O. J. Appeldoorn, Onderlinge Credietvereeniging Mule Ijj iet NieiisM yoor let Lanfl Ti Heusflen ei Alteia ra Zaterdi 6 Jtmi 1908, No. 2743. Dronkenschap bestaat niet meer. Willem li iwarfs Oppert 143 - ROTTERDAM. Kantoor: Groenmarkt 7t3. Oe goedkoopste en beste in gebruik. flrkelstraat D 78, Gorinchem. Stoomboot-Maatschappij Zoo gij solide IVteiabelen voor billijke prijzen koopen wilt, bezoekt dan eerst het Maera-iziiri van Oppert 143. Daar worden ze gefabriceerd. J. W. PET, Oostpiein 37 Rotterdam. O. ROMEIJIVT, te DORDRECHT. I- BUITENLAND. Donderdagmorgen is te Parijs met groote plechtigheid het lijk van Zola naar het Pantheon overgebracht, waar bij minister Doumergue in een rede zijne verdiensten in het Dreyfus-proces ter sprake bracht. Het vaderland, zoo zeide hij o.a., wilde de nagedachtenis huldigen van een groot burger, die in een tragisch en smartelijk uur van onze geschiede nis niet aarzelde zijn rust, zijn gemak, zijn vrijheid en zelfs zijn leven, zoo dat noodig was, op te offeren in het zoeken naar recht. Zola stelde er trots en vreugde in den stroom van haat en toorn op zich zelf af te leiden. Hij schreeuwde de waarheid uit, die hij door een verwonderlijke ingeving in haar geheel had gezien. Hij bracht de dwa ling, den leugen en het onrecht uit. Geen haat noch laster bleef hem ge spaard. Hij heeft de verblinding en de woede van de menigte, de bitterheid van de verbanning en de vlucht ge kend, maar behield het vertrouwen in den goeden afloop van de zaak. Toen de plechtigheid in het Pan theon geëindigd was en de president met de ambtelijke personen het défilé der troepen zouden gaan bijwonen, had er in het Patheon een moordaanslag op Dreyfus plaats. Een zekere Gregori, redacteur van de Gaulois en La France militair en gemachtigde van de Ver- eenigingen der militaire pers, loste vlak bij Dreyfus twee revolverschoten met het gevolg, dat een kogel diep in den onderarm van Dreyfus terecht kwam. Op het oogenblik waarop het tweede schot viel, wierp de broeder van Dreij- fus zich op den aanrander, welke in het gebouw bijna gelyncht werd. Toen hij door agenten van politie .geleid het gemeentehuis van de wijk rliet, riep het volksla hem dood I oordenaarEen groot aantal agenten oest het rijtuig beschermen tegen het bik, dat zich van Gregori wilde mees eer maken. Na voorloopig in het gemeentehuis tegenover het Pantheon verbonden te zijn, nani majoor Dreyfus plaats in een automobiel waarmede hij naar huis reed. Men gelooft niet, dat de wonde ern stige gevolge zal hebben. Of de tweede kogel in het vleesch is gedrongen is nog niet vastgesteld. In een van de buitenwijken van Parijs hebben ontaarde ouders hun dochtertje op schandelijke wijze gemarteld en ver waarloosd. Buren ontdekten het kind, uitgehongerd, vol litteekens en geheel met onrein overdekt, in een koffer lig gen. De politie werd gewaarschuwd en spoedig had men maatregelen genomen om het kind naar elders over te bren gen. De buren hadden vernomen van den toestand waarin het kind gevonden was, en spoedig verzamelde zich een groote massa menschen voor het huis. Toen de ouders door de politie uit hun huis werden gehaald, drong het publiek met woest geweld op. Men wilde de beide wreedaards te lijf. Tusschen de politie, die de arrestanten moest be schermen, en het publiek ontstond een wild gevecht. De agenten moesten hun sabel en revolver trekken om de woe dende menigte in bedwang te houden. Men wierp met steenen, enz. Men liep de arrestanten na tot aan het naaste politiebureau, dat een uur lang letterlijk belegerd werd. Vijf agenten werden gekwetst; ook de beide ouders kregen kwetsuren. De vrouw was zelf zóó toe getakeld, dat men haar nog niet heeft kunnen verheoren. Lemoine, de zoogenaamde Fransche uitvinder van het maken van diamant, heeft weer uitstel gevraagd. Hij kan niet voor 10 Juni klaar komen met zijn diamanten, zegt hy nu. Het uit stel is geweigerd. Een ambtenaar van het parket heeft tot een redacteur van de Temps verklaard, dat het nu uit is met de geheimzinnigheid. Het parket, verklaarde de ambtenaar, is nooit de dupe van Lemoine geweest. Het heeft nooit aan zijn diamanten geloofd. Toeh heeft Lemoine twee maanden tijd ge kregen om zijn proeven te voleindigen. Aan alle lankmoedigheid komt echter een einde. Een telegram uit Turkije meldt, dat het Servische dorp Faber Blato Dins dagnacht door een Bulgaarsche bende in brand is gestoken. Een groot