krediet van, in ronde cijfers 11,000,000 roebel voor het bouwen van nieuwe pa n terschepen, met 194 tegen 78 stem men geweigerd. Safoelis en twee leden van den se naat van Samos hebben een uitvoerige memorie ingediend bij den Franschen, den Engelschen en den Russischen ge zant. Zij betuigen daarin hun trouw aan den Sultan en teekenen formeel protest aan tegen vorst Kopassis Ef- fendi, die, onder oogluikende toelating van den grootvizier, een aanslag pleegde tegen het recht der Samioten op zelf bestuur door de ontscheping van Turk- s^he troepen, wier tegenwoordigheid op het eiland volstrekt niet door de omstandigheden is gewettigd. Het in cident met de cigarettenlabrikanten ging eigenlijk alleen een Duitsch on derdaan aan en was zoo gewichtig niet. Bovendien was het al enkele maanden oud en er was geen enkel feit door in het leven geroepen, dat een zoo in alle opzichten met 's lands instellingen strijdigen maatregel kon rechtvaardigen. Toen den 26en Mei troepen werden ontscheept, heerschte er op Samos vol maakte orde. De ontscheping van troe pen deed bij de bevolking de vrees ontstaan, dat er een aanslag werd ge pleegd tegen de autonomie. Doordat de troepen met los kruit schoten, om der bevolking schrik aan te jagen, ontstond er een botsing, waarbij bloed vloeide. De soldaten doorboorden vrouwen en kinderen met de bajonet. Van uit het paleis en de oude kazerne vuurden zij op het volk, aldus het aantal onschul dige slachtoffers vermeerderend. De stad werd gebombardeerd en de huizen vernield, terwijl de bewoners op straat door de soldaten werden aangevallen en beroofd. In de memorie wordt verder gezegd, dat hier geen sprake was van een volks opstand. De eilandbewoners hebben steeds hun trouw en gehechtheid be- uigd aan den Sultan. De onderteeke- »aars der memorie verklaren zich so lidair met de op Samos gebleven mi nisters en roepen de hulp in der be schermende mogendheden door bemid deling van hun vertegenwoordigers te Athene. Het volk van Samos verlangt herstel van den status quo, maar in de eerste plaats zal men moeten overgaan tot terugroeping van Kopassis Effendi, omdat hij zich tot den staatsgreep ge- «vnd heeft. Volstrekt noodig is, dat het eiland door de Turksche troepen worde ontruimd. In Alessandria (Italië) is brand uitge broken bij een bioscoop-voorstelling. De zaal was stampvoler waren vooral veel vrouwen en kinderen. Toen de brand uitbrak, ontstond er een gewel dige paniek. Alles snelde naar de uit gangen, waar zulk een gedrang ont stond, dat velen ernstig gekwest werden. Ook wierpen zich, met hun kinderen in de armen verscheidene moeders uit de vensters. Het schijnt, wonder ge noeg, dat niemand bij de ramp het leven verloren heeft, maar er zijn zoo velen gewond en de meesten hunner zoo ernstig, dat aan het behoud van vele gewonden gewanhoopt wordt. Te Berlijn is het geding tegen Hei der begonnen, den man die een moord op een jongen gepleegd, het lijk in stukken gesneden en in een zak weg geworpen heeft. De zaak wordt met gesloten deuren behandeld. Volgens de Vossische Zeitung, ont kende Heider uit sadisme gehandeld te hebben. Hij teide, den jongen een paar schoenen beloofd te hebben. De jongen kwam ze 's ochtends vroeg bij hem aanpassen en sliep een tijdlang op de kanapee. Daarna dronk hij kof fie. Toeu de knaap later bukte, om zijn schoenen te poetsen, viel er een por tefeuille uit zijn zak, die van Heider was. De beklaagde was boos geworden over den diefstal en had den jongen bij den nek gepakt en door elkaar ge schud. De jongen stootte een rauwen kreet uit, sloeg met de armen in de lucht en bleef toen, tot Heider's ont zetting, dood. Hij had getracht hem bij te brengen, hem met azijn gewasschen geborsteld en beproefd, hem koffie in te gieten. Maar het hielp niet. In ra- deloozen angst liep Heider daarop het huis uit. Hij kwam later terug, om het lijk uit