voor mannen te hebben gediend. Toen ij echter te veel wist, van wat er op hoeve alzoo omging, was ook haar ure gekomen. De dood van juffrouw Guineas' beide mannen was voor haar niet zonder winste gebleven. Echtgenoot no. 1 was voor een bedrag van 20,000 gulden ver zkerd geweest. De tweede man bracht 8,500 gulden op aan verzekeringsuitkee- ring. Juffrouw Guiness had vroeger te Chi cago een modezaak. Deze werd nootlot- tiiïerwijze door brand vernield. Hetge- •«'iiw en de aanwezige voorraden waren ng was het juist zoo gegaan. Naden eden brand had de dame geld ge- oeg bijeen om haar hoeve bij Laporte in kunnen koopen. Men begrijpt, dat in en om het nood lottige huis met koortsachtigen ijver wordt gegraven. Behalve de gravers, die door de politie zijn te werk gesteld, ijer tientallen vrijwilligers met spade f k houweel aan den gang. Volgens de atstft opgaven der buitenlandsche cou- ..«»ten zijn om het verbrande huis der tin lijken opgegraven. Voorts is uit wrachillende jnbeslaggewomen brieven -j beseheiden de waarschijnlijkheid ge it ken, dat juffrouw Guiness de hand i ft gehad in nog veertien andere m orden. R»y Lamphere, de opzichter van de hoeve en vermoedelijke hoofdmedeplich- tige van juffr. Guiness, bevindt zich in hechtenis. Hij heeft nog niet bekend; wel gaf hij toe, verdenking te hebben gekoesterd tegen zijn meesteres. Bij het nader ondezoek is nog aan het licht gekomen, dat de eerste man van juffrouw Guiness gestorven is op den «lag vóór het vervallen van den geldigheidstermijn eener levensverze kering en twee dagen na het sluiten van een nieuwe verzekering. Twee mannen hebben zich bij de politie aangemeld met de mededeeling dat zij in correspondentie zijn geweest met het trouwlustige weewtje. Maar het schriftelijke verzoek van de dame, bij 't bezoek aan de hoeve toch al hun gel«l mee te brengen, had hen achter dochtig gemaakt. Zij bleven weg en iti het leven. Waarschijnlijk minder goed is het afgeloopen met een Noor, zekeren Olaf Limbro, die op een door j'iflr. Guiness (zelve een Noorsche van j.fi <»mst) in een Noorsch blad geplaatste huwelijksadvertentie schreef, en later zijn hebben en houden te gelde maakte osn naar Indiana te gaan en met de w«'«luwe te trouwen. Deze Limbro (en zijn geld) zijn spoorloos verdwenen. Zijn lijk is niet bij de tot dusver op gegraven lichamen. Men weet dit zeker, wijl Limbro een man was van reus achtige gestalte. De politieke gevangenen te Odessa worden, naar het schijnt, zeer slecht behandeld. Een zekere Smirzowa, die d< kwellingen in de gevangenis niet er kon uithouden, moet hare klee- r« n in brand hebben gestoken en onder vteeselijke pijnen bezweken zijn. De indere gevangenen weigeren alle voed- Mt'l. Volgens een bericht uit Calcutta is «n het spoorwegstation van Parbati- ri een Bengalees opgepakt, die vier bommen en drie krissen bij zich had. Hij werd gevat, terwijl hij, in den trein zittende, met zijne medereizigers ruzie kroeg. De onderzoekingen, die gevolgd zijn op de onlangs door de politie invallen in anarchistische schuilplaatsen aldaar, 1 rachten aan het licht, dat er een uit gebreid revolutionair complot bestaat, hetwelk stelselmatig in elkaar werd gezet, in de hooge school te Manick- tola House, waar bommen werden ver- vaar«ligd en onderricht werd gegeven in de vervaardiging van ontplofbare so'ff-n. Opnieuw komen berichten van aard- chokken, die schrik en ontsteltenis