Het heeft een uur geduurd voordat de trein in beweging kon komen. Te Lyon hebben werklieden, die Za terdagmorgen heel vroeg naar hun werk gingen, een zak op straat gevonden met het in tweeën gevouwen lijk eener jonge vro"w. Het lijk was ongekleed, droeg sporen van slagen en was ont daan van het haar. Zij blijkt de echt- genoote te zijn van een werkman, Sau- vagcon genaamd. Het echtpaar stond zeer gunstig bekend. Sedert den vorigen middag was de vrouw niet thuis ge weest. Een cycloon heeft gisterenavond ge- heerscht in de Oostelijke buitenwijken van Parijs, Joinville, Charenton, Vin- c nnes, Creteil, enz. Boomen werden omvergeworpen, waardoor het tramver keer werd verbroken. Een koetsier werd tegen een boom geslingerd en beliep een schedelbreuk. Te Antwerpen is een groot schandaal in de militaire slachterij ontdekt. Tien tot vijftien jaren achtereen blijkt het land bij de vleeschleveranties voor het leger bestolen te zijn geworden. Drie weken geleden meldt het II. v. A. viel generaal Hellebaut, minister van oorlog, zonder de minste verwittiging als een bom de slachterij te Antwerpen binnen en bleef er na genoeg anderhalf uur de boeken nazien. Het werd toen meer en meer duidelijk, dat een ware aftroggelarij op groote schaal werd gepleegd en dat sedert jaren het gouvernement betaalde voor vee dat niet geleverd werd. Dit alles leidde tot de aanhouding van een vet wei er uit den omtrek van de stad, zekeren S., die sedert jaren de voor naamste leverancier was van de slach-1 terij en die bij dit beroep des te ge makkelijker rijk geworden was, omdat bij zich soms het dubbel deed betalen van het vee dat hij werkelijk leverde. Het is begrijpelijk dat S. enkel bedrog kon plegen met de medewerking van agenten van het bestuur, die hij de handen volstopte met aanzienlijke fooikens. Verscheidene dezer agenten zijn bekend, daar S. in zijn boeken de fooien aanteekende, die hij aan agenten van het bestuur schonk en daar al zijn boeken werden aangeslagen. Doch men vermoedt dat er nog andere per sonen in 't net zullen vliegen. S. is reeds gedurende 8 dagen in de gevangenis opgesloten geweest en is onder borgtocht in vrijheid gesteld. Men weet nog niet voor hoeveel het gouvernement werd bestolen, maar de som moet zeer aanzienlijk zijn. Men verwacht niéuwe inhechtenis nemingen. Verschillende hooge officie ren, die in de zaak betrokken zijn, zouden alle mogelijke moeite doen, om haar in de doofpot te stoppen. Te New York zijn opzienbarende proeven genomen met een geluidloos geweer, een uitvinding van Hiram Percy Maxim. Het is een gewoon ka liber Winchester-geweer. Bij het af schieten hoort men alleen het geluid van den trekker. In de loop wordt de klap van de ontploffing volkomen ge dempt en het gas van het kruit ont snapt geleidelijk na het afschieten van den kogel. Hij is nu bezig het geweer voor het leger bruikbaar te maken. In den Nymphenburger Volksgarten te Munchen is de leeuw Negus bij een worstelwedstrijd op zijne tempster Tilly Bêbé aangevallen. Hij sloeg een klauw op haar borst, hield hare hand met den anderen vast en wilde haar den strot afbijten. De temster gaf het dier een slag tegen den muil, schreeuwde het luid toe en wist zieh los te wringen Zij kwam geheel bebloed uit de kooi. Den volgenden avond werd het ge vaarlijke nummer in den leeuwekooi herhaald. Want anders, zoo zeide de dierentemster vooraf tegen het publiek, zou de leeuw merken, dat ik bang voor hem was. Uit Sjanghai komt bericht van een zonderling ongeluk. In de buurt van Tsjang opende zich plotseling een spleet van verscheiden mijlen lang in een bergwand en verzwolg honderden ge zinnen met hun woningen en al. Naar luid van berichten uit Fran- sche bron, is de Roghi Boe Ha nara (de man, die Abd-el-Azis den troon bewistte, voor zijn broer Moelai Hafid tegen hem opstond) met zijne troepen in de richting van