Dronkenschap bestaat niet meer. De maag doet lyden, de Pink Pillen brengen verlichting Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. HUWELIJK. door de bevolking, 's Avonds keerde! de rijkspostspaarbank ingelegd f5581.56en terugbetaald f 5282.34. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2107. de Zeppelin, na een onafgebroken tocht van 12 uur, veilig en wel in de hal op het meer van Constans terug. Vóór Zeppelin zijn tocht van een etmaal, die nu aan de beui;t komt, gaat onder nemen, zal de luchtbol met nieuw gas geruid worden. S*laal8«l(ik Hieuws. HEUSDEN, 4 Juli. Woensdag 1.1. werd in de Ned. Herv. kerk alhier de classicale vergadering ge houden. Nadat de praeses, ds. G. Tjalma, de vergadering geopend had met het laten zingen van Ps. 72 10, gebed en toespraak bleken tegenwoordig te zijn 17 predikanten en 11 ouderlingen. De aftredende leden met hunne secundi werden alle herkozen nl. voor het prov. kerkbestuur ds. G. J. van de Pol te Wer kendam en Ds. Tjalma te Veen. Voor het Class. Bestuur tot assessor Ds. J. B. Ben ders te Giessen en Ds. L. H. B. E. Dier- kens te Besoyen, tot lid Ds. J. C. 8. Locher te Waspik en zijn secundus Ds. L. P. Louwe Kooymans te Baardwijk. Tot lid-ouderling J. de Kok te Wijk en zijn secundus J. Oerlemans te Drongelen. Tot quaestor Ds. H. Viseh te Sleeuwijk en zijn secundus Ds. C. J. Montijn te Almkerk. Van de door de Algem. Synode voorloo- pig aangenomen reglementswijziging werd op het eerste besloten te adviseeren tot vaststelling met het oog op verband tus- schen kerk en zending en de kerkelijke ordening der zendelingen (art. 11 Alg. Regl.) Bij tweede (art. 3, al. 2 Regl. K. O. en T.) werd besloten te adviseeren de invoe ging niet vast te stellen en voorgesteld de tussehen haakjes staande woorden geheel 'e doen vervallen. Rij de derde (Hoofdst. IH Alg. Regl.) rd geadviseerd tot niet vaststelling en oorges1 el d het daarhenen te leiden dat het recht van veto weer komt aan de class, vergaderingen, terwijl voor het geval de synode toch tot vaststelling besluiten mocht geadviseerd werd eenige art. te wijzigen. l)e het vorige jaar benoemde zendings commissie werd opnieuw gemandateerd, thans met de opdracht een instructie voor eene te benoemen zendingscommissie te ontwerpen. Door een der leden werd voorgesteld de -Synode te verzoeken art. 38 Regl. Gods dienstonderwijs al. 5 in te voegen de ver plichting van den kerkeraad onderzoek te doen in zake den doop der aannemelingen. Na het opnemen en afsluiten der reke ning der class, weduwenbeurs door de daar toe bevoegde leden werd de vergadering met dankzegging gesloten. (Ingezonden). Donderdag kreeg onze gemeente een bezoek van enkele hoofd-officieren, met een kapitein van den generalen staf, die kwamen uitzien naar een geschikt terrein, om tijdens de groote najaars-manoeuvres alhier 24 of 32 tenten te plaatsen. Vermoe delijk zal daartoe het Burchtplein worden aangewezen. Wij verwijzen belanghebbende eige naars van paarden, naar de advertentie in dit blad, betreffende te houden paarden- monsteringen op 7 en 8 Juli e.k. Gedurende de maand Juni is alhier 86.7 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 14. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Juni 1908 ingelegd f 11366.78$ en terugbetaald f 11423.33. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4506. De heer Commissaris der Koningin heeft den heer H. Prinsen te Haarsteeg herbenoemd als lid der Gezondheidscom missie, gezeteld alhier. Ds. G. J. B. Gelderman G.Jz., sedert 26 Oct. 1873 predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Twello (gemeente Voorst) is 6 Sept. a.s. 45 jaar in de Evangeliebedie ning werkzaam. Eerst stond ds. Gelder man te Opperdoes, daarna achtereenvolgens te Biezelinge, te Schoonrewoerd en te Heus- den, van welke laatste gemeente hij naar Twello beroepen werd. WERKENDAM. Dezer dagen ontstond in de Kade begin van brand in een schuur tje van W. Kolb en gisteravond ging een rieten keetje aan den Sasdijk van H. de Vries, met een daarbij staand schelfje droog hout, in vlammen op. Tot opziener der domeinen is voor vast aangesteld A. van der Stelt, die deze b trekking reeds tijdelijk waarnam. Hedenavond te 7j uur hoopt in de Consistoriekamer der Ger. Kerk A de Schoolvereeniging te vergaderen. Op de agenda staat1 Opening. 