hebben teweeggebracht onder de be woners van de dorpen aan «len voet van den Etna. Slachtoffers zijn er niet, maar in tal van huizen zijn de muren gescheurd. Uit Berlyn wordt geschreven De termijn, die men den kasteelheer van Liebenberg misschien had gelaten, om zich aan de aardsche gerechtigheid te onttrekken, is voorbij en prins Phi- lipp zu Eulènburg und Hertefeld, graaf vum Sundels, Durchlaucht, doctor in de rechten, erfelijk lid van het Pruisische Heerenhuis, werkelijk geheimraad en gezant, in ruste, ridder in de orde van den Zwarten Adelaar enz., is Vrijdag middag aan het Berlijnsche ziekenhuis de Charité als gevangene van het ge recht (niet van de politiedit maakt nog verschil) opgenomen, onder de ern stige verdenking, tot tweemaal toe een bewusten meineed gezworen te hebben. De justitie moet de aanwijzingen voor zij ne schuld wel overtuigend hebben geacht, om, tegen zijne eigen nadruk kelijke en hardnekkige loocheningen in, zulk een hoog en doorluchtig heer, die jaren lang een machtiger persoon in bet Duitsche rijk is geweest dan menig ka selier, in hechtenis te nemen. Tot hst laatste toe heeft hij zich op Lieben-1 berg gedragen als de groote mijnheer, wien men niet te na mocht komen. Tot Donderdagavond toe moesten de ambtenaren van de crimineele politie op den grooten weg buiten het kasteel blijven, waarvan alle toegangen afge sloten waren met kettingen, slagboo- rnen en waarschuwingsborden in de kleuren der Eulenburgs. Jagers patrouil leerden met het geweer op schouder door het park. En toen het mandaat tot inhechtenisneming van Eulènburg eindelijk was uitgevaardigd en de politie tot in de voorkamer van zijn slaapka mer doordrong, werd zij door het ge- heele personeel met woedende blikken ontvangen. Een verzoek om prins Eulènburg tegen een half millioen mark borgstel ling op vrije voeten te laten, is, volgens de Lokal-Anzeiger, afgewezen. Te Görlitz, in Silezië, is Zaterdag avond een bijna voltooid feestgebouw ingestort. Er moeten ongeveer 25 werk lui onder het puin bedolven zijn, van wie de helft licht gewond tevoorschijn gebracht zijn. De overigen zullen wel dood of zwaar gewond zijn. Zaterdag avond had men al twee dooden en twee zwaar gewonden gevonden. Neumann, de opzichter over het werk, is in hech tenis genomen. De bouwpolitie had al verschillende aanmerkingen op de uit voering van het werk gemaakt. Het gebouw zou 750.000 mk. kosten. Er is nu niets van over dan de naakte mu ren, en die zijn nog gescheurd. Men zal wel een heel nieuw gebouw moeten optrekken. Er worden op het oogenblik uit Ja pan versterkingen gezonden naar Korea, met het oogmerk de Japansche leger- sterkte daar te lande op te voeren tot twee divisies infanterie, met vier es kadrons cavalerie en 2000 politieman nen. Het nauwkeurige aantal van de gewapende Koreanen, die in verzet zijn tegen het Japansche bestuur in Korea is niet bekend, maar wordt gesteld op vele duizenden. De Japanners beweren dat het ver zet zijn politiek karakter heeft verloren; de opstandelingen zullen nu voortaan worden beschouwd en behandeld als roovers. Tegen de in tal van Koreaan- sche provincies rondzwervende benden zal nu voortaan niet meer met politie maar met Japansche geregelde troepen worden opgetreden. Het feit, dat de Koreaansche opstandelingen zichzelf „het rechtmatige leger" noemen, brengt daarin geen wijziging. De Japansche strijdmacht in Korea zal geen last