KINDER MEEL Melkvoedsel voor Kinderen enZi eken- Bij dit Nummer behoort een Byvoegsel. IPlaatmeltlk Mlcuw». HEUSDEN, 27 Juni. Op a.s. Maandag zullen de Harmonie en de Zangvereeniging aan de jongelingen congregatie te Drunen een concert komen geven in de tuin van haar zustervereni ging de fanfare der H. Familie alhier. Na e^n muzikale wandeling door de stad zal hplf vijf het concert aanvangen, waarop muziek, zang en voordrachten een aange- u .me afwisseling zullen geven. J.l. Dinsdag kreeg onze gemeente een bezoek van den generaal-majoor A. J. Vetter, vergezeld van een paar hoofd-officieren en eenige minderenwellicht in verband met de in Sept. te houden manoeuvres. WERKENDAM. Eergisteravond ver gaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was de heer v. Everdingen. Na lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, deelde de Voorz.mede, dat de heer Bril, Augustus als onderwijzer aan school A in dienst zal treden, waarna nice af- en overschrijvingen over den dienst 1907 werden goedgekeurd. Vervolgens werd besloten met goedkeuring van Ged. Staten veemarkten te houden op den 2en en 4en Vrijdag der maanden September, October, November, Maart. April en Mei. Ingeval de markt zou vallen op Goeden Vrijdag zal ze een week later gehouden worden, terwijl als plaats der markt het plein werd aangewezen. Hierna werd dokter C. Bresier met alg. stemmen herbenoemd tot gemeente-genees heer voor den tijd van 3 jaar, waarna het gemeenteverslag over 1907 werd aangeboden en afwijzend werd beschikt op een verzoek der Ger. Kerk A tot plaatsing van een lantaarn vlak voor het plantsoen der kerk, wijl de lantaarn in de steeg bij Bakker niet kan verplaatst worden. Nadat de hoof delijke omslag voor 1908 was vastgesteld op f 5123 werd ten slotte besloten nog eens bij Hulpbetoon aan te kloppen om een stukje grond in erfpacht te verkrijgen, ten e. nde de kaai aan het plein te kunnen vevgrooten, wat nu met het oog op de markt nog wenschelijker is. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. MEEUWEN. A.s. Zondag voormidd. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden de heer A. H. Couvée, Candidaat tot den H. D. DUSSEN. Bij afwezigheid van eigen leeraar zal in de Geref. Kerk Zondag voor middag optreden de heer Oost uit Meeu wen. Des namiddags leeskerk. NIEUWENDIJK. Hier doet zich weder een geval van typhus voor. W AALWIJK. In den kelder een er schoen fabriek alhier, uitkomende op de buiten plaats achter het gebouw, was een vat ben zine leeg geloopen. Eenige werklieden togen beurtelings enkele seconden in den kelder om den inhoud op te scheppen, in een ander vat over te gieten en dan haastig, schier half bedwelmd, de besloten ruimte te verlaten. Plotseling echter werd een der helpers zoo bevangen door de benzinedam pen, dat zes personen noodig bleken hem in bedwang te houden. De in allerijl ontboden geneesheer, Dr. Sweens was spoedig ter plaatse. Na een langdurige behandeling die uiterste krachts inspanning vorderde, slaagde hij er in den vergiftigde bij te brengen. Gisterenmorgen was de toestand van den patiënt zeer goed. KAATSHEUVEL. Zoolang ons hier heugt, is de schoenmakerij zoo slap niet geweest als thans. De grootste fabrieken hier, die toch nog al kunnen concurreeren, werken zelfs buitengewoon kalmpjes. En het is te voorzien, dat deze slapte dezen zomer niet meer beter zal worden; het zomersohoeisel toch heeft zijn tijd gehad, 't Ziet er treurig uit met de verdiensten hier. Moge de slapte spoedig verminderen 1 HERPT. Onze nieuwe stoomzuivel-fabriek mag zich reeds in een zekeren bloei ver heugen. De aanvoer van melk klimt reeds tot 5 k 6000 Liter per dag, terwijl op de Bossche Mijn voor de boter een der hoogste prijzen gemaakt wordt. Er is dan ook sprake van een tweede centrifuge te plaatsen. Deze schoone uitkomst is een welverdiende