De sultan van Turkije heeft het vol gende ministerieele besluit bekrachtigd: „Aangezien het Parlement nu tegen 1 November bijeen is geroepen, er een algemeene begenadiging is afgekondigd en de sultan aldus zijn gevoelens en goede bedoelingen heeft getoond ten opzichte van een nauwlettende zorg voor de grondwet en den voorspoed van al zijn onderdanen, zoo is er nu geen reden meer om de betoogingen voort te zetten, die alleen storend voor den handel is." Volgens de Lokal-Anzeiger zou de sultan te Stamboel in de moskee ver schenen zijn. Een omzendbrief van de constituo- neele partij te Konstantinopel meldt, dat er een aantal ambtenaren zijn ont slagen, o. a. de beruchte Izzet pasja. Allen, die tusschen den vorst en zijn volk hebben gestaan, zegt de brief, moeten weg. Dr. Barth, de vrijzinnige Duitsche politicus, heeft in een gesprek met den Berlijnschen correspondent van de Ma- tin zich aldus uitgelatenAls het waar is, dat de sultan heeft gezegd, toen hij zijn volk weer een grondwet verleende ik ben dert:g jaar een gevangene ge weest, nu ik het volk de vrijheid geef, geef ik haar mij zelf, is dat een opvat ting, die men ook buiten Turkije toe gepast zou willen zien. Volgens de „New-York Herald" zou den in de gevechten tusschen de op standelingen en de regeeringstroepen te Tabriz 1200 menschen gedood zijn, voornamelijk na de aankomst van Rak- dra Khan, die met het herstel der unie belast was. Maandagavond kort voor middernacht heeft een geweldige typhoon gewoed over de stad en de haven van Hong kong. Een aantal Chineezen zijn ver dronken 6 werden er door een Engel- iichen kruiser gered. Vijf stoombooten zijn vergaan en vele barken gezonken. De Engelsche torpedojager Whiting" werd op de kust geworpen, maar de bemanning is gered. Te Kowloon zijn 15 Chineesche huizen ingestort. HEUSDEN, 1 Augustus. Hedenavond 8 uur zal de Heusdensche Harmonie op de Vischmarkt en wel inde versierde Vischbank, een concert geven ter eere van den 50n verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Wij hopen dat het weder gunstig zal zijn, om den avond voor de burgers van Heusden tot een ge zellige uitspanning te maken. De Heusdensche Harmonie stelt zich ▼oor op Maandag a.s., des avonds ten 8 ure, weêr weder dienende, een concert te geven op de Buitensociëteit (anders gezegd de ij stent) alhier. De verplichte Rijks-najaarshengsten- keuring zijn voor 1908 door den Minister van Landbouw vastgesteld. Zij zullen o. a. worden gehouden Voor Noordbrabant 7 October te Eind hoven 8 October te 's Hertogenbosch9 October te Bergen op Zoom en 10 October te Zevenbergen. Voor Gelderland o. a., 2 October te Tiei en 3 October te Zaltbommel. Voor Zuid-Holland o. a., 22 October te Rotterdam en 23 October te Dordrecht. Voor Noord-Holland o. a., 25 September te Hoofddorp. In de Prov. N. Br. Ct. lezen we het navolgende Men meldt ons uit Heusden In de pers doet het bericht de ronde, dat de groote naj aars-manoeuvres in het Land van Heusden en Altena niet zullen worden gehouden. Thans vertoeft in deze streken weder een officier van den generalen staf. Naar men ons mededeelde, is het nog lang niet zeker dat de manoeuvres niet zul len worden gehouden. Als het gebeurt, en dat zal wel zoo zijn, zal het waarschijn lijk op kleiner schaal zijn dan in het voor nemen lag. Een nader bericht uit Waalwijk meldt De manoeuvres gaan door, maar het aan tal deelnemende troepen wordtingekrompen. Waalwijk krijgt een inkwartiering van een 60-tal officieren, 1000 manschappen (waaronder veld artillerie) en 140 paarden. De generale staf met muziek zal ook in deze gemeente zyn intrek nemen. De inkwartiering daar, begint niet Zater dag 19, maar Maandag 21 Sept. a.s. De Minister van Landbouw heeft thans ook ingetroken zijne beschikking van 26 Juni jl. zoodat het vervoer