hebben van bemoeiingen van 't civiel bestuur. D. w. z. de mili tairen krijgen geheel de vrije hand In alle provincies waar de opstandt woedt het zijn er dertien wordt tege lijkertijd tegen de rebellen opgetreden. Daarmee beoogen de Japansche mili taire autoriteiten te voorkomen, dat de vervolgde benden al vluchtende van de eene provincie overgaan in de an dere. Het Handelsbl. v. Antwerpen meldt: Men zal zich herinneren, dat een 16-jarig Hollandsch meisje, dat te Brus sel den weg vroeg om eene zuster op te zoeken door eenen gemeenen kerel werdmeegeloktnaareeneeenzameplaats, waar hij het kind mishandelde en van haar geld beroofde. De bandiet werd gevonden en door de rechtbank veroordeeld tot 4 jaren gevangenis voor don aanslag en 1 jaar voor den diefstal, dui 5 jaar tezamen. Het openbaar ministerie vond die straf onvoldoende en ging in beroep. Het hof, eveneens van dit gevoelen, verzwaarde de straf met 2 jaar. Vrijdag is te Hamburg op een jongen van negen jaar een sexueele moord gepleegd. De politie heeft Zondag den dader gevat: een leerjongen van 15 jaar, genaamd Danielsen! Hij bekende zijn misdrijf ronduit en zonder berouw te toonen. Bij Lublinitz, in Opper-Silezië, is een arm meisje, dat met acht vriendinnen uit Rusland de grens over wilde gaan, om in Duit8chland werk te zoeken, door een Russisch grenssoldaat doodgescho ten. De acht andere meisjes zijn ont komen. I*luntselilk Nieuws. HEUSDEN, 13 Mei. Maandagavond had in de versierde zaal „Concordia" eene feestelijke bijeenkomst plaats, ter gelegenheid van de plechtige uitreiking van het Vaandel aan de Heus- densche Harmonie, met welwillende mede werking van het Dameskoor „Excelsior". Nadat een nummer door de Harmonie was gegeven gevolgd door een viertal oud- Hollandsche liederen door de zangvereeni- ging, had de onthulling en uitreiking van het vaandel plaats door de jonge dames Reas en van Rijswijk, voorafgegaan door een inleidend woord van den heer F. Luijt. Wij zullen ditmaal niet bij het goed ge kozen en flink uitgevoerde programma stilstaan, maar ons meer bepalen tot het vaandel zelve, dat toch in hoofdzaak het doel der bijeenkomst was. De commissie voor het vaandel heeft alle eer van hare keuze, 't Is een prachtig draperie van donkerroode zijde, waarop met den naam der Vereeniging ook het Heusdensche wapen pry kt. Prachtig be werkt met gouddraad en kwistig versierd met gouden koorden en kwasten vormt het een keurig geheel, dat de vaandel- fabriek van den heer C. M. van Diemen alle eer aan doet. De wenschen daarbij uitgesproken, dat het symbool van „Heusdensche Harmonie" door den tijd zal toonen werkelijkheid te zijn en dat de stands ar d weldra met ver schillende herinneringsmedailles van be haalde overwinnigen zal mogen prijken, maken wij gaarne ook tot de onze. Leve de Heusdensche Harmonie 1 Het bestuur der vereeniging „Zee vaartschool" te Vlissingen, heeft aanbesteed het bouwen van de De Ruyterschool aan den boulevard Bankert. Minste inschrijver was de heer K. A. van Rijswijk alhier, voor f 50,420. Op de lijst van hoogstaangeslagenen in de Rijks-directe belastingen in de provin cie Noord-Brabant komen uit onze onmid dellijke streek voor: E. A. v. d. Aa te Vlijmen. Mr. H. J. C. M. Allard te Geertruiden berg. M. M. v. Baasbank te De Werken c a. W. J. Blom te Vlijmen. G. Branderhorst Jzn. te Heesbeen c.a. Den Dekker te Andel c.a. H. Donker Wzn. te Almkerk. G. v. Everdingen