2 Een woord van het hoofd der Chr. School over„De ge varen van den tegenwoordigen toestand" 3 Verslagen van Secretaris en Penningmees ter. 4 Rondvraag. 6 Sluiting. Dat er nog flinke zwemmers zijn, toonde eergisteren e»-n schippersknecht door van hier naar Hardiuxveld te zwemmen, zonder in het bootje, dat hem begeleidde opgenomen behoeven te worden. HERPT. Met den hooibouw gaat het zeer naar wensch. Het weder werkt krach tig mede om het gras spoedig in hooi te veranderen. Er komen handen te kort, goowel om te maaien als om op andere wijze werkzaam te zijn. Op het Wielsveld alhier begint zich duchtig de z.g. „krul" in de aardap pelvelden te vertoonen, eene ziekte in het blad, die de bekende ziekte in de knollen voorafgaat. Gisteren werd onze gemeente be zocht door den Generaal-Majoor Vetter met zijn staf. Men sprak er van dat we waar schijnlijk hier ook nog inkwartiering krij gen. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Juni in VEEN. Met den hooibouw gaat het thans zeer druk en naar den zin der boeren. Het hooien gaat heel makkelijk en kost weinig om het op den tasch te krijgen. Ook de aardappelen worden thans druk opgeruimd. „De Schoolmeesters" welke thans veel verhandeld worden en waarvan de qualiteit nog veel te wenschen overlaat worden thans opgeruimd tot f 2.50 per H.L. De qualiteit der „Blauwpitten" is thans goed en wordt hiervoor besteed van f3,00 tot f 3,50 per H.L. Onder de schoolgaande kinderen heerscht thans een hevige hoest. Bijna in elk gezin, waar kinderen zijn worden een paar patiënten aangetroffen. Een kind is reeds aan de gevolgen overleden. LAND VAN ALTENA. Hier en ook in de Bieschbosch wordt hard geklaagd over de schade die de muizen aan de prachtig te veldstaande gewassen veroor zaken. DOSSEN. Bij G. v. D„ ontstond gis teravond 8 uur een begin van brand. Door dien een der kinderen met een brandend houtje speelde, vatte een bedstedegordijn vlam. De vrouw van B. K. en nog meer personen haastten zich den brand te blus- schen. De inmiddels buiten kennis geraakte vrouw des huizes werd weder bijgebracht. Tot ontvanger der directe belastingen alhier is benoemd de heer J. L. van der Plas, thans in gelijke betrekking werkzaam te Horst in Limburg. ZALTBOMMEL. Maandagavond had een bijeenkomst plaats van belangstellenden voor 't bespreken van een eventueel te houden hiatorischen optocht. Ongeveer een vijftigtal personen was aanwezig. De voor zitter der feestcommissie zette het plan uiteen. Mocht het bij de burgerij sympa thie ondervinden dan zou worden voorge steld: De doortocht van stadhouder Wil lem Hl door Bommel in 1700". Het ge- heele plan was welwillend ontworpen door den heer dr. Epkema. Het groote bezwaar voor de uitvoering was natuurlijk het financieel gedeelte. De kosten waren geraamd op f 750. Alleen de huur der costumes zou ongeveer f 500 bedragen. Staande de vergadering verklaarden zich reeds enkele personen bereid tot medewer king. GENDEREN. In verband met de in de maand September in deze streek te houden manoeuvers werd onze gemeente door eenige hoofdofficieren bezocht, ten einde de inkwartiering te bespreken voor 700 man en 128 paarden gedurende vijf dagen. EETHEN. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de school alhier meldde zich slechts een sollicitante aan. SLEEUWIJK. Aan het hulpkantoor der posterijen werd in de maand Juni in de rijkspostspaarbank ingelegd f 126.25 en terugbetaald f174. HERWIJNEN. Na een paar jaren van rust zijn hier Woensdagnacht de jonge ooievaars weggehaald van den hooiberg toebehoorende aan den heer M. C. van Arendonck. 