vol doening voor het bestuur en vooral voor zijn voorzitter, de heer A. J. van Greven- broek, die ondanks bittere tegenwerking zijn beste krachten bleef inspannen om de zaak met een uitslag bekroond te zien, die felle tegenstanders tot dankbare voorstan ders maakte. HAARSTEEG. De kegelclub de „Ver een igde Vrienden" heeft zich weer eens kranig gehouden. Op het groote interna tionale concours te Tilburg behaalde zij met haar le vijftal den len korpsprijs, zijnde eene medaille van H. M. de Konin gin-Moeder en f 30, met 189 punten in 25 ballen, terwijl het 2e vijftal met 162 pun ten nog voor den löen prijs in aanmerking kwam. Met deze nieuwe overwinning heeft het gpzelschap zijn goeden naam schitte rend gehandhaafd. Uit de oud-leerlingen en leerlingen van prof. dr. J. M. S. Baljon, in leven hoog leeraar in de Godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht, heeft zich een com missie gevormd met het doel de nagedach tenis van den betreurden doode te eeren door op zijn graf een gedenkteeken op te richten. Indien zij voldoende financieele medewerking vindt, wil zij tevens aan de familie van den ontslapen hoogleeraar zijn geschilderd portret aanbieden ter plaatsing in de Senaatkamer der Utrechtsche Uni versiteit. Imietilacd. Blijkens een uit Nederlandscb-Indië ontvangen telegram, is op verzoek van het zelfbestuur van Belomaroe in Mid den-Celebes militaire hulp verleend tegen 50 vyandige Toradja's van het naburige landschap Laranggonan. Vier van deze, waaronder de aan voeder, wer den neergelegdde overigen vluchtten, doch zochten daarna weder aanraking. Onzerzijds werd onbeduidend door een pijlschot gewond een Europeesch mili tair beneden den rang van officier. (Belomaroe is een van de rijkjes, be- hoorende tot Kaïli, een landstreek, die ten Noorden van de Mandarsche land schappen is gelegen. De corresdondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Donderdag: De controleur van Boea, Bastiaans, is vermoord door lieden, die de belas tingpenningen kwamen terugeischen. Zijn gezin is in veiligheid. De controleur van Palembajan Edie is naar Fort de Koek gevlucht. Kapitein K. P. A. M. von Raesfeld Meijer is :net 75 bajonetten daarheen gezonden. De Sumatra-bode bepleit de vervan ging van den gouverneur van Suma tra's Westkust. Bij de vermoording van den contro leur Bastiaans, is tevens de controleurs woning te Boea verbrand en de kas geplunderd. Op den 24en dezer is een aanval op Palembajan afgeslagen, waarbij de aan vallers 57 dooden bekwamen, terwijl één inlandsche fuselier gewond werd. Aan een door de N. Ct. uit Batavia ontvangen telegram ontleende de N. R. Ct., dat de Panghoeloe Kapala van Kota Paroe vermoord is en dat een escadron cavalerie, alsmede van Malang eventueel een compagnie naar Padang gaat. De Red. teekent hierbij aan; Een Kota Paroe kennen wij niet, wel een Kota Baroe, een der vier larassen van de onderafdeeling Sidjoendjoeng der afdeeling Tanah Datar (Padangsche Bovenlanden). De bevolking in deze afdeeling schijnt wraak te gaan nemen j op personennu weer is, wanneer onze lezing juist is, blijkens bovenstaand bericht het larashoofd van Kota Baroe vermoord. machte is ons te beschermen en onze rechten te verdedigen. De eer van onze vlag en Nederland's onafhankelijkheid eisch t, dat de Regee ring hier optrede met spoed." In Hilversum loopt op het oogenblik een volgeling van den Haarlemschen naaktlooper rond. Woensdagmorgen om ongeveer 10 uur deelde men aan de politie mede, dat een geheel naakt manspersoon in den omtrek van den Utrechtschen weg rond liep; des middags om half 2 trof men hem bij den Koninginneweg aan; ter wijl voorbijgangers hem om ongeveer 3 uur zagen loopen in den tuin van een onbewoonde villa aan de Boomberglaan. Eenige agenten togen er op uit, om den man te arresteeren, wat hun even wel niet gelukte. Thans