den weg te ruimen. Hij had net eerst in de kachel willen verbran den, maar dit ging slecht, en daarom pakte hij alle stukken bij elkaar en droeg ze weg. Heider bleef volhouden, dat hij het slachtoffer was geworden van een noodlottigeu samenloop van omstandigheden. Terwijl deze zaak dient, is een soort gelijk misdrijf, als waarvoor Heider te recht staat aan het licht gekomen. In het kanaal te Charlottenburg heeft men het bovenste gedeelte van een vrouwe lijk opgevischt. Het moet afkomstig zijn van een vrouw van ongeveer 40 jaar. In de Kameranerstraat, Noord-Berlijn, heeft zich een vreeselijk familiedrama afgespeeld. De vrouw van een arbeider heeft in een vlaag van wanhoop over den ontrouw van haar man haar drie kinderen gedood en daarna door op hanging ook een eind gemaakt aan haar eigen leven. De 37-jarige moor denares heet Hankewitz. Haar man was een tijdlang zonder werk geweest, waar door het gezin honger leed. De vorige week had hij evenwel werk gekregen, zoodat hij Vrijdag j.l. wat geld naar huis bracht. Ongeveer ter zelfder tijd werd de vrouw gekweld door de gedachte, dat de man haar ontrouw was. Zij had een woordenwis seling met hem, waarvan het eind was, dat Hankewitz tot haar zei: „Goed, je kunt weggaan". Ze antwoordde„Nu ik zal weggaan, maar de kinderen gaan met me mee". Denzelfden dag nog in den middag, vernamen de buren een luiden kreet. Daarna werd alles stil, zoodat niemand aan het geval eenige waarde hechtte. Hankewitz, die zijn woning verlaten had, keerde daar eerst Zaterdag terug. De deur was dicht; op zijn geklop be woog zich niets in de woning. Ten slotte liet hij de deur door een smid openmaken. Toen dit gebeurd was, zag hij zijn vrouw dood aan de kram van de van zijn plaats genomen spiegel hangen. De drie kinderen lagen ge worgd in hun bed. De moeder had ze eerst gewasschen en daarna met alcohol verdoofd. Een aangebroken flesch brandewijn werd op de kamer gevonden. De ontmoeting tusschen den Tsaar en den Koning van Engeland heeft gisteren ochtend te elf uur ter reede van Re val plaats gehad. Te Saigon hebben Chineesche op standelingen een Fransche verkennende afdeeling aangevallen. Een luitenant en 6 Tonkineesche tirailleurs sneuvel den, 4 werden gewond. Er zijn bevelen uitgevaardigd voor een voorbeeldige bestraffing. Plaatselijk. nieuw». HEUSDEN, 10 Juni. Uit Andel wordt ons bericht Zaterdagmiddag had hier een treurig ongeluk plaats. Toen omstreeks 4 uur de Amsterdamsche vrachtboot, directie C. Verschuure te 's Hertogenbosch, ongeveer 150 meter beneden de Sluis was, had de dekknecht W. Martens het ongeluk over boord te vallen. Ofschoon het sluisperso- neel, het ongeluk ziende, zich direct in "de boot begaf en naar de plaats roeide, kwam de hulp toch te laat. Na een half uur dreggen werd zijn lijk opgehaald. De verdronkene was 28 jaar oud en laat eene weduwe met 3 kinderen achter. De verdronkene, Willem Martens, alhier goed bekend, was een Heusdenaar van ge boorte, zoon van J. Martens, timmerman, die enkele jaren geleden te 's Bosch stierf, waarheen hij met zijn gezin vertrokken was. ANDEL. Ook onze gemeente zal in September inkwartiering krijgen. Reeds werden bij verschillende personen bespre kingen gehouden, daar 200 soldaten moeten worden onder dak gebracht, waarvan 140 te Neer- en 60 te Op-Andel. Voor de jeugd een prettig vooruitzicht. Voor het militair onderricht dat in den a.s. winter weder zal worden verstrekt, hebben zich 21 jongelingen aangemeld. WIJK. Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning", dat het vorig jaar te Zeist den tweeden prijs in de 4e afdeeling be haalde, behaalde Maandag op het concours te IJsselmonde een 2den prijs in de 3de afdeeling. Een woord van lof aan de leden, die thans weer getoond hebben, wat oefening en een drachtig samenwerken vermag, is hier zeker niet misplaatst, doch in de eerste plaats komt hiervoor de eer toe aan hun kranigen directeur, de heer T. Jonker uit Veen, die het corps in den korten tijd dat het be staat (ruim 34 jaar), tot deze hoogte wist te brengen. Directeur en Leden van harte gelukge- wenscht met Uwe behaalde overwinning, blijf op den ingeslagen weg voortgaan en wij twijfelen niet of Uw vaandel zal met meer prijzen versierd worden. VEEN. Het fanfarecorps „Wilhelmina" smaakte de voldoening op 2n Pinksterdag van het concours van Fanfare en Harmo nie-gezelschappen te IJsselmonde als prijs- winner huiswaarts te keeren. Onder leiding van zijn tactvollen direc teur, de heer J. C. van Wijk te Heusden, behaalde het in de 4e afdeeling den eersten prijs (verguld zilveren medaille) en in den marschwedstrijd den derden prijs (zilveren medaille). We mogen dit eene schitterende over winning heeten, te meer daar het jonge corps op een slechts vierjarig bestaan kan terugzien. Wij wenschen het corps en zijnen be kwamen Directeur van harte geluk met het behaalde succes, niet twijfelend of het zal hen aanmoedigen op den ingeslagen weg van studie en volharding voort te gaan. GIESSEN. Geduronde het on weder dat zich de vorige week boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in een der schoorsteenen van de pastorie, zonder brand te veroorzaken. Tijdens dezelfde bui werd nog een kalf van L. Smulders door den bliksem ge dood. De pluk der kruisbessen is alhier in vollen gang. Men besteedt 8 cent per K.G. HERPT. Ter gelegenheid van de kermis alhier hield heb schuttersgilde „St. Catha- rina" het gebruikelijk jaarlijksch „vogel schieten". Dö heer A. de Hart had het geluk den vo?;el af te schieten en daarmee een mooien prijs te verdiene n. De harmonie „De Eendracht" luisterde het feest op. He^ oude .gebruik, om de meisje^ die met Pinksteren nog geen kermisvrijer hebben, een man van stroo thuis te brengen of aan de weide te stellen, waar zij gaan melken, is dit jaar weer ruim toegepast. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men weer menig meisje zoo'n strooien vrijer bezorgd. Niettegenstaande de politie een oog in 't zeil hield, wist men haar telkens te verschalken. Te Huis roer Alleenstaande Blinden te Wolfhezen. In de Blinde wereld moeten de mees ten trachten door arbeid in hun levens onderhoud te voorzien. Hun blindheid dwingt hen tot een zeer beperkt aantal vakken, die uitteraard zeer eenvoudig zijn en hun slechts een gering loon kunnen bezorgen, terwijl zij moeten con- curreeren met ziende arbeiders, die zoo veel op hen voor hebben door 't bezit van 't onmisbaar werktuighet gezichts vermogen. Tal van blinden zijn dus niet in staat door arbeid 't noodige te verdienen voor eigen levensonderhoud en komen dus ten laste van hun fami lie. Meestal behoort deze zelf tot de onbemiddelden, of tot de arbeidende klasse en heeft 't dikwijls hard te ver antwoorden in den heeten strijd om het dagelij ksch brood. Hoe menige blinde gevoelt toch, dat hij de zorg en kommer der zijnen ver zwaart, dat hij tot last is, al laat men hem dit niet merken en dan hoe som ber is voor hem de toekomst. Wat zal er van hem worden, wanneer vader of moeder komen te vallen? Wanneer broeder of zuster zelf hun eigen zorgen hebben of wanneer de kostwinner er niet meer zal zijn? Die vraag komt zoo dikwijls op de lippen der blinden, die weten en ge voelen, dat er pen tijd zal komen, dat zij feitelijk alleen zullen staan. Op die vraag der alleenstaande blin den wil de bovenbedoelde Stichting een troostvol antwoord geven door het stichten en in stand houden van een tehuis, waar die alleenstaande blinden, onverschillig van welke gezindte, wel ken leeftijd een goede huisvesting en liefderijke verpleging kunnen vinden. De Heer M. H. Schild, freule L. H. C. Von Höevell, mej. J. M. Desmons, allen te 's-Hage, die deze stichting bij acte, 19 October 1904, voor de notaris sen Dietz en Verkoren