te Heusden. Mr. G. J. H. Heere te Raamsdonk. P. L. Honcoop te Heusden. J. Kerkhoven te Werkendam. S. D. Lankhuizen te Raamsdonk. M. A. Van Loon te Waalwijk. B. A. Middelkoop te Capelle. M. L. Mommersteeg te Vlijmen. J. Quirijns te Capelle. W. Quirijns te Capelle. C. De Roon Mzn. te Capelle. M. J. De Roon te Wijk. c. a. W. De Roon te Waspik. G. H. Simonis te Raamsdonk. A. Z> Snoek te Almkerk. B. Snoek te Almkerk. J. B. Timmermans Wzn. te Waalwijk. J. Timmermans Wzn. te Waalwijk. S. Verhagen te Heusden. H. A. J. Verhoeven te Heusden. L. G. C. Verhoeven te Heusden. G. Vermeulen Wzn. te Capelle. C. B. Vos Tz te Wijk c. a. H. J. M. Witlox te Waalwijk. P. H. C. Wijten te Waalwijk. WERKENDAM. Zaterdagnamiddag is door den Raad tot onderwijzer aan de open bare lagere school A alhier, benoemd de heer IJ. Brill. ANDEL. Door den landbouwer de F. alhier werd eene vaars verkocht voor de kapitale som van f 270. Wel een bewijs dat ook hier goede beesten te koop zijn. Zaterdag viel van een schip dat in de schutkolk der sluis lag een 12 13 jarig knechtje te water. Ofschoon het daar een gevaarlijke plaats is, wist men hem toch bijtijds te redden, zoodat hij er met een nat pak afkwam, evenals het zesjarig zoontje van A. N. hetwelk ook te water geraakte, doch door hulpvaardige handen spoedig op het droge werd gebracht. WOUDRICHEM. Daartoe welwillend door den opzichter der fortificatiën in staat gesteld, waren we Vrijdagmiddag in de ge legenheid op het fort Loevestein een proef neming van het brandbluschmiddel der firma Spanjaard en Co. te Utrecht bij te wonen. De proefneming geschiedde in tegen woordigheid van den majoor-magazijnmees ter en tal van genoodigden, onder wie wij opmerkten de brandmeesters J. A. en H. M. Kentie, benevens den heer P. J. Kole lid van den gemeenteraad, allen alhier, den burgemeeeter van Brakel en auderen, benevens een talrijk personeel der genie. Midden op de breede straat, van het zoo stille en oude slot werd een groote partij takkenbossen opgestapeld en flink met petroleum overgoten, de roode haan werd er ingezet, en aangewakkerd door een fei len wind, sloeg spoedig een groote vlam met kracht omhoog. Nu werd de snelblusscher „Hollandia A" in werking gesteld, met het gunstig gevolg, dat onmiddellijk de vlammen verdoofden en het vuur geheel uitgebluscht werd. De proefneming werd nu nog eens her haald en de uitslag was weer even verras send. De „Hollandia" is een practisch brand bluschmiddel, dat in elk huis aanwezig moest zijn. Gedurende de afgeloopen week wer den op de Beneden-Waal gevangente Gorinchem 52 zalmen, 794 elften, te Wou drichem 69 zalmen, 6540 elften, 500 finten, alsmede snoek, baars en bliek, te Brakel 8 zalmen, 300 elften, te Herwijnen 11 zal men, 295 elften, te Zaltbommel 9 zalmen, 133 elften, te Rossum 3 zalmen, 847 elften, te Bato's Erf 4 zalmen, 215 elften. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteedde men voor zalm f 1.29 f 1.52 per kilo, elften f 0.16 él f 3.20 per stuk; te Woudrichem gold de zalm f 1,20 J f 1,50 per i kilo, elften f 0,50 f 3,50 per stuk, finten 8 i lli ct. per stuk, snoek 40 45, baars 35 Éi 40, bliek 20 25 ct. per half kilo. SLEEUW1JK. Onder zeer talrijke be wijzen van deelneming en hoogachting mocht Zondag de weleerw. heer ds. G. O. W. van Geytenbeek, thans predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Tilburg, den dag herdenken, waarop hij vóór 