wordt door de politie per rij wiel door de gemeente gesurveilleerd, om 'den naaktlooper op te sporen. De politie vond eergisternacht in de Bagijn en straat in Den Haag een vrouw erg bebloed en in bewusteloozen toe stand met een stoel naast zich op den grond liggen. Het bleek, dat de man haar met den stoel had mishandelden haar de deur had uitgegooid, omdat zij, naar hij verklaarde, het geld, dat hij haar gaf voor de huishouding, besteedde aan jenever. De vrouw is vervoerd naar het Gemeenteziekenhuis, waar b eek, dat haar wonde niet levensgevaarlijk was. Van Vaalen, v. Ee, Kors en Overhorst, de vier veroordeelden in deZeistermoord- zaak, die hooger beroep hebben aan ge- teekend tegen hun vonnis, zijn onder sterk geleide van Utrecht naar Amster dam overgebracht. Door de politie te Maastricht is in beslag genomen een valsch biljet van f 10, kenbaar aan het ontbreken van het watermerk en het slordig bijwerken van het woord tien met blauwen inkt. I Naar aanleiding van een bericht uit Caracas, waarin het waarschijnlijk wordt geacht dat het spoedig tot een breuk tusschen Nederland en Venezuela zal komen, nemen wij onderstaand stuk, hetwelk onder den titel „Onze haven geblokkeerd" in een Curagao's blad voorkomt, in zijn geheel over: „Het hoofd van een met ons bevrien- de natie, aldus schrijft het blad, waar mede wij vriendschappelijke betrek kingen onderhouden, heeft den eenigen tak van handel en nijverheid, welke nog bloeide en voldoende vruchten af- wierp voor velen, bijna geheel afge sneden en zoo goed als van alle leven beroofd. j De Curagaosche scheepvaart is stop gezet. De Venezolaansche producten, voor het buitenland bestemd, of de goede ren van het buitenland voor Vene zuela bestemd, mogen in onze haven niet meer worden overgescheept. Onze Curagaosche, kleinere schepen mogen de Venezolaansche schepen in het geheel niet meer aandoen. De Curagaosche werklieden mogen in j de havens aan de Venezolaansche kust op de verschillende booten geen sjou-1 weiswerk meer verrichten. Dat het bestuur der Kolonie en de Hooge Regeering in Nederland toch1 goed begrijpen, welke zware slagen aan ons arme volk werden toegebracht, j zonder van onzen kant de minste aan leiding daartoe gegeven e hebben. Lang kan deze wanhopige toestand, waarin ons volk zich thans bevindt, niet duren. Wij vragen bescherming en verdediging van onze heiligste rech ten bij onze regeering. Het volk ver trouwt vastelijk, dat de zoo noodige hulp ten spoedigste zal komen opdagen. Dat Nederland nu toone, dat het zijne koloniën weet te beschermen en te verdedigen. Onze haven wordt door al de decre ten van generaal Castro als geblokkeerd. Venezuela behoeft zijn oorlogsvloot hier niet heen te zenden om alle verkeer' tusschen onze schepen en de kust af te snijden en het volk te laten very hongeren bij volslagen gemis aan werk i en verdienstenhetzelfde uitwerksel werd reeds verkregen door zijn presi- dertieele besluiten. Het zal aan ons Koloniaal Bestuur wel bekend zijn, waaraan deze wantoe stand te wijten is. Welnu, de Neder- landsche Regeering staat toch niet toe, dat Curagao weerloos blijft overgele verd aan deze verregaande willekeur? De diplomatieke weg is lang en moet voorzichtig worden betreden wij weten het, en stellen volkomen vertrouwen in onzen Minister-Resident te Caracas en HH. Exc. de Minister van Buiten- landsche Zaken en Koloniën. Maar ook weten wij, en het geheele Curagaosche volk gevoelt dit met ons, dat het hier geldt de eer van onze vlag en Neer- land's onafhankelijkheid. Lang talmen kan hier den schijn aan nemen van gebrek aan kracht. De kolonie mag zelfs geen oogenblik twijfelen, of het moederland wel bij Hier en daar in Maas en Waal heb ben de maaiers geweigerd op het oude loon van f 7.50 per morgen aan het werk te gaan. Hun eisch van f 8 is op enkele uitzonderingen na