aldaar opricht ten en daarvan het bestuur vormden, waren toen ten volle overtuigd, dat er zeer veel geld noodig zoude zijn om dat tehuis te stichten en in stand te houden, doch zij waren niet minder overtuigd van de dringende noodzake lijkheid van een tehuis voor die onge- lukkigen en begonnen daarom met het oprichten van een fonds tot dat doel, in 't vast vertrouwen, dat velen hunner landgenooten hun sympathie en steun aan dit werk der liefde zouden schen ken, om alzoo het plan tot werkelijk heid te maken, waardoor dan ook spoe dig het tehuis zou kunnen verrijzen in een gezonde streek van ons land en een goede communicatie gelegen, gesticht door de natie en als een monument, luide getuigend van den weldadigheids zin van ons volk. Dat vertrouwen van het bestuur is niet teleurgesteld, want dezer dagen is door hen aangekocht van de erven C. Hellingman een groot terrein liggende ten noorden van het station Wolf hezen, hetwelk een deel is van het bekende landgoed Waldfriede te Arnhem en Oosterbeek, thans in exploitatie voor buitenplaatsen en villa-terreinen. Het ontwerp voor de te stichten ge bouwen, waarbij van het beginsel is uitgegaan dat de inrichting van het tehuis moet beantwoorden aan de eischen der gezondheidsleer en rekening moet houden met de eigenaardige behoeften der blinden, is opgenomen in het ver slag der vereeniging, hetgeen op aan vrage door het bestuur gaarne wordt toegezonden. De kosten dezer gebouwen zijn ge raamd op plm. f 160.000 en kunnen 100 blinden dan daarin gehuisvest wor den en elk zijn eigen kamer hebben. Wie een steentje in den vorm van een gift tot deze stichting of tot instand houding er van wil bijdragen zende het aan de Penningmeesteresse Mej. Des mons Archimedesstraat 48 te 's-Hage. Htliinenland. Blijkens een bij het departement van koloniën uit Nederl.-Indië, ontvangen telegram, is in Mandar (gouvernement Celebes en onderhoorigheden) de rots- benting Boerikom vermeesterd, waarbij een inlandsch militair en een officier benevens een Europeesch en twee in- landsche militairen beneden dien rang werden gewond. De vijand had 35 dooden. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De aanslag in de belasting is voor de Padangsche Bovenlanden ultimo Mei afgeloopen. In de Padangsche Beneden- landen is men gevorderd tot de vast stelling van het kohier, voor de afdee- lingen Painan en Ajer Bangis. In Alahan Pandjang, district der residentie Padangsche Bovenlanden, waar bij den aanslag geen verzet werd ondervonden, weigert de bevolking de aanslagbiljetten in ontvangst te nemen. De Red. teekent Hierbij o. a. aan Het bovenstaande telegram bevat goed nieuws. Het blijkt nu meer en meer, dat degenen, die van dat verzet ter Sumatra's Westkust nu niet zulke ern stige gevolgen verwachten, goed heb ben gezien. De krachtige houding der regeering, die niet genoeg te loven valt, zal daar toe het meest hebben bijgedragen. De houding der bevolking van Alahan Pandjang is vrijwel onbegrijpelijk. Het geeft den indruk, dat men daar ook eens iets flinks wil doen, wellicht wel onder den druk van lieden van elders, die de bevolking haar meegaande hou ding bij den aanslag verwijten. Al weigert men in Alahan Pandjang het schijnt daar alleen te gebeuren de a nslagbiljetten in ontvangst te ne men, dat zal geen stagnatie brengen in de inning der belasting. Er zijn nog tal van middelen om de bevolking ten deze tot haar plicht te brengen. Het geseinde feit heeft o. i. alleen betee- kenis, voor zoover het bewijst, dat er nog altijd eenige gisting heerscht. En het zou tot navolging kunnen opwek ken. Te Hilversum is gisteren op drie plaatsen ingebroken. Bij een bewoner van den Utrechtschen Weg drong men binnen, doch vluchtte weer toen de bewoners wakker werden en opstonden. Uit een schuur staande bij de woning van den heer Heybroek aan den Utrecht schen Weg heeft men twee