40 jaar in zijne eerste gemeente, Scherpenisse, de evangelie bediening aanvaardde. Na aldaar 7 jaren gearbeid te hebben, werd Z.Eerw. beroepen te Sleeuwijk en mocht daar ruim 18 jaar werkzaam blijven, toen de gemeente Til burg hem als herder en leeraar in haar midden wenschte. Naar waarde te schatten, wat deze pre dikant voor zijne verschillende gemeenten is geweest, is niet mogelijk en wie het voorrecht hadden Zondag het feest te Til burg te mogen meevieren, zullen daarvan de aangenaamste herinneringen bewaren. Klein en groot, van dichtbij en van verre, hebben den beminden leeraar zoovele en zoo talrijke blijken van achting geschonken, dat het niet-anders kan of van dezen mensch moet getuigd worden, dat hij in elk op zicht heeft gewoekerd met de talenten, hem geschonken. Voorbeeldig pastor, christen in woord en daad heeft ds. Van Geyten beek zich altijd betoond en de waardee- rende woorden, die de heer Gartman na mens de gansche gemeente Tilburg, die de afgevaardigde van Sleeuwijk namens tal van gemeentenaren aldaar, die ds. Fol ders van St. Michielsgestel namens den ring tot den jubilaris hebben gericht, zij getuigden alle van de grootste achting, van de meest denkbare vereering. Tijdens de receptie tusschen 12 uur en half twee lieten tal van de meest aanzien lijken van Tilburg, waaronder o. a. een deputatie uit den Raad zich bij den jubi laris aandienen en toen ten 3 uur in het versierde kerkgebouw het heugelijke feit werd herdacht, was daar geen plaats on bezet en moesten velen zich tevre«ien stellen met een bescheiden plekje. Naar aanleiding van psalm 103 1 herdacht de beminde leeraar, wat hem die 40 jaren was ervaren en moest hij getuigen, dat zich menigmaal donkere wolken boven zijn hoofd en zijn huis hadden samengepakt, toch was het goede, dat hij ontvangen had, zoo over vloedig veel, dat hem een danktoon paste. De voor deze gelegenheid gekozen verzen n.l. van psalm 103 1 en 2, van gezang 273 1, 3 en 4 en van gezang 194 5 ge tuigden allen van innige dankbaarheid, en toen na het uitspreken van den zegen de menigte het kerkgebouw verliet, moet ge dacht zijn: waar een gemeente zoo'n voor ganger heeft, daar kan het niet anders, of het moet haar wél gaan. Nu, wij wen schen den jubilaris van harte toe, dat hem, die zoovelen ten zegen was, nog vele zege ningen geschonken mogen worden en dat de avond zijns levens voor hem een kalme en liefelijke mag zijn, waarop hij met de zijnen mag terugzien op een welbesteden dag. Van de aangeboden geschenken noe men wij slechts: van de gemeente, behalve een gouden eerepenning, die nog zoek is, een enveloppe met flinken inhoud en van de vrienden te Sleeuwijk eene lorgnet, in goud gevat. De inspectie van de verlofgangers der Nationale Militie, zal plaats hebben te Woudrichem op Maandag 22 Juni,x voor middags te half tien. VEEN. Maandagmiddag ontstond er in een schuurtje van den landbouwer T. een begin van brand. Gelukkig werd het bijtijds opgemerkt en kon het vuur met behulp van een paar emmers water gebluscht worden. AALST, (Gld.) De mazelen welke een kwaadaardig karakter hebben, blijven zich maar steeds uitbreiden. Een 30-tal kin deren werd er reeds door aangetast en zijn reeds een drietal aan de gevolgen bezwe ken. Dat vele ouders hierdoor ongerust heid bezorgd wordt, laat zich begrijpen. De ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën hebben een Nota inge zonden in