer <le familie afwezig is, Maandagmiddag er in kwam, vond hij alle kasten in de verschillende vertrekken met steekbeitels openge broken en den inhoud voor zooverre deze niet van bijzondere waarde voor de dieven scheen, over den grond ver spreid. Blijkbaar hebben de dieven zich met een valschen sleutel toegang weten te verschaffen. Uiterlyk was er althans niets van inbraak te bespeuren. Of er veel van waarde ontvreemd is, zal blijken, als de familie thuiskomt. De bediende was sinds Vrijdagmiddag niet in huis geweest. Men schrijft uit Limburg aan „Het Centr." Blijkens de verzonden circulaires van de sociteit „De Vereeniging" te Vaals, welke speelelub, evenals zoovele andere, door het krachtig optreden van den burgemeester Quadecker, hare practijken moest staken, is deze vereeniging weer van plan, de roulette weer te doen draaien. In de circulaire zegt „De Vereeni ging", dat bij besluit eener algemeene vergadering, het lidmaatschap op 10 mark is bepaald. Het lokaal zal iederen dag van af 3 uur geopend zijn. Of „De Vereeniging" lang plezier er van zal hebben Men meldt uit Rijssen aan de „Tel.": Zondagmiddag werd door eenige kin deren op het zoogenaamde Tafeltje, een ronde apothekersdoos gevonden, die brokken van een witte zelfstandigheid bleek te bevatten. Ze proefden er na tuurlijk van en vonden het heerlijk zoet. Dadelijk vertoonden zich echter hevige vergiftigingsverschijnselen. De tehulp geroepen geneesheer wist door het toedienen van lauwe melk vier kinderen te redden. Twee verkeeren er op 't oogenblik echter nog in levensgevaar, n.l. een 3-jarig dochtertje van den kastelein S. en een even oud kind van den fabrieksarbeider D. De politie heeft een klein stukje der vergiftige stof en den bodem van de doos opgespoord, zoodat de herkomst wel spoedig aan het licht zal komen. De naam van het vergift is nog niet bekend. De Directie van de N. V. „De Tijd geest" te Rotterdam, verzoekt ons mede te deelen, dat zij tegen I. G. H. Direc teur van „Lotisico" en tegen A. de V.. uitgever van een financieel dagblad, doch zich ook wel noemende financieel medewerker van De Avondposteen aan klacht wegens laster zal indienen. Tevens verzoekt de Directie van de N. V. „De Tijdgeest" ons mede te dee len, dat zij steeds bereid blijft, aan serieuse personen de meest mogelijke inlichtingen omtrent hare zaken te ver strekken. Op dagbladartikelen of advertentiën, tot strekking hebbende het stelsel van verdachtmaking, zal door de Directie van de N. V. „De Tijdgeest" niet wor den geantwoord. Indien gy het groote belang kent dat het bloed bezit, kent gy het groote belang der Pink Pillen, want de Pink Pillen verschaffen bloed. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 24 April '08. Dronkenschap: J. V. te Veen, J. V. te Almkerk en T. G. d. H., Werken dam, ieder 3 d.S. V. te Veen, f 15 subs. 3 d.A. v. D. te Dussen, f 10 subs. 3 d.L. B. V. te Werkendam, A. B. te de Werken en D. V. te Slie- drecht, ieder f 5 subs. 3 d. Vischdilect: J. v. T. te Giessen, J. V. te Almkerk en W. J. v. B., id. ieder f 3 subs. 2 d.C. J. v. D. te Almkerk en M. O. v. D. te de Wer ken, ieder 2 X f2 :ubs. 2X2 d. G. K. te Veen, f 4 subs. 2 d.; M. v. d. H. te Veen, 5 d.G. v. O. te Heus- den, f 10 subs. 2 d.; H. K te de Wer ken, 2 X f 8 subs. 2 X 4 d. Een trekdier onbeheerd laten staan: B. v. W. te Wijk, f 5 subs. 5 d. Burengerucht verwekken: T. G. d. H. te Werkendam, f 12 subs. 3 d. Overtr. provinciaal regl.J. H. K., zwervend, f 5 subs. 3 d. Rij wiel