rijwielen gestolen, terwijl er ook ingebroken is in een villa aan den Vaartweg. Daar zijn een aantal zilveren lepels en vor ken medegenomen. Zaterdag deed de rechtbank te Mid delburg uitspraak in de zaak tegen W. S. B., 58 jaar, oud-notaris te Vlis- singen, gedetineerd te Middelburg, tegen wien dmor het O. M. 3 jaren gevange nisstraf geëischt wegens gepleegde ver duisteringen en valschbeid in geschrifte. Overeenkomstig de vordering van het O. M. werd beklaagde bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van van 3 jaar, met mindering van den tijd in voorarrest doorgebracht. De Utrechtsche rechtbank deed Za- termiddag uitspraak in het geding van de vier beklaagden in zake den moord op den kassierslooper Hendrik Drost te Zeist. De eisch van het O. M. was voor v. E. levenslang, voor v. V. 20 jaar gevangenisstraf, en voor K. en O. ieder 10 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde v. E. tot 20, v. V. tot 12, K. tot 6 en O. tot 8 jaar, met aftrek der voorhechtenis. Tevens veroordeelde die rechtbank den gemeenteveldwachter v. d. V., te Maarssen, die verzuimde N. S., aan wien in 't arrestantenlokaal nachtver blijf was verleend, weer in vrijheid te stellen, tot betaling eener boete van f 8, subsidiair 16 dagen hechtenis. Het O. M. had 2 L dagen hechtenis geëischt. Men schrijft uit 's Hertogenbosch Sedert 1 Mei, den dag van invoering van het „weggeld" in Noord-Brabant, zijn reeds een groot aantal processen- verbaal, wegens overtreding dier ver ordening opgemaakt. Nu wordt hier vrij algemeen beweerd, dat die overtreders niet vervolgd zullen worden. Vast staat dat, in afwijking van de gewone orde van zaken, die wil dat verbalen bij het O. M. worden ingediend, de verbalen op het weggeld betrekking hebbende, door de ambtenaren, belast met de op sporing van overtredingen op die ver ordening, aan Gedeputeerde Staten de zer provincie moeten worden opgezon den, en dat tot op dit oogenblik noch bij de rechtbank alhier, noch bij die te Breda een dier overtredingen is aan hangig gemaakt. De Pinksterdrukte te Scheveningen, vooral op den tweeden dag, was buiten gewoon. Het weder hield zich goed. Alle mid delen van vervoer en alle etablisse menten werden er door gebaat. De Hollandsche Spoorwegmaatschap pij, station den Haag, heeft op beide Pinksterdagen 19.253 reizigers vervoerd. De stoomtram der H. IJ. S. M. den HaagScheveningen vervoerde len Pinksterdag 4050 en 2en Pinksterdag 14,500 passagiers. De Staatsspoorstoomtram den Haag Scheveningen vervoerde de beide Pink sterdagen ongeveer 29,800 personen. De Haagsche Tramwegmaatschappij vervoerde op hare lijnen len Pinkster dag 105,780 en 2en Pinksterdag 209,892, totaal 305,672 personen, tegen 224,651 op de beide Pinksterdagen in 1907. In het grensplaatsje Isselborg was Maandag een beschonken arbeider, die alleen thuis was gelaten, bezig brood te snijden; hij sneed zich daarbij in den bovenschenkel. Badende in zijn bloed werd de man een poos later door zijn huisgenooten gevonden en in ho- peloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Tengevolge van de afschaffing der kermis is het te Dirksland Donderdag en Zaterdagavond vrij rumoerig geweest; op enkele plaatsen zijn de ruiten inge gooid. Daarom waren er een tiental militairen gerequireerd om 2den Pink sterdag de orde te handhaven. Men meldt uit den Haag: In het huis van bewaring alhier is ingesloten een ter beschikking der Haag sche justitie gestelde voortvluchtige Amerikaan uit Brooklyn, wiens uitle vering door den Amerikaanschen gezant was aangevraagd terzake van diefstal en valsohheid in geschrifte. De aange houdene is zekere Cohen. Ingevolge de uitleveringswet moet de rechtbank om trent het verzoek om uitlevering advies uitbrengen en kan de aangehoudene, indien hij beweert Nederlander te zijn, die bewering nog aan de beslissing van den Hoogen Raad