ingewilligd. In het maaiveld van den heer J. de Leeuw te Alphen a.d. Maas hebben kwaadwilligen groote spijkers, paraplu baleinen, fietsspaken, enz., gestoken, om het maaien te beletten. Woensdag werden te Tiel de eerste getuigen in zake de mishandeling van J. H. te Kexkdriel, op 6 dezer gepleegd, in instructie gehoord. Als mededader de hoofddader C. V. is gedetineerd werd door hen aangewezen een 13- jarige knaap, die den mishandelde den neus geheel zou hebben afgesneden! Bij het spoorwegongeluk, dat in den avond van 2 November 1907 aan den Liebergerweg te Hilversum plaats had, werd vrouw van Beusekom ernstig ge wond, zoodat zij verscheidene weken in de R. K. ziekenverpleging aldaar verpleegd moest worden. Sinds eenigen tijd is zij weder hersteld, doch haar geheele leven zal zij bij het loopen van krukken gebruik moeten maken. De H. IJ S. M. heeft haar thans eene schadevergoeding van f 5600 uit gekeerd. Een aanzienlijke inbraak is Woens dagnacht in de Grand Bazar de la Bourse aan den Nieuweudijk te Amsterdam gepleegd. Toen de winkelchef Donder dagmorgen den achteringang aan de St. Nicolaasstraat wilde betreden, werd hij verrast door den aanblik van poli tie, die bij de openstaande deur post had gevat. Na onderzoek bleek dat de dieven een der achterdeuren hadden gelicht om langs dezen weg den liftkoker te bereiken, waardoor met behulp van een ladder de magazijnkelders bereikt wer den. Hier gekomen, voorzag men zich van een groot aantal gouden, zilveren en doublé-artikelen, ter waarde van enkele duizenden guldens. Daarna begaven de dieven zich naar het kantoor, waar beproefd werd de brandkasten te openen, hetgeen aan de geforceerde sloten ten duidelijkste blijkt. Waarschijnlijk hadden de inbrekers door het aanbreken van den dag geen tijd hun bedrijf te voltooien en hebben zij op het hooren van een of ander gerucht het hazenpad gekozen, met achterlating van een der koffertjes, dat gedeeltelijk met waardevolle voorwerpjes gevuld was. Woensdagnacht heeft in perceel Go vort Flinckstraat 143 te Amsterdam zekere v. H. getracht een 28-jarige vrouw, tot wie hij eenige jaren geleden in onge oorloofde betrekking stond, den hals af te snijden. Het slachtoffer, juffrouw Trems, naai ster, woonde sedert eenigen tijd bij juf frouw Van der Groenen in. In haar angst weerde de vrouw het mes met de rechterhand af, waardoor haar een diepe snede in den rechterpols werd toegebracht, en haar recb terduim er bijkans geheelbijhing.Ophetgeschreeuw van „moordwerden de buren, die zich gedeeltelijk reeds ter ruste hadden be geven, gewekt; het voorval had nl. tus schen 11 en 12 uur plaats. Zekere G. van één hoog achter, drong de kamer binnen, bond den polsader van de vrouw direct af en bracht baar naar een apotheker. Deze legde het eerste verband, waarna de vrouw per tram naar het Binnen-Gasthuis werd vervoerd. Haar toestand maakte onmid dellijke opname noodzakelijk. Inmiddels gingen een rechercheur en 6 agenten naar de woning van den dader, die zich, alsof er niets gebeurd was, ter ruste had begeven. De dader, die niet het minste berouw ever zijn daad aan den dag legde, werd van zijn bed gelicht, gearresteerd en naar het huis van be waring overgebracht. De plantsoenwerker v. d. B. wonende in de Elizabethstraat No. 6, te Rotter dam, stuurde, toen hij gisteren in het plantsoen aan den Vijverweg werkzaam was, zijn 5-jarig zoontje Cornelis naar huis om wat drinken voor hem te ha len. Het knaapje verliet zijn vader, ging den Oostzeedijk op en klom op een voorbij rij denden sleepers wagen. Een eind verder er af willende springen viel het kind, kreeg een achterwiel over het hoofd en bleef op de plaats dood. Een familie te Enkhuizen heeft een schrijven ontvangen, den laatsten groet bevattende van visschers, die 4 jaar geleden op de Noordzee in een hevigen storm zijn omgekomen. De