WML -st HOOIGRAS Hooigras, A. van Dijk Zn., Heusden, B. Uiterwaardsch HOOIGRAS. RIJSWIJKSGHE WAARD. Notaris LODDER te Anriel, Atelier veer Fotople 's-DOSCH, St.-Jozefstraat Melkvoedsel voor Kinderen enZieken HENDRIK BRAUN GERDINA R0IJÉ, Openbare Verkooping Verkoopen 68.33.00 Hectaren Een dienstbode, HEUSDEN (N.B.) Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparation, enz. op elk gebied. Geregelde Stoombootdiensten EUGENE DE JONG, Dames Rokken, Reform Schorten, Fantasie Schortjes, Glacé-, Zijden- en Tricot Handschoenen, Dames- Kragen, Marmer- en Steenhouwerij Stoomboot-Maatschappij kermis S. en v. E., van Goirle, levens» gevaarlijk met messteken hebben ver wond, gevankelijk naar den Bosch over gebracht. Gistermiddag werd te Winschoten de barbiersbediende W. door de politie aangehouden, toen hij juist f 100 van een der klanten gestolen had. Hij is aan de justitie overgeleverd. Den 5den April van dit jaar vond een jongen aan de Ceintuurbaan, nabij den Bergweg te Rotterdam onder het zand bedolven, een aantal horloges, dat, toen de politie op zijn aanwijzing ver der zocht, steeg tot ongeveer 40. 't Waren zilveren en nikkelen horloges, en verder werden er gevonden een aantal zilveren armbanden, dito halskettingen en een paar gouden oorbelletjes. Omtrent deze vondst verzocht de politie in het Al gemeen Politieblad inlichtingen, nadat gebleken was, dat de gevonden voor werpen niet van een diefstal, in die gemeente gepleegd, afkomstig waren. Aan de recherche aldaar is het thans gelukt de herkomst er van op te sporen. Gebleken is, dat een en ander afkom stig is van een inbraak, in den nacht van 3 op 4 October van het vorige jaar gepleegd op'diet kantoor en in het pak huis van den boterhandelaar, den heer J. K., te Wassenaar. De gevonden hor loges, halske tingen, enz. zijn door den eigenaar herkend. De recherche meent ook den dader op het spoor te zijn. Te Zaandam had zekere A. F. C. D., een 34-jarig gepensioneerd militair, in zijn kosthuis een liefdesbetrekking aan geknoopt met de dochter des huizes. Doch de liefde verflauwde en hem werd de deur gewezen. Vrijdag verscheen hij plotseling weer in zijn kosthuis en verzocht een jas, die hij had laten hangen, van boven te mogen halen. Dit werd toegestaan, doch nauwelijks was hij boven, of er weerklonken twee schoten achter elkaar. Op den zolder vond men het lijk van D., die in de woning zijner geliefde zichzelven het hoofd had doorboord. Maandag ging de laatste week in van de 5de klasse der Staatsloterij, en de honderdduizend is nog steeds niet uit geloot. In verband hiermede werd toen op den Dam te Amsterdam een leven dige handel gevoerd in loterijbriefjes. [Jen betaalde voor twintigjes tot 50 en 0 gulden. In zake het spoorwegongeluk, dat erleden Dinsdag te Haarlem heeft plaats jjehad, kunnen wij mededeelen, dat door rden districtsinspeeteur der spoorweg diensten te Haarlem een uitgebreid onderzoek is gehouden. Hieruit is ten duidelijkste gebleken, dat het ongeval te wijten is geweest aan den seinhuiswachter l'1. uit het sein huis onder de stationskap, die schijf 3 gaf in plaats van schijf 2, waardoor de trein binnenliep op het derde spoor, waarop de trein voor de richting Uit geest voor vertrek gereed stond, terwijl het tweede spoor vrij was. De man heeft direct zonder uitvluch ten toegegeven de vergissing te hebben gemaakt. De winkelier van den Denneweg in Den Haag, die zich, verdacht van brand stichting, in voorloopige hechtenis be vindt, blijft alle schuld aan het gebeurde ontkennen. De Haagsche rechtbank heeft zijn voorloopige hechtenis met 21 dagen verlengd. In het Militair Herstellingsoord te Millingen is in den nacht van Zaterdag op Zondag om 1 uur, door nog onbe kende oorzaak, een hevige brand uit gebroken, die zoo snel om zich heen greep, dat de meer dan 30 patiënten slechts met moeite het dreigende le vensgevaar konden ontkomen. Enkelen moesten daarbij hun kostbaarheden als gouden of zilveren horloges en kettin gen achterlaten. Zondagmorgen zijn de patiënten eerst naar het station Apeldoorn en verder in verschillende richtingen ter verple ging naar de hospitalen vervoerd. Het gebouw is geheel uitgebrand aan redding van het een of ander viel niet te denken. Het was een groot gebouw, dat een 70-tal vertrekken bevatte en plaats bood voor ongeveer 500 personen. Men raamt de schade, welke, evenals bij alle rijks gebouwen, niet door verzekering gedekt wordt, op circa een ton. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is te Twello ingebroken bij mevr. de wed. Huiskamp op de Flierkamp. Er zijn eenige voorwerpen van waarde ontvreemd, doch de dieven werden ge stoord. Zaterdagmorgen zijn de inbre kers aan het station te Apeldoorn ge arresteerd. De aangehoudenen zijn de gebr. Lau rens, 32 en 24 jaar oud, geboortig van Deventer en met de plaatselijke ge steldheid van Twello dus op de hoogte. Thans woonde het tweetal in Amster dam. Een conducteur, die Vrijdagavond hen in Twello had zien uitstappen en Zaterdagmorgen hen in Apeldoorn in de 3e-klas-wachtkamer had gezien, waarschuwde den rijksveldwachter-bri gadier. Deze ging per eerste gelegen heid naar Apeldoorn en had het geluk hen in de wachtkamer te kunnen ar resteeren. Bij fouilleering werden eenige zilveren voorwerpen, servetringen, lepels en vorken op hen bevonden. De dieven zijn naar Twello overge bracht en hebben reeds bekend. Een belangrijke arrestatie heeft de politie van Sittard gedaan. Drie jonge lieden uit Sittard, en een individu uit Geleen, hadden in een café te Nieu- wenhagen bij Heerlen een half idioot meisjo van 16-jarigen leeftijd aangerand bij afwezigheid der ouders en beurtelings geweld op haar gepleegd. De veldwachter Van Nieuwenhagen had E. uit Sittard, en B. uit Geleen, reeds in de gemeente opgespoord, en niette genstaande hevig verzet ingerekend, terwijl de voortvluchtige G. en M. uit Sittard door de marechaussee zijn ge arresteerd en ter confrontatie gevanke lijk naar Nieuwenhagen overgebracht. In den laatsten tijd zijn er in het zui den der provincie zeer vele aanrandin gen tegen de zeden voorgekomen. Ge lukkig zijn ook vele arrestaties gedaan. Zaterdagnamiddag zijn de vier aan gehouden jongelieden van ongeveer 20 jarigen leeftijd (die reeds vroeger met de justitie in aanraking waren geweest), door de marechaussée van Sittard ge vankelijk naar Maastricht overgebracht. Het 16 jarige meisje, waarop zij ge weld zouden hebben gepleegd, verkeert in levensgevaar. Te Vuren, op een bovengekomen zandplaat in de rivier de Waal, is het lijk gevonden van een vrouwspersoon. Het hoofd ontbreekt. De kleederen wa ren voor 't grootste gedeelte vergaan. Een lederen ceintuur en kousen wer den aan het lichaam, en een blouse van schijnbaar roode stof op eenigen afstand van het lijk gevonden. In het lijk meent men te herkennen een 20- jarige vrouw, in 1906 onder Tiel van een Belgisch schip overboord geslagen. Tijdens het onweer dat Vrijdagnamid dag omstreeks vijf uur boven Aalten woedde is de vrouw van den landbou wer Sellink, in de buurtschap Heume, onder die gemeente, door den bliksem getroffen en gedood. Een kind, dat zij op den arm had, bleef ongedeerd. Myn grootvader zaagde hout, lederen dag een uur lang. Aan die uitmeentende oefening schreef hy het toe altyd eetlust, een goede spysvertering en een goeden slaap te hebben. Hy vermeed zoo, zeide hy, pynen en verstopping. Ik, die niet den tyd heb hout te zagen, gebruik de Pink Pillen, en het resultaat is het zelfde. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilié, Hoofddépothouder, 7 Groote Markt Rotterdam. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Marktberichten In een logement in de Kronestraat te 's-Gravenhage hadden Vrijdagavond een jongeman en een jonge vrouw een kamer besproken. Des nachts om één uur is de eerste nog de deur uitgeweest, om een brief te posten. Zaterdagochtend werden zij beiden te bed gevonden, badende in hun bloed, in bewusteloozen toestand en met doorgesneden polsen. Nadat geneeskundige hulp was inge roepen en den verwonden een voor- loopig verband was gelegd, zijn zij door de politie in verhoor genomen, aan wien zij opgaven zich zei ven de wonden te hebben toegebracht. Zij zijn per rijtuig naar het gemeente ziekenhuis overgebracht. Een week geleden verloor de heer U. te Tiel een portefeuille met ruim f 500 aan bankpapier. Niettegenstaande dadelijk groote publiciteit aan de zaai werd gegeven, is nu eerst, door een toeval, een losse werkman in dienst van de gemeente er toe gebracht te verklaren, dat hij de portefeuille ge vonden, doch dadelijk ter hand gesteld heeft aan een korten zwarten mijnheer, die den weg naar het station opging en zeide ze verloren te hebben. Bij het afbreken van een woonhuis aan de Kop van het Land, onder Dub- beldam, is door drie metselaars een i steenen pot met zilveren munten ge- j vonden. Het waren 432 Zeeuwsche rijks- j daalders, die destijds een omloop waarde van f 2.60 hadden en 2 guldens. De pot stond onder een bedstede, even onder den tegelvloer, in het zand. T® Ter Aa vermaakten zich Maan- dagmiddag een paar jongeijes van C. den H. met een pistool en spelender- j wijs mikte de oudste van 12 jaar op den jongsle van 6 jaar, met het treurig gevolg, dat de laatste in de borst ge- j troffen werd. Hij kon nog naar huis j loopeu, om te zeggen wat er gebeurd was, maar een klein half uur later gaf hij den geest. Een der bemanning van de opvaren de sleepboot Union I vervoegde zich Maandagavond bij dr. Biegel te Go- rinchem, die pokken constateerde. Op de rivier de Merwede, waar de boot met sleep ligt, zijn alle maatregelen genomen. Waterhoogte Maastricht (brug.) 15 Juni 0.30 M. beneden 0. 16 0 31 boven Advcrtenllë». Ojj Zoo de Heere wil en zij leven, j* hopen onze geliefde Ouders en Benuwd-Ouders EN Xaterdax MO Juni a.i., hunne 40-jari£ge K©ht- vcrcciiijsiiitf te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwd-Kinderen. Werkendam, 17 Juni 1908. van onder De rechtbauk te Arnhem veroordeelde J. A., brievenbesteller te Arnhem, we- gens het zich toeëigenen van gelds- i waarden uit gesloten brieven tot twee -jaar gevangenisstraf, met aftrek der, preventieve hechtenis. Burgerlijke Stand. Heusden, van 10 tot 16 Juni. Geboren: Martinus Johannes, z. v. J. M. Smits en M. T. v. d. Aker. j Overleden G. W. van Ooijen, 7 w. Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen, Baardwijk en Veen. Het College van Regenten over de Gods huizen te Heusden, zal op VRIJDAG den 19 JUNI 1908, 's voormiddags half negen uur, bij J. Spierenburgh in het „Wapen van Amsterdam", nabij de Wijksche Poort te Heusden in het openbaar HOOIGRAS. Breeder bij biljetten omschreven. Stamboek worden Het BESTUUR der Afd. Noord-Brabant maakt bekend, dat de keuringen voor 't dit jaar o. a. zullen gehouden Te Heusden op 4 Juli, v.m. 4© uur, bij het „Wapen van Amsterdam" te Almkerk op 4 Juli, n.m. uur, bij de Wed. J. HEIJKOOP. Namens het Bestuur: B. SNOEK, Voorzitter. A. BAX Gz., Secretaris. Gevraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden bij J. TUPKER, EngstraatHeusden. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal Vrfjdag JL9 Juni 190§, des voormiddags 44 uur, in het café Spronk te Woudrichem, publiek verkoopen le Snede Hooigras, Seizoen 1908 Voor den heer H. A. HANEDOES, van De Uiterwaarden „het Klein Gors", „het Groot Gors" en „de Groesplaat" onder Woudrichem en Sleeuw ij k, in perceelen als van ouds. Voor den heer A NAAIJEN van 5 perceelen aan- en op het Kraai- veld onder Woudrichem en Slee u- wij k. Voor de Erven L. KALIS Kz., van Ruim 7,29 Hectaren Hooiland op de aanwassen onder S1 e e u w ij k en Wou drichem, in 14 perceelen. Bij biljet breeder omschreven. zal op l>«*«derdisg 48 Juni 194>8. des namiddags 5> uur, in de herberg van Gebroeders NIEUWENHUIZEN te Rij s w ij k, in het openbaar ver koopen Voor den heer ARIE NAAIJEN te A n d e 1. De 1ste snede van de Rijswijksche Waard. N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Machinebouw, 5! Tel. Iüterc. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaas. van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardiuffeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. van Hinthamerstraat A 30, §-BO§CH. - 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking Goedkoopste prijzen. Let s.v.p. op adres: Hinthamerstraat 30. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. Prachtige keuze Best adres voor fHi'afmoiiumeiiteii en Schoorsteenmantels. Specialiteit in fijne Marmer en Hardsteenwerken. Teekeningen op aanvrage gratis. \Jr \jr \jr Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Bla.k-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT N 408s Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. Aanbevelend, Markt A 3, n.b. Stadhuis 's BOSCH. Vereenigde Heusdensche Dicntsrcgeiing 1 Blei 1 October. Ito seh -Heusden- Qoriiicheui- Hordreeht-Rotterdam. Heusden-Goriucliem. Van Heusden naar Gorinehem Zondag, v.m. 8.n.m. 3.uur. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinehem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30. uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,6.30 uur. Itosch-Qoriiichem. (1 April1 November). Naar 'b-Bosch. Maandag. Van Gorinehem nm. 12.va* Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Gorin ehem v.m. 6.van Heusden v.m. 8uur. Zaterdag van Gorinehem, v.m. 6.n.m. 3.30van Heusden v.m: 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VKKDIENSTWoensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 'a nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. eirca 12.45 uur. AÓENT te Heusden: V. lalingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchom. WERKENBAM. Be zetting der boter is deze week. op de markt 55 ets., in de winkels dus 60 ets. per half kilo. Eieren f 0.8 de 26 stuks. *SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 60 ets per half kilo en die der eieren l.<5 26 stuks. GORINCHEM, 15 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 93 runderen7 nuchtere kalveren6 vette varkens, 313 biggen, schapen en 68 lammeren- Be prijzen waren als volgt: zware kalf koeien 180 a 260, kalfvaarzen f 140 200, guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee en-een-halfjarige ossen f a- anderhalf jarige f 90 a 130. pinken f 60 a 100 graskalveren f a - nuchtere f 8 a 16, schapen f -- a lammeren f 7 a 13, biggen f 4 a 0 per stuk. Vette varkens 21 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8.90 a 9 10, roode dito 8 20 a 8 40 witte dito f 8,25 a ,8.50 inl. rogge f 7.50 a 7 60 buitenl. dito f 7.40 a 7.50. gerst f 4.90 5.10 haver f 3.80 a 3.90. duivenboonen f 7.50 a 7.60, blauwe erwt'n f a mais. 75 pond, f 5.85 a 6.10 alles per heet. Boter 621/2 a 65 ct. per half ki/o Eieren f 0.90 a 1.00 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM15 16 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 950 vette runderen, 934 magere dito. 711 vette en graskalveren, 284 nuchtere kalveren. 780 schapen of lammeren, 714 varkens, 115 biggen. Be prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 76, 2e kw 56 cent, kalveren le kw. 95, 2e kw. 80 cl. schapen le kw. 642e kw. 52 et. vette varkens 45 a 40 ct. licht soort 40 a 36 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 15. - «21 idem voor de slacht f 10 a 12 Biggen f 1.20 a 1 30 per week. ROTTERBAM 15 Juni. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 10.75 a 9. - nienw f a - Rogge f -. per heet. Gerst f a - Chevalier f - a Haver f 7 75 a 7 25, per 100 kilo. Bruine boonen f a witte fa Erwten f 0 00 a 00 00. Zeeuwsche eieren f 3 40 a 3.50, Overmaassche dito f 3 60 a 3 80 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 139/8 en 54/16 ton en 296 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 52. 2e kw. f 48, 3e kw f 46 Per half kilo 65 a 70 cent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3