Fes opgebroken, echter niet, zooals het aanvankelijk heette, om zich bij Moelai Hafid aan te sluiten, maar om hem slag te leveren. De Perzische correspondent van de Times meldt, dat in Teheran alle werk stil staat. Het kamp van den Sjah bui ten de stad wordt eiken dag meer ver sterkt. Er komen een stroom van tele grammen uit de provincie, om het parlement te steunen. Het parlement heeft gisteren een memorie aan den Sjah opgesteld, om hem aan zijne schriftelijke beloften te herinneren; het somt de verschillende gevallen waarin de grondwet geschon den is, op en verzoekt hem mede te werken tot herstel van het vertrouwen ▼au het volk. Indien het parlement een ongunstig antwoord ontvangt, zal het zichzelf ontbinden en het aan den Sjah overlaten, om de zaken met zijn volk in het reine te brengen. Er zijn zeven van de oudste afgevaardigden gekozen, om de memorie aan den Sjah voor te leggen. Een brief aan de Temps, geschreven door een bij zonderen correspondent te Rabat, maakt melding van afschuwe lijke wreedheden, bedreven door de partij van Moelai Hafid om de ambte naren van Abd-el-Azis te bewegen tot overloopen. Zoo werd de vrouw van Sjawi, bevelhebber der cavalerie van sultan Abd-el-Azis, met de borsten aan den muur van een cel geklonken te Meknes, en tegelijkertijd werd er een brief gestuurd naar Sjawi, met de bood schap, dat zijn vrouw niet zou verlost worden, zoolang hij niet te Meknes kwam. Sjawi ging, maar de vrouw is overleden aan de foltering. Men dwingt door foltering vrouwen en kinderen, te vertellen waar de spaarpenningen der familie liggen. Een telegram uit Willemstad meldt, dat een Venezolaansch kustbewakings vaartuig in een open zee ter hoogte van de baai van Coro door schoten de twee Nederlandsche schoeners Marion en Carmita, die geregeld tusschen Aruba en Curacao varen, deed stoppen, en die schoeners dwong naar Coro koers te zetten, alwaar zij twee dagen, werden aangehoudenalle niet in mailzakken geborgen brieven, aanboord van die schepen aangetroffen, werden in beslag genomen. Aangemoedigd door het welslagen van den falsaris, die onlangs in België een groot bedrag aan valsch bankpa pier heeft weten te plaatsen, en tot dusverre onbend is gebleven, is een jongeman, van goeden huize, op het denkbeeld gekomen, dit kunststuk na te doen. Zelf niet in 't graveeren be dreven, heeft hij getracht, door be middeling van een vriend, in kennis te komen met een graveur, van wien hij zich herinnerde, dat hij, vele jaren geleden, verdacht is van het vervaar digen van valsche bankbiljetten. De vriend heeft den graveur opgezocht en is met het plan voor den draad ge komen. De graveur sprak een rendez-vous af voor den vorm, maar gaf alles oogen- blikkelijk bij de politie aan. De maker van het plan en zijn vriend de namen worden nog niet genoemd in de Belgische bladen zijn in hechte nis genomen. Volgens de berichten zou het een groote onderneming zijn, mil- lioenen aan valsche bankbiljetten. De rechter van instructie heeft ge meend, dat de jongeman vervolgd kon worden op grond van aansporing tot misdrijf met een begin van uitvoering en dat de vriend vervolgd kan worden als medeplichtige. Er is beweging in de pers over een toespraak, die de Duitsche Keizer te Döberitz bij de inspectie van de garde ruiterij gehouden zou hebben. De Berlijnsche correspondent van de Dortmunder Zeitung beweert, dat de Keizer vrij luid en blijkbaar ter bij zondere informatie van de vreemde militaire attachés, die aanwezig waren, gezegd zou hebben„Het ziet er naar uit, of men ons omsingelen en met ons afrekenen wil. Dat zullen wij weten te verduren. De Germaan heeft nooit beter gevochten dan wanneer hij zich naar alle kanten moest verweren. Laat hen maar opkomen. Wij zijn klaar." De Dortmunder Zeitung geeft de uit lating, die haar correspondent van een „hoog militair" vernomen heeft, „met alle