'De dieven hebben geprofiteerd van de mindere waakzaamheid, want wel hebben de bewoners onraad ontdekt, doch dat de ooievaars gestolen zouden worden daaraan werd niet gedacht, anders waren de dieven wellicht in hun booze plannen gestoord geworden. De politie is ijverig in de weer om de daders op te sporen. MltmcMiland. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is de laras Baso (onderafdeeling Oud-Agam, Padangsche Bovenlanden) nog in verzet. Overigens is de toestand in het gouvernement Sumatra's Westkust vrij algemeen ver beterd. De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seint Onlusten zijn uitgebroken in Zuid- Tapanoeii. De assistent-resident Lorch is met een militaire patrouille naar Mandhéling. De red. teekent hierbij aan Zooals men zich zal herinneren is de residentie Tapanoeli sedert 1 Januari 1906 een zelfstandige residentie voor dien tijd ressorteerde het gewest onder Sumatra's Westkust. In Tapanoeli werd gelijktijdig met Sumatra's Westkust en de residentie Djambi d© belasting op bedrijfs- en andere inkomsten ingevoerd. Wij ge- looven echter niet, dat de thans ge melde onlusten in Zuid-Tapanoeli met die belastinginvoering anders dan in middellijk verband staan. Veeleer ligt hat voor de hand, dat er drijvers van het verzet, dat een godsdienstig karak ter heeft aangenomen, ook naar het aan de Padangsche Benedenlanden grenzende Mandhéling zijn getrokken, om daar de bevolking eveneens tot op stand aan te zetten. Niet onwaarschijn lijk is het zelfs, dat verschillende lei ders van het verzet derwaarts zijn uit geweken, nu liet hun blijkt, dat de ure der vergelding nadert. De Tweede Kamer heeft gisteren het wetsontwerp, waarbij de Amster- damsche tijd tot den wettelijken Ne- derlandschen tijd wordt geproclameerd, met 62 tegen 11 stemmen aangenomen. Ook de Holl. Sp. Mij. evenals die der Exploitatie der Staatsspoorwegen zal met dit besluit medegaan, zoodat we nu spoedig van dien lastigen dubbelen tijd verlost zullen zijn. Zaterdagnacht geraakte een heer in gezelschap van eenige zoogenaamde „nachtvlinders" in de Spuisstraat in den Haag. Een van haar wist hem in een poort op het Spui zijn portemon- naie met f 500 aan bankpapier en eenig vreemd geld afhandig te maken. Twee van de nachtvlinders gingen dadelijk met twee goede vrienden, een paar kwartjesvinders, die met haar in ver binding stonden, op stap. De porte monnaie werd op de Gedempte Gracht ontlast van het bankpapier en daarna in een rioolkolk gegooid. Nachtvlin ders en kwartjesvinders togen 's mor gens bijtijds naar Rotterdam, waar het bankpapier aan het postkantoor werd gewisseld. De kwartjesvinders kregen voor hun aandeel elk f 100. De nacht vlinders maakten van het overige geld goeden sier. De politie had al spoedig nachtvlinders en kwartjesvinders opge spoord, kreeg de nachtvlinders tot be kentenis en zooveel bewijs tegen de kwartjesvinders, dat zij vermoedelijk wegens heling zullen worden vervolgd. De portemonnaie werd teruggevonden in de rioolkolk en het vreemd geld door een geldwisselaar aan de politie teruggegeven. Het viertal is gisteren overgebracht naar het huis van bewa ring. Gisterenmorgen is nabij Doetinchem vrouw G., die met boter naar de stad was geweest, op den terugweg in een bosch aangerand en van haar geld be roofd. Met bebloed gezicht kwam zij hiervan aangifte doen bij de mareschaus see, die onmiddellijk op onderzoek uit toog. Gistermiddag is te Laag Soeren door den officier van justitie te Arnhem, een onderzoek ingesteld in verband met de heimelijke bevalling van een 23-jarige dienstbode aldaar. Het lijkje van het kind was met geweld in een pot gedrukt en is ter gerechtelijke schou wing naar Arnhem overgebracht. Omtrent de ontvluchting van Marius Brouwer uit het krankzinnigengesticht Oud-Rozenburg te Loosduinen, ver neemt