aantal vrouwen en kinderen kwam om. Volgens de Matin is er te Cherbourg aan boord van een onderzeesche boot een griezelig ongeluk gebeurd. Terwyl de boot onder water was, barstte door een verkeerde handgreep van een der opvarenden een hok met saamgeperste lucht. Den ongelukkige werd de sche del geopend, en de saamgeperste lucht, die als een wervelstorm in het klein werkte, leegde hem het hoofd. In de laatste veertien dagen heeft de Russische politie in verschillende steden weer danig huiszoekingen ge houden. Een overstelpende massa re- volutionnaire geschriften is in beslag genomen. Te Moskou en te Charkof heeft de politie de hand gelegd op twintigduizend exemplaren van een verboden vlugschrift. Alleen te St. Petersburg zijn bij de huiszoekingen honderd menschen in hechtenis geno men. Onder hen bevond zich een groot aantal journalisten en arbeiders. Velen zijn echter bij gebrek aan be wijs weder op vrije voeten gesteld. Binnenkort zal er een groote inspec tie worden gehouden van de boeken en registers der politie te St. Petersburg, want er moet een slordigheid heerschen zonder weerga, 't Is alleen maar jammer, dat deze inspectie eenige dagen van te voren wordt aangekondigd. De heeren hebben nu den tijd hun zaken op orde te brengen en tegen den dag dat de inspecteurs komen, is mogelijk alles in de puntjes. Ook in andere takken van dienst heerscht groot wanbeheer en vooral in geldzaken gebeuren vreemde dingen. Zoo is het b.v. nog altijd een onver klaard geheim, waar de 40,000 francs gebleven zijn, die president Loubet in dertijd bij zijn bezoek aan St. Peters- burg voor de armen der stad heeft ge geven! Volgens een telegram uit Petersburg, heeft het opperhoofd van den Perzi- schen stam, die het laatstelijk aan de Russische grens zoo bont schijnt te heb ben gemaakt, zich aan den Russischen krijgsoverste onderworpen, en is het geschil tusschen Rusland en Perzië daar mede geëindigd. In de Vereenigde Staten willen on dernemende lieden zwart courantenpa pier invoeren, met witte letters bedrukt De bedoeling is, daardoor de kosten van de papierfabricage te verlagen en het hout dat als grondstof voor de be reiding van wit papier onmisbaar is, overbodig te maken en alzoo langs een omweg de uitroeiing der wouden tegen te gaan. Zwart papier kan na melijk zeer wel worden bereid uit an dere vezelstoffen dan hout, en ook wel uit oud bedrukt courantenpapier. Aan de Kölnische Zeitung werd Don derdag uit Teheran geseindDe Sjah heeft de stad vei latenmen vreest voor onlusten. Donderdag zijn de studenten te Weenen eene staking begonnen. Alle lessen der universiteit zijn derhalve noodzakelijkerwijs geschorst. Verschei dene hoogere scholen zijn eveneens ge sloten. Er heerscht overal rust. Te Graz, Brunn, Leoben enz., maken de studenten gemeene zaak met de staking, die rr.oet voortduren totdat de maat regel, bestaande in de sluiting van de universiteit te Weenen, wordt inge trokken. In een bericht van ambtelijke zijde wordt bevestigd, dat de orde thans te Samos volkomen hersteld is. De be woners van Vathy, die gevlucht waren, zijn onder bescherming der Turksche troepen teruggekeerd. In de kerken wordt de opstand veroordeeld en wor den gebeden opgezonden voor den Sultan. De gevluchte eerste-minister Sofoelis had zich, zooals dadelijk vermoed was, naar Athene begeven, maar heeft die stad weer verlaten, om zich in ver binding te stellen met de vertegen woordigers der beschermende mogend heden. Naar de New York Herald verneemt zijn er te Port-of-Spain op Trinidad drie gevallen van pest voorgekomen. De gouverneur van Hongkong npeldt, dat er in de week, die Zondag eindijgde, daar 133 gevallen van pest waren aan gegeven en 109 personen er aan stierven. Prins Ferdinand van Bulgarije schijnt in alle stiite naar Weenen te zijn ge gaan. Een etmaal is zijn verblijf ge heim kunnen blijven. Men zegt, dat hij persoonlijk de regeering van Oosten- rij k-Hongarije wilde overtuigen van 't gevaar van 't binnendringen van Griek- sche benden in Macedonië en Servië. Een telegram uit Simla zegt, dat er, vermoedelijk aan de N.W. grens van Engelsch-Indië geen plaats wordt genoemd 's nachts een post is aan gevallen. Van de tien man politietroe- pen, die er lagen, werden er zes gedood en een gewond; drie ontsnapten. Met verscheiden geweren en anderen buit verdwenen de onbekende roovers. ADVERTENTIEN. VRAAGT Uitsluitend verkrijgbaar bij A. SENS Zn., Heusden. H. J. REDET, Andel. ANTONIE TREFFERS, Wijk. C. SCHREUDERS, Qenderen. G. STERKENBERG, Meeuwen. J. A. v. DIJK-COESSEL, Dmsen. J. W. VAN SCHUPPEN, Waalwijk. Zeisen, Ziekten, Haartuigen. Scheermessen (ook veiligheidsscheermessen), Haarsnjjmacliines enz. enz. Zeisen in alle soorten vanaf f 1.25 tot en met f 5.met volle garan tie en crediet bij J. Th. COI WEMBERG, tegenover de R.