antwoord op het Verslag nopens de voorgestelde wijziging der gemeenten Made en Drimmelen, Dussen, Munster en Muilkerk, Meeuwen, Hill en Babyloniën- broek, Drongelen, Hagoort, Gansoijen en Doeveren, Heesbeen, Eethen en Genderen, Raamsdonk, Waspik, Capelle, Besoijen, Waalwijk en Baardwijk. De regeering verklaart zich bereid andere voorstellen tot grenswijziging aanhangig te maken, als Ged. Staten iu dezen het ini tiatief nemen. In verband met de wettelijke data voor de onderscheidene verkiezingen wordt daar het wetsontwerp in het afgeloopen jaar niet meer door de Staten-Generaal in behandeling kon worden genomen de datum van overgang van het grond gebied in art. 4 op 1 Augustus 1908 be- aald de data in de andere artikelen zijn iermede in overeenstemming gebracht, waartoe een gewijzigd wetsontwerp is in gediend. Bij Kon. Besl. is: lo. aan den heer A. W. F. Idenburg, in verband met zijne benoeming tot minister van koloniën, met ingang van 20 Mei a.s., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit de betrekking van gouverneur van Suriname en zulks onder dankbetuiging voor de gewich tige diensten in die betrekking bewe zen 2o. tot gouverneur van Suriname be noemd, mr. D. Fock, oud-minister van koloniën. De nieuwbenoemde gouverneur zal tegen het einde van Juli naar West- Iudie gaan om zijn ambt te aanvaarden. Door den heer De Geer is een amen dement ingediend op art. 27 (strafbe palingen) der visscherijwet, strekkende om dat artikel aldus te lezen: „Met gevangenisstraf van ten hoogste zes weken of geldboeten van ten hoog ste zestig gulden wordt als schuldig aan vischstreoperij gestraft hij, die anders dan visschende uitsluitend met één hen gel aan iemand toebehoorende visschen bemachtigt, wetende, dat hij daardoor inbreuk maakt op eens anders recht". De Avondp. meldt, dat mr. P. J. Troel stra geen genoegzaam herstel in het buitenland vindt en zich daarom aan een operatie zal onderwerpen, waartoe de artsen al lang hadden willen over gaan, maar waartegen hij zich steeds had verzet. Als zijn plaatsvervanger in het par tijbestuur wordt aangewezen de heer K. P. W. Besuyen, lid van de Prov. Sta ten van Friesland. Men schrijft uit de Tielerwaard De meikersen staan thans in alle boomgaarden in vollen bloei, evenals de late soorten. Engelsche krozen, per ziken en abrikozen, die reeds in de vorige maand bloeiden, hebben weinig door den vorst geleden en beloven een rijken pluk. Vroege peren zullen in vele boomgaarden tegenvallen; appels, in 't bijzonder de goudreinetten, openen tengevolge van de zachter weergesteld heid reeds hun knoppen. Zoo geen koud weer tusschenbeide komt, is er alle hoop op een zeer gunstig fruitjaar. De staking van de vischhandelaars te IJmuiden is, met ingang van Maan* dag j.l., voor één maand opgeheven. Onmiddellijk nadat bekend was ge worden dat Maandag de vischhal weder door de vischhandelaren zou worden bezocht, is op last van curatoren aan gevangen de 20 stilliggende Planteydt- booten te bunkeren, om ze direct ter vischvangst naar zee te zenden. De politie te Zutphen heeft aange houden den huzaaroppasser D. Bdie door zijn officier was uitgezonden met een bedrag van f 658, om rekeningen te betalen. Met dat geld is hij er van door gegaan. Bij zijn arestatie bleek nog slechts een zeer geringe som van het geheele bedrag aanwezig. Een vijf-jarig zoontje van v. d. G. te Ochten viel Zondag in een sloot en verdronk. Een ander broertje is voor eenige jaren door eene zware kar over reden en gedood. Op de hofstede van mej. wed. Nelis te Osdorp (Sloten N.