de „Tel." nader, dat Brouwer de kleeren van een tuindersarbeider uit een schuurtje heeft ontvreemd en zich in die kleeren heeft uit de voeten ge maakt. De ouders van B. moeten zich in Amerika bevinden. Woensdagmiddag was de stoker W. M. de Z. in het café Justitia aan de Nassaustraat te Rotterdam, waar hij vroeger in de kost lag, met een ande ren stoker aan het biljarten, toen hij plotseling twist kreeg met de vrouw des huizes en deze, toen zij achter de toonbank van daan kwam, een messteek in den schouder gaf. De vrouw nam de wijk in een binnenkamer en daar door hem gevolgd bracht hij haar meerdere steken in hoofd en hals toe. Toen kwam de matroos O., die z.ch ook in de gelagkamer bevond, tusschen- beide en gaf den stoker W. M. de Z., met een biljartqueu een geduchte slag op het hoofd, zoodat hem het bloed uit de ooren liep. De vrouw, die drie steken in het hoofd, een in den schouder, en een in een hand had, geen van alle van ge vaarlijken aard, werd verbonden en de gearresteerde dader, wiens toestand tengevolge van den ontvangen slag ernstig bleek, naar het ziekenhuis ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. Dat minister Heemskerk het niet zou laten bij zijne belofte, om te trachten de beide erfgooierspartijen tot elkaar te brengen en een geregelden toestand in het Gooi te scheppen, verwachtte ieder. Het is dus vooral den bewoners van het Gooi aangenaam te vernemen, dat de minister zijn belofte heeft gestand ge daan en reeds in deze zaak de hand aan den ploeg heeft geslagen. Aan beide partijen: Stad en Lande van Gooiland (de oude partij) en de partij der gerechtigden tot de gemeene heiden en weiden van Gooiland (de nieuwe partij) is, volgens het Hbld., o. a. het volgende schrijven gezonden In overleg met den minister van justitie is door mij een commissie in het leven geroepen, aan welke de opdracht is verstrekt om eene wettelijke regeling voor te bereiden tot oplossing van de bestaande geschillen betreffende de „ge- meene heiden en weiden van Gooiland". Deze commissie zal zich ter voldoening aan die opdracht rechtstreeks tot het verkrijgen van inlichtingen en gegevens met uw bestuur in verbinding stellen. Ik verzoek u haar voor zooveel in uw vermogen is daarbij behulpzaam te zijn en vertrouw niet tevergeefs een beroep te doen op de medewerking in deze van uw bestuur, ten einde zoo mogelijk eene voor alle partijen bevre digende voorziening tot stand kunne komen. Dit schrijven is reeds Woensmiddag iu de vergadering van het hoofdbestuur der nieuwe partij behandeld en besloten werd aan den wenach van den minister gevolg te geven en aldus mede te wer ken tot een oplossing der reeds veel te lang bestaande Gooische quaestie. Te Velp bij Arnhem is bij den aan nemer Janssen in de Fabiusstraat eene staking onder de metselaars uitgebro ken, tengevolge waarvan vrijwel alle karweien in Velp stil liggen. De eisch is 21 cent uurloon. De timmerlieden- vereeniging heeft haar steun toegezegd. Overal wordt gepost. Uit Sliedrecht wordt geschreven Donderdagavond verspreidde zich door onze gemeente de mare van een verschrik kelijke ramp, die duizenden op de been bracht, welke zich in allerijl naar de Gas fabriek spoedden, 't Was niet gemakkelijk te weten te komen wat er precies gebeurd wasde gemoederen waren daartoe te op gewonden en niemand scheen 't juiste te weten. Langzamerhand kwam er meer klaarheid in de verschillende mededeelingen en nu bleek dat de ramp zich als volgt had toegedragen De gashouder, die het gas levert voor de gemeente Giessendam, stond schuin en moest in rechten stand worden gebracht. De spa ken of stijlen, waarlangs de katrollen lie pen, waren met den gashouder scheef gezakt en moesten binnen den ketel worden aan geklonken. Om de werkzaamheden te kunnen begin nen, heeft men den ketel laten zakken. Deze staat in het water en het water krii gt dus in den ketel als deze zakt hetzelfde