wet: H. v. K. te Aalburg, A. v. W., id. en W. H. te Wijk, ieder f 3 subs. 3 d.H. D. te Nederhemert, f 1 subs. 1 week tuchtschool; J. K.te Sleeuwijk, f 2 subs. 2 d. Verord. Werkendam: T. G. d. H. te Werkendam, 5 d.; L. B. V. te id., flO subs. 3 d. Straatschenderij: W. B. te Aalburg, 2 jaar proeftydJ. v. S. en T. B. id. ieder f 5 suba. 3 d.; J. v. B. te Dussen f 10 subs. 3 d. Verord. Dussen: P. B. te Dussen. f4 en f3 subs. 4 en 3 d.A. R. v. d. P. id. f 4 en f 3 subs. 2 X 3d.; A. S. id. f 3 subs. 3 d. T. J. v. H. te Woudrichem, een on der zijn hoede staand gevaarlijk dier niet terughouden, vrijgesproken. A. V. te lleusden, overtr. jachtwet, vonnis van 22 Augustus 1.1. bekrach tigd. fta beat 'MÜii^en. ^aiihpsledins^n. PER TELEGRAAF. JlupHehlen, Waterhoogte Maastricht (brug.) 27 April 0 23 M. boven 0. 28 0.25 d-nT'lenlIëu. OOGARTS, Ververstraat, 's-BOSCH, 1S ure. Kosteloos voor minvermogenden AA—ft» ure. Handel in alle soorten Comestibles, Kruidenierswaren en aanverwante artikelen, bericht dat hij steeds voorhanden heeft: Snijboontjes, Spercieboontjes, Doperw ten, Peultjes, Capucijners, Kropsla, Tuinboonen, Spinazie, Andijvie, Poste lein^ orteltj es, Aspersies, Soepgroenten Londonderrysoep, Schildpadsoep, Julienesoep. :-: :-: :-: :-: Kersen, Abrikozen, Perzik, Ananas. VERDER: Zalm, Kreeft, Sardines, Lunchtong, Ossetong, Paling en Garnalen, Rol- mops, Truffels en Schampignons. Alle soorten Hollandsche en Engelsche Jams. Prima kistjes Vijgen. van Hinthamerstraat A 30, 's-BOiCH. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. f Atelier dagelijks geopend. f Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking S Op alle plaatsen aan huis te ont- J bieden tegen de billijkste prijzen. Vereenigde Heusdensche Heusden-Gorinchem. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45 van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm. 5.uur. Bosch-Gorinchem. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm. 8. Naar Gorinchem. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusdeii-Rotterdam. Van leusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50. groen 60 ets. Verder alle soorten: Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen ah: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmedeKoolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- p-ier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT N AOS, Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69,O 69a. Best adres voor Grafinoniimenten en §ehoorsteenma n i els. Specialiteit in fijne Marmer en Rardsteenwerkeii. OMTTAMGEM: eene zeer groote keuze in: vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deur belegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en Wandver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleum (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum Voorts Schilder en Itetianger. HEUSDEN, Wijksche Straat 14. 55 Tel. Interc. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaaa. HflN Vanwege ft «moeialle' Langstraat" wordt ter kennisse van belanghebbemJen gebracht dat voor haren goudvos, Oltleu- burger, 3-jarigen Premie-Stamboekhengst het dekgeld voor mi esiw aantebieden Merries verhoogd wordt, en integaan ft pril ID08, gesteld op i' 35.te betalen bij de eerste aanbidding der Merrie, donder recht op restitutie, met de bepaling nog Iïo» en'flen dat, om mét nieuw aantebieden paarden ter dekking te worden toegelaten, men vóóraf van den hengstenhouder SKart de ft»., te Sfc d«»nG (IDorp), na eerst te doene aanvraag, bericht moet hebben welken dag die Merries kunnen worden toegelaten. ^Correspondentschap JEerste Klasse der J^federlandscïje Bank, gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Eff eten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap ier Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Strijd N. V. „De Tijdgeest." - Lotisic». )3 Mei lo Min van Waterstaat, het uitvoeren van bag gerwerk in den afgedsmden Maasarm. tuaachun Well en Woudrichem. Reming 4000. 