van herkauwen de dieren en varkens thans vrij is van en naar alle provinciën des Ryks. De jongeheer P. Vermeulen, die ten doele zijne opleiding ontving aan de openb. school alhier, deed met goed gevolg zijn overgangs-examen van de le naar de 2e klasse der Rijks H. Burgersch. te Zutphen. SLEEUWIJK. Met genoegen deelen we mede, dat door onzen dorpsgenoot, den heer G. Pellikaan, onderwijzer aan de Bijz. school alhier, met goed gevolg examen voor de hoofdacte is afgelegd. Aan het hulppostkantoor alhier, is gedurende de maand Juli in de rijkspost spaarbank ingelegd f 298.20 en terugbe taald f 1092.61. Onder deze gemeente, aan de Kil, zijn tot heden drie gevallen van typhus geconstateerd. De heer G. Pellikaan, onderwijzer a. d. Chr. School alhier, is in gelyke be trekking benoemd te Werkendam. WOUDRICHEM. A.s. Zondagavond 6 uur, zal in de Ned. Herv. kerk optreden ds. Gobius du Sart, uit Wijk. GAMEREN. Gistermiddag zijn aan de beurs de eerste aardappelen verkocht, 150 H.L. tegen f 1.30 per H.L. ZALTBOMMEL. Gistermiddag terwijl eenige kinderen aan 't baden waren tus schen de kribben is het 9-jarig zoontje van den loodgieter Kaasjager dat zich te ver waagde, jammerlijk verdronken. Met genoegen kunnen we melden, dat de feestcommissie tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin hare voorgenomen plannen kan verwezenlijken. Waar het houden van den historischen optocht afhankelijk was van de financiën en de gelden in 't begin niet vlot vloeiden, was er alle vrees dat dit gedeelte van het programma niet zou worden uitgevoerd. Dank zij de krachtige medewerking der subcommissie is dit bezwaar uit den weg geruimd de gelden zijn er en Zaltbom mel krijgt op 31 Augustus zijn intocht van Stadhouder Willem III. We hopen nader op een en ander uitvoeriger terug te komen. AALBURG. Door de Kerkeraden der Herv. Gem. van Aalburg en Heesbeen is tot predikant beroepen Ds. van 't Zandt te Kamperveen. HERPT. Het 8-jarig dochtertje van S. had het ongeluk bij het spelen van een hondenkar te vallen, met het ongelukkig gevolg dat een arm werd gebroken, waarbij dan ook geneeskundige hulp werd inge roepen. VEEN. Toen Vrijdagmorgen de land bouwer v. d. P. een bezoek aan zijn weide bracht vond hij een best paard verdronken in de sloot. Voor den man is dit een aan merkelijke schadepost. Tengevolge der ziekte is de handel der aardappelen weinig. De ziekte gaat zich nogal voortzetten, 't Is wel jammer daar er een flink beschot aardappelen is en de qualiteit best. ♦ALMKERK. Hier doet zich een geval van typhus voor in den Doorns. In de Ned. Herv. kerk zal a.s. Zon dagnamiddag optreden ds. Klaasen uit Dussen. NIEUWENDIJK. Door den heer Joh. Colijn is voor rekening van den heer W. Monshouwer aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Het timmerwerk is gegund aan A. de Later alhier, voor f 510 en het metselwerk aan Ant. Duizer uit Sleeuwijk voor f 630. De fanfare „Crescendo" alhier heeft besloten evenals verleden jaar ook thans tegen begin September een koninginnefeest te organiseeren. DUSSEN. Hier doet zich een geval van typhus voor bij H. v. D., aan den straatweg. Gisteren maakten de leerlingen der biz. school een pleiziertochtje naar den Roesselberg achter Waalwijk. Onder toe zicht van 't hoofd der school, den heer v. d. Zwaai en den onderwijzer Van Noor loos, reden ze op een viertal rijtuigen over het Drongelscheveer naar Waalwijk. Alleen dat was een pret, maar op den Roesselberg bereikte een en ander z'n hoogtepunt. Daar konden zij klimmen en klauteren en genieten volop ook van wat hun ter trac- tatie werd verstrekt. Na eenige uren onder begunstiging van prachtig weder daar te hebben vertoefd, nam de stoet om 4 uur den terugtocht aan. Het spreekt wel van zelf dat zoo'n wel geslaagd reisje de kleinen nog lang zal