niveau als daarbuiten. Omdat het water te hoog stond, heeft men nog een aanzienlijke hoe veelheid afgetrapt. Gisteren, na het tappen, stond het water in de ketel, die pl.m. 5$ M. hoog is, ter hoogte van pl.m. 4$ M. Boven op den houder werd een dekstuk weggenomen van pl.m. M2. en in de open ruimte van den ketel, met gasdampen bezwangerd, was eene stelling aangebracht, slechts even boven het water gelegen, en waarop de werklieden in bukkende houding hun arbeid ongeveer een half uur konden verrichten. Op het warmste van den dag was de arbeid geruimen tijd gestaakt. Omstreeks half acht bevonden zich in den ketel C. 't Jong en J. Mijnster, wonende alhier, 't Jong is zijn bewustzijn verloren en is van de stelling in het water gevallen. Mijn- ster riep om hulp, waarop de directeur W. van Hoeven, de stoker W. Saarloos en de fitter Harrewijn zich in den ketel begaven. Welk drama in den ketel verder is afge speeld, valt nog niet met zekerheid te con- stateeren en zal wel niet worden opgehel derd. Zeker schijnt te zijn, dat Harrewijn, een klomp ziende, in het water is gespron gen, zich vasthoudende aan een ijzeren greep en met hulp van Mijnster 't Jong bij zijn been op de stelling getrokken heeft. Inmiddels zijn allen bedwelmd geraakt, wat verhaast is, naar men ons mededeelt, door de gassen, die uit het in beweging gekomen water opstegen. Op aanwijzingen van den zoon van den heer van Hoeven, Frits, wiens kloek en vastberaden optreden verwondering wekte, is een groot gat boven in den ketel gehakt en is men met behulp van haken aan het visschen gegaan, want allen, behalve Harre wijn en 't Jong, die op de stelling lagen, zijn in het water gevallen. Eerst werd te voorschijn gebracht 't Jong, daarna Harrewijn, beiden bewusteloos, doch nog teekenen van leven gevende. Beiden kwamen spoedig bij. Daarna, 40 minuten na het ongeval, werd opgehaald de direc teur, vervolgens W. Saarloos, en eindelijk J. Mijnster. De lijken werden neergelegd in de wa randa van het huis van den heer van Hoeven. Onder leiding van dr. Langeveld is nog beproefd, de levensgeesten op te wekken, doch de ongelukkigen hadden reeds te lang in het water gelegen om een gunstigen uit slag te kunnen verwachten. De heer W. van Hoeven, 52 jaar oud, was 23 jaren aan de gasfabriek als direc teur verbonden en is zeven jaren als zoo danig werkzaam geweest t9 Culemborg. Hij laat een weduwe met 9 kinderen na. Hij was iemand van groote kunde op het gebied van gasfabricatie en meermalen wer den zijne adviezen, tot zelfs uit het buiten land, ingewonnen. De gemeente want hoewel feitelijk wonende te Giessendam, leefde en werkte hij te Sliedrecht verliest in hem een braaf burger. Kerkelijke kringen treffen door zijn dood een gevoelig verlies. Van de vereeniging Zondagsscholen der Ned. Herv. Gemeente was hij de voorzitter, verder secretaris van het bestuur voor Evan gelisatie, en secretaris der schoolcommissie (Chr. onderwijs). Willem Saarloos, 30 jaren, en J. Mijn ster, 25 jaren, waren beiden gehuwd en laten ieder een vrouw na met 3 kinderen. Saarloos en Munster zijn beiden met hun gezinnen uit Oud-Beierland naar Sliedrecht gekomen. De zoon van den heer Van Hoeven heeft een werkzaam aandeel in het te voorschijn brengen der bewusteloozen en omgekome nen gehad. Kort na het maken van he gat heeft hij zijn vader nog kunnen grijpen maar hij moest hem helaas loslaten, De vrouw van den stoker Saarloos be vond zich tijdens het ongeluk bij familie te Oud-Beierland, Haar man, die daartoe verlof gekregen had, zou zich a.s. Zaterdag ook daarheen begeven hebben. De deelneming in het lot der nagelaten betrekkingen is algemeen. Tot laat in den avond bewoog zich een talrijke schare ronc en op het terrein der gasfabriek. D. Ct. Werkendam, van 26 Juni tot 3 Juli. Geboren: Dorus, z. v. L. de Keijzer en A. C. BrasFrancina Cornelia, d. v. J. J. van Oord en F. M. Hogenboom; Nijs, z. v. N. Aanen en