onderwerpen. Een D-trein, die te Gouda niet stopt, overkwam aldaar Zaterdag een ongeval, dat zeer goed is afgeloopen. Aan den overweg stond een lorrie op de rails, die door den D-trein in volle vaart werd aangereden. De lorrie werd totaal versplinterd, doch wonder genoeg werd de trein niet beschadigd. Wel werd on middellijk gestopt, doch na een tien minuten vertraging werd de reis voort gezet. Vrijdagavond werd op verzoek van twee keurmeesters door een agent van politie op het Stationsplein te Amster dam aangehouden een koetsier die op een wagen 14 manden vervoerde, in houdende 211 K.G. worst en vleesch, waarvan vermoed werd dat een en an der in ondeugdelijken staat verkeerde. De worst en het vleesch was gedeelte lijk aan het station Weesperpoort en gedeeltelijk aan het Centraal station opgeladen om naar een worstfabriek te Nieuwendam, vanwaar een en ander ook afkomstig was vervoerd te worden. Vandaar was het verzonden geweest naar verschillende afnemers te Tilburg, Sittard, Enschede, Wijk bij Duurstede en Maastricht, die de ontvangst echter geweigerd hadden. Alles is door de keurmeesters afge keurd en vervolgens door een kruier overgebracht naar de Stadsbelt. De minister van buitenlandsche za ken brengt ter kennis van hen die naar Canada zouden willen emigreeren, dat aldaar op dit oogenblik slechts behoefte is aan ervaren landbouwers, die eene hofstede kannen betalen of land koopen alsmede aan vrouwelijke dienstboden. Naar spoorwegarbeiders is gedurende dit seizoen geen vraag meer. De gelegenheid tot inschrijving vaa kinderen voor den op 3, 4 en 5 Juli in het Kon. Zoölog. Bot. Genootschap te 's-Gravenhage te houden eersten na- tionalen kinderwedstrijd is op 1 Juni gesloten. Op dien datum waren inge- geschreven om deel te nemen aan den wedstrijd voor gezondheid en schoon heid 588 kinderen, n.l. 239 jongens en 349 meisjes. Van die 588 kinderen zijn 86 kinderen 2 jaar oud, 172 3 jaar, 143 4 jaar, 105 5 jaar en 82 6 jaar. Uit Haarlem meldt men: Ongeveer halfelf heeft er Dinsdag ochtend in het station alhier een bot sing plaats gehad tusschen den snel trein Gorinchem-Amsterdam no. 166 en den trein Haarlem-Uitgeest 567. De botsing was vrij hevig. Er waren betrekkelijk veel reizigers met bloeden de hoofdwonden. De sneltrein kreeg schade aan locomotief en tender. Oor zaak: verkeerde wisselstand. Nog vóór de zware mishandeling met doodelijk gevolg, gepleegd op den vis- scher A. v. D. te Hedel, door den Drie- lenaar G. P. berecht is, heeft zijn dorps genoot C. V. een moordaanslag gepleegd op den 46-jarigen schipper J. Hooijman aldaar. Deze begaf zich Zaterdagnacht te twaalf uur uit het dorp naar zijn schip, toen hij C. V. en drie van diens kor nuiten ontmoette. C. V., den vorigen avond uit Duitschland teruggekeerd, schijnt het niet te kunnen verkroppen, dat hij om een vroegere mishandeling van H. drie maanden gezeten heeft. Er ontstond een vechtpartij, waarbij H. behalve een groot aantal snij wonden 17 messteken ontving. Bovendien heeft men hem een schot zout in zijn beenen gejaagd. De toestand van den gewonde is dan ook levensgevaarlijk. Hem wer den aanstonds de Heilige Sacramenten toegediend; er is zeer weinig hoop op behoud van den oppassenden vader van acht kinderen. De justitie uit Tiel was Zondag om half twaalf te Driel, waar na een ver hoor van eenige uren ook van den verwonde de arrestatie van C. V. als vermoedelijke dader werd gelast. Om zes uur kwam deze in het huis van bewaring te Tiel aan. V. staat te Driel hoogst ongunstig bekend. Behalve tal van kleinere straf fen heeft deze 26-jarige anderhalf jaar straf ondergaan wegens verwonding van een agent van politie te Amsterdam. Maandag heeft de recherche te 's-Gra venhage op straat twee beruchte Am sterdammers aangetroffen, wier houding verdacht leek. Daarom werden zij aan-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2