voorbehoud, dat geboden is" weer. Het Berl. Tageblatt vindt dat deze woorden in strijd zouden zijn met de strekking van de politiek van het Duit sche ministerie van buitenlandsche za ken een politiek, die meer op ge ruststelling, dan op aanwakkering van een nadeelige zenuwachtigheid uit is. Het Ph. Weekblad schrijft over kunst matig gekleurde sinaasappelen het vol gende Te St. Petersburg gaf een kind na het in den mond steken van een stuk roo- den sinaasappel, een luiden schreeuw, terwijl er bloed uit den mond vloeide. Het gelukte een spoedig aanwezigen geneeskundige, uit de keel van het kind een stuk van een iüjetienaald te ver wijderen, waaraan bij onderzoek sporen van een roode teerkleurstof te zien wa ren. Een nader onderzoek leerde, dat de oorspronkelijk gele (en zure) sinaas appel met een teerkleurstof en een sa- charineoplossing gekleurd en verzoet was. Te Keulen is men in twee gezinnen doodelijk ongerust, tengevolge van de verdwijning van drie meisjes. Vrijdag verdween een meisje van negen jaar, j en Zaterdag een kind van twee jaar, dat 's ochtends met een nieuw kinder meisje was uitgestuurd. De politie doet al haar best, maar heeft nog geen spoor kunnen vinden. Zaterdag werd uit Londen gemeld Druilerig maar droog weer beguns tigde heden den opmarsch van tien duizend stemrechtvrouwen naar de Al- bert Hall. Er werd een schitterend suc ces mede behaald, daar deze betooging de grootste was, welke ooit ten gunste van het vrouwenkiesrecht werd gehou den. Een tweehonderd ceremoniemees ters alsmede een aantal ordebewaarders van Zangwill's mannenbond voor vrou wen-kiesrecht handhaafden een voor beeldige orde, zoodat de bereden en niet-bereden politie, die in grooten ge tale aanwezig was, nagenoeg niets te doen had. Dertien muziekkorpsen vei - gezelden de vele banieren met zich voerende stemrechtvrouwen, die in acht korpsen opgesteld stonden langs de Theemskade, alsook langs de Northum berland Avenue en Whitehall. Het was al over drieën toen het geheel in be weging werd gestelddit kwam door dat vele korpsen uit de provincie laat aankwamen. Behalve de provinciën waren de meeste staten van het vaste land, de Engelsche koloniën en Noord- Amerika vertegenwoordigd. Langs den uitgestreklen weg, dien de optocht had te volgen, bleek, dat er veel belangstelling was; ook heerschte er een eerbiedige kalmte. Beleedigingen hoorde men niet; en slechts zeer ma tig ging men zich aan sarcasmen te buiten. De Albert Hall was eivol, zoo dat honderden geen toegang kon wor den verleend. Binnen heerschte er een geweldige geestdrift, toen na gloedvolle toespraken bij acclamatie een motie werd aangenomen, waarbij stemrecht voor vrouwen wordt geëischt. De groote Engelsche vlootmanoeu- vres in de Noordzee, die van 1 tot 22 Juli gehouden zullen worden, zullen ditmaal zoo geheim mogelijk worden uitgevoerd. Er mag geen dagbladcor respondent mede. De vloot, onder op perbevel van admiraal Lord Charles Beresford, zal bestaan uit 28 linie-sche pen, 19 gepantserde kruisers, 50 pant- serdekkruisers, 190 torpedo-vaai tuigen en 6 onderzeeërs. In het Grunewald bij Berlijn heeft zich een hoogereburgerschooljongen, die voor zijn eindexamen zat, een kogel door het hoofd geschoten, uit vrees, dat hij niet zou slagen. De jongen had zijn examenwerk door een ander laten overschrijven en had daar van den leer- aar in de wiskunde heel wat over moe ten hooren, en de jongen vreesde daar om, dat men het hem leelijk zou in peperen. Zijn vader trachtte hem ver geefs de muizenesten uit het hoofd te praten. De jongen bleef zoo moedeloos, dat hij het bosch inging en zich het leven benam. Voorden krijgsraad van de 1ste garde divisie te Potsdam hebben weer eenige soldatenbeulen terechtgestaan. Beklaagd waren luitenant v. Bultringslöwen en vijf onderofficieren, allen van het 4de regiment der garde. De 600 gevallen van