2o. Het verrichten van baggerwerk in den Amer, tnaichen de kilometerraaien LXI en LXIV. Raming 6 .0 0. 13 Mei. Frov. bestaar van Zeeland, 1 o. de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door de Onde Arna en van de zijtakken naar Nieuwland en Arnemuiden, behoorende tot het kanaal door Walcheren. Raming f 5000. 2o. Het maken van eea, beschoeiing met bijbe- hoorende werken achter het rehimingwerk in de buiten haven van het kanaal door Znid-Beveland te Hanaweert. Raming f 3700. 14 Mei. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het verbeteren van hoofden op het Noorderstrand van het eiland Vlieland, provincie Nonrdholland en het heratellen van hoofden op dat strand van stormschade. Raming 59.00 Vo. Het uitvoeren van onderhondsbaggerwerk in zijkanaal H, behoorende tot de werken tot onderhond, herstel «n verbetering, van het Noordzeekanaal, Raming 2800. 3o. Het onderhonden en vernieuwen van het verf- werk van de gebouwen, kunstwerken, behoorende tot het Noordzeekanaal gedurende de jaren 1 1 8, 1909 en 91 in 3 perc. en in massa, perc. 1 f 3850, perc. 2 283 perc. 1800. 14 Mei. Prov. bestuur van Overijssel, lo. Het ver richten van baggerwerk tot verdieping van het vaarwater tnsschan de beide leidammen in het Zwolache Diep en daarbniten in zee, in de prov. Overijssel. Kaming 0.23 per M3. 2o. Het maken van rjjswerken en bet verrichten van baggerwerk in het Zwartewater, in de provincie Overijssel, Raming 2<" 0. 16 Mei. Het best. der wateerkeering van den cala- miteuzen polder te Borssele, hét herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 0 April 19 9 van aarde-, kram-, rijs- en steenelooüngwerken, benevens van steenbestor- ting aan de waterkeering van bovengenoemden polder, Raming f 954 .69. 18 Mei. Prov. bestuur van Znidholland, lo. Het ver beteren van de boordvoorziening en van de bermen en glooiingen langs eenige gedeelten van den Rijksweg van Delft naar Maassluis. Raming f 3000. 2o. Het uitvoeren van vernieuwingen en verstra- tingen op de rijkswegen van Vianen naar Oorinchem, van 's-GraveDhage naar de Noordhollandsche grens nabij Hillegom en van het Haagsche S'-houw naar de Utrecht sche grens, in perc. Oaom.g perc 1 f 200 perc. 2/40, perc. 3 20 0. 27 Mei. Min. va Waterstaat, lo. De nitvoeringvan baggerwerk in de rivier den IJsel, tusschen de kilome terraaien LXX en CXVI1 der herziene rivierkaart, Ra ming f 9;'0 2o. De verbetering van den IJssel bij het Rheden- sche veer. Raming f 4"00. 23 April. Prov bestuur van Noordholland Het op ruimen van een dukdalf en het maken van twee nienwe dukdalven in de viaschershaven te IJmniden. Raming 56' 0. Minste inschr. G. Schermers te Nieuwendijk (Almkerk) 4690. 