heugen. ëMiineiiland. Aan de Tijd wordt uit Curagao d.d. 28 Juni geschreven Een zucht van verlichting ging op uit den boezem der Curagaosche bevol king, toen den 26sten Juni jl. des morgens de „Gelderland" vóór de haven lag en weinige oogenblikken daarna binnenvoer. Dat was ten minste één bewijs voor de werkzaamheid van Be stuur en Regeering. Suriname moet nu wel eenigen tijd het oorlogsschip missen wellicht kan het ook niet daar zijn, als weldra de nieuwe gouverneur aan land stapt en de teugels van het bewind aanvaard, maar hier staan hoo- gere belangen op het spel. Onze toe stand is zoo kritiek mogelijk. De ver wikkelingen met Venezuela hebben een karakter aangenomen, zoo ernstig, dat het bestaan onzer kolonie wordt be dreigd. En zie, dat juist ontstemt onze bevolking zoozeer, dat men in Holland zich geen rekenschap schijnt te geven van den ernst der zaak. De Havenhade ligt vol schoeners en barken, die tot werkloosheid gedoemd zijn. De bemanning ligt of zit moede loos op dek en verwenscht generaal Castro, die men aanziet als den boozen geest van Curagao, de bewerker van zooveel onheil. De „Merida", de boot, die dienst deed tusschen Maracaibo en Curasao, heelt hare geheele bemanning gedaan gegeven en ligt al sinds meer dan eene maand stil. De groote booten der „Red.-D.-line", de „Curacas" en de „Philadelphia" die vroeger veel leven digheid in onze haven brachten en ons ook geregeld de post uit New-York en Europa aanbrachten, doen sinds een maand Curagao niet meer aanzij ko men maar tot Porto-Rico. De gevolgen van de stremming der scheepvaart blijven niet uit. Voedings middelen en grondstoffen voor de in dustrie, die hier geregeld uit Venezuela aankwamen door middel van tallooze schepen en scheepjes ontbreken. Bana nen, het onontbeerlijke volksvoedsel, worden zeer schaarsch en duur. Men moet het bijgewoond hebben, om het te geloovenmet hoeveel verlangen de lagere bevolking aan den haven kant staat uit te zien als een bijlander of schoener of stoomboot uit Colombia of Santo Domingo, met eenige bananen- trossen aan boord, binnenkomt, en hoe men elkaar tracht voor te zijn om er eenige te koopen, om ze te gebruiken of weder te verkoopen. Ook de hier onmisbare suikerklinkers ontbreken. Dat is een soort bruinesuiker-briquetten. Als men weet, dat geheel het ontbijt van een overgroot gedeelte der bevol king uitsluitend bestaat uit een kop koffie met een stukje van zulk een suikerbriquet, dan kan men begrijpen, hoezeer de bevolking lijden moet door het gemis daarvan. De nijverheid ligt zoo goed als stil, ook al ten gevolge der ongelukkige verwikkelingen met Venezuela. Sinds een jaar bestaat er hier een bloeiende touwslagerij, die veel, zeer veel voor de toekomst beloofde; zij heeft hare werkzaamheden dezer dagen gestaakt, niet uit gebrek aan vraag naar hare artikelen, maar uit gebrek aan grond stof (pita-vezel), die uit Venezuela moat aangevoerd worden. De hoedenvlechterij, die zegen voor honderden en nogmaals honderden huis gezinnen, is zoo goed als stop gezet moeten worden omdat het stroo (cabana) uit Venezuela ontbreekt Het departement van Koloniën heeft Donderdag het volgende telegram van den gouverneur van Curagao dd. 29 dezer, ontvangen „Een door den zwager van president Castro met stroo en suiker van Curagao bevrachte schoener zou Willemstad bin nengevallen zijn, maar kon bij de, door president Castro's den Curagaoschen handel treffende maatregelen verbitter de kooplieden geen verkoop van de lading vinden en vertrok. Gedurende korten tijd was veel publiek in den omtrek van de haven. De orde werd door de politie gemakkelijk gehand haafd." Met het oog op de voor elk schip altijd bestaande mogelijk, dat het, om de een of andere redeu, voor korten tijd niet voor den dienst beschikbaar wordt, heeft de regeering het