mishandeling, die hun ten laste werden gelegd, waren in den loop van vijf jaren begaan. In het belang van de openbare eerbaarheid werd een ge deelte van het proces met gesloten deu ren behandeld. Ter openbare terechtzitting waren de verklaringen van de getuigen dikwijls met elkaar in strijd. Majoor v. Görtz verklaarde, dat de beklaagde onderof ficieren zulke voortreffelijke soldaten waren, dat zij de trots van zijne com pagnie waren. Maar het ontbrak niet aan andere getuigen, die met eigen oogen gezien hadden, hoe dit puik der onderofficieren weerlooze stakkers van rekruten iret rijz weepen en rieken de eerste beginselen van de krijgskunst inprenten of hen op schoppen en muil peren trakteerde. De officier (tegen wien 14 dagen ka merarrest was geëischt) en een onder officier gingen vrij uit; de sergantBalk werd tot een jaar en drie maanden ge vangenisstraf en degradatie, Holtzapfel tot een jaar gevangenisstraf en degia- datie, Biermann tot elf maanden en drie weken gevangenisstraf en Walter tot vier weken arrest veroordeeld. Men meldt, dat de Duitsche Keizer het vonnis van den raad van ear tegen graaf Hohenau uitstooting uit bet leger bekrachtigd heeft. Plaatselijk nieuws. HEUSDEN, 17 Juni. De scherpschutterij „St. Blasius", stelt zich voor bij de herdenking van haar 66- jarig bestaan en het 50-jarig lidmaatschap van den hoofdman H. Merkx, einde Juli of begin Augustus een algemeen concours te geven op den wipvogel. Nadere bijzonderheden hopen we later mede te deelen. Gisterennamiddag ten circa 7 uur, ontlastte zich boven deze gemeente een ge weldig onweer. De bliksem werd direct door ratelenden donder opgevolgd. Hagel slag werd opgevolgd door slagregen, zoo hevig dat de riolen het water niet konden verzwelgen en hier en daar de straten on derliepen. Zoo spoedig als het onweder opkwam, was het ook weder afgetrokken. Alles nam zijn oude positie weder in en gelukkig wordt niet van inslaan gerapporteerd. Men deelt ons mede, dat gisteren morgen, onder Wijk, het paard van den heer d. G. voor het rijtuig plotseling ne- derstortte. Het bleek, toen men het te hulp wilde komen, dat het dood was. WERKENDAM. Langen tijd had D. den H., alhier, niets gehoord van zijn zoon Corstiaan, die reeds jaren lang aan boord van zeeschepen is en de verschillende werelddeelen heeft bezocht, dus toch veel zou hebben kunnen verhalen. Men waande hem reeds dood, doch eergister ontving zijn vader een brief van hem uit San- Francisco, waarin hij mededeelde, dat het schip, waarop hij voer, ruim twee jaar bij Aljaska ingevroren had gezeten, zoodat het geen wonder was, dat men in dien tijd niets van hem had gehoord. Eergister viel de 83-jarige weduwe Visser-Kramer van de trap, die naar haar woning leidt en brak 2 ribben. De heer Mr. C. W. van Ommeren, gemeente-Secretaris te Assen, staat op de aanbeveling voor gemeente-Secretaris te Breda. Zooals we uit achterstaande adver tentie kunnen zien hoopt Zaterdag a.s. een eenvoudig, doch oppassend ouderpaar den dag te herdenken, waarop het voor 40-j aar in het huwelijksbootje stapte. Wewenschen hen een prettigen dag te midden van fa milie en vrienden. De brieven- en telegrambesteller A. Kamsteeg is als zoodanig van hier overge plaatst naar Tilburg, terwijl in zijn plaats is benoemd J. de Haas, postbode te Haren. SLEEUWIJK. Het bestuur van het Waterschap ,,'t Oud Land van Altena", heeft de voorjaarsschouw bepaald op Vrij dag 26 Juni v.m. te 10 uur. WAALWIJK. Een zoontje van den scharenslijper Verhulst, circa 9 jaar, ge raakte gisterenmorgen, nabij de Haven, tusschen eene muur en den goederenwagen van de Hollandsche stoomtram bekneld, met het treurig gevolg, dat de borstkas na genoeg werd ingedrukt en, hoewel direct geneeskundige hulp werd ingeroepen, hij te elf uur overleed. HERPT. Gisterenavond ontlaste zich boven onze gemeente een kort doch hevig onweder. Bij