-H.). waar Zondag weder 2 runderen stierven, zijn nu in korten tijd en door nog niet ontdekte oorzaak 3 paarden en 4 runderen ge storven. Men meldt uit Amsterdam Een onverwacht groot getal diamant bewerkers zal, naar het bestuur der A. N. D. B. ons meedeelde, op de bonds* voorwaarden den arbeid hervatten, nl. circa 2500. Dat zijn: 1000 brillantslij- pers en verstellers; 1000 roosjesslijpers en verstellers en 500 brillant- en roos jessnijders en snijdsters. Alle eigenwerk makers, behalve dezulken, die als abso luut goed bekend staan, zijn afgewezen. De bondsvoorwaarden beteekenen voor de brillantslijpers een minium van 20 pet. loonsverhoogingterwijl de 25 pet vaste toelage, welke de brillantsnijder, boven het tarief als vaste toelage genr ten, thans in het tarief zijn opgenomen In een tijdelijk onbewoond huis iu I de Zeestraat te 's-Gravenhage is in den nacht van Zaterdag op Zondag inge broken. Toen de huisknecht Zondagochtend vroeg in de woning kwam, vond hy alles overhoop gehaald en een grooten voorraad tafelzilver en andere waarde volle voorwerpen, een vrij aanzienlijk bedrag vertegenwoordigend, uit verschil lende kasten gehaald, bijeen gelegd. Hij waarschuwde ijlings de politie, die bij haar komst de gouden en zil veren voorwerpen ingepakt vond, doch de vogels waren gevlogen. Zij waren door een dakraam over de daken ge- vluchten hadden zich, zooals later bleek, aan de achterzijde van een huis aan de Laan van Meerdervoort langs de pijp van de dakgoot laten afglijden, waren zoo op een serre terechtgekomen en van daar in de gang van een pakhuis, waar uit zij op straat kwamen. De politie liet enkele individuen, die zij van de inbraak verdacht, aanhouden en twee hunner, oude bekenden der justitie, werden herkend door een dienst bode, die hen in de bovenbedoelde gang was tegengekomen. Ook een heer, die van zijn kamer de vluchtende inbrekers had gezien, herkende het tweetal. Zij zijn vermoedelijk door een brand gang in de Bazarstraat in den tuin vai» het huis gekomen, hebben een ruit verbrijzeld, konden toen de kruk van een spanjolet naar beneden drukken en zi(h aldus toegang tot de woning ver schaffen. Terwijl het zilveren echtpaar K. te Haarlem Zaterdagochtend gereedstond Zondagmorgen juist midden onde de vroegmis, werden de geloovigen t Zevenaar opgeschrikt door een hevig gebons op de kerkdeuren, gevolgd door een vreeselijk geschreeuw. Een en ander w werd veroorzaakt door den burgemeester, die in een vlaag van waanzin, in ambts gewaad gekleed, den volke kond wilde doen, dat allen Roomsch moesten wor den. Met veel moeite maakte men zich van den ongelukkige meester en bracht hem per auto naar 't St. Elisabethsge- sticht te Arnhem. Overspanning van zenuwen schijnt oorzaak te zijn van dit treurig incident. Te Haarlem heeft zekere D. in een vlaag van waanzin zijn slapende vrouw met bijlslagen trachten om te brengen. Op het noodgeroep van de getroffene werd de waanzinnige ontwapend en naar Meerenberg gebracht. De vrouw is zeer ernstig gekwetst. Ook te Waddingsveen zijn enkele valsche guldens in beslag genomen. Ze zijn slecht nagemaakt en dragen de jaartallen 1892 en 1901, oog verzekerd. Met een vroegere wo- Grenswijziging van gemeenten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2