noodig geacht, de scheepsmacht in de Caraï- bische zee, waar thans alleen Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland aanwezig is, met een oorlogsschip te versterken, waarom Hr. Ms. pantserschip Jacob van Heemskerck spoedig derwaarts zal vertrekken. Men meldt uit Nieuwediep: Het panterschip Heemskerck vertrekt 11 Augustus naar West-Indië onder be vel van den kapitein ter zee Sneth- lage. Reuter seint uit Caracas: President Castro heeft het exequatur onttrokken aan alle Nederlandsche con suls en vice-consuls (dat wil dus zeg gen, aan de consuls te Barcelona, Cara cas, La Guayra en Maracaibo, en aan de vice-consuls te Ciudad-Bolivar, Coro en Porfo-Cabello. Red.) De minister van buitenlandsche za ken, dr. Paól, heeft aan Nederland medegedeeld wat hij noemt de boleedi- gingen, Venezuela aangedaan, nl. de beleediging van minister resident De Reus; het feit, dat de Gelderland de Venezolaansche vlag niet gesalueerd heeft; de aanval op den Venezolaan- schen consul te Willemstadde geweld pleging tegen het consulaat en de schen nis van het consulaire wapen. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens bericht van den consul te Essen-Ruhr, door V. M, J. Hilbrant, wonende aldaar, Hermannstrasse 40, advertenties in Nederlandsche bladen worden geplaatst, waarin hij bericht 2000 werklieden (timmerlieden, metselaars, schoenma kers, enz aan werk te kunnen helpen. Daarvoor wordt eene vergoeding van 3 Mark per persoon gevorderd, terwijl bij hem logies zou te verkrijgen zijn. Genoemde Hilbrant is evenwel niet in staat gebleken, welke zich naar aan leiding van die advertentie naar Essen- Ruhr hadden begeven, het beloofde werk te verschaffen. Aan Nederlandsche arbeiders wordt derhalve dringend aangeraden, opgrond van dergelijke advertenties niet naar Duitschland te gaan, zonder zich eerst vergewist te hebben, dat er voor hen inderdaad werk te verkrijgen is, waartoe zij zich kunnen wenden totdenNeder- landschen consulairen ambtenaar in de plaats waarheen zij wenschen te gaan of tot de verschillende in Neder land gevestigde arbeidsbeurzen. De adressen der consulaire ambtenaren en der arbeidsbeurzen worden op aan vrage verstrekt door de afdeeling Han del van het Departement van Land bouw, Nijverheid en Handel, Lange Houtstraat 36, te 's-Gravenhage. Tevens wordt in herinnering gebracht de in de „St.-Ct." van 22 Februari j.l., opgenomen bekendmaking, waarbij eveneens werd gewezen op de wensche- lijkheid voor arbeiders om niet naar West-Duitschlaad te gaan zonder be slist zeker te zijn van plaatsing en zonder de noodige papieren en eenige middelen om de eerste uitbetaling van loon te kunnen afwachten. Sedert eenigen tijd bestaat er in de provincie Groningen en met name in de Veenkoloniën, eene beweging om de houders van groote fabrieken te be wegen hunne fabrieken des Zaterdags- nè, 6 uur stop te zetten, en den ge- heelen Zondag te doen stilstaan. De afdeeling Groningen van Patri monium heeft besloten den Provincialen Bond van afdeelingen van Patrimonium in de provincie Groningen te verzoe- de actie te willen leiden, opdat voor taan niet alleen de fabrieken in de provincie Groningen des Zondag stil staan, maar ook bewerkstelligd worde, dat op de fabrieken zoo min mogelijk nachtarbeid verricht worde. Gisterennacht is te Apeldoorn het dochtertje van den stalhouder G. op een zolderkamertje in brand geraakt, vermoedelijk door het omvallen eener lamp. Het kind is in den rook gestikt en was overdekt met brandwonden. Men meldt uit Tilburg aan de 's-Hert. Ct.: Woensdag werden de non vlinders in geleverd, die na Zaterdag gevangen zijn en die het respectabele gewicht van 260 pond vertegenwoordigen, zoo dat weder ongeveer Vj6 millioen dezer insecten onschadelijk is gemaakt en nog is de opruiming niet volledighet