den heer J. Verhoeven werd een koe door den bliksem getr ffen en ge dood. Bij de wed v. Gerven sloeg de blik sem in nabij den schoorsteen, baande zich een weg door de woonkamer en ging ach ter uit zonder brand te veroorzaken. Bij den heer L. van Herpt werd een der blik semafleiders op zijn hoeve getroffen, zonder schade aan te richten. Er viel een ontzet tende hoeveelheid regen. DUSSEN. Enkele geschiedkundige bij zonderheden over onze gemeente. De Heerlijkheid Dussen had vroeger een aanzienlijke uitgebreidheidvandaar dat de Heeren van Dussen, zetelende op het thans nog aanwezige kasteel, niet zonder macht waren en vaak in de geschiedenis vermeld worden. Er wordt o.a. gesproken van Jacobus van Dussen, die in 1156 getuige was bij het huwelijk van graaf Dirk VI. Later is vermeld, dat Floris V, machtig graaf van Holland van 12561296, verkeering aan geknoopt had met een gravin van Dussen, wel een bewijs, dat het geslacht niet zon der aanzien was. In 1421, 1775, 1809, 1867 en 1880 heeft Dussen veel door overstroomingen geleden, in het eerstgenoemde jaar werd het geheel door het water verzwolgen, terwijl het kasteel ook voor het grootste deel vernie tigd werd. In het begin der 17e eeuw is het kasteel weer in zijn vroegeren vorm hersteld en is de omgeving weer bebouwd geworden. Wanneer we enkele bevolkingscijfers na gaan, dan blijkt, dat het zielental in onge veer een eeuw verdubbeld is. In 1822 had de gemeente 1725 inwoners, in 1840 2041, in 1860 2189, en thans ruim 3400. Bestond er in 1809 slechts een bedehuis en een plaats, waar onderwijs verstrekt wordt, thans bevat de gemeente zes open bare bedehuizen, benevens zes scholen. Is dus op velerlei gebied vooruitgang te bespeuren, wat middelen van verkeer be treft echter, is nog weinig verandering met vroeger tijd te bemerken, het ware te wen- schen, dat de gemeente uit haar isolement mocht opgeheven worden, dit zou verschil lende takken van bedrijf ten goede komen. VEEN. Bij de Dinsdag gehouden ver pachting van het hooigras op de uiterwaard „de Caaiwaard" onder Aalst werden weer hooge prijzen besteed. Hoewel de opbrengst f 124 minder was dan 't vorig jaar, daarentegen is circa 10 pCt. minder gras aanwezig. Het blijft dus duur. lfinnenlttud. Het plan is in de Eerste Kamer a.s. Donderdag het ontwerp betreffende de invoering van het arbeidscontract aan de orde te stellen. De „N. R. Ct." meldt Bij het departement van oorlog zijn voorstellen aanhangig voor een gewij zigde indeeling van het leger. Daarbij zouden de bataljons uit Gouda en Geertruidenberg, thans resp. behoorende tot het 4e en 8e regiment infanterie, gevoegd worden bij het 9e regiment van dat wapen en in garni zoen komen te Harderwijk. De bataljons van het 9e regiment uit Utrecht en Groningen zouden resp. overgaan bij het 4e en le regiment infanterie, terwijl het bataljon van laatstgenoemd regiment uit Deventer over zoude gaan naar het 8e regiment infanterie. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is het bericht ingekomen, dat Gedepu teerde Staten een beslissing hebben opgeschort ten aanzien van het Raads besluit, waarbij een drietal onderwijze ressen wegens huwelijk is ontslagen. De Utrechtsche rechtbank heeft Maan dag behandeld de zaak van den post- ducteur J. L. F., beklaagd van ontvreem ding van geldswaarde (twee gulden) uit een postpakket. Het O. M. eischte te gen hem 2 jaar gevangenisstraf. Tegen de 51-jarige Frens A., ontsla gen vader in het weeshuis der hervorm de diaconie te Assen, die een 17-jarige vrouwelijke verpleegde ontvoerde, eisch te het O. M. 2 jaar gevangenisstraf. De zaak werd met gesloten deuren be handeld. Door de marechaussee te Veenendaal zijn op den weg naar Arnhem voorbij Renswoude drie wagens, beladen met vette kalveren en varkens, wegens ver boden uitvoer uit de provincie Utrecht (zoogenaamde besloten kring om „mond en