-K. Kerk te Heusden, voorheen te Herpt. Aan hetzelfde adres een Café-In ventaris met Rillard en toebe- hooren te koop aangeboden. Een monster van het merk waardige Coca poeder wordt gratis toegezonden. Het Coza poeder bezit de wonderbare eigen schap om tegenzin tot het drinken van sterkendrank (bier, wijn, absint enz), bij den dronkaard op te wek ken. Het Coza poe der werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herscha pen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard goeder verspreid wordt, zendt gratis aan en, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken. COZA INSTITUTE, G2, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.) Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Vereenigde Heusdensche Dientsrcgeling I lei I October. Bosch -Heusden- dorincliem- Oordrecht-Rotterdam. Heusden-Corlnchem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag, v.m. 8.n.m. 3.uur. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30. uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrydag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,6.30 uur. Rosch-Crorinchem. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va* Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrydag. Van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 8uur. Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30van Heusden v.m: 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrydag. Van Bosch j nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIKNST» Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uurvan Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van leasden t Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. eirca 12.45 uur. AGENT te Heusden: G. lalingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinohem. Rü wielen en ONDERDEELEN. Ijzerwaren en GEREEDSCHAPPEN Rijwielen en Onderdeelen Kan ik voor een spotprijs aanbevelen. Het is maar bijzaak van bestaan Rijwielen kunnen in ruil worden gedaan. Daar de prijzen zeer laag zijn gesteld Betaalt men met contant geld. Alles is bij mij voorhanden Heeren- en Dames-fietsen, Binnen en buiten banden. Ook heb ik gebruikte Rijwielen half versleten En reparatie doosjes niet te vergeten. Lantaarns, Bellen en Carbit, Verder vertellen doe ik niet. Alles wordt bij mij spoedig gedaan Hier boven hebt (J mijn adres en naam. Traag; altjjd de Qothania banden met en zonder rood loop vlak. Tan Handelaars wordt flink rabat gegeven. JE ADRES VOOR BAMDEi. Telefoon 3743 Interc. Telefoon 392S. 'VF jn de nabijheid der aanlegplaatsen Stoombooten Top Smit iV Co. en Vereenigde Heusdensche Stoomboot- Maatschappij Aanleg voor GAS-, BIER- en WATERLEIDING. Bierapparaten en Gasornamenten in Moderne stijl voorradig. Vraagt prijsopgaaf s.v.p. Na jarenlange proefnemingen met verschillende fa brikaten, heeft het legerbestuur thans uitsluitend besteld, daar deze alleen aan de zware eischen, die in den dienst aan de rijwielen worden gesteld, hebben voldaan. He 1908 prijzen van de FONGER'S RIJ WIELEN zullen een verrassing blijken voor allen, die over den aankoop van een nieuw rijwiel denk°n. (Een Con ger's eerste klasse Rijwiel met 3 versnellingen en twee rollerremmen. van nog geen ÏOO gulden.) Alléén verkrijgbaar bij den Agent: Eind Langendjjk, GORIVCHEN. HORHRECHTSCUE Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A.de Bosson, J. M. P. de Jonchbere, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORSCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer billijke rente zonder bflberekenlng van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring (tl deposito) en vergoedt daarvoor rente van 28/4 pCt. met een dag opzegging. 3 een maand 3V4 n twee maanden 31/, drie maanden Gedeponeerd met nerenstaand han- Fabrtcks- en Handelsmerk (lclsittCrk. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, MelkLikeur- Absint, Bier, water of in het voedsel, zondier dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Fongers Rijwielen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5