daarvoor beschikbaar gestelde bedrag zal niet voldoende zijn. In de te Waalwijk gelegen bosschen is tot schrik der eigenaars de non-vlin ders gezien. De bast der boomen is reeds zeer ziek. Maatregelen tot be strijding worden genomen. Te Ginneken woont de vrouw van een zeeofficier, wier man zich op zee bevindt. Te haren huize vervoegden zich drie als heer gekleede individuen, waarvan een opgaf te zijn particulier detective. De dame werd gesommeerd een som gelds te geven, daar de hee- ren anders eenige dingen omtrent haar afwezigen echtgenoot zouden open baar maken. 't Toeval wil, dat een der buren van de aldus bedreigde dame is de gepen- sionneerde commissaris van politie van Zaandam, de heer D. Tot dezen wend de de weerlooze vrouw zich, waarop de heer D. zich onmiddellijk met de marechaussee in verbinding stelde, wat tot gevolg had, dat het nobele drietal werd gearresteerd, juist toen zij zich gereed maakten Breda per trein te ver laten. Eén van de drie is gisteren in vrijheid gesteld, de beide andere blij ven in arrest. Dezer dagen is te Vlissingen belang rijke fraude ontdekt in het beheer der militaire cantines aldaar. Door aangifte van leveranciers die geen betaling ontvingen, bleek bij on derzoek dat de sergeant S. J. G. van het 3e regiment infanterie belast met den dagelijkschen dienst dier cantines, gedurende ruim twee maanden valsche- lijk de rekeningen der leveranciers van bier, eieren, melk enz. had gequiteerd met hunne handteekeningen en boven dien een som gelds uit de kas had ver duisterd, gezamelijk tot een bedrag van een paar honderd gulden. Bekl. is na een volledige bekentenis, gearresteerd en opgezonden naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage ter beschikking van den auditeur mi litair ten einde voor den Krijgsraad terecht te staan. In eene herberg aan de grens nabij de gemeente St. Jansteen is door de marechaussee een goede vangst gedaan. H. d. V., in de wandeling genaamd de Roode Vos, die al meermalen ook met den Nederlandschen rechter ken nis gemaakt heeft, was de vorige week uit Hoogstraten ontvlucht, waar hij voor zeven jaar opgesloten was. Hij leefde van roof. Dezer dagen o. a. stal hij een paard met rijtuig, dat onder de Belgische gemeente Moerbeke voor eene herberg stond. Zijne uitlevering was door de Belgische justitie gevraagd. Het is een groote gerustheid niet alleen voor kippen en konijnen, maar ook voor menschen, dat deze vos weer gevangen is. De heer K. te Breda is naar de Br. C. verneemt, bij een bezoek aan Ant werpen aldaar door de electrische tram overreden en onmiddellijk gedood. In het Friesche dorpje Winsum heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij de zich daar bevindende terp liggen een aantal woonscheepjes van menschen, die bezig zijn deze terp af te graven. Toen nu op een dezer scheepjes een vrouw bezig was, het vuur aan te ma ken, en petroleum op de reeds smeu lende brandstof wierp, sloeg plotseling de oliekan met grooten knal uiteen, en stond genoemde vrouw in een oogen- blik in brand. Eerst toen men haar overboord in het water wierp, werden de vlammen gebluscht maar intusschen was het lichaam reeds vreeselijk ge blakerd. Een in allerijl geroepen vrouw om de eerste hulp te verleenen, schrok zóó van den aanblik, dat zij bewuste loos neerviel en eenigen tijd daarna overleed. Intusschen werd geneeskun dige Jralp ingeroepen en de wonden van de ongelukkige vrouw voorloopig verbonden, waarna men zich per vaar tuig naar de Joure begaf, waar de on gelukkige thuis hoort. B. en W. van Hilversum hebben voorgesteld den onderwijzer J. D. v. V., geschorst wegens ernstige klachten be treffende ongepaste handelingen met sommige vrouwelijke leerlingen, te ont slaan. Te Hilvarenbeek is dezer dagen de arbeiderswoning van de kinderen Aben afgebrand. De