klauwzeer") naar Gelderland, aan gehaald. De paarden en wagens zijn in beslag genomen. In de Vest te Delft werd dezer dagen formeel oorlog gevoerd. Terwijl de groentenveiling aldaar in vollen gang was en in het water tal van scheepjes en schuiten lagen, kwam met vollen stoom een motorboot aanstoomen en liep tegen een tjalk, waarin een groot gat boven de waterlijn ontstond. Alle tuinders sprongen op en een oogenblik was het alsof een heusch zeegevecht zou geleverd worden. Men wierp met wat maar voor de handen kwam naar den bestuurder der boot en trachtte met haken deze te enteren. De politie, telephonisch gewaarschuwd kwam bijtijds om den man te ontzet ten. De motorboot werd vastgelegd en proces-verbaal opgemaakt. De schade is nogal belangrijk. Zekere O. in de Heisteeg te Arnhem heeft een moordaanslag gepleegd op zijn Vrouw. Met een beitel bracht hij haar drie zware verwondingen in den rug toe. In een perceel aan den Stationsweg in den Haag, waarin het magazijn en het kantoor van een bloemist gevestigd zijn, was den laatsten tijd herhaaldelijk ingebroken, zonder dat het gelukt was den dader of daders te betrappen. De politie meende in den afgeloopen week reden te hebben, om te vermoe den, dat zich 't ongewenschte bezoek in een der volgende nachten herhalen zou en had dan ook haar voorzorgen ge nomen, waardoor het gelukt is Zatef dagavond de hand op den vermoed* lijken dader dezer inbraken te legger Nadat het magazijn dien avond orrs streeks 10 uur was gesloten, bleven e; de rechercheurs Königkramer en Kui lenburg achter, die na ruim een uur wachten leven hoorden en een man zagen binnenkomen, die zich toegang had verschaf t, zooals hij later verklaarde, door in een poort, die langs de achter zijde van de huizen aan den Stations weg loopt, over een muur te klimmen en vervolgens door een gebroken ruit van de keukendeur naar binnen te kruipen. Toen hij zich voelde aange grepen, zakte de inbreker verlamd van schrik ineen. Hij gaf aan de rechercheurs op, dat hij zicli in het magazijn wilde te slapen leggen, daar hij er als vroegere bediende van den bloemist, goed den weg wist. De aangehoudene, zekere Durand, is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring over gebracht. Te Loosduinen hebben dieven het gedenkteeken geplunderd, dat daar door de Hollandsche Maatschappij van Land bouw i3 gesticht voor haar mede-op richter en eerste-secretaris jhr. mr. D, R. Gevers Deijnoot. De dieven hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag al de koperen en bronzen versieringen afgebroken en meegenomen. Maandagmorgen is onder de gemeen te Swalmen, nabij Brüggen (Duitsch- land), in een sloot gevonden het lijk van een manspersoon, zekeren Straus uit Roermond. Straus had snij wonden aan den hals. Volgens later bericht is hij vermoe delijk tengevolge van het overmatig gebruik van sterken drank van den weg afgedwaald en te water geraakt. De inktwerper uit Amsterdam is uit het militair hospitaal aldaar overge bracht naar de militaire ziekenzaal te Haarlem. Op advies van den auditeur militair hebben officieren-commissaris sen onmiddellijk deskundigen benoemd om een onderzoek in te stellen naar zijn geestestoestand. Zoolang dit onder zoek duurt, blijft hij in de ziekenzaal. Vrijdag is aan het strand te Noord- wijk aan Zee weer een lijk aangespoeld, dat in verren staat van ontbinding verkeerde, gekleed in oliepak en laar zen. Dit lijk is door de familie herkend als dat van J. K., oud 30 jaar, onge huwd, van Pernis, zijnde een van de twee zalmvisschers, die op 25 Februari met hun schokker in den Nieuwen Waterweg verongelukten. Het andere lijk dat is aangespoeld, werd niet herkend en is te Noord wijk aan Zee begraven. De marechaussee van Hilvarenbeek heeft van daar de beide personen, die Zondagavond bij gelegenheid van de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2