brief is, gesloten in eene flesch, op de kust van Noorwegen aangespoeld. Woendagnacht heeft de Amsterdam- sche politie een inval gedaan in een speelhuis op den Binnen-Amstel te Amsterdam. Een 15-tal jongelui waren bezig om geld kaart te spelen. Allen werden medegenomen naar het politie bureau op den Singel om een verkla ring af te leggen. Telefoonoproepen. Er bestaat ge legenheid om personen buiten een «tad, die geen telefoon in huis hebben, toch te telefoneeren, door ze in de plaats hunner inwoning aan de Rijkstelefoon te roepen. Die zeer gemakkelijke wijze om met zoo iemand toch te kunnen telefoneeren is veel te weinig bekend. En toch, wat is gemakkelijker? Het kost slechts een dubbeltje extra boven de kosten van het gesprek, en de Rijks telefoon bezorgt aan huis van dengen e, die men spreken wil een bericht, dat men hem oproept. De opgeroepene is dan gewaarschuwd, gaat naar het Rijks telefoonkantoor en de verbinding kan volgen. Men meldt uit Rotterdam: Donderdagavond laat werd een jongen genaamd L. Bogaardt, wonende Slacht huisstraat, thuis gebracht door zijn ka meraad F. v. Gooverden, wonende Lin- kerrottekade. Aan de deur gekomen schreeuwde de laatste uit de aardigheid aan de trap dat de waterleiding was gesprongen, waardoor de timmerman J. L. v. Mathlener zich nijdig maakte uit zijn bed kwam en de jongen be dreigde met een beitel. Bogaardt trok voor zijn kameraad v. G. partij, doch thans richtte de timmerman zich tegen Bogaardt welke een steek met een bei tel in zijn hoofd kreeg, waardoor de hersenen eruit puilden en de jongen ineen zakte. Zijn toestand is hopeloos. De timmerman is gearresteerd. Te Heerlen is Dinsdagavond hevig gevochten ter gelegenheid van de ker mis. De N. Limb. Koer. meldt, dat de Nederlandsche mijnwerker Eschhofdoor een Duitscher met een bioodmes zoo hevig in het voorhoofd boven het lin keroog gestoken werd dat hij vrij zeker wel sterven zal. Het was bijna onmo gelijk het mes uit de wonde te krijgen, een operatie in het hospitaal was daar voor noodig en daar bleek het door den schedel 10 cM. diep in de hersenen te zijn doorgedrongen ter breedte van 21/, cM. De dader is in handen der politie. Voor de rechtbank te Tiel stond de zer dagen terecht de inspecteur van de belastingen aldaar, beklaagd van huis vredebreuk. Op 25 April had de kom mies J. zich ziek le bed b geven, ter wijl diens vrouw afwezig was. De in specteur vervoegde zich aan de woning, waar hij de vrouw aantrof, aan wie hij vroeg, waar haar man was. „Die heeft dienst„Hij ligt dronken te bed ik zal eens kijken," was het antwoord. De vrouw verbood hem dat, waarop hij haar opzij de drong en de slaapkamer binnenging. Er werden 3 getuigen ge hoord. Eisch f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. Te Ter Aa (Utr.) wilde een elfjarig knaapje met een pistool op een kraai schieten. Bij ongeluk trof het echter zijn zevenjarig broertje, met het droe vig gevolg dat het kind na enkele mi nuten was bezweken. Men schrijft als historisch aan de N. R. Ct.: 't Was een lastig geval. Hij mocht van school niet vrij. Dat verbood de leerplichtwet. Maar ook de prijsuitdee- ling. De prijs zou hem ontgaan bij on- geoorloof verzuim. En toch, 't geval was hoogst ernstig. De koe was gestorven en hij kon thuis niet gemist worden. Wat gedaan? De plooibaarheid verwijd de ook hier de mazen van 't net. Hij bleef thuis. Sinds dien prijkt de absen tielijst met een geoorloofd verzuim meer onder de rubriekoverlijden van bloed verwanten. ir MJKJSMMJKMJKM De Pink Pillen bevorderen de afscheiding der maagsappen, wekken de eetlust op, doen de spyzen goed verteeren en geven krachten. Burger!ffke Stand. Werkendam, van 19 tot 26 Juni. Geboren: Geertje, d. v. A. G. voor den Dag en J. BiesheuvelWilhelmina Jannigje, d. v. P. Ouwerkerk en A. van Vuuren; Dorus, d. v. L. de Keijzer en A. C. Bras. Dewerken en Sleeuwijk, van 16 tot 23 Juni. Getrouwd Cornelis Verhoeven, 28 j. met Dingena Labina van der Stelt, 21 j. Woudrichem, van 12 tot 19 Juni. Geboren: Levenloos kind van het mannelijk geslacht v. B. L. de Joode en B. Baks. Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 25 Juni 0.01 M. beneden 0. 26 0.10 r> i Gedenkteeken pro/, dr. J. M. S. Baljon. XjgJSJSMMMMMM 1 Juli Min. van Waterstaat, lo. Het van 1 Januari 1909 tot en met SI December 1913 verrichten van baggerwerk in en voor den Mond van den Rotterdamachen Water weg en in de Doorgraving aan den Hoek van Holland, met bljbehoorende werkzaamheden. Kaming f 650.000. - 2o. Het maken van eene verlenging van het Zm derhoofd van den Rotterdamachen Waterweg te Ho» van Holland, met bijkomende werken. Raming f 850.00 8 Juli. Min. van Waterstaat, de verbetering van d IJaael bij W\jhe, tusschen de kilometerraaien CVII CIX der herziene rivierkaart. Raming f 12500. 15 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oever voorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 31850. 2o. Het uitvoeren van werken aan de Boven-Mer- wede. Raming f 25.000. 3o. Het vervangen van het slieten paknerk langs de Oostzijde van de aanlegplaats buiten de Waterpoort te Gorinchem door een glooiing van Rjjks-zetsteen Raming f 4300. 22 Juli. Frov. bestuur van Drenthe, het makan van boordvoorzieningen langs de werken van bet Meppeler- diep in Drente. Raming f 6600. 23 Juli. Prov. bestnur van Noordholland, het weder op hoogte brengen van drie gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Noordholland. Raming 8000. 29 Juli. Min. van Waterstaat, de uitvoering van wer ken in de rivier Neder-Rijn, onder de gemeeute Liendeu, prov. Gelderland en Rhenen, prov. Utrecht, tusschen de kilometerraaien L en LUI der herziene rivierkaart. Ra ming f 23.000 HEÜSDEN27 Jani. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tanoe 1 7.00 a f 8.70, Rogge f 6.40 a f 7.0 i, Gerst f -af Haver f i.4(> a f 8.20, Kool zaad f—. Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 26 Juni. Aardappelen. Vroege f 6. - af 8.Blauwe f 1.50 a f 2.—; Zeeuwen, f 2.00 a f 2 50, Jammen f af. Hooi \e qual. f 1" h f 11.50 ie qual. (voor de pers) f 9.00 d 10,00 Klaverhooi f 10.00 i f 12.00, Wit stroo f - a f Geel dito J a f Varkens tot een gewiekt van 75 K.Q. 38 a 40 ets. zwaardere 40 a. 44 et, Boter f 1..5 a 1.20 per K.G. Eieren 0.80 k f 0 90 per 26. jfLMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.55 in de winkels dus f 0.60 per h.kilo. Meren f 0.85 per 26 stuks. WAAL WIJK, 25 Juni. De prijs der Boter was heden van f 1.28 a f 1.84 per K.G. Zetting f 1 80. DUSSEN. 25 Juni. De prijs der boter was heden van f 1.08 a f 1.20. Aanvoer 210 K.G. Zetting f 1.18. Meren f 0.86 de 26 stuks. H/'SOOUKN23 Jnni. De prijs der Boter was v:v f 1 26 tot /'1.S6 ner Kilt. Aangevoerd 477 Kilo's. Eieren ƒ1.04 de 26 stuks. GEN DEREN. Staat der uitbetaling van Juni tot 20 Juui der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.80, laagste f 2.90 per 1"0 Liter. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.5'a ƒ9,—. Haver f 4.00 a f 4,35. Garst f ">.10 a J 5.25 per H.L Boterƒ0.60 af 0.6b per half K.G. kieren f 1.00 a f 1.10 per 26 stuks Biggen f 4,75 a 9.00, Konijnen f 0.00 a f U.UO, Kippen 0.00 ƒ0.00 per stuk. ROTTERDAM 22 Juni. Tarw puike jarige per 80 kilo. f-~, a per 100 kilo f 10.75 a 9. nienw f a - Rogge f -•per heet. Gerst f a -• Chevalier - a Haver f 7.75 a 7 25, per 100 kilo. Bruine boonen f a witte fa Erwten f 0 00 a 00 00. Zeeuwsche eieren f 3 40 a 3.50, Overmaassche dito 3 60 a 3 80 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 134/8 en 51/16 ton en 294 stukken van een half kilo. Prijs le kwali teit f 53, 2e kw. f 50, 3e kw f 48. Per half blo 65 a 70 eent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2