eigenaars en bewoners waren af wezig zoodat niets van den inboedel gered kon worden. Huis noch inboedel waren verzekerd. Een koopman (landlooper) is als ver moedelijke brandstichter in hechtenis genomen. Te Haarlem is tegen een der agenten van politie proces-verbaal opgemaakt, omdat hij wordt verdacht een door hem gevonden bankbiljet te hebben ver duisterd. Men meldt uit Helena veen: De boring naar steenkolen, die door den rijksopsporingsdienst wordt uitge voerd in de nabijheid van het station Vlodrop, heeft thans bij eene diepte van circa 590 M. de eerste ontginbare steen- kolenlaag doorsneden. De steenkool formatie zelf werd reeds op eene diepte van 480 M. bereikt; het bovenste ge deelte hiervan bleek echter nog niet zeer vast te zijn door de onmiddellijke nabijheid eener belangrijke scheur in het gesteente. Andere boringen van dezen dienst zijn thans in gang bij Baarlo en Kessel, waar men het steenkolenterrein op ge ringere diepte hoopt aan te treffen, dan indertijd in Helden het geval was. Woensdagavond wilde een heer van middelbaren leeftijd op de Kruiskade nabij de Lijnbaanstraat te Rotterdam op het voorbalcon van een in beweging zijnden motorwagen van lijn 5 der elec trische tram springen. Hij viel en kwam onder den bijwagen, die hem over het lichaam ging. Het linkerbeen werd nabij de heup nagenoeg afgereden, de ingewanden puilden uit het onderlijf, het rechterbeen brak op verschillende plaatsen. Gebracht naar het Ziekenhuis, was hij bij aankomst reeds overleden. Volgens op hem gevonden visitekaar tjes is de overledene de 26-jarige heer A. C. Copper, doctor in de rcheikunde, wonende op de Schiekade aldaar. Wij hopen, dat het mag blijken wèl besteed te zijn. Vturgerllfke Stand. Heusden, van 24 tot 31 Juli. Werkendam, van 24 tot 31 Juli. Woudrichem, van 17 tot 28 Juli. Dewerken en Sleeuwijk, van 21 tot 28 JulL Afloop Aanbestedingen. Drie buitenkansjes. Door het vallen van de f 20.000 op No. 3605 werden twee houders van Tijdgeestloten geluk kig gemaakt. Een te Barneveld en een ander te Wijhe. De f 5000 viel den te Leeuwarden woonachtigen houder van Tijdgeestpolis No. 6025 ten deel. Ondertrouwd: J. K. Lagerweij, 25j.en A. A. J. Honcoop 27 j. Geboren: Maria Elisabeth, d. v. Willem Baaijens en Jantje Crielaard. Ondertrouwd Dirk van Pelt, 38 j. met Cornelia Geertruida van Oversteeg 33 j. Getrouwd Marinus Hendrikus Mol, 27 j. met Cornelia van Esch 32 j. Geboren; Willem, z. v. W. Westerhout en M. Kamsteeg Bastiaan Arie, z. v. C. van den Heuvel en A. van Oordt; Caroline, d. v. T. A. Cornet en D. Vos; ArigjeBas- tiana d. v. P. van den Heuvel en A. B. de Man. Overdeden Huigje Ouwerkerk, 5 j. Geroren Elizabeth Johanna Lamberta, d. v. Johannes Lambertua Gerardus King- mans en Hendrika Kamper; Jaoobus, z. v. Adriaan borg en Neeltje Viveen Pieter, z. v. Adam de Joode en Huibertje Groene- veld. Overleden Anna Elizabeth Louisa Pe- tronella Theodora Bullee, 63 j., echtg. v.. Cornelis Daim. Geboren Maria, d. v. H. van de Koppel en J. van der Stelt; Hendrik, a. v. Afvan Andel en A. Roza; Barend Leendert, z. v. J. Brander horst en A. C. Verheij; Willem, z. v. W. Bleijenberg en B. van der Wiel. Overleden Maaike de Leng, 8 m. (over leden te Naaldwijk); Maria van der Stelt,, 1 mnd. 2J Jnli. Pro,, bestaar vsn Zeeland, lo. Het maken van een basaltmunr langs de oostzijde van den westelijken* kanaalarm te Ter Neuzen. Raming f 6100. Minste inschrijver de heer W. F. Balkenstein te Ter neazen, voor f 5487. 2o. Het maken van meeratoelen, beveiligingswer- ken, dnkdalven, annlegsteiger en geleidingawerken ten behoeve van de werken tot verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neazen. Raming 161010. Minste inschrijver de heer W. F. Staal te Goudar voor 148,000.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2