A. C. van Oord Petronella Adriana, d. v. C. A. Bakke ren en I. D. Bakker; Levenl. kind van iet mannel. geslacht v. B. van den Oven en G. J. DamenLevenl. kind van het vrouwel. geslacht v. B. van de Werken en V. H. van Veen; Levenl. kind van ket vrouwel. geslacht v. J. Holster en A. H. den Boer. Overleden Vijke Hendrika van Veen, 40 j., echtg. v. Barend van de Werken. Andel, over de maand Juni. Getrouwd: P. van Houwelingen jm., 30 j. en J. Mouthaan jd., 26 j. Geboren: Aagje, d. v. W. van Noor loos en A. Straver; Oornelis, z. v. J. Schouten en J. Verzijl; Christina, d. v. G. Naaijen en M. Rochat; Jan, z. v. A. van Stigt en P. van HaaftenMaria, d. v. M. van Andel (overleden) en J. van Andel. Overleden: W. J. H. Martens, 26j., echtg. v. J. C. W. Franken, te 's-Her- togenbosch. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (bruj. 2 Juli 0.42 M. beneden 0. 3 0.46 Adverten tlën. Gefortuneerd buitenmeisje, uit de pro vincie, wenscht kennismaking met een voudig, net persoon, om spoedig een goed huwelijk aan te gaan. Brieven, met opgave van naam, woon plaats, ouderdom, beroep en godsdienst worden franco ingewacht onder motto „ERNST" aan het Centraal-Advertentie- Bureau Van der Vennes traaf. 9, Den Haag. Het Coza poeder- bezit de wonderbare eigen schap om tegenzin tot het drinken van sterkendrank (bier, wijn, absint enz), bij den dronkaard op te wek ken. Het Coza poe der werkt zoo ongemerk.1 en zeker, dat de echtgenoot© de zuster of de dochter van den verslaafd* het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder dat het noodig is, da." de patiënt ooit behoeft te weten waaraai hij zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huise lij k geluk van duizenden gezinnen hersteld duizenden personen van schaamte en onee gered, en deze personen tot levenslustig en nuttige leden der maatschappij herschs pen; het heeft menig iong persoon op dei rechten weg teruggebracht ®n gelukki gemaakt en het leven van talloozen me menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard goeder verspreid wordt, zendt gratis aa- en, die daartoe aanvraag doen, een boes met dankbetuigingen en een monster. H* poeder wordt gewaarborgd volkomen om schadelijk te zijn. Correspondentie in aO talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbar in alle apotheken. COZA INSTITUTE, Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoerz middel tegen dronkenschap. HEUSDEN, 4 Juli. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 7.00 a f 8.7", Rogge f 6.4" a f 7."", Gerei faf. Haver f +.40 a f 8.20, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 3 Juli. Aardappelen. Vroege f 4. f 4.2 Blauwe f a f Zeeuwen, f 1.50 H f 2 00, Jammen f k f Hooi \e qual. f 1 k j 11.00 ie qual. (voor de pers) f 9.00 a 10,00 Klaverhooi f 00.00 a f 00.0", Wit stroo f - k f -.Geel dito f a f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 36 a 38 ets. zwaardere 40 a 42 etBoter f 1. 5 a 1.20 per K.G. Eieren f 0.80 k f 0.93 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.55 in de winkels dus f 0.60 per h. kilo. Eieren f 0.80 per 26 stuks. WAAL WIJ K, 3 Juli. De prijs der Boter was heden van f 1.83 a f 1.+4 per K G. Zetting f 1.39. DUSSEN. 2 Juli. De prijs der boter was heden van f 1.15 a f 1.84. Aanvoer 1 9 K.G. Zetting l 1.26. Eieren f 0.90 de 26 stuks. BhSOOIJEN, 80 Jnni. De prijs dar Boter was v tv f 1.26 tot /"1.37 per Kile. Aangevoerd 591 Kilo's. Eieren ƒ.1.91 de 26 stuks ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.25 a ƒ9, Haver ƒ4.00 a f 4,25. Garst Ssfff a 5.8" per H.L.; Boter f 0.7" af 0.7per half i Heren 1.00 a f 1.1" per 26 stuks Biggen f 4,5 8.25, Konijnen f 1 .00 a f 0.00, Kippen f ƒ0.00 per stuk Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in. Koffie, Thee, Melk, Likeui Absint, Bier, water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. 62, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2