28 April. De Mij. tot Ezpl. van Staatsspoorw., aan het centraalbnreau der Mij., Moreelse Park te Utrecht, het maken van grondwerken, het opbreken en leggen van sporen en wissels, het maken en uitbreiden en ver plaatsen van gebouwen en inrichtingen en het uitvoeren van diverse werken op het station Zuidbroek. Raming 131.00 Minste inschr. J. P. Broekhoren te Hengelo voor f 112.74 29 April viin van Waterstaat, lo. het uitvoeren van baggerwerk in de Dordtsche Kil. Raming ƒ2', 00. Minste inschr. L. Volker Az. te Sliedrecht, f 12000 2o. Het uitvoeren van baggerwerk in het Noord- Pampns, nabij de haveu van Goedereede. Raming f 4 ,0'" Minste inschr. Intern. Mij tot aannemen Van werken te Rotterdam f 9900. WERKEN BAH. De zetting der boter ie deze week op de markt 6 ets., in de winkels du* 65 ct per half kilo. Eieren f 0.80 de 26 stuks. *SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt '1 ets per half kilo en die der eieren f O.90 de '6 stuks OORINCHEM. 27 April. Op de veemarkt waren aan gevoerd 582 runderen 8 nuchtere kalveren10 vette varkens 633 biggen. 2 schapen en 37 lammeren De prijzm waren als volgt zware kalf koeien f 190 a 270 kalfvaarzen f 140 «210 guist' vaarzen f 110 a 140, melkkoeien f 180 a 225, twee en-een-halfjarige ossen f 000 a 000 anderhalf jarige f 90 a 130 pinken f 60 a 100. graskalveren f 35 a 60 nuchtere f 8 a l l, schapen f 18 a 25, lammeren f 7 «14. biggen f 9 a 13 per stuk. Vette varkens 19 a 22 cent per half kilo. Op d' graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9.00 a 9 15 roode dito 7 90 a 8 10 witte dito f 7 95 a 8.20 int rogge f 7.40 a 7.50 buitenl dito f 7.35 a 7.55 gerst f 4.90 5.10 haver f 3.80 a 3 90 dutvenboonen f 7.60 a 7.70 blauw rrwt-n f a maïs 75 pond, f 5.95 6 25 alles per heet Boter 60 a 62 ct per half kilo Eieren f 0.95 a 1.00 per 26. Kippen f 0.90 a 1.10 per stuk ROTTERD.AH27 28 April. Op de veemarkt waren heden aang voerd 1291 vette runderen. 1861 magere dito 596 vette en graskalveren, 843 nuchtere kalveren 277 schapen of lammeren. 1249 varkens, 221 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 72 ïe kw 60 cent, kalveren le kw. 110, 2e iw. 00 cl. schapen le kw 60, 2e kw. 40 at. vette varkens 48 a 45 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo- Nuchtere fokkalveren f 14, «17. idem voor de slacht ƒ6. a 10Biggen f 1.50 a 160 per week. ROTTERDAM 27 Ai ril. Tarwe puike jarige pee 80 kilo, f - per 100 kilo f 10.25 a 9.25 nienw f a Rogge f 6.25 6.75 per heet. Oerst f a - - Chevalier f - a - Haver 82 0 7 40, per 100 kilo Bruine boonen f 14 00 a 9 00 witte f 8.00 a 10 00, Erwten 9 0" 9 .5. Zeeuwsche eieren f 3.50 a 3.70, 'Jvermaassche dito f 3 0 a 3 90 ver 100 Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 68/16 ton en 276 stu ken van een half kilo Prijs le kwali teit f 48. 2e kw. f 44, Ze kw f 42. Per half kilo 70 a 75 cent. Minzaam, aanbevelend C. BOUMAN. aataKummav»-. i Goedkoopste prijzen. Iet s.v.p. op adres: Hinthamerstraat A 30. Dientsrcgeling 1 Nor. 15 Mei. Bosch -Reusdcii-Gorinclicni- Dordrccht-Rotterdani. Zondag. Geen dienst. Maandag. Van Heusden vm. 4.vm. 6.30 nm. 1.van Gorinchem vm. 11.nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.— uur. Maandag.. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 12. van Heusden/ïm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIENST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. AfiENT te Heusdentl. Mnlingré. Directeur: L. DE BEER. Gorinchem -&gT" Teekeningen op aanvrage gratis. alle soorten van Drooge en Bereide Verf waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen. Bladgoud en ZilverWitkwasten, plat en rond; Venster- en Spiegelglas, glazen Deur platen, Brandspiritus en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3